Luis Enrique

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kit választanál LE utódjának?

Sampaoli
53
56%
Unzue
5
5%
Koeman
10
11%
Blanc
0
0 szavazat
Allegri
9
9%
Tuchel
2
2%
Sarri
1
1%
Eusebio
0
0 szavazat
Óscar Garcia
1
1%
Más
14
15%
 
Szavazatok száma: 95
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2016.02.18. 14:50:40

Azért sajnálom, hogy elölről nem meri lehozni a nagy hármast, attól félek, hogy pont akkor fognak elfogyni, amikor majd a legjobban kellenének.

Off.:

Az ő topicja miért a "Barca háttér"-ben van??? Inkább a csapatnál, vagy a sztároknál keresném.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.02.17. 10:30:40

szekelygyula írta:A főoldali cikkből:
A Springsteen fellépése miatt nem lehet a Bernabéuban a kupadöntő
"Nem tudunk elmenni a koncertre, nem leszünk ott."

:D :D :D :D :D :D
Nagyon bírom ahogy nyilatkozik.
A lazaság ösztönös nála.. :lol: Még a 90-es évekből van a kép.
Avatar
szekelygyula
Jugador del Barça
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2012.10.05. 14:38:06

2016.02.17. 07:58:59

A főoldali cikkből:
A Springsteen fellépése miatt nem lehet a Bernabéuban a kupadöntő
"Nem tudunk elmenni a koncertre, nem leszünk ott."

:D :D :D :D :D :D
Nagyon bírom ahogy nyilatkozik.
Tromort77

2016.02.15. 14:41:23

Nincs neki elég érdem tulajdonítva. Egyszerűen zseniálisan összerakta ezt a csapatot. Lehet, hogy Guardiola-nak nehezebb feladata volt, de amilyen módon tovább fejlesztette ezt a csapatot az egészen hihetetlen. Sosem volt szimpatikus ez a vezetőség, de megkövetem magam a kinevezése után. A legjobb döntés volt ami történhetett a klubbal és nem tudhatjuk mit hoz a jövő de foggal körömmel ragaszkodni kell hozzá mert a tökéletes edző a Barca számára. Tetszik, hogy nem helyezi magát a rivaldafénybe és nyugodtabban kezeli a klubbot.

A tegnapi meccsel kapcsolatban pedig nem értem, hogy csinálja, hogy a gyenge első félidő után így felpörgeti a csapatot. Sűrűn elő fordul és vagy a taktika része és akkor zseni vagy azért zseni mert ennyire képes hatni a srácokra egy röpke félidőben. Akárhogy is, nem semmi.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.02.07. 19:53:42

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=572462EB


Lucho, Guardiola, és Cruyff statjai az első 100 meccsükön.


Bravo Lucho, csak így tovább =D> :D Nem gondoltuk volna tavaly ilyenkor, hogy itt fogunk tartani, aztán közben meg így lett...Sokan lökik a szöveget, mint Guardiola esetén hogy "Luchonak semmi köze a győzelmekhez, ilyen csapattal bárki mindent megnyerne", de rengeteg érdeme van a sikerességben neki, és az egész stábjának is =D>
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.02.07. 14:56:23

Lehetett volna szebb emlék is a századossága, de üsse kavics, megelégszem a 3 ponttal is.. :D De azért így se rossz, 100 meccs, 80 győzelem, 9 vereség, 282 rúgott gól.. Nem kell nagyon magyarázni.

Nekem nem ez a csapat/garnitúra a kedvencem, ezt sose titkoltam, imádom nézni a srácokat, de a 08/09-es vagy a 10/11-es Barca közelebb állt a szívemhez. Viszont Lucho munkáját elismerem teljes mértékben, egészen elképesztő amit leművelt az elmúlt 1,5 évben. A legnagyobb erénye számomra még mindig, hogy nem annyira beképzelt, hogy ne ismerje be, ha hibázott. Legyen szó az első pár hónapban levő, "kiadom szélre, Alves/Alba meg beküldi középre" taktikáról, vagy a Messivel levő viszonyáról, amit sikerült rendbe tenni. Ezeknek hála - és annak, hogy mert változtatni Pep elképzelésein - komoly kis csapatot rakott össze, még a Bl címvédés sem elképzelhetetlen - mondjuk az még messze van -, ez mindent elárul azért. Grat mester, hasonlóan sikeres következő 100 meccset is!

Barca 2010/11 vs Barca 2015/16

A piros gatya.. Mondom én mindig. :D
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.07. 11:56:37

Számos dologgal egyetértek(pl profi stáb), de amit külön kiemelnék, az a motivációs képessége. A LE előtti években sokan látványosan motivációs gondokkal küzdöttek: Alves kb teljesen haszontalan volt, Pique évről évre visszább esett, Masch is egyre gyengébb szezonokat produkált, még Messi formája is visszaesett. Jött LE és azóta Pique kb az összes fontos meccsen áthatolhatatlan és még a legrosszabb meccsi is megütnek egy közepes szintet.
Messi ismét a csúcson. Kicsit aggódtam h lehet h Messi részéről a tavalyi szezon lesz az utolsó nagy dobás: új edző alatt, mindent belead, nyer még egy Aranylabdát, majd gyengülni kezd. Jött a sérülése és a visszatérése után valóban voltak ennek jelei: kerülte a konfliktust, keveset futott, de szép fokozatosan feljavult és az utóbbi meccseket már azt a Messit láthattunk, akit tavaly.
Alves a legnagyobb siker nálam, hiszen kb csak arra volt jó, hogy támadások akadjanak el rajta, de mellé legalább sose ért vissza védekezni és állandóan jó pozícióból kaptak az ellenfelek szabadrúgásokat. Erre jöttek tavaly a sorsdöntő meccsek és Alves jobban játszott, mint én azt valaha láttam. Rengeteg futás, kreativitás, még a védőmunkája is látványosan feljavult. Szezon végén konkrétan ő volt talán a legjobb játékosunk. Idén pedig már itt a helyettes.

LE jól felismeri, hogy ki mire képes és ki tudja belőlük hozni a maximumot. Idén pl látta h Alves vissza fog esni, egyből jött is a helyettes. Azt is hozzátenném h Vidal sztem már sokkal jobb nálunk, így fél év után, mint a Sevillában valaha.
A Fifa egy szégyen
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.02.07. 09:37:35

mess2009 írta:LE.-rő úgy illik kezdenem, hogy én aztán igazán nem gondoltam , hogy ez lesz belőle.ezért aztán most is kissé mélyebbre merítenék. első érdem: aki vállalta a kockázatot és kinevezte. második érdem: néhány vezéráldozat : egy sportigazgató, egy elnök...harmadik érdem: Neymar és Suarez ami nyilván összefügg a másodikkal...negyedik érdem: egy új elnökválasztás....
lehet hogy az "érdem" nem jó szó, talán .."fontos történés".., netán.."tőle független esemény..." jobban kifejezi mire gondolok.
ebbe a történetbe azonban kétséget kizáróan bele ágyazódott LE.személyes teljesítménye és az eredmény jól láthatóan pozitív.
ami számomra érdekes, hogy más körülményekben ugyan de szinte megismétlődni látszik, hogy egy eredménytelen edzői múltú (de sikeres) focistából az orrunk előtt válik valaki siker-edzővé.
mit kívánnék a folytatáshoz? azt, hogy az állandóan ismételt szavait ő maga vegye elsősorban komolyan: ..."van hová fejlődni...".
Egészen máshol látom LE sikerének titkát. Abban, hogy fontosnak tartotta egy nagy profi stáb összeszedését maga köré és velük másfél éve zavarmentes az együttműködése. Hogy aztán a stábból ki mennyire fontos, azt nem tudhatjuk, de nem is ránk tartozik.
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2016.02.07. 09:25:09

Nero. írta:Volt már ennyire sikeres edző a történelemben? Arról nem is beszélve, hogy azok a meccsek amiket nem nyertünk meg leginkább a bohóckodásainknak volt köszönhető. Egyedül a Real (3-1), Bilbao (4-0), meg a Celta (4-1) alkalmával lettünk tényleg elverve.
Klikk
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.02.07. 08:41:38

LE.-rő úgy illik kezdenem, hogy én aztán igazán nem gondoltam , hogy ez lesz belőle.ezért aztán most is kissé mélyebbre merítenék. első érdem: aki vállalta a kockázatot és kinevezte. második érdem: néhány vezéráldozat : egy sportigazgató, egy elnök...harmadik érdem: Neymar és Suarez ami nyilván összefügg a másodikkal...negyedik érdem: egy új elnökválasztás....
lehet hogy az "érdem" nem jó szó, talán .."fontos történés".., netán.."tőle független esemény..." jobban kifejezi mire gondolok.
ebbe a történetbe azonban kétséget kizáróan bele ágyazódott LE.személyes teljesítménye és az eredmény jól láthatóan pozitív.
ami számomra érdekes, hogy más körülményekben ugyan de szinte megismétlődni látszik, hogy egy eredménytelen edzői múltú (de sikeres) focistából az orrunk előtt válik valaki siker-edzővé.
mit kívánnék a folytatáshoz? azt, hogy az állandóan ismételt szavait ő maga vegye elsősorban komolyan: ..."van hová fejlődni...".
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.02.07. 00:54:09

Volt már ennyire sikeres edző a történelemben? Arról nem is beszélve, hogy azok a meccsek amiket nem nyertünk meg leginkább a bohóckodásainknak volt köszönhető. Egyedül a Real (3-1), Bilbao (4-0), meg a Celta (4-1) alkalmával lettünk tényleg elverve.
Andris írta:Ez az ember egy idiota, ha tenyleg tamadot akar venni mikozben nincs egyetlen normalis emberunk sem a vedosorban. De tenyleg, egy igazi marha.
Az ilyen szurkolók azt érdemelnék, hogy ne nyerjen semmit a csapat soha többé. #-o
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.02.04. 22:47:46

Hétvégén lesz Lucho 100. meccse a padon. A Klub ezzel a videóval kedveskedik neki:

http://www.dailymotion.com/video/x3qe93 ... lona_sport

99 meccsen: 79 győzelem, 11 x és 9 vereség mellett 280:72-es gólkülönbség
Egészen parádés 8) Csak így tovább!
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2016.02.03. 18:47:53

"HozzászólásSzerző: Atesz » 2008.05.08. 20:28:31
Én nagyon örülök neki, már csak Luis Enrique kéne segítőnek!"


Pep topicjának legelején találtam :) Ezen kívül is tök jó visszaolvasni az évekkel ezelőtti megnyilvánulásokat és párhuzamba állítani a mostani gondolatokkal :)
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2016.02.03. 18:06:12

Andris írta:Ez az ember egy idiota, ha tenyleg tamadot akar venni mikozben nincs egyetlen normalis emberunk sem a vedosorban. De tenyleg, egy igazi marha.
Mondj egyetlen védőt a piacon, akit pikk-pakk be tudnál építeni alapemberként, és rendbe hozná a problémákat hátul! Vagy akár kettőt is. Várjunk ezzel a védő kérdéssel még nyárig szerintem...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.02.03. 17:52:26

Samper írta:LE januárban szinte kulcsra zárta az öltöző ajtaját: lélek az ajtón se be, se ki. Ha minden jól megy, akkor nagyon bejön ez a húzás. Ha viszont elkezdenek rosszul menni a dolgok, akár darázsfészekké is válhat az összezártság. Ő tudja, miért nem levegősebb megoldást választott néhány távozóval és egy - két érkezővel.
Itt van Ada és Vidal, mint új ember. :)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.02.03. 17:10:30

LE januárban szinte kulcsra zárta az öltöző ajtaját: lélek az ajtón se be, se ki. Ha minden jól megy, akkor nagyon bejön ez a húzás. Ha viszont elkezdenek rosszul menni a dolgok, akár darázsfészekké is válhat az összezártság. Ő tudja, miért nem levegősebb megoldást választott néhány távozóval és egy - két érkezővel.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2016.01.27. 21:54:15

Ez az ember egy idiota, ha tenyleg tamadot akar venni mikozben nincs egyetlen normalis emberunk sem a vedosorban. De tenyleg, egy igazi marha.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.27. 21:33:49

Verma kezdetéséért jár a piros pont. A legjobban egy jó meccsel teszi túl magát az ember egy nagyon rosszon. :wink:
A Fifa egy szégyen
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.01.26. 20:38:07

Piros pont neki, amiért Busi testébe bújna bele. :mrgreen:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.24. 12:21:22

Mondjuk a vehemenciáját azt lehetett tudni, a pályán se a szótlan jó diák volt. :D Ha buli volt, ő volt az első, aki ment lökdösődni meg mutatni hogy kuss. :D

Egyébként nem csodálom hogy kiakadt a bilbaoi gól után, 5 percet kellett volna kibírni kb és teljesen máshogy készülhetnénk a visszavágóra. Így is mi vagyunk az esélyesek, de LE egyik erénye hogy folyamatosan próbálja frissen tartani a fiúkat és ahogy lehet pihentet. Egy idegenbeli 2:0 mondanom sem kell mekkora előny lett volna és a sűrű programba milyen jól jött volna egy nyugodtabb meccs. És főleg annak tudatában, hogy tegnap pl a cserék nem voltak a helyzet magaslatán, pláne kellett volna egy olyan meccs ahol megint szerepelhetett volna Adriano, Vermaelen vagy más.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.01.24. 12:11:11

noname írta:Emlékszem, amikor ment a Celtához és mindig ott lógott a levegőben, hogy hozzánk kerül idővel, már akkor is olvastam h képes volt felállítani magának egy állványt h onnan nézze a meccset és hangosbemondóval ordítsa le a nép fejét. Már akkor azt gondoltam h ilyen mentalitású edző kéne ide is, aki nem apáskodik vagy sajnálja a népet, hanem megmondja a magáét.
Szünetbe nem kicsit helyrepakolta a fejeket. A cseréi nagyon beváltak. Mathieu nálam a meccs embere. Busquets is összeszedte magát egy olyan első félidő után, amiben több labdát adott el, mint az Adidas idén. Messi is úgy futott ki a gyepre, mint akis alaposan seggberúgtak szünetbe.

Nem ez az első eset, amikor ez történik. Amikor gyenge az első félidő, LE sokkal agresszívabb csapatot szokott kiküldeni a másodikra.
Nem kis mentalitású edző lehet. Mekkora választás volt ő ennek a csapatnak az élére. [-o<
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.24. 11:43:56

Emlékszem, amikor ment a Celtához és mindig ott lógott a levegőben, hogy hozzánk kerül idővel, már akkor is olvastam h képes volt felállítani magának egy állványt h onnan nézze a meccset és hangosbemondóval ordítsa le a nép fejét. Már akkor azt gondoltam h ilyen mentalitású edző kéne ide is, aki nem apáskodik vagy sajnálja a népet, hanem megmondja a magáét.
Szünetbe nem kicsit helyrepakolta a fejeket. A cseréi nagyon beváltak. Mathieu nálam a meccs embere. Busquets is összeszedte magát egy olyan első félidő után, amiben több labdát adott el, mint az Adidas idén. Messi is úgy futott ki a gyepre, mint akis alaposan seggberúgtak szünetbe.

Nem ez az első eset, amikor ez történik. Amikor gyenge az első félidő, LE sokkal agresszívabb csapatot szokott kiküldeni a másodikra.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.24. 10:58:59

palesz77 írta:Nálam ő volt a meccs embere. Nem tudom mit csinált félidőben a csapattal, de nagyon bevált.. Tökéletesen nyúlt bele egy vesztes meccsbe, és így sikerült a magunk oldalára billenteni a mérleget. Még a nyilatkozata is tetszett - mondjuk Vermát beoltotta nem kicsit -, nálam ez a tegnapi csillagos 5-ös az ő részéről. A kezdő lehet kicsit merész volt, de ennyi pocsék egyéni teljesítményt az nem eredményezhetett volna, úgyhogy nem az ő nyakába varrnám az első félidőt.
Valószínűleg a szünetben nem Julio Iglesias best of slágerei mentek az öltözőben. :D Tényleg helyrerázódtunk, de mint írtam máshol a meccs legjobb nálam nem lehet. Mert nincs a pályán, mindenért ő viszi a hátát a vásárra és ebből kifolyólag az első félidő is az övé. Minden meccsen lehetne ő a mérkőzés legjobbja, mert okosat mond meccs előtt és olyat küld fel fel kezdőként, aki gólt lő. Az hogy fizikálisan ő nem tud hozzátenni, egy olyan szegmens, ami miatt nálam mérkőzés legjobbja nem lehet.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.01.24. 10:48:00

Nálam ő volt a meccs embere. Nem tudom mit csinált félidőben a csapattal, de nagyon bevált.. Tökéletesen nyúlt bele egy vesztes meccsbe, és így sikerült a magunk oldalára billenteni a mérleget. Még a nyilatkozata is tetszett - mondjuk Vermát beoltotta nem kicsit -, nálam ez a tegnapi csillagos 5-ös az ő részéről. A kezdő lehet kicsit merész volt, de ennyi pocsék egyéni teljesítményt az nem eredményezhetett volna, úgyhogy nem az ő nyakába varrnám az első félidőt.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.23. 17:11:35

Úgy látom megvolt a pofon félidőben. 8)

A du 5ről pedig. Szted a Malaga jól játszik? Többet futnak, de ennyi. Egyszerűen nézhetetlen volt az első félidő és ez nem az első alkalom, amikor nézhetetlenek az ilyen korai meccsek. Hasonló a helyzet a déliekkel. Egyszerűen mindig tele vannak hibával ezek a meccsek. Azt se feledjük h az edzésrend felborítása jobban megvisel egy olyan csapatot, amely heti 2, mint ami heti 1 meccset játszik.
A Fifa egy szégyen
Lezárt