André Gomes

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szezonértékelő:

1
22
76%
2
5
17%
3
2
7%
4
0
0 szavazat
5
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 29
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.02.09. 13:17:04

Mennyivel jobb lenne ha Seri lenne helyette a keretben. Pici értékük hasonló, fizetésben sem lenne nagy különbség. Pénzben nagyjából ugyanott lennénk ha nyáron eladtuk volna és hoztuk volna helyette az afrikai Xavit. De mennyivel változatosabb és kreatívabb lenne a középpályánk.
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.02.09. 12:42:52

Petr írta:
Chino írta: "hiányzott a játékunkból több csel, és az a képesség, hogy kezdjünk valamit a dominanciával. Általában többet szeretek várni a cserékkel, de ezúttal ebben biztos voltam.”
Mi a forrás? Olyan csodaszép ez a pár sor, hogy a saját szememmel szeretném látni, hogy tényleg ezt mondta. :)
főoldali cikk.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.02.09. 12:37:26

Chino írta: "hiányzott a játékunkból több csel, és az a képesség, hogy kezdjünk valamit a dominanciával. Általában többet szeretek várni a cserékkel, de ezúttal ebben biztos voltam.”
Mi a forrás? Olyan csodaszép ez a pár sor, hogy a saját szememmel szeretném látni, hogy tényleg ezt mondta. :)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.09. 12:24:52

palesz77 írta:
Varatrix írta:Ha rajtam múlna inkább Denist erőltetném kettőjük közül, de van valami amit mi nem látunk, vagy nem tudunk.
Szerintem szimplán annyi, hogy taktikailag lényegesen fegyelmezettebb és érettebb Gomes, az edzők meg ezt jobban kedvelik ahogy én látom. Tegnap is a mozgásai meg a helyezkedése jó volt igazából, de ez egy Barcelona, ahol labdával ÉS labda nélkül is átlag feletti szintet kell hozni. Ő meg labdával olyan súlytalan mintha egy kis ifistát hoznánk fel a pályára.

Nagyon remélem, hogy nyáron véget ér számára a Barcás kaland, egy jó csapatban sokkal többre lehetne képes azért.
Nekem is hasonló a véleményem, ugyanakkor Valverde a Gomes-cserével kapcsolatban szerintem elég egyenesen nyilatkozott. Lehet, hogy csak én magyarázok bele többet mint kellene, de ebben a mondatban komoly élt éreztem, talán enyhe kritikát is: "hiányzott a játékunkból több csel, és az a képesség, hogy kezdjünk valamit a dominanciával. Általában többet szeretek várni a cserékkel, de ezúttal ebben biztos voltam.”
Tényleg lehetséges, hogy csak beképzelem, de nyilván a vak is látta, hogy mi történik a pályán ugyanakkor az edzők nem szoktak ilyen sarkosan fogalmazni.

Alapvetően nem rossz játékos, még egy Juveban is el tudnám képzelni, de fejben és fizikailag olyan lassú, ami a játékunkba nem fér bele. Totálisan idegen test. Nem akarom szegényt fikázni, mert egy szimpatikus játékos, de neki is jobb lenne egy másik csapatban, még fiatal, a pályafutása legszebb évei még hátravannak, az ő érdeke is, hogy ne csak a padot koptassa, főleg, hogy Cou és Dembélé is érkezett.

A tegnapi teljesítményét nem boncolgatnám, de feltűnt, hogy még a fizikális felépítését se tudja igazán kihasználni. Garáy többször úgy elnyomta, hogy nem is kellett nagyon erőlködnie ráadásul a fejpárbajokban sem igazán erős, pedig középpályások között igazán magasnak számít. Viszont, ha van valami erőssége az pont a felépítése, ezt kellene leginkább kihasználni.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.09. 12:13:23

Ha rajtam múlna inkább Denist erőltetném kettőjük közül, de van valami amit mi nem látunk, vagy nem tudunk.
Én is inkább Denist tartanám meg, Gomes ennyit tud, Denisből többet ki lehetne hozni, kár, hogy eddig csak néhány meccsen láthattuk tőle ezt.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.02.09. 10:44:03

palesz77 írta:
Nagyon remélem, hogy nyáron véget ér számára a Barcás kaland, egy jó csapatban sokkal többre lehetne képes azért.
Ebben nagyon egyet értek, szerintem sokan teljességgel alábecsülik. Egy jó csapatban kéne játszania, nem a világ legjobbjai között...

Én megmondom őszintén a premier Leagueben tudnám leginkább elképzelni.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.02.09. 09:24:44

Varatrix írta:Ha rajtam múlna inkább Denist erőltetném kettőjük közül, de van valami amit mi nem látunk, vagy nem tudunk.
Szerintem szimplán annyi, hogy taktikailag lényegesen fegyelmezettebb és érettebb Gomes, az edzők meg ezt jobban kedvelik ahogy én látom. Tegnap is a mozgásai meg a helyezkedése jó volt igazából, de ez egy Barcelona, ahol labdával ÉS labda nélkül is átlag feletti szintet kell hozni. Ő meg labdával olyan súlytalan mintha egy kis ifistát hoznánk fel a pályára.

Nagyon remélem, hogy nyáron véget ér számára a Barcás kaland, egy jó csapatban sokkal többre lehetne képes azért.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.02.09. 09:04:23

Tényleg egyre hihetetlenebb hogy, mit látnak benne.

Tavaly azt hittük Enrique passiója, de Valverde is lát benne valamit amit egy szurkoló, szakkommentátor sem? Ez érdekel engem a legjobban. Szándékosan butítaná vele a játékot, lassítja? Lassan minden megfordul a fejemben...

Már azon is gondolkodtam hogy valami anyagi megfontolás, és tartalmaz valami záradékot a szerződése ami nagyon kedvezőtlen ránk nézve, ha nem játszik, de akkor miért a rangadókon használják szinte folyamatosan.

Ha rajtam múlna inkább Denist erőltetném kettőjük közül, de van valami amit mi nem látunk, vagy nem tudunk.

Weird... :roll:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.02.08. 23:36:08

Nem láttam az első félidőt, de azt tudom hogy a portugált addig kéne eladni amíg lehet. Alena lehet hogy eddig nem mutatott sokat, de nem is sok lehetősége volt rá. És az biztos hogy jobban beleillene a csapatjátékba.
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.02.08. 23:03:11

Makanaki írta:
Szerintem se tett hozzá semmit, de ilyen biztosan van sokkal olcsóbban a kicsiknél és egész más ha nem csak azért fejlődnek hogy az angol másdoosztályban játszanak mint Adame Traoré
Nyáron lép. Nem a mai teljesítménye miatt,hanem mert ő is érzi azt,hogy sokkal többet várnak tőle,és nem megy. Sok kritikát kap,teljesen jogosan,de én tartom annyira normálisnak,hogy a saját érdekében tovább áll,fiatal még,máshol alapember lehet,ahol nem kell ekkora teherrel tolnia,és ennél meg biztosan tud többet.Véletlenül nem lesz senki Valencia és portugál válogatott kezdő.De ez igaz volt Deu-ra is,meg igaz Denis-re is.

Off:A felszabaduló helyeket nem tudom ki kapja majd,gyanús az a Griezmann ügy,de a brazil srácról is cikkeztek 1 hónapot,meglátjuk. Nem ismerem a B csapatot túlságosan,de minden posztra megvagyunk jelenleg,főleg a középpályára. Írták a többiek a bhv srácot,aki feljöhet,ha esetleg DIgne távozik. Más fiatalra szerintem a közeljövőben nincs esély. Off vége :D
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2018.02.08. 22:55:25

Sinya22 írta:
Makanaki írta:Nagy kár hogy az ilyen Gomes-félék elveszik a helyet a saját nevelésű tehetségektől.
Alena játszott két kupameccsen(semmit nem tett hozzá) és ennyi.
Szerintem se tett hozzá semmit, de ilyen biztosan van sokkal olcsóbban a kicsiknél és egész más ha nem csak azért fejlődnek hogy az angol másdoosztályban játszanak mint Adame Traoré pl. De biztos vannak olyanok is mint Halilovic, akár Rafinhat is idevehetjük (ha nem is váltotta meg a világot, volt hogy negyed annyi játékperc alatt több gólja és gólpassza volt mint a "nagy" Neymarnak. SR is játszhatna a helyén és Semedo jhv-be.
Tehát ha konkrát nevet nem is tudok/akarok mondani, de biztosan elveszi valakitől a helyet, aki 100x jobban megérdemelné.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.02.08. 22:43:03

Makanaki írta:Nagy kár hogy az ilyen Gomes-félék elveszik a helyet a saját nevelésű tehetségektől.
Egyetértek abban,hogy Gomes nem idevaló,de még is kitől veszi el a helyet?Alena játszott két kupameccsen(semmit nem tett hozzá) és ennyi. Nem Gomes miatt nem hívja fel sem őt,sem mást EV. Ha majd lesz olyan tehetség a B-ben,aki jól teljesít,az játszani fog,vagy legalább is keretbe fog kerülni többször,attól függetlenül hogy mennyi kp van a keretben.
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2018.02.08. 22:32:16

Nagy kár hogy az ilyen Gomes-félék elveszik a helyet a saját nevelésű tehetségektől. Az átigazolási díját (35 millió Euro?) pedig szét kellett volna osztani, mondjuk az Unicef-nek. EV biztosan jobban látja mint pár millió néző, de hogy mit látott az kiderül a további AG játékpercekből. Ezt a Barcelona nem engedheti meg magának, szerintem egy sokkal gyengébb csapatból is kilógott volna a mai teljesítménye. Tragikomikus. Senkitől sem zavartatva simán kiemeli a vonalon kivülre, odapasszolja az ellenfélnek, több lábot rúgott mint labdát és sokszor Messi útjábban van.
2021, a szerződése vége még nagyon messze van :(
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.08. 22:31:41

ÚGy voltam vele egy ideje hogy kicsit fejlődőtt ezért nem kritizálom, de a mai mecset elnézve totális homály.

Komolyan, ha meglátom a Chelsea elleni kezdőcsapatban lehet ki is kapcsolom abban a másodpercben a tv-t, mert annyira benne lesz egy rossz eredményben, mint ahogy a PSG elleni 4-0-ban benne volt..
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.02.08. 22:30:27

S.Agüero írta:Volt már értékelhető megmozdulása? Hatalmas alibi ez az ember.
Szerintem ő is érzi, hogy ha ő maga akar bevállalni valamit akkor elrontja, és inkább csak jön az oldalpassz. Kétszer próbálkozott eddig. Egyszer a beadásából bedobás lett a túloldalról, a másodiknál meg eladta a kapunk előtt, pedig még fel is nézett!

Rosszabb eddig, mint az előző meccsein.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.02.08. 22:21:30

mi volt az a passz a 16os előtt????
Korábban Valencia játékos volt, nem könnyű átszokni. :)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.08. 22:19:42

Volt már értékelhető megmozdulása? Hatalmas alibi ez az ember.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.02.01. 22:13:39

Ennyivel inteligensebb edző Valverde LE-nél, nem játszatja annyit ezt a szupersztárt. Sajnos tök fölösleges igazolás volt, és mégha elér is egy szintet, akkor se érte meg idehozni. Van ilyen ilyen. A Valencia jól járt legalább.
Ahogy sokan irtátok kiegészítő embernek túl drága, vagyis fölösleges. Másra meg nem jó.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.28. 14:53:54

Max Busi posztján próbálgatnám, egyszer ott játszott és egész jól osztogatott, illetve nem esik pánikba, amikor szorongatott helyzetben megkapja, de a 16-os környéken nem akarom látni elöl. Azzal a Real elleni két helyzettel, amikor lövés közben szinte hátraesett, teljesen kiégetett, ha álmaimban előjön, izzadva riadok fel.

Én lestem anno a Valeba tényleg, és jól csinálta, amit csinált, de vele kapcsolatban is kijött, h bizony a Barca középpálya más agymunkát igényel. És ez egy komoly ellenérv Bob felvetéseinek, h melósabb kp-t kell hozni.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2018.01.28. 13:46:52

Ha minden jól megy, szezon végén lesz 4-5 meccs, amit végigjátszhat. Ha megérdemli h maradjon (eddig nem), akkor cserének elmegy. Ha nem tud mutatni semmit, akkor mehet. Addig sztem nem érdemes elhamarkodni semmit. Mivel Cou a BL-ben nem játszhat (amennyire tudom), így a kis csapatok ellen jó eséllyel Cou és AG kezdő lesz, a 3.kp pedig vagy DS vagy vmi ifjonc.
A Fifa egy szégyen
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.28. 13:21:47

S.Agüero írta:Amúgy az a vicc, hogy kevesebben lettünk a középpályán, de Rafinha és Arda eddig sem játszott semmit, tehát végül is Gomesék még kevesebb játékperchez fognak jutni, mert Coutinho megkapja majd Deu+Vidal+Denis+Gomes perceit nagyjából.
ezért örültem én duplán counak, nem kell nézni a töltelékeket. a kp-ra van ini, busi, rakéta, paula, cou, sr, ez 6 ember 3(4) posztra. DS meg AG meg mehet a levesebe, remélem nyáron elhúz mindkettő innen, egyik sem szint
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.28. 13:09:23

Amúgy az a vicc, hogy kevesebben lettünk a középpályán, de Rafinha és Arda eddig sem játszott semmit, tehát végül is Gomesék még kevesebb játékperchez fognak jutni, mert Coutinho megkapja majd Deu+Vidal+Denis+Gomes perceit nagyjából.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.01.28. 13:05:23

recrea írta: Olyan szinten benéztük a csávót, mint én szoktam a csajozást részegen hajnali 3-kor.
ugyan már ennyit szerintem Te sem tudsz inni... :mrgreen:

Cou érkezésével még kevesebb levegő jut majd számára, nem hiszem h. Ini, Busi, Rakéta, Paula, S.Roberto sortól ő játékperceket tudna elvenni. Zömmel a bal szélen töketlenkedett Ini helyetteseként, láthattuk h. olyan kreatív és pengés volt vele a csapat mint egy kőbalta.
Eddig is a kreatív kp-k (Ini, Cou) hiányában álltunk fel a Gomes - Busi - Rakéta középpályával ami inkább kényszer volt mint tudatos. Dembele helye sem tiszta, ha visszatér, illetve Vidalt is jobb szélső középpályásként játszatja EV. Talán Denis-el szemben preferálja egyedül EV.
Remélem, amint megszabadulunk a ballaszttól (DS, Deu, Vidal) Gomes lesz a következő. Nagy pénzt sajnos érte sem várhatunk, de mivel fiatal és robusztus testalkata alapján illeszkedhet más csapatok játékfilozófiájába, talán elviszik, ha ő is menni akar. Amennyiben nyáron jön a brasil Arthur a kp-ra, úgy kizártnak tartom h. ő tovább maradna.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.28. 12:47:24

Olyan szinten benéztük a csávót, mint én szoktam a csajozást részegen hajnali 3-kor.
Annyi különbséggel, hogy az vicces, míg Gomes teljesítménye szomorú. Amúgy sosem olvastam még szebb hasonlatot. :mrgreen:
Lezárt