André Gomes

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szezonértékelő:

1
22
76%
2
5
17%
3
2
7%
4
0
0 szavazat
5
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 29
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.16. 12:15:50

herlius írta: fejben nincs egyben.
Na ez az a kifogás, amit én tudok sajnálni, de elfogadni nem.
Egyszer-egyszer okés, de nem lehet folyamatosan ezt a kifogást használni.
Nyilván más tészta, ha valakinek valami tragédia történik a családjában, elveszít valakit vagy akármi, ez okés, hogy kijön a pályán is néhány hétig.

Mondom ezt úgy, hogy nálam még mindig nem akkora bukta a srác, mint itt sokaknál, igen az utolsó meccse kifejezetten botrányos volt, de előtte stabilan hozta amit tud.

De egy játékosnál aki itt van másfél szezon óta ezt nem tudom elfogadni. Dembele-nél is lassan elfogy ez a kifogás.
Nekem senki ne mondja, hogy egy profi labdarúgó, aki egész életében focizott, a világ egyik legjobban felszerelt együttesénél (ha érzi, hogy gáz van) nem tud egy rendes sportpszichológussal elbeszélgetni. Értem én a nyomást, értem én, hogy be kell illeszkedni, új közeg, új város, új csapat, új edző, új játékrendszer, netán új nyelv stb.

De másfél szezon után ez nem lehet senkire kifogás.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2018.02.16. 11:47:28

Én kicsit sajnálom a srácot. Szerintem ő tipikusan az a játékos, akinek nem elsősorban a képességeivel van baj, hanem fejben nincs egyben. Egyszerűen mentálisan nem bírja el azt a terhet, amit egy ekkora csapat játéka megkövetel. Fél. Nincs kellő önbizalma, nem meri megcsinálni azokat a dolgokat, amiket egyébként valószínűleg tud, hiszen a Valenciában egyáltalán nem volt rossz. Itt viszont hatalmas a nyomás, minden szinten. Ha tavasszal nem tud előhúzni valami látványosat, akkor mindenkinek jobb lenne a váltás. A csapat nem bír el sorozatosan egy görcsölős játékost, ide vérprofik kellenek. Neki pedig jót tenne egy szintet visszalépni, ahonnan akár újra felépítheti magát. Az is lehet, hogy csak későn érő típus, akinek több év kell a kibontakozáshoz, de egy Barca-ban sajnos nincs idő sokáig dajkálgatni a játékosokat.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.16. 11:35:10

Én még azért számítok tőle egy "búcsúzós" Chelsea elleni bénázásra berakják kezdőként.

Nagyon nem ide való a pali, olyan mint Matyi balhátvédként.
Egy Valencia típusú tank brigádba kiváló, de nálunk meg elefánt a porcelánboltban kategória.

Szezon elején megvadult, Espanyol ellen kifejezetten jó volt, amikor rögtön indította a társakat, rendesen megindult a labdával érdemben is, de megint visszafejlődött.
zsiguci
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.06.04. 18:23:24
Tartózkodási hely: magyarország -8834

2018.02.16. 10:44:10

8) Nos végre talán a nyáron távozik A Gomes .Ő igazán nem illett a csapatba ,ha ő játszott az agy víz kerülgetett, alibi focija láttán. Talán ha két meccsen nyújtott maradandót. Sok sikert neki máshol .
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2018.02.10. 11:18:37

Subinho írta:Ez a csóka sajnos egyáltalán nem érti a játékot, mondanám, hogy nulla, de inkább mínusz, az elszórt vak labdái miatt. Mintha félne, hogy nehogy megjátszák... Nemtom mire tudnánk egyáltalán használni.
Annak idején Oleguernél folyt erről a vita. Nehéz volt dönteni a számos lehetőség között: bal kapufa, szotyiárus, stb.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.10. 09:31:44

Ez a csóka sajnos egyáltalán nem érti a játékot, mondanám, hogy nulla, de inkább mínusz, az elszórt vak labdái miatt. Mintha félne, hogy nehogy megjátszák... Nemtom mire tudnánk egyáltalán használni.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.09. 20:31:22

S.Agüero írta: Barcafantomee írhatja aláírásba. :mrgreen:
Jut eszembe, nem fognak kitiltani minket? Suareznek nincs eu-s levele, és így már 4-en vannak :mrgreen:


Dembele amúgy már ma is a csapattal edzett teljes egészében, látva a tegnapiakat, inkább játszatnám őt vagy Paulát, csak fejükbe tudná verni Valverde hogy ne felejtsenek el visszazárni.

Nem találtam azóta elemzést a játékáról, pedig reméltem hogy nálam sokkal okosabbak kielemzik hogy jól végzi-e a dolgát nyár óta, vagy pedig a teljesítménye az emberhátrányhoz közelít.

Csak ilyeneket, amik nem túl biztatóak Gomessel kapcsolatban, érdemes megnézni a második és harmadik videót is:
https://www.youtube.com/watch?v=zow-vJvmwlM" target="_blank


Plusz a párizsi 4-0-s elemzést, ahol fogalma sem volt szintén, hogy mikor kell rátámadni az emberre, mikor nem, és hol kell helyezkedni, és rengeteg terület nyílt amit ki is használt a PSG.
Amikor az egész csapat visszaállt embert fogni, akkor ő kivált hogy hagyjon egy szabad megjátszható embert, aztán szívhattak a többiek hogy megoldják, és még lehetne sorolni
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.02.09. 20:30:48

Cestus írta:
S.Agüero írta:Barcafantomee írhatja aláírásba. :mrgreen:
Egy perc nyugta nincs, mióta kitalálta ezt. :D
Épp hogy kifért, a 300 karakteres szabály miatt, rövidíteni kellett. :mrgreen:

On:
Nekem sem tetszik, de tényleg nagy esély mutatkozik Gomes kezdő tagságára Londonban. Dembélé addig kétlem, hogy játékba lendül, és csak a 60. perc körül áll majd be szerintem. Mondjuk ha Paula tudná hozni a Bernabeús formáját, akkor inkább őt kezdetném. Valverdét ismerve, idegenbeli rangadós brusztolós játékost szeret betenni 4. KP-nek, szóval vagy a portugál vagy a brazil.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.09. 20:07:50

S.Agüero írta:Barcafantomee írhatja aláírásba. :mrgreen:
Egy perc nyugta nincs, mióta kitalálta ezt. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.09. 19:55:55

visca el barca írta:
Subinho írta:De nekem tetszett a Semedo-Robi jobb szél is.
ha 100x nem írtuk le, akkor egyszer sem. a cselzi ellen semedo eltiltott
Barcafantomee írhatja aláírásba. :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.09. 19:49:48

Subinho írta:De nekem tetszett a Semedo-Robi jobb szél is.
ha 100x nem írtuk le, akkor egyszer sem. a cselzi ellen semedo eltiltott
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.09. 19:42:54

Nero. írta:de szerintem Londonban kezdő lesz és nincs jobb megoldás egyelőre.
De, van. Dembélé, ha felépül. Ha nem, akkor Paulinho. De még Vidal vagy Paco is jobb ennél. :|
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.09. 19:18:50

Paulinho és Gomes között zongorázható a különbség. Igazából bárkivel jobban járunk, Gomes gyakorlatilag nettó emberhátrányban! Játszon Paula, Denis, vagy Vidal, bárki jobb! De nekem tetszett a Semedo-Robi jobb szél is. Ha Paula játszik, akkor valszeg rombusz kp lesz, nem jobb szélső!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.09. 18:50:00

Szerintem is gyenge volt tegnap támadásban, de szerintem Londonban kezdő lesz és nincs jobb megoldás egyelőre.

4-4-2 kell Iniesta-Busquets-Rakitic-??? Kpval. A jobboson meg Paulinho is szenved, Vidal védekezésben 0, Dembelé addigra meg nem épül fel.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.09. 18:27:18

Na akik legutóbb hurrogtak, hogy Gomes hasznos, meg, hogy bele fog jönni, stb. remélem nézték a Valencia elleni produkcióját. Ha van ember aki nem érdemli meg, hogy egy percet is játszom a továbbiakban, akkor az Ő! Denis, vagy Vidal legalább néha mutatott valamit, de ez a szerencsétlen. Komolyan azt érzem, azért játszik, hogy hátha mutat valamit, mert így gyakorlatilag eladni sem lehet, kinek kellene?
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.09. 17:50:12

Örüljetek amúgy, hogy ilyen gáz volt Gomes. Ha lett volna mondjuk 1-2 értelmes beadása, azzal bealtatta volna Valverdét, és csak a 60.-70. percben cserélte volna le. :D

Hogy borzoljam a kedélyeket: szerintem a taktikai faltjai hasznosak voltak az első félidőben, a Valencia játékát jól tördelte. Hogy ne legyek kikiáltva Gomes-fannak, hozzáteszem, hogy a veszélyes helyeken eladott labdáival és a pontatlan beívelésével viszont kiválóan ellensúlyozta a pozitívumokat. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.02.09. 17:19:40

danixx írta: jöttek a hülyébbnél hülyébb kommentek... .
Mondjuk amilyen kommenteket te eddig leraktál az asztalra, én leszállnék arról a lóról. :)
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MisterDJ
Barça B
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2016.11.28. 10:42:54
Tartózkodási hely: Győr

2018.02.09. 17:12:32

Követem az előttem szóló mondandóját!

Tegnap végig fogtam a fejemet rajta :D Amikor jobb oldalról kirúgta a bal oldal vonalra túlra mutatta a kamera,hogy Valverde ideges lett és a cipzárt inkább a szájáig húzta és a pad fele indult. Pedig a mester nem sokszor lesz ideges meccs közben (na itt nem ásítozott garantáltan) :mrgreen: Mondom magamnak: "Mester kérlek szépen szedd le ezt a szerencsecsomagot a félidőben." És hát szerencsére van esze így miután levette a pályáról Gomest élvezhetőbb meccset láttunk. =D>
"Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat."
- Leo Messi

“A történelem legnagyobb Barcájának volt a motorja, agya és stílusa egyben. Remélem hamarosan visszatér”.
-Carles Puyol mondata Xaviról
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.09. 16:22:58

danixx írta:Ajánlom figyelmébe a tegnapi meccset azoknak, akik múltkor letámadtak, mert kifejeztem nem tetszésem emberünk ellen, és jöttek a hülyébbnél hülyébb kommentek... "ő többet tett a csapatért mint én, vagy bármelyikünk fog tenni", csak, hogy egyet idézzek.
Gomes abszolút nem a rajongók kedvence sehol sem, itt sem. Így kétlem, hogy emiatt támadtak volna le.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.09. 14:24:43

Chino írta:...
félre értés ne essék, én arthurt se akarom. van annyi ember a kp-ra mint a szemét.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.09. 14:14:33

visca el barca írta:
Chino írta:de még videok alapján sem tűnik nagy durranásnak.
ahogy alena sem. játszott egy pár hoki meccsen, de azokon sem mutatott soha semmit.
Én a videokról beszéltem, de ha megnézel mondjuk a brazilról egyet és Alenanak csak az idei szezonjáról látszik a különbség és nem Arthur javára. De ez szubjektív. Az sem igaz, hogy nem mutatott semmit, a Murcia ellen például a mezőny egyik legjobbja volt, az Espanol ellen az egész csapat kritikán aluli. Ráadásul nem kerülne 30+ millióba, nem foglalna el egy "idegen" helyet a keretben. Amúgy javaslom, hogy nézd a B meccseit, a spanyol másodosztály sem olyan sokkal gyengébb, mint a brazil.

De, hogy ne legyen teljesen off amiről beszélünk még mindig Gomes távozásának a függvénye. Nagy talány, hogy távozik-e, én azért arra tippelnék, hogy egy évet még marad, szemmel láthatóan inkább Denis került ki a pikszisből. Én inkább az ő távozására fogadnék, két embert a kp-ról úgy, hogy Arthur biztos nem jön nem hiszem, hogy bevállalnak. Mondjuk, ha Dembouz tényleg a kp-ra kerül, akkor ott van még egy Ini, Paulinho, Vidal (?) sor, de közel 60 meccsnek sérülékeny vagy éppen korosodó játékosokkal nekivágni merész. Vagy ilyenkor a B-csapathoz nyúlni.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.09. 13:51:46

Chino írta:de még videok alapján sem tűnik nagy durranásnak.
ahogy alena sem. játszott egy pár hoki meccsen, de azokon sem mutatott soha semmit.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.09. 13:41:05

S.Agüero írta:
barca0417 írta:Mennyivel jobb lenne ha Seri lenne helyette a keretben. Pici értékük hasonló, fizetésben sem lenne nagy különbség. Pénzben nagyjából ugyanott lennénk ha nyáron eladtuk volna és hoztuk volna helyette az afrikai Xavit. De mennyivel változatosabb és kreatívabb lenne a középpályánk.
Jaja, vagy anno Gomes helyett Parejo a Valenciából.
De pont ezért hozzuk majd szerintem Arthurt, bár elvileg csak '19-ben.
Alenanak megürülhetne egy hely. Nagyrészt ezért is bánom, hogy ezt az Arthurt hozzuk. Ugyan nem láttam sokat belőle, de még videok alapján sem tűnik nagy durranásnak. Az itt lenézett Rafinha például közel ilyen idősen már brazil válogatott volt, az összes korosztályos válogatottat végigjárva, spanyol bajnokságban bizonyítva.
Persze ennek ellenére lehet, hogy siker lesz, de inkább ilyen Keirrison szagot érzek.
Forca Barca!!!!
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2018.02.09. 13:40:22

Neki itt most lefőtt a kávé. Szerintem a nyilatkozat is egyértelműen utal arra, hogy EV nem ezt várta tőle, de mintha tegnap a meccsen párszor idegbe is állt volna Ernő bá mikor a barátunk jó pár alkalommal "brillírozott". Pedig szerintem őt nehéz lehet felidegesíteni.Játszani fog még pár meccsen csereként, de a tegnapi játéka után durva teljesítményt kellene neki lerakni jó pár meccsen, hogy visszaszerezze EV és szurkolók bizalmát. Olyan a csávó szerintem, hogy egyszerűen mentálisan nincs ott meccsen. A sablon mozgásokat megcsinálja, de ha kicsit is szorongatott helyzetbe kerül a labdával, szinte mindig rossz megoldást választ vagy elguzmicsolja.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.09. 13:19:14

barca0417 írta:Mennyivel jobb lenne ha Seri lenne helyette a keretben. Pici értékük hasonló, fizetésben sem lenne nagy különbség. Pénzben nagyjából ugyanott lennénk ha nyáron eladtuk volna és hoztuk volna helyette az afrikai Xavit. De mennyivel változatosabb és kreatívabb lenne a középpályánk.
Jaja, vagy anno Gomes helyett Parejo a Valenciából.
De pont ezért hozzuk majd szerintem Arthurt, bár elvileg csak '19-ben.
Lezárt