Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.14. 20:23:54

ZBarca írta:Sziasztok!

A Sherlock című sorozatról mi a véleményetek? Érdemes elkezdenem? :)
Azon is gondolkodom, hogy angolul, magyar felirattal nézzem. Érdemes angolul nézni?

Előre is köszi!
érdemes hát. mondjuk nekem az utolsó évad már nagyon erőtlennek tűnt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.10.14. 20:19:03

Sziasztok!

A Sherlock című sorozatról mi a véleményetek? Érdemes elkezdenem? :)
Azon is gondolkodom, hogy angolul, magyar felirattal nézzem. Érdemes angolul nézni?

Előre is köszi!
Kép
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2015.10.14. 19:40:48

XaviMessifan írta:Sziasztok!

Tudnátok mondani a Blue Meountain Statehoz hasonlo sorozatokat? Lényeg h jókat lehessen rajta nevetni :) Köszi!!
Nekem így hirtelen a "The League" ugrik be. Egy amerikai focis fantasy ligában játszó haverokról szól, rengeteg benne a beteg poén, oltások illetve a szexuális viccek (főleg a kései évadokban, most fut a 7., ami az utolsó lesz). Ha maga a körítés elsőre eltántorítana szerintem azért érdemes bepróbálni, mert a nélkül is lehet élvezni, ha nem vagy otthon az amerikai fociban és fantasyban (nyilván jobban üt sok dolog, ha igen)-
XaviMessifan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 510
Csatlakozott: 2006.06.06. 20:22:09
Tartózkodási hely: kanizsaaaaaaa

2015.10.14. 19:23:03

Sziasztok!

Tudnátok mondani a Blue Meountain Statehoz hasonlo sorozatokat? Lényeg h jókat lehessen rajta nevetni :) Köszi!!
Kép

Més qué un Club!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.14. 18:24:43

TWD

Szerintem se a pap nyomta, az én tippem, hogy vagy a srác volt az, akinek az apját lelőtte Rick, vagy megtámadták őket, és most 2 fronton is galiba lesz, aztán szokás szerint el kell hagyni az otthon menedékét.. :D
Jó kis évadnyitó volt ez, várom a folytatást!
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2015.10.14. 18:07:20

PCsabi írta:Narcos-t ideje lenne majd folytatnom, a harmadik rész volt az utolsó, amelyiket láttam :oops:


TWD S06E01:

Kezdésnek nem volt rossz, de nem izgultam magam halálra.

1. Kellett ez a fekete-fehér megoldás, hogy az idióták is fel tudják dolgozni az idősíkokat.
Akkor ne bénázz, toljad a Narcos-t, mert hatalmas végig. Szerencsére a kezdeti rohanás után azért sikerült végig kitölteni a műsoridőt :D

TWD

Tényleg egész harapósan kezdett, frankó rész volt, csak ne essen vissza ezután, ahogy szokott.... [-o<

Azért nincs 100%-os lefedettság így sem, valahol olvastam egy olyan kommentet a részhez, hogy "Valaki elmondaná miért volt a fele rész feleke-fehér?" :mrgreen:

Én arra tippelek, hogy a csávó nyomja a kürtöt, akinek a faterját lenyomta az évadzárón Rick.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.10.13. 19:04:35

Narcos-t ideje lenne majd folytatnom, a harmadik rész volt az utolsó, amelyiket láttam :oops:


TWD S06E01:

Kezdésnek nem volt rossz, de nem izgultam magam halálra.

1. Kellett ez a fekete-fehér megoldás, hogy az idióták is fel tudják dolgozni az idősíkokat.
2. CGI a szokásoshoz képest is kabaré volt.
3. Proteinszelet. Visítottam.
4. Volt olyan időszak, amikor nem bírtam Rick-et, de mostanra a kedvenc karakterem lett. Mondjuk az, hogy szinte mindenkit fejbe lőne, hát... :mrgreen:
5. Kürtöt meg szerintem a W-sek miatt nyomták, bár ez talán túl sablonos lenne.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.10.12. 19:14:26

visca el barca írta: azért valljuk be, hogy a ricken kívül senki nem tesz hozzá soha semmit. leosztja h ki merre hány óra és kész :D
Morgan, Daryl, Michonne tengely még szembe fog vele szállni. Amúgy csak nálam lett hatalmas kedvenc Carol!? Az a beszélgetés Morgannal zseniális volt. :D
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.12. 18:56:35

Messias2 írta:
visca el barca írta:abrahammel mi bajod? :D sztem tök jót tett egy full alkesz, állandóan bagózó katona arc a sorozatnak :D
Semmit nem tesz hozzá a történethez. Nem tudnak mit kezdeni vele a készítők. Bár ma volt egy badass jelenete. :D
azért valljuk be, hogy a ricken kívül senki nem tesz hozzá soha semmit. leosztja h ki merre hány óra és kész :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.10.12. 18:05:27

visca el barca írta:abrahammel mi bajod? :D sztem tök jót tett egy full alkesz, állandóan bagózó katona arc a sorozatnak :D
Semmit nem tesz hozzá a történethez. Nem tudnak mit kezdeni vele a készítők. Bár ma volt egy badass jelenete. :D
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.12. 18:03:39

abrahammel mi bajod? :D sztem tök jót tett egy full alkesz, állandóan bagózó katona arc a sorozatnak :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.10.12. 17:23:58

visca el barca írta:jó kis walking dead évadnyitó volt, remélem nem lőtték el egy teljes évadnyi akciót rögtön az elején :D

tuti h az az idióta pap nyomta a kürtöt :D nem is értem h nem veszik észre, hogy teljesen meg van zakkanva már részek óta...

Szerintem a farkasok voltak. Meg se voltak említve az egész rész során.
Amúgy jó kis kezdés volt. Remélem, az évad során Abraham,Eugene,Sasha hármast parkoló pályára teszik. Full feleslegesek.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.12. 15:47:39

jó kis walking dead évadnyitó volt, remélem nem lőtték el egy teljes évadnyi akciót rögtön az elején :D

tuti h az az idióta pap nyomta a kürtöt :D nem is értem h nem veszik észre, hogy teljesen meg van zakkanva már részek óta...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.10.11. 17:38:08

noh de nincs kesergés, lassan neki állok a dokiknak, utána meg a sok megosztó vélemény ellenére az big bang theroynak is :D
Nagy kedvencem mindkettő, szerintem tetszeni fog. :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.11. 17:33:07

igen matykó, épp ezért írtam, hogy mindkét típusú nézőt "kielégítették" a forgatókönyvesek (valamilyen szinten)

nagy űrt hagy maga után amugy a sorozat, nagyon fog hiányozni. amugy bőven lehett volna folytatni

ha ugye nem arra építik fel az egészet h ted megtalálja a nagy ő-t
noh de nincs kesergés, lassan neki állok a dokiknak, utána meg a sok megosztó vélemény ellenére az big bang theroynak is :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.10.11. 16:52:28


sztem ember nem volt a földön (a pontozás jól mutatja), aki annak szurkolt h ők ketten összejöjjenek. épp ezért volt sokakban csalódás a végén, nem pedig valami nagy extázis.

Én ennek szurkoltam. :mrgreen: Szerintem én vagyok az egyetlen, akinek tetszett az utolsó rész. :D A 9 évad alatt rám erőszakolták, hogy annak szurkoljak, hogy Robinnal jöjjön össze, hisz nagyjából végig ezt akarta, így lett ez happy-end.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.11. 11:56:13

tegnap este, 3 hónapnyi darálás után befejeztem a HIMYM-t

az, hogy az utolsó rész az imdb-n 5.7 pont a sorozat 8.4-es átlagához képest mindent elmond a befejezésről. értem én h vmi nagyot akartak durrantani, de ez... ehh... sztem ember nem volt a földön (a pontozás jól mutatja), aki annak szurkolt h ők ketten összejöjjenek. épp ezért volt sokakban csalódás a végén, nem pedig valami nagy extázis.

mondjuk ha úgy nézzük, a forgatókönyvesek jól csinálták a dolgukat, mert végül is tednek valóra vált az álma: asszony+gyerekek, viszont azzal, hogy azonnal ki is nyírták a nejét, összejöhetett robinnal, akire kisebb-nagyobb szakításokkal 9 évadon keresztül hajtott (a végén a gyerekei is megmondják, hogy ez a történet valójában nem is az anyjukról, hanem robin néniről szólt)

szóval így lényegében a forgatókönyvesek mindenféle nézői igény kielégíthettek: azét is aki az igazi megtalálását várta (mint ahogy arra folyamatosan utaltak h be fog következni), meg azét is aki annak szurkolt, hogy valahogy mégiscsak jöjjön össze robinnal (és azért valljuk be, ezt máshogy nem lehetett a 9 évnyi felvezetés után megvalósítani, csak az asszonyka halálával)

szóval értem én az egésznek a sluszpoénját, csak nem szeretem (és mint a pontozás mutatja, ezzel valószínűleg nem voltam egyedül)

simán be lehetett volna fejezni az egészet egy szolíd, báros jelenettel (pl. mikor marshall mondja a mögöttük lévő gyerekeknek, hogy tudják-e mennyi minden történ itt) és ennyi, mindenki happy. marshall legfelsőbb bíró lesz, lilyvel 3 gyerek, ted él vígan az asszonykájával (kicsit-mézes-mázos, mesébe illő nőt találtak neki, de nagyon passzoltak, örültem neki), jönnek a gyerekekés és pont. robint meg barneyt is együtt lehetett volna tartani, ha már összehozták őket, de itt még a válás egy vállalható forduló volt. ha viszont elváltak, ennyi kellett volna: robin karrierista lett és hogy ne szakadjon ki a társaságból marad NYC-ben és nem utazgat tovább, barney meg marad agglegény és rá sem "erőszakolják" rá a görcsös változást egy nagyjából 30 mp alatt lerendezett történettel. olyan igénytelen összecsapott lett a vége h az vmi elképesztő.

egyébként nagy kedvenc volt a sorozat, én szinte végig élveztem, sőt a sokak által szidott 9. évad meg szerintem kifejezetten üdítő volt a gyenge 7. és 8. évadhoz képest, ahol már láthatóan nagyon szenvedtek a történetírók...az első 4 (5?) évad zseniális volt, aztán ahogy marshall meg lily elkezdtek költözködni ide-oda és picit szétesett a brigád, onnantól azért egy erős lejtmenetbe kezdett az egész.

a karakterek jók voltak de, azért erősen látszott h barney meg ted viszi az egészet a hátán: barney a poénnel, ted meg az érzelmi résszel. nekem marshall+lily picit sótlan volt, robin meg unszimpatikus, egoista, érzelmi nulla. akkor ásta el magát végleg nálam, mikor összejött a pszichológus csávóval, barney meg noraval volt, majd lefeküdtek egymással, aztán megbeszélték, hogy mindenki szakít a párjával és újra összejönnek, aztán robin mégiscsak otthagyta a s*arban barneyt. a sorozat leggusztustalanabb része volt. ami dühít, hogy robin abszolút nem érdemelte meg tedet. végig karrierre vágyott, férj és gyerekmentes életre, bőven lenyelhető lett volna a végén ha egyedül marad, hisz mindig is ez volt az álma

egyébként sokan hasonlítják akarva-akaratlanul a jóbarátokhoz az egészet, de ez vhogy mégis csak másabb volt. ott csak a vígjáték volt a középpontban, az egész sorozat adhoc jellegű volt, se fő irányvonal, se semmi, csak jöttek a "történet nélküli" részek egymás után. a hymim-nek viszont nagyon jót tett, hogy az egésznek jól láthatóan volt egy célja és szép lassan haladtak afelé, ráadásul a vicces jeleneteken túl, azért bőven volt benne "dráma" meg "érzelgős" rész/jelent is (jóbarátokból ez hiányzott marhára)

nah, jól kiírtam magamból mindent :D ha egyszer nyerek a lottón összehozok egy barney stinson + charlie harper páros alkotta sorozatot :lol: a legnagyobb lenne a földön :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.10.08. 16:07:00

soadroli írta:Na, végeztem a Prison Breakkel, megy a kedvencek közé. Olvastam hogy folytatni akarják,

kíváncsi vagyok hogy élesztik fel Michaelt, meg hogy mi lesz a story...
De jó lehet neked, hogy még friss az élmény! :D Egyik legjobb sorozat. 8)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.10.08. 15:39:14

Neki kezdtem a House of Cards-nak, két rész után nagyon bejövős. :D
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5165
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2015.10.08. 14:47:54

Na, végeztem a Prison Breakkel, megy a kedvencek közé. Olvastam hogy folytatni akarják,

kíváncsi vagyok hogy élesztik fel Michaelt, meg hogy mi lesz a story...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.08. 11:59:02

aki esetleg elfelejtette volna vasárnap indul a walking dead s06 :!:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2015.10.02. 18:18:00

Flint kapitány visszatér....háború a világ ellen.
Top 3-as sorozat....vagy a legjobb.....hmmmm :wink:

https://www.youtube.com/watch?t=142&v=N6P1cQMdFXA" target="_blank

=D> =D> =D> =D>
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.09.29. 14:14:05

Rávettem magam, hogy megnézzem a True Detective 2. évadát. Nem volt rossz, a "jófiú" karakterek egész közel kerültek hozzám, ellentétben a szerintem igencsak erőltetett, hatásvadász történettel, de azért képes volt lekötni 8 rész erejéig. Nyilván a közelébe se ér az első évadnak, de nem akarom túlmagyarázni, szerintem már mindent leírtatok ezzel kapcsolatban.

6.5/10

Végszóra még annyit, hogy ha terveznek 3. évadot, a színvonal drasztikus csökkenése miatt valami kevésbé "szenzációsat" kéne kitalálni, ami mégis odaszegez a képernyő elé. Nehéz is ez. :lol:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5165
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2015.09.27. 15:34:44

PCsabi írta: Roli, OITNB után PB? :mrgreen:
Aha :mrgreen: Mondjuk közte lenyomtam A Hidat, Utopiát, Galavantet. Ezeket amúgy ajánlom mindenkinek :D
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.26. 22:34:00

Narcos nagyon beszippantott. Nagyon király kis sorozat. Szerintem nagyon pörög, a karakterek kifejezetten jól vannak megírva. Szinte mindegyiket kedvelem, főleg a dorgbárókat. Tetszik, h Escobar karakterén is árnyaltak, illetve h USA-t se állítják be szentnek. Úgy hallottam, h sokakat zavar a narráció a soriban. Nekem kifejezetten tetszik, így legalább képben kerültem a történelmi dolgok terén. De egyáltalán nem kelt dok. film hatást. Külön ki kell emelnem azt, h mennyire jó, h spanyolul beszélnek a "narkósok". Így nagyon autentikus tud lenni.
Hát, nem tudom eldönteni eddig ez vagy a Mr. Robot az évújonca.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Válasz küldése