EB - 2016

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Összességében elégedett vagy az EB-vel?

Igen
12
29%
Nem
30
71%
 
Szavazatok száma: 42
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.07.11. 20:50:34

A torna csapata (opta):
https://pbs.twimg.com/media/CnEB7PbWIAA8dJJ.png
Whoscored:
https://pbs.twimg.com/media/CnFXuE0XYAATTZM.jpg
BBC:
https://pbs.twimg.com/media/CnGrU13WcAE2nkS.jpg


Még annyit, hogy az is nagyon örömteli volt, hogy nem volt terrorcselekmény. Sajnos a primitív szurkolókat nem tudták megfékezni ez azért beárnyékolta a rendezők munkáját plusz azért voltak gondok a gyeppel is olykor, de összességében a szervezés is rendben volt. Csak Guettát kell elfelejteni. :D Mekkora showt tolt volna a SA te atyavilág (vagy Soprano, PSY4) , ehelyett egy csávó laptoppal kattintgat. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.07.11. 16:05:12

Ezt Payetnek szánta, cska ne mvolt alkalma átadni neki. :mrgreen:
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.07.11. 15:53:39

Kép
:mrgreen:
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.07.11. 15:26:57

Ebben spec egyetértek. El is képzeltem meccs alatt, ahogy Sissiko nálunk így megindul, Iniestáék meg nézik nagy szemekkel, h ez mi a frászt csinál, meccs után meg szólnak neki, h haver, nálunk nem ez a módi :D Kb itt véget is érne a francia pályafutása nálunk.

Egyébként minek kreatív középpálya, ha anélkül lehet nagy tornát nyerni. Ha fizikailag rendben vagy, kellőképp koncertrálsz, akkor a legtöbb esetben megúszod gól nélkül, elől meg bármi lehet. Nagyszerű példa voltak erre az izlandiak, kevés focira emlékeztető dolog, de taktika, fizikum, fegyelmezettség, ész kimaxolva. Elértek a 8 közé, addigra kifulladtak, ahogy ki a 16 között.
Persze, lehet igy is nyerni. Szerintem az ilyen srácok, mint Pogba, vagy Sissoko egy Mourinho csapatba lennének tökéletesek, ő nagyon szereti az ilyen stílusú játékosokat, is jól is használja őket.
De pl. a Barca stílusba nem tudom elképzelni őket. Még Rakitic is jóval kreatívabb náluk, pedig ő is le van maradva ezen a téren jelentősen Initől, Busitól.

Amúgy meg nálunk nem nagyon tudna igy megindulni, vagyis igen, csak sokra nem menne vele, mert a 16-os előtt beleütközne az ellenfél bunkerébe. Ott meg kis területen kéne megbontani a védelmet cselekkel, az meg nem hinném, hogy menne neki. :roll:
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.07.11. 15:25:01

recrea írta:
Lehet ilyen is egy meccs, mint a tegnapi meg lehet egy magyar-portugál is, úgy, h semmivel nem volt több hiba azon a meccsen (a 6 gól ellenére), mert tegnap sok, több 10 milliós játékosnak is meghaladta a képességét 20 métert pontosan passzolni, vagy labdát vezetni, h birtokolja azt. Kezdem úgy érezni, h egy Gera vagy Nagy semmivel sem ügyetlenebb technikailag, mint pl egy Giroud vagy Adrien, csak ők valami egészen más közegben és társakkal nevelkedtek.
Szerintem sem ügyetlenebbek, sőt!
A tempóban van a gond, Hazard 10méteren 8 métert vert akárkire ellenünk, ebben van a probléma, és még ellökni és nehézkesen tudták.
A mai álomfocista (ha nem Messinek születtél)
1. fuss átlagosan minimum 12km-t egy meccsen, minél gyorsabban
2. lehetőleg afrikai származású legyél, akkor a kockahas veled született dolog, meg a jó fizikum
3. ne legyen büdös a robotolás
4. az 5 méteres passzokat oldd meg hiba nélkül, kevés kockázattal játssz
5. ha idáig eljutottunk, akkor már aranylabda top3as vagy (egy kis látás a pályán, 1-2 csel, technika)- meg 5 vödör zselé a hajra, meg népszerü twitter account
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.07.11. 15:09:46

LG írta:
TripleH írta:Jó hát LG azért Zizou minden idők egyik legjobb francia játékosa, felesleges is hozza hasonlitgatni ezt a kpt, ez legalább olyan mint Zicohoz hasonlítani a mostani Brazil kpt. :D
Jó, de akkor is, legalább egy kreatív kp-jük lehetne. Szerintem még a portugál kp-ban is több kreativitás volt.
A védekezés, darálás persze ment remekül, Sissoko megindulásaiban is volt veszély, de ő is inkább erejét és a gyorsaságát használta, mint az eszét. :roll:
Ebben spec egyetértek. El is képzeltem meccs alatt, ahogy Sissiko nálunk így megindul, Iniestáék meg nézik nagy szemekkel, h ez mi a frászt csinál, meccs után meg szólnak neki, h haver, nálunk nem ez a módi :D Kb itt véget is érne a francia pályafutása nálunk.

Egyébként minek kreatív középpálya, ha anélkül lehet nagy tornát nyerni. Ha fizikailag rendben vagy, kellőképp koncertrálsz, akkor a legtöbb esetben megúszod gól nélkül, elöl, kontrából meg bármi lehet, ha nem, akkor orosz rulett. Nagyszerű példa voltak erre az izlandiak, kevés focira emlékeztető dolog, de taktika, fizikum, fegyelmezettség, ész kimaxolva. Elértek a 8 közé, addigra kifulladtak, ahogy mi a 16 között.

Nem bánnám, ha kijutnánk a VB-re, mert nélkülünk kínlódás lesz végignéznem a következő tornát, minket kivéve, nagyjából hasonlóan alacsony színvonalú volt a legutóbbi VB meg ez az EB.

Lehet ilyen is egy meccs, mint a tegnapi meg lehet egy magyar-portugál is, úgy, h semmivel nem volt több hiba azon a meccsen (a 6 gól ellenére), mert tegnap sok, több 10 milliós játékosnak is meghaladta a képességét 20 métert pontosan passzolni, vagy labdát vezetni, h birtokolja azt. Kezdem úgy érezni, h egy Gera vagy Nagy semmivel sem ügyetlenebb technikailag, mint pl egy Giroud vagy Adrien, csak ők valami egészen más közegben és társakkal nevelkedtek.

Ronci megérdemelte, mégha a nem is tehetett a győzelemről. Sérülést nem kívántam neki, de nem is sajnáltam, benne van a fociban, h lesérülsz, teljesen véletlen eset volt. Engem se sajnál senki, mert nem tudok focizni másfél éve. Kiváncsi vagyok, h milyen szerep jut neki jövőre Madridban, Aranylabda fix, vélhetően az utolsó neki. Jó csatára számítok, várom a szezont :)

Maxi, Téged tényleg bántani fog az, amit a madridista brigád gondol Messiről? :D Feldobtad a délutánomat. Azok véleményére sztem felesleges adni, akik a vérbe elszidják a saját játékosaikat, ha nem megy a szekér, meg egymás anyját szidják meccsek alatt :D :D :D Mint a románok, akik összeverik egymást =D>
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2016.07.11. 15:08:59

Számomra ez az EB nem volt egyáltalán csalódás. Pont azt kaptam amit vártam. Sajnos, nem sajnos ebbe az iárnyba megy a foci, óriási taktikai harc. Bár hozzáteszem számomra ezek a meccsek ugyanolyan jók mint amikor 6-5 az eredmény, a labdarúgás nagyon messze van attól, hogy csak a gól lehet szép.SZÁMOMRA.

A döntőhöz: meccs előtt azért szurkoltam, az egyébként szerintem utóbbi idők legjobban túlhypolt csapatának (talán a belgák vetekednek velük) mert az ellenfélnél játszott Ronaldo. Viszont magamat is meglepve :shock: , amikor történt a sérülése, és látva a szomorúságát, csalódottságát nagyon megsajnálva rögtön a Portugál sikerért szorítottam.

Ronaldoról
Soha nem gondoltam volna, hogy ezt írom, de nagyon megérdemelte ez az ember, a meccs utáni nyilatkozatokat olvasva vagy az ahogy buzdította a társakat a meccs közben, az hogy 3szor ment vissza megpróbálni órási SPORTEMBERRE vall. Számomra ő ezzel nem lesz nagyobb focista és ÉN soha nem fogom olyan nagyra tartani mint ahol van és ahogy egyébként csak a madridista kollégák tartják, ÉN soha nem fogom Messi mellé egy szintre emelni, mert SZÁMOMRA nem egy kategória, viszont nagyon örültem, hogy nyertek és először életembe, talán utoljára is, örültem annak, hogy megkapta azt amit talán mindennél jobban szeretett volna.(persze félreértés ne essék, Messinek ugyanezt kívánom)

Egyetlen dolog bánt, mégpedig, hogy most minden madrid szurkoló Messi fölé fogja helyezni és erre fogják hegyezni ezek után, ez lesz a vitaalap, ez lesz a mérvadó, ez lesz az amivel most eldőlt a kettejük "versenye".

Amit ezzel szerettem volna mondani: Egy ÓRiÁSI (bármennyire is unszimpatikus) SPORTEMBER hihetetlen KARRIERjének pontja az i-re. Csak ismételni tudom magam, ha nekem valaki tegnap 21:06-kor azt mondja, holnap feljövök az eurobarcára is ilyet írok Ronaldóról kinevetem, DE amikor lecserélték őszíntén és tiszta szívből szorítottam a portugál csapatnak, hogy miatta, nyerjék meg a meccset. ÉS most jó eső érzéssel gondolok vissza az egész EB-re, sőt sokkal jobb érzéssel, mintha ez a túlbecsült, túlfújt elefántcsontp...akarom mondani francia válogatott nyerte volna meg a tornát.(innen üzenem Pereznek, nyisd ki a pénztárcád Pogbáért nyugodtan én egy darab könnycseppet sem fogok érte hullajtani)
Forca Barca
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.07.11. 12:55:43

TripleH írta:Jó hát LG azért Zizou minden idők egyik legjobb francia játékosa, felesleges is hozza hasonlitgatni ezt a kpt, ez legalább olyan mint Zicohoz hasonlítani a mostani Brazil kpt. :D
Jó, de akkor is, legalább egy kreatív kp-jük lehetne. Szerintem még a portugál kp-ban is több kreativitás volt.
A védekezés, darálás persze ment remekül, Sissoko megindulásaiban is volt veszély, de ő is inkább erejét és a gyorsaságát használta, mint az eszét. :roll:
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.07.11. 12:28:09

Jó hát LG azért Zizou minden idők egyik legjobb francia játékosa, felesleges is hozza hasonlitgatni ezt a kpt, ez legalább olyan mint Zicohoz hasonlítani a mostani Brazil kpt. :D
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2016.07.11. 12:22:43

LG írta:A Pogba ajnározást én sem értem. Ok, sokat dolgozott, de előre játékban is kéne vmit mutatnia egy 100+ milliós játékosnak, Főleg, hogy itt sokan tőle várták a vezér szerepet, a játék szervezését, meg Madridban is Modric későbbi utódját látják benne, na ezekhez köze nem volt. [-X

Ahogy a francia kp. is ajnározva volt, főleg Bob által. Mindegyik ugyanazt tudja, és ugyanazt nem, kreativitásnak, játékintelligenciának híján volt mind. Még mindig tartom a korábbi kijelentésemet, Zidane-ban anno több volt ezekből a dolgokból, mint amennyi most az egész csapatban van.
Védekezésben nagyon ott voltak. Nekem Sissoko játéka tetszett a legjobban. Én tényleg nem is értem Pogba hogy kaphatott ilyen értékeléseket a meccsein. (Talán még Matuidi is jobb volt) Felesleges cselek, előre játékban meg tök flopp. Sissoko és Matuidi pedig nyilván jobban védekezik, hiszen ezért kapják a fizetésüket.

De kreatív játékot nem tudom hogy várnak egy ilyen kp-tól. Mondjuk nincs is nagyon jelenleg kreatív francia középpályás. Ez szerintem még Benzemánál is jobban hiányzott a csapatukból.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.07.11. 11:53:08

A Pogba ajnározást én sem értem. Ok, sokat dolgozott, de előre játékban is kéne vmit mutatnia egy 100+ milliós játékosnak, Főleg, hogy itt sokan tőle várták a vezér szerepet, a játék szervezését, meg Madridban is Modric későbbi utódját látják benne, na ezekhez köze nem volt. [-X

Ahogy a francia kp. is ajnározva volt, főleg Bob által. Mindegyik ugyanazt tudja, és ugyanazt nem, kreativitásnak, játékintelligenciának híján volt mind. Még mindig tartom a korábbi kijelentésemet, Zidane-ban anno több volt ezekből a dolgokból, mint amennyi most az egész csapatban van.

A portugálokat sem kedvelem, de ők közel sem voltak ilyen szinten hype-olva, ezért szurkoltam inkább nekik, + a 2000-es, 2006-os kamu 11-sek miatt, amikkel kiestek a csigazabálók ellen.
Deschamps pedig igazolta a fogalmatlanságát. Ilyen kerettel rendelkezik és betesz egy Coman-Gignac duót. Alapból Gignac-nak az egész EB-n a tegnapi kapufája volt az első jó megmozdulása. Giroud is igazolta, hogy amikor igazán számít akkor nem lehet tőle semmit várni. Ezekért nem sajnálom, hogy kikaptak. Nameg így legalább Mathieu barátunk nem egy EB címről maradt le. :D
Coman szerintem rohadt jó volt tegnap, nem bírtak vele a portugálok, is Gignac is előrelépés volt Giroudhoz képest.
Tromort77

2016.07.11. 11:48:51

A döntő olyanra sikeredett amilyenre az egész EB. Tudni lehetett, hogy ez egy ilyen döntő lesz. Sajnos vagy nem sajnos erre tart a foci.

Alapjáraton a döntőben a franciáknak szurkoltam de látva őket, ők sem érdemelték meg jobban mint a portugálok. CR kiesése után sokkal összeszedettebbek lettek. Furcsa, de lehet ha a pályán marad akkor végül nem nyernek. De abban egyetértek, hogy már csak azért is megérdemli mert baromi nagy vezér volt. Félidőben is a csapattársak szerint nem akármilyen beszédet tartott.
Nálam a meccs embere sokáig Sissoko volt. Valami elképesztően tolta, Newcastle-ben negyed ennyire sem szokta.

Deschamps pedig igazolta a fogalmatlanságát. Ilyen kerettel rendelkezik és betesz egy Coman-Gignac duót. Alapból Gignac-nak az egész EB-n a tegnapi kapufája volt az első jó megmozdulása. Giroud is igazolta, hogy amikor igazán számít akkor nem lehet tőle semmit várni. Ezekért nem sajnálom, hogy kikaptak. Nameg így legalább Mathieu barátunk nem egy EB címről maradt le. :D

Voltak nagy taktikai csaták, de a mi meccseinken kívül nem sok meccsre fogok emlékezni erről az EB-ről.

Szerk: Coman hiába fut le 3 embert ha utána a rossz megoldást választja állandóan. A hatékonyság fogalmát nem ismeri.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tromort77 2016.07.11. 11:59:44-kor.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2016.07.11. 11:13:25

Szerintem Portugália nem érdemelt EB győzelmet, viszont a franciák megérdemelten bukták el...

Egyedül Ronaldo az, akitől nem sajnálom. Ő az, aki maximálisan megérdemelte, még akkor is, ha nem élete formájában játszott a tornán.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2016.07.11. 11:04:53

Lehet mondani, hogy nincs igazam, de most éreztem Ronaldot igazi vezérnek. Az utólagos nyilatkozatok alapján is. Lehet jót tett a meccsnek a kiesése, a szünetben tudott hatni a többiekre, igazán motiválta őket. Megérdemel egy ekkora címet az egész pályafutását figyelembe véve, ahogy Messi is megérdemelné.

Szerk.: Ha meg Sissoko hosszú távon képes lenne ilyen teljesítményre, bárhova beférne. Óriási volt! :shock:
més que un club
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.07.11. 10:40:29

látom pepe is kidobta a taccsot meccs után. csak nem a sok koksztól? :mrgreen: messi is csak attól hányhat a balettosok szerint, szóval gondolom pepénél is ez a baj :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2016.07.11. 11:05:01-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2016.07.11. 10:39:58

Egyértelműen NEM voltam elégedett a tornával.
2000-es EB óta követem a kontinens- és világtornákat, de ennél gyatrábbat még nem láttam. Edig mindig volt legalább egy kiemelkedő csapat, akik jól is játszottak... és itt nem első sorban arra gondolok, hogy 6-7 gólokat rúgtak meccsenként.
A mi sikerünknek persze örültem, de miután kiestünk végig unatkoztam a meccsek nagy részét. A döntőben tulajdonképp egyik csapatnak sem bírtam szurkolni, egyik unalmasabb focit játszott mint a másik. Egyedül a német csapat volt, amelyik helyenként tetszetősen játszott, de ők is harmatosak voltak pl. a 2014-es VB-n nyújtott teljesítményükhöz képest.

Az okokat keresve én két okát látom a gyenge összteljesítménynek. Egyrészt a sztárjátékosok kifacsartak voltak, másrészt pedig a lazább továbbjutási szabályok miatt túlságosan is taktikáztak a nagyok. A taktikázás betudható annak is, hogy az amúgy is fáradt játékosokat kímélni akarták.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2016.07.11. 10:20:19

NEM
Ha elvonatkoztatok attól az érzelmi hullámvasúttól amit a mi fiaink nyújtottak, akkor a leggyatrább világesemény volt amit valaha láttam. Természetesen szép emlék marad, de csak a Magyar válogatott miatt.

Botrányosan gyenge válogatottak. Kevés gól. Túlértékelt sztárocskák? (engem Pogba kikészít. Megint legjobbnak hozták ki tegnap. Kérdem mire.) Kiábrándítóan gyenge csapat győztesként. És Roni a kivétel bármilyen hihetetlen de ő még meg is érdemelte a kupát.

Hála égnek kezdődik a klubfutball. [-o<
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.07.11. 09:50:49

nálam : igen. miért? mert nekem a foci az szórakozás és ebben az értelemben azt kaptam amit vártam.(...igen, ilyen igénytelen vagyok... :mrgreen: )
a magyarok: itt azért óhatatlanul túl lép az ember a szórakozáson a nemzeti öntudattal de ez csak növelte az értéket.
a foci színvonala: láttam a másik kontinenst is nincs okunk szégyenkezésre.
a trófea: aki nyer ...ugye. én speciel mást szerettem volna ott látni de ez a labdarúgás itt igen is számít!! a szerencse csak tudni kell vele számolni...(már úgy értem nekünk szurkolóknak...is)
CR7, Messi,Griezmann, ...stb. közhely, de igaz: nem gépek, hanem emberek csak - akiket mi állítunk (időnként) teljesíthetetlen elvárások elé.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2016.07.11. 08:55:28

Én igenre nyomtam. Szeretem a nagy tornákat, a régiek felemlegetésében pedig benne van a múlt szépítése is. Emlékszem pár szép momentumra, meglepő csapatra. Szerencsére terrorcselekmény sem árnyékolta be a tornát.
més que un club
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.07.11. 08:19:10

defender3 írta:A meccsek élvezhetősége alapján egyáltalán nem vagyok elégedett ezzel az EB-vel. Alig volt semleges néző által élvehető meccsből. Ha a válogatott teljesítményét nézem akkor viszont elégedett vagyok.

Kinek mi volt a 3 legjobb meccs az EB-n, amit egy semleges embernek meg merne mutatni, már ha volt 3.
csoportkor 3 magyar meccs! :)
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2016.07.11. 08:06:16

A meccsek élvezhetősége alapján egyáltalán nem vagyok elégedett ezzel az EB-vel. Alig volt semleges néző által élvehető meccsből. Ha a válogatott teljesítményét nézem akkor viszont elégedett vagyok.

Kinek mi volt a 3 legjobb meccs az EB-n, amit egy semleges embernek meg merne mutatni, már ha volt 3.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.07.11. 05:40:09

Negatívum:a defenzív futball térnyerése
Pozitívum:a magyar csapat szereplése
Umtiti biztató játéka
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2016.07.11. 02:13:03

A nemre nyomtam. Mélységesen csalódott vagyok, hogy ilyen irányba tart a foci. Nem taktikai csatát akarok nézni, hanem gólokat, és jó iramot. Támadó játékot. Ez engem nem érdekel, nézhetetlen, unalmas.

A magyar meccsek tetszettek, meg még azokon kívül 2-3, amit fel tudnék eleveníteni, hogy tetszett, azonkívül szerintem botrányos volt az egész. Abszolút nem erről szól a játék, hiába magyarázza nekem akárki, hogy hatalmas taktikai csata zajlik, ez az emberek 90%-át nem érdekli. Nem azért ülnek le focit nézni, nem azért mennek ki a pályára, hogy levédekezzék és elrontsák a másik játékát. Eddig a szórakoztatásról szólt.

Csak így tovább..ha marad ez, kopnak el a nézők, kevesebb lesz a pénz, akkor mehet a még alacsonyabb színvonal. Alig várom!
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.07.11. 01:25:11

Én igenre nyomtam, mert kiélezett szervezett játékot láttam és nagyon örömteli volt. Nem voltak birka meccsek, szép gólok születtek. 106 gól született 51 meccsen, erre sem lehet panasz érzésem szerint. Pár meccs jut csak eszembe, ahol az egyik csapat totál szétesett, s nem tudta magát hozni a többin mind érett csapatokat láttam és olyanokat, akik tudják mit akarnak és végre is tudják hajtani. Izland, Wales, Mi de mások is megmutatták, hogy nem számít az egyénieskedés hanem a csapat és ezt borzasztó jó volt látni.
Kép
Kép
Kép
na0421
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2012.02.11. 22:04:42

2016.07.11. 01:17:27

Nekem Portugália vicc kategória volt az egész EB alatt, de itt a döntőben valami feltűnt: Cé nélkül szerintem jobb csapatot alkottak. Cével kb. minden arról szólt, hogy neki passzolunk, és ő majd villog (nyilván enyhén túlzok, de az alaptaktika minden meccsen ez volt nekik). Ami elég nehéz volt, hisz pocsék formában tolta le az egész EB-t. Ellenünk meg a tartalékos Wales ellen volt 2-2 villanása, és egyébként neki ennyi volt az egész EB. Nevetségesen kevés egy ilyen kaliberű játékostól, főleg ilyen csapatok ellen. Láthattuk itt a döntőben, ez a portugál csapat egy hazai pályán játszó francia csapat ellen mit alkotott, miután levánszorgott végre. Összeálltak és sokkal komolyabb csapatfocit toltak. Persze a franciáknak volt több nagy helyzetük, de kb. 2-vel. Pedig a két csapat között elég nagy a különbség. Nálam ez volt a két döntő (copa , eb) legnagyobb tanulsága: Cé nélkül ugyanolyan jól, ha nem jobban megy a porcsiknak, de egy kiváló Messivel is meghal Argentína, ha „nagy” a tét. Pedig egyik csapat világelső, a másik meg franc tudja, hol tanyázik, de ha elől is, tuti csak Cé miatt. Pedig lám, a portugál csapat a sztár nélkül volt képes a legnagyobb teljesítményre. Mert valljuk be, kiverni a lengyeleket, horvátokat meg welszt, nem feltétlen nagy dolog. De döntőben a hazaikat…Na az igen. Ebből a szempontból Cé legnagyobb átka, hogy élete talán legfontosabb meccsén le kellett jönnie, és köze nincs az ottani győzelemhez. Ez bárhonnan nézem, baromi keserű lehet majd neki utólag.

Eb összességében én úgy látom negatív emlékeket hagy az emberekben (hazai és nemzetközi fórumok alapján). Lehet hogy van olyan, akinek ezek a „taktikus” meccsek bejönnek, de úgy látom, nagyon kevés ilyen van. Egész Eb-n ment a panaszáradat, a bundás Copát felülértékelték egyesek, ami sok mindent elárul, ráadásul az, hogy egy olyan csapat nyert, amely érdekes körülmények között ment tovább eleve a csoportból és amely csak 1 meccset tudott rendes játékidőben megnyerni, nem nyerte el a szurkolók tetszését, és akkor finoman fogalmaztam. Saját véleményem pedig az, hogy százszor inkább nézem majd vissza a teljes idei Copát, mint bármelyik Eb meccset a német-francia, vagy a német-olasz kivételével (és persze a magyar meccsek kivételével). Az én jelzőm az idei Eb-re: minősíthetetlen. A döntő meg olyan pocsék volt, hogy 5-en kezdtük nézni, a hosszabbítást meg már csak én néztem, mert mindenki inkább elment aludni azzal az elvvel, hogy "az élet túl rövid". Ráadásul osztrák adón néztük, ahol azt fejtegette az ürge, hogy szerinte Cének szőke melírcsíkok vannak a hajában, és hogy ez eddig a legérdekesebb felfedezése a meccsen. Pedig már nem is volt pályán Cé. :D

Aranylabdát meg hagyjuk könyörgöm, marketingdíj. Cé nem volt kifejezetten húzóembere a Realnak a BL-ben a legfontosabb meccseken, sem az EB-n a porcsiknak, sőt néha nettó emberhátrány volt, ha ugyanez lett volna a teljesítménye idén pl. grizlinek eddig, akkor az első 10-be sem került volna be, így meg valószínűleg simán megkapja. Az a vadállat Pepe idén eddig előbb megérdemli mint ő, már bocsánat hogy ilyet le mertem írni. Nálam ő ezen az Eb-n nagyon alulteljesített (mármint Cé). Azzal meg könyörgöm ne jöjjön senki, hogy nagyokat küzdött, meg csúszott-mászott a labdáért, mert azért nem aranylabda jár normál esetben, hanem fizetés. :D
Lezárt