EuroBarca filmklub

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

http://bit.do/eurobarca_filmklub" target="_blank

1. hét (02.10): geridoss - Das letzte Schweigen (2010)
0
0 szavazat
2. hét (02.17): P.U.Y.O.L. - The Postman (1997)
1
25%
3. hét (02.24): Petr - Kongen av Bastøy (2010)
1
25%
4. hét (03.03): MatyiG - Remember (2015)
0
0 szavazat
5. hét (03.10): nzxtpo - The Last Seduction (1994)
1
25%
6. hét (03.17): MQuCsabi - Blue My Mind (2017)
0
0 szavazat
7. hét (03.24): soadroli - You Were Never Really Here (2017)
1
25%
8. hét (03.31): messideco - Leviafan (2014)
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 4
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.06.14. 21:39:25

Értlek, csak belefáradtam mindig, hogy szóljak mindenkinek hogy pótold be, mikor pótolod be stb.
Ha nem lesz jelentkező természetesen maradok :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.06.14. 21:28:02

messideco írta:Azt, hogy mindenkivel kell egy bizonyos szinten veszekednem, igen. Elvállalnád? :D
Kivel kell veszekedni, szerintem az 1. kör gond nélkül lement, nem nagyon voltak elmaradások.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.06.14. 21:20:49

Azt, hogy mindenkivel kell egy bizonyos szinten veszekednem, igen. Elvállalnád? :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.06.14. 21:19:09

messideco írta: Filmklub-veteránok:
Ha valaki elvállalná a filmklub további moderálását, jelentkezzen :wink:
Meguntad? :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.06.14. 21:14:11

Kód: Egész kijelölése

1.messideco
2.soadroli
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.06.14. 21:06:50

Szóval:

Elindítom a jelentkezést a Filmklub következő körére. Szívesen látunk ismét bárkit, aki regisztrálva van az Eurobarca honlapon. Az egyetlen feltétel, hogy a két apró szabályt tartsa be:

~Az adott filmet/ket a határidő leteltéig nézze meg, és írjon róla a fórumban. Halasztást természetesen lehet kérni.

~Az értékelt filmet pontszámban is fejezze ki a létrehozott Google-dokumentumban.

Kód: Egész kijelölése

1.messideco
(Szerkezd a kódot :) )


Filmklub-veteránok:
Ha valaki elvállalná a filmklub további moderálását, jelentkezzen :wink:
"And my heart will leave you never."
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2012.06.14. 04:04:42

lui1698 írta:Biztos, hogy mindenkinek? :roll: :lol:
Köztük nekem se.. Eddig elmaradtam az értékeléssel a hülye munkarendem meg az EB meccsek miatt, de most a lényeg:

Death Sentence

Rögtön egy aprósággal kezdem: nem nyerte el a tetszésemet, hogy amikor ránéztem a borítóra egyből a Keresztapa ugrott be.. Nem jó előjel,amikor már valami a megnézése előtt negatív érzéseket kelt bennem. A történet nekem se állt össze se rendesen, amin Bob is gondolt: nem értem a tetteit. Egy jobban eltervezett bosszút vártam volna,amivel a végén megússza az egészet. A béna tettei után tényleg jogosan mondhatta a nyomozónak (aki ugye a Jó barátokban Ross és Joey exnője volt :D ) hogy ő ölte meg a családját. A testvérek közötti rivalizálás viszont egy jó húzás lehetett volna,a szeretethiányos öcsike marad életben,ezzel még akár kezdhettek is volna valamit

A vége egy 10/6.
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.06.13. 20:44:09

Bob_Marley írta:Na de rajtam kívül ezek szerint megint mindenkinek tetszett, sznob vagyok pocsék ízléssel :D
Biztos, hogy mindenkinek? :roll: :lol:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.13. 20:42:09

Hát nem tudom... :D Valahogy az egész filmet egy szóval tudnám jellemezni, hiteltelen.Nem látom az okokozati dolgokat kellően benne egyszerűen nem hiszem el, hogy ezt miért csinálja, egyáltalán nem tud meggyőzni (mondjuk nehéz is lenne mint írtam a bosszút mint fogalmat elítélem ). Ha életemben nem láttam volna ilyen filmet, akkor megkérdezném, hogy miért lett ilyen?Nekem az kevés, mert megölték a fiát, s van pár jelenet ami picikét drámai, ettől még nem látom min megy keresztül lelkileg és eljusson odáig, hogy kinyírja őket.Nagyon kevés pszichikai mélységet érzek benne, inkább akciófilm megyünk lövünk.

Na de rajtam kívül ezek szerint megint mindenkinek tetszett, sznob vagyok pocsék ízléssel :D

MS 45 jutott hirtelen eszembe ami hasonló témakör, de kcisit nyomatékosan bemutatva a dolog pszichológiáját.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2012.06.13. 20:44:35-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.06.13. 20:40:35

Ehhez hozzábökve:

Épp ezért kellett volna bedobni egy titkos múltat Kev-nek. Valami űber szuper szoldzsa volt mondjuk tini korában, csak aztán leszerelt és beolvadt, de a bosszú előhozza belőle az állatot.
Úgy is volt benne annyi klisé, hogy nem osztott volna.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.06.13. 20:28:15

Először is nem akarja vinni a fiát a reptérre, csak viccelődik az asszonnyal. Az hogy Joe apróbb sérülésekkel megússza, hogy elütik, az tényleg funny, de nem nagy hiba.
Nekem átjött az a bizonyos érzés. Tökre együtt éreztem Békön haverommal, én is így tettem volna :twisted: És szerintem volt pár jelenet, ami igen drámaira sikerült.(pl a temetés napján, este az öcsi nézi a fényképet amin a bratyóval pózol, és ezt látja az apa..akkor ahogy lelövik a szeme előtt a familyit...
A tárgyalásról meg...szerintem az is korrekt volt. Nem kellett oda bevágni semmit, nem kell mindent a néző szájába rágni. Nekem nagyon is átjött, és okosan is csinálta sztem:"majd én kinyírom a kis g*cit" :)
Az akciók baromi jól sikerültek. Jó az is hihetetlen h Rambo lett Békön, de az milyen lett volna, hogy full szerencsétlen, és még Joe megöli ott a kukák közt. The End :lol:
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.13. 20:04:56

soadroli írta:Ajj Bob, annyi bajod van :lol:
Ja és kösz, hogy sokat írtál, kíváncsian(és néha szemöldökráncolással xD) olvastam. Keveslem azt pontszámot :D
Van lehetőség diplomaunka védésre :D
Hol ráncoltad a szemöldököd, mivel nem értettél egyet? csak ismételni tudom magam, bosszú témaként mindig érdekes, de nehéz megvalósítani és itt egyáltalán nem tudtam belelátni a főhős gondolataiba, miután nem is volt rá esély csak ment a cselekmény előre....

Azt aláírom lehetett volna ezzel a koncepcióval is, hogy igazán akkor merülünk bele lelkileg amikor már legyilkolja az első bandatagot lelkiismeret furdalás stb, csak valahogy az elején is hiányoltam azt a lelkiállapot bemutatást, ahogy viszonyul egy teljesen ismeretlen szituációhoz kétségeket kellett volna éreznem, mint írtam tudom hogy rossz "de muszáj" meg kellett volna győznie a karakternek az ő igazáról, de rohadtul nem jött ez át.Mert nem adott a film időt arra, hogy érezzem.Csihi puhi időt lehetett volna bőven arra használni, hogy kifejlődik a jelleme.

Hozzáteszem pozitív még a videózás az elején végén motívum, ötletes és jó a miből mi lett kiemelés.
Kép
Kép
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.06.13. 20:02:00

Ajj Bob, annyi bajod van :lol:
Ja és kösz, hogy sokat írtál, kíváncsian(és néha szemöldökráncolással xD) olvastam. Keveslem azt pontszámot :D
Kép
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.06.13. 18:05:30

+ Faust mellett én is vezetem, tehát ha éppen nincs frissítve a jelenlegi állás, akkor dobtok majd egy privátot és küldöm egyből az állást :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.13. 17:57:55

Halálos ítélet
Thriller krimi, jóra számítottam ....:D
Sárgás támadás következik :D

Kezdés egy precíz apát ismerünk, akinek a család a mindene, s előre eltervez mindent (lsd fiát már vinné a reptérre) de nem figyel arra, hogy nincs elég benzin??? Egy racionálisan gondolkozó ember, aki megtervez mindent előre. Ráadásul a "puszta kellős közepén" áll csak meg???Lehetne mondani, hogy pont ez a véletlenek sorozata, paradox szituáció ad egy különös hátteret az egész filmnek, de nem tudom ezt mondani rá mert a kivitelezés esetlen és rendkívül nevetséges. Ahogy pl az is hogy Joe csávót elüti egy autó, de azért túléli ráadásul kicsit megsérül a feje....Az egész konfliktust jelentő jelenet iszonyat gyenge benzinkút-torokelvágás-elütés....Na itt már kezdtem félni, hogy ez így nem lesz jó, ez nagyon bosszantott, hogy ennyire gyenge volt e kezdés, kicsit érdektelenné is váltam. És sajnáltam, mert jó kiindulópont volt a minta apa jellemváltozásának a nyomon követése, de megint az tudom mondani, mint pl a kulcsfiguránál, hogy csesztek az egész megvalósítására, „nem jött át az érzés”.
Bosszút mint gondolkodást nagyon nem tudom elfogadni, kíváncsi voltam a filmben a, ezt a pszichikai állapotot hogy sikerül filmvászonra vinni, s tudok-e "azonosulni" vele. NEM sikerült. Egyszerűen iszonyat kevés, hogy 3 mp alatt, megváltozik a véleménye a tárgyaláson. Legalább valami vívódás lenne jó és rossz között, vagy bevágnának jeleneteket, ahogy a szeme láttára meghal a fia emlékezés gyanánt vagy ott a felesége mondjuk a tárgyaláson és egy nézés rá, hogy érezze a néző a fájdalmat. Komolyan annyi az egész hogy eldönti a nagy büdös semmiből hazamegy felkap egy kést, elmegy minimális félelmet (ezt se tudom elhinni egy ember aki ilyen precíz s szereti ha minden a saját értékrendje szerint működik, akkor szinte semmi önkontroll nélkül elmegy szurkálni) érezve és leszúrja Joe-t ráadásul az is olyan béna az a verekedős jelenet.
Azt mondom ez lenne a film lényege, hogy egy kontrasztot állítson a milyen volt milyen lett dolog között, de egyszerűen sivár a megvalósítás szerintem. Nincs meg azoknak az átfedéseknek a kialakítása, amik kellenének a szenvedés, hogy tudja rosszat cselekszik de mégis "muszáj", semmi, megy az esemény....Iszonyat bosszantanak az ilyen filmek :D Ott lenne a lehetőség érzelmeket kiváltani a nézőből, a főhőssel együtt szenvedni érezni amit ő, de nem mert semmi képi utalás, vágás nincs meg hozzá, Bacon arca is „gagyi” ehhez.
Na most kis pozitív jön, miután megvolt a nagy tett akkor jönnek elő ezek az érzések, s ez tetszik jó az ideges késvakarás megjelenés a család előtt stb, ezt az elmeállapotot keresném a film elején is, ezt a logikátlan cselekménysorozatok az a pszichikai nyomást ahogy fél a rendőrszirénától, ahogy idegesen kapkod gyógyszerért. Itt van érzékeltetés, van színészi játék megvan a kellő drámaiság együtt gondolkodsz a főszereplővel, „együtt félsz az üldözésben”.
Mondjuk azt megint nem értem, hogy lehet egyik pillanatról a másikra Rambo a főszereplőnk, s üti ki a srác kezéből a pisztolyt majd üti le egy akttáskával, félelemérzet, adrenalin rendben, de elvileg nem látja a csávót csak egyszer csak leüti. Mindegy ez csak érdekes volt még pluszban :D
Ez egy felfelé ívelő része volt a filmnek, itt több jelenet is nagyon tetszett, s előjött egy zavart elmeállapot.
Aztán átmentünk akciódömpingbe ez megint egy lefelé ívelő rész volt sajnos, a spanyolul megszólaláson megint jót nevettem, iszonyat erőltetettnek éreztem. Aztán meg MR Rambo elindul gyilkolni :? Rendőrség szerepe is elég érdekes, 0 dolgot tesznek…Olyan kérdéseket meg már nem is feszegetek, hogy lőni senki sem tud a nagy bandából, ráadásul lelősz 3 embert sehol semmi zsarusziréna legalább arra utalva, hogy nem biztos meghaltak, csak a semmiből megint a következő jelenet, hogy Nick túlélte.


Értékelnem nehéz mert volt mint írtam amikor szépen fellendültünk, de a végén ez az lövöldözés-lövöldözés hátán nem az én világom és mivel ez a vége ez marad meg jobban sajnos....:?
Így 5,5 /10

Köszönöm az ajánlást!

ui: befogom vezetni, hogy minden gondolatomat amikr részenként eszembe jutnak leírom docba majd mikor végeztem egy filmmel összesítem :P :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.12. 21:31:26

én is megyek majd, de ráérek még 21-ig, nem akarom h beszippantson az ottani légkör egyelőre arra gyúrok h tudjam magam odaát tartóztatni
Én is tökéletesen megvagyok itt, bár meg kell jegyeznem, hogy kétszer pillantottam be eddig a BarcaReal topikba, és 1-2 perc alatt felment a duplájára a vérnyomásom...nem véletlenül hanyagoltam az EB-t évekig. :lol:

De ha nem nézegeted a "Klasszikus" topikot, akkor kétlem, hogy ne élveznéd ott a fórumozást, itt sincs semmi gond ezzel. ;)

Amúgy nagy segítség lenne ott is a google docs nem? Megkönnyítené mind a Te, mind Santiék dolgát
Nekem nem fáradság irogatni, plusz guglidocsba nem lehet (vagy legalábbis nem jöttem rá) függőlegesen írni, meg számomra tetsző dizájnosra alakítani. :D

De igazából az lenne a legnagyobb gondom vele, hogy többen pl. a holnap sokadik említése után még mindig azt hitték, hogy a blogon van fenn minden infó - amit már kb. egy hónapja nem frissítettem. Szóval azt se nagyon lehetne elvárni, hogy mindenki magának vezetgesse a pontszámokat.

Jó ez így, beleszoktam. :)
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.06.12. 16:08:14

Veb: odaát ne olvasgad a sport topicokat, akkor baj nem lehet :wink:


Mikor kezdődjön el a jelentkezés a következő körre?
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.06.12. 15:31:40

Bob_Marley írta:Ez azért hihetetlen :D
Gondoltam én is jelentkezek a túloldali filmklubba, erre nem tudtam regisztrálni, mert az ellenőrző kódot nem sikerült beütni (igen 125ikre sem :D).
Ki volt az az agyament, aki ilyen bordó meg mindenféle háttér elég tesz betűket amit nem lehet látni :D Vagy ugye én vagyok az agyament, de ez most felidegelt :twisted: :D
ha megnyugtat nekem sem sikerült csak vagy tizedikre :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.12. 15:21:41

Ez azért hihetetlen :D
Gondoltam én is jelentkezek a túloldali filmklubba, erre nem tudtam regisztrálni, mert az ellenőrző kódot nem sikerült beütni (igen 125ikre sem :D).
Ki volt az az agyament, aki ilyen bordó meg mindenféle háttér elég tesz betűket amit nem lehet látni :D Vagy ugye én vagyok az agyament, de ez most felidegelt :twisted: :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.06.12. 14:48:03

messideco írta:Upsz, bocsi, nem tűnt fel, hogy A kulcsfigura a te ajánlásod volt. Üres volt a kocka is, szóval gondoltam, hogy teszel magasról az egészre. Mégegyszer bocsánat :oops:
Semmi gond, de mondjuk akkor sem értem, hogy még ha 1 nappal le is késtem volna a The Lookout határidejét, miért van szükség ilyen beszólásokra?
Minden filmet megnéztem, szó nem volt arról, hogy hetekig hírt sem adok magamról vagy hogy teszek a filmklubra, talán csak a Blow-up-ot néztem meg határidőn túl...
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.06.12. 14:24:23

Upsz, bocsi, nem tűnt fel, hogy A kulcsfigura a te ajánlásod volt. Üres volt a kocka is, szóval gondoltam, hogy teszel magasról az egészre. Mégegyszer bocsánat :oops:
"And my heart will leave you never."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.06.12. 14:09:10

Death Sentence
Kicsit lehetett volna értelmesebb is, mert ez így karakterdrámaként nem funkcionált tökéletesen, a párbeszédeknél is kicsit erőltetetten próbáltak valami jó szövegeket összehozni. De egyébként jól szórakoztam, a rendezés szerintem nagyon jó volt, akciójelenetek is (főleg azok voltak az érdekesek, ahol Bacon még fegyvertelenül nyomta), úgyhogy nálam ez egy 7.5/10
messideco írta:sjd, sjay:
értem, hogy fontos számotokra a blogotok, de ha ennyire tojtok magasról a filmklubra,és ezáltal ránk is, az nem szép...
Szerintem meg az nem szép, hogy teljesen alaptalanul cseszegetsz (5 nappal a határidő előtt ráadásul), de fent olvashatod az értékelésem, remélem örülsz :roll:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.06.12. 13:45:18

nah regeltem odaát, majd ha aktíváljak, be is köszönök. ott francois81 néven fogom futtatni magam.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.06.12. 13:17:59

Francois: szerintem regisztrálj minél hamarabb, mert lassan indul a jelentkezés :wink:

Faust:
leszek a segéded, csicskásod, fegyverhordozód odaát ha mondod :lol:
Amúgy nagy segítség lenne ott is a google docs nem? Megkönnyítené mind a Te, mind Santiék dolgát :wink: Amúgy még a tegnap ment p.ü
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.06.12. 12:50:32

lui1698 írta:
Faust írta:Nya, akit érdekel, túloldalon 21-én vagy 28-án indul az új kör, nemsokára indul a jelentkezés.
Én regeltem is, többiek hogy álltok?
én is megyek majd, de ráérek még 21-ig, nem akarom h beszippantson az ottani légkör :lol: egyelőre arra gyúrok h tudjam magam odaát tartóztatni :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése