Joan Laporta

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kire szavaznál a jelenlegi elnökjelöltek közül?

Laporta
68
66%
Bartomeu
17
17%
Majó
3
3%
Benedito
8
8%
Farré
6
6%
Freixa
1
1%
 
Szavazatok száma: 103
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2008.07.12. 12:19:54

Hát én most rohadt mérges vagyok. Ennek az egésznek kb. az a lényege, hogy kenyeret és cirkuszt a népnek. Eddig azt gondoltam, hogy bátorság és elhivatottság kell ahhoz, hogy pengeélen táncolva helyén maradjon a vezetőség. Ehhez képest milyen jól jön ez Laportának, bármi történjék a jövőben, a választási mizéria mögé lehet majd bújni, már hallom, ahogy a Sport tv-s bajuszos, Real drukker kommentátor (nevekben nem vagyok otthon) sipákolja: ,,Nem volt minden rendben a Barcelona házatáján...". És mivel ez az egész baromság legimkább Laporta személye ellen irányult, megint csak azt érzem, hogy alibi ez az egész. Csak nehogy ,,osztd meg és uralkodj" elv érvényesüljön majd... Szerintem vagy Laportának kellett volna menni, és vele aki akar, vagy maradnia kellett volna mindenkinek. Ez most konkrétan egy rossz elnöki lépés volt nálam...
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2008.07.11. 15:08:05

Szia!
Köszi erre voltam kiváncsi mert a két V betűs emberke összekavart! :D
Kép
Kép
Kép
dickricsi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 519
Csatlakozott: 2004.10.08. 22:12:33

2008.07.11. 15:02:42

Szia Lionel85,

Guardiola segítője Tito Vilanova, aki szintén 2 éves szerződést írt alá a klubbal, mint Guardiola. Nem ő megy el, hanem Vilaseca.
Másrészt ő nem a vezetőségben visel tisztséget, hanem Guardiola edzői stábjának tagja.
Üdv:Dickricsi
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2008.07.11. 14:56:39

Azt szeretném megkérdezni, hogy a vezetőségnek volt/van egy Vilanova és Vilaseca nevű tagja, aki most távozik. Ő most Guardiola segítője volt aki most elmegy? :roll:
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2008.07.11. 09:54:06

kilibarca írta:"Laporta a végszó előtt még néhány változásról ejtett szót, miszerint a Klub új titkára Josep Cubells, a futballért felelős igazgató Rafael Yuste, míg az új kommunikációs igazgató Jordi Badia lesz."

Szerintem a megmaradt tagok választanak de ezt csak úgy gondolom.

Most már nyugalmat a klubbnak!
oké, értem amit írsz csak lehet, hogy ezek akiket írtál eddig is elnökségi tagok voltak
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kilibarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 756
Csatlakozott: 2007.06.13. 14:35:35
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2008.07.11. 09:21:44

"Laporta a végszó előtt még néhány változásról ejtett szót, miszerint a Klub új titkára Josep Cubells, a futballért felelős igazgató Rafael Yuste, míg az új kommunikációs igazgató Jordi Badia lesz."

Szerintem a megmaradt tagok választanak de ezt csak úgy gondolom.

Most már nyugalmat a klubbnak!
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2008.07.11. 09:21:17

Énis nagyon remélem, hogy ezzel lezárult a dolog.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2008.07.11. 09:10:15

remélem ezzel végre lezárult a laporta-saga.

most akkor csak 11-en maradnak, vagy lesznek új elnökésgi tagok is? ha igen azok hogy kerülhetnek be?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Los Banditos
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 7702
Csatlakozott: 2005.05.29. 18:40:20
Tartózkodási hely: Coruscant

2008.07.11. 07:20:58

Ez még vissza fog ütni. Ezek az emberek fontosak voltak a klub életében, főleg Soriano. Remélem megfelelően tudják őket pótolni. :roll:
in to exile
cps46
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2005.09.21. 15:39:17
Tartózkodási hely: Agárd

2008.07.11. 00:58:54

Fernando, véleményem szerint itt nem erről van szó. Szerintem írtak egy forgatókönyvet arra, hogy hogyan lehet elnök Soriano-ból 2010-ben, és közben a szurkolók is és a sajtó is elégedett legyen. Soriano pont nem az az ember volt a vezetőségben, akibe akármi miatt is bele lehetett volna kötni, ezért az ő lemondása nekem jelzés értékű.
CPS46 - Régi tippjáték fan!!!

THE DOCTOR
antiimperialista
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3356
Csatlakozott: 2004.11.24. 10:28:44
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2008.07.11. 00:17:30

Fernando írta:Viszlát gyávák, senkinek nemfogtok hiányozni. Hálátlan gyáva barmok. Ha már rájuk ijesztenek szaladnak. Inglán vagyok a legjobban meglepődve...
Ingla megmondta előre...
19
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2008.07.10. 21:46:47

Na,hál istennek vége!Laporta ezért is nagy vezető,mert nem csak akkor elnök,amikor nagy a siker,hanem akkor is,amikor nem!Persze,ez is csak egy felfogás,hiszen azt is mondhatni lehetne,hogy a közzel megy szembe és hogy nem akar lemondani a posztjáról!Szerintem nem erről van szó!Lehet,hogy elfogult vagyok,de szerintem meg akarja mutatni,hogy ki tudja vezetni a BArcát innen is!ÉS szerintem,ha befejezi Pep szája-íze szerint az átigazolásokat és nyugalmat teremt augusztusra,akkor ő már mindent megtett!Így legyen!

Més que un club!
.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2008.07.10. 21:40:19

Viszlát gyávák, senkinek nemfogtok hiányozni. Hálátlan gyáva barmok. Ha már rájuk ijesztenek szaladnak. Inglán vagyok a legjobban meglepődve...
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Blaugrana10
Barça B
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2008.03.07. 14:08:48
Tartózkodási hely: Csíkszereda (Székelyföld)

2008.07.10. 19:26:58

Nagyon jo hogy Laporta marad :D Laporta nagyszeru elnok, es szerintem nem nagy ugy hogy Ingla es Soriano tavoztak, lehet oket helyetesiteni. A lenyeg hogy Laporta marad, bisztos vagyok benne hogy nagyszeru szezon var rank :D Viva Laporta, Viva Barcelona!!!!!!!!!!!!!!!
Kép KÖSZÖNÖM ISTENEM, HOGY NEM LETTEM MADRIDISTA
dickricsi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 519
Csatlakozott: 2004.10.08. 22:12:33

2008.07.10. 19:20:30

Nem akartam elvenni a kenyeretek, csak engem is eléggé foglalkoztat a dolog és naponta többször is nézem a csapatról szóló híreket.

Én is sajnálom Soriano-t, pláne mivel pénzügyileg nagyon rendbe lett rakva a klub és ebben nyilván neki van a legnagyobb szerepe. Vagyis ő a saját területén kifogástalan munkát végzett.
Remélem gazdaságilag hasonlóan sikeres marad a klub, mint az ő regnálása alatt volt.
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2008.07.10. 19:19:49

Na ügyesen megoldották Laportáék, Laporta marad az élen és az ő majdani lehetséges utódja Soriano tiszta marad a 2010-es választásokig, a fennálló gazdasági aktivitás megmarad (felépített egy modellt) annak ellenére, hogy ő lemondott és lényegében a közhangulat Laporta ellen és a maradék igazgatói tanácstagok ellen irányul majd... :roll:

Gyakorlatilag a kecske is jól lakott és a káposzta is megmaradt.

Hál Istennek lezárhatjuk végre ezt a históriát és most már a focira lehet koncentrálni!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2008.07.10. 19:19:03

dickricsi írta:Bocs :) Most láttam a rövid hírek közt...
Fél percel hamarabb írtad be, mint ahogy felraktam :P

Amúgy nagyon nem örülök az egésznek. Sorrianot különösen sajnálom.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
dickricsi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 519
Csatlakozott: 2004.10.08. 22:12:33

2008.07.10. 19:16:38

Köszi :D . Olvastam én is a főoldalon lévő cikket, de ott ez a 3 lehetőség közül, mint a legvalószínűbb verzió volt tálalva. Most azt írták a spanyol lapok, hogy ez meg is valósult. (Soriano lemondásának indokát ők újfent megírták)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2008.07.10. 19:12:26

dickricsi írta:Sziasztok,

A Mundo-n és a Sport-on megjelent legfrisebb hír tanúsága szerint több órás tanácskozás után az igazgató tanács 8 tagja lemond (köztük Soriano és Ingla is) Laporta marad az elnök. Soriano állítólag azért mond le, hogy 2010-ben eséllyel indulhasson az elnöki posztért.
Remélem, hogy a vezetőség belviszályai helyett mostantól az igazolásokról, a felkészülésről, majd a csapat sikereiről fogunk hallani.

Forca Barca!
Hali, már a főoldalon is látható! :wink:
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
dickricsi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 519
Csatlakozott: 2004.10.08. 22:12:33

2008.07.10. 19:11:27

Sziasztok,

A Mundo-n és a Sport-on megjelent legfrisebb hír tanúsága szerint több órás tanácskozás után az igazgató tanács 8 tagja lemond (köztük Soriano és Ingla is) Laporta marad az elnök. Soriano állítólag azért mond le, hogy 2010-ben eséllyel indulhasson az elnöki posztért.
Remélem, hogy a vezetőség belviszályai helyett mostantól az igazolásokról, a felkészülésről, majd a csapat sikereiről fogunk hallani.

Forca Barca!
Guardiola
Capitá del Barça
Hozzászólások: 699
Csatlakozott: 2004.10.14. 10:40:57

2008.07.09. 21:21:18

Vitatkzhatunk ezen napestig (remelem senki nem erti felre a vita jelenteset) de nem fogja egyik tabor sem megyozni a masikat, de azert erdemes elgondolkodni egymas nezopontjain ezert en is leiron nagyvonalakban a sajatomat es helyenkent reagalok masok velemenyere is.

Kezdenem azzal hogy milyen vadak vannak felhozva Laporta es a mogotte allo vezetoseg ellen. Elsosorban talan az utobbi ket sikertelen esztendo, de kerdem en annyira rosszak voltak ezek az eredmenyek, hogy Laportanak mennie kell? A masik fontos kerdes hogy ez a ket sikertelen ev teljes egeszeben a vezetoseg hibaja es ha nem teljesen akkor mekkora reszuk volt benne illetve azert valoban menniuk kelle?

Szerintem az elso kerdesre a valasz igen, hogyha mindenert ok a hibasak akkor menniuk kellene, mert mik is voltak azok a problemak amik ide vesztettek, igazabol csak talalgathatunk de ilyenek szerintem a motivaciovesztes, oltozoi hangulat megromlasa ezeknek a kovetkezmenyekent kezdett romlani a teljesitmeny is igy jott a kovetkezo problema az egyre elezodobb kritikak es mecsrol mecsre novekvo nyomas majd meg erosebb kritikak es vegezetul a fegyelem megbomlasa.
Nos hat szerintem ezekert a problemakert csak kis mertekben a vezetoseg a felelos es gyors tuzoltassal pl. egy teli edzocserevel nem oldottak volna meg semmit sot szerintem egy olyan negativ hatasa lett volna, hogy rovid idon belul ujabb edzovaltasra kerult volna sor. A hogy mertre meg, az egy fecske nem csinal nyarat, a valasz...

Sokszor lattam ilyen kritikakat, hogy azt utobbi ket ev atigazolasai csak a vezetoseg hozzaneerteset bizonyitjak, es valosaggal rohely amit muveltek.
Evvel a dologga ket baly is van, eloszor is a tavalyi atigazolasok nem voltak rosszak mas kerdes, hogy nem valtak be tokeltesen de ehez hozzatartozik az is hogy mar egy lefele ivelo csapatba jottek masik felol meg a beilleszkedeshez is ido kell.
Az idei atigazolasokat meg egyelore "nem er" kritizalni mert nem tudjuk hogy mennyire jok vagy rosszak. Ez mar sokszor volt hangsulyozva es nem veletlenenul.
A masik problema hogy az atigazolasok meg csak kozvetve a vezetoseg a felelos. Azert kozvetve mert ok nevezik ki az edzot... Az hogy milyen arakert igazolunk azthiszem ez az a dolog amit nem kell kritizalni egesszen addig amig nem irrealis, jo anyagi helyzetben van a klub es ezt ketsegtelenul a mostani vezetosegnek koszonhetjuk.


Osszegezve szerintem Laportaek egyaltalan nem erdemlik ezt meg, es ez a kaosznak tuno hangulat ami klubb korul uralkodik iszonyat rosszat tesz, es ranyomhatja a belyeget a kovetkezo szezonra is, de remelem ahogy az atigazolasok zajlanak majd ugy enyhulnek meg a szurkolok is, mert Barcalonaban a szurkolok tamogatasa nelkul nehezen terem gyumolcs...[/b]
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2008.07.09. 21:03:38

teljes mértékben egyetértek a cikkel, gratulálok Iván!
ebből a bugiból a barca csak rosszul jöhet ki, rohadtul nem hiányoznak az ilyen szükségtelen cirkuszok.
PUYOL-XAVI-INIESTA
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2008.07.09. 20:04:34

Varga Tamás írta: 1....
2....
3....
Attól elvonatkoztatva, hogy Tamással nem egyezeik az álláspontunk a hétvégi referendummal kapcsolatban, most nagy részben egyetértek, néhány dologgal kiegészíteném, illetve megjegyezném, hogy én hogyan vélekedem.

1.: én is úgy látom, hogy pusztán szurkolói szívvel nem szabad egy klub elnöki tisztségét birtokolni, persze mindig legyen feltétlen híve, sőt rajongója klubjának, de amennyiben ez (a vezetői szellemhez képest) elhatalmasodik (s valamelyest így történt), úgy a klub érdekeit nem tudja elfogultság nélkül a szeme előtt tartani. Ebben a pontban mindenképp hibát írhatunk fel Laporta képzeletbeli számlájára.
Ez végső soron olyan folyamatok kiteljesedésének szolgált melegágyául, amelyek nyilván óriási kárt okoztak az elmúlt idényben.
Az átigazolásokat, ahogy Iván is írta, s korábban én is megjegyeztem, nem az elnök feladat végrehajtani, s ha így nézzük, akkor a hibás részek, így például Ronaldinho megtartása sem az ő hatáskörébe tartozik elsősorban. Ebben a pontban kellett volna határozottan fellépni. Egyrészt megtette, mivel beszélt a játékossal a folytatásról, aki biztosította, hogy van értelme a közös jövőnek, azt pedig nem tudhatta senki, hogy Ronaldinho ezt követően bizonyítja-e professzionalizmusát (nos, amint a példa mutatja, nem tette), ergo ez sokkal inkább Ronaldinho, és Frank hibája.
Továbbá Frank sohasem volt a vasszigoráról híres, ezért én még mindig kötöm az ebet a karóhoz: nem találtak megfelelő embert Rijkaard mellé, aki mentálisan tudta volna kezelni a játékosokat.
Laporta újabb hibája talán, hogy Rijkaard maradt, de ezen a ponton egyetértek Ivánnal, miszerint az igazolásokat, és elképzeléseket tekintve nem köetett el szarvashibát, azonban a személyisége következtében képtelen volt megruházni a rossz szereplésért felelős játékosokat. Tehát tavaly nyáron semmiképp sem az edző leváltása volt a kulcs, ellenben a tavasszal..., nos akkor ha mindenképp akartak volna, s találtak volna megfelelő embert, akkor jöhetett volna a változás. Abban nem kételkedem, hogy Mourinho nem vállalta volna el, s mivel a vezetőség a klub jövőjére is gondolt, ezért nem akart akárkit kinevezni. Itt újabb hibát jegyeznék fel. Annak örülök, hogy akkor nem kapta meg Pep a kispadot, mivel az már a "veszett fejsze nyele" periódus volt, míg így tiszta lappal bizonyíthatja rátermettségét.

2. Az átigazolási politikát megértem, most adva van egy nagyon erős alap, mely már kivette részét a sikerből úgy, hogy közben a csapat többi részét sztárokkal tömték ki, akik egy rövid, és csodálatos periódus után, mint aki végezte dolgát, előtérbe helyezték a rivaldafényt, a pénzt, s a Barca-hoz nem méltó magatartásukkal lerombolták a csapatmorált. A jeléen pillanatban van több sztárunk, akiket nem hasonlítanék Deco-ékhoz. Xavi, Iniesta, Henry..., rájuk kell építeni. Nincs szükség olyan kaliberű sztárokra, akiktől függhet a csapat. Most a védelem, Puyol mellé kapott egy klasszis, szintén karizmatikus egyéniséget, a középpálya adott, s ott van még a támadószekció, ahol Henry és Bojan, ahogy azt tavaly is bizonyították, képes harcolni, s eredményesen szerepelni. Most a feladat a hiányos részek kitöltése olyan játékosokkal, akik számára a csapat érdeke mindennél fontosabb lesz (ezért nem értek egyet Hleb leigazolásával, benne kételkedem).

3. A csapat jelenlegi állapotában rengeteget köszönhet a jelenlegi presidentének, s valóban sikerült egy fogalmat megismertetni a futballvilággal, ami sajnos nagyon nagy mértékben elüzletiesedett: ez a több mint egy klub mondat. Ezt első sorban Laporta áldozatokkal teli munkájának lehet köszönni. Úgy gondolom, hogy a klub rövidtávú érdekeit túl sok soció, szurkoló, s fórumozó is fontosabbnak tartja, mint azt, hogy ez a klub Laporta vezetésével már tudja, milyen káoszban megteremteni az egyensúlyt, s megtalálni az utat a siker felé. Félre kellene tenni azt az elvet, hogy ha most leváltják, úgy gyorsan sikeresebb lesz a klub.

4. Rijkaard-dal még az első pontban foglalkoztam, úgy gondolom nem volt megfelelő ember, az pedig jó, hogy akkor nem Guardiola kapta meg. Egyébként Rijkaard ennyit megérdemelt, még egy esély, a sokadik mellé két év alatt, s azt se felejtsük el, hogy a búcsúmérkőzésén, s az utolsó pillanatokban is megpróbált mindent, de nem működött, s úgy gondolom, hogy a játékosok sem tisztelték meg annyival, hogy szép búcsút vegyen a klubtól, s sokszor cserbenhagyták.

Továbbra is Laporta-t támogatom, s azt, hogy a sok demagóg (itt konkrétan atz árnyékból hirtelen előbújó Rosell-re gondolok, akit a múlt sérelmei is vezérelnek, s számomra túlságosan hataloméhes) kemény munkája ellenére is sikerül békét teremteni, s egységet a vezetőségben, s folytatják a munkát. Kitöltik a mandátumukat, s sikerre vezetik a klubot minden szakosztályban!

Visca EL Barça!
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.07.09. 20:00:13

Csongor!
R10 tavalyi szezonja jó volt, míg Frank már tavaly sem brillírozott. Én így látom.
Kép
Lezárt