Claudio Bravo

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány pontra értékeled az idei szezonját?

1
0
0 szavazat
2
0
0 szavazat
3
0
0 szavazat
4
0
0 szavazat
5
1
2%
6
0
0 szavazat
7
6
14%
8
12
29%
9
15
36%
10
8
19%
 
Szavazatok száma: 42
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2016.08.16. 13:03:48

Bravo tökéletesen, magabiztosan, higgadtan védett, 33 éves kor egy kapusnál nem kor. Lásd: Buffon. Még legalább 2-3 évig megoldotta volna a feladatát. 5 évnél tovább meg nem érdemes tervezni senkivel. Volt itt már pár játékos, akit innen akartak nyugdíjba küldeni, mégis más lett a vége: Rivaldo, Ronaldinho, Deco, Eto'o, stb... Van persze kivétel, a saját nevelésű játékosok, akiknek Barca vér folyik az ereiben, de a többiek... nem érdemes 5 évnél tovább tervezni...
Ter Stegennek voltak szép védései, volt amikor magabiztos is volt, de sokszor éretlennek tűnt és voltak hihetetlen potyái... pont mint Valdes-nek, aki hihetetlen módon megkapta évekig a bizalmat... Meglátjuk! Jelenleg azt mondom, a jobb kapust adjuk el, pontosabban herdáljuk el (16-20 millió, te jó isten!!!). Nem vagyok meggyőzve, nem vagyok nyugodt.
Arról nem is beszélve, ha mondjuk tényleg 16-ért megy el Bravo, úgy hogy top3 kapus, legalább 40-et érne és megvesszük mondjuk Alvest a Valenciából 20 milláért... Az egész világ rajtunk fog röhögni!!! =D>
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.16. 11:48:03

Subinho írta:Stegen szerintem még nem érett a Barca első számú kapus posztjára. Láthattuk tavaly, amikor Bravo sérülése miatt védett... hát hogy is mondjam... nem volt valami meggyőző...
A szezon vegen amikor beallt szinten Bravo serulese miatt, akkor egyet se hibazott es eleg meggyozo volt.

Recrea: Tudom, hogy sok szezonon at Valdes tobb bizalmat kapott, mint kb barki valaha, en csak arra celzok, hogy a vegen mar azert eleg komoly szezonokat hozott. Volt nehany hibaja akkor is, de nincs kapus, akinek nincs. Bravonak is volt a Sevilla ellen, Malaga ellen azert nem kapott Florenziehez hasonlo felpalyas golt, mert mellelotte a srac.. O se hibatlan, Valdes se volt, de ha MAtS "csak" olyan jo es kiegyensulyozott lesz vedesben - kijovetelekben es passzokban alapbol jobb -, mint Valdes a Pep korszak alatti szezonjaiban, akkor is jol jarunk szerintem.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.08.16. 08:13:13

Palesz...azért erősen megszépültek az emlékek Valdessel kapcsolatban, ennyi potya és bizonytalanság után kapus nem volt a világtörténelemben, aki ennyi esélyt kapott volna topligában. Mást réges régen kiraktak volna a csapatból. Tény, magabiztosabb lett és bravúr kapus volt, de azért TS egész más szint...Valdes klón :D :D Az. Abban a BL döntőben pedig nem volt olyan védése, amit egy közepes képességű kapus nem tudott volna fogni. Ettől még bírtam, de nem véletlen senkinek sem kell/kellett.

Sírást sem különösen érzek, egyszerűen néhányan nehezményezzük, h a jobb kapus lett eladva, annak ellenére, h a fiatalság azért erősen TS mellett szólt, annyit meg tuti hozni fog, mint Valdes vagy bárki hozott előtte, mert amióta Barca szurkoló vagyok (nagyon régen), azóta itt nem volt világklasszis kapus. Még az is lehet, h jobban fog emiatt védeni, h csak ő maradt.

Annyiban pedig nem Bravo döntése volt, h nem kivásárlási áron megy, nem tudom mennyi értelme lett volna erőszakkal itt tartani, de számomra profinak tűnik, szóval lehozta volna kb ugyanúgy a szezont. Megint egy játékos akarata nyert, annak ellenére, h tényleg feszült volt így a helyzet.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2016.08.16. 07:52:06

Na most nézzük a száraz tényeket:
Bravo 33 éves, ha nem lesz sérülékeny, 2-3 évig még biztosan ezen a szinten lehet.
Ter Stegen 24 éves, bőven fiatal, van még hova fejlődnie.
Bravo nem 10, hanem inkább 20 éve a legjobb kapusunk (Valdes előtt Bonano, Hesp 1997-től... mindtől jobb és megbízhatóbb!).
Ter Stegen tud nagyokat védeni, de vannak gyermeteg hibái. Kb. egy Valdes klón... egyszóval nem vagyok nyugodt, amikor ő áll a kapuban, ellentétben Bravo-val.
A kapus a legfontosabb része a csapatnak.
Biztos, hogy Bravo-t tartanám meg, Stegennek meg néznék egy jó kölcsön szerződést. Tekintve, hogy Pep sem marad sokáig egy klubnál, simán vihetné a németet 2-3 évre, utána meg vissza és ezzel meg is lenne oldva a kapuskérdés, ahogy itt sokan írják "10 évre".
Stegen szerintem még nem érett a Barca első számú kapus posztjára. Láthattuk tavaly, amikor Bravo sérülése miatt védett... hát hogy is mondjam... nem volt valami meggyőző...
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.08.16. 07:39:55

Samper írta:Nézzük másképp a történetet. Amikor LE és stábja megérkezett, itt találta az idecsábított TS-t, akiben nem bíztak. Idehívták Bravot és élvezték a "két dudás egy csárdában" helyzetet, mert mindkét kapus jól teljesített. Még rendesek is voltak, mert a transferban ideje alatt nem próbált egyikük se zsarolni. Most viszont, ha az egyikük elmegy, lehet pótolni, szerették volna döntésre vinni, hogy ki a dudás a csárdában. LE nem volt hajlandó dönteni, a vezetőség meg kelepcébe zárta TS-t a magas kivásárlási árral. Így aztán csak Bravo nyithatta ki az ördöglakatot, ha kap megfelelő invitet. Kapott.
nagyjából ez lehetett a helyzet.....visszatérve LE. szerepére: ő eldönthette volna(másképpen is, pl. úgy hogy megmondja a sorrendet...) ha az volt a döntése ami ide vezetett, rossz döntés volt ha másért nem azért, mert ki csúszott a kezéből az események irányítása.
érdemben: szerintem a jobb lapust passzoljuk el.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2016.08.16. 07:29:02

Kár érte, nagyon megkedveltem. Sok sikert a Cityben!

Szerintem itt senki se hibás. A klubnál nyílván tisztában voltak vele, hogy nem örök időkre fenntartható állapot 2 ilyen szintű kapus játékjogának a birtoklása és így is kihozták a dologból a maximumot. (2 év)

Bravo: amikor idejött már lehetett tudni, hogy kiváló kapus, de amilyen teljesítményt nálunk lerakott az asztalra az tényleg kiváló volt. Mindazonáltal egy 33 éves kapusról beszélünk, aki legalább egy évtizede bizonyít magas szinten és az utobbi 2 évben beverekedte magát a világelitbe is, mégsincs 1lejátszott perce sem a BL-ben. Teljesen érthető a "kirohanása" ahogy a németnek is...

ter Stegen: már a legelső honapok is igazi kihívást jelenthettek a számára, hiszen egy olyan csapathoz érkezett, amelynek nem volt kapusa. Majd jött az új edző és értelemszerűen még egy kapus immáron az edző kérésére. Ezután a rajt előtt le is sérült, így egyből Bravo bizonyíthatott és bizonyított is! A mai napig semmi se indokolná, hogy a chileit ki kellene venni a kapuból. A német így is kibírt 2 évet komolyabb kirohanás nélkül, miközben 1-2 emlékezetes potyát leszámítva ő is kiválóan teljesített. Az igazi lehetőséget most fogja megkapni és remélem jópár évig meg is oldja...
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.08.16. 04:50:00

Nézzük másképp a történetet. Amikor LE és stábja megérkezett, itt találta az idecsábított TS-t, akiben nem bíztak. Idehívták Bravot és élvezték a "két dudás egy csárdában" helyzetet, mert mindkét kapus jól teljesített. Még rendesek is voltak, mert a transferban ideje alatt nem próbált egyikük se zsarolni. Most viszont, ha az egyikük elmegy, lehet pótolni, szerették volna döntésre vinni, hogy ki a dudás a csárdában. LE nem volt hajlandó dönteni, a vezetőség meg kelepcébe zárta TS-t a magas kivásárlási árral. Így aztán csak Bravo nyithatta ki az ördöglakatot, ha kap megfelelő invitet. Kapott.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.16. 01:09:30

Alapból vicces nekem ez a nagy sírás annak tükrében, hogy Ter Stegenről milyen vélemények születtek a "követelőzése" után, de mindegy. Bravo személyében egy kiváló kapust vesztünk el, ha tényleg megy - ez még mindig nem biztos -, de azért nem Pinto marad utána.. Alapból jó eséllyel azért megy, mert Luchoék úgy döntöttek, hogy a német kész a feladatra, én nem aggódok egyáltalán.

Na mindegy, a kapus ügyben levő kettős mércét leszámítva, azért az durva, hogy Valdés mennyire semmibe van nézve. Fiatalabb korában voltak piszok gyenge időszakai, ez tény. Voltak nagy hibái is, aztán Pep alatt meg voltak világklasszis szezonjai is azért, nem egy nímandról beszélünk. Az első BL győzelmünket meg nem kis mértékben köszönhetjük neki például, a döntőben Henry szemét is kivédte. 1v1-ben klasszis volt, eszméletlen miket ki tudott szedni néha, nyilván nem volt hibátlan, de közel se volt olyan rossz kapus, mint amilyennek itt sokan beállítják..
Nero. írta:mert bár azt gondoltuk hogy ő sose hisztizik, mégis most ő volt az aki ultimátumot adott a vezetőségnek.
Mondjuk ha nem siklottatok volna át ezek fölött a hírek fölött, akkor ez nem lett volna meglepetés, hogy Bravo se elégedett a helyzetével, és váltani fog, ha nem úgy lesz ahogy ő akarja..
visca el barca írta:mes que un club. 10 év után végre van egy normális kapusunk, erre eladjuk =D> =D> =D> ennyi hülyét édes istenem.
Magától megy el, senki nem nyomott pisztolyt a fejéhez. Az árán lehet vitatkozni, de elégedetlenkedve nem akarja megtartani a klub, ez részben érthető, viszont alapból ez az egész az ő döntése..

Azt meg előre várom, hogy menjen majd a panaszkodás 1-1 kétes gólnál, mint anno amikor Sánchezt sírták vissza sokan Suárez gyengébb időszakánál..
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.08.16. 00:21:04

Csakhogy hovább hergeljem a népet :mrgreen: :
Marca szerint 16 millio euroért adjuk el Bravot



Számomra vicc ha 40 millio alatt adjuk el, és nem kapunk legalább 33-mat érte.


Eddig pont arról beszéltünk, hogy a Barcából azért mennek el áron alul, mert már nincsenek csúcsformában és lefele ível a teljesítményük...Na de ha fontos tagja a csapatnak, a világ egyik legjobb formájában lévő kapust eladjuk 20-25 milliokért mikor 40 a kivásárlási ára, akkor arra mit lehet mondani?
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.08.16. 00:11:00

Az még koránt sem biztos,hogy Bravo a Cityben BL meccsen fog védeni
Ma Steaua-City BL selejtező.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.08.15. 23:56:41

Hát nagyon úgy néz ki :D
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.08.15. 23:48:25

recrea írta:
mess2009 írta:azért azt nem ártana tisztázni, hogy itt valójában egy hunyó van: LE. ez tipikusan edzői kompetencia - márpedig az ő megoldása befuccsolni látszik.
Mit kellett volna csinálnia ebben a szituban?
Leginkább dönteni és szerintem meg is tette.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.08.15. 23:46:53

Yokozuna írta:Ez nem lehet komoly. Bravo mióta itt van, tökéletes. A német srácot adjuk kölcsönbe akinek kell. És hozzuk vissza Victor Valdest, legyen egy kis izgalom hátul.
Ez most jó volt.:-D de tényleg.:-D
Szóval komolyan sajnálom, hogy elmegy Bravo, de Stegen bizonyítani fog, hogy top kapus.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.08.15. 23:44:55

mess2009 írta:azért azt nem ártana tisztázni, hogy itt valójában egy hunyó van: LE. ez tipikusan edzői kompetencia - márpedig az ő megoldása befuccsolni látszik.
Mit kellett volna csinálnia ebben a szituban?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.08.15. 23:40:46

azért azt nem ártana tisztázni, hogy itt valójában egy hunyó van: LE. ez tipikusan edzői kompetencia - márpedig az ő megoldása befuccsolni látszik.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2016.08.15. 23:38:26

Ez nem lehet komoly. Bravo mióta itt van, tökéletes. A német srácot adjuk kölcsönbe akinek kell. És hozzuk vissza Victor Valdest, legyen egy kis izgalom hátul.
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2016.08.15. 23:37:50

roby122 írta: Egyébként tök érthető, nem tudom miért kell hibáztatni a klubot ez miatt, ő akart lépni.
Azért, mert Bravonak van egy kivásárlási ára. Amennyiben a City ezt az összeget leteszi az asztalra a chileiért és Bravo menni akar, akkor de csak akkor mehet, egyébként nincs üzlet.
Van azonban egy olyan érzésem, hogy ez az összeg kell az Alcacer transzferhez.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2016.08.15. 23:21:12

Kár érte, kiváló ügynök volt. :( Ettől függetlenül én is azt gondolom, ennek már véget kellett vetni, jöhet ter Stegen ideje, immáron teljes munkaidőben remélhetőleg. Így Diego Alvest is fölöslegesnek tartom, hozzanak fel fiatalt 3. számúnak, Masip meg megoldja a többit. Ha nem boldogul a kupameccsekkel és néhány egyéb mérkőzéssel, amikor Stegen sérült, akkor még mindig lehet később kapust igazolni.

Aki ebben a történetben a legjobban megszívja, az gyanítom, hogy nem mi leszünk, hanem Willy Caballero. :lol: Sok sikert a Cityben, Claudio!
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.08.15. 23:20:05

fanbarca írta:Mekkora a hiszti itt, te jó ég!
mi simán megleszünk a némettel. :)
Ezt felírtam, remélem igazad lesz, Iniéknek többet kell majd középpályán ütközniük, félpályáról már lőhetnek a németnek :D
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2016.08.15. 23:15:38

Mekkora a hiszti itt, te jó ég!
Eddig a fórum nagy része ter Stegen mellett kampányolt,most meg Bravo lett a világ legjobb kapusa. Lehet itt vitatkozni, tényleg jó kapus, viszont logikus, hogy most már választani kell a kettő közül. Bravo ultimátumot adott, ő az idősebb, a City vinné. Szerintem ez így rendben is van, sok sikert neki ott is, mi simán megleszünk a némettel. :)
més que un club
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2016.08.15. 22:54:03

LE úgysem változtatott volna a leosztásokon, maradt volna ugyanez a szitu. Valakinek lépnie kellett, Bravo ezt meg is tette. Több fizu, több meccsszám, új kihívás, pluszba még be is akarta biztosítani magát, és a Bl-ben is szeretett volna még védeni.
Egyébként tök érthető, nem tudom miért kell hibáztatni a klubot ez miatt, ő akart lépni. Várható volt, hogy valamelyik kapus lécelni fog. Ezzel Bravo is nyert, nem csak MAtS!
További sok sikert Bravo!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.08.15. 22:53:33

visca el barca írta:mes que un club. 10 év után végre van egy normális kapusunk, erre eladjuk =D> =D> =D> ennyi hülyét édes istenem.
Mondjuk én most kivételesen nem tudom hibáztatni a klubot, mert bár azt gondoltuk hogy ő sose hisztizik, mégis most ő volt az aki ultimátumot adott a vezetőségnek. Az persze megint egy érdekes kérdés, hogy vajon Enrique rábólintott-e a chilei kérésére, de a végső szó a klubvezetésé volt, előre vetítve azt a gondolatot hogy jövőre már nem Lucho lesz a kispadon.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.08.15. 22:42:49

mes que un club. 10 év után végre van egy normális kapusunk, erre eladjuk =D> =D> =D> ennyi hülyét édes istenem.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.15. 22:42:40

Én is nagyon sajnálom, mindig is jobbnak tartottam a németnél, de ha menni akart akkor viszlát és sok sikert.
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.08.15. 22:41:36

Eddig is nagyon "kedveltem" Pep-et, ezután még jobban.. Bár nem az ő hibája, hogy apróért eladjuk a világ egyik legjobb kapusát, nem baj, majd a német lehozza az egész szezont hibátlanul :lol:
Drukkolok Stegen-nek, de ebből jó nagy leégés lesz.
Bravo meg remélem kivédi Anglia szemét.
Lezárt