EB - 2016

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Összességében elégedett vagy az EB-vel?

Igen
12
29%
Nem
30
71%
 
Szavazatok száma: 42
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2016.06.27. 18:59:56

de már hanyadik éve erőlteti bele Silvát ebbe a csapatba vdb.... és nem veszi észre, hogy full testidegen... #-o ](*,)

egyszerűen sztem nincs még egy olyan szövkap az elitben, aki ennyire ne tegyen hozzá semmit a csapathoz... egy fm-ező kisgyerek többet tudna tenni, mert ő legalább a formában levő embereket tenné be, nem a "neveket".... #-o
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2016.06.27. 18:58:49

üdv. hihetetlenül gyenge a spanyolok támadó játéka, lassú az egész támadó szekció, nincs semmi sebesség a szélsőkbe. nem értem minek kell Silvát erőltetni a jobb szélen amikor olyan lassú mint az anyatetű, na meg persze Nolito is, helyette inkább játszatnám Pedrot (nem mintha ő gyorsabb lenne) Lucast meg a jobb szélen, Thiagot meg középen.
mvik
Tromort77

2016.06.27. 18:58:07

10 - #ESP have conceded their 1st goal in a knockout game of a major tournament for the first time since 2006 vs #FRA, 10 years ago. :shock:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21161
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.27. 18:57:56

Az már a belgák ellen is látszott, nem jó az olaszok ellen hátrányba lenni. Most is jönnek a veszélyes kontrák.

Én leírtam az olaszokat a torna előtt, de most nagyon erősnek tűnnek, kb. az képviselik, amit az Atletico a BL-ben, szervezett védekezés, de támadni is tudnak ha kell, hátrányból pedig a legjobbaknak is pokoli nehéz fordítani ellenük.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.06.27. 18:57:06

a spanyol vicinálishoz képest az elszórt olasz támadások gyorsvonatnak tűnnek. szánalmasan gyenge a "fejétől büdösödő" spanyol alakulat sajnos a barcás legényekkel együtt. Nolítót ma (is) látva remélem nem kerül hozzánk.... Morata alig ér labdához, Iniesta mozog de lassan, Silva csak keresztbe hatásos, hátul pedig tele a gatya úgy tűnik nekem.
kiváncsi vagyok lesz e (lehet e?!) valami fordulat.....
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.27. 18:53:24

fúh hát ezt a spanyol "focit" rossz nézni. ha nem bajszos lenne a padon mondanám h megfordítják, de úgysem fog semmit változtatni. olaszok meg játsszák amit kell...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1800
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2016.06.27. 18:46:33

Ez egy nagyon gyenge spanyol csapat benyomását kelti az előre játék 0,hiányzik a dinamika, az olasz tarcsi válogatott sokkal meggyőzőbb.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.06.27. 18:44:17

Jobbak az olaszok és csak be is gyötörték. Több kéne, mert megfogják a spanyolokat és eljutnak a túloldalra. Lövésig sem nagyon jutnak el a vörösök, most fehérek....
Kép
Kép
Kép
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2016.06.27. 18:40:42

Szó szerint beszenvedték ezt a gólt az olaszok, innen nagyon nehéz lesz Iniestáéknak.
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2016.06.27. 18:36:04

ezek a spanyolok egyébként mi a s.rt csinálnak? focizni már luxus? odáig süllyednek, hogy a taljánok lefocizzák őket? mit csinál delboszke? :evil:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21161
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.27. 18:18:19

Elég jól kezdtek az olaszok, eddig szó sincs bunkerről, meg spanyol dominanciáról, ahogy előzetesen várhattuk volna.
Mennek is az olaszok, maximálisan megérdemelten, eddig lefocizzák a spanyolokat. :shock:
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2016.06.27. 17:47:34

visca el barca írta:
pep71 írta:csóri Fabregas nagy szeretetnek örvend itt a fórumon :D
nem tudom Thiago-tól miért vannak sokan elájulva..Fabregas azért a spanyol válogatott közelmúltbeli sikereiben óriási szerepet játszott és az Eb-n eddig elég jó formát mutat, nem tudom mi alapján kéne kezdenie Thiago-nak, pont az ő kárára.
én se mértem amugy, fabre tényleg elég jó eddig az eb-n, mégis minek kellene lecserélni egy közepes thiagora?
Jaj, én nem is mondom, hogy Thiago jobb, mint Cesc. Egyszerűen nagyon élvezem a kis brazilt, táncol a labdával, még akkor is, mikor csak sétál egyenesen. Valahogy tetszik az egész fizimiskája s megkaphatná az esélyt, múltkor is inkább hozták be Bruno Sorianot. Habár elhiszem, hogy vele stabilabb a védekezés.
més que un club
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.27. 17:40:31

pep71 írta:csóri Fabregas nagy szeretetnek örvend itt a fórumon :D
nem tudom Thiago-tól miért vannak sokan elájulva..Fabregas azért a spanyol válogatott közelmúltbeli sikereiben óriási szerepet játszott és az Eb-n eddig elég jó formát mutat, nem tudom mi alapján kéne kezdenie Thiago-nak, pont az ő kárára.
én se mértem amugy, fabre tényleg elég jó eddig az eb-n, mégis minek kellene lecserélni egy közepes thiagora?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2016.06.27. 17:38:15

csóri Fabregas nagy szeretetnek örvend itt a fórumon :D
nem tudom Thiago-tól miért vannak sokan elájulva..Fabregas azért a spanyol válogatott közelmúltbeli sikereiben óriási szerepet játszott és az Eb-n eddig elég jó formát mutat, nem tudom mi alapján kéne kezdenie Thiago-nak, pont az ő kárára.

Olaszok elleni meccsen sima spanyol sikert várok, főleg, ha Morata ma nem bal lábbal kelt fel :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pep71 2016.06.27. 17:41:30-kor.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2016.06.27. 17:13:34

Én a spanyoloknál úgy megnéznék egy jó kis Thiago játékot. Simán be lehetne tenni Fábregas helyett. 8) :roll:

Amúgy érdekes, most nem nagyon van favoritom az EB-n. Túlságosan elrabolták a szívemet a mi fiaink. Mégis, valahogy az van legbelül, hogy ne a németek s ne is a spanyolok nyerjenek. Németeket nem élvezem, spanyolok meg már nyertek eleget (oké, ezt a Barcara is mondhatnák), de valahogy a válogatottat annyira nem bírom. Még mindig azt élvezném a leginkább, ha az angolok nyernének, csak sajnos ők nagyon focizni nem tudnak :mrgreen: . Lesz ebből még izlandi EB-győzelem. Itt már lehet döntetlenre játszani. :mrgreen: :mrgreen:
més que un club
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.06.27. 17:05:12

Spanyolok mint írtam egyszer kaptak ki az elmúlt húsz évben a taljánoktól, nem ma kéne ez változzon. :D Nagyon szorítok értük, hogy sikerül továbbmenni, Itáliát soha nem lehet leírni. Mióta focit nézek, mindig elmondják, hogy a legrosszabb válogatottjuk aztán valahogy elszoktak vánszorogni a végéig. :D

Este viszont meglepetést érzek, ezek az izlandiak erőben simán felveszik a versenyt az angolokkal és egy-egy kontrából meglephetik az angolokat. Úgyis volt már a héten egy Brexit, lehet itt a következő.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.27. 17:01:35

De Gea; Juanfran, Piqué, Ramos, Jordi Alba; Busquets, Iniesta, Cesc; Silva, Morata y Nolito.

Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Florenzi, Parolo, De Rossi, Giaccherini, De Sciglio; Pellè, Eder
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21161
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.27. 14:37:33

Én a spanyol-olaszon annak örülnék, ha mindkettő kiesne, sajnos ilyen opció nincs. :(

A másik meccsen meg annak szurkolok, hogy az angolok akadjanak fent a bálnavadászok szigonyán. Sok esély nincs rá, de hátha találnak egy gólt, és valahogy megőrzik.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.27. 14:31:49

bár nem szorosan az eb-hez tartozik, de az igazi erőfelmérő majd most jön. kiváncsi leszek a vb- selejzetőzkre, ott ugye csak a csoport első jut ki automatikusan és 2. helyezettek játszanak pótselejtezőt. láthattuk, portugália nem verhetetlen, svájc sem egy német-spanyol szint, szóval valami minimális esélyt látok. viszont ha bármit is akarunk, akkor feröer, lett andorra triót oda-vissza kötelező ütni és ha itthon meg tudnánk verni vmelyik nagyot, bőven lehetne keresnivalónk... ahogy nézem a csoportokat és próbálok valamiféle erőseorrendet felállítani, a pótselejtezőn szinte bárki ellen lenne esélyünk: ilyen holland, cseh, osztrák, ír, szlovák, görög/török csapatok jöhetnek, egyik sem egy világverő alakulat. egyedül a G csoport spanyol-olasz duója erős...
de az is lehet, hogy csak 3. leszünk és továbbra is megy minden úgy tovább mint évekkel ezelőtt és újabb 20-30-40 évig nem jutunk ki megint sehova...

mai meccsek

spanyol-olasz: két kedvenc csapat, fáj a szívem bármelyik is esik ki :( általában nagy tornákon nekik szorítok... spanyolokra rohadt mérges vagyok a horvátok elleni meccs miatt, jól elcseszték az ágakat...

angol-izland: vagy egy nyögvenyelős 1-0 lesz, vagy kijön egyszer a lépés ezeknek a lúzereknek és lőnek 3-4 gólt...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.06.27. 14:14:34

Szép volt fiúk! A belgák ellen is kitettek magukért. 0-1-nél volt nem egy lehetőség az egyenlítésre és a belgák a 2. félidő felében be voltak szorulva. Beszorítottuk a világ top5 csapatának egyikét egy fél félidőre. Mi kell ennél több?!

8)
A Fifa egy szégyen
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.06.27. 14:01:27

Elképesztően büszke vagyok erre a CSAPATRA. Újra felhelyezték Magyarországot a futball térképére. Elérték azt, hogy végre az országban ne széthúzás legyen hanem mindenkit egy közös cél éltessen. Elérték, hogy a magyar gyerekek a meccsek után nem azon vitáztak, hogy ki legyen Messi vagy Ronaldo hanem ők Király Gáborok, Szalai Ádámok, Gera Zoltánok és stb akartak lenni. A fiúk nem törődtek az EB előtti negatív hangokkal, ők kimentek és mind a 15 millió magyarért játszottak. Ennél többet az ember nem várhat el. A küzdés mellett a bátorsága tetszett a csapatnak. Az a bátorság ami miatt 2-0-nál is mentünk előre a belgák ellen és nem arra játszottunk, hogy ússzuk meg minél kevesebb kapott góllal. Ez pár éve még elképzelhetetlen lett volna.Óriási élmény volt végre úgy átélni egy nemzetközi tornát, hogy a saját válogatottunk is ott van. Köszönöm a csapatnak ezt az elképesztő pár hetet, egy életre szóló élményt sikerült szerezniük rengeteg magyar embernek.

KÖSZÖNÖM!!
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2016.06.27. 12:40:31

Nagyon szép kis kiruccanás volt ez az EB.
Bőven erőn felül teljesítettünk és finoman szólva a szerencsével sem álltunk hadilábon.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
bottlikakos
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2008.11.09. 19:07:22
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2016.06.27. 12:33:18

Szerintem egyetlen dolog döntött ezen a meccsen, mégpedig az, hogy a belgák sokkal gyorsabbak voltak. Mi passzjátékban és helyzetek kialakításában is tartottuk a lépést, de a lassúságunk (és a belgák fürgesége) nagyon megmutatkozott. Nem vagyok szakértő, de ez az egy dolog volt, ami a különbséget jelentette szerintem. Fizikálisan gyengék voltunk, elfáradtunk, az ellenfél azonban hozzá van szokva a folyamatos terheléshez. Végül is a 80. percig volt esélyünk, csak utána lett K.O. Azt nagyon sajnálom, hogy nem tudtunk legalább rúgott góllal búcsúzni :cry:
Talán jobban jártunk volna, ha Portugália ellen az utolsó pillanatban rúgunk egy öngólt, és a második helyen továbbjutva Anglia ellen játszunk. Szerintem sokkal jobban jártunk volna egy 2. hellyel, sőt... ha 3. helyen végeztünk volna, a horvátok ellen még több esélyünk lett volna. Visszatérve az angolokra, egy nappal többet pihenhettünk volna (mert csak ma játszanánk), s az ő ívelgetős játékuk jobban feküdt volna, mert mi is hasonló futballt játszunk. No, de nem baj, már így is túlteljesítettük az elvárásokat!
Szép volt, Fiúk!!! =D>
Kép

2009. MÁJUS 2.:real-BARCA2-6
2009.MÁJUS 13.:Király-kupa döntő,Barcelona-Atletic Blbao4-1
2009.MÁJUS 27.:BAJNOKOK LIGÁJA DÖNTŐ,BARCA-manchester united2-0
2010.NOVEMBER 29.:BARCA-real madrid 5-0!!!
2011.MÁJUS 28.:BL DÖNTŐ:BARCA-m.united 3-1!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.27. 10:52:16

a tegnapi meccshez egy-két gondolat

a két csapat között két osztálybeli különbség van/volt/lesz, de storck nagyon elcseszte. nem olvastam még semmi nyilatkozatot meg interjút, de

- abszolut nem értem pintért minek rakta be előre. ő védekező középpályás, világ életében az volt meg belső védő, nem értem miért pont most kellett ott kísérletezgetni. gerát, némethet, bárkit betehetett volna előre, de nem, neki pintért kellett

- behozta a tetű lassú eleket. gondolom olyan céllal, hogy középpályán jobban tartsuk a labdát, meg uraljuk a terepet. tetű lassú ember, futásba ő is agyon lett verve.

- lang. 100 edzőből 99 az első az félidőben látottak alapján leszűrte volna, hogy nem csak tudásban, hanem sebességben is óriási különbség van hazard javára, gyakorlatilag minden egyes alkalomkor meg lett verve. miért nem hozta be besét aki legalább futni tud?

- két meccsen 7 gólt kapni azért nagyon csúnya, főleg, hogy az utóbbi időben a védekezésünk példaértékű volt

- a jövőben valamit ki kell találni, mert az vicces, hogy kiesik a csapatból két alapember, akik valljuk be nem messi, meg puyol szintű emberek és borul az egész rendszer. nem lenne szabad ennyire rendszer-függőnek lenni, mert sérülés bármikor jöhet.

ettől függetlenül azért nagy gratula a srácoknak, csodálatos pár hét volt amit elhoztak nekünk!!!
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2016.06.27. 09:54:22

Nekem ha az EB elött ilyet mond valaki, hogy csoportelsők vagyunk és a belgák ütnek ki minket a legjobb 16 között elröhögöm magam.

Ez a 4 meccs arra tökéletes volt, hogy pár játékosunk felkerült a térképre, hogy lehetséges alternatívák. Már csak meg kell ragadniuk a lehetőséget és élni vele, olyan csapathoz szerződni, ahol folyamatosan játszanak és fejlődnek.

A meccs képe alapján megérdemelt a belga továbbjutás a végeredmény viszont nem adja vissza a meccs képét.


Tud valaki valami jó statisztikás oldalt, ahol meg lehet nézni mennyit futottak a játékosok milyen volt a passzpontosságuk meg hasonlók?
Lezárt