Luis Enrique

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kit választanál LE utódjának?

Sampaoli
53
56%
Unzue
5
5%
Koeman
10
11%
Blanc
0
0 szavazat
Allegri
9
9%
Tuchel
2
2%
Sarri
1
1%
Eusebio
0
0 szavazat
Óscar Garcia
1
1%
Más
14
15%
 
Szavazatok száma: 95
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.31. 18:49:45

Szerinted a formaidőzítéshez nincs köze LE-nek? Az edző stáb dolga, hogy úgy irányítsa az edzéseket, hogy szezon végén jó formában legyen a csapat. A stábot jelentős részben maga LE válogatta. Egy igazi ász edző dolga az, hogy olyan stábot válogasson, akik jól kiegészítik a munkáját.
Amikor LE-t dicséri valaki, az az egész stábra érvényes. HAsonlóan, amikor Rijkaard csinált valamit jól, a fene se dicsérte meg külön Ten Cate-et, pedig mindenki tudta, hogy jelentős részben neki köszönhetőek a sikerek.
LE és STÁBJA gyakorlatilag tökéletes munkát végeztek idén. Ha lehet, jobbat, mint Pep-ék! Nah jó, ugyanolyat! :lol:

Más: Pep még más csapatnál nem bizonyított( a Bayern eléggé fiaskó lett), ellenben amikor LE átvette a Celtát, az az egyik fő kiesőjelölt volt és még idén is azokból a játékosokból él vígan, továbbá azt a játékot játssza, amit LE volt. :wink: Szóval aki az egyik leggyengébb kiesőjelöltből 1 év alatt stabil középcsapatot csinál, úgy, hogy még utána is az marad, nos, az tud valamit. :wink:
A Fifa egy szégyen
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.05.31. 17:31:28

Én valahogy nem tudom az idei eredményességet betudni annak, hogy LE egy klasszis edző. Átlag feletti edzőnek tartottam azelőtt is, hogy idejött, de nem éreztem rajta azt a pluszt ami a top5-ös csapatok padjára kell. Tény, hogy nagyon sokat dolgoztak a stábjával, ami látszik is, de ki tudja, hogy ebben kinek mennyi érdeme van (pontrúgások,kevesebb kapott gól stb..). Féltem, hogy megint "házon belül" oldjuk meg, és nem lesz változás, megint az ellenfél 16-osára felállunk és passzolgatunk körbe-körbe, DE NEM szerencsére idén élvezhető focit játszunk, amit jó nézni. Nálam a direkt, kapura törő tiki-taka volt a legszerethetőbb eddig, de a legjobban utált az a tiki-taka volt amikor betömörülő csapatok ellen, az előbb említett passzokat csináltuk újra és újra. Ebben pedig Suarez érkezése nálam a kulcs több okból kifolyólag:
-bekerült középre (lehetett hallani olyat, hogy az egyik meccs folyamán Messi és ő helyetcseréltek egy szituban, és Leo mondta neki, hogy maradj ott, majd mivel ez hatékonynak bizonyult így LE csak ezután küldte fel így a csapatot, de lehet ez akár összeesküvés elmélet is)
-így Messi kikerült szélre, több tere van, mert Luis lefogja az embereket középen, illetve olyan labdákat osztogat amikor visszalép amiket a legjobb irányítók is megirigyelnek, de ehhez kell két olyan játékos elől, mint Neymar és Suarez
-a csapatvédekezésünk és a letámadásunk nagyon megerősödött vele, viszont ezen a téren Messi és Neymar is nagy javulást mutat ami megint lehet LE érdeme mert tudja őket motiválni, de részben az erőnléti stáb érdeme is, hiszen bírni kell ezt szusszal.
Aztán ugye a játékunk eredményességét nagyban az első hármas határozza meg, ezt nem írom fel LE-nek se pozitívumként se negatívumként, hiszen bármelyik gyengébb edzővel is hasonlóan működne, ha csak a támadóalakzatot néznénk. Az viszont mindenképpen az ő érdeme, hogy ehhez alakította ki a brusztolósabb kp-t. Ezentúl amellett se lehet elmenni, hogy a golyóállómellényeket az edzésekre ő alatta vezették be (kérdés ez megint kinek az ötlete volt, szerintem ezt megint a stáb listájára lehet felírni inkább, illetve az is kérdés mennyiben befolyásolta ez a sérüléseket, a fáradt játékosokat ki lehet vele szűrni, illetve a sérüléseket, de arra nem lehet felkészülni, ha egy hentes lemészárol valakit a meccsen), viszont a tökös rotálás amibe ugyanúgy belebukhatott volna, mint ahogy ez eddig úgy néz ki nagyon bejött, ismét egy nagy pozitívum a neve mellett. Illetve voltak olyan meccseink amikor merész taktikával álltunk ki (pl. PSG ellen), ezt se tudni pontosan kinek a fejéből pattant ki, de a döntő szó biztos, hogy LE-é volt.

Nem akarom lekicsinyíteni az érdemeit, maga LE is tett dolgokat azért, hogy itt tartsunk ahol most, de felnagyítani se szabad, hiszen a stábjának, a szerencsének (sérülések és egy-egy adott meccsen előforduló egyaránt) és a támadó hármasunk jó formájának is köszönhetjük ezt az évet BL serlegtől függetlenül (és azért írom meg most, hogy egy esetleges triplázás ne befolyásoljon a véleménynyilvánításban). Nálam akkor fog egy erősen jó vagy akár klasszis edzővé válni, ha képes hosszabb távon fenntartani az eredményességet, nem elvárás minden évben a triplázás se tőle, se senkitől a világon, legyen bármilyen erős is egy keret, minden taktikának van ellenszere, kérdés mikor tudják ezt megvalósítani az ellenfelek. Viszont ha ilyen formában vannak a támadóink, akkor a 3-ból 1 tuti jobb napot fog kifogni, ha pedig 2 akkor az összes csapat retteghet.

Ebből az évből vele kapcsolatban azt tudom leszűrni, hogy egy nagyon jó stáb áll mögötte, akik ha ő kitalálja, hogy támadjunk le agresszívabban az előző évekhez képest, akkor ők biztosítják az erőnlétet, ha ő vagy segítői rávilágítanak (ami a Napnál is világosabb volt), hogy korábban nagyon nem mentek a pontrúgások (védekezésben és támadásban egyaránt), akkor ők kitalálnak olyan variációkat amikkel ebben javulást érhetünk el. Rijkaard idején azt mondták, hogy Henk ten Cate a háttérben megbújó ész, Guardiola idejében Titora mondták, hogy ő a taktikai zseni, persze ezekbe nem látunk bele, de miért ne lehetne LE idején is a háttérben egy személy vagy egy egész stáb, aki jelenti azt a minőségbeli pluszt amit elvárunk egy edzőtől, hiszen az edzőhöz hozzátartozik a stábja. Nem lehet mindenki Mourinho, aki egy zseni és edzőnek született, de amíg LE eredményes addig engem (és szerintem titeket se) nem érdekel az, hogy ki a legnagyobb koponya a padunkon.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2015.05.31. 11:57:39

Vannak ilyen típusú edzők, akik ilyenkor inkább visszavonulnak a háttérbe, és meghagyják a rivaldafényt a játékosoknak. Nincs ezzel semmi baj.

Egyébként megemelem a kalapom Luis Enrique és az edzői stáb előtt, óriási fejlődésen ment keresztül a csapat a szezon során, és tavaszra nagyon összerakták a brigádot.
Remélem nem ér minket semmilyen meglepetés a nyáron és jövőre is folytatják a munkát.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.31. 11:44:29

visca el barca írta:megnéztem még1x az ünneplős videót, nem is az h nem dobálták, de még csak egy pacsit sem adott senki szegénynek... :? ennyire azért nem távolságtartó, kicsit megsajnáltam, ahogy állt ott magányosan és nézett előrefelé a semmibe... :oops:
Azért ünnepeltek vele is, csak gondolom ő kivonult a "bolyból" elég hamar. Kép1, Kép2, Kép3, Kép4, Videó - Messi előtt Suárezzel is beszélt meg pacsizott. Szimplán nem annyira közvetlen a kapcsolata a játékosokkal gondolom, de ez nem feltétlen baj. Viszont a lányával igen helyes volt. :)

szerk.: Közbe a videót GT is linkelte látom.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.31. 11:42:12

visca el barca írta:megnéztem még1x az ünneplős videót, nem is az h nem dobálták, de még csak egy pacsit sem adott senki szegénynek... :? ennyire azért nem távolságtartó, kicsit megsajnáltam, ahogy állt ott magányosan és nézett előrefelé a semmibe... :oops:
Messivel azért ölelkeztek egy szolidat, meg ha jól emlékszem, akkor Xavival, Mascheranóval meg még néhányakkal is lepacsizott, váltott velük pár szót. Amíg jönnek a trófeák, engem nem zavar, hogy más a viszonya a játékosokkal, mint Pepnek volt.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.31. 11:29:15

megnéztem még1x az ünneplős videót, nem is az h nem dobálták, de még csak egy pacsit sem adott senki szegénynek... :? ennyire azért nem távolságtartó, kicsit megsajnáltam, ahogy állt ott magányosan és nézett előrefelé a semmibe... :oops:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2015.05.31. 10:29:54

ha dobálják, ha nem, azért szép csöndesen összekapirgálja az összes vázát, amiben elindult a brigád.
jó edző, szuper csapattal.
mindenki örül. :D
PUYOL-XAVI-INIESTA
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.05.31. 10:25:33

noname írta:Korábban LE már lenyilatkozta, hogy nem az a bulizós fajta, aki másokkal ugrál, hanem inkább csendben ünnepel. Továbbá, ha emlékeim nem csalnak, azt is említette, hogy akkor fog igazán ünnepelni, ha már minden döntő lement. Javítsatok ki ha tévedek!
Igaza van! Akkor nincs "de", meg "csak" meg egyéb ilyesmi, ha meg van a tripla.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.31. 09:29:20

Akárhogyan alakul, én már nem vagyok elégedetlen!
Gratula Neki, mert megérdemli!
Remélem, marad a következő szezonra is!
Azért nagyon szeretném a koronát is 6-án!!!! :-)
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.05.31. 08:55:13

bármit mondtam is korábban: a gratulációm megilleti, két kupa az két kupa. =D>
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.31. 07:00:12

Korábban LE már lenyilatkozta, hogy nem az a bulizós fajta, aki másokkal ugrál, hanem inkább csendben ünnepel. Továbbá, ha emlékeim nem csalnak, azt is említette, hogy akkor fog igazán ünnepelni, ha már minden döntő lement. Javítsatok ki ha tévedek!
A Fifa egy szégyen
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.05.31. 04:36:16

MessiNeymarSuarez írta:
pezZy írta:Tudja valaki, hogy miért nem dobálták úgy, mint annak idején Pepet?
Picikét hiányoltam.. :(
Nem tudom miért, talán Lucho imidzse miatt.
Míg Pep az ordibáló, nagyon durván bíztató, személyes kapcsolatba kerülő, "játékos popsiját fogdosó" imidzset vallja, addig Lucho pedig a csendes háttérmunkát, elegánsan úgy úriemberesen, persze néha előtör belőle a "fuck yeah" stílus mint pl a Bayern ellen vagy az Atletico elleni gólnál :mrgreen:

Szerintem ha esetleg Bl-t megnyerjük akkor tuti elgurul nála a gyógyszer és ő is levegőbe találja magát :mrgreen: =D>

Amúgy hihetetlen, pár hónapja még temették sokan ezt a csapatot, most meg itt tartunk hogy a tripla küszöbén, 2 nagyon fontos trófeát már megnyerve. =D>
Kiegyezek ebben :sohase dobálják, de minden trófeát nyerjünk meg!
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2015.05.31. 00:52:18

gg86 írta: Mert a játékosok is tudják, hogy alkalmatlan ide, egy nokedli irányítja a csapatot. Kloppot, vagy Simeonét tuti dobálták volna, ebből is látszik, hogy ők jobb edzők. Most már mindegy, egyelőre be kell érnünk Enriquével.
Hogy most ennek mi köze ide.. Tudom, hogy irónia, de semmi helye nem volt ennek most itt..
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.05.31. 00:37:09

Lucho -mint ahogy MSN is leírta- egészen más személyiseg mint Pep elég ,hogy ha megnezzuk mit csinál Pep és Lucho egy játékos lecserélésekor. Pep megöleli puszit ad neki ,bíztatja Lucho ellenben meg egy pacsit sem szokott adni de még a közelében sem szokott lenni a lecserélt játékosnak. Ezek fényében én azt sem tartom kizártnak, hogy LE kérte meg a játékosokat, hogy inkább hagyják ki a dobálást.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.31. 00:17:02

pezZy írta:Tudja valaki, hogy miért nem dobálták úgy, mint annak idején Pepet?
Picikét hiányoltam.. :(
Nem tudom miért, talán Lucho imidzse miatt.
Míg Pep az ordibáló, nagyon durván bíztató, személyes kapcsolatba kerülő, "játékos popsiját fogdosó" imidzset vallja, addig Lucho pedig a csendes háttérmunkát, elegánsan úgy úriemberesen, persze néha előtör belőle a "fuck yeah" stílus mint pl a Bayern ellen vagy az Atletico elleni gólnál :mrgreen:

Szerintem ha esetleg Bl-t megnyerjük akkor tuti elgurul nála a gyógyszer és ő is levegőbe találja magát :mrgreen: =D>

Amúgy hihetetlen, pár hónapja még temették sokan ezt a csapatot, most meg itt tartunk hogy a tripla küszöbén, 2 nagyon fontos trófeát már megnyerve. =D>
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2015.05.31. 00:07:57

pezZy írta:Tudja valaki, hogy miért nem dobálták úgy, mint annak idején Pepet?
Picikét hiányoltam.. :(
Mert a játékosok is tudják, hogy alkalmatlan ide, egy nokedli irányítja a csapatot. Kloppot, vagy Simeonét tuti dobálták volna, ebből is látszik, hogy ők jobb edzők. Most már mindegy, egyelőre be kell érnünk Enriquével.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.05.31. 00:04:31

pezZy írta:Tudja valaki, hogy miért nem dobálták úgy, mint annak idején Pepet?
Picikét hiányoltam.. :(
Ha szombaton megnyerjuk a BL-t, akkor biztosan feldobaljak majd. ;)
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.05.31. 00:04:06

mer tavolsagtartobb mint Pep volt.
nem minden edzo ugyanolyan.
Kép
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2015.05.30. 23:58:49

Tudja valaki, hogy miért nem dobálták úgy, mint annak idején Pepet?
Picikét hiányoltam.. :(
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.05.30. 17:04:11

A Király Kupa döntőjére a legjobb összeállítás a kezdő. Nagyon helyes, minden más vitatható lenne. Ha két góllal vezetnénk, akkor lehet cserélni. (Reméljük, nem akkor kell, amikor rosszul állunk.)
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.05.25. 23:09:47

mess2009 írta:a Real nyári programját már sorolta Farkas N. a Barcáé is ismert már?
USA, Mexiko. http://www.internationalchampionscup.com/territories/na" target="_blank nyari torna
Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.05.25. 22:51:13

Bob_Marley írta:Ja, csak a fukorikához el is kell utazni Decemberben és nem az Espanyol pályáján szokták rendezni...... Jó eséllyel elmarad egy-két bajnoki is emiatt, ami tolódik egy olyan hétre amikor amúgy csak 1 meccs lenne.
Nem tűnik soknak az 5 meccs, csak a 2 szuperkupa meccs az első bajnokik között/ után van, EU szuperkupa a felkészülés végén, Klub VB meg a legrosszabbkor Decemberben.
Persze jó dolog ha több meccs van, mert a csapat tesz érte, de fizikailag ez bizony kemény lesz.
Ehhez először meg kell nyerni a BL-t :!: :!:
Engem nem érdekel, ha lesz egy-két ifista, vagy cserejátékos a kezdőben mind a három szuperkupa meccsen, HA lesz, és az sem érdekel ha emiatt elveszítjük azokat. Persze jó minél több kupa, de vannak prioritások, ne bukjunk ilyenek miatt már a bajnokság elején pontot. A rotálással meg már idén sem volt gond, csak ne üssön jövőre vissza.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.05.25. 22:35:15

a Real nyári programját már sorolta Farkas N. a Barcáé is ismert már?
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.05.25. 21:35:02

visca el barca írta:
Bob_Marley írta:[ Még több meccs lehet jövőre, még sűrűbb program.
még több? lesz pluszba 3 szuperkupa, meg 2 klub vb-s meccs (amiből az egyik egy fukorikakashimatbliszimoszkva kaliberű csapat ellen)
Ja, csak a fukorikához el is kell utazni Decemberben és nem az Espanyol pályáján szokták rendezni...... Jó eséllyel elmarad egy-két bajnoki is emiatt, ami tolódik egy olyan hétre amikor amúgy csak 1 meccs lenne.
Nem tűnik soknak az 5 meccs, csak a 2 szuperkupa meccs az első bajnokik között/ után van, EU szuperkupa a felkészülés végén, Klub VB meg a legrosszabbkor Decemberben.
Persze jó dolog ha több meccs van, mert a csapat tesz érte, de fizikailag ez bizony kemény lesz.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.25. 21:20:32

Bob_Marley írta:[ Még több meccs lehet jövőre, még sűrűbb program.
még több? lesz pluszba 3 szuperkupa, meg 2 klub vb-s meccs (amiből az egyik egy fukorikakashimatbliszimoszkva kaliberű csapat ellen)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Lezárt