André Gomes

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szezonértékelő:

1
22
76%
2
5
17%
3
2
7%
4
0
0 szavazat
5
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 29
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.09.13. 23:00:30

Eleg batortalan volt, sokszor erzodott, hogy nem erzi meg a jatekot annyira, de ma elegedett voltam vele osszessegeben. Mondjuk Ini helyen nem surun jatszatnam tobbet, oda ez a stilus nem palya, de az viszont fontos dolog lehet, hogy Rakitic es Busi helyen is bevetheto - a Valencias multja alapjan nem pont erre szamitottam.. :D Okosan jatszott, a vegere kicsit batorodott is, nyomatnan most par meccsen, hogy jatekba jojjon - nyilvan cserekent csak javareszt -, ha igy halad, egy stabil csere lehet belole ev vegere.

Ennel nyilvan tobb kell majd tole a jovoben - bar ha csak Busi es Rakitic posztjan lesz csere, akkor nem sokkal -, de mondom, kezdetnek en ezzel egeszen elegedett voltam. Es szamomra ma is vilagosan latszott, hogy Rakitic helyen kene leginkabb nyomatni, nem Ini posztjan. Oda egy fullos Denis jobban passzolna, de egyelore visszafejlodes jeleit mutatja a spanyol, remeljuk csak ideiglenesen..
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.09.04. 17:07:40

palesz77 írta:Barcelona announce that André Gomes has a contusion in his right leg. Next week, it will be determined when he'll return to the team [fcb]
visca el barca írta:Barca are worried about Andre Gomes' history of muscle problems. He'll undergo thorough medical checkups twice, today and tomorrow.

az lesz még a szép történet ha úgy igazoltuk le, hogy előtte nem volt orvosin és kiderül h valami komoly baja van :?
kezdődik....

https://www.youtube.com/watch?v=9AajslFuPro" target="_blank
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.09.04. 16:33:25

Barcelona announce that André Gomes has a contusion in his right leg. Next week, it will be determined when he'll return to the team [fcb]
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.09.03. 00:09:29

Combizmával van elvileg valami bibi. Amúgy nem ettől tartottak a le igazolásakor? Mintha rémlene valami, hogy krónikus izom problémákat emlegettek vele kapcsolatban.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.09.02. 22:22:08

Nem is maradt az edzotaborban, ha jol olvastam este mar Barcelonaba erkezett.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.09.01. 23:17:18

Megsérült Gibraltár ellen, azt nem írják, hogy mije, meg mennyire komoly, de le kellett hozni. Remélhetőleg csak elővigyázatosság..
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.08.23. 10:16:01

randomguy írta:de én nem biztos hogy röhögnék ha megütik a luxuskocsimat
a kocsi nem az övék, így nyugodtan röhöghetnek. :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2016.08.23. 08:24:35

Szűk lehet a kihajtó... 8)
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.08.23. 07:22:35

Vermaelen már nincs, mégis megtörténnek ilyenek. :twisted:
Kép
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2016.08.22. 21:18:32

Andre Gomes accidentally slightly hit Suarez' car from behind while leaving the training centre, and both players laughed it off. [SPORT]

nembaj majd ebben is fejlődik :mrgreen:
de én nem biztos hogy röhögnék ha megütik a luxuskocsimat, de nyilván ők ezt megtehetik :D
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.08.19. 00:06:30

S.Agüero írta:De miért zárja ki egymást a pontosság és a kreativitás? :)
Nem zárja ki egymást...ezzel akkor le is zártam a vitát, mert kb ennyi a lényeg :D egyik legfőbb oka annak, h 10 éve a csúcson vagyunk, h nálunk van a legtöbb olyan játékos, akiben mindkét tulajdonság megvan.

Azt is észre kell venni, h a Barca focija is átalakult. Addig tolta a védekező csapatot Xavi-Ini-Villa-Messi jobbra meg balra, amíg el nem tolódták magukat, amikor ezt észlelték bamm jött a kereszt- vagy mélységi passz. Azóta kicsit mást játszunk (egyáltalán nem ugyanazt), amibe pl egy Gomes tipusú játékos jobban illik.

Ott van Pedro példája, nem azért lett hasztalan, mert elfelejtett focizni vagy hirtelen gyenge lett a formája...most nem írom le miért (aki érti érti), de ha egy kis esze lett volna, ment volna Pep után, mint a kiskutya.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.18. 23:28:26

Én sem ragozom tovább, de a komplex feladatkör az valóban támadás és védekezés és sokkalta nagyobb terület lefedése mozgásban mint régebben. De attól még az alapséma marad ugyanaz, hogy a labdát el kell juttatni előre. Továbbra sem elvárás olyan, ami nem alap elvárás. Az hogy Iniesta vagy máskor más csinál ilyet oké, de ez az elvárás szó nagyon bántja a fülem.

Tényleg máshogy látjuk, kreativitás nem lő gólt, a gól passzból és lövésből lesz, nekem ez a filozófiám. És ismét csak tudnék erre írni egy Cruyff idézetet, hogy kreativitás. :D Cirkuszban a helyük. :D

A hülyeségnek meg örülök. :D Akkor fogalmazzunk úgy, hogy nem befolyásolja egy játékos megítélését egy-egy nagyobb passz. Max youtube-on megér pár kattot....De te is ezt írtad nagyjából, úh. ebben is megegyezhetünk.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.18. 23:08:27

Tromort77 írta:Másról beszéltek érzésem szerint. Palesz szerintem a kreativitás fontosságát hangsúlyozza...
Köszönöm, ennyi lett volna. Akkor azért érthető volt nagyjából.
Bob_Marley írta:Mindegy máshogy látjuk, palesz77 te eltudsz attól alélni ha valaki ad egy negyven méteres passzt miközben meg mellette tízszer ugyanúgy eladja abból....(nyilván túlzás a tízszer, de érzékeltetni akartam)
Ez meg mondjuk így hülyeség, mert a passz lehet, hogy tetszik, de a játékos teljesítményétől attól még nem alélok el. Ha Denis vagy Ini ész nélkül lőné be a labdákat, akkor az az 1 ami jó helyre megy tetszene, de alapból nem lennék a játékossal elégedett. Mint Alves beadásai a Lucho korszak elején. Tök jó, hogy egy meccsen csinált 2-3 helyzetet, de mellé 20 beadása meg homály volt. Sose mondtam, hogy én ezt szeretem. Mondjuk ha a csillagokat lehozza mezőnyben, és 5-ből csak 1-2 kiugratása jó adott meccsen - nyilván átlagban ennél jobb arány kell -, attól még lehet valaki hasznos szerintem, de ez megint más dolog. Erre meg mondhatod, hogy túl kockázatos, és nem erről szól a foci, de Pep idejében se adott Xavi 10-ből 9-et lábra, sajnos vagy nem sajnos, de ez benne van ebben a stílusban, Messi is hibázik sokszor, csak ő többet is próbálkozik. Nem tudsz úgy védelmet feltörni, hogy közben ne adnál 1-2 rizikósabb labdát, ezek meg sose lesznek 100%-os pontosságúak.
Bob_Marley írta:Csak az alap "elvárás" egy ilyen játékfelfogásban és taktikával kiálló csapatnál, hogy nem szabad középpályán elveszteni a labdát.
Te írsz arról, hogy összemosódnak a szerepkörök a középpályán is - ami igaz, és egyetértek -, sokoldalú játékosok kellenek, akik mind támadni, mind védekezni tudnak. Ezek után nem értem, hogy hogy lehet "csak" az az alap elvárásod egy játékos felé, hogy játssza meg mindig pontosan és rizikómentesen, mellé meg védje a területét. Az az alap manapság, hogy 2-3 feladatkört jól lásson el egy játékos, mellé még ennyiben legyen hasznos is, ez a régi SR féle szerep, hogy juttasd el pontosan Messinek, majd ő megoldja, nekem elég halovány - láthatóan Luchonak is, különben nem jöttek volna Gomesék, és SR már akkor kezdő lett volna.
Bob_Marley írta:Ezt játsszuk mi is elég régóta, ilyen rendszerekben elengedhetetlen a labdabiztos, pontos középpályás. Xavi se indult meg sűrűn aztán végig uralta a játékot. :D Van olyan, aki meg igen és nem is ezt írtam, hogy na akkor ezt nem szabad.
Azért írtam ezt Gomesről, hogy lépjen fel, mert ez az egyik fő erőssége, hogy érzi mikor kell belépni a támadásokba, és mikor kell megindulnia.. Felesleges lett volna azt írnom, hogy mélységből uralja a meccset, és irányítsa a játékot mint Busi - akinek a szerepköre leginkább hajaz Xaviéra manapság, az utolsó passzokat leszámítva -, amikor nem pont ez a legfőbb erőssége, és nem is ezért hoztuk jó eséllyel.

És igen, itt feltételezem, hogy Gomest nem azért hoztuk, hogy Busival váltogassák egymást vkp poszton meccs közben, hanem azért, ami miatt ilyen kelednő lett a Valenciában.
Bob_Marley írta:Messinek a feladat megindulni meg belőni a védelem mögé, nem Gomesnek vagy másnak. Iniesta vagy más is szokta, de ritka, mert továbbra is nem ez a feladatuk.
Itt meg halkan megjegyezném, hogy Ini a top 5 ligákban Messi mögött ha jól rémlik 2. helyen volt tavaly, de max top 3 középpályás a "through ball"-okban - védelem mögé lőtt labda. Úgyhogy lehet mondani, hogy ez nem feladata a Lucho féle csapatban a középpályának, de ez a tavalyi évre szimplán nem volt igaz. Messi nyilván többször próbálkozik, de attól még hátulról is folyamatosan jött a támogatás.

Na mindegy, én nem ragozom tovább, lehet lovagolni azon, hogy elsődleges feladat-e, vagy csak plusz elvárás, hogy segítse a támadást egy Barca középpályás, de az én szememben ez lényegtelen, mert itt én egy kezdőért küzdő játékostól elvárnám, hogy a pluszt is "el lehessen várni" tőle, amikor a pályán van. És nem úgy, hogy minden második mozzanatától leforduljak a székről, hanem posztjához mérten reális arányban.. Nyilván lehet ez a plusz az, hogy labdakihozatalokban 10/10, és nem így vállal nagyon sokat, de akkor azt csinálja olyan szinten, mint Kroos és Busi. Gomes nem ilyen, ezért tőle más pluszt "várok el" meccs közben, amit már lentebb leírtam. És ismétlem, ez az első tétmeccse volt, nem most várom el ezeket, de a jövőben ha kezdő akar lenni, ennél bátrabban kell játszania, és megmutatni, hogy mit is tud valójában - és hogy miért hoztuk ide ennyiért.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.08.18. 23:01:18

Szerintem első meccshez képest teljesen jó volt.Nyilván vegig akarta játszani ezért nem színezte agyon nem csinált semmi olyat ami után fujjogni lehet rá.Volt távoli próbálkozás pontosan tervezett passz de semmi ami bajt csinál.Nekem tetszett.
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.08.18. 22:38:53

Samper írta: Joggal alibizték le, mert amióta feltalálták és begyakorolták a buszoztatást, ez így nem műxik.
Irónia volt, de mind1. A lényeget kiragadtad.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.08.18. 22:34:51

Normandia írta:
Bob_Marley írta:Holland foci alapja, mindig is a labda megjátszására, s az ellenfél forgatására alapult. És gyors, pontos passzokkal eljuttatni előre a labdát. Ell meg sok mozgás. Ezt játsszuk mi is elég régóta, ilyen rendszerekben elengedhetetlen a labdabiztos, pontos középpályás. Xavi se indult meg sűrűn aztán végig uralta a játékot. :D Van olyan, aki meg igen és nem is ezt írtam, hogy na akkor ezt nem szabad. Csak az alap "elvárás" egy ilyen játékfelfogásban és taktikával kiálló csapatnál, hogy nem szabad középpályán elveszteni a labdát.

És ha már nekem nem hisztek akkor a jó öreg Cruyff egyik jó kis idézete:
"Mielőtt hibáznék, inkább nem követem el azt a hibát." egy félmondatban benne van minden, mi ennek a játéknak az alapja.
Ok, csak amikor ezt Arda szószerint vette, akkor le lett alibizve. A pontosság nem zárja ki a támadóbb felfogást, a támadások direktebb segítését.
Joggal alibizték le, mert amióta feltalálták és begyakorolták a buszoztatást, ez így nem műxik.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.08.18. 22:25:57

Bob_Marley írta:Holland foci alapja, mindig is a labda megjátszására, s az ellenfél forgatására alapult. És gyors, pontos passzokkal eljuttatni előre a labdát. Ell meg sok mozgás. Ezt játsszuk mi is elég régóta, ilyen rendszerekben elengedhetetlen a labdabiztos, pontos középpályás. Xavi se indult meg sűrűn aztán végig uralta a játékot. :D Van olyan, aki meg igen és nem is ezt írtam, hogy na akkor ezt nem szabad. Csak az alap "elvárás" egy ilyen játékfelfogásban és taktikával kiálló csapatnál, hogy nem szabad középpályán elveszteni a labdát.

És ha már nekem nem hisztek akkor a jó öreg Cruyff egyik jó kis idézete:
"Mielőtt hibáznék, inkább nem követem el azt a hibát." egy félmondatban benne van minden, mi ennek a játéknak az alapja.
Ok, csak amikor ezt Arda szószerint vette, akkor le lett alibizve. A pontosság nem zárja ki a támadóbb felfogást, a támadások direktebb segítését.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Tromort77

2016.08.18. 22:22:56

Nem azt írtam, hogy vaktában lövőldözze előre a labdákat. ](*,)

Betömörülő védelem ellen amikor a támadóinkhoz el sem jut a labda akkor igenis a középpálya feladata lenne váratlant húzni. Pont mivel ez nincs vagy csak minimálisan megy vissza Messi szervezni. Ami egyfelől az ő zsenialitását mutatja, másfelől meg nem egészséges, hogy mindig tőle függünk mert őt is ki lehet venni a játékból.

A Holland foci pedig már nagyon átalakult. Önmagában már kevés.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.08.18. 22:13:29

De miért zárja ki egymást a pontosság és a kreativitás? :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.18. 22:11:38

Holland foci alapja, mindig is a labda megjátszására, s az ellenfél forgatására alapult. És gyors, pontos passzokkal eljuttatni előre a labdát. Ell meg sok mozgás. Ezt játsszuk mi is elég régóta, ilyen rendszerekben elengedhetetlen a labdabiztos, pontos középpályás. Xavi se indult meg sűrűn aztán végig uralta a játékot. :D Van olyan, aki meg igen és nem is ezt írtam, hogy na akkor ezt nem szabad. Csak az alap "elvárás" egy ilyen játékfelfogásban és taktikával kiálló csapatnál, hogy nem szabad középpályán elveszteni a labdát.

És ha már nekem nem hisztek akkor a jó öreg Cruyff egyik jó kis idézete:
"Mielőtt hibáznék, inkább nem követem el azt a hibát." egy félmondatban benne van minden, mi ennek a játéknak az alapja.
Kép
Kép
Kép
Tromort77

2016.08.18. 22:05:53

Másról beszéltek érzésem szerint. Palesz szerintem a kreativitás fontosságát hangsúlyozza. Amivel teljesen egyet értek, az, hogy valaki jól passzol 5-10 méteren belül az még kevés egy Barca középpályásnak. Persze amíg van egy Messi addig Ő kreativitásától függ a csapat. De ez sokszor hátrány is, mert ha leveszik a pályáról akkor rögtön előjön, hogy a középpálya nem tud kellő helyzetet megteremteni. Messi azért fejlődik vissza irányítónak, mert kreativitásban messze elmarad ez a középpálya a korábbiakhoz képest. Korábban elég volt Messinek a támadóharmadban várnia labdát mert a középpálya eljutatta hozzá. Manapság ez nem így van és Messitől kell váratlan húzás sokszor, hogy előre induljon egy támadás.
Illetve a körbe passzolgatásnak is akkor van értelme, ha utána ki lehet használni a réseket. De ahhoz meg kockáztatás kell és olyan ember aki bemeri vállalni. André Gomes most még visszafogottabb volt. Pontos és jó, de visszafogottabb. Ha csak a szimpla pontos és gyors passzok elegek lennének akkor Sergi is középpályás lenne.
Én aztán főleg nem szeretem Iscot és a hasonló egy jó megmozdulás majd 10 rossz embereket, de ez már a másik véglet. Nem azt várja senki sem Gomes-től, hogy a fülén pörgesse a labdát, csak azt, hogy vállaljon majd többet. De nyílván ez majd idővel kialakul.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.08.18. 22:01:51

Látványos vs taktikus foci chapter 9000.

Egyébként én is azt várom el Gomestől, h igenis legyen benne a gólokban, vállalja a támadás építést, én azt nem tudom élvezni ha csak 2 méteres biztonsági passzok vannak, engem nem szórakoztat.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.18. 21:41:35

Plusz részt elfogadom, ezt írtam én is. :D Kapu elég érkezni vagy odakeveredni plusz, de NEM ELSŐDLEGES feladat.

Az meg hogy mi a játékunk, s abban ha nem a pontosság az elsődleges akkor baromira más játékot látunk.....És úgy beszélünk erről mintha magától érthető lenne, pont Mascheranonál van felhozva hogy nem olyan jó labdakihozatalban, ékes példa rá, hogy mi a fontos a középpályásainknál. Labdaszerzés és annak gyors pontos megjátszása. Nem többet kell vállalni hanem amit rád bíznak 100%-ra hozni. Ha úgy adódik akkor menjen előre, de ez nem lehet elvárás. Én ezzel nem értettem egyet az elején se, mert amit tegnap művelt magas szint volt. És nagyon nem értek egyet azzal, hogy mit várunk el tőle, mert csinálja ha úgy adódik de a labdavesztés a mai fociban végzetes lehet. És az összes tudásban pont az van benne, hogy valaki fejben és testben is gyors és a legjobb döntést hozza. A legjobb döntés meg mindig a pontos passz, pontos lövés és gól,ebben talán megegyezhetünk. :D

Mindegy máshogy látjuk, palesz77 te eltudsz attól alélni ha valaki ad egy negyven méteres passzt miközben meg mellette tízszer ugyanúgy eladja abból....(nyilván túlzás a tízszer, de érzékeltetni akartam)Ezzel sem értek egyet, edzői nyilatkozatok, elemzések mind-mind arról szólnak, gyorsaság, pontosság, erő. Kezd kikopni az irányító, kezd a klasszik vkp és így tovább, mert komplex feladatkörök vannak és meccset azzal lehet nyerni ha a felsorolt három paraméterből megtudod nyerni a meccset. Nekünk pedig a legnagyobb előnyünk a pontosság. (Előre-hátra, ez a komplexitás benne)Erőben is sokat fejlődtünk, erre is jó lehet Gomes is egyébként. Messinek a feladat megindulni meg belőni a védelem mögé, nem Gomesnek vagy másnak. Iniesta vagy más is szokta, de ritka, mert továbbra is nem ez a feladatuk.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.18. 21:28:22

Bob_Marley írta:Valenciában is 3 gólpassza volt összesen, ezt csak azért írom mert a foci leginkább arra megy, hogy a támadó harmadba kell eljuttatni a labdát és ott a szélsők, csatártok minél hamarabb fejezzék be az akciót. Nem gólpasszok, megindulások és kockázatos elemek a legfőbb feladatok a középpályán, hanem egy 50-60 méteres sáv uralása és pontosság. Ezt hozta, ezt várom el tőle. Teljesen jó volt, higgadt volt és felesleget nem vállalt. Ha sokat akar majd a szarka nem fogja elbírni a farka se meg a csapat se.
Ininek meg nem volt annyi se, had ne mondjam mégis mennyivel többet adott tavaly támadásban bármelyik középpályásunknál.

Egy Barca középpályán meg ugyanúgy eleme egy játékosnak az, hogy támogassa a támadásokat direkt módon, mint az, hogy labdabiztos legyen és uralja a középpályát. Az elit krémje játszik nálunk, ezen a szinten a pontos játék nem elég. Rakitic, aki a leggyengébb a kezdő 3-as közül passzjátékban, is hozzátesz a támadásokhoz azzal, hogy tudja mikor kell felmennie és kapu elé érkeznie, ezért volt minden évben ő a legeredményesebb középpályásunk eddig - nem mintha nehéz dolga lett volna ilyen konkurencia mellett. :D SR meg ezért nem verekedte be magát a kezdőbe 2-3 év alatt, miközben rendkívüli pontossággal játszott, mert ennyi nem elég. Gomesnél se mondja senki, hogy minden akciónál robbanjon be, és minden labdájával keresse a kiugratás lehetőségét, ott az arany középút a mostani, és eközött a játék között. Csak a biztonsági játék nem elég, ezen a szinten kockázatot is kell vállalni, és gondolom ezért jött ő, mert a stáb úgy gondolta, hogy ezeket jó arányban képes is sikeresen kivitelezni - mint ahogy Ini, vagy ahogy Denis teszi eddig a kiugratásokkal például.

Mondjuk itt szerintem az is gond, és azért is parttalan vita ez, mert te máshogy képzeled el azt, amit a többség "többet vállal" alatt ért. Senki nem akar Isco hasznosságú embert csak azért, hogy elmondhassuk, hogy többet vállalt, hanem abban bízunk, hogy olyen emberek alkotják a keretet, akik képesek szinte ugyanolyan hasznosak lenni, miközben kiadják a magukban rejlő összes tudást, és ezzel pluszt is adnak a biztos játék mellett.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.18. 20:17:27

Mondjuk én nagyon nem is voltam kibékülve az ideigazolásával. :D

Valenciában is 3 gólpassza volt összesen, ezt csak azért írom mert a foci leginkább arra megy, hogy a támadó harmadba kell eljuttatni a labdát és ott a szélsők, csatártok minél hamarabb fejezzék be az akciót. Nem gólpasszok, megindulások és kockázatos elemek a legfőbb feladatok a középpályán, hanem egy 50-60 méteres sáv uralása és pontosság. Ezt hozta, ezt várom el tőle. Teljesen jó volt, higgadt volt és felesleget nem vállalt. Ha sokat akar majd a szarka nem fogja elbírni a farka se meg a csapat se. Hadd ne soroljam az Isco féle embereket, akik azt hiszik milyen nagy zsugások és jut x hiba a játékukba. :D Egy labdaeladás a középpályán potenciális gólveszély a mai fociban, mert egyből kontra lehetőséggel kecsegtet.
Kép
Kép
Kép
Lezárt
cron