Thomas Vermaelen

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szezonértékelő:

1
0
0 szavazat
2
1
7%
3
5
36%
4
7
50%
5
1
7%
 
Szavazatok száma: 14
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.12. 21:30:28

Saját lábán jött le, emiatt reménykedek, hogy annyira nem lesz vészes.. De nála ezt sohasem lehet tudni sajna.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.12. 21:26:20

Szurkolok neki, remélem nem komoly, le a kalappal a srác előtt, ennyi idő múlva így beállni...

2 bajnoki meccs--> 2 Meccs embere díj...

Már most megérte, remélem helyre jön és "csak " húzódás.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.09.12. 21:24:23

Ez most izomhúzódás vagy szakadás volt. Remélhetőleg semmi komoly. Igazából várható volt. Lenyomott kezdőként sorba vagy 4 meccset, előbb meg kb 2-3 évig alig volt ilyen. Túl lett terhelve. Remélem csak húzódás és akkor nem sokat hagy ki. Jobbulást a legjobb formában játszó védőnknek!!!
A Fifa egy szégyen
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2015.09.12. 21:19:24

Hat ez nagyon szomoru. Szerencsetlen srac...
Valaki meg tudja mondani, hogy ez ugyanaz a laba e?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.09.01. 13:28:46

de, 369 meccsen lőtt 1 gólt :D mindéig keverem amúgy djalminhával :?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19556
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.01. 12:56:35

visca el barca írta::D

egyszer Bobbal beszéltük már, hogy anno talán a deporban volt egy ilyen játékos, x ezer meccsen lőtt vagy két gólt és szegény lenyilatkozta, hogy azért nem örült egyiknek sem, mert fogalma sem volt, hogy kell a gólörömöt "csinálni" :D

Bob, ha erre jársz erősíts már meg ebben a sztoriban, mert nem ugrik be, hogy ki volt :D
Akartam is írni, imádtam amúgy a játékát és MAURO SILVA volt. A legendás Deporban tolta és szerintem egyszer sem lőtt gólt. :D Védekező középpályás volt, de az elsők között volt a b2b játékosok között. Nagyon jó kis focista volt és labdákat osztogatott, futott és szerelt kőkeményen.

A belga azért csak lőtt már pár gólt. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.09.01. 11:40:52

:D

egyszer Bobbal beszéltük már, hogy anno talán a deporban volt egy ilyen játékos, x ezer meccsen lőtt vagy két gólt és szegény lenyilatkozta, hogy azért nem örült egyiknek sem, mert fogalma sem volt, hogy kell a gólörömöt "csinálni" :D

Bob, ha erre jársz erősíts már meg ebben a sztoriban, mert nem ugrik be, hogy ki volt :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.09.01. 08:43:30

Azt nyilatkozta, hogy nem szokott hozzá a gólörömhöz, így nem tudta hogyan kell :lol:
"And my heart will leave you never."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.30. 19:44:11

Az azért elég furcsa, hogy semmi gólöröm nem volt. Kb. mintha a volt csapata ellen lőtte volna, vagy 5:0-ás hátrányban. Pedig sorsdöntő találat volt, ráadásul a második igazi tétmeccsén.
Mindenki ott őrjöngött, ő meg szépen sétált visszafelé.
Forca Barca!!!!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.08.30. 18:35:46

Első gól 8)
Régebb is gólerős védő volt, a 9-10-es szezonban rendszeresen támadott előre, ha emlékezetem nem csal.
"And my heart will leave you never."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21123
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.08.30. 13:52:08

Kash írta:Vermaelen-ben nekem az tetszik a leginkább, hogy emocionálisan (remélem jól írtam :D ) játszik, beleéli magát, és ha valami nem úgy jön ki, ahogy ő azt tervezte, tesz ellene, illetve igyekszik azt jól csinálni, nekem ez jön le róla az alapján, amit a pályán mutat...Sőt, annyira erős jellem, hogy akár kapitányként is eltudnám őt képzelni :D Persze tudom, és tudjuk mindannyian, hogy ehhez nem elég az erő jellem, legalábbis Barcelonában nem :D
Tegnap is a védelem sziklája volt, nagyon jól játszott, tudja hova kell mozogjon és azt is, hogy mikor, nem csak a védekezésnél, támadásoknál is egyaránt.
Jól látod, az Arsenalban volt csapatkapitány, alkalmas rá. Persze itt sosem lesz az, sokan vannak előtte a sorban.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.08.30. 13:36:08

Vermaelen-ben nekem az tetszik a leginkább, hogy emocionálisan (remélem jól írtam :D ) játszik, beleéli magát, és ha valami nem úgy jön ki, ahogy ő azt tervezte, tesz ellene, illetve igyekszik azt jól csinálni, nekem ez jön le róla az alapján, amit a pályán mutat...Sőt, annyira erős jellem, hogy akár kapitányként is eltudnám őt képzelni :D Persze tudom, és tudjuk mindannyian, hogy ehhez nem elég az erő jellem, legalábbis Barcelonában nem :D
Tegnap is a védelem sziklája volt, nagyon jól játszott, tudja hova kell mozogjon és azt is, hogy mikor, nem csak a védekezésnél, támadásoknál is egyaránt.
Kép
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.08.30. 13:32:32

Feast4 írta: Ha ezt a szintet fogja hozni, akkor Mach és Pique is elgondolkozhat, hogy valamit dobni kell majd, mert ha teszem azt a 4 meccses eltiltás lejár és ezt végig hozza, akkor el kell gondlkozni rajta, hogy a fiú a kezdőben nem e lenne jobb.
Masch a védelem vezére, nem ajánlom, hogy ki legyen rakva, tegnap így is brutál sok mentése volt.
Kell ő a kezdőbe.
Piqué ha visszatér a kezdőben a helye, mert Verma 2 meccse nem fogja felülírni Piqué tavalyi szezonját, VISZONT ha Piqué ha még csak mutatja is annak a jelét, amit tavaly szezonkezdetkor, vagy ha jönnek a hibák, akkor a belga mehet is a kezdőbe.
Én mindig is reméltem, hogy beválik. Sok sikert a továbbiakban, én a kezdőben szeretném látni!

Itt egyenlőre még Mathieu helyzete is kérdéses, Bartra-nak ez szívás...
Avatar
Waleba10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2015.04.16. 21:02:20

2015.08.30. 12:15:06

MichaaBee írta:Amúgy szegény Zubit hogy kiutálta és elüldözte a közönség, aztán az utolsó igazolásai eléggé bejöttek '14-ben. :D Ter Stegen, Suárez, Bravo, Mathieu, Vermaelen, Rakitic.
Luchot is ő hozta ide =D>
Sergi 94:38 Roberto
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.08.30. 11:39:44

LG írta:
palesz77 írta:Bartra helyében most dobbantanék, Verma 3. számú védőként olyan szintet hoz, ami sok helyen a kezdőhöz bőven elég lenne. Most előre se volt vele baj, és ami szintet letolt az utóbbi meccsekben.. Fuh, Piqué eltiltása nem hittem, hogy áldás lesz, de ha Vermaelen emiatt lesz "felfedezve", akkor megérte. Mondom, én Bartra párti vagyok, de jelenleg ezt megközelíteni sem tudja sajnos, nagyon nagy formában van a belga, ha ezt tudja tartani, akkor max az a kérdés, hogy kezdő legyen, vagy hogy csere..
Egyet értek, szerintem is mennie kéne Bartrának. A legjobb esetben is 5. számú védő, ha itt marad, újabb évet pazarol el. De sajnos maradni fog, hisz alig van hátra az átigazolási időszakból, és nincsenek hírek arról, hogy távozna.

Ami a belgát illeti, ne feledjük, az Arsenalban kifejezetten gólerős volt, főleg a brutális első szezonjában. Ahhoz képest, hogy az előző néhányan mennyit gúnyolódtak rajta (én nem tartoztam közéjük, bár én sem gondoltam volna, hogy még valaha ilyen teljesítményt hoz), úgy néz ki, komolyan lehet vele számolni.
Ha ezt a szintet fogja hozni, akkor Mach és Pique is elgondolkozhat, hogy valamit dobni kell majd, mert ha teszem azt a 4 meccses eltiltás lejár és ezt végig hozza, akkor el kell gondlkozni rajta, hogy a fiú a kezdőben nem e lenne jobb.
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.08.30. 11:01:40

Ok tényleg nem játszott rosszul, de azért várjunk egy kicsit még a minősìtésekkel. Hosszú ez a bajnokság és majd kiderül mennyire tartós ez a szint, amit 2 meccse produkál. A rotálás ezeken a posztokon nem lehet gond. Ősszel szerintem a védelemnek kell életben tartani a bajnokságot, hogy a tavaszt újúlt erővel, kiegészülve a jelenleg nem játszathatókkal, le tudjuk hozni.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21123
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.08.30. 10:10:05

palesz77 írta:Bartra helyében most dobbantanék, Verma 3. számú védőként olyan szintet hoz, ami sok helyen a kezdőhöz bőven elég lenne. Most előre se volt vele baj, és ami szintet letolt az utóbbi meccsekben.. Fuh, Piqué eltiltása nem hittem, hogy áldás lesz, de ha Vermaelen emiatt lesz "felfedezve", akkor megérte. Mondom, én Bartra párti vagyok, de jelenleg ezt megközelíteni sem tudja sajnos, nagyon nagy formában van a belga, ha ezt tudja tartani, akkor max az a kérdés, hogy kezdő legyen, vagy hogy csere..
Egyet értek, szerintem is mennie kéne Bartrának. A legjobb esetben is 5. számú védő, ha itt marad, újabb évet pazarol el. De sajnos maradni fog, hisz alig van hátra az átigazolási időszakból, és nincsenek hírek arról, hogy távozna.

Ami a belgát illeti, ne feledjük, az Arsenalban kifejezetten gólerős volt, főleg a brutális első szezonjában. Ahhoz képest, hogy az előző néhányan mennyit gúnyolódtak rajta (én nem tartoztam közéjük, bár én sem gondoltam volna, hogy még valaha ilyen teljesítményt hoz), úgy néz ki, komolyan lehet vele számolni.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2015.08.30. 06:34:25

Amúgy szegény Zubit hogy kiutálta és elüldözte a közönség, aztán az utolsó igazolásai eléggé bejöttek '14-ben. :D Ter Stegen, Suárez, Bravo, Mathieu, Vermaelen, Rakitic.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.30. 03:24:53

Bartra helyében most dobbantanék, Verma 3. számú védőként olyan szintet hoz, ami sok helyen a kezdőhöz bőven elég lenne. Most előre se volt vele baj, és ami szintet letolt az utóbbi meccsekben.. Fuh, Piqué eltiltása nem hittem, hogy áldás lesz, de ha Vermaelen emiatt lesz "felfedezve", akkor megérte. Mondom, én Bartra párti vagyok, de jelenleg ezt megközelíteni sem tudja sajnos, nagyon nagy formában van a belga, ha ezt tudja tartani, akkor max az a kérdés, hogy kezdő legyen, vagy hogy csere..
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2015.08.29. 22:53:05

Ég és föld volt a különbség a mai meg a múlt heti helyezkedése között labdabirtokláskor. Úgy tűnik nem csak számomra volt katasztrofális a formáció.
Drigo írta:A védelmében azért: Azt nem tartom kizártnak, hogy ez valamennyire edzői döntés volt, mert ha Bravo-nál volt a labda, Alba meg SR húzódott fel/ki szélsőnek Pique jobbra, Busi lépett vissza balra, Vermaelen-nek meg nem maradt más választása, mint középen maradni. Kíváncsi leszek, ez a következő meccseken mennyire lesz jellemző, mint ahogy a többi újítása LE-nek.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.08.29. 22:30:36

Whoscored:
9,13 osztályzat
95% passzpontosság
3 kapuralövés
1 szerelés
6 tisztázás
5 közbelépés
5 fejpárbaj

Elmegy. 8)
A Fifa egy szégyen
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.08.29. 22:05:22

Meccs utan felrobban a topicja. :D Idaig tenyleg olyat mutatott ami kezdő szint.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.08.29. 22:04:32

Panaszkodtatok h nem segíti eléggé a támadásépítést?
Tessék!

A statjai vmi brutálisak lehetnek ma! Ha így játszik, kezdőbe vele! 8)
A Fifa egy szégyen
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.26. 14:39:31

noname írta: Azért az a 90% passzpontosság nem rossz. Továbbá sose volt jellemző h mindkét védőnk nagy passzmester legyen. Mascherano is ritka pocsék volt ebben, de belejött. Szerintem igenis indokolt a hurráhangulat. 2 teljesen lesajnált játékosunk játszotta élete meccsét(Vermaelen esetében azért voltak jobbak is, de az rég volt). Mindketten megmutatták h van bennük potenciál. Nem elég ez egyelőre?
Én se voltam biztos benne h Vermaelen tud még ilyen szinten játszani, most bebizonyította h igen. Egy csúcsformában játszó Vermaelen pedig a világ top5 középső védőjébe tartozik.

Az előszezon során nem mutatott sokat, de hibái már akkor se voltak(ellenben Bartrának, aki hibát hibára halmoz). Vermaelen első pár meccsén inkább az érződött h óvatos, fél ütközni. Ellenben most ő volt az egyetlen, aki Adurizt fejpárbajban megverte. Azért az nem rossz.
Ez főleg annak fényében fontos h Bartra nem azt bizonyítja h helye van a kezdőben, hanem az ellenkezőjét...kb minden meccsen.

A másik az SR. Eddig pont az volt a gond h barátságos meccseken jó volt, de hivatalos meccseken töketlen. Most a legjobb emberünk volt támadásban. Az ő esetében is indokolt a hurráhangulat, hiszen épp most bizonyította be, hogy képes arra, amire eddig nem szolgált bizonyítékkal.

Nem mondom h év végére SR lesz a jobbhátvéd, Vermaelen meg a kezdő kv. De két olyan játékos, aki eddig REMÉNYTELEN volt, most igazolta h komolyan számolni kell velük. Ráadásul mindketten olyan posztokon játszanak, ahol most szűken vagyunk.

És a példa kedvéért: Milito annak idején kihagyott 13 hónapot, de amikor visszatért a legjobb védőnk volt. Benne se bízott a fene se, de bejátszotta magát a kezdőbe.
Szerintem meg pont nem indokolt ez a hurráhangulat. Legalábbis egyelőre. Pont azért, amit ki is emeltem. Bartra például tavaly nem egy kiváló meccset játszott, vissza is lehet olvasni, hogy egyértelműen harmadik számúként beszélt róla szinte mindenki, sőt Puyol utódnak is volt említve egy-egy meccs után. (még a Kapitány is így beszélt róla, ami nem eelhanyagolható szempont) Méghozzá nem is alibi meccseknél. Most meg menjen el kölcsönbe vagy legyen 5. számú.
Vermaelen pedig játszott idáig egy igazán jó meccset és még egyszer kiemelném, hogy védekezésben tényleg jó volt, de itt ennél több kell. (mondjuk nem egyszer kellemetlen helyzetbe is hozta Bravot) Persze lehet, hogy ez változik, nem tudni, ezért kell helyén kezelni a dolgokat. Talán még a PL-től nem tudott teljesen elszakadni. Majd, ha zsinórban két-három meccset lehoz ilyen szintet, úgy hogy többet is hozzátesz a csapatjátékhoz már lehet ilyen szinten beszélni róla. Igaz ez SR-re is.
Amúgy nem tudom Bartra miért van így lesajnálva, voltak hibái, de mondjuk Alvesről vagy Adriano-ról több gólt kaptunk és összességében sem nyújtott olyat, hogy mindenki mögé helyezzük.
Ne legyen félreértés, nagyon szeretném, ha tényleg beválna és akár konkurenciát jelentene a Masch-Piqué párosnak, de eddig ez az egy meccse volt olyan amire csettinthetünk és lehet, hogy én vagyok elégedetlen, de amit eddig láttam, abból eddig nekem nagyon hiányzik, ami ebbe a csapatba kell.
És még egyszer kiemelném, abszolút nem vagyok ellene és tényleg nagyon szeretném, ha mondjuk ő lenne az a harmadik védőnk, akit bátran be lehetne dobni akár Piqué, akár Masch mellé.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.25. 22:33:23

noname írta:Szóval nem kellett nagy dolgokat csinálni és vaktában passzol?
Egy kis stat:
http://www.whoscored.com/Players/10209/

Azért az a 90% passzpontosság nem rossz.
FourFourTwo-n megnéztem, 83 passza volt, ebből 75 jó. A 75 jóból kereken 60 ment a Bravo-Masch-Alba triónak, akik a mellette álló játékosok, ergo 23 "nagyobb" passzból 8-at rontott, az ha jól számolom 66% Amúgy én is elégedett voltam vele, nélküle sanszos, hogy nem lett volna 0 kapott gól, de ez a 90%-os passzpontosság elég csalóka. Maschnál nem tudom mennyi a rontott passz előre fele, de ő egész biztos, hogy sokkal több hosszú labdát játszik meg pontosan, mint Verma, és ez igaz Piquére is, és a lesajnált Bartrára is.

Ennek ellenére tényleg jól játszott, a 16 tisztázás nagyon kemény, de ha nem ki-ki meccs van, és a védelem javarészt építkezik csak hátulról, és nem megtöri az ellenfél rohamait, akkor nem biztos, hogy ennyire remekelni fog sajnos, pedig elég sok ilyen meccsünk lesz. De reméljük javul ebben is idővel, akkor nagyon jó 3. védő lehet - bár Bartrának jobban örülnék, de ha a belga jobb, akkor játsszon ő, és eddig úgy néz ki sajnos, hogy "csak" előre jobb Bartra.
Lezárt