EuroBarca filmklub

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

http://bit.do/eurobarca_filmklub" target="_blank

1. hét (02.10): geridoss - Das letzte Schweigen (2010)
0
0 szavazat
2. hét (02.17): P.U.Y.O.L. - The Postman (1997)
1
25%
3. hét (02.24): Petr - Kongen av Bastøy (2010)
1
25%
4. hét (03.03): MatyiG - Remember (2015)
0
0 szavazat
5. hét (03.10): nzxtpo - The Last Seduction (1994)
1
25%
6. hét (03.17): MQuCsabi - Blue My Mind (2017)
0
0 szavazat
7. hét (03.24): soadroli - You Were Never Really Here (2017)
1
25%
8. hét (03.31): messideco - Leviafan (2014)
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 4
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.05.17. 19:06:20

The two Escobars ról tudna nekem valaki küldeni torrent linket privátban? ÉN nem találom fent magon
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.05.16. 15:45:28

messideco írta:
@zola
Vezetem excelben az értékeléseket, ha nem gond :)
Na ez hatalmas gond, azonnal fejezd be :mrgreen:

A nagy dobás:

Imádom az olyan filmeket, ahova behívnak sok ismert arcot, hát ez a film is ilyen: Brad Pitt, Ryan Gosling, Christian Bale, ha kicsi szerepre is, de Robbie Margot, Selena Gomez (mondjuk őt nem a filmes karrierje miatt ismeri mindenki :mrgreen: )

A sztori, hogy pár nagyon okos ember észreveszi, hogy idővel szépen be fog dőlni az amerikai gazdaság és ebből egy hatalmas nagy hasznot lehet húzni. Ami nagyon tetszett, hogy tőke kellett ezeknek a hapsiknak, mert nem ők voltak az igazgatók, a ténylegesen nagy emberek és el kellett magyarázni a főnököknek, hogy mi a szitu, aztán reménykedni, hogy kapnak rá pénzt. Ha még logikus is volt amiket mondtak, így is nehéz volt elhinni, hogy egy olyan epikus gazdasági dolog készülődik, ami az emberiség történetében még nem fordult elő,

főleg, amikor a bankok húzták az időt és korruptan nem voltak hajlandóak elismerni a bukást, csak amikor már borult minden.
Nagyon szimpatikus volt, hogy az átlag, a gazdasághoz ennyire nem értő embernek is tök egyszerű módon elmagyarázták, hogy mi micsoda. Legfőképpen a séf magyarázata tetszett, belegondolva mennyire egyértelmű, de milyen szemétség :D (A szememnek pedig Margot meg Selena jött be, de nagyon :oops: )

Színészekkel nem volt semmi probléma,

Brad Pitt-et nem értettem igazán, hogy miért segített, amikor már kiszállt, viszont neki volt a legjobb mondata, amikor a haverjai örültek és elkussoltatta őket, hogy most annak örülnek, hogy mások csődbe mentek és sokuknak nem lesz hol aludniuk.
Bale egy picit zavart, gondolom ő ilyen esőember féle lehetett, nála untam a filmet, pedig a többiek is nyomatták a sok okos dolgot, amihez nagyon kellett figyelnem.

A végére vártam volna még valamit, nem tudom mit, de így picit lezáratlannak tűnt, nem a sztori, hanem, mint maga a film.

Megértem, hogy miért jelölték több Oscar-ra is:

A nagy dobás: 8/10 (nem biztos, hogy megnézném még egyszer, egyedül tuti, hogy nem, illetve pontlevonás járt, mert a felét nem értettem :mrgreen: , meg szerintem nagyon elhúzták)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.05.16. 15:07:46

messideco írta: - a filmeket tulajdonképpen nézni is érdemes, elvégre azért van, szóval nem felejtsétek el eme apróságot. :mrgreen:
Na, akkor még sem :)

Az első kör szép volt, lehet hogy nem figyeltem eléggé, bocsi srácok. Ez eddig jó mulatság, férfimunka :D

@zola
Vezetem excelben az értékeléseket, ha nem gond :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.05.16. 14:47:15

The Two Escobars

Nekem eléggé tetszett a film, annak ellenére hogy a dokufilmek alapvetően nem a kedvenceim. Jól megkomponált, képekkel alátámasztott, erős történet.
Mondjuk picit unfair nekünk pontozni a filmet, mivel focis témáról van szó, ezért könnyebben befogadjuk a sztorit. :D
Tetszett, hogy bemutatták Kolumbia társadalmi helyzetét, illetve hogy minek volt köszönhető a foci felvirágozása. Ez teljesen új volt nekem. Az archív felvételekkel teljesen megvettek. Nagyon jól bemutatták, milyen fontos szerepe van/volt a focinak az ilyen országokban, mint Kolumbia.
Persze voltak olyan részei is a filmnek, melyek nem tetszettek. Pablo Escobarról picit túl sokat volt szó, szerintem eltúlozták az ő jelentőségét ebben a történetben, ráadásul pozitívan mutatták be, ami tök abszurd, mivel egy tömeggyilkosról!!! van szó.
Sokkal jobb lett volna, ha a kolumbiai fociról, illetve a másik Escobarról még többet tudtunk volna meg. Mondjuk ebben az is közrejátszhat a részemről, hogy Pablo történetét nagyjából ismertem, ezért picit untam, amikor róla volt szó.
Összességében elégedett voltam, és köszi az ajánlást. Megérte rászánni azt a 1 óra 45 percet. 7/10

The Big Short című filmet én is láttam már, de újráznom kell, mert film egy része feledésbe merült. :D
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.16. 12:45:04

P.U.Y.O.L. írta:Én még nem néztem meg amúgy.
Tudom, hogy ismert film és talán nem is a legszerencsésebb olyat ajánlani, ami abszolút aktualitás, de még mindig jobb, mint valami nézhetetlen kenyai, szerb, bolgár film...(sanszos, hogy az ilyen ritkaságok miatt bukott be az összes korábbi próbálkozás...)
Ezt azért cáfolnám, mert párban benne voltam. Nem hiszem hogy a filmek ilyensége miatt bukott volna meg a dolog, sőt általában az elején mindig nagy a lelkesedés ahogy most is, de elkezdődtek lemaradások és végére csak páran fejezték be. De pl szerb/szláv filmekről ha szó van, akkor lui ajánlása a a "Világ nagy és a megváltás a sarkon ólálkodik" film val. soha a büdös életben nem jutott volna el hozzám és remek alkotás (plusz olyan hosszú a címe, hogy egy életre megjegyzi az ember. :D ). Ez csak egy példa, de kifejezetten olyan filmek voltak mindig, amit adott ember látott és különlegességet hordoz magában. Akár a mondanivalója, akár a kevésbé ismertsége miatt, akár egy új szemlélet miatt. Én pl rendre régebbi filmeket hoztam, hogy lássuk 40-50-60 évvel ezelőtt milyen kameramozgással operáltak, s milyen akkor újdonságnak számító technikákat, forgatókönyveket, dramaturgi elvet használtak egy-egy filmnél.
És működött is a filmklub az elején rendre, de aztán hullottunk ki folyamatosan. Igazából szerintem azért, mert nehéz volt lekommunikálni a dolgokat. Általában 10 ember körül voltunk (emlékeim szerint) ha odacsaptál az asztalra, hogy van egy heted megnézni és nem teljesíted akkor kiesel akkor kiestek az emberek. Ha engedékeny voltál akkor meg ellustult a dolog és lett belőle 2 hét további engedmény és így tovább. Aztán nagy lemaradás, s ebből következően feladás. Nem a szerb, francia, skandináv filmek miatt volt. Aki szereti a filmeket az megnézi őket, legyen az kenyai vagy csehszlovák.

Szóval általában olyan filmek voltak, amiket nem játszanak a mozikban.
Kép
Kép
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2016.05.16. 12:42:43

Estére jövök az Escobars értékeléssel, plusz mivel nem is olyan régen láttam, valószínű a másikkal is.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.05.16. 12:42:06

hajnesz írta:Kikérem magamnak, én értékeltem először a filmet :lol:
(8/10)
Bocsánat, pedig végignéztem (csak lehet, hogy nem a legelejétől :lol: ). Csodálkoztam is, hogy pont te nem pontoztad :D

Javítom :D
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.05.16. 12:00:30

Kikérem magamnak, én értékeltem először a filmet :lol:
(8/10)
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.05.16. 11:14:44

Marco ilyen profilképpel csakis növelheted a fórum színvonalát :D

Na mizu filmbarátok, megvagyunk tízen:

1 - Május 09 - 15: zola8787 - The Two Escobars 2010
2 - Május 16 - 22: Alfa - The Big Short (A nagy dobás) 2015
3 - Május 23 - 29: messideco
4 - Május 30 - Június 05: P.U.Y.O.L.
5 - Június 06 - 12: hajnesz
6 - Június 13 - 19: Normandia
7 - Június 20 - 26: Lui
8 - Június 27 - Július 3: danianevem
9 - Július 4 - 10: Messias2
10 - Július 11 - 17: Marco

1. hét: The Two Escobars:

zola8787: 10
Alfa: 7
messideco: 8
P.U.Y.O.L.: 8
hajnesz: 8
Normandia: 7
danianevem: 7
Marco: 8

Akiknek lemaradása van:
Lui

Továbbra is nagy öröm, hogy beindult ez a fórum :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zola8787 2016.05.16. 12:42:46-kor.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2016.05.16. 10:22:04

The Two Escobars

Mivel elég hosszas vita alakult ki és gyakorlatilag már minden elhangzott, amit hozzá szerettem volna tenni, így csak egy dolgot emelnék ki:
Normandia írta:manipulálni akart. Egy doku film ne manipuláljon.
Szerintem is az a dokumentumfilmek lényege - ha csak nem Ron Frickék "hangulatfilmjeiről" van szó -, hogy objektívan közelítsenek meg egy kérdést, márpedig itt Escobar személye túlzottan is heroizálva volt, mintha nem is bűnözőről lenne szó. Játékfilmeknél (lásd: Betépve) még elmegy, dokuknál már nálam necces az ilyen koncepció.

Magáról a filmről nem nagyon lehet írni, mert ezt leszámítva minden a helyén volt, a szokásos dokumentarista megoldásokat használták. Ajánlásnak egyébként remek volt a témája miatt. 7/10

The Big Short

Az Oscar-szezon idején megnéztem anno, mivel nem az a könnyen felejthető alkotás, nem kell újráznom. Több kategóriában is jelölt, meg a szereplőgárda alapján is elég ismert alkotásról van szó, így ebből a szempontból nem a legszerencsésebb ajánlás. Viszont fontos témát boncolgat és jól is vezeti végig: jó a szkriptje, jó a dramaturgiája, filmnyelvileg minden téren klappol.

Egyetlen negatívumot tudok felhozni, mégpedig, hogy néhol elég következetlen a válság kialakulásáról szóló "lábjegyzeteinél". A konkrét definíciók bedobása pl. már egyáltalán nem volt elegáns, főleg, hogy előtte egyszerű, de lényegre törő hasonlatokkal is el tudták magyarázni a leglényegesebb fogalmakat.

Az ismertsége miatt egy fél pontot lecsípek, talán a 99 Homes, ami hasonló témát fejt ki csak kevésbé ismert, inkább "filmklubos", de ettől függetlenül ez is remek film. 8/10
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2016.05.16. 10:03:11

Én még nem néztem meg amúgy.
Tudom, hogy ismert film és talán nem is a legszerencsésebb olyat ajánlani, ami abszolút aktualitás, de még mindig jobb, mint valami nézhetetlen kenyai, szerb, bolgár film...(sanszos, hogy az ilyen ritkaságok miatt bukott be az összes korábbi próbálkozás...)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.05.16. 02:15:21

Szvsz sokan láttuk... :(

Pár észrevétel:
- ha nem tartjuk magunkat egy stabil időponthoz, akkor káosz lesz, a következő ajánlás már jöhet akkor jövő pénteken is?
- a filmeket tulajdonképpen nézni is érdemes, elvégre azért van, szóval nem felejtsétek el eme apróságot. :mrgreen:
"And my heart will leave you never."
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.05.16. 00:43:49

Bob_Marley írta:
@Alfa
Én nem vagyok benne, de ez elég furcsa egy ajánlás. Most lehet mondani, hogy én hogy jövök hogy bíráljak, teljesen jogos, csak megjegyzem hogy általában a slágerfilmeket kifejezetten kerültük régebben. De dokumentumfilm után, ami szintén rendhagyó volt már nincs új a nap alatt. :D Nem hiszem, hogy aki egy filmklubba jelentkezik az ne lenne tisztában az aktualitásokkal és olyan filmekkel mint a Big Short. Itt skandináv, szerb, spanyol filmek voltak terítéken legmélyebb zugokból előrángatott filmek. :D Na de mindegy, de szerintem ezzel kicsit mellélőttél (magánvélemény).
Nyugodtan bírálhatsz hisz neked van ebben tapasztalatod míg nekem nincs. Ha sokan láttátok szóljatok és akkor keresek olyat amit tuti, hogy senki se látott :D.

Lehet, hogy mellélövés volt részemről viszont az belátható, hogy elég nehéz olyan filmet találni ami kevésbé ismert és még jó is. A legmélyebb zugokból előrángatott filmek pedig persze eredetiek, de általában baromi színvonaltalanok.

Közben látom, hogy Zola is megnézte már úgyhogy bocsi srácok, a hétvégén néztem meg a filmet és engem nagyon megfogott plusz nem akartam kezdésnek olyat ajánlani amiért meglincseltek :D .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.05.16. 00:40:17

Alfa írta: Tudom csak kedden jár la a határidő, de már kitaláltam életem első ajánlást és mivel holnap úgyis pihi van a legtöbb embernek kiírom még ma :D. Tehát az általam ajánlott film a The Big Short ( A nagy dobás) . remélem nem látták sokan. Ez se teljesen szokványos film, én inkább nevezném egy ismeretterjesztő filmnek mint egy életrajzi vígjáték-drámának. Remélem nem üldözök el senkit se a filmklubból :D.

Ui: A hölgy fórumozótársaknak üzenném, hogy benne van Ryan Gosling és Brad Pitt is úgyhogy érdemes megnézni :mrgreen: .
Maradjon, de innentől figyeljünk arra, hogy aránylag ismert, híres filmet ne hozzunk. Ugye a Nagy dobás is ide tartozik, hiszen Oscar-díj jelölt. Az előző körben volt ajánlva a Hetedik is, szóval nyugodtan maradhat :D

Láttam is amúgy a filmet, elemzéssel a hét második felében jövök.

The Two Escobars:

Engem teljesen sokkolt ez a film. Belegondoltam, hogy amikor ez az eset történt, akkor kezdtem el járni iskolába és itt Magyarországon milyen kis laza életem volt akkor, amikor egy másik kontinensen bármikor meghalhatsz, nem kell ahhoz rosszat tenned, csak rossz helyen lenned (persze ez itt jelen volt Európában is, csak a mértéke nem volt Kolumbiához hasonlítható).

Akkor ugyan még nem néztem a vb-t, max egy kicsit apával bele-bele kukkantottam, de nem kötött még le, viszont utána pár évvel tisztában voltam, hogy van olyan játékos, hogy Valderrama, vagy Higuita.

Elképesztő abba belegondolni, hogy a kolumbiai futball lényegében azért szárnyalt abban az időben, mert a drogbárók a klubokon által mosták tisztára a pénzüket, meg ugye szerették is a focit és lényegében élőben manager-eztek.

A film tényleg pozitív emberként próbálja bemutatni a drogbáró Escobar-t, pedig aztán tényleg minden volt csak az nem. Példának felhoznám, hogy megölette azt a bírót, aki a csapata ellen fújt. Viszont egy dologba nem lehet belekötni, hogy tényleg szerette az országát, főleg az elnyomott szegényeket. Emiatt egy picit tisztelem is.

Nagyon bejött a filmben, hogy a nagy része archív felvétel, ami nagyon durva, hiszen Pablo a nép között élt és nem félt a kameráktól. Ez is olyan hihetetlen, hogy senki sem lőtte le, ölte meg, vagy tett volna kísérletet. Gondoljatok bele, hogy nap, mint nap látod Pablo Escobar-t, a világ legsikeresebb drogbáróját, azért ez némiképp félelmetes.

A végén sokkoltak az adatok, mikor mesélte a narrátor, hogy amikor kiszálltak a drogbárók a kolumbiai fociból, mennyi csapat került csődbe.

Szegény másik Escobar-ról egy szó sem esett, tipikus olyan embernek ábrázolta az alkotás, hogy visszahúzódó, csak teszi a dolgát, Iniestához vagy Xavihoz tudnám hasonlítani. Milyen teher lehetett egy ilyen embernek bejárni a börtönbe a báróhoz, csak unaloműzésképpen focizgatni.

A legsokkolóbb adat pedig az USA elleni meccs előtti szakaszban jött. Most komolyan, hogy lehet olyan lelki teher alatt focizni, hogy tudod, a családodat elfogták. Szerencsétlen Escobar meg tényleg szerencsétlenül ért ahhoz a labdához és abban a pillanatban mire gondolhatott. A többi csapattársa tekinteteit is érdemes figyelni, direkt vissza is tekertem, meg lelassítottam.

Nagyon örülök, hogy rábukkantam erre a remekműre, elfogult is vagyok, de egyértelmű, hogy azért hoztam, mert nekem nagyon tetszett, így nálam:

The Two Escobars: 10/10


Új tagok is jöjjenek nyugodtan, befogom írni őket, csinálok egy normális táblázatot, csak már késő van, vagyis inkább korán :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zola8787 2016.05.16. 00:45:06-kor.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.15. 23:30:03

hajnesz írta:Köszönöm Bob, végignéztem ezt a dokumentumfilmet is, igy egy kissé máshogy látom a helytetet. A filmben bőven jobb karakternek lett ábrázolva nekem, meg ugye eddig sose érdekelt ez a téma különösen, most olvastam utánna rendesen.
Mindenesetre nálam a Hitler párhuzam még mindig nem ül, Hitler nemzetiség alapján ölt embereket, mig Escobar, ahogy irtam már, aki ellenszegült neki. Itt azért még mindig látok különbséget, én nem emlegetem őket 1 lapon, bár mindkettő gazfickó volt a maga módján.
Írtam is, hogy sarkítás, de nem nemzetiség szerint ölt Hitler továbbra sem. Megöletett az SA vezetőket, kommunistákat, olyanokat akik bírálták. De lehetne hozni bármelyik zsarnokot, akik a hatalmuk fenntartása érdekében a "rendszerellenes elemeket" mondjuk úgy likvidálták....Escobar más volt, meg nem elnök hanem egy bűnöző így a hasonlat nem teljes természetesen, de a hatalmának gyakorlása ugyanazokon az elveken működött. Szegényeket maga mögé állítani (Hitler is utaztatta a német munkásokat, meg ilyen program olyan program, építkezés stb) és kihasználni önös érdekekre. Akik meg nem úgy táncoltak ahogy ő fütyült, megölte. Propaganda meg dübörgött ezerrel, hogy Escobar milyen egy jó ember.

@Alfa
Én nem vagyok benne, de ez elég furcsa egy ajánlás. Most lehet mondani, hogy én hogy jövök hogy bíráljak, teljesen jogos, csak megjegyzem hogy általában a slágerfilmeket kifejezetten kerültük régebben. De dokumentumfilm után, ami szintén rendhagyó volt már nincs új a nap alatt. :D Nem hiszem, hogy aki egy filmklubba jelentkezik az ne lenne tisztában az aktualitásokkal és olyan filmekkel mint a Big Short. Itt skandináv, szerb, spanyol filmek voltak terítéken legmélyebb zugokból előrángatott filmek. :D Na de mindegy, de szerintem ezzel kicsit mellélőttél (magánvélemény).
Kép
Kép
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.05.15. 23:11:31

The two Escobar

Egy kiváló dokumentumfilm volt, köszi Zola az ajánlást :).

Mivel nem "rendes" film volt így nem nagyon tudok semmi extrát leírni hisz minden teljesen egyértelmű. Abban Normandianak igaza van, hogy a film egy kicsit manipulatív. Nekem is kicsit olyan érzésem volt, hogy a film elakarja hitetni velem, hogy Pablo Escobar annyira nem is volt rossz ember, ami valamilyen szinten igaz is hisz tényleg sokat segített a szegényeken és így érthető ha nekik egyfajta hős lett. DE: a sok megmentett, jobbá tett élet se menti fel vagy árnyékolja a brutális tevékenységeit. Az az ember aki képes akár egy ártatlan embert is megölni az nálam már nem kaphat összességében pozitív megítélést.

Az értékelésem: 7/10

Új ajánlás!!
Tudom csak kedden jár la a határidő, de már kitaláltam életem első ajánlást és mivel holnap úgyis pihi van a legtöbb embernek kiírom még ma :D. Tehát az általam ajánlott film a The Big Short ( A nagy dobás) . remélem nem látták sokan. Ez se teljesen szokványos film, én inkább nevezném egy ismeretterjesztő filmnek mint egy életrajzi vígjáték-drámának. Remélem nem üldözök el senkit se a filmklubból :D.

Ui: A hölgy fórumozótársaknak üzenném, hogy benne van Ryan Gosling és Brad Pitt is úgyhogy érdemes megnézni :mrgreen: .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.05.15. 14:15:37

P.U.Y.O.L. írta:The Two Escobar
8/10
Szinte teljesen így láttam én is. Andrés meggyilkolásánál nekem, lehet kiröhögtök, de a Berni elveszített döntő utáni szitu jutott eszembe. Amikor is az Aranycsapat tagjai bujdokolva szivárogtak be pestre, mert akkora volt a felháborodás a vereség okán, hogy féltek meglincselik őket.

A diktátorról kialakított kép az kettős, mint ahogyan semmi sem fehér vagy fekete. Ő is a saját érdekei miatt, mellett jótékonykodott. Nem véletlen, hogy képviselőnek választották, bár a fil, mint valami jótevőt, szegények segítőjét próbálja láttatni, azért bennem egy pillanatig sem merült fel, hogy ugyan ezeket az embereket, minden gátlás nélkül nem tenné e el láb alól, ha az érdeke úgy kívánná. Ezek mellett egy könyörtelen gyilkos, mindenféle alapvető morális és erkölcsi gátlás nélkül.

Nálam 7/10, csak azért, mert manipulálni akart. Egy doku film ne manipuláljon.:-D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Normandia 2016.05.16. 19:40:02-kor.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Marco
Barça B
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2014.11.06. 09:24:36

2016.05.15. 13:01:57

Ebben az esetben, akkor én is csatlakoznék.

És akkor egyből értékelem is a filmet: The Two Escobar

Az ESPN 30for30 dokufilmjei nagyon jók, és ebből az egyik legjobb a Pablo és Andrés Escobarral foglalkozó fejezet. A kokókirályról a véleményemet már lentebb elmondtam, de a film végén ha jól emlékszem valaki (talán popeye a bérgyilkosa) mondja, hogy ha Pablo élt volna, akkor ez nem fordul elő, az utcán mindenki az ő haragjától félt. Ebben egyetértek.

Maga a doku felépítése nekem tetszik. Főleg a régi felvételek, az érintettek, rokonok elmondása szerintem jó ötlet, a téma pedig ugye adva van. Legyen egy 8-as.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2016.05.15. 11:47:38

The Two Escobar

Remek dokumentumfilm. Számomra teljesen új volt, pedig a 94-es VB volt az első, amiről már több emlékem is van. Itt jön a képbe, hogy mennyire megváltozott a világ és hogy mennyire máshogy álltak az emberek az akkori focistákhoz. Akkor még hősök voltak, akiket csak ritkán látott az ember egy-egy világeseményen, most meg már azt is lehet tudni, hogy éppen milyen márkájú papírt használ a WC-n. (de ezt csak általánosságban említem meg, nem a filmhez és nem is csak a Kolumbiai válogatotthoz kapcsolódik...)

A diktátor téma tényleg érdekes, hisz maga mellé csatolta a szegényeket a különböző adományaival és tényleg sok mindent tett értük, de ez mind olyan cselekedet volt, ami mögött önös érdekek álltak. Emellett rengeteg ember haláláért felelős volt, így lehetetlen pozitív karakternek beállítani.

A foci fellendülése jó példa arra, hogy pénz kell ahhoz, hogy sikeres legyen a csapatod. Meg tudták tartani a legjobbjaikat és tudtak vásárolni külföldi focistákat. "Kis pénz kis foci, nagy pénz nagy foci"... Nyilván mindenki tudta, hogy honnan van a pénz, de szemet kellett hunyni, hisz a pénz kellett a sikerhez és a tehetségek kibontakozásához. Valderramára és Higuitára most is tisztán emlékszem, de az meglepett, ami a kapussal történt, még felnőtt fejjel se hallottam róla. A többiekre sajnos nem emlékszem.

Andrés Escobar tragikus halála is jól mutatta, hogy hogyan lesz egyetlen vétlen hiba után (amin ráadásul már nem múlott semmi, hisz a döntetlen is kevés lett volna) egy nemzeti hősből közellenség. Furcsa volt, amikor azt boncolgatták, hogy ha Pablo él, akkor Andrés nem halt volna meg. Nagyon nehéz úgy írni a témával kapcsolatban, hogy az ember nem ott nőtt fel és nem érezte a bőrén az akkori állapotokat, de szerintem Andrést akkor is megölték volna. Egyszerűen az ő peches mozdulatával ért véget egy olyan ország álma, ahol a nyomor és az erőszak uralkodása mellett a foci jelentett egy apró fénysugarat, amiben lehet hinni és ami reményt táplált Kolumbia megítélésének megváltoztatására.

Pár részt már elcsíptem ebből a sorozatból régebben a SportTV-n, de ezt még nem láttam. Köszönöm az ajánlást, jó kezdés volt. 8/10
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.05.15. 10:17:09

@hajnesz, lehet csatlakozni :)

Viszont srácok, jó volna nézni is a filmet :P hét közepén jön az új darab :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.05.15. 08:04:37

zola8787 írta:
Akkor ide leírom, hogy ki mikor következik:

1. hét: zola8787
2. hét: Alfa
3. hét: messideco
4. hét: P.U.Y.O.L.
5. hét: hajnesz
6. hét: Normandia
7. hét: Bob ?
8. hét: Lui (régi motoros, helyes :D)
9. hét: Messias2

Srácok ha így haladunk limitet kell kiírnom :lol: :lol:

Még annyit a játékszabályokról, hogy ha a határidőn belül nem tudod megnézni a filmet, nem kell pánikba esni, tolhatjuk a te határidődet, csak arra figyelj, hogyha tolod a filmeket, akkor felgyülemlik vagy 5, nem mókás bepótolni. Aki idő előtt abbahagyja az egy román real drukker :mrgreen:

Na és még egy: vak vagyok, vagy danianevem hol írta be magát? Mágia :D
Te Zola, nem lehetne naptári hétben kifejezned?.:-D Mondjuk19-20-21 stb. Most számolhatom a heteket.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.05.14. 23:29:47

Köszönöm Bob, végignéztem ezt a dokumentumfilmet is, igy egy kissé máshogy látom a helytetet. A filmben bőven jobb karakternek lett ábrázolva nekem, meg ugye eddig sose érdekelt ez a téma különösen, most olvastam utánna rendesen.
Mindenesetre nálam a Hitler párhuzam még mindig nem ül, Hitler nemzetiség alapján ölt embereket, mig Escobar, ahogy irtam már, aki ellenszegült neki. Itt azért még mindig látok különbséget, én nem emlegetem őket 1 lapon, bár mindkettő gazfickó volt a maga módján.
Marco írta:...
Tudtommal simán be lehet tagosodni, de ha idő nap előtt abbahagyod, Escobar haragja sújt le rád :D
Avatar
Marco
Barça B
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2014.11.06. 09:24:36

2016.05.14. 23:12:13

Nem tudom, hogy írhatok-e ide, ha nem akkor csak nyugodtan töröljétek ki, sorry.
hajnesz írta:, Escobar meg ""csak"" azokat, akik ellenszegültek neki.
Ilyen vonalon gondolkodni nagyon rossz. Tegyük fel, hogy Escobar megszerzi a hatalmat és zsarnoki uralom veszi kezdetét. Teljesen egyértelmű, hogy Escobar nem államférfi, az életében egy politikai kötetet nem olvasott. (bár rafkósan, de próbált politikai karriert és be is jutott a parlamentbe) Elképzelése egy ország vezetéséről kimerül annyiban, hogy majd megveszem ezt,azt, hogy ne legyen baj. (azt már hozzá sem teszem, hogy amint hatalomra került volna, a gazdagoktól elvett volna mindent, egyfajta kommunista rendszert épített volna ki) Előbb-utóbb viszont előkerülnek az elégedetlen tömegek, akik éhesek, nincstelenek vagy rabságban érzik magukat és szabadságra vágynak. Ezek az emberek tehát "ellenszegülnek". Ilyen alapon akkor őket is nyírjuk ki? Értem, hogy azt akarod mondani, hogy ez a rendszer lenne a kisebbik rossz, de ne legyenek illúziód, ez a rendszer sokkal brutálisabb, véresebb lenne, ha nem is az elején, de egy idő után biztos. Az meg teljesen nonszensz, hogy egy olyan ember legyen a nép vezére, aki saját érdeke miatt simán felrobbant egy ártatlan kolumbiai férfiakkal, nőkkel, gyerekekkel teli repülőgépet.

Mondom mindezt úgy, hogy én alapvetően szimpatizálok vele. A szegényeket nagyon felkarolta és lakásokat és pénzt adott nekik. Ha viszont a saját érdeke úgy kívánta volna, akkor ne legyenek kétségeink, hogy ugyanezeket az embereket le is mészároltatja.

Ha valaki érdekel, akkor tavaly augusztusban jelent meg egy 10/10-es sorozat az életéről. Narcos a címe. Idén jön a második évad, a netflix a gyártó.

szerk: be lehet még esetleg szállni vagy már késő?
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.14. 19:01:01

hajnesz írta:
Bob_Marley írta: Mondjuk még mindig jobb munkatáborba kerülni mint ha lelőnek. Plusz Escobar miből is szerezte a pénzét? Én eléggé nagy különbséget látok aközött, hogy az alvilág gyakorolja a hatalmat egy országban mintha bármilyen államforma lenne. És É-Korea se jó, nem is ezt mondom, de én bőven látok különbséget. Most nagyon leredukálva, de kb olyan mintha azt mondanánk Hitler milyen egy jó fej emberke volt, hogy építgetett a németeknek....(lesarkítás, de bakker Escobar is olyan volt, hogy kinyírt x embert és arról meg nagyon keveset beszélünk, hogy közvetlenül mennyit megölhetett az átkozott kábítószerével...)
Tudom, hogy sarkitottál, de Hitler mindenkit kinyiratott, aki zsidó, Escobar meg ""csak"" azokat, akik ellenszegültek neki. (amúgy amiket olvastam, kb ugyanazt csinálja ÉK diktátora,még a saját tanácsán belül is). Ez azért elég nagy különbség, egyiknél van választás.
A drogos résszel meg nem tudok egyáltalán egyetérteni, szerintem nem az a hülye, aki árulja, hanem aki fogyasztja. Amig van rá igény, mindig lesz, akitől be lehet majd szerezni.
Nem akarom Escobart jó embernek beállitani, de a filmben mutatja, hogy mi lett utánna... nála legalább volt valami törvény, igaz az ő törvényei, de legalább törvények...

feltéve, ha 100%ig valósat állit a dokumentumfilm, olvasni még nem olvastam utánna.
Hitler sem csak zsidókat nyírt ki sajnos. Elég csak arra gondolni, hogy Hosszú kések éjszakája.....Ugyanaz az elv, rendszerellenes emberek, az ő rendszerük elleneseké.

Drogos részt elfogadom. Viszont pont hogy Escobar után még ha volt is nehéz időszak, de felére csökkent a gyilkosságok száma idővel, s a sportrészét tekintve Kolumbia a legjobb eredményét érte el a legutóbbi VB-n.
Úgy tudom most sem rózsás a helyzet, de azt hogy Escobar idejében lett volna jó, azt nagyon nem tudom elfogadni. Az nem törvény, amit ő diktált. Az zsarnoki, terrorban lévő kiskirályság, diktatúra hívjuk aminek akarjuk. Embereket gyilkolászott le, s olyanok hogy tankkal megyek a legfelső bíróság ellen az minden de nem törvény.

Ajánlom ezt a dokumfilmet is róla, hogy milyen ember volt:
https://www.youtube.com/watch?v=PbuFuKt4VK0

Régen rossz ha valahol egy ilyesfajta ember "rendszere" működképes és elfogadott kéne legyen. Ez nem rendszer. Egy BŰNÖZŐRŐL beszélünk, semmilyen formában nem tudom elfogadni a cselekedetét, hogy az jó lett volna. Mert törvényellenes, s alaptörvényekről beszélünk.
Kép
Kép
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.05.14. 14:30:41

Bob_Marley írta: Mondjuk még mindig jobb munkatáborba kerülni mint ha lelőnek. Plusz Escobar miből is szerezte a pénzét? Én eléggé nagy különbséget látok aközött, hogy az alvilág gyakorolja a hatalmat egy országban mintha bármilyen államforma lenne. És É-Korea se jó, nem is ezt mondom, de én bőven látok különbséget. Most nagyon leredukálva, de kb olyan mintha azt mondanánk Hitler milyen egy jó fej emberke volt, hogy építgetett a németeknek....(lesarkítás, de bakker Escobar is olyan volt, hogy kinyírt x embert és arról meg nagyon keveset beszélünk, hogy közvetlenül mennyit megölhetett az átkozott kábítószerével...)
Tudom, hogy sarkitottál, de Hitler mindenkit kinyiratott, aki zsidó, Escobar meg ""csak"" azokat, akik ellenszegültek neki. (amúgy amiket olvastam, kb ugyanazt csinálja ÉK diktátora,még a saját tanácsán belül is). Ez azért elég nagy különbség, egyiknél van választás.
A drogos résszel meg nem tudok egyáltalán egyetérteni, szerintem nem az a hülye, aki árulja, hanem aki fogyasztja. Amig van rá igény, mindig lesz, akitől be lehet majd szerezni.
Nem akarom Escobart jó embernek beállitani, de a filmben mutatja, hogy mi lett utánna... nála legalább volt valami törvény, igaz az ő törvényei, de legalább törvények...

feltéve, ha 100%ig valósat állit a dokumentumfilm, olvasni még nem olvastam utánna.
Válasz küldése