Penya Blaugrana Budapest

Kérdések, észrevételek, hibák és javaslatok az Eurobarca.hu oldallal és a fórummal kapcsolatban.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2022.11.11. 18:51:27

De most komolyan, más is hasonló cipőben jár, vagy csak szemelyesen nekem szól ez a kitüntetett “figyelem”?

Azt azért elég neccesnek tartom, hogy elutaltatnak veled előre x összeget és aztán válaszra sem méltatnak. Nem, nem az a gond, ha esetleg nem lesz sikeres a jelentkezés, és nem, az sem gond, ha sokáig tart valami, megértem. De egy egyszerű visszajelzés, hogy folyamatban van-e a dolog és történik-e egyáltalán valami, az talán nem lenne olyan megerőltető. És nem, nem két napja várok választ, hanem lassan hetek óta, mar minden feltüntetett e-mail címre írtam.

Nekem azért ez elég nagy csalódás tőletek.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
theszmolarR
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2022.10.09. 11:52:29

2022.11.11. 15:31:51

Stalkyard írta:
2022.11.11. 13:18:43
Kedves Penyások!

Kicsit ironikus módon (lévén kevés esélyt látok rá hogy itt bármiféle választ fogok kapni) azt szeretném kérdezni, hogy pontosan milyen módon lehet titeket elérni? Csak mert e-mailben nem válaszoltok, most már többszöri alkalommal sem.

Előre is köszönöm, bár valószínűleg tök feleslegesen.
Szerintem add fel,ha gondolod privátban írd le a kérdésed (tagság,jegyek stb) hátha tudok segíteni :)
Socio del Barça
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2022.11.11. 13:18:43

Kedves Penyások!

Kicsit ironikus módon (lévén kevés esélyt látok rá hogy itt bármiféle választ fogok kapni) azt szeretném kérdezni, hogy pontosan milyen módon lehet titeket elérni? Csak mert e-mailben nem válaszoltok, most már többszöri alkalommal sem.

Előre is köszönöm, bár valószínűleg tök feleslegesen.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2022.08.30. 11:22:25

Sziasztok!

Aki már igényelt jegyet a penyán keresztül hazai bajnokira, ami mondjuk nagyobb meccs volt, majdnem teltház, azokhoz fordulnék.

Leginkább El Clasico érdekel :D

Mik a tapasztalatok?
Volt olyan, hogy valaki igényelt jegyet, de nem kapott?
Névre szólnak az igényelt jegyek?
Hogy kaptátok meg őket? E-mail, posta, galamb, stb :D
Ha esetleg többet igényeltetek, akkor mennyire szólnak egymás mellé?

Köszi előre is!
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.08. 15:42:07

Stalkyard írta:
2022.05.08. 15:02:32

Hát... köszi. :D
Azt hiszem tegnapig volt a határidő :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2022.05.08. 15:02:32

Stalkyard írta:
2022.04.04. 22:34:29
Sziasztok!

Arról lehet esetleg tudni, mikorra várható a következő belépési időszak a penyába?

Köszi előre is!
Hát... köszi. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2022.04.04. 22:34:29

Sziasztok!

Arról lehet esetleg tudni, mikorra várható a következő belépési időszak a penyába?

Köszi előre is!
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2022.03.06. 15:03:28

Barcaforever írta:
2022.03.05. 21:53:06
Egy kis segítséget kérnék. Április 3-án szeretnénk kimenni a Sevilla elleni meccsre.

A kérdésem az lenne, hogy a Penya kártyámmal akkor már tudok venni kedvezményes jegy(ek)et? A barca hivatalos oldalán be tudok lépni, mint penya tag is nem csak mint külsős mostmár?

Tapasztaltabb penya tagok segítségét szívesen veszem. 8)
https://www.pbbudapest.hu/hogyan-tudok- ... igenyelni/

Itt mindenre fény derül :)

Az előző hozzászólásra reagálva: bérletet biztosan nem tudsz venni, ahhoz eleve socionak kell lenned, amihez ki kell utazni Barcelonába és személyesen igényelni, és fizetni a kb. 180 eurós éves tagdíjat. Jelenleg ezt bárki és bármikor megteheti Laporta elnökségnek köszönhetően. Viszont abban nem vagyok biztos, hogy külföldi állampolgár egyáltalán lehet-e bérletes.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.03.05. 21:53:06

Egy kis segítséget kérnék. Április 3-án szeretnénk kimenni a Sevilla elleni meccsre.

A kérdésem az lenne, hogy a Penya kártyámmal akkor már tudok venni kedvezményes jegy(ek)et? A barca hivatalos oldalán be tudok lépni, mint penya tag is nem csak mint külsős mostmár?

Tapasztaltabb penya tagok segítségét szívesen veszem. 8)
Kép
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.01.05. 14:15:02

Nekem újdonság, mert nekem eddig még nem volt, de nagyon örülök neki, megjött a penya kártyám. 8)

Milyen hihetetlen, hogy most bárki tud magának rendes bérletet is váltani, mert olyan alacsony az igénylők száma. Bár ezt vhol vagy emailben leírtátok pontosan úgy emlékszem.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.08.06. 18:45:03

Szombaton közös meccsnézés: https://www.facebook.com/events/581316282508554
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2020.01.24. 22:19:15

- pólót a kártyákkal együtt tervezzük küldeni, hogy csak 1 postaköltség legyen (és csak 1x kelljen csomagolni). Többszáz csomagról beszélünk :)

- soció kérdésre Iván ezt írta, majd összefoglalom egy cikkben/FB postban is:

1) mikor van meg a 3 évnyi tagságom, hogy lehessen?
Attól a naptól számítva, amikor beléptél, pontosabban amelyik napon feltöltöttünk téged a klub rendszerébe, ketyeg a 3 éves időtartam, ha a tagság folyamatos. Ha 2018 nyarán lépett be valaki, akkor 2021 nyarán igényelheti a socio tagságot. Amint valaki eléri ezt a múltat a klub rendszerében, onnantól kezdve jelölhetjük, és kérhetjük számára, hogy legyen socio. Ezt nyilván csak akkor tesszük meg, ha valaki kéri. A klub nulláról senkit nem engedi socióvá válni, az újdonság itt az, hogy a penya tagként eltöltött időt kvázi beszámításra kerül. Amint eltelt a 3 év, kérheted, mi tájékoztatunk az aktuális kondíciókról, és ha kéred, a klubnál leadjuk a neved, és ők már átveszik ezen a ponton a folyamatot. Azt nem tudom, hogy kérik-e ilyen esetben a személyes megjelenést az OAB irodában, mert egyébként kötelező, de ezt nem tudom, ki lehet húzni azzal, hogy már penyista voltál. Fotót mindenesetre biztosan kérnek vagy így, vagy úgy, mert ott már fényképes a tagsági kártya.

2) mekkora az a tagdíj összeg, amit vállalni kell Socioként?

Ez változhat évről évre, az tudjuk mondani, hogy 140-180 EUR / év lesz nagyjából az összeg. Én most még nem vagyok socio, csak annak az előszobájában vagyok, és évi 144 EUR-t kellett idénre fizetnem. Ez lehet azért valamivel több socioknak, de már nem jelentősen.

3) mik és mekkorák azok a kedvezmények, amiket így el lehet pluszba érni?
Ez az, ami viszont elképesztően szór, és nagyon attól függ, hogy mi a klub érdeke, helyzete. Példák:
- most a soron következő hazai bajnokikra féláron vehetnek a sociok jegyeket (50%)
- tavaly a BL elődöntőben a liverpool ellen 10% volt
- a Granda elleni hétvégi bajnokira már 9 EUR-tól vehettek jegyeket a sociók.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.01.22. 22:03:23

Varatrix írta:
recrea írta: Nem jó, de nem is tragikus :)

Én bevállalom, amint lesz rá lehetőség, mert hosszútávú célom, h bérlethez jussak és kéthetente Barca meccsre járjak :D már csak össze kéne dobnotok havi 3 kilót nekem pluszban...
Ha nem vagyok tolakodó megkérdezhetem, hogy kint élsz, vagy a három kilóba már a repjegyeket is számolod?
A második.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.01.22. 15:49:28

recrea írta: Nem jó, de nem is tragikus :)

Én bevállalom, amint lesz rá lehetőség, mert hosszútávú célom, h bérlethez jussak és kéthetente Barca meccsre járjak :D már csak össze kéne dobnotok havi 3 kilót nekem pluszban...
Ha nem vagyok tolakodó megkérdezhetem, hogy kint élsz, vagy a három kilóba már a repjegyeket is számolod?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.01.22. 14:05:18

Messidona10 írta:Én már utánanéztem kicsit, mégpedig itt:
https://www.fcbarcelona.com/en/socis/fer-se-soci" target="_blank

Eszerint az éves díj 185 euró évente.
Nem jó, de nem is tragikus :)

Én bevállalom, amint lesz rá lehetőség, mert hosszútávú célom, h bérlethez jussak és kéthetente Barca meccsre járjak :D már csak össze kéne dobnotok havi 3 kilót nekem pluszban...
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2020.01.22. 10:07:56

Én már utánanéztem kicsit, mégpedig itt:
https://www.fcbarcelona.com/en/socis/fer-se-soci" target="_blank

Eszerint az éves díj 185 euró évente.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.01.22. 09:29:16

recrea írta:Én is ugyanígy tettem, de biztosan nem együtt fognak jönni, a pólót gondolom itthon nyomják, a kártya meg a klubtól függ.

Igen. Értelemszerű, csak hogy feladják a e külön, vagy jön egy maxpakk, kártyástúl mindenesetűl?
Engem főleg a socio tagság érdekel. Mennyi ott az éves tagdíj, mikortól lehet nekiesni az igénylésének?!
Ez nagyon érdekes dolog szerintem is. Sokkal bővebben is olvasnék erről. Szavazás menete külföldiként stb... Nem is tudtam, hogy lehetsz socio, külföldiként, penyából... Ez meglepett
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.01.21. 17:33:12

Varatrix írta:A türelmetlennek tűnő kérdésem az lenne, hogy ha a tagsági kártya igénylőben kértünk pólót, az a bizonytalan határidejű kártyával együtt érkezik? (hosszabbítom a tagságom, nem újat csinálok, és utaltam is mindkettőt)

Előre is köszi a választ!
Én is ugyanígy tettem, de biztosan nem együtt fognak jönni, a pólót gondolom itthon nyomják, a kártya meg a klubtól függ.
Iszonyat baromság ez az új kártya minden évben, főleg, ha nyáron kapjuk meg :D

Engem főleg a socio tagság érdekel. Mennyi ott az éves tagdíj, mikortól lehet nekiesni az igénylésének?!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.01.21. 15:54:50

A türelmetlennek tűnő kérdésem az lenne, hogy ha a tagsági kártya igénylőben kértünk pólót, az a bizonytalan határidejű kártyával együtt érkezik? (hosszabbítom a tagságom, nem újat csinálok, és utaltam is mindkettőt)

Előre is köszi a választ!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.08. 15:47:17

Nagyon eltunt, lehet, h9gy az osszes elektromos kutyut osszetorte este.

Meg jo, hogy a csajokat legalabb lathatjuk BL dontot jatszani.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.05.08. 13:46:21

recrea írta:BL döntőre mekkora esély van jegyre? Illetve milyen áron? Nyilván mindez egyelőre fikció, de hátha van elképzelésetek.
Semekkora.

Bocs, muszáj volt. :mrgreen:
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.05.06. 12:29:09

BL döntőre mekkora esély van jegyre? Illetve milyen áron? Nyilván mindez egyelőre fikció, de hátha van elképzelésetek.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2019.04.19. 21:07:14

Hú, nagyon szépen köszönöm ezt a minden igényt kielégítő, részletes választ :) Akkor így megnyugodtam, hogy ha majd egyszer menni akarok egy nagy meccsre, akkor nyugodtan tervezhetek, mert lesz jegy, emberi áron.

Köszi szépen tényleg :)
Kép
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2019.04.19. 17:30:54

Én tag voltam tavaly, az elsők között. Viszont nem tudtam sajnos befizetni az idei tagdíjat anyagi okok miatt :( Annyi lenne a kérdésem, hogy tag vagyok e még, illetve ha nem akkor mikor és hogy lehetek újra?
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2019.04.19. 16:04:21

Mihu írta:Sziasztok!

Látom, hogy a MU ellen 35 jegyet kapott a Penya (továbbiakban PBB) és ezen kicsit meglepődtem, nem gondoltam volna, hogy egy ilyen meccsre, ilyen nézőszám mellett ennyi jegyet kap a PBB. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem, mert ezek szerint én vakon vagyok az általam alkotott képpel :D

:arrow: Mi alapján dől el, hogy hány jegyet kap a PBB? Van egy minimum, amit biztosan kap, vagy nincs ilyen szám.
:arrow: Ha én igénylek jegyet a PBB-től, akkor mikor dől el, hogy kapok-e vagy sem? :arrow: Ha mondjuk igényeltek 40en, de csak 30 jegyet kap a PBB, akkor mi alapján dől el, hogy kinek nem jut? Foglalási sorrend?
:arrow: Ez a 35-ös szám egy ilyen nézőszámmal záró meccsre elég jónak tűnik nekem. De ez egy normális szám, vagy most éppen szerencsétek volt és ennyit kaptatok? Lehet, hogy a Pool ellen már csak 15 db-ot kaptok?

Más: Mielőtt elküldtem a hsz-t, visszaolvastam az e-mailjeimet, hátha abban le volt írva, csak kiment a fejemből, aztán megláttam, hogy a jelentkezési információs e-mailben írtátok, hogy a 2019-es tagdíjbefizetés után ajándéktárgyat kapunk :D Ez majd a tagsági kártyával jön, vagy hogy lesz? :D
Hali,

alább a válaszok:

1. Külön kell választani a hazai és az idegenbeli meccseket. Hazai meccseknél még nem fordult elő olyan, hogy ne tudtunk volna minden igényt teljesíteni. Olyan előfordult, hogy nem tudtunk egymás mellé, vagy pont olyan szektorba szóló jegyet venni, amilyet az adott igénylő tag kért. Ebben az esetben a megvett jegyet más tag vitte el. Hazai meccsek esetén úgy néz ki, hogy most először a Liverpool ellen lesz különválasztott szektor rész vagy legalábbis elkülönített jegykontingens előre a Penyák számára. Ez inkább nekünk segít, mert gyorsabb és könnyebb megvenni így nagyobb számú jegycsomagot. De ezen felül egyenként is tudunk vásárolni.

Idegenbeli meccsek esetén leginkább attól függ, hogy hányat kérünk. Itt is igaz, hogy eddig az összes idegenbeli meccsen megkaptuk a klubtól azt a jegyszámot, amit igényeltünk az igényeitek alapján. Ettől még nem zárható ki, hogy a Liverpool ellen pont nem kapjuk meg az összes igénylést, hanem csak a szám 70%-át például. Ez ugyanis már a stadion méretétől, tehát a helyek számától és a világon mindenhonnan befutott igények számától is függ. Sőt még attól is, hogy a Socióknál milyen az utazási hajlandóság. Erre jó példa, hogy a Király Kupa döntőjére csak azért kaptunk már és kaphatunk akár még jegyeket, mert közel 3.000 socioknak fenntartott hely felszabadult, ők nem használták ki a kvótájukat. Hasonló történt a Király Kupa elődöntőben, amikor a Berabéuba is kaptunk jegyeket, még akkor is ha nem sokat.

Ez utóbbi két eset olyan, a Kupadöntő és Clásico, amire a normatíva alapján nem is kaphatnánk jegyeket 3 éves fennállásunkig, de a klub tanácsára megpróbáltuk és megpróbáljuk, mert soha nem lehet tudni, hogy mennyi jegyet visznek el a többiek.

2. Hazai meccsre szinte biztosan kapsz. Egyik igény nem sorolja hátrább a másikat. Ez tehát egyszerű. A vendég meccseknél vagy esetleg semleges pályás meccseknél a hűséget értékeljük, azaz minél többet évet vagy megszakítás nélkül tagságot, illetve ha itt is egyenlőség van, akkor végső esetben sorsolunk. Határidőn kívül leadott igénylések esetén viszont aki későn jelezte az igényét, biztosan hátrábbról indul.

3. Hazai meccsnél, tehát a MU ellen is, ha 70 igény lett volna, azt is megvettük volna, csak akkor dupla annyi időnk megy el az egészre. De amíg az összes igényt a lehető legjobban nem tudjuk lefedni, addig válogatjuk, keressük a jegyeket a telefonon egyeztetett igényeknek megfelelően. Mindig próbálunk ár érték arányban a legjobbat venni a tagoknak. Vendég meccsnél ahogy írtuk, nem fordult még elő olyan, hogy ne kaptunk volna elég jegyet. Pontosabban a Real Madrid elleni idegenbeli Kupa Clásicónál előfordult, de ott amit kaptunk, az is ajándék volt tulajdonképpen a klubtól, mert egyet sem kellett volna kapnunk. Nagyon bízunk benne, hogy az idegenbeli meccseknél is megmarad ez a mérlegünk, de ez rajtunk kívül álló tényezőkön múlik már, ahogy fentebb írtuk. Ha megmozdulna Európa összes Penyája egy meccsre nagy számban, akkor biztosan csak az igények egy részét kapná meg minden Penya. De mivel ez nem egy gyakori eset, és nem csak az ellenfél nevén múlik, hogy utaznak-e a penyisták, ez tényleg nagyon nagyon ritka eset lehet...

4. Fogtok kapni kisebb ajándékokat, ami miatt nem kaptatok még:
1. a kártyákra várunk két okból is van csúszás, májusban elvileg már tényleg megjönnek. A kártyákkal együtt tudnánk a leginkább átadni.
2. a klub arculati elemei frissültek. A penyáké azonban még nem frissült, bár régen kellett volna. A klubnál sajnos nem minden folyamat úgy megy, ahogyan talán azt kívülről normálisnak tartanánk. Ez egy nagy szervezet. Hetek óta próbálunk nyomást gyakorolni ebben a dologban arra, akire tudunk, hogy próbálja meg kihajtani az új logó template-et a marketing osztályból. Amint megvan a frissítés, azonnal készítünk apró ajándékokat.

5. A következő belépési időszakról még nincs végleges döntés, de várhatóan májusban lesz egy rövid belépési ablak.

Ha bármi további kérdés van, nyugodtan tegyétek fel.
.
Válasz küldése
cron