EB - 2016

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Összességében elégedett vagy az EB-vel?

Igen
12
29%
Nem
30
71%
 
Szavazatok száma: 42
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.06.01. 19:45:27

Bob_Marley írta:ESPN barangolás közben nagyon jó kis montázsra leltem. :D

http://www.espnfc.com/european-champion ... rticipants

Nálunk Dzsudzsi és több mint mágia (utalva gondolom a 66-os VB-re és a mágikus magyarokra), ennyi. :D
A románokra már nem nagyon tudtak mit kitalálni :lol: . Meg szegény Izland se kapott túl kreatív nevet :D .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.06.01. 19:23:22

ESPN barangolás közben nagyon jó kis montázsra leltem. :D

http://www.espnfc.com/european-champion ... rticipants

Nálunk Dzsudzsi és több mint mágia (utalva gondolom a 66-os VB-re és a mágikus magyarokra), ennyi. :D
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.01. 17:50:13

MQuCsabi írta:
Ahol még, ha nem is hasonló, de probléma áll fenn, az a német válogatott. Mert ott az amúgy sem idős Neuer mögött toporog Ter Stegen. 8) Na az sem egyszerű. Pontosabban még az, mert nem véd állandóan, de azért ott is lehetnek még szép csörték kettejük között, ha beindul a kicsi.
Sajnos ter Stegen a felkészülési meccseken pont nem azt bizonyította, hogy elsőszámúnak kéne lennie, kétszer is potyázott csúnyán az utóbbi időben. Talán 2 év múlva a VB-n eljöhet az ideje, addigra lehet nálunk is elsőszámú lesz.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.06.01. 17:47:28

Benzema, Ben Arfa meg hogy Deschamps rasszista lenne azért nem gondolom, mert kapásból Ramit hívta be Varane helyett, aki szintén arab felmenőkkel is rendelkezik. Megértem Benzema keserűségét és amíg nem bizonyosodott be addig igazat is adok neki, de a csapat morálnak semmilyen botrány nem tesz jót és salamoni döntés hogy Valbuena és Benzema is szépen kimaradt a keretből. Akárki is volt a vétkes, vagy volt-e vétkes egyáltalán, úgy nem lehet készülni, hogy a sajtó végig ezt fújná meg az öltözőben is előkerülne. Amennyit kell Giroud is hozzáfog tenni. Vagy akár Martial vagy más....Nem kell Benzema és hozzáteszem, amilyen év végi formát mutatott....hát pláne nem kell.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.01. 17:14:18

A Kapitány hajlamos arra, hogy a "rutint" tisztelve kezdesse Ikert, nagy bajom nincs vele, de, ahol egy ilyen kaliberű fiatal kapus van, mint De Gea, ott nálam nincs kérdés, hogy ki legyen a kezdő. Iker védett eleget világversenyen (is).

Ahol még, ha nem is hasonló, de probléma áll fenn, az a német válogatott. Mert ott az amúgy sem idős Neuer mögött toporog Ter Stegen. 8) Na az sem egyszerű. Pontosabban még az, mert nem véd állandóan, de azért ott is lehetnek még szép csörték kettejük között, ha beindul a kicsi.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.01. 17:10:51

MQuCsabi írta:Ha nem DöGö áll majd az EB-n a kapuban, az lesz a legnagyobb ballépés a történelemben. Az az ember elképesztő. Mi megengedhetjük, hogy Király védjen, mert ő Király :mrgreen: , de a spanyoloknál ezt nem kellene eljátszani.
Alapvetően én is igy gondolom. Bár benne van az is, hogy Casillas elkapná a fonalat, és régi önmagát idézve védene a tornán (az ilyen kiégett sztároknak olykor van másodvirágzása), de azért ez erősen zsákbamacska lenne, mert ha nem, akkor arra rámehet a spanyolok EB-je, vagy ha nem is, de ha 1-2 meccs után kéne De Geára cserélni, az is elég megalázó lenne neki.

Persze De Gea is kifoghat egy rossz formát, de ennek kisebb az esélye.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.01. 17:02:04

Ha nem DöGö áll majd az EB-n a kapuban, az lesz a legnagyobb ballépés a történelemben. Az az ember elképesztő. Mi megengedhetjük, hogy Király védjen, mert ő Király :mrgreen: , de a spanyoloknál ezt nem kellene eljátszani.
Kép
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2035
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2016.06.01. 16:37:12

Nagyon remélem hogy nem Fabregas lesz a kezdő hanem Thiago. Benne megvan a munkaképesség is, Iniestával és Busival jók lennének. Bár én eléjük raknám Silvát is amolyan irányítónak és Nolito meg Morata lenne a két csatár. Ha ég a ház meg jöhet Pedro az egyik kp helyett.
Kapuban pedig inkább De Gea most már, mint Iker.
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2016.06.01. 14:34:33

LG írta:
Barcaforever írta:
Casillas
Bellerín-Piqué-Ramos-Alba
Fabregas-Busquets-Iniesta
Silva-Morata-Pedro

Szerintem ez így bomba, ha vmi gáz van és be kell tömni egy gólt, háttal, sarokkal, mellel akkor jön Aduriz, sztem arra tökéletes nagyon jó szezont futott, ha meg frissíteni kell a kp-t jön Koke vagy Thiago. Morata elől meg jó lesz.
Bomba?
Casillas már csak árnyéka önmagának. Bellerin túlértékelt. Fabregas túlságosan rapszodikus ahhoz, hogy építeni lehessen rá. Pedro középszerű, Silva veszélytelen a kapura, és gyenge szezonja volt. Ennél azért jóval erősebb csapatot is ki lehetne állitani, mondjuk VdB-ből simán ki nézek egy ilyet. #-o
Bár névre/papíron nagyon jól hangzik ez a kp, de talán az EB leglassabb legkevesebbet mozgó kp-ja lehet majd.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.06.01. 14:17:39

Fabregas valoban sokat javult Hiddink alatt, de en meg igy sem raknam a kezdobe. Egyszeruen mar kiegett, van 2-3 jo megmozdulasa meccsenkent, de ennyi. Ugyanaz mintha kivitte volna Cazorlat, de Mata sem mutatott kulonb jatekot iden.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.01. 13:00:47

Barcaforever írta:
Casillas
Bellerín-Piqué-Ramos-Alba
Fabregas-Busquets-Iniesta
Silva-Morata-Pedro

Szerintem ez így bomba, ha vmi gáz van és be kell tömni egy gólt, háttal, sarokkal, mellel akkor jön Aduriz, sztem arra tökéletes nagyon jó szezont futott, ha meg frissíteni kell a kp-t jön Koke vagy Thiago. Morata elől meg jó lesz.
Bomba?
Casillas már csak árnyéka önmagának. Bellerin túlértékelt. Fabregas túlságosan rapszodikus ahhoz, hogy építeni lehessen rá. Pedro középszerű, Silva veszélytelen a kapura, és gyenge szezonja volt. Ennél azért jóval erősebb csapatot is ki lehetne állitani, mondjuk VdB-ből simán ki nézek egy ilyet. #-o
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.01. 12:56:01

Barcaforever írta:Messi LIGHT!? :lol:

Én szerintem Koke nem lesz kezdő vagy hányszor volt a selejtezők alatt?
Ez az év D.Costanak a legnagyobb csalódás sztem, minden téren.
Magyarul befele húz, és megpróbálja belőni a védelem mögé, mint Messi. Egész jó benne amúgy, nyilván nem Leo szint, de azt hittem egyértelmű volt, hogy nem is tartom olyan jónak. (Duplákra meg legközelebb figyelj.)

Koke sajna nem játszott sokat, de a végén megint visszakerült, eszméletlen tavaszt pródukált, szerintem vétek kihagyni. Az elég sokat javuló előrejátéka mellé olyat ad hátrafele, amit senki nem tud a keretből. De Cesc is ahogy hallottam jó szezont zárt összességében - most tavaszra kapta össze magát pont -, úgyhogy igazából ő is logikus lenne a rutinja miatt. Nolitot meg szerintem vétek kihagyni most, főleg hogy Pedroval versenyeznek a posztért. Annak ellenére, hogy ex Barcás, szerintem jelenleg ő a leggyengébb opció a szélekre - bár a válogatott rutin miatt lehet ő fogja tolni.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2016.06.01. 12:24:13

Subinho írta:Valóban nagy a merítési lehetőség, de azért ez a támadó sor nem túl acélos:

Pedro, Lucas Vázquez, Álvaro Morata, Nolito, Aritz Aduriz

Nekem ez tűnik kb. a "B" keretnek... :)

Legutóbb azért kicsit komolyabb nevek szerepeltek a keretben támadó poszton:
David Villa, Fernando Torres, Mata, Pedro, Llorente, Negredo, Jesús Navas...

Megnéznék egy Pedro, Lucas, Aduriz sort elöl mire lennének képesek...
Ja nem... Max az uccsó tétnélküli csop. meccsen...

Én azért Paco-t és Torrest lehet kivittem volna mondjuk Aduriz, vagy Lucas helyet...
A szlovákok elleni csapat lesz az alap szerintem:

Casillas
Bellerín-Piqué-Ramos-Alba
Fabregas-Busquets-Iniesta
Silva-Morata-Pedro

Szerintem ez így bomba, ha vmi gáz van és be kell tömni egy gólt, háttal, sarokkal, mellel akkor jön Aduriz, sztem arra tökéletes nagyon jó szezont futott, ha meg frissíteni kell a kp-t jön Koke vagy Thiago. Morata elől meg jó lesz.
palesz77 írta:Neveket lehet cikizni nyilván, de szerintem egy Lucas-Aduriz/Morata-Nolito trió elől - ha 4-3-3-at játszanak - egyáltalán nem lenne gyenge. Mindkét szélső nagyon jól 1v1-ezik, Nolito mellé Messi lightként szórja a labdákat is, középen meg ha Morata van, akkor gürizés és berobbanások lesznek, ha Aduriz, akkor meg lehet ívelni a fejére, vagy rá magára, és leteszi az érkezőknek, vagy beküzdi magát. Nem rossz egyáltalán a csapat, én is inkább Torrest vittem vonla mondjuk, de így is ki tudnak állni egy jó kezdővel bőven. A konkurencia meg szintén nem a legveretesebb, minden válogatottnál vannak kisebb nagyobb gondok, ha jól játszatja őket VDB, akkor esélyesek is lehetnének simán, ilyen támadósorral is. Középpályán remélem az Ini-Busi-Koke trió kezd, Thiago és Silva meg jönnek a 60. perc körül felpörgetni.

Cikk viccesen kezdődik, Isco mióta világklasszis? :D Én szimpatizálok vele, de a tehetség jelzőt még nem lépte át, lehet nem is fogja soha. De a világklasszistól meg baromi messze van..

Messi!? :lol:

Én szerintem Koke nem lesz kezdő vagy hányszor volt a selejtezők alatt?
Ez az év D.Costanak a legnagyobb csalódás sztem, minden téren.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.01. 12:19:49

Neveket lehet cikizni nyilván, de szerintem egy Lucas-Aduriz/Morata-Nolito trió elől - ha 4-3-3-at játszanak - egyáltalán nem lenne gyenge. Mindkét szélső nagyon jól 1v1-ezik, Nolito mellé Messi lightként szórja a labdákat is, középen meg ha Morata van, akkor gürizés és berobbanások lesznek, ha Aduriz, akkor meg lehet ívelni a fejére, vagy rá magára, és leteszi az érkezőknek, vagy beküzdi magát. Nem rossz egyáltalán a csapat, én is inkább Torrest vittem vonla mondjuk, de így is ki tudnak állni egy jó kezdővel bőven. A konkurencia meg szintén nem a legveretesebb, minden válogatottnál vannak kisebb nagyobb gondok, ha jól játszatja őket VDB, akkor esélyesek is lehetnének simán, ilyen támadósorral is. Középpályán remélem az Ini-Busi-Koke trió kezd, Thiago és Silva meg jönnek a 60. perc körül felpörgetni.

Cikk viccesen kezdődik, Isco mióta világklasszis? :D Én szimpatizálok vele, de a tehetség jelzőt még nem lépte át, lehet nem is fogja soha. De a világklasszistól meg baromi messze van..
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.01. 11:50:59

Váltani kellett a spanyol keretben, mert öregedtek. Nem biztos, hogy rommá vernek mindenkit, de simán van esélyük, nem aggódom, nem lesz leégés. Én legalább negyed vagy elődöntőt várok tőlük.
Kép
Tromort77

2016.06.01. 11:07:25

Subinho írta:Valóban nagy a merítési lehetőség, de azért ez a támadó sor nem túl acélos:

Pedro, Lucas Vázquez, Álvaro Morata, Nolito, Aritz Aduriz

Nekem ez tűnik kb. a "B" keretnek... :)

Legutóbb azért kicsit komolyabb nevek szerepeltek a keretben támadó poszton:
David Villa, Fernando Torres, Mata, Pedro, Llorente, Negredo, Jesús Navas...

Megnéznék egy Pedro, Lucas, Aduriz sort elöl mire lennének képesek...
Ja nem... Max az uccsó tétnélküli csop. meccsen...

Én azért Paco-t és Torrest lehet kivittem volna mondjuk Aduriz, vagy Lucas helyet...
De pont, hogy végre egy két néven kívül nem a nevekről szól a válogatott, hanem olyanokról akik jó évet zártak és jó formában is vannak.
Villa Usa-ból ne férjen már be. Llorente, Negredo régóta nem akkora tényező. Aduriz nagyon veri őket. Jesús Navas-nak meg rém gyenge szezonja volt. Mata is jó játékos, de ahol Ini meg Silva van oda felesleges egy Mata alkatú ember.

Torres-t meg lehet kérdőjelezni, de ő is csak a szezon második felére lendült be igazán. Lehet korábban már VDB lemondott róla így nem is vette számításba.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.01. 10:52:06

Valóban nagy a merítési lehetőség, de azért ez a támadó sor nem túl acélos:

Pedro, Lucas Vázquez, Álvaro Morata, Nolito, Aritz Aduriz

Nekem ez tűnik kb. a "B" keretnek... :)

Legutóbb azért kicsit komolyabb nevek szerepeltek a keretben támadó poszton:
David Villa, Fernando Torres, Mata, Pedro, Llorente, Negredo, Jesús Navas...

Megnéznék egy Pedro, Lucas, Aduriz sort elöl mire lennének képesek...
Ja nem... Max az uccsó tétnélküli csop. meccsen...

Én azért Paco-t és Torrest lehet kivittem volna mondjuk Aduriz, vagy Lucas helyet...
Tromort77

2016.06.01. 10:29:56

Subinho írta:Érdekes cikk:

http://index.hu/sport/futball/2016/eb/2 ... ak_otthon/" target="_blank
Akkora a merítési lehetőség spanyolban, hogy szerencsére fel lehet háborodni mindig, hogy kik nem kerültek be. Van legalább 40 elit játékosuk, úgyhogy nem meglepő ez.

Szerk: Azért Benzema még benyomta, hogy a rasszizmus nyomása miatt nem került a keretbe ahogy Ben Arfa is ezért nem került be. Meg amúgy is nem bizonyították a bűnösségét ő addig ártatlan és Valbuena nem mondta el az igazságot. Pedig Ő tudja az igazságot.

Szóval ráült Ő is rendesen a rasszizmus vonatra. Pár napja Cantona esett neki Deschamps-nak, hogy Ben Arfa-t és Benzema-t a származásuk miatt nem viszi.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2016.06.01. 10:26:59

Subinho írta:Érdekes cikk:

http://index.hu/sport/futball/2016/eb/2 ... ak_otthon/" target="_blank

Igazából ennyit tesz a magas utánpótlás nevelés. Nekem senki se fog hiányozni a kimaradókból, bőven megoldják az A keretes emberek.
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.01. 10:04:10

Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.06.01. 01:57:02

Most ezen elpolemizálhatunk, teljesen más látsz bele mint, amit szerintem. Egy mai prototípus középpályás a sokat mozgó, labdaügyes és pontos középpályás, aki fut 10+ km-t és szerel, de mellette felér a támadáshoz és gólt lő. Most ezt nevezhetjük b2b középpályásnak, csúcsfutónak, tőlem iparosnak is vagy nevezhetjük Kis Pistának, de ez a mai középpályás. Az hogy vannak nála ügyesebbek az TÉNY, de ezek extrák, amiket nem is kell belelátni Matudiibe és én se látok bele, de amit ma tudnia kell egy középpályásnak azt ő maximálisan teljesíti. Mozgékony, nagyon sokat fut és szerel, s mellette a kapu elé is odaér, de ezeket leírtam már. :D Labdakihozatalban is segít, amit kell megold. Nem fog irányítani, meg félpályáról indítgatni, mert nem ez a feladata habár van ilyen, de a mai középpályások ezt kell tudják, amit Matudidi. Vannak persze labdaügyesebbek ezt nem is vitatom, de alapvetően így is áll fel egy 4-3-3 középpálya, hogy max futást hozó és max párharcot nyerő kp (nálunk pl Rakitic), hátulról labdakihozó (pl Busquets) és ügyesebb sokat futó emberke (Iniesta). De ezt levetíthetjük Pogba.Matuidi-X vonalra, vagy Verratti-Motta-Matuidi vonalra vagy máshova. Az alapja az hogy párharcokat kell nyerni, futni, s nem utolsó sorban vigyázni a labdára és pontosan megjátszani pár érintőből. Melyik nem igaz Matuidire? Mert szerintem mindegyik az ő ismérve. Mindegy, biztos van bennem elfogultság is, én nagyon szeretem a játékát.

Labdakihozatal meg nyilván fontos, de már nem elsődleges. Hiszen a kontra az egyik legfőbb fegyver, ami vagy az hogy átmegyünk az egész pályán pár érintőből vagy eleve az ellenfél térfelén szerzünk labdát és "minikontra van". Az hogy hátulról fel kell hozni folyamat a labdát eleve nem túl előnyös. Mi is akkor vagyunk a legjobbak ha labdát tudunk elől szerezni. És ebben hogy hátulról felhozod a labdát Matudi nem lóg ki, attól függetlenül hogy ebben biztosan vannak nála jobbak, de nem elveszett mint írtam.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.01. 01:10:29

Bob_Marley írta:De én nem is írtam, hogy neki játékot kellene szervezni, amit kell azt maximálisa ellátja és ne mond már hogy elveszett, tud olyan labdákat adni hogy ihaj meg megindulni. Én a válogatottból indulok ki, ott érzésem szerint többet van kapu előtt (eye test). Játék szervezésében és labda kihozásában se elveszett, nem erőssége az irányítás, de nem is kell annak lennie. Nem sok jobb játékost tudok a posztján mint Matuidi. Ahogy LG írta, majd Pogba teszi ide-oda, Matuditól fontos hogy hozza a pontos, stabil játékát és hátra fele meg daráljon be mindenkit. És vannak extrái, amiket elő szokott húzni, nagy lövés, megindulás, gólpassz. Egy meccs, nem mérvadó, de Marseillet kb egyedül verte meg a kupadöntőben.....Rohadjon meg érte, de ez másodlagos. :D .
Azt tudom, hogy nem ezt írtad, ezt úgy amúgy írtam, hogy habár tényleg hasznos, ilyenekre nem képes. Emiatt nem is nevezném a modern középpályás prototípusának, mert a legjobbak a poszton még mindig "többet tudnak", mint ő. Bár itt jutunk oda ugye, hogy ki mit néz, szóval ez teljesen objektív vélemény róla, de Pogba egy komplettebb box-to-box szerintem, mint ő. Mondom úgy, hogy mindenki tudja szerintem, hogy nem vagyok a legnagyobb fanboy, ha Paul sráról van szó.. :D

Azt meg tudom, hogy mikre képes Matuidi ha olyanja van épp, láttam sok nagy gólt meg gólpasszt már tőle. Ezért is írtam, hogy lehet vezér is akár, hiszen képes jókor villanni. 2 éve a VB-n is jobban tetszett a játéka pl, mint Pogbáé.. :D De olyan vezér, mint Zidane volt, aki az alfája és omegája volt a játéknak, szerintem nem lesz soha. És tudom, hogy nem is ezt vártad el tőle, csak leírtam amit gondolok róla. :D

A régmúlt Barca csillagai topicban meg majd olvasd el légyszi amit írtam. :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.06.01. 00:51:12

palesz77 írta: Szerintem valahol a kettő között van az igazság, nem egy szimpla iparos, de nem is akkora király, mint amilyennek írod. Egy adott szerepre nagyon jó, de a PSG se miatta játszik és hoz ki labdákat úgy ahogy. És ezt úgy mondom, hogy nézem őket egész sokat.. :D Vezér ettől még nyilván lehet, mert fontos pillanatokban villanhat mind elől, mind hátul, de kell mellé egy olyan játékos is, aki képes valami játékfélét szervezni, mert az neki nem megy, anélkül meg küzdhet bármennyit, nem fognak nyerni..
De én nem is írtam, hogy neki játékot kellene szervezni, amit kell azt maximálisa ellátja és ne mond már hogy elveszett, tud olyan labdákat adni hogy ihaj meg megindulni. Én a válogatottból indulok ki, ott érzésem szerint többet van kapu előtt (eye test). Játék szervezésében és labda kihozásában se elveszett, nem erőssége az irányítás, de nem is kell annak lennie. Nem sok jobb játékost tudok a posztján mint Matuidi. Ahogy LG írta, majd Pogba teszi ide-oda, Matuditól fontos hogy hozza a pontos, stabil játékát és hátra fele meg daráljon be mindenkit. És vannak extrái, amiket elő szokott húzni, nagy lövés, megindulás, gólpassz. Egy meccs, nem mérvadó, de Marseillet kb egyedül verte meg a kupadöntőben.....Rohadjon meg érte, de ez másodlagos. :D

Diarra kiesése nagy érvágás, szerintem így Kante fog kezdeni, de az "öreg" nagyon megérdemelte volna az idei teljesítménye miatt.
Kép
Kép
Kép
Tromort77

2016.06.01. 00:30:06

Diarra is lesérült, Schneiderlin pótolja.
Értem én, hogy posztra pótol, de Schneiderlin keveset játszott idén és azt is gyengén. Tavaly nagy ász volt a Sotonban, de eddig a MU-ban semmi értékelhetőt nem nyújtott. VKP poszton megvannak, behívhatta volna még Sakho-t és akkor nem lehetne hiszti Umtiti-től se, hogy kitette őt az utolsó percben. Bírom Umtiti-t is, de ha már csak 3.-4. számúnak is kell valaki akkor is inkább Sakho. Így meg Diarra sérülésével elfért volna.

Franciáknál a rutin lesz a kérdés. Meghogy mennyrie tudnak összeszokni, mert még egy hónapja is kb 40 név volt lehetséges kerettag és nagy részük még alig játszott a többivel, hiányzik a kemény mag. A pályán viszont egyetértek, hogy Matuidi összetudja fogni az egész csapatot. Hatalmas munkabírású ember kivételes képességekkel. Elől viszont nem tudom mennyire lesz kémia. Az se letisztult még, hogy ki fog kezdeni. Keret alapján brutál jók, de nem látom, hogy elbírnák egy hazai torna nyomását.

Spanyoloknál örülök a keretnek. Védelem magáért beszél. Kp-n én örülök Bruno-nak is, nagy melós, még jól jöhet. Kreatívból van egy tucat. Fabregas helyett mehetett volna más is.
Én nem írnám le VDB-t, nagy taktikus az öreg. A csatár nélküli játékával befürdött de akkor nem voltak igazán jó opciók. Most legalább van egy Morata. Egy ilyen kp-vel szerintem jól fog működni. A dominancia meglesz.

A belga keret is bitang erős. Nekem nagyon szimpatikusak. Kompany-ért tényleg kár. Csak remélem tényleg csapattá érnek mostmár. Illetve azt is remélem Witsel jobb hátvédben játszatása csak vicc volt. Elől meg végtelen opció van.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.01. 00:07:31

de kell mellé egy olyan játékos is, aki képes valami játékfélét szervezni, mert az neki nem megy, anélkül meg küzdhet bármennyit, nem fognak nyerni..
Ez szerintem világos, és gondolom Pogbától várják ezt a részét.
Lezárt