Joan Laporta

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kire szavaznál a jelenlegi elnökjelöltek közül?

Laporta
68
66%
Bartomeu
17
17%
Majó
3
3%
Benedito
8
8%
Farré
6
6%
Freixa
1
1%
 
Szavazatok száma: 103
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.06.23. 15:26:21

Capon írta:
mess2009 írta:átnézve a programja szemelvényeit: igazi dörzsölt, demagóg, jogász duma....de: hatásos. a mostani siker (tulajdonképpen :shock: ) az övé, a gubancok : Rosell és bandája.... a sok hős socio aki annak idején megbuktatta, most majd az égbe emeli...
Igen, mikor elolvastam én is mosolyogtam rajta, mondtam is magamban hogy jó politikus az ürge.

Laportát nem buktatták meg a sociok, ez nem tudom honnan jön vagy csak az ellenszenv mondatja veled/veletek, de ilyen nem történt!

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ol-2421537" target="_blank
Kell ennél több, engem meggyőztek! (lehet +18 de szerintem nem)
elnézést, utánanéztem, valóban nem veszített, mert nem is indulhatott.....
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.06.23. 14:52:36

mess2009 írta:átnézve a programja szemelvényeit: igazi dörzsölt, demagóg, jogász duma....de: hatásos. a mostani siker (tulajdonképpen :shock: ) az övé, a gubancok : Rosell és bandája.... a sok hős socio aki annak idején megbuktatta, most majd az égbe emeli...
Igen, mikor elolvastam én is mosolyogtam rajta, mondtam is magamban hogy jó politikus az ürge.

Laportát nem buktatták meg a sociok, ez nem tudom honnan jön vagy csak az ellenszenv mondatja veled/veletek, de ilyen nem történt!

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ol-2421537" target="_blank
Kell ennél több, engem meggyőztek! (lehet +18 de szerintem nem)
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.23. 13:20:22

mess2009 írta:átnézve a programja szemelvényeit: igazi dörzsölt, demagóg, jogász duma....de: hatásos. a mostani siker (tulajdonképpen :shock: ) az övé, a gubancok : Rosell és bandája.... a sok hős socio aki annak idején megbuktatta, most majd az égbe emeli...
Nagyjából úgy van, ahogy mondod, és szerintem pontosan erre van szükségünk. Arra, hogy a klubot irányítsa valaki, nem pedig arra, hogy a focicsapatot, és a klub irányításához éppen egy politikus, jogász eszköztára (is) szükséges.

Lehet hogy nincs igazam, de Laporta nem megbukott, hanem egyszerűen azért nem lett megválasztva újra, mert csak két egymást követő ciklusban lehet ugyanaz az elnök. Vagy nagyon rosszul emlékszem?

Nekem nincs kivetnivalóm az általa elmondottakkal kapcsolatban, azon felül hogy ez nyilvánvalóan az egyszerűbb választóknak szól. Egyedül azon a telepatikus kapcsolatos dolgon akadtam fenn kicsit, azt már erős túlzásnak tartom. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2015.06.23. 12:20:35

Üdv.
Már most borítékolható, hogy Laporta másodjára is a klub elnöke lesz. Amennyiben nem, az az év, vagy akár az évtized meglepetése lenne. És ha engem kérdeznek (nyilván senki sem teszi ezt) akkor azt mondom: ez messze a legjobb dolog, ami a klubbal történhet. Többet jelent, mint a pályán elért sportsikerek. Sokan vagyunk, akik hétről hétre végignéztük a Gaspart-féle ürgéket a díszpáholyban, és pontosan tudjuk, hogy 2003-ban mit jelentett az, hogy Laporta átvette az irányítást. Ez a pali és a stábja egy romhalmazból teremtette elő a ma ismert Barcát, olyan időkben kezdte tevékenységeit, amikor a Real Madrid magasan a világ legjobban csengő márkaneve volt, tele aranylabdásokkal, mi meg súlytalanok voltunk nemzetközi porondon, és örültünk, ha elcsíptük a BL-indulás jogát. Laporta pontosan tudta mihez, kihez mikor kell nyúlnia. Ő és a stábja teljesen átírták a spanyol focit, sőt messzebb megyek: a válogatott uralma is az ő munkájuk gyümölcse. Őrültségnek hangzik, de így van.
És ami a leginkább figyelemreméltó: A sikereket egy olyan úton járva érte el, ami büszkeséggel töltötte el a szurkolókat, és elismerésre késztette a futball-társadalmat. Amikor a saját nevelésű játékosok kézről kézre adták át egymásnak a BL-trófeát... =D> mindenki a Barca-stílust akarta követni.
És most, 2015-ben megint megmutatja, hogy mekkora "játékos". Tulajdonképpen több ütőkártya is van a kezében, és a Rosell-banda legnagyobb hibáit tudja maga mellett. Hiszen a szurkolóknak mi fájt leginkább. A hagyományok félresöprése azzal, hogy 112 után egy közel-keleti olajmágnás országot és annak minden korrupt tevékenységét (2022-es VB) nyíltan képviseli a klub a mezével és a stadionjával. (A két legszentebb dolog ez egy klubnál) és hát ugye a játékosok mellkasán kívül ott virít a lelátó székein is.....
A másik Abidal személye. Biztosan van igazság abban is, hogy sportszakmai szempontokból érthető az ő távozása, de ezzel nagyon mellélőttek Rosellék. Egy közönségkedvencnek hazudtak, egy olyan játékosnak, aki Hajdú B. István szavaival élve: "ha drámai szeretnék lenni a halálból tért vissza". Ikonikus alakja lett ő a Guardiola-érának, aki mindig hű volt a klub eszméihez, küzdött értük és saját magáért, Rosellék pedig aljas módon váltak meg tőle. Laporta most maga mellé állítja, ennél jobb húzás szerintem nincs.
Egy szó mint száz. Ez az ember kell a klubnak. Ha Laporta ugyanazon az úton folytatja, ahol 2010-ben abbahagyta, akkor kedves szurkolótársaim, sikeres évek állnak előttünk, és itt nem csupán a pályán elért eredményekre gondolok.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.23. 08:37:40

Bob_Marley írta:Ezt a Masiás dolgot valaki magyarázza már meg, hogy mi is a probléma?
Épp elkezdtem írni egy rövid összefoglalót, amikor megláttam ezt a cikket, amely sokkal jobban leírja a dolgokat, mint azt én tettem volna.
http://grup14.com/article/la-masia-cont ... onsibility" target="_blank

szerk.: Ideiglenesen el lett távolítva a cikk, mert pár dolgot hozzáadnak/kijavítanak benne, de elvileg a mai nap folyamán fent lesz az oldalon a végleges változat.

szerk. 2.: Meg is van.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Gareth Tello 2015.06.23. 14:56:05-kor.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.06.23. 08:20:20

átnézve a programja szemelvényeit: igazi dörzsölt, demagóg, jogász duma....de: hatásos. a mostani siker (tulajdonképpen :shock: ) az övé, a gubancok : Rosell és bandája.... a sok hős socio aki annak idején megbuktatta, most majd az égbe emeli...
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2015.06.23. 06:46:14

Meglepődve olvasom, hogy itt mennyi ellenzője van Laportának. Szerencsére ők nem szavazhatnak :D

Ez a tag alapozta meg a stábjával azt, hogy világmárka lett újból a Barcából, azt,h megannyi nagy trófea nyomába tudtunk eredni, és nyerni is szerencsére.

Egyértelmű, hogy a legjobban Vele fogunk járni, és ez így is van rendjén.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.06.22. 19:23:12

Laporta egyik legnagyobb híve vagyok, látva, hogyan hozta fel a csapatot a Gaspart éra után. És igen csinált ő és az akkori stábja egy élcsapatot a Barcelonából.
A mostani programja is nagyon jól hangzik, hogy hozza Abidalt, biztos majd Puyolt is meg az Unicef-et vissza.

Azt gondolom, hogy a fiatalokkal viszont éppen a szétesett csapat miatt szerencséje is volt, több játékost lehetett kipróbálni, lévén nem volt annyi klasszis a csapatban.

Viszont én most mégis a régi a Bartomeu vezetést támogatnám. Akárhogyis nézzük ez mostmár az ő csapatuk, ők hozták az edzőt, az új sztárokat és jöttek az eredmények.
Az hogy mivel vádolják őket meg majd mi lesz belőle az más kérdés, úgy gondolom ezek a dolgok megvannak máshol is, csak most mi lettünk elővéve vele.

na a Ramos-ügyről meg ennyit, egy ilyen "ember"-t soha, se szeretnék Barca mezben látni, aki vele kampányol az nem normális.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.06.22. 18:30:54

Bob_Marley írta:Én is amondó vagyok, hogy új seprű kéne a konyhába s a Laporta vagy Bartomeu féle felmosót ki kéne dobni, de nekem a Laporta mostani dolga egy mese habbal történet.
én is így voltam eddig, hogy a két nagyot felejtsük el, de sajnos be kell látnom, az nagyon kevés érv a kisebb indulók mellett, hogy ők még nem voltak. ami mellettük szól, hogy még nem hibáztak, de ezt ellenük is lehet fordítani. mert ez egyben azt is jelenti, hogy nem tudtak tanulni a hibáikból, és tapasztalatuk sincs. laporta tudja miben volt rossz régebben, valószínűleg következőre jobban odafigyel a gazdasági oldalra, vagy olyan emberek vesz fel, akik megoldják ezt a részét, kevésbé perezesedik, satöbbi. tudja a hibáit, mert a másik oldal folyamatosan mondogatta és mondogatja neki :D és ez ugyanez igaz lehet bartomeuékra is. nekik se kell bemutatni, hogy miben kell változtatniuk, mert az utóbbi időben erről szól a sajtó és most a kampányban is megkapják.

ha feltételezzük, hogy mindkét oldal a legjobbat akarja a csapatnak, akkor talán mégis jobb lenne ha valamelyik a kettő közül maradna és nem valami új srác ugrana be, aki az alapoktól kezdi. de ez lehet hülyeség, győzzetek meg, úgyis hetente változik mit gondolok erről az elnökválasztásról :D
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.06.22. 18:17:07

Ezt a Masiás dolgot valaki magyarázza már meg, hogy mi is a probléma? Pont hogy most Lucho alatt megint beindult az élet és az előző vezetésnek én pozitívumként írnám fel, hogy a sokáig levegőbe lógatott ügyeket abszolút megoldották. És az ő regnálásuk alatt a kölcsönszerződések után megpróbáljuk visszahozni a játékosokat nem tovább lökni megint kölcsönbe stb. plusz pénzt is csinálunk belőlük, mert akik nem kellenek azokat eladtuk pénzért. Plusz fejleszteni akarják az edzőközpontot, mi a probléma a Masiával?
És idén feljött Sandro, Munir. Rafinhát visszahoztuk, játszattuk. Roberto hátrébb szorult ugyan, de ő is fiatal játékos és én pl látok benne bőven fantáziát. Bartra egyre többet játszik.

Kiestek? Megesik az ilyen, láttunk nem egyszer példát rá, hogy egy csapat feljut valahova, de se erőben se rutinban nem tud hosszútávon fent maradni. Nem az eredmények a lényeg, hanem hogy játékelemeket gyakoroljanak élesben.

Igazolás résszel egyetértek, s ezt ezer éve szajkózom és amúgy pont hogy a tisztelt Laporta kezdte el hozni a drágábbnál drágább játékosokat és amúgy adta a gigászi prémiumokat. Én elfogadom ha ezen változtatni akar, s amúgy ez is lenne szerintem a jó irány, de itt akkor megjegyezném, hogy ha Laporta felé azt mondjuk, hogy adunk egy tiszta lapot és belátja hibáit és és fussunk neki, akkor Bartomeu felé ezt nem lehet megtenni? A kérdés költői, mert itt rengetegen csak szimpátia alapján döntenek és amúgy Bartomeu féle vezetés számlájára rengeteg pozitívumot is fellehetne írni. Én is amondó vagyok, hogy új seprű kéne a konyhába s a Laporta vagy Bartomeu féle felmosót ki kéne dobni, de nekem a Laporta mostani dolga egy mese habbal történet. Egy elnöknek amúgy sem a Masia fejlődésébe kell beleszólnia, a szakmai munka a kijelölt embereke feladata (és pl előző elnöksége alatt hány alelnök meg vezető mondott le, miatta? ). Az elnöknek a kellő gazdasági helyzet megalapozása a feladata, s ésszerű döntések meghozatala.

Idén meg nem lehet neveket bedobni ezért maradnak a sportigazgatókkal kampányolunk, ezt már írtam anno is, hogy picit röhejes amúgy. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.06.22. 18:11:00

Taibi írta: Amúgy állítólag a katariak 60-80 millió eurót ajánlanak évente, hogy meghosszabbítsák a szerződést.
Azt hiszem 50 millióra emelkedne.
Most kapunk 32,5 misit.


Egyébként meg nem hiszem hogy annyira hülye lenne Laporta, hogy elkaszál egy 30-50 milliós szponzort akkor ne keresne vagy ne lenne már készen egy másik ami minimum ugyan ennyit hozna a klub kasszájába.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.06.22. 18:03:56

Chino írta: Nem ez a két véglet van amit te felvázoltál. Az meg, hogy a posztján Messi szintű tehetségnek kell lennie kb. bezárhatnánk a Masia-t. Meg lehet bőven találni az optimális középutat a saját nevelésű játékosok és a légiósok között. Azt meg ne felejtsük, hogy a Messi-Busquets-Iniesta-Xavi-Puyol stb. játékosok sem egy korosztály. Az, hogy pár éven keresztül együtt játszottak már más kérdés. Ez kb. olyan mintha mondja Samper és a Juvenil B-ből meg a Cadete-ből valakik játszana majd együtt.
Arra gondoltam, hogy ha ilyen a csapat, hogy pl. Messi-Suarez-Neymar van elől, kapuban ott van Bravo-MAtS, védelemben Alba-Pique-Masch-Alves amilyen formában játszottak a szezon nagyrészében, kp-n Busi-Ini-Rakitic, akkor Messi szintű tehetségnek kell jönnie, hogy kirobbantsa valamelyiket a kezdőből, máskülönben, ha top 10-es vagy top5-ös játékosok vannak a posztjukon hogyan tudná kiszorítani a kezdőből egy ifista? Mi mással tudná kiharcolni fokozatosan az egyre több játéklehetőséget és nagyobb meccseken való szereplést, a top játékos kárára, ha nem bődületes nagy tehetségével?
És azt mondtam, hogy Puyol-Xavi-Ini amikor csúcson voltak, de idevehetem Valdest is, amikor csúcson voltak akkor Messi-Pique-Busi-Pedro stb.. korosztály nagyon jó korban voltak! nem azt mondtam, hogy egy korosztály (bár tudom, hogy Xavi és Ini csúcsa között egy kis átfedésen túl volt egy-két szezon különbség, de mindkettő világklasszis teljesítményt nyújtott évekig, és azt is tudom, hogy VV-Ini és Puyol-Xavi között is van különbség, mielőtt kiforgatjátok a szavaimat :D )
Chino írta:De leginkább az edzőn múlik, hogy bekerülnek-e a felnőttekhez fiatalok, illetve mennyit játszanak. Most az az igazi gond, hogy azokon a posztokon, ahol a legtehetségesebb fiatalok játszanak, kirobbanthatatlan emberek vannak. Adama -Messi (Suarez), Munir - Suarez, Grimaldo -Alba, Samper - Busquets/Masch (SR). Halilovic-nak nem is igazán van pozíciója, esetleg Ini helyén, de Messivel kioltják egymást.
Erről beszélek... Mostanában váltogatták egymást az edzők évenként, ezért minden új embernek a padon villantania kellett az eredményeket. LE-nél is amikor rosszabb széria volt, mindenki kikezdte így ha nem lett volna Suarez eltiltása akkor Munir-Sandro kettős ennyit se játszott volna, és Bartra helyett is ezért választotta sokszor Pique-Mascheranot a kezdőbe (hiszen formájukkal kiérdemelték) és Mathieu-t rutinja miatt 3. számú kh-ként.

Ha olyan kaliberű tehetség lett volna valaki a saját posztján ebben a szezonban, mint pl. Bojan vagy GdS (és most azért hoztam őket példának, mert látom Messi példától nem sikerült elvonatkoztatni, és ne hozzátok fel az ő pályájukat, mert azzal is tisztában vagyok :) )volt anno akkor biztos, hogy idővel kiharcolta volna magának a perceket, de azontúl hogy imádom Bartra elegáns játékát, teljesen megértem LE döntését.


Laportan amúgy látható valami fejlődés, most nem nagy nevekkel próbál szavazatokat nyerni magának, mert tudja ő is, hogy nem sztár kell most a csapatba, hanem a kirakóst kell kiegészíteni, és tudja azt is, hogy mik az érzékeny pontok a socióknál is (bírósági ügyek,masia), tehát nyilván evvel kampányol. Qatarral kapcsolatban hatalmas pénzektől eshetünk el, ha tényleg el akarja őket kergetni, a többi dolgát amúgy támogatom. Valószínűleg a programjából nem fog minden teljesülni, de ha jól fókuszál a fő feladatra (első csapat esetleges gondjai) és emellett jut ideje, energiája és tőkéje a kisebb dolgokat is rendbe tenni, akkor ismét sikeres korszak elé nézhet. Szerintem tisztában van vele ő is, hogy más eszközök kellenek, hiszen a helyzet is más, mint akkor amikor átvette a klubot, de először meg is kell, hogy válasszák, utána lehet beszélgetni a jövőről.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2015.06.22. 17:59:33

Azt tudni mikor jár le a katari szerződés?
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.06.22. 17:58:05

egyrészt örülök, hogy egy szimpatikus játékost tudott meggyőzni, másrészt ugyanazért nem, amiért puyolnak se örültem. egy sportigazgatónak folyamatosan olyan döntéseket kell meghoznia, ami a szurkolóknak lehet nem fog tetszeni, eladunk olyat, aki kedvenc, és nem vesszük meg az épp aktuális sztárt. annak meg nem örülnék, ha olyan üldöztetés és sárdobálás lenne abidal esetében is, mint ami zubinál volt.
Taibi írta:Persze, ha van más, aki hasonló summát tenne le az asztalra, akkor nekem nem fog hiányozni a Qatar felirat a mezről.
pont így vagyok én is ezzel a kérdéssel. ha valaki hasonló ajánlatot le tud pakolni az asztalra, akkor kell a ráknak katar, de ha az övék a legjobb ajánlat, akkor se megyek dunának.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kristop 2015.06.22. 18:02:11-kor.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2015.06.22. 17:55:14

dévid villa írta:A cikkíró le sem tagadhatná, hogy Laporta-szimpatizáns... Azt sikerült a cikkből kifelejteni, hogy amennyiben felbontjuk a katari szerződést, 175 millió eurót kellene nekik fizetnünk kártérítésként... Mikor a sajtótájékoztatón rákérdeztek erre, érdekes módon a "nagy és szent Laporta" nem tudott mit felelni, hanem inkább kitért a válaszadás alól...
A cikkben az áll, hogy Laporta nem hosszabbítaná meg a katari szerződést (ami egyébként a következő szezon végén jár le), és nem az, hogy felbontaná. A kettő közt nagy a különbség.

Amúgy állítólag a katariak 60-80 millió eurót ajánlanak évente, hogy meghosszabbítsák a szerződést. Az azért nem egy elhanyagolható összeg.
Persze, ha van más, aki hasonló summát tenne le az asztalra, akkor nekem nem fog hiányozni a Qatar felirat a mezről. Az Unicef támogatása pedig nagyon tisztelendő dolog, de szerintem a logójuk számára a mez hátulja tökéletes megoldás továbbra is.
Kép
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2015.06.22. 17:19:00

A cikkíró le sem tagadhatná, hogy Laporta-szimpatizáns... Azt sikerült a cikkből kifelejteni, hogy amennyiben felbontjuk a katari szerződést, 175 millió eurót kellene nekik fizetnünk kártérítésként... Mikor a sajtótájékoztatón rákérdeztek erre, érdekes módon a "nagy és szent Laporta" nem tudott mit felelni, hanem inkább kitért a válaszadás alól...

A bíróság meg ha jól tudom, azt állapította meg Laporta elnökségéről, hogy nem alkalmaztak törvénytelen eszközöket (pl. sikkasztás) regnálásuk idején. Ez nem egyenértékű azzal, hogy nem hagyták a klubot mínuszban ;)
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.06.22. 16:48:53

Bár szentnek nem tartom, de a jelöltek közül őt látnám elnöknek a legszívesebben. Az Abidalos és az Unicefes dolog miatt pedig külön jár a piros pont.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.22. 16:48:44

nzxtpo írta:

Masia: ahhoz, hogy egy ilyen szintű csapatba bekerüljön valaki, annak a posztján Messi szintű tehetségnek kell lennie, és alázatosan kiharcolna csereként fokozatosan a perceket magának.
El kell dönteni, hogy mit akarunk, top csapatot aki minden évben minden címért harcban van, vagy csupa katalán játékosokkal harcolni, és talán néha-néha leesik egy-egy kupa is. Nem lesz mindig ennyi ilyen szintű tehetség, hatalmas szerencsénk volt, hogy volt egy Xavi-Puyol-Ini csúcson, amikor nagyon jó korban voltak a 87-es korosztályból érkezett tehetségeink, de többet ilyen szerencsénk nem lesz. Persze a tehetség mellett kellett a jó képzés is, de az előbbi elengedhetetlen. Ha fenn akarjuk tartani eredményességünket akkor igazolni kell olyan posztokra, ahol nem vagyunk elegen, vagy nem elég jó a minőség. Mindig lesz a keretben sajátnevelésű tehetség, és ha hosszabb távon van itt egy-egy edző, akkor fogja őket próbálgatni, de ha ők nem ütik meg a szintet és lépést akarunk tartani a topcsapatokkal akkor igazolni kell.
Nem ez a két véglet van amit te felvázoltál. Az meg, hogy a posztján Messi szintű tehetségnek kell lennie kb. bezárhatnánk a Masia-t. Meg lehet bőven találni az optimális középutat a saját nevelésű játékosok és a légiósok között. Azt meg ne felejtsük, hogy a Messi-Busquets-Iniesta-Xavi-Puyol stb. játékosok sem egy korosztály. Az, hogy pár éven keresztül együtt játszottak már más kérdés. Ez kb. olyan mintha mondja Samper és a Juvenil B-ből meg a Cadete-ből valakik játszana majd együtt.
De leginkább az edzőn múlik, hogy bekerülnek-e a felnőttekhez fiatalok, illetve mennyit játszanak. Most az az igazi gond, hogy azokon a posztokon, ahol a legtehetségesebb fiatalok játszanak, kirobbanthatatlan emberek vannak. Adama -Messi (Suarez), Munir - Suarez, Grimaldo -Alba, Samper - Busquets/Masch (SR). Halilovic-nak nem is igazán van pozíciója, esetleg Ini helyén, de Messivel kioltják egymást.

De, hogy Laporta-hoz visszakanyarodjunk, ő talán szabadabb kezet ad az edzőnek a Masia "használatára" és több figyelmet is fordít rájuk pl. igazolások terén. Arra leszek kíváncsi, hogy LE most, hogy szilárd alatta a kispad mennyit "kockáztat" fiatalokkal és az aktuális elnök mekkora nyomást gyakorol rá. Tavaly talán érthető, hogy nem használta őket annyit, mert nem jöttek az eredmények, már a leváltásáról pletykáltak, most kisebb lehet a kényszer, Laporta pedig -ha a regnálásából indulunk ki- "engedékenyebb" ilyen szempontból.
A leendő elnöktől amit én igazán várok, hogy elsősorban próbálja helyreállítani a klub renoméját.
Forca Barca!!!!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.06.22. 16:40:40

nzxtpo írta: Masia: ahhoz, hogy egy ilyen szintű csapatba bekerüljön valaki, annak a posztján Messi szintű tehetségnek kell lennie, és alázatosan kiharcolna csereként fokozatosan a perceket magának.
El kell dönteni, hogy mit akarunk, top csapatot aki minden évben minden címért harcban van, vagy csupa katalán játékosokkal harcolni, és talán néha-néha leesik egy-egy kupa is.
Azért nem csak ez a két véglet van!
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.06.22. 16:08:17

Alfa írta: Sosem voltam egy nagy Laporta fan de ezen pontok mindegyikével maximálisan egyetértek. Főleg a Pogbás az UNICEFES és a Masiás pontokban. Remélem ha megválasztják akkor újra a Masiából fogunk felhozni játékosokat ahelyett , hogy igazolnánk (tudom , hogy ez kb csak nekem fontos de ez volt az egyik ok amiért beleszerettem a csapatba) . És természetesen nem azt mondom , hogy ne igazoljunk hanem azt , hogy ha van egy tehetséges játékos akkor inkább "fejlesszük fel" őt ahelyett, hogy leigazolnánk valakit horribilis összegért.
Unicef: tök szép és jó a kezdeményezés, de maradjanak a mez hátulján, mindenki tudja úgyis, hogy közel állunk hozzájuk, akkor inkább akik eddig nem tudták azok úgy tudják meg, hogy pénzzel és a játékosainkkal készített reklámokkal kampányolunk továbbra is mellettük. A qatariak nekem sem szimpatikusak, de amíg megfelelő mennyiségű pénzt adnak addig tőlem maradhatnak, ha nem akkor egy másik jobban fizető céget kell találni.

Masia: ahhoz, hogy egy ilyen szintű csapatba bekerüljön valaki, annak a posztján Messi szintű tehetségnek kell lennie, és alázatosan kiharcolna csereként fokozatosan a perceket magának.
El kell dönteni, hogy mit akarunk, top csapatot aki minden évben minden címért harcban van, vagy csupa katalán játékosokkal harcolni, és talán néha-néha leesik egy-egy kupa is. Nem lesz mindig ennyi ilyen szintű tehetség, hatalmas szerencsénk volt, hogy volt egy Xavi-Puyol-Ini csúcson, amikor nagyon jó korban voltak a 87-es korosztályból érkezett tehetségeink, de többet ilyen szerencsénk nem lesz. Persze a tehetség mellett kellett a jó képzés is, de az előbbi elengedhetetlen. Ha fenn akarjuk tartani eredményességünket akkor igazolni kell olyan posztokra, ahol nem vagyunk elegen, vagy nem elég jó a minőség. Mindig lesz a keretben sajátnevelésű tehetség, és ha hosszabb távon van itt egy-egy edző, akkor fogja őket próbálgatni, de ha ők nem ütik meg a szintet és lépést akarunk tartani a topcsapatokkal akkor igazolni kell. Nálam senki nem idegeskedik jobban ha elpocsékolunk egy-egy ígéretes tehetséget, főleg ha másik csapatban még bizonyítani is tud, de viszont nem szabad átesni a ló túloldalára, ha valaki megkapja a kellő bizalmat és nem él vele, akkor bizony még időben új embert kell hozni és helyzettől függően néha irdatlan összegeket leszünk/voltunk képesek fizetni.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.22. 16:01:09

MessiNeymarSuarez írta:Laporta ma Barcelonában ismertette programját: ...
Javarészt tetszik amiket mond, ez az UNICEF-es dolog viszont kicsit fura nekem. Mármint persze, menjen a Qatar szerintem is, de a szponzori pénzek ettől függetlenül még kelleni fognak máshonnan. Szép dolog ez az adományozás, csak nehogy komolyabb összegektől essünk el emiatt mostantól.. Persze ha megoldja máshonnan - szabályos eszközökkel -, akkor nekem jó úgy is..:D

A Pogbás és a Luchos rész viszont nagyon tetszik. Örülök, hogy nem akar hype miatt 80-100 milliókat kiadni, az meg mégjobban tetszett, amit LE-ről mondott. Nekem az jött le, hogy ha jövőre esetleg nem nyerünk semmit, vagy csak valami Szuperkupát, és szorosan ugyan, de elvérzünk minden porondon tavasszal, akkor sem rúgja ki. Így talán kisebb lesz az eredménykényszer, és jobban mer majd a Masiához nyúlni Lucho..

Meglátjuk, mindenesetre szimpatikus dolgokat mondott, de hát nagy politikus az ürge, tudja mikor mit kell mondani.. Nem feltétlen hiszem el minden pontját, de Bartoéknál jobb lenne szerintem.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.22. 15:51:17

mondjuk abidal totál nulla tapasztalattal nem tudom mennyire lesz jó sportigazgatónak. abba a pozícióba vmi öreg róka kellene
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.06.22. 14:56:26

MessiNeymarSuarez írta:Laporta ma Barcelonában ismertette programját:

" A jelenlegi vezetőség rengeteg hibával dolgozott, ezt csak a tripla megnyerése takarta el."

" Mi az UNICEF mellett vagyunk, ők Qatar mellett. Nem jó a Barcelona arcának, hogy egy lapon szerepel azzal az országgal."

" Fel akarjuk bontani a szerződést Qatarral, és azt akarjuk, hogy az UNICEF kerüljön vissza a mezek elejére."

" Nem szeretnék börtönbe kerülni, ezért semmi törvénnyel ütköző dolog nem fog történni a klubnál."

" Nem igazolhatunk, a La Masia válságban, kiesett a Barca B, a Barcelona válságban van."

" Azt szeretném, ha a Barcelona stábjában Abidal és Puyol is helyet kapna, illetve majd Xavi is."

" Luis Enrique megmutatta, hogy jó edző. Addig marad a csapat élén, amíg nem esik jelentősen a szint."

" A teljes átigazolási rendszert meg szeretném változtatni. Nem fogunk 80 millió eurót Pogbára költeni, ha meg leszek választva."

" A többi ágazatra jelentős összegek lettek fordítva, ezen is szeretnék változtatni."

" A jelenlegi vezetőség rengeteg pénzt költött volna a Camp Nou bővítésére, és az új Mini Estadi megépítésére. Ezeket is át szeretném vizsgálni."

Sanama : Ő már túl jó :mrgreen: Biztos Neymart is a mi kérésünkre "gyártatta" :twisted: :lol:
Sosem voltam egy nagy Laporta fan de ezen pontok mindegyikével maximálisan egyetértek. Főleg a Pogbás az UNICEFES és a Masiás pontokban. Remélem ha megválasztják akkor újra a Masiából fogunk felhozni játékosokat ahelyett , hogy igazolnánk (tudom , hogy ez kb csak nekem fontos de ez volt az egyik ok amiért beleszerettem a csapatba) . És természetesen nem azt mondom , hogy ne igazoljunk hanem azt , hogy ha van egy tehetséges játékos akkor inkább "fejlesszük fel" őt ahelyett, hogy leigazolnánk valakit horribilis összegért.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.22. 14:33:29

Laporta ma Barcelonában ismertette programját:

" A jelenlegi vezetőség rengeteg hibával dolgozott, ezt csak a tripla megnyerése takarta el."

" Mi az UNICEF mellett vagyunk, ők Qatar mellett. Nem jó a Barcelona arcának, hogy egy lapon szerepel azzal az országgal."

" Fel akarjuk bontani a szerződést Qatarral, és azt akarjuk, hogy az UNICEF kerüljön vissza a mezek elejére."

" Nem szeretnék börtönbe kerülni, ezért semmi törvénnyel ütköző dolog nem fog történni a klubnál."

" Nem igazolhatunk, a La Masia válságban, kiesett a Barca B, a Barcelona válságban van."

" Azt szeretném, ha a Barcelona stábjában Abidal és Puyol is helyet kapna, illetve majd Xavi is."

" Luis Enrique megmutatta, hogy jó edző. Addig marad a csapat élén, amíg nem esik jelentősen a szint."

" A teljes átigazolási rendszert meg szeretném változtatni. Nem fogunk 80 millió eurót Pogbára költeni, ha meg leszek választva."

" A többi ágazatra jelentős összegek lettek fordítva, ezen is szeretnék változtatni."

" A jelenlegi vezetőség rengeteg pénzt költött volna a Camp Nou bővítésére, és az új Mini Estadi megépítésére. Ezeket is át szeretném vizsgálni."

Sanama : Ő már túl jó :mrgreen: Biztos Neymart is a mi kérésünkre "gyártatta" :twisted: :lol:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.06.22. 14:12:52

hatékonyabbá teszi a "tehetségkutató " embereket is.
Neymar apja nem elég jó? :mrgreen:
Lezárt