Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.12.19. 14:30:14


Én is egyértelműen Djarinnal folytatném, ez a belső mandalori konfliktus tök jó ötlet, most függetlenül attól, hogy a Rebelsben nem kerekítettek ekkora feneket a kardnak. Csak azt remélem, hogy Djarinból nem akarnak egy Havas Jon 2-t csinálna, akinek annyiból áll a karaktere, hogy "i don't want the throne, you are my queen"

Nekem tetszene az, hogy végül egy Foundling lenne a visszafoglalt Mandalore uralkodója
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2020.12.19. 14:12:05

csababarca írta:
2020.12.19. 13:58:21

Remélem nem Bobáról fog szólni.
Kapjon külön sorozatot inkább.
Főleg hogy Djarin szál sincs lezárva, felesleges parkolópályára tenni a karaktert.
Jól működnek együtt de Djarinban több a potenciál szerintem, pláne hogy nála van a Dark Saber is.

El tudom képzelni hogy ezután 2 évad szól Boba-ról is, amiben Din supporting karakter, aztán folytatják tovább az 5. évadtól újra Din-nel a főszerepben. Ebben segíthet az is hogy közben a két évad Boba alatt Grogu megnő, és lesz értelme újra felvenni a fonalat vele. De azt se tudom egyáltalán terveznek-e ennyi évadot, szóval kitudja.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.19. 13:58:21


Remélem nem Bobáról fog szólni.
Kapjon külön sorozatot inkább.
Főleg hogy Djarin szál sincs lezárva, felesleges parkolópályára tenni a karaktert.
Jól működnek együtt de Djarinban több a potenciál szerintem, pláne hogy nála van a Dark Saber is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.12.19. 13:45:10

Tavasszal jön a Bad Batch, a sorrend pedig úgy van ahogy davi10 írta, csak az utolsó 2 elem fordítva lesz sztem. Bár egyesek azt találgatják, hogy a 3. évad

teljesen Bobáról fog szólni, és ezt hivatott az utolsó képsor jelezni. Azzal indokolják, hogy a Mandalorian chapterekre, fejezetekre van osztva, mint egy könyv, és az első két évad volt a Book of Din Djarin, most pedig kezdődik a Book of Boba Fett.

Hétfőn kiderül amúgy, akkor szokta feloldani a spoilertilalmat a Lucasfilm, gondolom fognak beszélni erről, hogy kit is takar ez
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.19. 13:21:21


Akkor csak behalucináltam hogy név szerint be is mutatkozott Luke.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.12.19. 13:04:55

csababarca írta:
2020.12.19. 12:46:31
Mando

Btw, Bo Katan nem ismerte Anakint? Vagy nem is hallott róla Ahsokától?

Csak azért mert a Skywalker névre nem nagyon kapta fel a fejét, fura volt.


Név szerint nem említik a részben, valószínűleg azért nem ismerte meg. Csak úgy hivatkoznak rá, hogy "jedi".
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.19. 12:46:31

Mando

Btw, Bo Katan nem ismerte Anakint? Vagy nem is hallott róla Ahsokától?

Csak azért mert a Skywalker névre nem nagyon kapta fel a fejét, fura volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.19. 10:17:02

A Bad Batch-re egyelőre nem találok hivatalos premiert, erről van valakinek infója? Amúgy a CW-ban nem igazán győzött meg az a szál, a benga meg inkább idegesített, de az előzetes már tetszett.

Tegnap a hivatalos Star Wars faebook megemlékezett az Ébredő erőről, érdekességképpen ránéztem a kommentekre. 99% az volt, hogy mekkora fos volt az új trilógia, de Jon Favreu az isten. :D

Amúgy még eszembe jutott a Mando kapcsán, hogy érdekes módon most senki nem sír, hogy

nem tudunk végre elszakadni a Skywalker-ektől :D

Jövőre meg ez a sorrend? Bad Batch -> Mando 3 -> Boba ?
Lesz itt kontent bőven, még mindig ki van kölcsönözve egy csomó SW könyv, a Rebels-szel is haladgatok (ami amúgy eddig pozitív csalódás), meg kicsit visszaszoktam a Battlefront 2-re. Lehet az új évnek már egy vérbeli nerd-ként fogok nekimenni, aztán megyek osztani az észt a swsaga-ra :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.18. 18:17:56

Aki esetleg lemaradt volna, az utolsó 4 percben van még egy jelenet a stáblista után.
Én reggel a nagy kapkodásban lemaradtam róla :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.12.18. 16:28:31

Sztem a 3. évad az utolsó, és a végén

visszafoglalják Mandalore-t, és Din Djarin, a Foundling lesz az uralkodó. Tudom, ez olyan kis elcsépelt, de a Star Wars mesei világába ez a sztori simán elfér. Bo-Katannak én nem adnám se a trónt vissza, se a kardot. Előbbit 2x veszítette el, utóbbit meg 1x.

A cgi Luke meg azért nézhetett ki ilyen ergyán, mert valószínűleg az utolsó 10-15 percen a lehető kevesebb számú ember dolgozott, hogy ne szivárogjon ki. Így is durva, hogy egy ekkora spoilert titokban tudtak tartani, miközben a többi visszatérő karaktert meg nem :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.18. 16:25:08

Mando

Na szép... :D

Luke-ot csak meghúzták, a zöld kard meg a jobbos kesztyű nagyon árulkodó volt. Viszont a feje elég off volt, nem is nagyon erőltették, volt pár beállítás ahol direkt csak nyakig mutatták :D

Innen amúgy nem tudom hova mehet tovább a sztori, Gideon-nak valami nagyot kell húznia, hogy megszökjön és újrakezdődjön a hercehurca.
Igazából ami kérdéses, hogy mi lesz a karddal, meg mit csináltak Grogu vérével, ezt szerintem még 1 részben el lehetne mondani.
Lövésem nincs, mi a terv a 3. évadra, de így kicsit nyugodtabban várom, hogy az 1.-ről a 2.-ra egyértelműen sikerült szintet lépni.

Boba-nak meg örülök a végén :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2020.12.18. 15:58:27


Tiszta bodzapalca a Harry Potterbol. :D
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.12.18. 15:51:33

Darksaber:

Ez nekem se tiszta, hogy most mi ez a herce-hurca. A Rebelsben Bo-Katan is csak kapta Sabine-tól a kardot (utóbbi meg ellopta Maul cuccai közül), és akkor az teljesen rendben volt. Én is azzal tudnám magyarázni amúgy, hogy Sabine nem harcban szerezte, viszont amikor Bo-Katannak odaadta, akkor Maul már nem élt. Szóval Maulé nem lehetett. Mault Obi-Wan ölte meg, Obi-t Vader, Vadert lényegében Palpatine, aki meg életben van ugye :D akkor most a Palpié a kard? :mrgreen:
Grogu:

Luke első tanítványa az Akadémián Ben Solo volt. Most még nincs Akadémiája, csak járja a galaxist a Jedik múltja után kutatva. Szóval értelemszerűen az Akadémia megalakulásáig el fog szakadni Grogu-tól.

A vérével nem tudom mi lesz. Pershing meg Gideon életben vannak, az Új Köztársaság biztos kivallatja majd őket, de nekem Gideon nem tűnik olyannak, akiből könnyen kiszednének bármit. Pershing már inkább, de sztem őt ki fogja nyírni Gideon a kövi évad első részében a cellájukban :D Ha tényleg Palpatine kísérleteihez kell Grogu vére, akkor nem hiszem hogy bármi konkrétat ki fognak szedni belőlük, max halvány utalásokat, amit a nézők értenek csak, de a szereplők nem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.18. 15:07:33

Mando 2x8

plothole szagot érzek.

mióta kell elnyerni párbajban a Black Sabert? Bo Katan se úgy kapta meg Sabine-től.
Feltehetjük, hogy Sabine nem számított eredeti gazdájának, mert csak találta. De akkor Bo Katané se volt soha jogilag, és így Gideoné se, és akkor Djariné se, tehát még mindig Maulé lenne.
Ezt tisztázni kéne, mert Gideon mi jogon formát rá jogot? Ha le is győzte Katant (amit szintén kétlek hogy ez a macskajancsi karakter megtett volna), mivel jog szerint nem volt Katané, mert nem párbajban nyerte, akkor Gideoné se lehetett.

Jó rész volt, Luke epic, kérdés, hogy Grogu sorsa mi lesz.
Vérével kapcsolatos dologra továbbra se kaptunk konkrét választ, ráadásul Luke-hoz került, akinek meg a tanítványait Kyle felkoncolja később...
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.12.18. 12:50:57

Jövő karácsonyig kell várni :( addig a Bad Batch-el lehet elütni az időt, vagy aki még nem látta nézzen TCW-t :D az úgyis kelleni fog a Bad Batch-hez. Elvileg jön jövőre a Disney+ is Magyarországra
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.18. 12:46:30

Mando évadzáró

Meglepődtem hogy máris jön az évadzáró, féltem hogy nem lesz elég izgalmas, de a végén Luke rengeteget dobott a részen.
Az egyetlen ami nem tetszik hogy a karakterek több mint a fele nő, pedig ez inkább ilyen lövöldözős sorozat és nem a Sex és New York. Mindegy....

Akkor a kard sorsa még nem dőlt el ugye? Azért majd még meg kell vívni, az szép lesz. :D

Remélem nem kell túl sokat várni az új évadra, mert amúgy a Disney+on semmi más nincs ami tetszik.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.12.18. 11:10:04

Mando 2x8:

És meghúzták :o Luke Skywalker személyesen
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.12.15. 11:46:25

csababarca írta:
2020.12.13. 19:56:32
Aki látta a Rebelst végig, kérdés.

Hogy a bánatba élhette túl Ezra meg Thrawn, hogy kiléptek a hiperűrbe ablakok nélkül?:D
Tudom, hogy láttuk más hajón is, hogy van vészablak...de itt azok se kapcsoltak be.
Ez kicsit érdekes.

Amúgy nagyon jó volt a sorozat, bár nagyon nagyon sok limonádé rész volt, amikor valami hülye küldetést csináltak, de az utolsó évad már nagyjából egységes volt.
Sajnálom, hogy egy Rex, Syndulla sorsáról nem tudni semmit a filmek/sorozatokból, Endori csatában még ott voltak, mindketten nagyon jó karakterek.
Az nekem is fura volt, és most így hirtelen nem is tudom megmagyarázni :D talán majd az Ahsoka sorozatból kiderül, ha

megtalálják Ezrát és Thrawnt
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.13. 19:56:32

Aki látta a Rebelst végig, kérdés.

Hogy a bánatba élhette túl Ezra meg Thrawn, hogy kiléptek a hiperűrbe ablakok nélkül?:D
Tudom, hogy láttuk más hajón is, hogy van vészablak...de itt azok se kapcsoltak be.
Ez kicsit érdekes.

Amúgy nagyon jó volt a sorozat, bár nagyon nagyon sok limonádé rész volt, amikor valami hülye küldetést csináltak, de az utolsó évad már nagyjából egységes volt.
Sajnálom, hogy egy Rex, Syndulla sorsáról nem tudni semmit a filmek/sorozatokból, Endori csatában még ott voltak, mindketten nagyon jó karakterek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2020.12.12. 17:41:39

dévid villa írta:
2020.12.12. 17:19:22
Igen, pl. arra. Vagy szintén Benicio Del Toro karakterének jelenete, még amikor a lopott hajón vannak, ott is Finn-nek magyaráz hasonlókat.

Konkrétan erre, bocsi, a kép és hang elég ergya: https://www.youtube.com/watch?v=dra7NhXPz4Q
Váó! Ez valóban egy érdekes, sőt értékes jelenet. A film is nőtt a szememben vele, de így is nagyon mélyen van, a többi üzenete és plot pontjai miatt.
Köszi hogy felhívtad erre a jelentre a figyelmem.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.12.12. 17:19:22

Igen, pl. arra. Vagy szintén Benicio Del Toro karakterének jelenete, még amikor a lopott hajón vannak, ott is Finn-nek magyaráz hasonlókat.

Konkrétan erre, bocsi, a kép és hang elég ergya: https://www.youtube.com/watch?v=dra7NhXPz4Q
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.12. 14:27:05

Még arra is gondolhatott dévid villa, amikor Benicio del Toro feladja őket. Akkor mond valami olyasmit, hogy "Ma ők győznek le titeket, holnap meg ti őket".
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2020.12.12. 13:57:16

dévid villa írta:
2020.12.11. 20:42:18
miro. írta:
2020.12.11. 20:33:49
Volt mondanivaloja,kicsit melyebb volt,pont ami az uj filmekbol hianyzik.
Pedig volt a TLJ-ben hasonló beszélgetés, most ami így hirtelen eszembe jut. llyenkor valahogy ezeket a kijelentéseket nem tudom hova tenni...
Szerintem ami a Mando mostani részében, ebben a tekintetben volt, azért kényelmesebb és befogadhatóbb mint a TLJ-s hasonló eset, mert itt egy jelenet, egy asztalnál, egy beszélgetés, sok hozománnyal, háttérsztorival és jellemfejlődéssel. A TLJ-ban ezzel szemben rászánták a játékidő harmadát, hogy bemutassanak egy bolygót meg hogy, hogy meggazdagodtak a háborúból páran, és jött a beszélgetés a végén az erkélyen hogy ez milyen rossz mint konklúzió, a csattanó menekülés előtt. Túl hosszú, túl felszínes, nem karakterhez kötött, nem megélt és súllyal rendelkező dolgot vittek a képernyőre, ami ráadásul nem vezetett sehova se plot se karakter szinten. Ez alapvetően a show/don't tell dologra is visszavezethető, de lehet, csak belemagyarázom. Ha nem jó jelentre gondolok, mint párhuzam javíts ki, régen és csak egyszer láttam a TLJ-t.

Nekem is tetszik a Mando, tudok szigorúan nézni, amikor részeken keresztül nem halad a sztori, de alapvetően akkor is élvezem, el vagyok vele. Amikor meg haladnak is, hát odáig vagyok mindig, szórakoztató. Amúgy a Mandoban is vannak logikai bukfencek, a legutóbbiról Shadiversity csatornáján láttam egy képkockát. Még nem néztem meg a youtube videót, de látom mire akar kilyukadni, hát ja, bukfenc az biztos.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.12.11. 20:42:18

miro. írta:
2020.12.11. 20:33:49
Volt mondanivaloja,kicsit melyebb volt,pont ami az uj filmekbol hianyzik.
Pedig volt a TLJ-ben hasonló beszélgetés, most ami így hirtelen eszembe jut. llyenkor valahogy ezeket a kijelentéseket nem tudom hova tenni...
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.12.11. 20:33:49

Nekem a mai resz is tetszett.
Igazabol nem nagyon kulonbozott attol a 4-5-tol ahol az eheti palyat kellett vegigvinni,viszont a kopasz sracnak a gondolkodasa,illetve beszelgetese nagyon bejott.
Volt mondanivaloja,kicsit melyebb volt,pont ami az uj filmekbol hianyzik.
Magyarazott kicsit a galaxis helyzeterol megint. Lelassitott,de nagyon megragadt.
Franko volt.
Kivancsi leszek azert,hogy hova fut ki a sztori.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Válasz küldése
cron