Thomas Vermaelen

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szezonértékelő:

1
0
0 szavazat
2
1
7%
3
5
36%
4
7
50%
5
1
7%
 
Szavazatok száma: 14
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2015.08.25. 20:51:15

Én meg pont hogy eddig bíztam benne, de a vasárnapi után azt sem bánnám, ha nem játszana többet. Akárhányszor Bravo-nál volt a labda, mindig a nyakára futott, lehet, hogy Ő ahhoz szokott, hogy a kapusa még csőben sem tud egyeneset rúgni, de ez itt nem jellemző.* Ha meg megkapta a labdát, rúgta, amerre áll. Lehet, hogy máshol elég, ha néha-néha szerel, de ahogy előttem is írták már, itt egy védőtől több kell.

*A védelmében azért: Azt nem tartom kizártnak, hogy ez valamennyire edzői döntés volt, mert ha Bravo-nál volt a labda, Alba meg SR húzodott fel/ki szélsőnek Pique jobba, Busi lépett vissza balra, Vermaelen-nek meg nem maradt más választása, mint középen maradni. Kíváncsi leszek, ez a következő meccseken mennyire lesz jellemző, mint ahogy a többi újítása LE-nek.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.08.25. 20:45:44

Szóval nem kellett nagy dolgokat csinálni és vaktában passzol?
Egy kis stat:
http://www.whoscored.com/Players/10209/" target="_blank

Azért az a 90% passzpontosság nem rossz. Továbbá sose volt jellemző h mindkét védőnk nagy passzmester legyen. Mascherano is ritka pocsék volt ebben, de belejött. Szerintem igenis indokolt a hurráhangulat. 2 teljesen lesajnált játékosunk játszotta élete meccsét(Vermaelen esetében azért voltak jobbak is, de az rég volt). Mindketten megmutatták h van bennük potenciál. Nem elég ez egyelőre?
Én se voltam biztos benne h Vermaelen tud még ilyen szinten játszani, most bebizonyította h igen. Egy csúcsformában játszó Vermaelen pedig a világ top5 középső védőjébe tartozik.

Az előszezon során nem mutatott sokat, de hibái már akkor se voltak(ellenben Bartrának, aki hibát hibára halmoz). Vermaelen első pár meccsén inkább az érződött h óvatos, fél ütközni. Ellenben most ő volt az egyetlen, aki Adurizt fejpárbajban megverte. Azért az nem rossz.
Ez főleg annak fényében fontos h Bartra nem azt bizonyítja h helye van a kezdőben, hanem az ellenkezőjét...kb minden meccsen.

A másik az SR. Eddig pont az volt a gond h barátságos meccseken jó volt, de hivatalos meccseken töketlen. Most a legjobb emberünk volt támadásban. Az ő esetében is indokolt a hurráhangulat, hiszen épp most bizonyította be, hogy képes arra, amire eddig nem szolgált bizonyítékkal.

Nem mondom h év végére SR lesz a jobbhátvéd, Vermaelen meg a kezdő kv. De két olyan játékos, aki eddig REMÉNYTELEN volt, most igazolta h komolyan számolni kell velük. Ráadásul mindketten olyan posztokon játszanak, ahol most szűken vagyunk.

És a példa kedvéért: Milito annak idején kihagyott 13 hónapot, de amikor visszatért a legjobb védőnk volt. Benne se bízott a fene se, de bejátszotta magát a kezdőbe.
A Fifa egy szégyen
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.08.25. 20:31:57

Chino írta:
noname írta:Rég szurkoltam ennyire valakinek h jó legyen. Gyakorlatilag hibátlan meccs az egyik legkeményebb pályán a liga legaljasabb támadója ellen. Ha nem sérül meg, akkor lehet 3 fantasztikus védőnk, mert ne áltassuk magunkat: amit művelt, arra se Bartra, se Mathieu nem képes. Sajnos.

Milito2?
Szerintem elég elhamarkodottak ezek a kijelentések. Tényleg jó meccset hozott le, jár neki a gratuláció, de azt se felejtsük idáig mit mutatott. És ez "csak" egy meccs (minden eddigin csak negatív visszhangok voltak), ahogy SR-nek is. Rá is már azt mondja mindenki, hogy Alves legjobb helyettese stb., de várjunk még ezzel.
Amúgy ez a meccs igazából "feküdt" Vermaelen-nek, nem kellett nagy dolgokat csinálni, labdát megjátszani stb. Nálunk nem elég, ha egy védő magabiztos, de olyan egyszerű, mint az ásóbot. Piqué is azért illeszkedik ilyen jól, mert pontosan, földön tud passzolni, ha van lehetőség feljebb lép, egyszerűen komplexebb feladatkört kell ellátni. Érdemes volt megnézni, Vermaelen a labdákat 90 %-ban vagy vaktában fellőtte, vagy visszagurította Bravonak, mellette Alba viszont szinte mindet jól játszotta meg. Persze nem ugyanaz a feladatkör, de hatalmas volt a kontraszt.
Egy Bilbao ellen a San Mames-ben jól jött ez a keményebb megbízható játék, de én ezt kevésnek találom. (Bartra ebben például kifejezetten jó)
Én szeretném legjobban, ha rám cáfolna és meg is követem, ha ez változik.
Persze, a helyén kell kezelni a dolgokat.
Eddig nagyon le lett sajnálva a belga, SR-t is a nagy többség lehúzta, most meg volt egy jó meccsük, és hősök lettek hirtelen. Hihetetlen, a fórum nagy része mennyire a pillanatnyi benyomás alapján ítélkezik.

Persze bízhatunk bennük. Vermaelen mielőtt elkezdődött volna a kálváriája a sérülésekkel, azért megmutatta, hogy nagyon jó védő, és SR-nak is voltak biztató meccsei az előszezonban.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.25. 20:04:19

noname írta:Rég szurkoltam ennyire valakinek h jó legyen. Gyakorlatilag hibátlan meccs az egyik legkeményebb pályán a liga legaljasabb támadója ellen. Ha nem sérül meg, akkor lehet 3 fantasztikus védőnk, mert ne áltassuk magunkat: amit művelt, arra se Bartra, se Mathieu nem képes. Sajnos.

Milito2?
Szerintem elég elhamarkodottak ezek a kijelentések. Tényleg jó meccset hozott le, jár neki a gratuláció, de azt se felejtsük idáig mit mutatott. És ez "csak" egy meccs (minden eddigin csak negatív visszhangok voltak), ahogy SR-nek is. Rá is már azt mondja mindenki, hogy Alves legjobb helyettese stb., de várjunk még ezzel.
Amúgy ez a meccs igazából "feküdt" Vermaelen-nek, nem kellett nagy dolgokat csinálni, labdát megjátszani stb. Nálunk nem elég, ha egy védő magabiztos, de olyan egyszerű, mint az ásóbot. Piqué is azért illeszkedik ilyen jól, mert pontosan, földön tud passzolni, ha van lehetőség feljebb lép, egyszerűen komplexebb feladatkört kell ellátni. Érdemes volt megnézni, Vermaelen a labdákat 90 %-ban vagy vaktában fellőtte, vagy visszagurította Bravonak, mellette Alba viszont szinte mindet jól játszotta meg. Persze nem ugyanaz a feladatkör, de hatalmas volt a kontraszt.
Egy Bilbao ellen a San Mames-ben jól jött ez a keményebb megbízható játék, de én ezt kevésnek találom. (Bartra ebben például kifejezetten jó)
Én szeretném legjobban, ha rám cáfolna és meg is követem, ha ez változik.
Forca Barca!!!!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.08.25. 19:00:18

Rég szurkoltam ennyire valakinek h jó legyen. Gyakorlatilag hibátlan meccs az egyik legkeményebb pályán a liga legaljasabb támadója ellen. Ha nem sérül meg, akkor lehet 3 fantasztikus védőnk, mert ne áltassuk magunkat: amit művelt, arra se Bartra, se Mathieu nem képes. Sajnos.

Milito2?
A Fifa egy szégyen
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.08.23. 20:53:47

Robival együtt nagyon nagy pozitív csalódás.

Többet nem kell mondanom: Whoscoreden meccs embere lett =D>
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.08.23. 20:51:25

Ma tényleg kő kemény volt. =D> Egy Pique-Verma hátvédsor félelmetes lenne, ha mindkét kh huzamosabb ideig tartani tudná a jó formáját.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.08.23. 20:50:43

defender3 írta:Remélem mostantól sokáig elkerülik a sérülések és simán kezdő lesz. Masch meg mehet a kispadra Busi cseréjének.
Na, azért egy meccs után nem hinném, hogy máris elkéne könyvelni, hogy kiszorította Mascheranot. Várnjunk még ezzel.

Persze én is szorítok a belgának, amennyi sérülése volt már a pályafutása során, megérdemelné hogy innentől csak a játékra koncentrálhasson! Ha olyan formába tudna lendülni, mint amilyet az Arsenalban mutatott az első szezonjában, akkor valóban bejátszhatná magát a kezdő 11-be.
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2015.08.23. 20:48:41

Ahogy leorditotta a sracot mueses miatt kicsit azert fura volt.
Nem volt szabalytalan, de azert azt se mondanam, hogy a csatar dobta volna magat...
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2015.08.23. 20:47:38

Hát, azt nem tudom elnézni neki h minden magas labdát elvág a susnyásba, de védelemben nagyon ott volt, ha stabilan tudná hozni ezt akkor fontos láncszem lehetne.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.23. 20:44:30

Én nagy Bartra párti vagyok, de Verma azt kell mondjam, h most bizonyított, jól és keményen tolta. Előrejátékban és labadkihozatalban sose lesz olyan szinten, mint Bartra, de ma legaláb nem is erőltette a pontatlan íveléseit.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.23. 20:43:37

Nekem is tetszett, hogy magabiztos és kemény volt, de a passzokat nem nagyon érzi. Ha előrefelé kell játszani, gyakorlatilag amerre állt arra rúgta. Ezen a meccsen belefért, mert itt a keménység kellett, viszont nálunk egy középső védőnek meg is kell tudnia játszani a labdákat, erre épül a játék.
Nem akarom lehúzni, mert tényleg jó volt ma, de eddig minden meccsen ezt láttam tőle, remélem ezen tud változtatni.
Forca Barca!!!!
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.08.23. 20:41:37

Remélem mostantól sokáig elkerülik a sérülések és simán kezdő lesz. Masch meg mehet a kispadra Busi cseréjének.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.08.23. 20:40:48

Tényleg nem volt rossz, de előrejátékban még van mit javulni. De az tény, hogy ennél Bartra vagy Matyi se lett volna jobb. Várom a folytatást. :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.08.23. 20:37:57

Nero. írta:
Samper írta:Vermanak érkezett el a nagy pillanata. Vagy bejátssza magát a csapatba, vagy télen őt is elküldik "kölcsönbe".
Hát ha nem is kölcsönbe, de szerintem valaki távozni fog a Mathieu/Bartra/Vermaelen hármasból. Az ugye már teljesen egyértelmű, hogy a Piqué-Mascherano duó robbanthatatlan, 5 középső védőt meg még Enrique se fog rotálni. Kiváncsi vagyok a belgára, hogy mit mutat, de eddig nem vágódtam tőle hanyatt. :roll: Persze sokat nem is játszott.
Már bejátszotta magát. Busi sérült, Masche megy előre.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.23. 20:37:16

Dr.Dre írta:kerüljék el a sérülések,és 3. számú védő simán lehet, talán még Mr. Shakirát is kiszoríthatná ha ilyen jól játszana minden meccsen.
Ha azért ezt nem is, de mindenesetre ha így játszik mostantól mindig, akkor Bartra és Matyi a 4. számú védő posztért fognak csak versenyezni.. Kőkemény volt ma, előre annyira nem érzi, de olyan se rémlik, hogy befűzték volna. Csak így tovább!
Richmond82
Jugador del Barça
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2015.08.03. 09:03:03

2015.08.23. 20:36:29

Komoly teljesítményt tett le a mai meccsen. Rettentően örülök ,mert ha ezt a formát tudná tartani, akkor Mr Shakira talán összeszedné magát fejben is.
Kőkemény és pontos . Volt némi megingása ,de lényegében Robi után a legjobb volt.
Avatar
Dr.Dre
Capitá del Barça
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.08.23. 17:04:58
Tartózkodási hely: Szerbia,Vajdaság (Szaján)

2015.08.23. 20:32:43

Remekelt ma. Ez az igazi Vermaelen! Játsszon így,kerüljék el a sérülések,és 3. számú védő simán lehet, talán még Mr. Shakirát is kiszoríthatná ha ilyen jól játszana minden meccsen.
Hajrá Thomas!
Kép

Titi - The Legend!
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2015.08.23. 20:28:56

nagyon jó volt, a hülyegyereket is milyen szépen fogta meg az ötösön, igaz, az lesvolt, de akkor is.
de innentől tegyenek rá vmi szkafandert, nehogy megsérüljön!!!
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.23. 20:26:16

pfú elég masszívat játszott ma, borított mindenkit ahol ért. az első félidőben volt egy nagyon homály keresztlabdája, de ettől függetlenül nálam MOM volt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.08.23. 20:26:05

1 év hivatalos meccs után tanárian játszott. Kell most nekünk, nagyon :) 8)
"And my heart will leave you never."
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.08.23. 20:24:36

Szerintem a legstabilabb védőnk volt. Bartra több hibát vétett 25 perc alatt, mint ő egész meccsen!
Így tovább!
A Fifa egy szégyen
Avatar
HungaroBarca
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2015.06.24. 16:45:45

2015.08.20. 11:54:02

Én őszintén szólva megadom neki ezt az idényt, utána ha nem jön be mehet is vissza premier leaguebe mert Matyi és Bartra mellett tök fölösleges lenne még egy csere középhátvéd ráadásul Verma 29 Matyi 31 ez már egy védőnél kb az utolsó nagy dobás kategória , így ha Verma bejön akkor szerintem Matyinak kell mennie...
,,Bármilyen hibát meg tudok bocsátani,ám annak nem jár könyörület aki nem küzd szívvel-lélekkel a Barcelonáért . " Pep Guardiola
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.08.20. 10:49:22

Samper írta:Vermanak érkezett el a nagy pillanata. Vagy bejátssza magát a csapatba, vagy télen őt is elküldik "kölcsönbe".
Hát ha nem is kölcsönbe, de szerintem valaki távozni fog a Mathieu/Bartra/Vermaelen hármasból. Az ugye már teljesen egyértelmű, hogy a Piqué-Mascherano duó robbanthatatlan, 5 középső védőt meg még Enrique se fog rotálni. Kiváncsi vagyok a belgára, hogy mit mutat, de eddig nem vágódtam tőle hanyatt. :roll: Persze sokat nem is játszott.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.08.20. 08:53:22

Samper írta:Vermanak érkezett el a nagy pillanata. Vagy bejátssza magát a csapatba, vagy télen őt is elküldik "kölcsönbe".
Ilyen korú, tapasztalatú játékosokat nem szoktak kölcsönadni. Max. nem játszik.
Ezek a "meglátások" amúgy honnan jönnek?
Lezárt