EuroBarca filmklub

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

http://bit.do/eurobarca_filmklub" target="_blank

1. hét (02.10): geridoss - Das letzte Schweigen (2010)
0
0 szavazat
2. hét (02.17): P.U.Y.O.L. - The Postman (1997)
1
25%
3. hét (02.24): Petr - Kongen av Bastøy (2010)
1
25%
4. hét (03.03): MatyiG - Remember (2015)
0
0 szavazat
5. hét (03.10): nzxtpo - The Last Seduction (1994)
1
25%
6. hét (03.17): MQuCsabi - Blue My Mind (2017)
0
0 szavazat
7. hét (03.24): soadroli - You Were Never Really Here (2017)
1
25%
8. hét (03.31): messideco - Leviafan (2014)
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 4
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.05.28. 01:52:00

+1 asztalracsapás témában és mégegyszer +1 azügyben, hogy Faust dobja be az ajánlását. Ma karnevál volt, kedden meg reggel nyolcra megyek dolgozni, úgyhogy holnap kb. csak filmeket fogok nézni...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.05.27. 22:50:55

Igaz szerintem is, határok kellenek, s oda kell csapni az asztalra :D

Hogy állunk lemaradásban, kinél mi hiányzik?Heti 1 film még mindig amiről beszélünk gyerekek :roll: Kicsit legyünk aktívabbak, mert amúgy remek filmek voltak eddig, s jóból marad ki, aki nem látta s lemarad :D
Kép
Kép
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.27. 22:45:52

messideco írta:
Szerintem Faust filmje után addig ne legyen ajánlás, amíg nem lesz mindenki napirenden, de ezt még megbeszéljük :)
Elnézést, h beleszólók, mint kívülálló, de a filmklub érdekében szólok.
Csak annyit szeretnék kérdezni, h az első nekiindulás nem-e ott hasalt el ill. kezdte meg a bukását, h hagytatok időt a pótlásra? Mert szerintem így lesz nagyon elcsúszva a dolog és pont emiatt is csökkenhet a lelkesedés, mert, h úgymondjam nincsenek "határok". (nem jut eszembe jobb kifejezés)
Ha nem így van, akkor elnézést, hogy nagy hülyeséget írtam, de én mintha úgy emlékeznék, h múltkor is ez vt és onnan kezdődött a "züllés".
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.27. 22:31:46

Nem vok én főnök, csak ú.n. igazgató :D
Csatlakozhatsz persze, csak lényeg, hogy aktív légy. A filmeket nem kell pótolnod, csak a jelenlegit (Nagyítás).

Szerintem Faust filmje után addig ne legyen ajánlás, amíg nem lesz mindenki napirenden, de ezt még megbeszéljük :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.05.27. 20:58:39

jelwaz írta:Sziasztok!

Mikor indult ez a filmklub dolog, akkor nem igazán volt időm, ezért nem is akartam bevállalni. De én is nagyon szeretem a filmeket, bár ahogy néztem a hsz-eket én kicsit más szemszögből figyelem őket.
Szóval lehet még csatlakozni? Láttam, hogy meghirdettétek egy kicsit régebben. A Nevem Sam-et és a Könyörteleneket már láttam, a többit meg pótolnám idővel (mondjuk, hogy egy körben megnézem az új ajánlott filmet, meg egyet a régiek közül). Ezt a kettőt meg, amit láttam, akkor mondjuk kedden értékelem, ha úgy jó.
Előd a főnök. Ezért az ő szava a döntő :P , de szerintem simán csatlakozhatsz. Ha nézed rendesen, akkor hamar utolérsz, plusz lehet, h most lesz egy rövid szünet, mert vannak lemaradások.ne legyen, csak rontana a helyzeten.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2012.05.27. 20:14:59

Sziasztok!

Mikor indult ez a filmklub dolog, akkor nem igazán volt időm, ezért nem is akartam bevállalni. De én is nagyon szeretem a filmeket, bár ahogy néztem a hsz-eket én kicsit más szemszögből figyelem őket.
Szóval lehet még csatlakozni? Láttam, hogy meghirdettétek egy kicsit régebben. A Nevem Sam-et és a Könyörteleneket már láttam, a többit meg pótolnám idővel (mondjuk, hogy egy körben megnézem az új ajánlott filmet, meg egyet a régiek közül). Ezt a kettőt meg, amit láttam, akkor mondjuk kedden értékelem, ha úgy jó.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.05.27. 19:40:10

faust kolléga, ha erre jársz dobd be a közösbe amit tartogatsz, mert "éhen halok" :wink:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.27. 10:33:13

Hamarább nem is kellene ajánlnia. A jelenlegi filmmel még vannak lemaradások bőven :roll:

szerk: estig pótolom a Nagyítást én is.

szerk2: sjay meg hát őszintén nem tudom mit csinál. Facen jelzi, hogy nincs ideje filmeket nézni, errefel a blogján termeli rendszeresen a kritikákat...
"And my heart will leave you never."
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.05.26. 23:06:25

Faust üzeni, hogy leghamarabb holnap este tud jönni a filmmel.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.05.26. 22:08:40

Faust, szerintem kűggyed neki.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.05.26. 15:39:20

Nagyítás

Nagyjából Lui kollégával értek egyet. Ez most valahogy nem jött be, nem kötött le, nem tudtam ráhangolódni. Már az elejétől kezdve a a fotós srác karaktere nagyon idegesített. Valahogy az ilyen "nagy művész vagyok, szarok a világra, azt alázok meg, aki akarok" dolog nekem nem jön be. Először idegesített, aztán a srác nagyokat hallgatott, tehát még idegelni sem tudott.
Emellett a Magánbeszélgetés is egy akciódömping volt. Arra sikerült ráhangolódni és nem is untam annyira, ezt viszont nagyon untam.

Ajánlásnak viszont szerintem jó volt, megosztja a társaságot. Tényleg vagy valakinek nagyon bejön vagy abszolút nem tetszik. Én az utóbbiak táborát erősítem.

Viszont volt egy rész, ami tetszett. Amikor a csaj a képekért ment és ledobta a felsőjét, viszont a mellét nem láthattuk. Tipikusan a kevesebb néha több esete volt. Mondjuk jobban jártunk volna, ha az ő mellét látjuk és a másik leányzóét nem. :P :D

Lehet, h egyszer újranézem, ha elkerülök egy lakatlan szigetre és az egyetlen dolog, amit magammal vihetek ez a film.na jó, majd egyszer megnézem még.
Nem húzom le nagyon, mert megértem azt is, ha valakinek bejött és magával ragadta, h egy művészgyerek vívódik a világában.
4/10.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.25. 18:22:29

messideco írta:Faust filmje hát, mit ne mondjak családi alkotás, de várom őszintén :D

HIVATALOS:
Varatrix jelezte, hogy kiszáll a klubból. Faust, várjuk az ajánlásodat :)
Sajnos most nem vagyok úgy, mint a Madridistán a harmadik turnus (mi már ott járunk 8) ) előtt, hogy van 4-5film, amit ajánlani szeretnék, csak egy van a listámon, de azt az én kis játszóteremen akarom ellőni. :lol:

Viszont ha nálunk lenne bónuszajánlás (pedzegettük) akkor már ajánlottam volna azt, amire most készülök. Kissé meghazudtolom magam, mert rövid, aranyos, és senkinek nem fog fájni. Majd a következő körben aprítok. :D

Hétvégén alig leszek gépnél, de figyelem a blogon a szavazást.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.24. 23:27:23

Jah, bocs nem voltam gépnél, így nem tudtam válaszolni. Már nem tudom mik voltak az ajánlások. Az volt a helyzet h egy idő után mindenki tojt a klubra, aztán én is.
Most elég jól állunk, szerintem ne legyen szünet.

Varatrixra estig várjunk szerintem még.

szerk: szavazás a blogon, fontosnak érzem. :wink:
Hétvégén én is jövök a Nagyítással. Egyik barátom fotó-film-médián tanul, sokat áradozott a filmről :)

Faust filmje hát, mit ne mondjak családi alkotás, de várom őszintén :D

HIVATALOS:
Varatrix jelezte, hogy kiszáll a klubból. Faust, várjuk az ajánlásodat :)

REMY és recrea a klub teljes jogú tagjai :D

Ennyi. Az erő legyen veletek!
"And my heart will leave you never."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.05.24. 22:23:32

visca el barca írta: kanty, remelem most nem vmi 5 és félórás, albán, erotikus gyurmafilmmel hasítasz be... :lol: :lol: :lol: :lol:
Jelenleg egy tádzsik-türkmén film a nyerő. Témája: Miért haltak ki Burmán a rozmárok. Még nem láttam, de imdb-n elég jó az értékelése.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.05.24. 22:22:56

visca el barca írta:jó h kurdt emlékeztetett, a dr. halál is erősen ajánlós kategória, sőt, talán a legjobb film volt!
Vazze'...pont ezen gondolkodtam. Al Pacino-val azért ritkán lehet mellélőni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.05.24. 22:15:51

tényleg, az előző klubban mindenki két filmet ajanlott, azért volt ott ennyi film...

jó h kurdt emlékeztetett, a dr. halál is erősen ajánlós kategória, sőt, talán a legjobb film volt!

kanty, remelem most nem vmi 5 és félórás, albán, erotikus gyurmafilmmel hasítasz be... :lol: :lol: :lol: :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.05.24. 22:09:14

recrea írta:
Azon gondolkodom, mi a túrónak kellett ahhoz történnie, h egy ajánlás bezárassa a klubot? :P Talán meg kéne néznem azt az indiai filmet... :roll:
Nem az én ajánlásom zárta be konkrétan a klubbot. Előtte már volt elég sok elmaradás. Csak az én ajánlásomnál szakadt félbe.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.05.24. 22:09:06

lui1698 írta:...........
Eddig az a film, ami vagy valakinek nagion bejött, vagy teljesen érdektelenné vált :D
Nem megyek bele még egyszer ízlések pofonok, de a koncertes rész viszont lui pont az egyik legjobb jelenet benne.
Tudom a függöny kék, s az író erre gondolt, de pont az a paradox szituáció, hogy szétüti a gitáros a gitárját és semmi nem történik faarccal nézik, de ott legalábbis számomra az jött le, hogy megint a valóság és az illúzió közti különbség, amit nem érsz el, nem tudod megfogni olyan mintha nem is létezne, de mikor bedobja a gitárt meg mindenki odarohan, s Thomas elviszi majd eldobja, már nem fontos neki.Az egész film erről szól, hogy mindent eltud érni, de mégse érdekli már semmi, s mire jön valami újdonság valami rejtély felélénkül és megakarja tudni mi történt, ami nem is történt meg.
Van még pár ilyen jelenet, lehet ha megnézed még egyszer tetszeni fog, mert mint írtam minden látszólag jelentéktelen dolognak van jelentősége, s ez a folyamatos kettősség a valóság és az elképzelés között fut végig a filmben.

Nem egy Steven Segal akciódús film :D , de ebben nem is a cselekmény a fontos, hanem tényleg az ábrázolás, ahogy semmiről nem tudjuk, hogy az igaz vagy nem.
Azért ne utáljatok nagyon akinek nem jött be :D
Én nagyon szeretem ezt a filmet, pont a "retrosunák" miatt is meg ahogy ugrál a realitás és az elképzelt között, zseniális.Ahogy pl az elején az ismerőse beszél egy képről, hogy mostanában egy lábat lát a képben, hasonló a fénykép is, az elbúvó fontos motívum a gyilkosságról, ami meg se tö9rtént, de mégis minden olyan valóságos.

Spoileres lett bocs :D Azért nézze meg mindenki, szidjátok :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.05.24. 22:06:03

kanty írta:
visca el barca írta: és az india film ami bezáratta a klubot :D
Ami nem egy rossz film, csak finnyásak vagytok. :lol:
Így ahogy belegondolok az én ajánlásaim után fuccsolt be az előző filmklub, lehet ismét félni. :mrgreen:
Azon gondolkodom, mi a túrónak kellett ahhoz történnie, h egy ajánlás bezárassa a klubot? :P Talán meg kéne néznem azt az indiai filmet... :roll:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.05.24. 22:00:51

visca el barca írta: 13 assasins, following, kamera által, nővérem húga bőven nézhető kategoria volt sztem! (az indiai film, meg a tű parkost én már nem néztem)
Nem csoda, hogy ebből 2 az én ajánlásom :mrgreen:

Nekem a Scanner darkly tetszett különösen, persze több jó film is volt, de az nagyon betalált
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.05.24. 21:56:59

visca el barca írta: és az india film ami bezáratta a klubot :D
Ami nem egy rossz film, csak finnyásak vagytok. :lol:
Így ahogy belegondolok az én ajánlásaim után fuccsolt be az előző filmklub, lehet ismét félni. :mrgreen:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.05.24. 21:51:46

messideco írta:kurdt: 1. Miben tűnik ki ez a párhuzam?
Erik/Vito kívülállóként megérkezik a bentlakásos suliba/New Yorkba (hiszen otthon sem volt neki jó), ahol elvileg alá kellene rendelnie magát a fennálló rendnek, de ő ebből nem kér. Megtagadja a bocsánatkérést, csicskáztatást/fizetést és szárnyai alá vesz két jó eszű, de egyenként gyenge arcot (Tessio, Clemenza). Amíg szükséges, addig megmarad "a keretek közt", de végül mindenkin felülkerekedik a maga módján.

Továbbá ott az a jelenet a végén, amikor Erik becsukja a szobaajtót az anyja előtt. Az egy az egyben a Keresztapa zárójelenete, csak ott Michael csinálta, nem Vito...


Asszem ennyi...

A Playert pedig látom mindenki elfelejtette...kár... :(

szerk.: és Levinson Kevorkian-filmjét sem írta még senki, pedig az sem rossz
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.05.24. 21:48:57

sjd írta:Az a vígjáték sztem a Tenenbaum volt. Volt még a Kamera által homályosan, aztán valami nyálas rákos film, meg valami beteg alkotás soadroli jóvoltából :D
tényleg akkor szte ezek voltak

following
kamera által homályosan
tenenbaum
nővérem húga (ez volt az?)
13 assassins
mártírok
pánik a tű parkban
és az india film ami bezáratta a klubot :D

13 assasins, following, kamera által, nővérem húga bőven nézhető kategoria volt sztem! (az indiai film, meg a tű parkost én már nem néztem)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.05.24. 21:41:55

Az a vígjáték sztem a Tenenbaum volt. Volt még a Kamera által homályosan, aztán valami nyálas rákos film, meg valami beteg alkotás soadroli jóvoltából :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.05.24. 21:36:08

recrea írta:Azt egyébként lehet tudni, h mik voltak az előző filmklubban?
Előd!

hozzád beszélnek, figyelj már oda :lol:

meg az értékeléseket is betehetnéd, mert én Isten bizony alig emlékszem filmre az előző eresztésből: following, 13 assassins, a pánik a tű parkban, meg vmi india film. jah meg a kurdt vmi vigjátéka, arra már nem is emléxem :oops:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése