Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.12.11. 20:23:23

Nero. írta:
2020.12.11. 20:06:16
Igen, azért ez elég gagyi. Főleg hogy ugye páran közülük kaminói klónok akiket 10 éven át képeztek. A klónok háborúja alatt még vállból lőttek és céloztak, aztán már csípőből. :D

De hát ugye végülis csak film :D
Már Új reményben sincs egy darab klón se köztük. Őket leselejtezték. De ezt majd elmeséli a Bad batch jobban gondolom.

De a klónok A Mandalorian idejére már több mint 80 éves korúnak felelnének meg amúgy mellékesen.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.11. 20:06:16

Igen, azért ez elég gagyi. Főleg hogy ugye páran közülük kaminói klónok akiket 10 éven át képeztek. A klónok háborúja alatt még vállból lőttek és céloztak, aztán már csípőből. :D

De hát ugye végülis csak film :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.12.11. 19:56:00

Beru és Owen Lars biztosan, csak azt nem láttuk :D
Az Új remény nyitójelenetében is meglehetősen korrekten céloztak, megtisztították a Tantive IV folyosóit :D
Az ébredő Erő nyitójelenetében is egész ügyesek :D

Mando-t is sokszor eltalálják, de rajta Beskar van általában :D
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.12.11. 19:42:30

En meg csak ma neztem meg az elozo heti reszt a mandobol,de nagyon kemeny ez a felig elhizott boba fett. :D
Amugy,volt mar olyan aki azert halt meg,mert lelotte egy rohamosztagos? :D :mrgreen:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.12.11. 17:11:46


Gideon biztos, hogy nem fog meghalni, Giancarlo Esposito említette, hogy válaszokra vele meg a tervével kapcsolatban csak a 3-4. évadban kell majd számítani.
Biztos vagyok benne, hogy kapunk valamilyen cliffhangert, ahogy az első évad végén is. Akár egy Jedit, akár Thrawn-t, vagy egy hologramon megjelenő félig zombi Palpatine-t, vagy akármit
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.11. 16:48:56

Mando

Hát igen, nem volt a csúcs, de Bill Burr-t mindig öröm látni :D

Nekem, aki nem olvasott új kánonos új trilógiát felvezető könyveket tetszett az a párbeszéd a tiszttel. Nem szabadságot akarnak, hanem rendet, stb. Így talán el tudom képzelni hogy is volt ez a 6 meg a 7 között.

A végén meg annyira éreztem a szeizmikus töltetet, jó kis fan service volt :D

Várom a finálét, de kell valami azon túl, hogy visszaszerzik a gyereket. Vagy tűnjön fel egy Jedi az utolsó részben, vagy ne sikerüljön visszaszerezni Grogut. Mert egyelőre nem látom, hogy mi több lehetne ebbe a sorozatba, ha visszaszerzik a kölyköt és megölik Gideon-t.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.11. 16:02:25

Mando 15. rész

Elment, de azért láttunk már jobb részeket is. Igazából sok mindent nem is lehet kiemelni, a végén Mando üzenete azért adta.
Ja a szeizmikus-töltet jó volt, én is szeretem ahogy robban. :D
Gina Carano nagyon jó nő amúgy, de egy kicsit pihenhetne kar-napokon mert azok az ágyúk lassan nagyobbak mint Kathi Béláé. :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.12.11. 15:03:41

A magyarban ez úgy hangzik, hogy: "Módosítom az egyezségünket, és örüljön, hogy csak ennyivel" :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.11. 14:56:06

Kicsit OFF, de ha már Vader.:

https://youtu.be/3D8TEJtQRhw

Ez mekkora line :D Nekem ez valamiért kimaradt mert az eredeti trilógiát mindig magyar szinkronnal néztem
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15448
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.11. 14:38:15

Jók ezek a sorozatok, mondjuk nem mind érdekel.
Örültem volna egy olyan sorozatnak, filmnek, ami Vaderrel foglalkozik, ott a Sithek bosszúja utáni helyzetével, alkalmazkodásával a szituációhoz, Jedik levadászása, stb.
Mert a Rebels is már inkább a New Hope-hoz közeli eseményeket dolgozza fel, tehát ott kiesik 10 év, amikor nem tudunk Vaderről sokat. (film és sorozat szinten)
Persze lehet elveszne a misztikum.

Másik egy Old Republic sorozat, legalább High Republic jön.
Meglátjuk milyen minőségben lesznek ezek megvalósítva, ha a Mandot tekintik színvonalban a minimumnak, akkor jól járunk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.12.11. 14:28:25

Amúgy mai Mando:

Ez most nem sztori szinten volt jó, hanem inkább az apró darabkái. Előkerültek nézőpontok, a háború hatása az egyszerű népre, stb. Mayfield is jó kis jellemfejlődést tudhatott magának, de Mando is. Utóbbinak már annyira fontos Grogu, hogy még a páncéljától és sisakjától is megszabadul ideiglenesen, az elvei ellenére. Ő is valószínűleg msot jött rá, hogy többet jelent számára a gyerek, mint eddig gondolta. Volt szíve, lelke a résznek, na. A szeizmikus töltet pedig jó kis prequel utalás, imádom a hangját.

A puskaport gyanítom az évadzáróra tartogatják.
Egyébként, hogy az új filmekről is essen szó (most ezért nem fogom ezt átvinni a mozis topikba)

A 2023-as film címe Rogue Squadron lesz, ez egyelőre nem hozott lázba. Elvileg már a 9. epizód történései után fog játszódni, X-wing pilóták lesznek a főszerepben.

Taika Waititi filmjéről volt még szó, de igazából csak annyit mondtak, hogy gőzerővel írja a sztorit.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.12.11. 14:22:30

miro. írta:
2020.12.11. 14:10:06
1-2 reszt vagy akar harmat siman a koztarsasag elotti idokre kene szentelni.
Pl a dath plaguies konyv (az egytetlen amit elolvastam,mert nagyon sok jo kritikat lattam rola)hat ha azt megcsinalnak filmbe,ahogy nero irja kicsit darkosra,tuti isten lenne.
Bemutatja palpatine mesteret,felemelkedeset,a sotet oldalt kibontja,megmutatja ahogy a koztarsasagot szepen behaloztak es elkezdtek tonkretenni.
Palpatine fiatal eveit,ahogy a jelleme fejlodik.
Van benne csomo visszacsatolas.
Mekkora extra lenne jo eg.
Na de ez amit a disneytol nem kell soha varni.
Jok lesznek a mesek nekunk,scooby doo es a harom fejvadasz leleplezese.
Barkinek amugy nagyon ajanlom a konyvet. Elkepeszto.
Ne zavarjon, hogy épp most jelentették be a The Acolyte sorozatot, ami éppen olyasmi lesz, amit leírtál #-o High Republic korszak vége, az pont az amikor Plagueis aktívkodik. Az baj veled, hogy képtelen vagy levenni a Disney gyűlölő szemüveged, meg túllépni azon, ha valami nem élőszereplős. Akkor az már automatikusan gyerekcucc, igaz? Ne haragudj, de ez rendkívül beszűkült nézőpont.

"Jok lesznek a mesek nekunk,scooby doo es a harom fejvadasz leleplezese."

Az ilyenek honnan jönnek? Ja tudom, onnan, hogy a filmeken kívül nem láttál semmit, és azt hiszed, hogy minden más csak mese, amiben semmi komoly dolog nincs.

A Plagueis könyvvel kapcsolatban egyetértek, de azért a pl. TCW nem egy, legalább ugyanannyira darkos történetszálat mutatott már be. Csak te azokat nem láttad.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dévid villa 2020.12.11. 14:28:56-kor.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.11. 14:20:14

dévid villa írta:
2020.12.11. 13:43:22
Új (illetve már korábban bejelentett, de most kibontott) Star Wars sorozatok:
Csak fogtam a fejem amikor olvastam, hogy 10 Star Wars sorozattal készülnek, de így leírva már nem tűnik annyira gáznak.
Úgy meg főleg, hogy ha jól tudom az Obi-Wan sorozat öszvisz 4 rész lesz, a Cassian is 1 évad.

Én se értem, hogy minek a Cassian sorozat, de az kapni fog egy esélyt. A Lando sorozat érdekes lehet, ha jól tudom trilógia lett volna a Solo-ból. Nekem pozitív csalódás volt Alden Han-ja, a film meg teljesen okés volt.
A Kenobi sorozattól parázok, már kukázták az eredeti írót (ha jól tudom a Drive forgatókönyvírója volt az eredeti, az elég jól hangzott).
De tartok tőle, hogy már attól összehugyozom magam, hogy Ewan McGregor meg Hayden Christensen egy jelenetben lesz.

Így elsőre az Ahsoka meg a másik kevésbé érdekel. A Female-lead-es pedig [auto_cenzúra] lehet. "Új" korszak, sötét oldal. Stb.

Remélem a Disney+ra mernek nagyobbat vállalni a Lucasfilm-nél.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.12.11. 14:10:06

1-2 reszt vagy akar harmat siman a koztarsasag elotti idokre kene szentelni.
Pl a dath plaguies konyv (az egytetlen amit elolvastam,mert nagyon sok jo kritikat lattam rola)hat ha azt megcsinalnak filmbe,ahogy nero irja kicsit darkosra,tuti isten lenne.
Bemutatja palpatine mesteret,felemelkedeset,a sotet oldalt kibontja,megmutatja ahogy a koztarsasagot szepen behaloztak es elkezdtek tonkretenni.
Palpatine fiatal eveit,ahogy a jelleme fejlodik.
Van benne csomo visszacsatolas.
Mekkora extra lenne jo eg.
Na de ez amit a disneytol nem kell soha varni.
Jok lesznek a mesek nekunk,scooby doo es a harom fejvadasz leleplezese.
Barkinek amugy nagyon ajanlom a konyvet. Elkepeszto.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.12.11. 14:06:00

Nero. írta:
2020.12.11. 13:53:08
Reméljük nem a mennyiségre hanem a minőségre mennek rá. Ezek közül legalább az egyik lehetne 16+os, kicsit darkos, mint a 3 vagy az 5.

Amúgy tegnap én is olvastam hogy Haydensen visszatér, de túl sokat nem számít nem? Már úgyis csak Darth Vader van.
Attól függ, lehetne flashback a Klónok háborújából :D jó volna az ottani megjelenésükben (ugyanabban a felszerelésben) látni őket, persze élőszereplősben. De el tudom azt is képzelni, hogy lekerül Vaderről a maszk a sorozatban, és ott lesz alatta egy durván szétsminkelt Hayden
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.12.11. 13:59:34

Ha a Andor a Zsivány Egyes stílusában és minőségében lesz megcsinálva, akkor az igencsak nagyot fog szólni...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.11. 13:53:08

Reméljük nem a mennyiségre hanem a minőségre mennek rá. Ezek közül legalább az egyik lehetne 16+os, kicsit darkos, mint a 3 vagy az 5.

Amúgy tegnap én is olvastam hogy Haydensen visszatér, de túl sokat nem számít nem? Már úgyis csak Darth Vader van.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.12.11. 13:43:22

Új (illetve már korábban bejelentett, de most kibontott) Star Wars sorozatok:
- Ahsoka, Rangers of the New Republic: Ezeket egy kalap alá veszem, mert mindkettő "Mandalorian spin-off"-nak van szánva. A terv az, hogy ez a két sorozat a Mando-val együtt alkot majd egy egészt, eljutva egy "klimatikus történelmi eseményhez a végén"
- The Acolyte: Na, ezt várom a legjobban! Ezt korábban úgy reklámozták, mint a Leslie Hedland féle, "female lead" sorozat. Most kiderült, hogy ez a High Republic korszak végén fog játszódni, és a sötét oldal felemelkedését fogja elmesélni.
- The Bad Batch: Ez is nagyon várós, olyan korszakot mutat be, amit még nem láttunk, kvázi a The Clone Wars """""""gyereksorozat"""""" folytatása, főleg hogy az animációs stílus is egy az egyben ugyanaz. Előzetest is kaptunk, itt: https://www.youtube.com/watch?v=YB9DIxdB198
- Droid Story: Na, ez valóban egy gyereksorozatnak készül, a legkisebbeknek lesz szánva gondolom. R2 és C3PO fog megismerkedni egy harmadik droiddal, és az ő "kalandjaikat" követhetik majd nyomon
- Obi-Wan Kenobi: Ezt várom talán a második legjobban, ráadásul kiderült, hogy Hayden Christensen is visszatér! A történet a Sithek bosszúja után fog 10 évvel játszódni, amikor Obi-Wan és Anakin/Vader karaktere újra keresztezni fogja egymást...
- Visions: anime antológia sorozat lesz a "legjobb japán anime készítőktől"
- Lando, Andor: a Lando sorozat totál hidegen hagy, az Andor pedig kémthriller lesz, ami önmagában érdekes koncepció, ilyesmit nem láttunk még a SW-ban, de remélhetőleg a sztorit feldobják valami ütős dologgal
miro. írta:
2020.12.11. 13:11:04
Nero. írta:
2020.12.06. 21:07:31
https://youtu.be/ZCdje_TOg_M

A legutóbbi Mando kapcsán 8)

Mekkora film az Empire Strikes Back...
Durva amugy,hogy mennyire kibontottak bobat,es jangot az elozmeny reszekben,illetve ugye itt is.

O egyenlo Harrison Forddal,egyertelmu volt hogy nem lesz egy igazan jo alakitas massal.

Hát az túlzás, hogy Boba ki lett volna bontva az előzmény filmekben. A """"""gyereksorozat""""" TCW-ben ki lett bontva.

Teljesen rendben volt Alden Ehrenreich fiatal Solo-nak. Remélem a Lando sorozatban viszontlátjuk.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.12.11. 13:11:04

Nero. írta:
2020.12.06. 21:07:31
https://youtu.be/ZCdje_TOg_M

A legutóbbi Mando kapcsán 8)

Mekkora film az Empire Strikes Back...
Durva amugy,hogy mennyire kibontottak bobat,es jangot az elozmeny reszekben,illetve ugye itt is.
Kozben valojaban az eredeti 3 filmben,kb 5perc jelenete volt,abbol talan a leghosszabb a harca-meghalas.


https://hu.ign.com/cassian-andor-star-w ... z-andorhoz
Zsivany egyes spin off.. :D
Mi a pocsnek..
Annyi jo karakter van,akinek kilehetne bontani kicsit erdekessegkent az elozmenyet,de olyan szepen tudnak a keszitok erdektelen vagy toketlen dolgokhoz nyulni..
A zsivany egyes egy nagyon jo film,a harom uj resz kozul a legjobb talan,de mint star wars,nekem nagyon keveset adott,a vader 30mp vitte az egesz filmet.
Ugyanez a solo,ha valakinek nem szabadott volna megcsinalni a fiatalabb korszakat,az o.
O egyenlo Harrison Forddal,egyertelmu volt hogy nem lesz egy igazan jo alakitas massal.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.06. 21:07:31

https://youtu.be/ZCdje_TOg_M

A legutóbbi Mando kapcsán 8)

Mekkora film az Empire Strikes Back...
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2020.12.06. 09:48:34

MQuCsabi írta:
2020.12.05. 17:25:53

egyébként a jetpacket nem tudja távirányítással is vezérelni? Mi végig ezen agyaltunk, hogy volt egy rész, mikor távirányította.

De, tudja.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.05. 17:25:53


egyébként a jetpacket nem tudja távirányítással is vezérelni? Mi végig ezen agyaltunk, hogy volt egy rész, mikor távirányította.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15448
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.05. 13:07:02

davi10 írta:
2020.12.05. 13:04:23

Jó de basszus nem hiszem el, hogy ne lehetett volna megoldani bárhogyan máshogy. Mittudomén odadobnak a birodalmiak egy gránátot, Mando-ék elvetődnek, de a jetpack ottmarad és felrobban. Vagy ahogy a csaj lelöki azt anagy követ az átgurul rajta és tönkremegy. Vagy bármi más :D

Na mindegy :D

hát igen ezek ilyen megmosolyogtató dolgok.
de azon is húztam a szám, hogy a követ próbálják szétlőni...ahelyett, hogy arrébb ugrottak volna a katonák onnan. :mrgreen:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.05. 13:04:23

csababarca írta:
2020.12.05. 12:40:05
davi10 írta:
2020.12.05. 12:36:02

Az a jetpack-lerakás és otthagyás az kicsit olcsó húzás volt. Ugye ha visszaveszi a jetpack-et, akkor simán odaér Grogu-hoz...

hát azért nem vette vissza.:D olcsó írói húzás volt, de hát valahogy el kellett vinniük Grogut.

Jó de basszus nem hiszem el, hogy ne lehetett volna megoldani bárhogyan máshogy. Mittudomén odadobnak a birodalmiak egy gránátot, Mando-ék elvetődnek, de a jetpack ottmarad és felrobban. Vagy ahogy a csaj lelöki azt anagy követ az átgurul rajta és tönkremegy. Vagy bármi más :D

Na mindegy :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15448
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.05. 12:40:05

davi10 írta:
2020.12.05. 12:36:02

Az a jetpack-lerakás és otthagyás az kicsit olcsó húzás volt. Ugye ha visszaveszi a jetpack-et, akkor simán odaér Grogu-hoz...

hát azért nem vette vissza.:D olcsó írói húzás volt, de hát valahogy el kellett vinniük Grogut.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése