EuroBarca filmklub

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

http://bit.do/eurobarca_filmklub" target="_blank

1. hét (02.10): geridoss - Das letzte Schweigen (2010)
0
0 szavazat
2. hét (02.17): P.U.Y.O.L. - The Postman (1997)
1
25%
3. hét (02.24): Petr - Kongen av Bastøy (2010)
1
25%
4. hét (03.03): MatyiG - Remember (2015)
0
0 szavazat
5. hét (03.10): nzxtpo - The Last Seduction (1994)
1
25%
6. hét (03.17): MQuCsabi - Blue My Mind (2017)
0
0 szavazat
7. hét (03.24): soadroli - You Were Never Really Here (2017)
1
25%
8. hét (03.31): messideco - Leviafan (2014)
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 4
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.06.28. 12:58:37

visca el barca írta: vazz kanty van olyan film ami neked legalább egy 8-as? :lol:
Van azért pár. :lol: DE nem árulom el.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.06.28. 12:54:30

kanty írta:
visca el barca írta:off:

odaát beindult az 1. kör, aki jelentkezett az nézheti a dógokat'
Igen. Roliét már le is pontoztam. Nem igazán vagyunk egy hullámhosszon, ami a filmeket illeti :lol:, de legalább a barátnőmnek bejött. :P

On:

Eddig a nagy többségnek bejött a nyuszis film. Valaki kérdezte, hogy találtam rá. Tök véletlen, felmegyek az oldalra, amit most ki kellene sárgázzak, nézem mi a legújabb felhozatal, megláttam, megtetszett. Kezdtem nézni, s úgy öt perc után már tudtam, hogy ez lesz a kiválasztott film.
Nem átlagos, lekötött engem is.
Nálam egy erős 7est érdemel.
vazz kanty van olyan film ami neked legalább egy 8-as? :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.06.28. 12:41:56

visca el barca írta:off:

odaát beindult az 1. kör, aki jelentkezett az nézheti a dógokat'
Igen. Roliét már le is pontoztam. Nem igazán vagyunk egy hullámhosszon, ami a filmeket illeti :lol:, de legalább a barátnőmnek bejött. :P

On:

Eddig a nagy többségnek bejött a nyuszis film. Valaki kérdezte, hogy találtam rá. Tök véletlen, felmegyek az oldalra, amit most ki kellene sárgázzak, nézem mi a legújabb felhozatal, megláttam, megtetszett. Kezdtem nézni, s úgy öt perc után már tudtam, hogy ez lesz a kiválasztott film.
Nem átlagos, lekötött engem is.
Nálam egy erős 7est érdemel.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.06.28. 12:41:30

Béláim!

Megváltoztattam a blog címét filmklub2-ről eurobarcafilmre.
Tehát az oldal elérhető:
http://eurobarcafilm.blogspot.ro/

Mehet a könyvjelzők közé :wink:


Továbbá itt lesznek majd feltüntetve az információk a filmklubról is. Szokás szerint: bejegyzésekben az aktuális filmkínálat, az oldalsávban a szavazások, közlemények, sorrend stb :wink:

Észrevételt, ötletet, tanácsot nem fogadok el :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára messideco 2012.06.28. 12:43:36-kor.
"And my heart will leave you never."
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.06.28. 12:34:54

visca el barca írta:off:

odaát beindult az 1. kör, aki jelentkezett az nézheti a dógokat'
Roliét már láttam, előre mondom jó pontokat fog kapni, és a másik is jónak néz ki.
De mindenek előtt most a Hosszú nagypéntek következik.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.06.28. 12:31:25

off:

odaát beindult az 1. kör, aki jelentkezett az nézheti a dógokat'
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2012.06.27. 13:02:04

Faust írta:1-2 gyilkosságot kivéve (ami amúgy boritékolható gyilkosság) semmi feszültség nem volt számomra a filmben.

Szerintem meg abszolút nem volt bemutatva az alvilág, annyit tudtunk meg, hogy volt a fejes, voltak a közeli barátai/segítői...és ennyi. Ez meg aztán nem újdonság, de már 80-ban sem volt az.

Azért kellett volna rövidebbnek lennie, mert unalmas. \:D/
Akkor én erre reagálva értékelném a filmet.

Hosszú nagypéntek

Szóval nekem az tetszett igazán benne, hogy szerintem a maffia így működik. A legtöbb filmben úgy mutatják be őket, hogy éjszakai életet élnek, csak sötétben bújnak elő, sikátorokban vannak a gyülekező helyeik, szóval minden körülményt úgy mutatnak be, hogy egy eldugott, sötét világ, már-már olyanok, mint a patkányok. Nem hiszem, hogy mindenkit kinyiratnának minden piti hülyeségért, keménykedésből, azért az emberek halálát el kell simítani valahogy. Nem mindenki drogban utazik, és nem mindenki night clubokban mossa a pénzét. Én örültem, hogy egy megszokottól eltérő világot láttam. Még az is tetszett, hogy kb. azt érezhettük, amit a főnök csávó is abból a szempontból, hogy nem értettem én se, hogy ki és miért támadja.

A képi világáról nem sokat tudok mondani, elég rossz minőségben láttam, voltak benne érdekes dolgok, amik tetszettek, de nem emiatt fog megmaradni.

Nekem az eleje volt kicsit unalmas, a végén már észre sem vettem, hogy már ennyi ideje megy. Nekem a filmklubban eddig ez tetszett a legjobban.

7/10
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.06.27. 12:05:11

Mivel rájöttem, hogy van még idő a következő körig, kicsit prostiskodok és csak holnap fogom értékelni a két elmaradásom. (nyugodtan köpjetek le)
Az egyik már megnézésre került, de majd egy adagban kapjátok meg őket.

És hála a jó istennek már megint van 3 film amit tudnék ajánlani, úgyhogy szerintem igénybe fogom venni a kurdt konzultációt.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.27. 06:56:51

Két nyuszi
(2 coelhos, 2012)


A kiemelkedő pontszámok miatt elég nagy elvárással és lelkesedéssel ültem neki, de nagyot csalódtam. Van egy feelingje, egy különleges stílusa, de engem egyáltalán nem kötött le a másfél órányi After effects parádé. A "játék" bevágások nevetségesek. A történetvezetés ötletes, nagyon hasonlít a Cidade de Deus-re (a többséggel ellentétben az sem nyűgözött le túlságosan), azonban a karakterek és az akciók elnagyoltak, az egész egy kuszaság, a vége pedig...ugyan. :) Nálam ez a fajta fényképezés sem erény, mert utálom, ha egy filmben folyamatosan rángatják össze-vissza a kamerát. A zenék viszont telitalálatok, főleg a Kings and Queens, azzal engem is kenyérre lehet kenni.

Nem egy rossz film, de a stílusa egyáltalán nem jött be, pedig nem vagyok az akciófilmek ellen. Ajánlásnak pedig egészen kitűnő volt, gratulálok. =D>

De ez nálam csak 6,5/10
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.06.26. 23:24:17

Most kezdtem el a 2 nyuszit, kb 5 percig bírtam :lol: Na, majd holnap ha friss leszek.
A hosszú pénteket megnéztem, de most lusta vagyok értékelni.
Vajon miért írtam ezt a kommentet? na mind1... :lol:
Kép
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.06.25. 22:40:11

Hé bazze, miért nincs ez levédetve? Kb két perc bepötyögni azok email címét, akiknek engedélyezed a hozzáférést...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19551
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.25. 22:17:11

REMY írta:
(néztem az értékeléseket. Ki írt be nekem pontszámokat az első 3 filmhez ? azoknál nem voltam és elvileg nem kellett pótolnom.)
:D
Ha tudnánk ..... :twisted: Kitöröltem, lehet átfogom nézni visszamenőleg ki milyen pontokat adott a filmekre, s ellenőrzöm, mert aki vicces kedvében volt lehet nem csak pluszban beírt számokat....Legalább annyi gerinc lehetne ideállna én voltam, számítógép mögül nem mindegy neki.....Hihetetlen pofátlanság beleírogatni..... :twisted: :twisted: :twisted:
Kép
Kép
Kép
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.06.25. 22:07:01

2 Coelhos

Érdekes egy film volt. Érdekes stílusban. Tetszettek a rajzolt dolgok amiket használtak néha a filmben. Tetszettek a játék bevágások.
Tetszett a slow-motion.
De alapjában véve nem hatott meg a történet és unalmas volt.
Egy Brazil filmről beszélünk. Nem láthatunk ismert színészeket, de mégis nagyon jól elvoltak találva.

élményben nem sokat gazdagodtam, de ezzel a filmmel is bővítettem a filmes ismereteimet. Örülök, hogy nem egy amerikai film volt.

6,5/10

ezzel végeztem is a filmekkel. Örülök, hogy csatlakozhattam és a következő körben már teljes értékű "munkát" végezhetek.

(néztem az értékeléseket. Ki írt be nekem pontszámokat az első 3 filmhez ? azoknál nem voltam és elvileg nem kellett pótolnom.)
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.25. 19:14:34

1-2 gyilkosságot kivéve (ami amúgy boritékolható gyilkosság) semmi feszültség nem volt számomra a filmben.

Szerintem meg abszolút nem volt bemutatva az alvilág, annyit tudtunk meg, hogy volt a fejes, voltak a közeli barátai/segítői...és ennyi. Ez meg aztán nem újdonság, de már 80-ban sem volt az.

Azért kellett volna rövidebbnek lennie, mert unalmas. \:D/

Faust, én meg pont arra gondoltam, h a film végi pofavágás miatt érdemes volt végignézni, nekem nagyon tetszettek.
Abban a pár másodpercben mondjuk bele volt sűrítve a csávó egész személyisége és karaktere. :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.06.25. 19:11:26

The long good friday

Én kedvelem a gengszter filmeket, kicsit több fordulatra számítottam, meg "családok" közti háborúra, több mészárlásra.

Az elején lévő két meleg jelenetnél a határon voltam, h kikapcsolom, nagyon nem bírom az ilyet, aztán egész jól lefolyt a film, kíváncsian vártam a végét.

Faust, én meg pont arra gondoltam, h a film végi pofavágás miatt érdemes volt végignézni, nekem nagyon tetszettek.

Egynek jó volt. 6,5/10
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.06.25. 18:39:32

Bob_Marley írta:Valószínűleg mivel én elfogult vagyok a 80as évekkel és főleg a gengszterfilmekkel kapcsolatban végig nagyon élveztem a Hosszú Nagypénteket, de végig éreztem a feszültséget, s a rejtélyt a filmben nekem nagyon tetszett.

A kérdés arra irányult miért kellett volna rövidebb legyen ? :D
Valóban, csak az a rész ütötte meg a szemem, amit ki is fejtettem.
De ugyanakkor az általam leírtakból kiindulva nekem nem volt feltétlenül szükséges, h hosszú legyen, mert olyan nagy élvezettel nem töltött el.
Ráadásul sztem a világ sem volt részletesen bemutatva, a mellékszereplő gengsztereknek még a nevét sem tudtam, vagy pl. azt se nagyon, hogy milyen üzletet kötnek az amcsikkal és miért pont velük stb.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19551
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.25. 18:32:22

Valószínűleg mivel én elfogult vagyok a 80as évekkel és főleg a gengszterfilmekkel kapcsolatban végig nagyon élveztem a Hosszú Nagypénteket, de végig éreztem a feszültséget, s a rejtélyt a filmben nekem nagyon tetszett.

A kérdés arra irányult miért kellett volna rövidebb legyen ? :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.06.25. 18:17:28

Bob_Marley írta:Ezt nem értem amúgy, ezt kifejtenéd? Végig meg volt a kellő feszültség benne szerintem, s kellett nagyon hogy ne 1,5 órába legyen besűrítve a dolog, érzésem szerint pont jó volt sőt egy gengszterfilmnél elvárás, hogy minél részletesebben mutassa be az alvilágot, s ne csak az akció legyen a központban hanem az egész közeget mutassa be.Keresztapa többek között ezért minden idők (egyik) legjobb filmje!
Szerintem a feszültség pont, hogy hiányzott belőle, ment előre jelenetről jelenetre, de különösebben nem ragadott magával, nem kötött le. Nem volt benne semmi, amin izgulni lehetett volna
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19551
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.25. 17:42:11

Nincs sírás nem kell túl misztifikálni a dolgokat, mindenki tudja jobb, egyszerűbb, átláthatóbb, s mindig meg lehet nézni a google docs-ot. :D

Az hogy valaki belelépett és átírta a saját maga szegénységi bizonyítványa majd most privát lesz és nem lehet beleírni.
Faust írta:
A legnagyobb bajom a filmmel a hossza volt, a mű SEMMIVEL nem lenne kevesebb, ha fél órával rövidebb lett volna, úgy még a hetest is megkapná. De így csak:
Ezt nem értem amúgy, ezt kifejtenéd? Végig meg volt a kellő feszültség benne szerintem, s kellett nagyon hogy ne 1,5 órába legyen besűrítve a dolog, érzésem szerint pont jó volt sőt egy gengszterfilmnél elvárás, hogy minél részletesebben mutassa be az alvilágot, s ne csak az akció legyen a központban hanem az egész közeget mutassa be.Keresztapa többek között ezért minden idők (egyik) legjobb filmje!
Kép
Kép
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.06.25. 17:32:35

Kép

A kedves trollunknak

Amúgy egyszer azt mondjátok, h legyen google docs, megcsinálom, oké. Most meg sírás van az excel miatt...

S amúgy nem tűnt el senki, mindenkivel meg volt beszélve a dolog...

Ezért nem akartam továbbra is én vezetni a klubot.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.25. 17:27:44

Hosszú nagypéntek
(The long good friday, 1980)


Sótlan és unalmas, de valahogy mégis hangulatos. Nem köt le, de mégis végignézed. Én így voltam vele.

Alapból a gengszterfilm nem a zsánerem, nincs is magasan a léc, hogy őszinte legyek. A sztori pofonegyszerű, csak az első fél órában nem értettem, hogy ki kivel van.

Eddie Valliant...khm, Bob Hoskins jó kis színész, bár a folyamatos pofavágásai (mint a film legvégén) az őrületbe kergetnek néha. És Helen Mirren meglepően jó nő volt régen.

Nekem a zene nagyon tetszett. :D

A legnagyobb bajom a filmmel a hossza volt, a mű SEMMIVEL nem lenne kevesebb, ha fél órával rövidebb lett volna, úgy még a hetest is megkapná. De így csak:

6,5/10

Köszönöm az ajánlást! :)
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2012.06.25. 15:45:18

Én is kijavítottam a rossz osztályzatokat (nagyon kritikusnak tarthat a srác,mert végig szórta az oszlopomat négyesekkel,pedig eddig 5ösnél nem adtam gyengébbet)

Mondtam,hogy a film hatása alatt leszek még egy ideig,szóval: Edgar apja helyzetét se ártott volna tisztázni,engem érdekelne,hogy meghalt-e vagy se..
Kép
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.25. 14:41:37

kanty írta:
18Barca99 írta:
Forcabarca8 írta: 2 coelhos

Fantasztikus...

10/9,5
Honnan sikerült megszerezni? :roll:
ncore. Ha kell torrent küldök, csak dobj egy email címet. Ja és csak HD verzióba van meg.
Multkor elküldtem nem tudom megvan e még de azért ment egy pü. és köszönöm ismét :)
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19551
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.25. 14:22:24

Na kijavítgattam a dolgokat.
Annyi, hogy messideco majd írd be mennyit adtál az Eastern Promises filmre
Mert azt is átírta a jó ember betűkre

sjd meg leírta hogy lehet megcsinálni private-ra!

Illetve jól tudom, hogy Kalap ebben a körben nem értékelt, vagy ha igen mire mennyit adott gondolom nem 10est meg 21est :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.06.25. 14:16:18

kurdt írta:Jó, akkor ennek a google doksznak is lesz egy alternatívája a következő körben. Valószínűleg annyi, hogy én fogom excelben írogatni az értékeléseket és időnként közzéteszem itt az aktuális állást.

De ha valaki tudja, hogy hogy kell egy ilyen izét jelszavasítani, én arra is vevő vagyok!
Share :arrow: beállítod Private-re (only the people listed below have access), és alá meg beírogatod a mi email-jeinket.
Válasz küldése