Luis Enrique

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kit választanál LE utódjának?

Sampaoli
53
56%
Unzue
5
5%
Koeman
10
11%
Blanc
0
0 szavazat
Allegri
9
9%
Tuchel
2
2%
Sarri
1
1%
Eusebio
0
0 szavazat
Óscar Garcia
1
1%
Más
14
15%
 
Szavazatok száma: 95
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.10.04. 08:28:49

LE. elment ez tény a remek igazolásai amit vagy kezdeményezett, vagy amihez asszisztált azok ma is itt vannak és hozzá tartoznak az eredményeihez.
hogy a Bayernnél buta emberek dolgoznak e? nos éppen most fürödtek be egy edzővel... :mrgreen:
hogy lehet(ne) e sikeres a németeknél? nem zárnám ki.az emberek fejlődnek, új közegben új kihívásokkal akármi lehet, sok sikert neki de ne akkorát, hogy minket bárhol bármikor kiverjenek... :D
Tromort77

2017.10.04. 01:03:27

Nekem is rögtön ő ugrott be amint olvastam, hogy Ance lelép. Bár korábban úgy gondoltam, hogy az Arsenalnal fog kikötni. De ha netán nem jön össze ez a meló akkor jövőre mehet Conte helyére. Elvileg már szó van róla, hogy Conte megy a Milánba a következő szezonra. Mindenesetre meglepődnék ha maradna Angliában.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.10.04. 00:46:46

Luis "nem az a szint" Enrique (Miert is kene ot megbecsulnunk amikor még a számok szerint is a klub második legsikeresebb edzoje volt, hogy játékosként mit tett a klubért az is lényegtelen) lehet mégis a Bayernhez megy mivel messze ő a legjobb edző jelenleg a szabadúszók közül? Vagy a Bayernnél is buta emberek dolgoznak?

Amikor arra gondoltam hogy szerintem elviszi a München, még fogadni se lehetett rá pedig volt olyan opció (Villas-Boas), ahol egy a hatvanhoz volt a pénz.

Most mondom hogy olyan fizetéssel várják ott amivel ott lesz az 5 legjobban fizetett edző kozt, de csak azért mert ő nem az a szint.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Tromort77

2017.10.03. 23:55:34

https://twitter.com/FrankeReinhard/stat ... 0502166528

Elvielg holnap tárgyal a Bayern-el. Nagyon örülnék neki. Akármennyire is le van becsülve, jó edzőről van szó aki hatalmas motivátor. Talán pont erre lenne szükség a Bayern-nél, a sztárok adottak, de nagyon langyos vízben vannak az utóbbi időben.

Továbbá, ha szétnézünk a piacon nem sok értelmes edző jöhet szóba. Főleg, nem így a szezon közepén. Tuchel még esélyes, de elvileg a karaktere nem teljesen vezetőség barát.

Hoeneß viszont Guardiola-val találkozott, esélyes, hogy kikérte Pep véleményét az edzőjelöltekkel kapcsolatban.

Van Gaal is képben van amúgy, de annyira csak nem hülyék. :lol:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.30. 11:20:49

meg nem is az a szint
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1796
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2017.09.30. 11:14:46

Nero. írta:Na elmegy a Bayernhez?
Biztos,hogy nem, szerintem meg sem keresik.Pep után,aki mint azt jól tudjuk, megbukott :) Nem hiszem,hogy hasonló kultúrát szeretnének,német edző lesz.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.09.30. 10:41:15

Na elmegy a Bayernhez?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.09.12. 13:59:15

Samper írta:A szurkoló könnyen felejt. Így azt is, hogy amikor még csak ingott LE széke, az idősebb játékosok egy csoportja Inivel az élen kiálltak mellette. Az edzőcsere megtörtént, Neymar lelépett,4 új játékos érkezett és fix, hogy az öltözőn belül se maradtak azok az erőviszonyok, amelyek tavaly voltak. Persze, azt se tudjuk, hogy milyenek voltak, azt se, hogy hol tart az átrendeződés. De hogy ez kihathat mind az összeállításra, mind arra, hogy kinek lesz távozhatnékja télen, vagy jövő nyáron - az bőven elképzelhető.
Ez is bizonyítja hogy mennyire nevetséges az LE iránti gyuloleted. Mar rég nincs itt, de majd ha a jövőben lesz valami problema azt is rákened.
Ha ma Dybala gólt lő fogjátok Mathieure :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.09.12. 12:50:21

zeli39 írta:Luis Enrique-t már felesleges elővenni elment van aki tiszteli és vannak akik nem én pl nem :-)Iniesta-Pique-Busquets,Mathieu kifejezetten jó viszonyt ápolt vele a Mascherano-Messi-Suarez-Alba-Rakitic meg nem rajongót érte
Zeli már válaszolt helyettem: az emlékek ott maradtak. (Masche meglepett, mert a "kisfőnök" megnevezés LE alatt ragadt rá.)
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3935
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2017.09.12. 11:22:32

MQuCsabi írta:Mint minden más is. Samper, te újságíró vagy? Hasonló semmitmondó cikkek születnek.

Nem támadni szeretnélek, csak próbálnék rájönni a miértre.
Sosem fogsz választ kapni Csabikám! :D

Egy ideig trollnak gondoltam, de mivel 3 éve napi szinten, minden reggel jön a "Samperizmus", itt szerintem komolyabb probléma lehet ennél.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.12. 09:32:37

Mint minden más is. Samper, te újságíró vagy? Hasonló semmitmondó cikkek születnek.

Nem támadni szeretnélek, csak próbálnék rájönni a miértre.
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.09.12. 07:34:39

A szurkoló könnyen felejt. Így azt is, hogy amikor még csak ingott LE széke, az idősebb játékosok egy csoportja Inivel az élen kiálltak mellette. Az edzőcsere megtörtént, Neymar lelépett,4 új játékos érkezett és fix, hogy az öltözőn belül se maradtak azok az erőviszonyok, amelyek tavaly voltak. Persze, azt se tudjuk, hogy milyenek voltak, azt se, hogy hol tart az átrendeződés. De hogy ez kihathat mind az összeállításra, mind arra, hogy kinek lesz távozhatnékja télen, vagy jövő nyáron - az bőven elképzelhető.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2017.08.24. 11:03:58

Ez a Chelsea keret teljességgel és totálisan alkalmatlannak tűnik arra, hogy egy úgymond "játszós" focit erőltető edzőt leültessenek a padjára. Conte teljesen a maga képére formálta. Még egy értelmes, kombinatív játékra képes kezdőt ki lehetne talán állítani, de Luchónak borítékolható a bukása szerintem, ha odamegy.

[FM]
kapus
4 védő
Kanté, Bakayoko
Willian/Pedro, Fabregas, Hazard
Morata
a pad más kérdés...
[/FM]
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21121
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.08.24. 10:36:47

Nero. írta:Ja, az eredmenyeit csak az MSNnek koszonheti, a statisztikai meg megvannak hamisitva. :lol: Szerintem meg Laszlo Csaba is jobb edzo! Enriquevel jobban elvert volna minket a Real most oda-vissza gondolom, ugye?
Simán benne van. Az utolsó szezonjára teljesen elfogyott, nem tudott semmit kezdeni problémákkal, ráadásul Gomes és Paco az ő emberei voltak, ez külön rosszpont.

Az első két szezonja nagyon szép volt, de a harmadik 0, nincs mit rajta szépíteni. A Chelseanél meg sok esélyt nem adnék neki, teljesen más stílusú csapat.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.24. 10:12:32

Ja, az eredmenyeit csak az MSNnek koszonheti, a statisztikai meg megvannak hamisitva. :lol: Szerintem meg Laszlo Csaba is jobb edzo! Enriquevel jobban elvert volna minket a Real most oda-vissza gondolom, ugye?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.24. 10:03:10

ha abramovics tényleg lecseréli contét LE-re akkor teljesen hülye. nagyon nincs egy súlycsoportban a két edző...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.08.24. 09:42:16

Egyre erősödnek a pletykák ami szerint Conte idő előtt távozhat a Chelseatől. Tuchel mellett Luchót említik lehetséges utódként. Várom már, hogy mit tud majd egy másik nagy csapat élén. A Romával nem volt túl szerencsés annó.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.13. 21:01:39

Richi13 írta:Tudni róla mostanság valamit? Azt csinálja amit Guardiola miután lelépett tőlünk?
https://mobile.twitter.com/LUISENRIQUE2 ... r%5Eauthor" target="_blank
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Richi13
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.01.08. 12:30:16

2017.08.13. 20:18:29

Tudni róla mostanság valamit? Azt csinálja amit Guardiola miután lelépett tőlünk?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.07.10. 16:02:00

Ha otthon játszunk velük, és akkor állunk ki ilyen kezdővel, az még talán bele is fért volna, de ez idegenben nagy hiba volt LE-től, kár vitatni. De ahogy láthattuk, otthon sem tudtuk őket megverni. Sajnos illik-nem illik egy Denis-Gomes kettőssel nyerni, elég sok pontot buktunk ilyenek miatt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.07.10. 15:32:16

S.Agüero írta:
Azért ezt se sarkítsuk le ennyire. Ha jól emlékszem Rakitic eltiltott volt, és akkor volt, hogy 3 nappal előtte játszottunk a Sevillaval, amit végig tolt és néhány nappal később mentünk Torinoba. Szerintem nem volt egy földtől elrugaszkodott ötlet nem kezdetni. Félidőben pedig be is állt.
Tavasszal egyedül akkor került kezünkbe a sorsunk, mikor a RM leikszelt otthon a Ticoval, aztán aznap játszottunk később Málagában, az hatalmas hiba volt LE-től, hogy betette a kezdőbe Gomest, Denis, Mathieu-t és Mascheranót a szélre. Itt ment el végleg a bajnokság. Rakitic eltiltott volt, de a padon ott ült SR és Ini is... :roll:

Depor meccs is csúnya volt, két gólt kaptunk szöglet után asszem...
Az, hogy pont aznap volt édesmindegy, sőt annál jobban kellett volna hajtani mindenkinek. Hozzáteszem a nagyobb helyzetek is inkább az első félidőben voltak. Azért Initől se lehet elvárni, hogy egy Sevilla-Malaga-Juve sorozatot 9 nap alatt végigtoljon. Pihentette, azon a meccsen, ami a három közül a leggyengébbnek ígérkezett és így a két rangadó között legalább eltelt volna annyi idő, hogy frissebb legyen. Kellemetlen ellenfél a Malaga, de egy 14-15. helyen lévő csapatot azért illik verni egy Denis/Ini-Gomes-Busquets kp-val.

Rosszul játszottunk ez tény és való, de bőven meg lehetett volna nyerni Ini ide vagy oda. Főleg úgy, hogy a bíró fél méterrel elnézte a szabálytalanságot és nem kaptunk meg egy jogos büntetőt, Neymart meg feleslegesen kiszórta. Az a 2: 0 is csalóka, mert a másodikat már a hosszabbításban kaptuk, amikor minden-mindegy alapon kitámadtunk. és 3 vagy 4 vs1-ben jöttek a "védelmünkre.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.07.10. 13:55:36

Azért ezt se sarkítsuk le ennyire. Ha jól emlékszem Rakitic eltiltott volt, és akkor volt, hogy 3 nappal előtte játszottunk a Sevillaval, amit végig tolt és néhány nappal később mentünk Torinoba. Szerintem nem volt egy földtől elrugaszkodott ötlet nem kezdetni. Félidőben pedig be is állt.
Tavasszal egyedül akkor került kezünkbe a sorsunk, mikor a RM leikszelt otthon a Ticoval, aztán aznap játszottunk később Málagában, az hatalmas hiba volt LE-től, hogy betette a kezdőbe Gomest, Denis, Mathieu-t és Mascheranót a szélre. Itt ment el végleg a bajnokság. Rakitic eltiltott volt, de a padon ott ült SR és Ini is... :roll:

Depor meccs is csúnya volt, két gólt kaptunk szöglet után asszem...
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.07.10. 13:28:23

MichaaBee írta:
Ezt csak azért mondom, mert mindenki szidja Luchot, hogy így lerombolta a kp-t, meg úgy, de ha egy baromi fontos csapatrészt Gomesekkel meg Denis-el kell megoldani az rányomja a bélyegét.
Az oké, hogy abból főzött, ami volt, de amikor végre lépéselőnybe kerültünk és akkor Málagában felküldte a Gomes-Denis kettőst, akkor ágnek állt a hajam... A vak is látta, hogy ezek ketten együtt semmit nem fognak tudni alkotni.
Azért ezt se sarkítsuk le ennyire. Ha jól emlékszem Rakitic eltiltott volt, és akkor volt, hogy 3 nappal előtte játszottunk a Sevillaval, amit végig tolt és néhány nappal később mentünk Torinoba. Szerintem nem volt egy földtől elrugaszkodott ötlet nem kezdetni. Félidőben pedig be is állt. Az a meccs inkább azon ment el, hogy fél óráig emberhátrányban voltunk, mert Neymart kiszórták. A padon is Alena meg Carbonell ült, mint középpályás. Ezért a meccsért nem feltétlen venném elő.
Ha már valamit ki akarunk emelni, az a Depor elleni meccs. Elég jó formában voltak, kicsit lenézte őket, főleg, hogy Neymar se volt.
Forca Barca!!!!
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2017.07.10. 12:52:37

Ezt csak azért mondom, mert mindenki szidja Luchot, hogy így lerombolta a kp-t, meg úgy, de ha egy baromi fontos csapatrészt Gomesekkel meg Denis-el kell megoldani az rányomja a bélyegét.
Az oké, hogy abból főzött, ami volt, de amikor végre lépéselőnybe kerültünk és akkor Málagában felküldte a Gomes-Denis kettőst, akkor ágnek állt a hajam... A vak is látta, hogy ezek ketten együtt semmit nem fognak tudni alkotni. Nincs statisztikám, de fogadni mernék, hogy nem nyertünk egy olyan meccsen sem, ahol ők ketten együtt legalább 60 percet töltöttek a középpályán. Az meg lehet LE hibája, hogy minek hozta ide / engedte idehozni 8. középpályásnak 35+20 millióért Gomest, hogy aztán szétrotálja az egészet és ne legyen állandóság, ne legyenek folyamatosn játékban a cseréink. Nyilván nem minden Lucho sara, de ha egy valamire rá kéne mutatni, hogy min ment el a szezon, akkor azon, hogy alsóházi csapatok ellen folyamatosan szórtuk a pontokat a fogalmatlan középpálya miatt.

Ezért nem is vagyok annyira bepánikolva még, hogy nem jön Verratti, mert ha végre nem lesznek szétrotálva a csapatrészek, akkor az SR-Rakitic-Iniesta-Busquets középpályából azért lehet már főzni, kvázi SR új "igazolás" a középpályára, ha sikerül értékelhető jobbhátvédet szereznünk. Okosan és nem észnélkül forgatva a csapatot, a Denis-Gomes középpályát elkerülve lehet jövőre nyugodtan +1-2 meccsel többet nyerni, ami idén pl elég lett volna a Real ellen. Nem katasztrófa ez a csapat, amikor nagyon kellett, akkor szívvel-lélekkel mentek előre, lett egy 6-1, majdnem oda-vissza megvertük a Realt stb. Csak hát amikor kiscsapatok ellen felküldtük az Osasuna szintű középpályát, akkor ment a szenvedés.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.07.10. 12:25:17

Normandia írta: Ez teljesen így van. Az egy Alves távozása az ami meghatároztaa jobboldalunkat a szezonban, ami miatt ez az oldal szinte lenullázta magát. Vidal szegény, mire ráérzett, hogy mit is kelk csinálnia, lesérült. SR ellátta, amennyire tudta, de tőle Alves szintet várni, azért irreális volt. Ennek folyadmánya a variálás, Messi beljebb vitele középre stb.
Rakéta nem, hogy elfért, hanem erre volt kitalálva, és ez Lucho egyik legjobb húzása volt. Nagyban köszönhető ennek is a triplázás. Alves kórincálásait tökéletesen biztosította a horvát, a mellett, hogy gólerős is volt és munkabírásával mindig útban volt a kp-n.
Alves elvesztése/visszaesése egyértelmű, hogy kardinális probléma volt. Hiába "csak" egy jobbhátvédet játszott szinte az egész rendszert befolyásolta, nem kell zseninek lenni, hogy ezt észrevegye az ember. De még ezt is elbírtuk, ha nem Gomes/Denis/Arda stb. játszott a kp-n. Amikor Ini játékban volt egész más volt a játék képe. Nem volt szenvedés a középpályán. Nyilván ilyenkor is voltak gyengébb meccseink, de arányaiban véve ég és föld. Ritkán bírt már 90 percet, mert egyrészt nem mai gyerek, másrészt vagy sérülésből érkezett vagy pont előtte állt.
Ezt csak azért mondom, mert mindenki szidja Luchot, hogy így lerombolta a kp-t, meg úgy, de ha egy baromi fontos csapatrészt Gomesekkel meg Denis-el kell megoldani az rányomja a bélyegét. Rafinha tűnt talán a legjobb helyettesnek, de ő is folyamatosan sérült volt, plusz ő inkább Rakitic helyén mozog otthonosan vagy jobbszélen. Utóbbi is azért tűnik úgy, hogy leromlott, mert egész más szerepkörben kellett játszania. Lucho kénytelen volt előrébb tolni, Gomessel párban sokszor tkp-t kellett játszania, ami nem igazán az ő terepe.
Persze felmerül, hogy rosszul igazolt és annak ittuk a levét, de azt nem tudjuk meg, hogy mennyire volt megkötve a keze. Azon felül sok újdonságot hozott a játékba. Pep regnálása alatt nem láttam például ennyi kontrát, mint nála egy szezonban.

Azon felül nem tudom, hogy miért veszik elő a rossz védelemért. Kevesebb gólt kaptunk, minta az agyonmagasztalt Real. Ramosnak meg hiába adnának aranylabdát, lehet, hogy sokszor mentette meg őket, de védekezésben Umtiti és Piqué is bőven jobb teljesítményt nyújtott. A levegőben romlottunk le az utolsó szezonra, ami elég érthetetlen, mivel pont Unzué alatt fejlődtünk rengeteget.
Nem védeni akarom Luchot, de gyakorlatilag abból kellett főznie amiből tudott. Az, hogy ez mennyire az ő hibája, azon már lehet vitatkozni, de pl. Alves nem miatta ment el, Vidal sérüléséről sem tehetett, ami lehet, hogy komolyan befolyásolta volna a végjátékot.

Én Valverdevel kapcsolatban pont ettől félek, hogy igazolásokba/eladásokba nem sok mozgástere lesz. Könnyen előfordulhat, hogy Gomest sem biztos, hogy megtartaná, csak a vezetőség nem akar se...et csinálni a szájából és inkább nézni kell a szenvedését, mint beismerni, hogy rossz vétel volt. A fiatalokkal kapcsolatban, pedig azért akkora merítési lehetősége sem volt. Talán Marlont lehetett volna többet felhozni, de gyakorlatilag folyamatosan volt 4 kh-nk, és Umtitit is minél jobban be kellett építeni.Amikor szükség volt rá fel is hozta. Azelső B-szezonos Alenat pedig érthető, hogy nem játszatta, csak egy-két meccsen mutatkozott be, de szinte az egész tavaszi szezonban a felnőttekkel edzett. Ráadásul így is tömve volt a kp. Cucu pedig még Juvenil játékos volt. Túl sok
Gyakorlatilag Samperen és Grimaldon lehet vitatkozni, de utóbbi inkább a vezetőség sara.
Forca Barca!!!!
Lezárt