Joan Laporta

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kire szavaznál a jelenlegi elnökjelöltek közül?

Laporta
68
66%
Bartomeu
17
17%
Majó
3
3%
Benedito
8
8%
Farré
6
6%
Freixa
1
1%
 
Szavazatok száma: 103
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.07.06. 16:20:24

jelwaz!
Olvass vissza, és meg tudod a véleményem! A kedvedért nem fogom újra- és újra leírni.
És mi volt a múltkori marhaság, én nem emlékszem! Már egyszer megkérdeztem, de nem voltál rá hajlandó válaszolni. Ha nem akarsz, akkor tőlem se várj semmi ilyesmit.
Kép
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2008.07.06. 14:08:44

Varga Tamás írta:barca99!
Szomorú vagyok, hogy ennyire nem érdekelnek a dolgok, csak az, hogy ott rúgj belém, ahol csak tudsz, és amikor csak kedved tartja. Kb. úgy állítasz be - más is -, mintha én valami aljas gazember lennék
Na ugye? Én pl. qrwára haragszom rád még most is a múltkori miatt, de mint pillanatnyilag Laporta párti konkrétan érdekel a véleményed (Antiéval együtt) erről az egészről. Mert én értem, hogy mi a bajotok Laportával (igazából a topic utolsó10-20 oldala ugyanarról szól, össze lehetne fognlalni fél oldalban), én sem bírom, sőt egyenesen sz.rul esik látnom őt az elnöki páholyban, főleg azért, mert maffiózó (apámnak vannak jó forrásai, s szerinte ez nyílt titok), másrészről, mert nem találtam elég gyorsnak a reagálását, amikor igazán bizonyíthatott volna. De amiket Rosell mellett hoztál fel, csupán gazdasági érvek, amit Laporta is teljesített, akár Rosellel, akár nélküle. A továbbiakban pedig már édesmindegy, hogy Rosell mellette van vagy nincs (ebből a szempontból, mert a kapcsolatok már kialakultak). Az idei politikáját illetően nem értem, hogy még esélyt sem adtok Pepnek, Laporta rizikót vállalt a kinevezésével, de nekem ez a döntés azt mutatja, hogy igenis a klub érdekeit tartja szem előtt. Simán leigazolhatott volna egy nagy edzőt, és sz.arhatott volna bele, ha utána sem megy a szekér, milyen könnyű lenne rákenni az egészet. De itt felelősséget vállalt, s ekkora kockázatot nem vállal az aki csupán hatalmat akar. Én személyszerint konkrétan "lelövetném" azt, aki Murinhoból Barca edzőt csinál, mert emberileg olyan... De Peppel ez nincs, nem kéne máris temetni.
Felvetődik bennem az is, hogy ha most megbukik Laporta kinevezik Rosellt, akkor a hátralevő 2 évre lesz elnök, vagy pedig megkap egy 4 éves ciklust? Ha kap 4 évet azzal nincs gond, az alatt lehet alkotni, de ha csak 2 évet kap? Akkor a keret kb. az lesz, ami mostanra kialakult, ezzel kell elindulni, a téli aátigazolási időszak közel sem rejt akkora esélyeket, mint az idények közti szünet, s ha tényleg ekkora kulimászban van a csapat, mint ahogy azt ti beállítjátok, akkor a következő évre vethetjük a kersztet, a rákövetkezőben meg ki tudja mi lesz? Lehet, hogy akkor már jó lenne, de választás előtti évben megbízni akárkiben, és kiállni a furkálásokat... Hát már majdnem Istennek kell lenni hozzá. Persze ez bukik, ha 4 évre jár a cím.
Összességében két alapvető kérdés fogalmazódott meg bennem:

1.Most Laporta ellenesek vagytok, vagy Rosell pártiak? Ergo azért menjen Laporta, mert Rosell ülhetne a helyére, vagy azért jöjjön Rosell, mert Laporta helyére ülhet?
2. Úgy gondoljátok, hogy a Barca válságban van?

Lehet, hogy nem reagálsz, de túlléphetnél már a múltkori baromságon, amit te fújtál fel...
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2008.07.06. 13:55:39

Varga Tamás írta:Ha '96-tól vagy Barca-drukker, akkor nem kezdhetett azzal, hogy eladta Ronaldót, mert a brazil fenomén 1997 nyarán ment el tőlünk.
Akkor megint elmagyarázom: tehát az volt Nunez első rossz húzása nálam :)
Igaz, annyira azért mégsem haragszom, mert akkor nem vette volna meg helyére Rivaldo-t a Deporból...
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.07.06. 13:52:44

Replay írta:
Varga Tamás írta:Replay!
Igen, a Laporta-éra is sikeres, de Nunez elnök alatt sikeresebbek voltunk - akárhonnan is nézzük.
- 5 PD
- 1 BEK-győzelem, két döntő
- 6 Copa del Rey
- 5 spanyol Szuper Kupa
- 3 KEK
- 2 európai Szuper Kupa.
Igaz, Nunez 21 évig állt a Barcelona élén.
96-tól értettem, természetesen, mióta Barca-drukker vagyok.
Úgy, igen, de Nunez 1979 óta volt elnök, tehát így teljes a kép.
Azért akkor is volt egy KEK-győzelem, két BL-elődöntő, Spanyol Kupa-győzelem, európai Szuper Kupa győzelem.
Ha '96-tól vagy Barca-drukker, akkor nem kezdhetett azzal, hogy eladta Ronaldót, mert a brazil fenomén 1997 nyarán ment el tőlünk.
Kép
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2008.07.06. 13:50:11

Varga Tamás írta:Replay!
Igen, a Laporta-éra is sikeres, de Nunez elnök alatt sikeresebbek voltunk - akárhonnan is nézzük.
- 5 PD
- 1 BEK-győzelem, két döntő
- 6 Copa del Rey
- 5 spanyol Szuper Kupa
- 3 KEK
- 2 európai Szuper Kupa.
Igaz, Nunez 21 évig állt a Barcelona élén.
96-tól értettem, természetesen, mióta Barca-drukker vagyok.
Nálam Nunez azzal kezdett, hogy eladta a 34 gólos Ronaldo-t :)
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.07.06. 13:47:59

Replay!
Igen, a Laporta-éra is sikeres, de Nunez elnök alatt sikeresebbek voltunk - akárhonnan is nézzük.
- 5 PD
- 1 BEK-győzelem, két döntő
- 6 Copa del Rey
- 5 spanyol Szuper Kupa
- 3 KEK
- 2 európai Szuper Kupa.
Igaz, Nunez 21 évig állt a Barcelona élén.
Kép
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2008.07.06. 13:31:34

1996 óta vagyok Barcelona szurkoló, tehát nagyon sok mindent átéltem, voltak rossz és jó dolgok, zseniális játékosok jöttek mentek, voltak nagy balhék is.

Volt ugye Nunez, Gaspart és Laporta éra.

Akárhogy nézem, akárhonnan, a Laporta-időszak a legsikeresebb, főleg a BL cim miatt.
Rendbehozta a klub Gaspart-éra alatt (nagyon) eltolt anyagi helyzetét, az utóbbi idők antifocis időszakában mi voltunk az egyetlenek, akik megtartották a támadó, látványos stilust.
Emellett egy nagyon intelligens, úri módon viselkedő, jó képességü vezetést ismertem meg.

Az elmúlt két év sikertelensége miatt sem hibáztatom annyira (mint mások), mert pl a tavalyi rossz év után senki nem lépte volna meg, hogy elküldi R10-t, Deco-t, Rijkaard-ot, hiszen a 2004-06 időszak miatt egyébként sem lett volna igazságos.
A tavalyi nyáron is nagyon jól igazoltunk, posztra, jó áron. Persze nem jól alakultak a dolgok, borzasztó sok sérülés, egyes játékosok viselkedése miatt, de évközben nem lett volna értelme változtatni.

Laporta-t alapvetően jó embernek látom, minden megnyilvánulása szimpatikus és megcsinálta a második Dream Team-et, olyan két évünk volt, hogy mindenki minket irigyelt, csodálatos időszak volt.

De ahogy régebben irtam, a futball olyan, mint a konjunktúra, nem lehet minden évben bajnokságot meg BL-t nyerni, csak ezt sokan nem értik meg.
Emlékszem a 97-es és 98-as szezonra, mikor még a BL csoportból sem tudtunk továbbjutni, vagy a Gaspart-időszakban, mikor a kieső helyen álltunk, majd csak az UEFA-kupás helyet tudtuk megszerezni.
Átéltem nehéz időszakokat, amikor teljes volt a kilátástalanság.

Ám ezúttal egyáltalán nem vagyok pesszimista, mert bár nem minden igazolásunkkal értettem egyet, jó úton járunk, olyan játékosaink vannak, mint Xavi, Iniesta, Messi, Bojan.

A vezetőség távozása óriási kárt okozna, mind anyagilag, mind szakmailag, amit 2-3évig nagyon megszenvedne a klub, azt pedig mindenki láthatja, hogy az nem megoldás, hogy marad a tavalyi keret.
Mert bizony az elmúlt két évért talán a szokásosnál is nagyobb felelőssége van a játékosoknak.

Borzasztó szánalmasnak tartom, mikor Giralt "rémálomról" beszél ugyanmár!
A rémálom az volt, mikor 4-0-ra, meg 3-0-ra vert minket a Dinamo Kijev...
Avatar
matyi02
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2008.05.20. 17:14:23
Tartózkodási hely: Nagytétény

2008.07.06. 13:03:01

gekkodan írta:Nagyon remélem, hogy ma észnél lesznek a szavazók és véget vetnek a Laporta-érának. Innen már annyira nehéz lenne feltámadni, hogy jobb ha meg sem próbálják szegénykéim. Hibát hibára halmoznak, 2006 óta nem találják a jó döntéseket, a gazdasági helyzet ugyan stabil és jó, de a szurkolókat az eredmények érdeklik először, az meg 2 éve elmarad és semmi garancia, hogy egy zöldfülü edzővel és ilyen igazolási politikával majd jönni is fog.

Ennek ellenére az eredményt tiszteletben tartom, sokkal többre hivatott egy bizalmi szavazás annál, hogy figyelmen kívül hagyjuk az eredményt, bárhogy is zárul. Ha Laporta marad akkor sok sikert kívánok a csapatának még 2 évig és bízom benne, hogy észbe kapnak.
1rész nem értek egyet,
2.2fele egyet értek :D
Kép
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.07.06. 12:58:21

Nagyon remélem, hogy ma észnél lesznek a szavazók és véget vetnek a Laporta-érának. Innen már annyira nehéz lenne feltámadni, hogy jobb ha meg sem próbálják szegénykéim. Hibát hibára halmoznak, 2006 óta nem találják a jó döntéseket, a gazdasági helyzet ugyan stabil és jó, de a szurkolókat az eredmények érdeklik először, az meg 2 éve elmarad és semmi garancia, hogy egy zöldfülü edzővel és ilyen igazolási politikával majd jönni is fog.

Ennek ellenére az eredményt tiszteletben tartom, sokkal többre hivatott egy bizalmi szavazás annál, hogy figyelmen kívül hagyjuk az eredményt, bárhogy is zárul. Ha Laporta marad akkor sok sikert kívánok a csapatának még 2 évig és bízom benne, hogy észbe kapnak.
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2008.07.06. 12:57:48

Johannes írta:Miért jó ha lesz 8 védőnk és nem lesz jobbszélsőnk és csatáunk?
JObbszélsőnk van :arrow: Lionel Messi
inkább balszélső kéne :wink:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Johannes
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2008.06.28. 21:21:51

2008.07.06. 12:49:39

Traditional írta:
gyuri03 írta:Moderálva
Laporta jó munkát végez a csapattal szerintem.Az érveket már előttem sokan leírták ezért nem is koptatnám feleslegesen a számat.Maradnia kellene,hogy a tudatos csapatépítés folytatódjon.
Tudatos csapatépítés? Hol éltek ti? Miért jó ha lesz 8 védőnk és nem lesz jobbszélsőnk és csatárunk?
Avatar
Traditional
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2008.07.06. 11:29:45
Tartózkodási hely: Barcelona/Dabas

2008.07.06. 12:44:03

gyuri03 írta:Moderálva
Laporta jó munkát végez a csapattal szerintem.Az érveket már előttem sokan leírták ezért nem is koptatnám feleslegesen a számat.Maradnia kellene,hogy a tudatos csapatépítés folytatódjon.
Kép
gyuri03
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2008.07.06. 12:38:08

2008.07.06. 12:41:36

Még 1 ilyen hsz, és repülsz.
Monti
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2008.06.15. 17:56:12
Tartózkodási hely: Budapest

2008.07.06. 12:38:39

MichaaBee írta:A szavazás végeredménye csak akkor érvényes, hogyha legalább a sociók 10%-a leadja a voksát. Amennyiben nincs meg ez az arány, akkor minden marad a régiben, és a vezetőségnek nem kellesz távoznia. Ha ~66,667%-nál többen gondolják úgy a voksolók közül, hogy Laportáéknak menniük kell, akkor nem lehet többet igazolni. Ha 50%-nál kevesebben gondolják úgy, hogy le kell váltani a vezetőséget, akkor szintén marad minden. Ha 50% és ~66,667% közé esik az igenek száma, akkor a vezetőség maradhat, befejezheti az igazolásokat, de (csak!) elképzelhető, hogy augusztus végén önként lemondanak, mivel már nem bírnának a pártolók több, mint felének bizalmával.

Gondoltam leírom már, hogy mindenkinek érthető legyen.
Így már minden világos :D
Barca,Barca,Baaarca!

Ibra-Messi-Henry-Xavi-Ini jujujuuuu!!!
Avatar
Traditional
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2008.07.06. 11:29:45
Tartózkodási hely: Barcelona/Dabas

2008.07.06. 12:34:51

MichaaBee írta:A szavazás végeredménye csak akkor érvényes, hogyha legalább a sociók 10%-a leadja a voksát. Amennyiben nincs meg ez az arány, akkor minden marad a régiben, és a vezetőségnek nem kellesz távoznia. Ha ~66,667%-nál többen gondolják úgy a voksolók közül, hogy Laportáéknak menniük kell, akkor nem lehet többet igazolni. Ha 50%-nál kevesebben gondolják úgy, hogy le kell váltani a vezetőséget, akkor szintén marad minden. Ha 50% és ~66,667% közé esik az igenek száma, akkor a vezetőség maradhat, befejezheti az igazolásokat, de (csak!) elképzelhető, hogy augusztus végén önként lemondanak, mivel már nem bírnának a pártolók több, mint felének bizalmával.

Gondoltam leírom már, hogy mindenkinek érthető legyen.
Jólo tetted.Köszönet érte ;)
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2008.07.06. 12:31:40

A szavazás végeredménye csak akkor érvényes, hogyha legalább a sociók 10%-a leadja a voksát. Amennyiben nincs meg ez az arány, akkor minden marad a régiben, és a vezetőségnek nem kellesz távoznia. Ha ~66,667%-nál többen gondolják úgy a voksolók közül, hogy Laportáéknak menniük kell, akkor nem lehet többet igazolni. Ha 50%-nál kevesebben gondolják úgy, hogy le kell váltani a vezetőséget, akkor szintén marad minden. Ha 50% és ~66,667% közé esik az igenek száma, akkor a vezetőség maradhat, befejezheti az igazolásokat, de (csak!) elképzelhető, hogy augusztus végén önként lemondanak, mivel már nem bírnának a pártolók több, mint felének bizalmával.

Gondoltam leírom már, hogy mindenkinek érthető legyen.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Monti
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2008.06.15. 17:56:12
Tartózkodási hely: Budapest

2008.07.06. 12:16:46

ha nincs meg a 66% csak mondjuk 55% kontra 45% Laportáék ellen akkor minden marad a régiben vagy azért lesznek következményei?
Barca,Barca,Baaarca!

Ibra-Messi-Henry-Xavi-Ini jujujuuuu!!!
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.07.06. 12:11:19

Meddig tart a szavazás?
Mikor lesznek először eredmények?
Az említett cikkben van valami 10%-os határról szó a 66% mellett, ill. alternatívájaként. Mi ez?

szerk: az időpontra megkaptam a választ.
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2008.07.06. 12:08:53

Mosquito írta:
MichaaBee írta: kösz, így értehtőbb, de még egy forrást mondasz, ha megkérlek? am meg tényleg a madridnak kedvez ez a helyzet :?
forrást? ez egy(illetve 2) hozzászólás az el mundo deportivo szavazásról szóló cikkénél
kösz, így minden vili :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Mosquito

2008.07.06. 12:04:29

Monti írta:Tud valaki olyan oldalt ahol követni lehet szavazást?
a sport.es-t elég sűrűn frissítik, már volt cikk amikor Laporta ment szavazni, majd amikor Rosell és legutóbb Giralt részvételénél is
Mosquito

2008.07.06. 12:02:04

MichaaBee írta: kösz, így értehtőbb, de még egy forrást mondasz, ha megkérlek? am meg tényleg a madridnak kedvez ez a helyzet :?
forrást? ez egy(illetve 2) hozzászólás az el mundo deportivo szavazásról szóló cikkénél
Monti
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2008.06.15. 17:56:12
Tartózkodási hely: Budapest

2008.07.06. 12:00:44

Tud valaki olyan oldalt ahol követni lehet szavazást?
Barca,Barca,Baaarca!

Ibra-Messi-Henry-Xavi-Ini jujujuuuu!!!
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2008.07.06. 11:56:33

Mosquito írta:
MichaaBee írta:bocs, Mosquito, de ez nekem nem nagyon esett le :roll:
Szerk.: azt látom, hogy vmi katalán ellenes dolog, de nem tom, h ki írta ezt, meghgy honnan másoltad be
arra próbáltam rámutatni, hogy leginkább a real(osok)nak kedvez ami most folyik a Barca körül
nekik ez nagyszerű, mi pedig belebukhatunk
kösz, így értehtőbb, de még egy forrást mondasz, ha megkérlek? am meg tényleg a madridnak kedvez ez a helyzet :?
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Lezárt