Világbajnokság 2014

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
lahertitty
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2009.08.07. 11:33:36
Tartózkodási hely: Kiskunhalas

2014.06.16. 18:39:23

Szép volt Pepe =D> :lol: :lol: :lol:
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.06.16. 18:38:02

Mezner2 írta:Portugália csak a szokásos ... A legpatkányabb nemzet ezen a Földön ! Fetrengés, hempergés, hentelés, reklamálás.... Hogy lehet ezeknek szurkolni ?
Miről beszélsz? Szimpik :lol:

Pepe visszatért :D
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2014.06.16. 18:22:59

Portugália csak a szokásos ... A legpatkányabb nemzet ezen a Földön ! Fetrengés, hempergés, hentelés, reklamálás.... Hogy lehet ezeknek szurkolni ?

Közben Pepe =D> :lol: :lol: Szimpatikus fiatalember :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mezner2 2014.06.16. 18:38:10-kor.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.06.16. 17:50:25

Tartok tőle, hogy Reus nagyon fog hiányozni ma-és az egész tornán. Erős a német keret, de Reus szerintem nem pótolható, bár götze sem ügyetlen. Szoros német győzelmet várok, bár nem lepne meg egy x sem.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.06.16. 17:04:14

etooka9 írta:A német kezdő Portugália ellen: Neuer - Boateng, Hummels, Mertesacker, Höwedes - Lahm, Khedira - Özil, Kroos, Götze - Müller.

Sokat varok a nemetektol, szerintem siman dontoig menetelhetnek. Ez az Ozil-Kroos-Gotze trio eleg erosnek tunik, majd kiderul. 8)
A portugál kezdő: Patricio – Coentrao, Pereira, Pepe, Alves – Moutinho, Meireles, Veloso – Nani, Ronaldo, Almeida.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2014.06.16. 16:56:51

A német kezdő Portugália ellen: Neuer - Boateng, Hummels, Mertesacker, Höwedes - Lahm, Khedira - Özil, Kroos, Götze - Müller.

Sokat varok a nemetektol, szerintem siman dontoig menetelhetnek. Ez az Ozil-Kroos-Gotze trio eleg erosnek tunik, majd kiderul. 8)
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.16. 15:27:09

Kis érdekesség:
Alexis, Messi és Neymar is MoM lettek ebben a fordulóban. Pózoltak is egyet együtt. :)
Rossz belegondolni, hogy 3 ilyen játékossal ilyen gyötrelmes volt a támadójátékunk idén..
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.06.16. 15:02:41

Barcaman14 írta:Franciaország-Honduras: Számomra meg van a vb eddig legantipatikusabb és egyben leggyengébb válogatottja is. Szomorú, hogy egyáltalán kint vannak a VB-n, mert én személy szerint az égvilágon semmi pozitívumot nem láttam a játékukban. A Svájc-Ecuador meccset nem láttam, de amit tegnap produkáltak a hondurasiak, nem lennék meglepve, ha pont és rúgott gól nélkül mennének haza.
Mindezt úgy, hogy a franciák gyakorlatilag meg sem erőltették magukat. Nyilvánvaló, hogy ennél több kell tőlük és többet is fognak hozni gondolom, mert Svájc már keményebb dió lesz.
Viszont szerintem Ribéry feltűnően hiányzott a pályáról. Voltak szép akciók, de többnyire hiányoltam a földön való kombinatív játékot, amivel őrületbe kergethették volna a közép-amerikaikat, ehelyett legtöbbször csak a beívelt labdák jöttek.
Valbuena próbálkozott, de nem nagyon voltak hozzá társak. Pogbától és Griezmanntól is jóval többet vártam.

Argentína-Bosznia: Semmilyen javulást nem láttam felfedezni az argentinoknál, ami a csapatjátékot illeti a korábbi nagy tornákhoz képest. Ugyanúgy nem sok elképzelése van Sabellaának szerintem, mint az elődjeinek és az ugyanúgy kevés lehet, hogy ezúttal is azt várják, hogy villanjanak az egyéniségek. Egy ideig megint elmehetnek, de ezúttal sem lesz ennél több bennük szerintem. Ezért is szólna nagyot, ha Messi gyakorlatilag egyedül repíteni őket a végéig, de ennek nem sok esélye van jelenleg.
A bosnyákok játéka viszont tetszett, kíváncsian várom ma az Irán-Nigéria meccset, mert így első látásra Besicék a favoritok a második helyre.
Hondurassal kapcsolatban egyet értek. Én általában szoritok az esélytelennek tartott csapatoknak, de nekik nem tudtam, nagyon antipatikusan játszottak, egy csomó, teljesen felesleges, durva megmozdulást láthattunk tőlük.
Argentinával kapcsolatban is egyet értek, semmivel sem jobbak, mint 4 éve, az első igazán komoly ellenfél ki fogja csapni őket, örülhetnek, hogy a sorsolásuknak hála a legjobb 8-ig valószinűleg nem fognak top csapat ellen játszani.
Ami a bosnyákokat illeti, szimpatikus kis csapat, de nagyon felemásak. Van néhány nagyon ügyes játékosuk, de a többiek sokszor bántó böszmeségeket csináltak, pl. teljesen egyszerű szituációkban eladták a labdákat. Nem vagyok benne biztos, hogy a második helyhez ez elég lesz nekik, bár a csoport másik két csapatától sem várok túl sokat, szóval lehet mégis.

Ma pedig megkezdik a VB-t a kedvenceim is Céjék ellen. Reus sérülését nagyon sajnálom, szvsz Németország és az egész VB egyik legjobbja lehetett volna. Portugáliáról nem is tudom, mit gondoljak. A selejtezőkben nem voltak meggyőzőek, de az EB-n azért nagyon keserves volt a meccs ellenük, és a későbbi győztes spanyolokat is ők szorították meg leginkább. A nagy számok törvénye is mellettük szól, hiszen az utóbbi időkben folyton kikaptak a németektől, de remélem folytatódik ez a sorozat.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.16. 13:41:33

Franciaország-Honduras: Számomra meg van a vb eddig legantipatikusabb és egyben leggyengébb válogatottja is. Szomorú, hogy egyáltalán kint vannak a VB-n, mert én személy szerint az égvilágon semmi pozitívumot nem láttam a játékukban. A Svájc-Ecuador meccset nem láttam, de amit tegnap produkáltak a hondurasiak, nem lennék meglepve, ha pont és rúgott gól nélkül mennének haza.
Mindezt úgy, hogy a franciák gyakorlatilag meg sem erőltették magukat. Nyilvánvaló, hogy ennél több kell tőlük és többet is fognak hozni gondolom, mert Svájc már keményebb dió lesz.
Viszont szerintem Ribéry feltűnően hiányzott a pályáról. Voltak szép akciók, de többnyire hiányoltam a földön való kombinatív játékot, amivel őrületbe kergethették volna a közép-amerikaikat, ehelyett legtöbbször csak a beívelt labdák jöttek.
Valbuena próbálkozott, de nem nagyon voltak hozzá társak. Pogbától és Griezmanntól is jóval többet vártam.

Argentína-Bosznia: Semmilyen javulást nem láttam felfedezni az argentinoknál, ami a csapatjátékot illeti a korábbi nagy tornákhoz képest. Ugyanúgy nem sok elképzelése van Sabellaának szerintem, mint az elődjeinek és az ugyanúgy kevés lehet, hogy ezúttal is azt várják, hogy villanjanak az egyéniségek. Egy ideig megint elmehetnek, de ezúttal sem lesz ennél több bennük szerintem. Ezért is szólna nagyot, ha Messi gyakorlatilag egyedül repíteni őket a végéig, de ennek nem sok esélye van jelenleg.
A bosnyákok játéka viszont tetszett, kíváncsian várom ma az Irán-Nigéria meccset, mert így első látásra Besicék a favoritok a második helyre.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.06.16. 12:10:44

ez a 3-5-2 v 5-3-2 a világ leghülyébb felállása volt. nem is értem sabellat mit akart :lol: második félidőre kiküldte ugy a csapatot ahogy a meccset kellett volna kezdeni, meg is látszott... higuain vazz... ez a pali olyan technikai analfabétának tűnt tegnap h vmi elképesztő... :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2035
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2014.06.16. 11:24:18

Ezért kellett volna Banegát is magukkal vinniük, hogy legyen egy kis kreativitás is a középpályán. Meg Tévez is befért volna előre. Sabella magának köszönheti, ha nem érnek el semmit újfent egy vb-n.
Kép
Avatar
ronaldinho89
Capitá del Barça
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2005.02.03. 16:05:03
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2014.06.16. 10:42:22

Messi miatt szorítok csak az argentínoknak ( meg kicsit Masch) de tegnap komolyan mondom a hajam téptem néhány szituációnál. Megőrjített az a balf.szkodás amit csináltak.

Önmagához képest még bőven fejlődhet Messi, nem volt ez nagy teljesítmény, 60%-on pörgött. Hála az égnek hogy gólt lőtt, nagyon kellett neki, remélem ez önt bele egy kis hitet. Gyakorlatilag csak akkor történt valami ha megindult, vagy sokszor volt, hogy adott egy felpasszt és sprintelt rá, de könyörgöm: egy kezemen meg tudnám számolni hányszor kapta vissza pontosan vagy jól. - kb egyszer, a gólnál..

Aguero? semmi. nulla. volt egy helyzete, azt a labdát elrakták az utcán játszadozó kis brazil fiúk, meg egy lövése.

Di Maria próbálkozott ugyan, de összeszedetlen volt, rengeteg rossz passz, rossz döntések kulcshelyzetben.

Higuain? komolyan mondom egy labdát nem tudott úgy átvenni,hogy ne pattanjon el 342524 méterre. vicc volt a srác.

A védelem nem volt gázos annyira, de hát a kiesési szakaszban kezdődik csak majd a torna, ott ez nem hiszem hogy elég.

Ami gáz még, hogy a középpályán nincs igazi szervező, osztogató, vezér alak. Gago beállítása sztem pozitív volt, ő kezdhetne a kövi meccsen. Meg Lavezzi-t is megnézném még.

Elsőnek nem rossz, de ezzel a formával nagy dolgokat ne reméljenek. =D> :)
Kép
II.Eurobarca sigverseny 2.helyzettje
http://filmorigo.blogspot.hu/ - blogom.
Andrisr10
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2009.09.23. 12:15:24

2014.06.16. 10:37:50

Nem a legjobb megoldás, de ha tényleg csak a gólokat szetenéd megnézni, akkor eredmenyek.com . Kiválasztod a meccset és ott lesz hogy "video". Nem a legjobb minőség, de célnak megfelel :)
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2550
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2014.06.16. 10:22:48

A gólokat hol lehet visszanézni?! Sem az nso-n, sem a fifa honlapján nem találtam semmilyen ilyen opciót, tudtok segíteni, hogy mely oldalon találnám meg ezeket? Olyanra gondolok, mint pl. a BL-félperces összefoglalók. Nagyon köszi előre is, hihetetlen, de egy oldalon sem találok semmit...
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.06.16. 10:12:08

Nem csillogott a csapat és Messi is még messze van saját magától, de nélküle nem győztek volna. Higuain és Agüero gyakorlatilag észrevétlenek voltak. Di Maria próbálkozott, de nagyon pontatlanul játszott, többször is létszámfölényben kontrázhattak volna de ő eladta a labdát.

Messi 1 km-vel többet futott a második félidőben. Különösen a gólja után lett harcos. Kár, hogy a másik helyzete oldalháló lett. Ez volt a 2. VB gólja, és a 2 találtat között 8 év telt el. Remélem most megszórja az ellenfeleket.

Remélem sikerül még neki javulni, és a többiek is összeszedik magukat, és a következő meccsen jobbak lesznek. Nem biztos, hogy jót tesz nekik, hogy talán igazán komoly csapattal majd a 8 között találkozhatnak (belga, portugál, német). 4 éve is az első komoly csapat a németek voltak és tudjuk mi lett a vége. De ha jól időzítik a formájukat Irán, Nigéria, és esetlegesen Svájc ellen akkor jól is elsülhet a dolog.
Jester
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2014.04.30. 08:37:51

2014.06.16. 09:28:25

Érdekes meccs volt a tegnapi. Nem hordom le az Argentinokat, de nem is magasztalnám fel őket.
Sabellán látszott, hogy Bilardo mellett dolgozott. Ilyen felállásban rég láttam az Argentinokat.

Nekem tetszett ez a 3-5-2, mert így szinte mindenhol sikerült létszámfölényt kialakítani. Ha már nincsenek klasszis védők a csapatban akkor dolgozzanak össze hatékonyan. Amúgy kövezzetek meg, de szerintem nem volt olyan vészesen sz*r az az annyiszor emlegetett védelem, a bekapott gólt azt inkább a lezserségük számlájára írnám.

Sabella jól belenyúlt a meccsbe. A második félidőben egy kicsit offenzívabbak voltak, Messi végre hajlandó volt futni is egy kicsit, meg is lett az eredménye.

Kiemelkedő teljesítményt nem tudok senkinek se a számlájára írni. Annak a Rojo gyereknek tetszett a játéka.
Innentől már csak jobbak lehetnek az Argentinok. Remélem láthatunk még pazar Messi gólokat és lendületes Di Maria solokat :)
100% pure awesomeness
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2014.06.16. 09:18:45

Az azért vicces, hogy felkukkantok az NSO-ra és minden Besicről szól...Nevetséges...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.06.16. 02:01:33

úgy illik, hogy korrigáljunk, ha van mit: nos a másodikban időnként már láttunk akciókat, helyzeteket és főleg egy Messit focizni. Higuain veszélytelen, di María romlott a másodikban, nagyon pontatlan lett.Agüero nekem semmi különös, bár ott mozgott a sűrűjében. a 2:0 ás labdatartás tipikus esete jött egyébként, egy kapott gól. ebből a meccsből nem látom igazán az Argentínok erejét, azt megkockáztatom, hogy a Hollandok őket is lelépték volna.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.06.16. 01:57:25

Messinél látszott, hogy hatalmas gát szakadt fel, ez jótékony lehet később az argentin csapatnak - Pipita nagyon szépen játszotta vissza a labdát egyébként. A 2. félidő tetszett, sok helyzetet kialakítottak Messiék, el lehetett volna ezt dönteni. Szerintem Maxi Rodriguez nem kell már ebbe a csapatba, Higuaín, Messi, Agüero együtt sokkal veszélyesebb, de Maxinál szerintem Lavezzi is jobb megoldás lehet. Megvan a 3 pont, menni kell tovább! Vamos, Vamos, Argentina!!!
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2014.06.16. 01:49:29

Ez a Bosnyak csapat szamomra eddig a VB szegyene. Hentelnek mint allat, most is kicsi hianyzott, hogy ne torjon el Messi bokaja. Di Maria nagyon jol tolja, ez az egy gol nem hianyzott, de mar nem lenyeges.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19551
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.06.16. 01:25:48

Ezzel val. eldőlt, de ez a játék Irán és Nigéria ellen jó lehet a bosnyákoktól. Bár a sasok azért lehetnek sötét lovak. Argentínának meg a legfontosabb megvan azaz a 3 pont.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.06.16. 01:25:22

Remelem most átszakadt nála a gát es sokkal felszabadultabban fog játszani
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
zsovagi
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2006.03.23. 18:16:56

2014.06.16. 01:24:25

Nem vagyok túlságosan oda a kommentátorokért, szerintem nem teljesítenek túl jól ezen a vb-n (ők sem).
De most nagyon egyet értek azzal, amit közvetlenül a gól után mondott:
"Messinek ha van kedve megindulni, akkor megállíthatatlan"
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.06.16. 01:23:14

Ezt már szeretem mikor így örül a gólnak!
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.06.16. 01:07:16

Lionel Messi half in numbers: 1 shot, 3 take-ons completed, 2 chances created, 70% pass accuracy.

Kép
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Lezárt