Joan Laporta

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kire szavaznál a jelenlegi elnökjelöltek közül?

Laporta
68
66%
Bartomeu
17
17%
Majó
3
3%
Benedito
8
8%
Farré
6
6%
Freixa
1
1%
 
Szavazatok száma: 103
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.07.04. 19:14:40

ma este 9-ig kell osszegyujteni az alairasokat, ahhoz hogy hivatalosan is jeloltek legyenek.
Laporta mar bejelentette, hogy osszegyult neki, 4087.
Sajnos Farrenak nem jott ossze, 2033-mat szerzett, 2534 szukseges.

tobbiek meg nem jelentettek be a vegeredmenyeket, de Bartomeunak es Beneditonak tuti meglesz, es valoszinleg Freixanak is

Benedito interju: http://grup14.com/article/grup-14-talks ... i-benedito" target="_blank
Kép
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2015.07.03. 21:47:59

Számomra a jövő eltékozlása bűn.A jövő pedig most sétál ki az ajtón a fiatalok képében.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.03. 21:27:44

dévid villa írta:Laporta: "Nem az elnökválasztás miatt nem tudunk igazolni, hanem Rosell és Bartomeu helytelen döntései következtében."

Aha... tudtommal az ő ideje alatt is érkeztek a fiatalok, akiket szabálytalan körülmények között igazoltunk le. Én legalábbis a 2009-2011 közötti időszakra emlékszem... Abban biza ott van az ő periódusának a vége is
Ugyan, mit számít ez? A socik fele nem is emlékszik már arra szerintem, hogy ki volt az elnök akkor.. :lol: A mostani triplázás is elég volt a felmérések szerint arra Bartoéknak, hogy a januári válsághelyzet után első számú esélyessé nőjék ki magukat. Pedig közben a háttérben olyan dolgokat csinálnak folyamat, mint a B edzőkérdése most, vagy ez az ideiglenes elnökös igazolgatás..

Én már feladtam a józan észre alapuló elnökválasztást - már ha van ilyen -, úgyis valamelyikük lesz a nyertes a kettő közül, ha Bartoék akkor folytatódik az ami eddig, ha Laporta, akkor meg a regnálása eleje Bartoék hibáinak látványos javításáról fog szólni, előre látom.. :D
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2015.07.03. 21:13:21

A főoldali cikkből:

Laporta: "Nem az elnökválasztás miatt nem tudunk igazolni, hanem Rosell és Bartomeu helytelen döntései következtében."

Aha... tudtommal az ő ideje alatt is érkeztek a fiatalok, akiket szabálytalan körülmények között igazoltunk le. Én legalábbis a 2009-2011 közötti időszakra emlékszem... Abban biza ott van az ő periódusának a vége is

Mennyit fog még ez az ember hazudozni, mellébeszélni, elferdíteni az igazságot? #-o
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.07.03. 20:51:18

ntibi67 írta:Olvasd el az index cikkét és nem írsz ilyeneket
Miért ne írhatna ilyeneket?
Ettől az üres lózungoktól átitatott cikk miatt kellene a kardjába dőlnie valakinek?

A B csapat sosem volt bebetonozva a másodosztályban.
A La Massia sem arany tojást tojó tyúk, hogy minden évben 3-4 világklasszis gördüljön ki a kapuján. Ez nem egy gyár, ahol minden évben ugyanolyan hatékonyságot kell termelni.

Az általad említett cikkben van egy hosszú lista, akik onnan kikerültek és már nem itt játszanak.
Na, én ezekért egy könnycseppet nem ejtek, jó helyen vannak ott ahová mentek.

Az meg csak hab a tortán a cikkben, hogy a rossz pályához nincsenek hozzászokva a Massia növendékei, jajj, mi is lesz ott velük!
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2015.07.03. 20:48:47

Kovbal88 írta:
ntibi67 írta:Ez bűntény amit Rosselék az utánpótlással tettek.Igy kallodnak el a fiatal tehetségek vagy igazolnak el ingyen.Az utánpótlás a legjobb befektetés ezt ők lerombolták.Laporta alatt ha nem is volt eredmény akkor se találtak fogást rajtunk,most meg balhé-balhé hátán.
Azért nézzük már meg, hogy most hány helyre fél be utánpótlásból játékos, és régen hány helyre fért be.
kapusposzton még ter Stegen se fér be...a kezdőbe
védőposzt, Alba, Alves szélen biztos pont és ott van még Adriano is középső védőposzton is megvagyunk
középpálya Busquets, Rakitic, Iniesta
Támadóhármas MSN +Pedro
egyszerűen nem nagyon fér be senki... Idő nincs az próbálgatásra, mert régen meg lehetett nyerni a ligát 80 közeli ponttal ma már 100 közeli kell. Nincs lehetőség a hibára.
Aztán meg lehet mondani, hogy bevált, Iniesta, Busquets, Messi, Valdes
de ugyanakkor Bojan, Dos Santos tesók és még egy pár nagy tehetségnek kikiáltott játékos meg nem.
Én nem azt írtam,hogy az a gond,hogy nem építettek be az utánpótlásbol fiatalokat.Az a gond,hogy leépítették a közvetlen utánpótlást.De kérek mindenkit olvassa már el az index cikkét mert utána több értelme lesz a beszélgetésnek.Tényleg olvassátok el nagyon komoly elemzés
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.07.03. 20:40:47

ntibi67 írta:Ez bűntény amit Rosselék az utánpótlással tettek.Igy kallodnak el a fiatal tehetségek vagy igazolnak el ingyen.Az utánpótlás a legjobb befektetés ezt ők lerombolták.Laporta alatt ha nem is volt eredmény akkor se találtak fogást rajtunk,most meg balhé-balhé hátán.
Azért nézzük már meg, hogy most hány helyre fél be utánpótlásból játékos, és régen hány helyre fért be.
kapusposzton még ter Stegen se fér be...a kezdőbe
védőposzt, Alba, Alves szélen biztos pont és ott van még Adriano is középső védőposzton is megvagyunk
középpálya Busquets, Rakitic, Iniesta
Támadóhármas MSN +Pedro
egyszerűen nem nagyon fér be senki... Idő nincs az próbálgatásra, mert régen meg lehetett nyerni a ligát 80 közeli ponttal ma már 100 közeli kell. Nincs lehetőség a hibára.
Aztán meg lehet mondani, hogy bevált, Iniesta, Busquets, Messi, Valdes
de ugyanakkor Bojan, Dos Santos tesók és még egy pár nagy tehetségnek kikiáltott játékos meg nem.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.07.03. 20:31:15

Kedves Laporta, Deulofeu azért ment el, mert nem illett ide. Egoista, fiatal csíra, nem a Barcelona szellemiségét képviselő játékos. CR-tanonc.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.03. 20:30:28

visca el barca írta:vagy csak egyszerűen a mostani utánpótlás ennyit tud :P gondolom ez fel sem merül egyeseknél :D
Nyilván nem világmegváltó a mostani generáció sem, de bőven vannak ígéretes játékosok. Samper, Grimaldo, Adama - aki a szezonban 243 cselt csinált meg, a top ligákban Hazard nyert 180-al -, de van még pár azért rajtuk kívül is, a gondok leginkább vezetőségi szinten vannak, lásd defender által betett idézet, és a hasonló döntések - mostani B edző kinevezése is, ha Bartoékon múlik.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2015.07.03. 20:29:20

Olvasd el az index cikkét és nem írsz ilyeneket
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.03. 20:21:09

vagy csak egyszerűen a mostani utánpótlás ennyit tud :P gondolom ez fel sem merül egyeseknél :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2015.07.03. 20:13:18

Ez bűntény amit Rosselék az utánpótlással tettek.Igy kallodnak el a fiatal tehetségek vagy igazolnak el ingyen.Az utánpótlás a legjobb befektetés ezt ők lerombolták.Laporta alatt ha nem is volt eredmény akkor se találtak fogást rajtunk,most meg balhé-balhé hátán.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.07.03. 14:51:50

Amikor Sandro Rosell 2010-ben elnök lett, azonnal tisztogatásba kezdett a klubban, több embert az utánpótlásban is leváltott, azonban megkérdőjelezhető személyi döntéseket hozott, leginkább azért, mert a kulcspozíciókba a barátait rakta.
A legrosszabb döntést talán akkor hozta, amikor az utánpótlás éléről az ősbarcás Jose Ramon Alexankót azzal az Albert Benaigesszel együtt elküldte, aki húsz éven át dolgozott a klubnál. Ez a páros B csapattól kezdve a legfiatalabb korosztályokat felügyelte, rálátásuk volt az akadémián zajló folyamatokra.
Ez mindet elmond Rosell féle vezetés szakmai dolgokhoz való hozzáálláshoz.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.07.03. 14:48:33

Ide rakom mert itt volt szó róla:
http://index.hu/sport/futball/2015/07/0 ... potlassal/" target="_blank
"A triplázó Messiék alatt lerohad legendás Barca-akadémia"
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.07.02. 13:19:26

ersze, sokkal jobb lesz, ha telepakolják 28 év körüli munkásokkal a csapatot
Attól, hogy valakinek nagy a munkabírása, nem lehet mellette technikás is? Mert Arda ilyen.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.07.02. 12:12:58

Sanama írta:Persze, sokkal jobb lesz, ha telepakolják 28 év körüli munkásokkal a csapatot, csak mert ők 40 millió körül jöhetnek, és nem hasonlítanak kívűlről Balotellire.
Esküszöm nem értem, hogy a Ti szemetekben, eleve hogy lehet nagyobb üzlet egy Turan 40ért, mint Pogba 80ért. A matek se jön ki.
1. A jelenlegi Barca esetében egyensúlyban vannak a sztárok és a munkások.
Védelemben ugye Pique, Alves-zseni sztárok, de semmit se érnek, ha nem lenne mellettük Alba és Masch. Elől van 3 zseni. Suarez kb 90 perces ketrecharcot vív a 16-os környékén, Messi alig védekezik és Neymar is max a vonal mentén fut vissza védekezni. Ezt ellensúlyozzuk jelenleg egy rendkívül munkás kp-val, ahol Rakitic és Ini kb annyit futnak ketten, mint a 3 támadó együttvéve. Pogba nem egy munkás, ő egy sztár, védelemben sem hatékony(nem érdekelnek statok, látom, hogy nem az). Arda pont az a típusú játékos, aki nekünk kell.

2. pénz: a gond nem az, hogy mennyibe kerül, a gond az, hogy ez a fejébe fog szállni, illetve a 12 millás fizetése. Ha hirtelen a csapat 2. legjobban fizetett játékosa lesz és rekordösszegért vesszük, akkor el is hiszi magáról, hogy ő annyira jó, miközben jelenleg még a kezdőbe sem férne be és utána is max azért férne el, mert Iniesta öregszik.

3. az ilyen munkásokkal nyert az Atletico bajnokságot és majdnem BL-t is. Ne becsüld le őket. A Barca a nagy sikereit legalább annyira a jó munkásoknak köszönhette, mint a zseniknek.
Régebben Puyol szinte egyszemélyes hadsereg volt védelemben. Most Suarez 3-4 embert foglal le és teremt helyet annak a Messinek és Neymarnak, akiket előző szezonban aprítottak és nem is ment a játék. A kp-n is Rakitic a legfontosabb emberünk.

4. Arról írnak páran, hogy Arda nehezen szokna bele a Barcába. Nah ja, mert Pogba aztán könnyen. :lol: :lol: :lol:
Kis összehasonlítás: Arda ismeri a spanyol bajnokságot és kiválóan játszott abban az Atleticoban, ami kontratámadásokra épített főleg(mintha nekünk is lennének most ilyenek).
Pogba ezzel szemben abban az olasz bajnokságban játszik, ahol a tempó kb olyan, mint amikor a nyugdíjasok vonulnak ki a templomból. :lol:

5. Sokoldalúság. Arda tud játszani támadót, de Rakitic és Ini helyén is bevethető.

6. kor: 28 év. Nem egy öregember. Pogba esetében mindenki arról ír, hogy milyen jó h fiatal. Tudjátok ki az ügynöke? Abban a pillanatban h ide igazolna, Raiola mást se suttogna a fülébe minthogy igazolj el mihamarabb. Garantálom h 3-4 évnél többet kizárt h itt maradjon. 3 jó év pedig Turanban is lenne. Szóval lehet válogatni. 3 év múlva mehet Turan el 10 milláért vagy Pogba 40-ért.


Kivel is járnánk jobban? :wink:
A Fifa egy szégyen
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.02. 11:32:36

így van. én nem is 80-at, egyből 160-at fizetnék érte, mert már ez a trend :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.07.02. 10:40:39

palesz77 írta:Az olaszok szerint Pogba csak akkor érkezik jövő nyáron 80 misiért, ha Laporta lesz az elnök. Hát, ha ez igaz, akkor nem várom az elnökválasztást.. :? Bartoék alapból elásták magukat nálam már milliószor - csak az utóbbi 2 napban is csináltak pár érdekes dolgot, hát még a 6 év alatt -, de ez a húzás Laportától szintén nem sok jót vetítene elő. Első lépéseként elhozna egy olyan játékost, aki miatt borul a fizetések rendszere, plusz lehet már felesleges is lesz jövő nyáron a Masia tagok miatt - Samper -, vagy akár azért, mert jön Arda.. De a farokméregetés okán gondolom mindenképp érkezne Pogba, annyiszor mondta már Joan, ezek után nem hinném, hogy visszakozna.. A kicsiknek meg nem lehet drukkolni igazából, láthattuk mekkora a támogatottságuk. :? Szóval érdekes nyár elé nézünk, egyik szemem sírni fog, a másik meg nevetés és közömbösség között lesz valahol az elnökválasztások után asszem.. :D
Nem értem miért farokméregetés az, hogy le akarja igazolni Európa egyik legnagyobb tehetségét, egy olyan posztra, ahonnan most ment el az egyik legenda, és ahol már Iniestanak sincs sok hátra.

Persze, sokkal jobb lesz, ha telepakolják 28 év körüli munkásokkal a csapatot, csak mert ők 40 millió körül jöhetnek, és nem hasonlítanak kívűlről Balotellire.
Esküszöm nem értem, hogy a Ti szemetekben, eleve hogy lehet nagyobb üzlet egy Turan 40ért, mint Pogba 80ért. A matek se jön ki.

Le kéne jönni arról, hogy Pogba a csúnya, rossz fiú.
Másrészt, nem tudom hány idény kell még nektek, hogy ráébredjetek, hogy az ár annyi, amennyit elkérnek érte, és nem 2000-es évek közepe van.

UI: A gusztustalan az, amit az atmeneti elnokseg csinal, hogy igazol, es ezzel boven keresztbe tud tenni akarmelyik jeloltnek.
Samper meg miota Turan/Pogba poszt?
visca el barca írta:így van. én nem is 80-at, egyből 160-at fizetnék érte, mert már ez a trend :lol:
Nem unalmas meg, hogy telenyomod ilyen haszontalan hozzaszolasokkal a forumot?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanama 2015.07.02. 11:34:11-kor.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.02. 09:39:16

Az olaszok szerint Pogba csak akkor érkezik jövő nyáron 80 misiért, ha Laporta lesz az elnök. Hát, ha ez igaz, akkor nem várom az elnökválasztást.. :? Bartoék alapból elásták magukat nálam már milliószor - csak az utóbbi 2 napban is csináltak pár érdekes dolgot, hát még a 6 év alatt -, de ez a húzás Laportától szintén nem sok jót vetítene elő. Első lépéseként elhozna egy olyan játékost, aki miatt borul a fizetések rendszere, plusz lehet már felesleges is lesz jövő nyáron a Masia tagok miatt - Samper -, vagy akár azért, mert jön Arda.. De a farokméregetés okán gondolom mindenképp érkezne Pogba, annyiszor mondta már Joan, ezek után nem hinném, hogy visszakozna.. A kicsiknek meg nem lehet drukkolni igazából, láthattuk mekkora a támogatottságuk. :? Szóval érdekes nyár elé nézünk, egyik szemem sírni fog, a másik meg nevetés és közömbösség között lesz valahol az elnökválasztások után asszem.. :D
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.06.30. 08:37:03

kristop írta:
visca el barca írta:érdekes ez a főoldali, pártolók általi 35% vs 27% féle szavazás. az meg főleg "meglepő", amiről itt is beszéltünk, hogy aki nem csak laporta alatt látta a csapatot, az inkább barto-t tolja...
ami még furcsa, hogy a két elnökség munkáját is ugyanúgy értékelik, pedig a mostaninak jelenleg is tartanak a balhéi. nem hittem volna, hogy így is képesek ekkora népszerűséget megtartani.
nézzétek meg kis hazánkat: az elmúlt 25 évben az mszp-fidesz váltogatta egymást, köpködték egymást, de ugyanúgy tették tönkre az országot.
Itt is ez megy, csak egy focicsapaton belül. Nem értem én sem ezt a gondolkodást.
Nekem az az ember a legszimpibb, amelyik nem ígérget, hanem próbálja felnyitni a szemét az embereknek, hogy basszus, miből akartok új stadiont, ha nincs rá pénz? Ő nem ígér sztárigazolásokat, ő nem mondja, hogy ki lesz a mezszponzor, csak annyit, hogy van más megoldás is, körbe kell nézni.
Ez egy reális gondolkodás.
De az emberek mindig ahhoz húznak, aki nagyobbat ígér. És az, hogy nem tartja be? Kit érdekel. Elfelejtik.

Szerintem egy ilyen elnökségnek nem az a feladata, hogy kiválogassa a csapatba ki kell. Ez az edző dolga, meg a játékosmegfigyelőké. Az elnökség max rábólint, és elintézi az üzleti részét (de ne úgy, mint Neymarnál).
Nekik gazdaságilag kell irányítani a klubot, ez az ő feladatuk.
Sajnos én azt veszem észre, hogy ezek viszont a saját pecsenyéjüket akarják sütögetni. Innen akarnak ugrani egy nagyot, és bekerülni a politikába. És ez baj.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.29. 20:20:25

kristop írta:ami még furcsa, hogy a két elnökség munkáját is ugyanúgy értékelik, pedig a mostaninak jelenleg is tartanak a balhéi. nem hittem volna, hogy így is képesek ekkora népszerűséget megtartani.
Ezt én se egészen értem - mondjuk azt se, hogy az "újítókat" miért nem veszik figyelembe ilyen nagy mértékben -, de elég vicces lenne, ha most megválasztanák Bartot elnöknek, év végén meg menne börtönbe.. :lol:
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.06.29. 19:57:51

visca el barca írta:érdekes ez a főoldali, pártolók általi 35% vs 27% féle szavazás. az meg főleg "meglepő", amiről itt is beszéltünk, hogy aki nem csak laporta alatt látta a csapatot, az inkább barto-t tolja...
ami még furcsa, hogy a két elnökség munkáját is ugyanúgy értékelik, pedig a mostaninak jelenleg is tartanak a balhéi. nem hittem volna, hogy így is képesek ekkora népszerűséget megtartani.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.06.29. 16:52:04

Az biztos, hogy nem normálisak a socik, ha egy börtönviselt elnökünk lesz újfent. A Neymar hisztéria önmagában elég ok kellene hogy legyen hogy a Barto-féle banda soha klub közelébe se kerüljön, erre még a végén megválasztják... Aztán majd a mandátuma felét a sitten tölti....
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2015.06.29. 12:01:29

Ez mindennek a ne továbbja ha nem Laporta nyer :) hogy lehet egy olyen elnökre szavazni akit a kutya nem valasztott meg, és aki jelenleg is vád alatt áll..hát ez lesz aztán a mes que un club :/
Egy szerencséje van a Barto féle vezetésnek hogy a csapat mentette meg őket!
Kirugták Zubit, utolag pedig el kell ismerni az igazolásait, bravo terstegen rakitic suarez mind ülnek!!

Én Laporta mellett vagyok, legalabb nem volt ilyen sárdobálás és mutyiüzletek, legslabb is nem kerültek nyilvánosságra.. Az eredmények pedig akkor is megvoltak..
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.29. 10:59:05

érdekes ez a főoldali, pártolók általi 35% vs 27% féle szavazás. az meg főleg "meglepő", amiről itt is beszéltünk, hogy aki nem csak laporta alatt látta a csapatot, az inkább barto-t tolja...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Lezárt