Claudio Bravo

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány pontra értékeled az idei szezonját?

1
0
0 szavazat
2
0
0 szavazat
3
0
0 szavazat
4
0
0 szavazat
5
1
2%
6
0
0 szavazat
7
6
14%
8
12
29%
9
15
36%
10
8
19%
 
Szavazatok száma: 42
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.01.27. 20:09:42

B. Tamás írta:Nem látjuk egyformán, és ez a szép a fociban, nincs ebben rossz dolog.

Viszont egy kérdés: azt, hogy ter Stegen hosszú távon nem olyan magabiztos és nem tud olyan megbízható teljesítményt nyújtani, mint Bravo, honnan szűrtétek le? Mert a barcelonai korszakából biztos, hogy nem, hiszen egész ősszel védett 8 meccset, tavasszal meg optimális esetben 16-ot, rosszabbik esetben 4-8 meccs között.

Bravo jogosan véd, megérdemli, de amit ter Stegen mutat meccsritmus nélkül és az előbb felsorolt körülmények után, az nekem bőven több, mint bizalomra ad okot a benne lévő potenciállal kapcsolatosan.

Éppen ezért látom benne azt, hogy még Bravónál is jobb lehet, és ezért nem látnám szívesen a távozását.

Ui.: Egyébként kimerítettük a témát, lényeg, hogy mindkettő magas színvonalon teljesít.
Szerintem ezzel (nagyrészt) mindenki egyetért, jómagam is, én csak annyit állítok, h jelenleg jobb, magabiztosabb a chilei, nekem nagyobb nyugodtságot jelent, ha ő áll a kapuban és láthatólag LE is őt favorizálja, mégha nincs is kimondva, h ki az első- és második számú kapus. Ezen pedig egyelőre nem kell változtatni.

Természetes, h védeni akar TS, és valóban érdekes a helyzete, de sztem kezelve lesz ez, nem fog ő sehova menni.
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2016.01.27. 19:26:48

Nem látjuk egyformán, és ez a szép a fociban, nincs ebben rossz dolog.

Viszont egy kérdés: azt, hogy ter Stegen hosszú távon nem olyan magabiztos és nem tud olyan megbízható teljesítményt nyújtani, mint Bravo, honnan szűrtétek le? Mert a barcelonai korszakából biztos, hogy nem, hiszen egész ősszel védett 8 meccset, tavasszal meg optimális esetben 16-ot, rosszabbik esetben 4-8 meccs között.

Bravo jogosan véd, megérdemli, de amit ter Stegen mutat meccsritmus nélkül és az előbb felsorolt körülmények után, az nekem bőven több, mint bizalomra ad okot a benne lévő potenciállal kapcsolatosan.

Éppen ezért látom benne azt, hogy még Bravónál is jobb lehet, és ezért nem látnám szívesen a távozását.

Ui.: Egyébként kimerítettük a témát, lényeg, hogy mindkettő magas színvonalon teljesít.
.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.01.27. 19:25:51

Szerintem hozza azt a szintet október óta. Csak Bravo azért kevesebb gólt kap, mivel a bajnokságban a fele csapat nem szint, főleg hazai pályán.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.01.27. 18:58:16

S.Agüero írta:
TS-nek van 3 éve h első számú kapussá váljon. Ha az nem elég, hát sajnáljuk.
Jó, de erről ő tehet? Vagy mit csináljon, hogy első számú legyen? :D
Csak egy tipp, de pl védhetne jobban, mint Bravo :)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.01.27. 18:37:56

TS-nek van 3 éve h első számú kapussá váljon. Ha az nem elég, hát sajnáljuk.
Jó, de erről ő tehet? Vagy mit csináljon, hogy első számú legyen? :D
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.27. 15:18:36

TS-nek 2019-ig van szerződése
Bravonak 2018.

Magyarán még mind2-en ide vannak láncolva egy időre, LE meg hülye lesz bárkit elengedni, amikor mindkettő jól teljesít. Sztem még 1 évig minimum Bravo lesz az első számú kapus. TS-nek van 3 éve h első számú kapussá váljon. Ha az nem elég, hát sajnáljuk. Elégedetlenkedjenek, amennyit akarnak, még sose voltam ilyen nyugodt a kapusok tekintetében. Már lassan a vérnyomásom se ugrik egy húszast beíveléseknél, pedig Valdes tett róla h belémrögződjön, mint a Pavlov kutyájába. :twisted:
A Fifa egy szégyen
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.01.27. 15:12:25

Kizárt dolog, h a jelenleg fennálló körülmények között padra tegye LE a chileit. Ha ez így marad, jövőre sem lesz másképp. Csak azért, mert TS a jövő, nem fogja védetni. A klub vb (aminek megnyerése közben nem hánytak épp vért a játékosaink) ékes bizonyítéka volt annak, h kiben bízik jobban LE. Nem is értettem, miért nem a német véd.

Szerintem sem kell elégedetlenkednie, elég sűrű lesz neki is a program tavasszal, ha menetelünk meg pláne. Ellenben a kölcsönadásnak sem látom sok értelmét, abból még mi az soha nem jöttünk ki jó. Ráadásul két, nagyon jó hangulatú döntőben védhetett, mégpedig jól, szerintem ez megterhelő és komoly adrenalin. Ezekben a sorozatokban végzetes lehet egy hiba, ez nagy mentális erőt mutat, főleg úgy, h van időszak, amikor 2-3 hétig nem véd.

TS-ben szerintem jobban benne van a bravúr, viszont Bravo stabilabb és magabiztosabb. Hogy melyik a jobb, azt ki-ki döntse el, nekem játékosként utóbbi jobban bejött.
Tromort77

2016.01.27. 15:09:25

Én még tovább is mennék. Nem is kell indokokat keresni, amíg Bravo ilyen szinten véd. A palira mindig lehet számítani, szinte sosem hibázik(olyan kapus a világon nem volt még aki sose hibázott volna). Amit lehet megfog, lehúz, kiüt. Sőt, kb meccsenként egy olyat is véd amit nem lehetne. Amíg ilyen teljesítményt nyújt nincs miről beszélni. Vagy inkább akkor arról is lehetne, hogy szegény Bravo a világ legjobbjai között van de mégsem védhet a BL-ben... Mindketten szívnak ezzel a helyzettel valamennyit, de pont emellett meg a motivációtól egymást múlják felül.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19555
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.27. 14:23:53

S.Agüero írta:
Így jelenleg nem szól semmi szerintem a német mellett, csak az hogy fiatalabb, de viszont kapusposzton ez még pólyásnak számít. Ideje még van bőven.
Akkor minek hoztuk ide?
Padra meg luxus.

Hosszútávon lehet, hogy vele jobban járnánk.
Akkor az utánpótlásunk is luxus. :D (vicces következtetés, mielőtt leírod, hogy kiforgatom a szavakat).

Vezetőség hozta, mert egy tehetséges játékos, az edző meg úgy érezte, hogy nem képes elbírni még azt a nyomást és hozott egy rutinos, megbízható, jó kapust.
Hosszú távon biztos hogy alkalmasabb lesz a német, mert van köztük jó pár év, de rövid-közép távon amíg Bravo felette áll addig egyértelműek a lapok. És pont az amit sokszor átrágtunk már, hogy a chilei konstans a német meg lehet hogy a legjobb napján kétszer olyan jó mint Bravo, de többször van legrosszabb napja is. Ha lenne 27 éves vagy öregebb azt mondom lehetne türelmetlenkedni, de ennyi idősen úgy hogy véd, tehát még azt se lehet mondani hogy jegelve van, már most nagy szó. A csapatnak az érdeke, hogy az védjen aki jobb, Bravo jelenleg jobb, így nem kérdés ki véd többet.

Mielőtt sikerülne kihozni, hogy 27 éves koráig várjon? Nem ezt írom, hanem hogy bőven lehet látni, hogy még nem elég stabil ahhoz hogy egyedül vigye a dolgokat. Megoldás vagy a kölcsön 1-2 vagy pedig igenis el kell fogadnia azt a szerepet, hogy a chilei jobb és mögötte dolgoznia kell és tanulni. Nem értem ez miért lenne ez akkora ördöngösség, egy kapus véd 40 éves koráig.....23 éves emberről ebszélünk.
Kép
Kép
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2176
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.01.27. 14:08:22

Hosszútávon lehet, hogy vele jobban járnánk.
Már rövid távon is! Védett idén nagyon szépeket, például a Leverkursen ellen egyedül ő akart játszani azon a meccsen a többiek finoman szólva elvoltak a pályán.
Most a Bilbao ellen se volt rossz és ezt hozza úgy, hogy nem nagyon van meccsben. Idén kár változtatni, de jövőre a jelenlegi felállással fölösleges maradnia.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.01.27. 12:59:00

Így jelenleg nem szól semmi szerintem a német mellett, csak az hogy fiatalabb, de viszont kapusposzton ez még pólyásnak számít. Ideje még van bőven.
Akkor minek hoztuk ide?
Padra meg luxus.

Hosszútávon lehet, hogy vele jobban járnánk.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19555
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.27. 00:25:20

B. Tamás írta:
Bob_Marley írta:Tényleg jó a főoldali cikk, de Bravo mentális képességeit ugyanúgy fellehet hozni szerintem érvként, mert VB_n, Copa-n teljesített már magas szinten, ráadásul pont hogy egy Sociedadból bekerülve rögtön tudott akklimatizálódni.
Én egyértelműen mellette teszem le a voksom, mert jelenleg jobb kapusnak érzem. Ráadásul pont hogy a németnek még van ideje és kell is idő, hogy tanuljon. Addig pedig az a legfontosabb, hogy a csapatnak mi a jó. És jelenleg ez egyértelműen a chilei nálam.
Eszembe jutott nekem is, hogy a Sociedad is hasonlóan a Mönchengladbachhoz kisebb klub, ugyanakkor ter Stegennek az én szememben még így is nagyobb mentális akadályokat kellett azzal leküzdenie, hogy országot/kultúrát váltott, valamint hogy tette mindezt 22 évesen. Mindeközben Bravo 31 évesen lépett erre a szintre, érettebben, több tapasztalattal a háta mögött, és azonos kultúrában váltva.

Ez nem von le semmit sem az érdemeiből, csak meggyőződésem, hogy ezért nem lehet azonos érvként felhozni a mentális erőt Bravo mellett is, mert előtte - szigorúan ter Stegenhez viszonyítva - kisebb feladat állt.
Első bekezdés az teljesen világos, hiszen ezt már a leigazolása előtt is beszéltük hogy más kultúrából érkezni nagyon nem egyszerű és főleg egy német-spanyol összevetés ég és föld. Így az tényleg Stegen érdeme és örömteli, hogy megy a beilleszkedés. Viszont arra akartam utalni, hogy Bravo pedig tudott olyan szinteken is teljesíteni, amin még Stegennek nem volt lehetősége. Itt a nemzetközi válogatottra gondolok, s a VB nálam a futball csúcsa és ott tudott teljesíteni, ami már akkor jelezte hogy megvan a kellő mentális erő benne és a legnagyobb feladatnál is helyt tudott állni. És emiatt ez úgy érzem mellette szól.

Kölcsön dolog valóban érdekes, de ha már Sociedad pont a Soci kapusa mondta, hogy mennyire sokat kell Spanyolországban földön játszania a kapusoknak és ez mikor ide érkezett meglepte. Arra akarok ezzel utalni hogy egy spanyol kölcsönadástól nem esne ki a ritmusból.

Stegen már valóban tudott bizonyítani, de pont az hiányzik még egyelőre belőle, ami Bravoban megvan, miszerint a kiegyensúlyozottság. És egy olyan csapatnak mint a Barcelona ez elengedhetetlen feltétel. Mert itt nem lesz 20 kapura lövése az ellenfélnek és van 5 bravúrod Hanem résen kell lenni és hozni egy konstans teljesítményt, mert az a védőkre is pozitívabban hat. Nem azt jelenti, hogy xy innentől nem fog hibázni meg betekeri a félpályáról Mascherano, hanem egy megnyugvás az hogy ha hibázol akkor még mindig van mögötted egy kapus.

Egy kölcsönnel még jobban magába tudná szippantani a közeget és tudna fejlődni. Mert kapus poszton annyira fiatal, hogy ahogy előttem is írták, felesleges türelmetlenkednie. Bravo nem lesz már fiatalabb és idővel át fogja venni a stafétabotot, de ezt fel is lehetne fogni úgy hogy egy mentális vizsga. Mert van előtte egy jobb kapus és melóznia kell azért hogy elé kerüljön, s ez hosszabb távon a javára válhat és a mi javunkra is válhat.

B. Tamás a voksát a német mellett tenné le, ami szintén jelzi, hogy ez nagyon megtudja osztani az embereket, hogy kinek a pap kinek a papné. :D De úgy gondolom, hogy miután Bravo nemzetközileg is bizonyított, illetve jelenleg jobb kapus a németnél, ezért ez nem lehet napirend, mert a mentális erő úgy gondolom egy szinten van a némettel és a csapatérdek pedig az hogy az védjen aki jobb. Főleg egy kapusposzton ez az érdek. Így jelenleg nem szól semmi szerintem a német mellett, csak az hogy fiatalabb, de viszont kapusposzton ez még pólyásnak számít. Ideje még van bőven.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2016.01.26. 23:29:35

palesz77 írta:
Messa írta: Bravo szótárában nincs olyan szó, hogy baki.
Pont elozi meccs utan beirni ilyet. :D Meg talan Malaga ellen volt egy full olyan labdaja, mint MAtS-nak a Bilbao nagy golja elott, csak szerencsejere azt melle emelte a srac, igy feledesbe is merult sokaknal..

En is birom a chileit, nagyon jo kapus, de azert tulzasokba se kell esni, o sem tokeletes.
Nem gondolnám, hogy a Malaga elleni kapott gól az övé lenne. Volt pár homály kirúgása, kidobása, azt elismerem.
Egyébként persze, én is fel tudok idézni 1-2 potyáját mióta itt van, de inkább azt akartam sugallni, hogy eszméletlenül stabil teljesítményt képes hozni, nem mennek el rajta meccsek. Nem cserélném el senkire. Az egyik legalulértékeltebb kapus perpillanat szerintem.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.01.26. 23:24:34

Tökéletes kapus nincs, bár szerintem 2015-ben nem volt jobb kapus nála. Bár tény, hogy az utolsó meccsünkön amikor kellett volna a higgadság, ő is rengeteget rontott...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.01.26. 23:17:39

Messa írta: Bravo szótárában nincs olyan szó, hogy baki.
Pont elozi meccs utan beirni ilyet. :D Meg talan Malaga ellen volt egy full olyan labdaja, mint MAtS-nak a Bilbao nagy golja elott, csak szerencsejere azt melle emelte a srac, igy feledesbe is merult sokaknal..

En is birom a chileit, nagyon jo kapus, de azert tulzasokba se kell esni, o sem tokeletes.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2016.01.26. 22:46:27

roby122 írta:Erről jut eszembe. Most nézem a Liverpool-Stoke mérkőzést, és a kommentátor megemlítette, hogy az angolok tettek egy 10 millió eurós ajánlatot MAtS-ért. Állítólag mi ezt elutasítottuk, mondván, hogy nekünk a duplája kell a kínált összegnek.
Hát mi vettük 10 millióért, mi van ezekkel... Persze tudom hogy mi szeretetszolgálat vagyunk eladások terén, de azért na.. :D Én 20 milláért sem adnám, még 3 és fél éves szerződése van.

Egyébként, én semennyiért nem adnám. Most elmenne 20-ért, nyakam rá hogy pár év múlva több mint a dupláját érné. Off off.

Én imádom a németet, nekem nagyon szimpatikus, bejön a stílusa, de Bravonál jobb kapus jelenleg szerintem nincs a világon. Lehet hogy ez erősnek hangzik, -különböző nso-s hozzászólók biztos vitatkoznának habzó szájjal-, de ha belegondolunk abszolút nem az. Bravo szótárában nincs olyan szó, hogy baki. Nagy kincs az ilyen kapus. Sajnálom, hogy Ter Stegen pont vele egyidőben került ide.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.01.26. 21:51:24

És a Liverpoolban milyen sikerélmények várnának rá, főleg azzal a borzasztó védelemmel maga elött?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2016.01.26. 21:33:24

Zozzy 5 írta:vagy az is kérdés, hogy hova sikerülne kölcsönadni (bár sztem egy Pool' simán elvinné).
Erről jut eszembe. Most nézem a Liverpool-Stoke mérkőzést, és a kommentátor megemlítette, hogy az angolok tettek egy 10 millió eurós ajánlatot MAtS-ért. Állítólag mi ezt elutasítottuk, mondván, hogy nekünk a duplája kell a kínált összegnek.
Lehet, hogy volt már ez a hír, én nem hallottam még.
raffa
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2008.08.29. 10:34:59

2016.01.26. 21:21:53

Nem rossz a cikk, de relatív, mert kinek ki miért szimpatikus... Így Bravot is ki lehetett volna hozni "győztesnek"...
Én úgy gondolom hogy Bravo szinte hiba nélkül véd mindig, amikor meg hibázik az nem bizonyul meccset eldöntő hibának. Ellenben ter Stegennek, akinek több meccsen is pontba kerültek a hibái. Kétségtelen hogy jó képességű kapus és képes káprázatos bravúrokra is, de szerintem közel sem olyan stabil mint Bravo! Neki még idő kell mert pont ezek miatt a hibák miatt nem mondanám rá azt hogy mentálisan nagyon erős! Én is úgy gondolom hogy hosszú távon ez nem tartható, így valaki előbb utóbb tovább fog állni... Enriquen múlik szerintem ki lesz az. Hosszú távon lehet a német a jobb megoldás, de középtávon pedig Bravo, akiben még 3-4 jó év benne van.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.01.26. 21:10:10

B. Tamás írta:A kétéves kölcsönadás pedig csak akkor realitás, ha ter Stegen szerelmes Barcelonába, másképpen egy BL-győztes kapust nem szokás kölcsönadni. Courtois éppen ezért rossz példa: őt még akkor adták kölcsön, amikor csak ígéret volt.
persze, más helyzet, meg az is igaz, hogy nem szokás. viszont már önmagában az sem szokás, hogy két kezdő kapust vesz egy csapat. ha ez mégis megtörténik, mint esetünkben, az kivételes helyzetet teremt, amit valahogy meg kell oldani, adott esetben akár olyan megoldással, ami nem szokás.

eddig sikerült jól lavírozni LE-nek a kérdésben, de valószínűleg ki fog éleződni a helyzet, gondolom ezt érzed te is, és ezért írtad a cikket. én sem gondolom, hogy csak akkor érné meg TS-nek a kölcsön, ha szerelmes a klubba. mert akkor ha mondjuk nem vállalja ezt az önérzete miatt, mondván kezdőnek hoztatok, BL-t nyertem, nem járja, hogy 2 év után kölcsönadtok, akkor vagy marad a padon (vagy kiszorítja Bravot, akkor ez a téma nála tárgytalan, és Bravoval kapcsolatban jön elő), vagy eladjuk. jelenleg, és előreláthatóan a nyáron sem fog egyik top csapat sem kapus gondokkal küszködni, mindenki megvan azon a poszton. ergo nagy pénzt nem áldozna rá senki. szerintem egy kölcsön keretében el tudna menni egy ugyan olyan szintű csapathoz, mint amilyenhez egy végleges transzferrel. előbbi esetben viszont 2 év után 90%-os bérelt helye van a világ top 3mas csapatában, és ha jól csinálja a dolgokat, 10 évet le is tud húzni Barcelonában. ez annyira nem rossz jövőkép sztem, hogy az önérzetét ne tegye félre egy egyébként kétségtelenül nem szokványos és faramuci helyzetben.

persze be kell látni, hogy a kölcsön kapcsán sok dolog bejöhet még a képbe. sztem TS is érzi, hogy bizonytalan azért, hogy mennyire lenne magától értetődő, hogy 2 év után akkor neked itt fix helyed van, mert azért nem elképzelhetetlen, hogy abban a kölcsön időszakban nem teljesít úgy, hogy ezt ne lehessen megkérdőjelezni. ezért inkább már nem lépne le, ha egyszer már bekerült a Barcába. vagy az is kérdés, hogy hova sikerülne kölcsönadni (bár sztem egy Pool' simán elvinné).

szóval sok a bizonytalanság, amik miatt nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy a kölcsönadás mekkora királyság lenne, megoldás minden problémára. önmagában viszont attól nem elvetendő, hogy nem szokás ilyet csinálni és egy kicsit sértené a német önérzetét. mert oké, letett az asztalra már egy szép teljesítményt, de úgy tűnik, hogy jelenleg LE is úgy látja, hogy Bravo más szintet képvisel. amennyiben viszont 2 év múlva visszajönne és valóban kezdőbe kerül, akkor adott esetben tényleg lehúzhat egy évtizeded a világ legjobbjaival, ami elég csábító sztem ahhoz, hogy az is bevállalja emiatt a kölcsönt, aki nem szerelmes Barcelonába. persze ki tudja, az is simán lehet, hogy ő egyáltalán nem akar 10 évekre megállapodni sehol, ezért nem vonzó neki, amit vázoltam, hanem ő most akar a jelenben érvényesülni, aztán majd meglátja...

egyébként még most viszonylag kiegyensúlyozott a helyzet, viszont ha jövőre is annyi jutna neki, hogy BL+kupa, akkor tuti, hogy előbb-utóbb jelezné, hogy tele van a töke.
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.01.26. 20:24:59

B. Tamás írta:A kétéves kölcsönadás pedig csak akkor realitás, ha ter Stegen szerelmes Barcelonába,
Én ezt ennek a szezonnak a kezdetére értettem (2015 nyara), és még ha nem is szerelmes Barcelonába, de az ő stílusának jelenleg a Bayern és a Barca a legmegfelelőbb, mert itt nem csak kérik, hogy érjen lábbal a labdába, amit ő előszeretettel tesz meg, hanem el is várják. E mellett a 21. század eddigi legsikeresebb klubjáról beszélünk, pénzügyi gondokkal nem küszködik a klub, minden adott ahhoz, hogy a kétéves kölcsön végén visszatérve ugyanúgy egy minden kupára esélyes csapatba érkezett volna vissza, ezt pedig ő is tudja. De az egész feltételes mód, mert nem történt meg, így feleslegesen tovább ragoznom. :)

ui.: A cikk nekem is tetszett, és kedvelem, elismerem a németet, de a jelen az mindenképpen Bravo nálam (is, meg sokaknál is, de a legfontosabb, hogy Luchonál is, hiszen a legfontosabb sorozatban őt védeti).
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2016.01.26. 19:57:53

Bob_Marley írta:Tényleg jó a főoldali cikk, de Bravo mentális képességeit ugyanúgy fellehet hozni szerintem érvként, mert VB_n, Copa-n teljesített már magas szinten, ráadásul pont hogy egy Sociedadból bekerülve rögtön tudott akklimatizálódni.
Én egyértelműen mellette teszem le a voksom, mert jelenleg jobb kapusnak érzem. Ráadásul pont hogy a németnek még van ideje és kell is idő, hogy tanuljon. Addig pedig az a legfontosabb, hogy a csapatnak mi a jó. És jelenleg ez egyértelműen a chilei nálam.
Eszembe jutott nekem is, hogy a Sociedad is hasonlóan a Mönchengladbachhoz kisebb klub, ugyanakkor ter Stegennek az én szememben még így is nagyobb mentális akadályokat kellett azzal leküzdenie, hogy országot/kultúrát váltott, valamint hogy tette mindezt 22 évesen. Mindeközben Bravo 31 évesen lépett erre a szintre, érettebben, több tapasztalattal a háta mögött, és azonos kultúrában váltva.

Ez nem von le semmit sem az érdemeiből, csak meggyőződésem, hogy ezért nem lehet azonos érvként felhozni a mentális erőt Bravo mellett is, mert előtte - szigorúan ter Stegenhez viszonyítva - kisebb feladat állt.

Mint írtam a cikkben, én sem tenném ki Bravót, mert rászolgált a kezdőtagságára, de a Bajnokok Ligája-győzelem és a kupasiker jelzi, hogy ter Stegen már bőven több, mint egy cserekapus, akinek fejlődni kell. Egy "csak" tehetséges kapussal a kapuban azért nem nyerte volna meg a Barcelona ezeket a trófeákat.

Úgy pedig sosem születtek világklasszis kapusok, hogy 5 évet padoztak, mert nekik még tanulniuk kell. A kétéves kölcsönadás pedig csak akkor realitás, ha ter Stegen szerelmes Barcelonába, másképpen egy BL-győztes kapust nem szokás kölcsönadni. Courtois éppen ezért rossz példa: őt még akkor adták kölcsön, amikor csak ígéret volt.

Ter Stegennek hiába kell még fejlődnie - mert kell, ez is vitathatatlan - , de már nem ígéret, hanem egy jegyzett kapus, aki a legmagasabb szinten bizonyított.
.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2016.01.26. 15:26:30

Bob_Marley írta:Tényleg jó a főoldali cikk, de Bravo mentális képességeit ugyanúgy fellehet hozni szerintem érvként, mert VB_n, Copa-n teljesített már magas szinten, ráadásul pont hogy egy Sociedadból bekerülve rögtön tudott akklimatizálódni.
Én egyértelműen mellette teszem le a voksom, mert jelenleg jobb kapusnak érzem. Ráadásul pont hogy a németnek még van ideje és kell is idő, hogy tanuljon. Addig pedig az a legfontosabb, hogy a csapatnak mi a jó. És jelenleg ez egyértelműen a chilei nálam.
Szóról szóra Bob!
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.01.26. 14:48:56

Egy évig tökéletes megoldás volt a bajnokság vs kupa+bl elosztás, hiszen Lucho embere volt (elvileg) Bravo, és már előtte lefixálták a TS bizniszt, szóval ez volt a kézenfekvő megoldás. Azt viszont fel kellett volna ismerni, hogy hosszútávon egyik kapusnak sem tesz jót, biztos vagyok abban, hogy Bravo is akar a BL-ben védeni és Ter Stegen is akar folyamatosan játéklehetőséghez jutni (bajnokság), így kölcsön kellett volna adni két évre, egy olyan (lehetőleg spanyol) csapathoz, akik fixen EL vagy BL indulók, és garantáltan tud játszani. A kölcsönbe beleírni, hogy ha ég a ház x összeg ellenében haza lehessen hozni, ha viszont erre nincs szükség, akkor meg lehetett volna nézni, hogy a második év végén hol tart Bravo és hol tart a német, majd az alapján eldönteni a jövőjüket. Én teljesen meg tudnám érteni, ha berágna Ter Stegen, de van olyan bölcs, hogy felmérje a jövő az övé.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2016.01.26. 14:32:58

Kovbal88 írta:
És végső soron ez az ami számít.
Szerintem az is számít, hogy a klubvilágbajnokságon valaki nem kap lehetőséget, vagy a spanyol kupán egy 4-0 után nem védeni a visszavágón.
A BL győzelem persze nagyon jól hangzik, de nem lesz meg minden évben. (nem volt még példa a címvédésre)
A spanyol bajnoki címen meg nincs mit ünnepelnie, mivel nem is játszik a sorozatban.

Bravo persze rászolgált a bizalomra, csak éppen ez nem fogja Stegent vigasztalni.
Persze, majd biztos bedurcázik egy "vacak" spanyol bajnoki cím miatt, mert éppen abban a sorozatban nem védett (a többi, cserepadon ücsörgő játékossal együtt). És amiatt is durcás lesz, hogy csak 3-4 évente nyer BL-t (a Gladbach-nál vajon hányat nyerne?). Ne legyünk már ennyire eltévedve. Egy 23 éves!!! kapusról van szó. Ezen a poszton ez a kor még szinte gyereknek számít, kb mintha egy 18-19 éves mezőnyjátékos követelőzne a stabil kezdőtagságért. Értem én, hogy nagy tehetség, meg klasszis (lehet belőle), de szvsz egyáltalán nincs miért megsértődjön és türelmetlenkedjen. Fejlődnie kell még, ez néhány meccsen látszott is, mert egyelőre legjobb esetben is csak egy szinten van Bravo-val, de még nem jobb nála.
Lezárt