ÉV SZAVAZÁSA 2016 - KIBESZÉLŐ

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.11. 16:54:21

ÉV SZAVAZÁSA 2016 - EREDMÉNYHIRDETÉS


Globális szavazás:

I. A év kapusa:
1. Oblak 62 pont
2. Keylor Navas 52 pont
3. Buffon 49 pont

II. Az év védője:
1. Pepe 103 pont
2. Piqué 67 pont
3. Ramos 64 pont

III. Az év középpályása:
1. Kroos 62 pont
2. Iniesta 60 pont
3. Kanté 38 pont

IV: Az év támadója:
1. Messi 115 pont
2. Suárez 55 pont
3. C. Ronaldo 24 pont

V. Az év játékosa:
1. Messi 132 pont
2. C. Ronaldo 42 pont
3. Griezmann 26 pont
4. Suárez 23 pont

VI. Az év tehetsége:
1. Carrasco 44 pont
2. Rashford 31 pont
3. O. Dembélé 30 pont
4. Donnarumma 29 pont

VII. Az év igazolása:
1. Umtiti 91 pont
2. Kanté 66 pont
3. Ibrahimovic 46 pont

VIII. Az év legrosszabb igazolása:
1. Jesé 39 pont
2. Paco 36 pont
3. Vidal 21 pont

IX. Az év edzője:
1. C. Ranieri 103 pont
2. P. Dárdai 41 pont
3. Z. Zidane 36 pont
4. A. Conte 34 pont

X. Az év csapata:
1. Leicester City 113 pont
2. Magyar válogatott 54 pont
3. Real Madrid 25 pont

XI. Az év legjobb mérkőzése:
1. Ausztria - Magyarország (0-2) 55 pont
2. Magyarország - Portugália (3-3) 51 pont
3. Liverpool - Dortmund (4-3) 28 pont

XII. Az év legrosszabb meccse:
1. Barcelona - Real Madrid (1-2) 48 pont
2. Real Sociedad - Barcelona (0-0) 38 pont
3. Manchester City - Real Madrid (0-0) 31 pont

XIII. Az év kelleme meglepetése a futballvilágban:
1. Magyar válogatott EB szereplése 104 pont
2. Leicester PL győzelme 85 pont
3. RB Leipzig őszi szereplése 15 pont
4. Izlandi válogatott EB szereplése 14 pont

XIV. Az év csalódása a futballvilágban:
1. Chapecoense-tragédia 80 pont
2. Portugálok EB győzelme 32 pont
3. Real BL győzelme 19 pont

XV. Az év gólja:
1. Shaqiri vs Lengyelo 54 pont
2. Saúl vs Bayern 45 pont
3. Messi vs USA 27 pont

XVI. Az év legszebb jelenete a futballpályán:
1. Messi és Ini varázslat Suárez gólja előtt 68 pont
2. Lionel Messi Best Penalty Ever 44 pont
3. Busi vs Isco 9 pont

Csapaton belüli szavazás:

I. Az év játékosa a Barcában:
1. Messi 150 pont
2. Suárez 63 pont
3. Iniesta 48 pont

II. Az év Barca tehetsége:
1. Marlon 71 pont
2. Alena 48 pont
3. Munir 18 pont

III. Az év kellemes meglepetése a Barcában:
1. Bajnoki Cím 58 pont
2. B csapat őszi remeklése 37 pont
3. Spanyol Kupa győzelem 26 pont

IV. Az év csalódása a Barcában:
1. Cruyff halála 60 pont
2. BL kiesés 59 pont
3. Cruyff "búcsúmeccse (1-2-re elvesztett Clásico) 36 pont
4. Őszi gyenge forma 34 pont

Egyéb szavazások:

I. Az év EuroBarçás fórumozója:
1. LG 44 pont
2. visca el barca 42 pont
3. Tromort77 37 pont
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.06. 11:37:01

Ma ejfelig lehet szavazni, aki esetleg lemaradt volna a hirrol.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.02. 15:29:26

palesz77 írta:Penteken lezarul a szavazas, addig mindenki adja le a voksait, ha meg nem tette meg.

Azokat a kategoriakat meg jovore szerintem kihagyhatjuk, ahol a 20-at se eri el a szavazatok szama, errol velemenyek? Ev golja, ev legszebb jelenete, csalodasa, stb kategoriakhoz rendre jelentosen kevesebb szavazat jon, szerintem nyugodtan hagyhatnank oket, de ha ti ragaszkodtok hozza, lehet jovore is igazabol..
Szerintem sem muszáj, ha nem jön össze 20 szavazat. :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.02. 15:22:27

Penteken lezarul a szavazas, addig mindenki adja le a voksait, ha meg nem tette meg.

Azokat a kategoriakat meg jovore szerintem kihagyhatjuk, ahol a 20-at se eri el a szavazatok szama, errol velemenyek? Ev golja, ev legszebb jelenete, csalodasa, stb kategoriakhoz rendre jelentosen kevesebb szavazat jon, szerintem nyugodtan hagyhatnank oket, de ha ti ragaszkodtok hozza, lehet jovore is igazabol..
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.23. 18:50:20

Van meg ido, ramjott az unnepi lustasag, szerintem atcsusztatjuk kovetlezo evre is.. :D
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2016.12.23. 18:39:34

Srácok meddig lehet szavazni? Bocs, ha valahová le lett írva, de én most nem találom, a szavazást meg nem akarom kihagyni, de nem vagyok biztos abban, hogy ma este minden kategóriában tudok szavazni (az is lehet, hogy egyikben sem :D ).

Előre is köszi!

Szerk.: Közben megtaláltam, bocsánat! :oops:
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.12.21. 14:07:17

Szerintem volt mindenhova elég jelölt, aki ennyiből nem tud választani, azt nem tudom megérteni.
Volt, ahová még sok is volt bőven, és kerültek be olyanok akiknek nem kellene.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.21. 13:39:15

Bob_Marley írta:Én pl Szombaton gyorsan átfutottam a jelölteket párhoz írtam nevet, kiderült nem is lehetett volna. :D
De lehetett, be is irtam majdnem mindnekit, talan 1-et nem, mert volt mar ott 15 korul elotte is. Azon lepodtem meg, hogy olyanokat is irtal, akik mar benne voltak alapbol. :D

Na de tenyleg tulragozzuk ezt mart, ezeket feljegyzem, es jovore elkezdjuk december elejen mar a jeloltallitast. Most nem akartam, hogy januarban szavazzunk, azert volt ilyem gyorsitott a menet, de visszaterhetunk a tavalyi modszerhez majd akkor. :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.12.21. 13:31:47

S.Agüero írta:Mire várjunk? Volt, hogy egy napig nem jött új jelölt = nincs senkinek más ötlete, ki lehetne még jelölt.
Az meg a Te dolgod, hogy mikor szavazol, én azért annyira nem veszem komolyan, hogy algoritmusokat vezessek le, kinek kell a dobogón állnia. :D
Állhatott volna még egy hétig a jelöltállítás, de nem bővült volna annyival. Aki akart, az úgyis írt jelölteket, aki meg nem tudott 3-4 nap alatt írni új jelöltek, később sem tette volna meg szerintem.
Szerinted mindenki olvassa folyamat az összes topikot? Én vártam volna vele, régebben is vártunk, megjegyeztem csak. Szerintem nem teljesen jó ha csak pár jelölt van, lehetett volna még agyalni vagy direkt felhívni a figyelmet, hogy kevés a jelölt.De lépjünk ezen túl. Én pl Szombaton gyorsan átfutottam a jelölteket párhoz írtam nevet, kiderült nem is lehetett volna. :D Pedig elég sokat olvasom a fórumot, de főleg így Karácsony előtt semmire nincs idő.

Az algoritmus dolog lehet vicces, de annyira nem röhögök rajta mikor reggel nyolctól legkorábban este nyolckor mentem haza az elmúlt három hétben.....Képzeld nincs időm, hogy 30 szavazást végigolvassak kik a pontos jelöltek és szavazzak is rá. És úgy várom a Karácsonyt mint még soha, hogy végre pihenés legyen meg család, sorry ha nem a szavazás a legfontosabb, de mint a közösség tagja kötelességemnek tartom, hogy szavazzak. És rákérdeztem meddig tart és miért kell úgy rohanni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2016.12.21. 12:06:22

Kash írta:
ha pisztolyt tartanának a fejéhez akkor sem mondana egy pozitív szót a Real Madridról. Még büszkén halna meg hogy ő egész életében igazán gyűlölni tudta az ellenfelet.
Ez érdekes. :D Régen, vagy egy nagyon ertolzúlt férfiak által elképzelt világban ez gyöngeség volt és a becsület teljes hiánya, ha te beadtad a derekad bármilyen lelki vagy testi fenyítésnek...Szerintem sem túl férfias, ha valamihez hűen tartod magad, aztán meg sikítozva tagadja vagy mondja az illető az ellenkezőjét, persze kinek mi a férfias.

Engem igazából ez az egész "Év szavazása" dolog nem érdekel, mert a fent beidézetten kívül a többivel amit írtál, maximálisan egyetértek, ez egy népzserűségi verseny.
Örülök hogy nem vagyok egyedül ezzel.

Hát én nem tartok attól valaki "férfiasabbnak" vagy nagyobb szurkolónak ha nem tud semmilyen pozitívumot mondani az ellenfeléről, és rendszeresen, tematikusan, és minden következetesség nélkül elvitatja az ellenfél minden érdemét. Ezzel maximum annyit bizonyít hogy nem tanult meg emelt fővel veszíteni, ami nem erény. Attól hogy valakinek vannak elvei, és ha ezeket az elveket én rossznak tartom, nem fogom attól jobban tisztelni hogy ragaszkodik ezekhez. A belátást nagyobb erénynek fogom fel, mint a hülyeséghez való ragaszkodást. A pisztolyos példa mondjuk nyilván nem volt a legtökéletesebb.
Mint szurkoló, ez szerintem valamilyen szinten érthető, a hivatalos emberek részéről lenne ez unfair és lemerem fogadni, hogy az aranylabda szavazáson belül is akadnak részrehajlások, nem csak itt az Eurobarcán.
Részrehajlás és részrehajlás között is van különbség, mégpedig ennek a mértéke.

Valahol azért nyilván szubjektív dolog a futball.
Szerintem itt a tökéletes válasz Varatrixnak, egy magyar Barca rajongói oldalon
Ezt a választ akkor fogadom el ha a szavazás mondjuk csak a Barca legjobbjaira korlátozódna.

Fent szeretném tartani a jogomat a csalódottságra, hogy Ronaldo nem kap elég szavazatot. :mrgreen: de no hari.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.21. 11:49:07

Kash írta: Mint szurkoló, ez szerintem valamilyen szinten érthető, a hivatalos emberek részéről lenne ez unfair és lemerem fogadni, hogy az aranylabda szavazáson belül is akadnak részrehajlások, nem csak itt az Eurobarcán.
Szerintem itt a tökéletes válasz Varatrixnak, egy magyar Barca rajongói oldalon szerintem nem kell azon megbotránkozni, hogy elfogultak vagyunk a magyarokkal és a Barcával, és ahogy írod, olyan emberek is sokszor részrehajlók, akiknek nem szabadna (újságírók, szakértők, játékvezetők, magas rangú vezetők a labdarúgásban stb...)

Varatrix! Azért Kroos jóval több, mint egy jófiú, vmi olyasmi, mint anno Xavi volt, olyan stabilon hozza a klasszis teljesítményt, hogy szinte már ettől tűnik szürkének.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.12.21. 11:47:02

Mire várjunk? Volt, hogy egy napig nem jött új jelölt = nincs senkinek más ötlete, ki lehetne még jelölt.
Az meg a Te dolgod, hogy mikor szavazol, én azért annyira nem veszem komolyan, hogy algoritmusokat vezessek le, kinek kell a dobogón állnia. :D
Állhatott volna még egy hétig a jelöltállítás, de nem bővült volna annyival. Aki akart, az úgyis írt jelölteket, aki meg nem tudott 3-4 nap alatt írni új jelöltek, később sem tette volna meg szerintem.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.21. 11:45:49

A 146 nap fele az a nyar volt legalabb. Amikor meg jatszott, akkor szerintem a mezony felett magasan, Modric volt a 4., akin agyaltam meg helyette, de Verratti jatekat valamennyivel jobban elveztem.

Ev Jatekosa szinten, lehet mondani, hogy CR erdemli, de az en szemembe nem a tamadok a foci alapjai, hanem a kozeppalyasok. Nekem az o folyamatosan magas szintu, pontos jatekuk sokkal ertekesebb, es nagyobb elmenyszamba is megy, mint az, hogy CR pl hany golt lo. Ha Messi a goljai mellett nem iranyitott volna igy, ot se raktam volna a listara. Ezert nem szeretem az Aranylabdat se, mert Aranycipobe ment at. Nekem CR idei jateka a goljai ellenere nem volt lenyugozo. Viszont Kroos es Ini jateka miatt leulok egy meccs ele barmikor, ugyhogy nalam ok iden nagyobbat mentek..
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.12.21. 11:37:22

palesz77 írta:A jelolteknel objektiv voltam szerintem, a szavazasnal kevesbe, de nem tehetek rola, hogy igy erzem.. :D

A jeloltekre meg volt 3 nap, amibol vegen 1,5 nap alatt 2 hsz jott nagyon max, utana 1 egesz nap volt barmi fele eszrevetel kozlesere, senki nem irt egy szot se. Ezekben a kategoriakban alapbol keves jelolt es hsz is szokott lenni, most gyengebb lett az osz, meg kevesebb jo tortent - lassuk be a szavazas 70%-at az osz befolyasolja. Ha meg jonnek a hsz-ek szep szammal, nem lesz lezarva 29.-en, de ha 27-tol senki nem ir, szerintem felesleges meg 1 hetig pangva hagyni, de ha ti akarjatok, tolem maradhat.
Én nem kritizálni akartam, megállapítás volt, hogy van pár kategória, ahol 4-5 tételből kellene választani hármat.
Mint írtad is, valamit nem is olvastam el jól, mert tettem jelöltet oda ahova nem tehettem volna (?). Nem feltétlen mindenki nap mint nap olvassa a dolgokat, szerintem nyugodtan lehetett volna várni és a szavazással is. Én is pl biztos vagyok benne, hogy csak Karácsony után szavazok (ezért is kérdeztem meddig lehet), mert sok kategória van, s nem szeretek elkapkodni dolgokat. :D

Semmi kritika ez, máskor bőven volt idő hagyva jelöltállításhoz is meg szavazáshoz is ezután érdeklődök leginkább, hogy most hova rohanunk?
Kép
Kép
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.12.21. 11:13:18

Pálesz nagyon őszintén, az év középpályásánál Verratti neked, hogy fért be mikor 2016-ban 146 napot volt sérült, csaknem egy fél szezont. :D
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2016.12.21. 10:58:18

ha pisztolyt tartanának a fejéhez akkor sem mondana egy pozitív szót a Real Madridról. Még büszkén halna meg hogy ő egész életében igazán gyűlölni tudta az ellenfelet.
Ez érdekes. :D Régen, vagy egy nagyon ertolzúlt férfiak által elképzelt világban ez gyöngeség volt és a becsület teljes hiánya, ha te beadtad a derekad bármilyen lelki vagy testi fenyítésnek...Szerintem sem túl férfias, ha valamihez hűen tartod magad, aztán meg sikítozva tagadja vagy mondja az illető az ellenkezőjét, persze kinek mi a férfias.

Engem igazából ez az egész "Év szavazása" dolog nem érdekel, mert a fent beidézetten kívül a többivel amit írtál, maximálisan egyetértek, ez egy népzserűségi verseny. Tudom jómagamról, akkoris Messit tenném az első helyre mindenhol, ha élete legrosszabb szezonját produkálta volna és Ronaldot még csak a top5-be se, legyen bármilyen jó. Mint szurkoló, ez szerintem valamilyen szinten érthető, a hivatalos emberek részéről lenne ez unfair és lemerem fogadni, hogy az aranylabda szavazáson belül is akadnak részrehajlások, nem csak itt az Eurobarcán.

Engem óriási csalódásként ért a Real BL győzelme, viszont a repülőszerencsétlenség semmilyen kiábrándultságot nem éreztetett velem...Ez még mindig nem a megfelelő szó erre.
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2016.12.21. 10:20:30

Amúgy inkább érzem ezt egy népszerűségi versenynek mint objektíven végiggondolt szavazásnak. Az pl valahogy lenyelem hogy sokan nem teszik első helyre Ronaldot, de hogy top 3 ba sem fér el egyes emberek szerint???? :shock:

Ronaldot utáljuk, Kroost mondjuk kevésbé mert jófiú, ezért őt toljuk mert úgy magunknak bizonyíthatjuk hogy hát ha valaki megérdemli a Reálból akkor szavazunk rá..

Tudom nem kell részt venni olvasni stb... de őszintén elkeserítőnek tartom hogy egyes emberek milyen szemüvegen keresztül nézik a focit, és ha pisztolyt tartanának a fejéhez akkor sem mondana egy pozitív szót a Real Madridról. Még büszkén halna meg hogy ő egész életében igazán gyűlölni tudta az ellenfelet.

Hangsúlyozom nekem az eredményeitől függetlenül Ronaldo legkomolyabban megérdemelt aranylabdájának tartom. A Realnak és Portugáliának is igazi vezére tudott lenni, és ezúttal nem is igazán a góljaival, hanem a jelenlétévvel. Én sem kedvelem a palit, de amikor a EB döntőn lesérült, és szétestek a portugálok bámulatos volt nézni hogy hogyan segít a padról.

Bocsánat de ez kikívánkozott...

Továbbra is Messit tartom a jobbnak, de az ÉV játékosa biztos hogy Cr.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.21. 09:37:29

A jelolteknel objektiv voltam szerintem, a szavazasnal kevesbe, de nem tehetek rola, hogy igy erzem.. :D

A jeloltekre meg volt 3 nap, amibol vegen 1,5 nap alatt 2 hsz jott nagyon max, utana 1 egesz nap volt barmi fele eszrevetel kozlesere, senki nem irt egy szot se. Ezekben a kategoriakban alapbol keves jelolt es hsz is szokott lenni, most gyengebb lett az osz, meg kevesebb jo tortent - lassuk be a szavazas 70%-at az osz befolyasolja. Ha meg jonnek a hsz-ek szep szammal, nem lesz lezarva 29.-en, de ha 27-tol senki nem ir, szerintem felesleges meg 1 hetig pangva hagyni, de ha ti akarjatok, tolem maradhat.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.21. 07:42:39

Szerintem meg nevezhető dolog, mert alapvetően minden váratlan rosszra használható ez a kifejezés.

Bob! Szerintem a RM és Portugália esetében nem konkrétan maga a siker, hanem annak módja keltett csalódást az emberekben, + az egyik a nagy rivális, a másik meg nagyban benne volt CR Aranylabdájában, ami itt szintén sok embernek csalódás volt. Én nem osztom a nézetüket, nem is szavaztak ezekre, de megértem azokat is, akik igy gondolják.

A jelöltállitást pedig szvsz most már nem kellene kritizálni, megvolt annak az ideje, és a helye. Ez olyan mint a romantikus filmekben: ha lekésed az esküvőt, ahol életed szerelme mást vesz el, akkor már egész életedben hallgatnod kell az érzéseidről.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.12.21. 06:33:21

Szerintem inkább paradox, hogy csapatok sikerei, hogy lehetnének csalódás a futballvilágban.

Rábíztuk palesz 77-re a jelöltállítást, hogy objektív és 9/10 Iniesta nevét tette első helyre. :mrgreen:

És szerintem jó lenne várni 30-ig is vagy újévig is akár. Jelöltállítás is hamar lement, szerintem túlságosan hamar is. Van olyan kategória, hogy 4-5 opció és akkor abból válassz hármat....Kicsit elkapkodottnak érzem az egészet.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.12.21. 02:00:55

ferninho írta:Bocsánat, hogy beleszólok, de basszus a "Az év csalódása a futballvilágban" számomra rohadt morbid, hogy egy 75 fő halálával végződött tragédia, akárcsak egy listán van azzal, hogy a Real BL-t, a Portugálok meg EB-t nyertek, de említhetném a többi opciót is...

1.meghalt 75 ember.
2.Gündogan sokat sérült...

Ne vicceljünk már.
Ezzel nagyon egyetértek én is kérdezni akartam hogy ez most hogy. Az egy szörnyű tragédia volt, nem pedig "csalódás."
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2016.12.21. 01:44:05

Most egyet kell értsek Ferninhoval...A "csalódás" ez esetben nem helytálló.

Ez egy tragédia, nem lettem csalódott tőle, szerintem nem ez a megfelelő szó erre.
A csalódottság, idegen szóval élve dezillúzió kiábrándultságot jelent.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.21. 01:04:16

ferninho írta:Bocsánat, hogy beleszólok, de baszki a "Az év csalódása a futballvilágban" számomra rohadt morbid, hogy egy 75 fő halálával végződött tragédia, akárcsak egy listán van azzal, hogy a Real BL-t, a Portugálok meg EB-t nyertek, de említhetném a többi opciót is...

1.meghalt 75 ember.
2.Gündogan sokat sérült...

Ne vicceljünk már.
De alapból a futballvilágban ezek a csalódások, egy csapat melytől sokat vártak gyengén teljesit, egy ígéretes játékos olyan sérülést szed össze, ami rövidebb és kevésbe fényes karriert eredményezhet neki.

Idén történt egy rendkívüli tragédia, ami tényleg nem egy kaliberű a többivel, de attól, hogy tényleg szerencsétlen módon egy listára kerültek, még nem tartjuk egy szintűnek a többivel.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.21. 00:51:00

Mert csak az legyen a listán? Vagy ne is legyen ilyen kategória? (Nem mintha nekem hiányozna, de már "hagyomány", hogy van ilyen is.) Ezt most nem értem megmondom őszintén, hogy végül mire akarsz kilyukadni. Nyilván ez a legsúlyosabb tragédia ami idén történt, mindenki tisztában van vele, hogy ez külön kategória szerintem. De Cruyff halála is tragikusabb, mint az, hogy ősszel bukdácsolunk, mégis lehet mindkettőre szavazni.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.12.21. 00:44:28

ferninho írta:Bocsánat, hogy beleszólok, de basszus a "Az év csalódása a futballvilágban" számomra rohadt morbid, hogy egy 75 fő halálával végződött tragédia, akárcsak egy listán van azzal, hogy a Real BL-t, a Portugálok meg EB-t nyertek, de említhetném a többi opciót is...

1.meghalt 75 ember.
2.Gündogan sokat sérült...

Ne vicceljünk már.
Semmi baj.

Sztem felesleges fennakadni ilyen dolgon, mindenki tisztában van a dolog súlyával és komolyságával.
Lezárt