Joan Laporta

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kire szavaznál a jelenlegi elnökjelöltek közül?

Laporta
68
66%
Bartomeu
17
17%
Majó
3
3%
Benedito
8
8%
Farré
6
6%
Freixa
1
1%
 
Szavazatok száma: 103
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.07.09. 19:28:39

Elolvasva Iván cikkét, lenne egy-két hozzáfűznivalóm.
Először is: gratulálok a cikkhez, kiváló, kompetens helyzetelemzés, megfelelő érvekkel alátámasztott, tiszta és jól felépített gondolatmenettel. Ahhoz hasonló, amit tavaly nyár elején olvashattunk Tőled! Még egyszer, őszintén gratulálok hozzá!
Még akkoris, ha néhány ponton ellenvetéssel élnék.

1. :arrow: Azt írod az elején, hogy "Laporta nem rossz képességű vezető". Ez elnöki ciklusának első felére igaz is. 2007-től ez nem teljesen egyértelmű a számomra. Írtad, hogy igazolásainak, sztárjainak a rabja lett. Ergo: szurkolóként viselkedett, nem pedig felelős vezetőként. Ez hiba. Egy valamiben nem hibázott: R10 marasztalásában. Viszont, Frankie boy padon tartásában hatalmasat hibázott. Ez bebizonyosodott, már a szezon elején is.
2. :arrow: Azzal folytatod, hogy nem szerencsés most ez a herce-hurca, amikor megkezdődik egy új, "sikeres" korszak alapjainak a lerakása. Ennek a korszaknak Cáceres-szel, Hlebbel, Piqué-vel vagy éppen Keitával akarunk nekivágni? Ill. ők fogják fémjelezni? Hát, nem bízom a Dream Team III. kialakulásában velük. Sajnos, Dani Alvesen kívül nincs egy korszakos játékos sem az érkezők között. Tehát, a távozó korszakos zseniket, középszerű, vagy az átlagnál egy hajszállal jobb játékosok próbálják meg feledtetni. Nem hinném, hogy sikerülhet.
3. :arrow: Azt is írod, hogy a legfontosabb a Csapat. Ez így van. És a Csapat nem egyenlő Laportával. Ha tehát ő megy, attól még lehetünk sikeresek, eredményesek. Lehet, hogy ez kell a teljes megújuláshoz. Igaz, erre nincs garancia - mint ahogy arra sem, hogy a maradásával sikeresek lehetünk.
4. :arrow: Azt is felveted, hogy Frankie idény közbeni menesztése nem biztos, hogy eredménnyel járt volna. Ezt egy közelmúltbeli példával cáfolnám: 2003. telén van Gaalt Radomir Antics váltotta, és a Csapat magára talált, a mélységes mélyből felkapaszkodott a 6. helyre, tehát indulhattunk az UEFA-kupában. És ezenkívül vannak más példák is, amelyek eredményesnek bizonyultak. igaz, az ellenkezőjére is van precedens.
5. :arrow: Franket már tavaly nyáron meneszteni kellett volna.

A többivel nagy vonalakban egyetértek.
Mint ahogy gekkodan oppozíciója is nagyon sok igazságot tartalmaz. Megfontolásra érdemes.
Bocs, hogy ilyen hosszú lettem. Remélem, sikerült világosan és érthetően fogalmaznom.
FORCA BARCA!
SOM I SEREM!
Kép
cps46
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2005.09.21. 15:39:17
Tartózkodási hely: Agárd

2008.07.09. 18:43:30

torrestoni írta:Én Laporta egyik legnagyobb hibájának még mindig azt nevezném meg, hogy elengedte a kapcsot, mely mentálisan a földön tartotta a sztárokat és hidat jelentett Rijkaard, s a csapat között. (Ten Cate)
Henk kapott egy nagy lehetőséget, és ki szerette volna próbálni magát az Ajax vezetőedzőjeként. Laportának mit kellett volna tennie? Odabilincselni a kispadhoz?
CPS46 - Régi tippjáték fan!!!

THE DOCTOR
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2008.07.09. 18:40:29

Attya írta:Most komolyan, te ott vtál az edzéseken és tudod, h mit csinált Ten Cate??!!! Az agyam eldobom mikor azt írja mindenki, h Henk elment és onnan volt vége a csapatnak!!!! Ha akkora agy lett vna akkor nem rugják ki az ajax-tol!!!!! Felejtsük már el azt az embert, nem az ő elmenetelében kell a hibát keresni!!! Nem volt akkor edző, mert akkor most vmi sztár klub edzője lenne!!!!!!!!!!!!!!
Csak nyugodtan, dobd el (ha van mit :twisted: ), csak utánna megtaláld :lol:
Ten Cate, mint edző elég sok helyen bizonyított. A rendkívül erős holland mezőnyben is elismerik, az pedig, hogy mi történik az Ajax-szal (most már évek óta), ki tudja? Te tudod? Hihetetlen jó játékoskeret, adott körülmények..., mégis semmi...
Mondhatsz nekem bármit, ő minden helyen bizonyítja, hogy mentálisan tudja kezelni a csapatot, s ezért számomra ő az ideális "jobbkéz", aki a földön tartja a játékosokat, ha kell leszidja, fegyelmezi. Ezért volt szerintem óriási hiba Neskeens, hiszen ő nem tudta ellátni ezt a feladatot, míg a klub sikertelensége elsősorban a sztárok hibáinak tudható be. Frank mindig is barátként kezelte őket, eltűnt a kemény kéz, s ez nagyban befolyásolta a folyamatot. Én nem azt mondom, hogy minden ezért történt, de ez számottevő, s ez mivel a topic Laporta-ról szól, nos az, hogy elment, az az ő hibája szvsz. Legközelebb ajánlom a Xanax-ot, vagy épp hangyák nagy számban történő katagolizálását, esetleg mélyedj el magadban kicsit, számolj el 10-ig, s talán lenyugodsz. :twisted:
Szerintem szükségtelen hirtelen felindulásból (más hsz-ának felületes olvasása után) így felháborodni, s azt hinni, hogy ezzel a világ ellened esküdött... Take it easy 8)
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Attya
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2005.01.20. 09:47:59
Tartózkodási hely: North Carolina

2008.07.09. 18:10:13

torrestoni írta:
kapitány írta:...
Nos, a szezon első fele kevésbé volt pocsék, s kiábrándító, mint a második. Emelett tavasszal produkált olykor a csapat, ami bizakodásra adott okot. Ezért utólag csak az a hiba, hogy a szezont már akkor új edzővel kellett volna kezdeni. A kulcsjátékosokat nem engedték el, mivel Eto'o-val és Deco-val nem volt szembetűnő gond (előbbivel még most sincs), míg Ronaldinho eladásán erősen gondolkoztak, de megkérdezték magát a játékost, s ő szeretett volna mindenáron maradni, javulni, bizonyítani..., nos, ez lett belőle.
Guardiola leültetéséről csak akkor lehet valós alapú következtetést mondani, amikor az ősszel (az általa is preferált új játékosokkal kibővülve) megmutatja a csapat, hogy mire képes.
Én Laporta egyik legnagyobb hibájának még mindig azt nevezném meg, hogy elengedte a kapcsot, mely mentálisan a földön tartotta a sztárokat és hidat jelentett Rijkaard, s a csapat között. (Ten Cate)
Nem csak őt kell hibáztatni a rossz szereplésért. Alapvetően ő nem szakértő, s nem az a feladata, hogy a csapathoz megfelelő játékosok kerüljenek, tehát nem a csapatépítésért. Persze, ő felel érte. Ezért alkalmazott olyan embereket maga mellé, és olyan edző(ke)t. Egyedül Henry leigazolásában látok hathatós közreműködést a részéről, mivel kedvenc játékosa. Sokkal többet tett le az asztalra sportdiplomáciai, és gazdasági téren, ami hihetetlen jelentősségű a szememben.
Most komolyan, te ott vtál az edzéseken és tudod, h mit csinált Ten Cate??!!! Az agyam eldobom mikor azt írja mindenki, h Henk elment és onnan volt vége a csapatnak!!!! Ha akkora agy lett vna akkor nem rugják ki az ajax-tol!!!!! Felejtsük már el azt az embert, nem az ő elmenetelében kell a hibát keresni!!! Nem volt akkor edző, mert akkor most vmi sztár klub edzője lenne!!!!!!!!!!!!!!
"Leo egy egyéniség. Senkihez nem lehet hasonlítani. Idén mindenki Cristiano Ronaldoról beszél, pedig Messi az, akiről érdemes többet beszélni. Ugyan Ronaldo sem rossz játékos, csapattársak vagyunk a portugál válogatottban, csodálatos játékos. Viszont Messi bármikor képes a jó játékra és nem csak akkor, amikor kedve szottyan focizni, ellentétben másokkal.”
DECO
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2008.07.09. 18:07:55

Ezt innen nem lehet igy megmondani, mi célból cselekszik, mi a motivációja. Csak találgatni lehet. Lehet azért akar elnök lenni, mert ugy gondolja, h ő jobb elnök lenne, mint Laporta, és az jó lenne a klubbnak is. :idea:
Avatar
Blaugrana10
Barça B
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2008.03.07. 14:08:48
Tartózkodási hely: Csíkszereda (Székelyföld)

2008.07.09. 18:02:00

LG írta:
Blaugrana10 írta:Ez a Rossel, hat...nem tudum, hatalomra ehes ez az ember :cry:
Na most akkor te személyesen ismered őt :?: Mert ahhoz az kéne, h ki tudd jelenteni ezt róla.
Hat nem ismerem szemelyesen, de azt latom es szerintem masok is h hogy nem a klub erdekei miatt cselekszik. Hat akkor nem hatalomra ehes :?:
Kép KÖSZÖNÖM ISTENEM, HOGY NEM LETTEM MADRIDISTA
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2008.07.09. 17:55:55

Blaugrana10 írta:Ez a Rossel, hat...nem tudum, hatalomra ehes ez az ember :cry:
Na most akkor te személyesen ismered őt :?: Mert ahhoz az kéne, h ki tudd jelenteni ezt róla.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2008.07.09. 17:00:38

Eto'o_09 írta:http://www.foci24.com/index.php?ugras=h ... 61&nyelv=0
Ez szerintetek igaz?
Olvasd már a főoldalt, tele van vele. Bulvársport helyett...

komolyan falnak megyek az ilyenektől... #-o
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2008.07.09. 16:59:15

kapitány írta:...
Nos, a szezon első fele kevésbé volt pocsék, s kiábrándító, mint a második. Emelett tavasszal produkált olykor a csapat, ami bizakodásra adott okot. Ezért utólag csak az a hiba, hogy a szezont már akkor új edzővel kellett volna kezdeni. A kulcsjátékosokat nem engedték el, mivel Eto'o-val és Deco-val nem volt szembetűnő gond (előbbivel még most sincs), míg Ronaldinho eladásán erősen gondolkoztak, de megkérdezték magát a játékost, s ő szeretett volna mindenáron maradni, javulni, bizonyítani..., nos, ez lett belőle.
Guardiola leültetéséről csak akkor lehet valós alapú következtetést mondani, amikor az ősszel (az általa is preferált új játékosokkal kibővülve) megmutatja a csapat, hogy mire képes.
Én Laporta egyik legnagyobb hibájának még mindig azt nevezném meg, hogy elengedte a kapcsot, mely mentálisan a földön tartotta a sztárokat és hidat jelentett Rijkaard, s a csapat között. (Ten Cate)
Nem csak őt kell hibáztatni a rossz szereplésért. Alapvetően ő nem szakértő, s nem az a feladata, hogy a csapathoz megfelelő játékosok kerüljenek, tehát nem a csapatépítésért. Persze, ő felel érte. Ezért alkalmazott olyan embereket maga mellé, és olyan edző(ke)t. Egyedül Henry leigazolásában látok hathatós közreműködést a részéről, mivel kedvenc játékosa. Sokkal többet tett le az asztalra sportdiplomáciai, és gazdasági téren, ami hihetetlen jelentősségű a szememben.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára torrestoni 2008.07.09. 17:04:26-kor.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Blaugrana10
Barça B
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2008.03.07. 14:08:48
Tartózkodási hely: Csíkszereda (Székelyföld)

2008.07.09. 16:54:53

Mindenkinek megvan a sajat velemenye, de szerintem Laporta egy szimpatikus elnok, legalabb is nekem. Na jo nem a szimpatikussag szamit, de egy nagyszeru elnok. Nem ertem azokat akik ellene vannak :( En nagyon szoritok neki, h maradjon es remelem h maradni si fog :D Az teny h pocsek volt az elmult egy ev, de hat ilyen a foci. Nagyon bizok benne es bisztos vagyok benne hogy egy sikeres szezon elott allunk, Laporta es Guardiola vezetesevel. Joan Laporta egy igazi ember es szereti a klubbot. Ez a Rossel, hat...nem tudum, hatalomra ehes ez az ember :cry:
Kép KÖSZÖNÖM ISTENEM, HOGY NEM LETTEM MADRIDISTA
kapitány
Jugador del Barça
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2008.01.06. 11:38:29

2008.07.09. 16:40:13

sziasztok!

én nem szeretnék okoskodni innen MO-ról, csak azokat írom le, amiket kívülállóként látok!nem értek egyet a cikkből azzal, hogy 1 sikertelen év után le kellett volna váltani a kulcs játékosokat és az edzőt is egyszerre! sztem abban az időszakban nem hibázott laporta!1 év után én sem rugnám ki azokat az embereket akik ennyit tettek a klubért (és értem),arról nem is beszélve, hogy nem valószínű, hogy elfelejtettek focizni!(egy sikertelen év után miért ne jöhetne egy sikeres?)ott már hibázott igen, amikor a 2007/08-as szezon első (pocsék) fele után nem lépett!véleményem szerint ekkor kellett volna lépnie!ilyen esetben a legreálsabb lépés az edző váltás!miért is váltanád le a fél csapatot első körben!?hozni kellett volna a klubhoz egy temperamentumos edzőt, aki felrázza a befásult sztárokat!és ha ez sem segít és nem változik a játékosok hozzáállása, na akkor rugdostam volna ki egyessével őket!
a jelen helyzetben nem értem, hogy miben lenne jó, ha lemondana laporta?és miért lenne jobb rosell?nem értem pontosan, hogy mi zajlik a színfalak mögött!sztem itt Mo-on senki sem érti igazán!
Guardioláról csak annyit, hogy szerintem nem volt túl jó döntés!játékosként zseniális volt és nagyon szerettem a játékát,de ebben a helyzetben egy tapasztaltabb embert kellett volna a padra ültetni és mellé tenni pep-et!( én nagyon örültem volna Scolarinak, sztem Ő a Chelsea eddigi legnagyobb igazolása(meg deco))annak nagyon örültem, hogy Mourinho nem jött, mert igaz, hogy szakmailag top edző, de emelett egy bohóc!ettől függetlenül nagyon szurkolok pep-nek, hogy nyerjen legalább 1 trófát a köv. idényben, de nagyon nehéz helyzetben van!!!
nagyon kíváncsi leszek a következő idényre (mint mindig...), nagyon nehéz lenne elviselni még egy madrid győzelmet!!!
kívánom, hogy minél hamarabb oldódjon meg ez a "válságos" helyzet és nyugodtan tudjon dolgozni mindenki a klubnál!
Avatar
Atesz
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2642
Csatlakozott: 2005.12.26. 20:28:03
Tartózkodási hely: Budapest, Rákospalota
Kapcsolat:

2008.07.09. 16:24:27

Nem tudom ki hogy van vele, mert za utóbbi időben én nem nagyon fórumozom, de én nagyon örülök, hogy Joanék maradnak! CSAK LE NEM MONDJANAK!!!
Kép
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.07.09. 14:54:19

Jelwaz!


Ebben a topicban beszélhető meg az elnökség körüli eseménysorozat. Többnyire értelmes vita folyik, persze itt is van elég sok idétlenség, akinek nem inge ne vegye magára. De a topic magasan veri pl. az igazolások topic szintjét. Persze ennek az az oka, hogy itt azért nem árt tudni néhány dolgot, látni az összefüggéseket, ismerni a klubot, a csapatot és az eredményeket. Nem az a kategória, hogy benyögjük: "torghellét igazoljuk le" és akkor napokon át ezt vesézgetik a dilettánsok. Nem hiába én pl nagyon ritkán látogatom azt a topicot, még ritkábban írok bele. Azt gondolom, hogy jelenleg az elnökség kérdése sokkal fontosabb, mint az igazolások, hiszen nagy mértékben ez határozza meg a klub jövőjét, minden tekintetben. Azt sem gondolom bajnak, hogy hosszúak a hsz-ek, így legalább alaposan át lehet beszélni a dolgokat. Én sem beszólni akarok neked, de ha feleslegesnek érzed a témát, egyszerűen tégy úgy, mint én az igazolások topiccal, ne látogasd, ne kommentezz. Ennyire egyszerű. Tudod ez olyan, mint amikor a politikusokkal ordibál az ember a tv előtt, nem kell nézni, nem idegesít fel és számtalan szórakoztatóbb dolgot talál az ember helyette. Akinek ez itt nem tetszik, ne látogassa.

písz
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2008.07.09. 14:48:44

Gekkodan!

Én igazából el sem olvastam, amit írtál. Amit írtam nem csak neked szólt (akkor írtam volna felszólítást), és nem konkrétan az utolsó hozzászólásod miatt (mivel el sem olvastam). Itt nem csak a laporta ellenesekről van szó. A topic tartalma nagyon rövid idő alatt szaparodik meg mostanában, és hát elkezdtem visszaolvasni. Csak azt nem tudom, hogy minek. Az egyik oldal azt hajtja ,,hogy így legalább be lehet fejezni az igazolásokat" meg ,,legeredményesebb elnök" stb-stb. A másik oldal hajtja, hogy ,,a többség így, a többség úgy" meg, ,,ha nem mennek el szavazni, akkor elfogadják a választók szavát". Én értem, és még csak azt sem mondom, hogy nem igaz. De ezt a meddő vitát folytatni 30-40 oldalon értelmetlen. De ha még vita lenne! Mindenki hajtja a magáét. Lehetne már aktualitásokról beszélni, mert ami a múltban volt, az kur.vára nem segíti ki a Barcát jelen pillanatban. Az aktualitás pedig az, hogy Laporta marad. Többen szavaztak ellene, de a szabályok értelmében a végeredmény az, hogy marad. Felröppen egy hír, hogy vezetőségi tagok lemondásra késztetik Laportát, aki ezt elfogadja, s holnap (2008. július 10-én) lemond, hiába jelentette ki korábban, hogy nem. Sokan tartanak attól, hogy a vezetőségváltás miatt félbeszakadnának az átigazolások, de a hír felröppenése óta nincs új szerzemény, miközben egyetlen nap van hátra a lemondásig. Kérdés, hogy akkor miért pont csütörtök a lemondás napja?--> Szerintem kacsa. Ja, hogy összegyültek Boix házában? elmentek berúgni annak örömére, hogy nem kell távozniuk. Vagy kártyáztak, vagy megnézték az új kutyáit vagy kitudja? Amiről innetől beszélni érdemes az az, hogy mit tegyen Joan Laporta, mint az FC Barcelona elnöke... Politikából amúgy az csinál kérdést, akinek az kérdés. Én teszek rá. Senkinek sem akartam beszólni, de nem tudom,, hogy csak én érzem azt, hogy teljesen felesleg lett (az elején nem volt), ami itt megy?
Avatar
vilmso94
Capitá del Barça
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2008.07.09. 10:43:57
Tartózkodási hely: Eger
Kapcsolat:

2008.07.09. 14:29:39

LAPORTA SZÜKSÉGÜNK VAN RÁD!!!
Magyar a szív, de Katalán a lélek, Barcelona drukker leszek amíg élek!!!,
Kép
Kép
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.07.09. 13:34:39

Jelwaz!

Te vagy baromira nem érted amit írtam, vagy velem is elkezded a csipkelődős-kötözködésedet amit Tamás barátommal is műveltél nemrég. Ha nagyon belekötős hangulatodban vagy, akkor ne egy olyan hozzászólást támadj meg, ami normális érvekkel van alátámasztva és értelmesen van leírva. Ha nem tetszik a véleményem, akkor fogalmazz meg értelmes kritikát, de ezzel, hogy bloggernek minősítesz, legfeljebb a feszültséget szítod, nem mást.

Putyinról meg no comment. Nagyon nem szeretnél szerintem belemenni egy politikai vitába és ebben legalább egyetértünk.
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2008.07.09. 13:14:10

Ez az egész topic iagzából már nem is fórumra hajaz, inkább olyan mintha mindenki blogolna... A Laporta ellenesek még mindig az elnök ellen beszélnek, miközben azt mondták elfogdják a szavazás végeredményét. A szavazás végeredménye az lett, hogy Laporta maradhat, még ha többen szavaztak is ellene. Még mindig arról szólnak a dolgok, hogy menjen vagy maradjon. eldőlt, hogy marad (ha lemond majd megtudjuk), most a következő lépésekre kell figyelni: a csapat készenlétbe állítása. Őszintén szólva lexarom, hogy a vezetőségen belül hányan gondolják, hogy le kéne mondania. Hozzon jó döntéseket, és végre lássak egy harcos, jól játszó Barcát. Aki meg a vezetési stílusát bírálja, annak egy példát hoznék fel: Magyarország akármelyik miniszterelnöke totál betartotta a demokráciát, Putyin ott sérti ahol tudja-->melyik az eredményesebb...
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.07.09. 11:38:27

Reagálnék Iván cikkére.

Először: gratulálok, mert egy korrekt logikai síkon megfogalmazott véleményt olvashattam. Ritka értelmes és logikus felépítésű cikk.

Másodszor: vannak azért itt dolgok, amikkel nem feltétlenül értek egyet. Laporta bizalmat kapott, más kérdés, hogy a sóciók többsége a távozását akarta. Én sem mondok mást, mint Iván, megnyerte a csatát (amiből könnyen lehet, hogy lesz még pár egyéb formában), de a bizalmat nem nyerte vissza. A csata megnyerése azonban elég ahhoz, hogy az ellenzők tábora, köztük én is, elhallgassak, ahogy ezt 2 napja mondtam az eredmény után.

Viszont egy felelős vezető innen nem tud már 100%-osan a munkájára figyelni, az állandó kilátásban lévő szurkolói ellenszenv legalább akkora energiát kíván, mint a munkavégzés a klubnál. Laporta helyében le kellene mondani. Posztra kellene igazolni, egy David Silva, egy jó támadó és talán Hleb. Ha ezek a nevek aláírtak, be kell nyújtania a lemondását. Pontosan azért, amit Iván írt: válságban van a klub, a vezetőség nagyon nem egységes. Attól, hogy Laporta elfogadja az elnökségi tagok egy részének lemondását és berakja a bizalmi embereit, vagy egy szociális ügyekért felelős elnöknek átadja a kormányt, nem lesz jobb semmi.
Ahogy Iván szorgalmazta, hogy már tavaly nyáron a keret megtisztítása kellett volna, a vezérek eladása, úgy az elnökségre is ez a jellemző. Hiába cserélődik ki bizonyos része, a vezetők és a karizmatikus egyének távozása nélkül nem sok esély van a feltámadásra. A keret és az elnökség között az a különbség, hogy előbbi focizni hivatott, sikerekre hivatott, de tudjuk, hogy ezek feltétele a nyugodt és biztonságos háttér. Az elnökség feladata, hogy egységesen, magabiztosan, akár 110%-osan a munkára koncentrálva egy erős és virágzó klubot üzemeltessen. A kettő egymástól bár független, az elnökség kihat a játékoskeretre, a sikertelenség pedig tovább gyengíti az elnökség így is gyenge bázisát.

Tiszta sor, hogy ebben a szezonban nyerni kellene valamit, hogy a szurkolók elégedettek legyenek, Laporta nyugodtan dolgozhasson 2010-ig. Erre viszont semmi garancia nincs. Nagyon remélem én is, hogy szép szezon vár ránk, de egy Guardiola (a tapasztalatáról ne beszéljünk) 2 ilyen sikertelen szezon után nem biztos, hogy a megfelelő ember erre a posztra. A világ egyik legnagyobb klubjánál ugyanis úgy fog kezdődni a szezon, hogy a nyomás nagyobb lesz a csapaton, mint a Laporta-érában bármikor. Ez pedig oda vezethető vissza, hogy 2 éve nem nyertünk semmit, a döntő pontokon (így 2007 nyarán, valamint a múlt szezonban a decemberi El Clássico után) Laporta és csapata nem lépte meg azt, amit kellett volna.

Egyetértek Ivánnal abban, hogy tavaly nyáron kellett volna takarítani egy nagyot, beleértve az edzőt és a vezérjátékosokat is. De nem értek egyet azzal, hogy decemberben már késő lett volna. Nagyjából utána jött a Real hullámvölgye, a Bajnokok Ligája meccsekig hátra volt 6 hét. Akkor egy új edző, új impulzusokkal, szabad kézzel sokat másképp csinált volna. És itt nem Mourinhora gondolok elsősorban, akár egy Antics-szerű karakter is tudott volna újat hozni. Rijkaard bőven ki volt égve, a sztárjainknak pedig nem Laporta "meg que en club" módszerére lett volna szüksége, hanem néhányuknak egy jó nagy tökönrugásra. És ebben az esetben könnyen lehet, hogy címmel zárjuk a szezont.

A legfőbb pont tehát, amiben nem értek egyet Ivánnal, az Laporta védelme abban az értelemben, hogy a klub image-ét figyelembe véve nem lépett meg olyan "kötelező" lépéseket, amivel talán jelenles saját sorsa és a csapat helyzete is biztosított lenne. Ez pedig egy 2007 nyári takarítás, egy decemberi válságkezelés és Guardiola helyett egy profi, ekkora nyomást már ismerő, a feladatra érett edző szerződtetése. Természetesen hozzáteszem, hogy az igazolások esetében is vannak problémák, Eto'o-t nem szabad elkergetni, Deco és R10 távozása indokolt és már tavaly javasolt lett volna. De nem ismeretlen védőkre kellene kidobni a milliókat, hanem egy jó kvalitású (Deco-szintű) irányítót és egy klasszis szélsőjátékost kellene venni először. Ha Eto'o menne, akkor pedig a támadó, bármennyiért, hiszen Eto'o-t nem lehet 30 misiből, vagy egy Adebayorral pótolni. Kizárt.

Laporta lépései tehát több kívánni valót hagynak maguk után. Részemről az ő ideje itt lejárt és nagyon gyenge lábakon álló reményt látok arra, hogy egy ekkoar helyzetből, ilyen szakmai lépésekkel (Guardiola, igazolások), ki fog tudni lépni. De mivel demokratikus módszerekkel működik a klub, így elfogadom a szurkolók akaratát, beállok a sorba és támogatom az elnökséget a többiekkel együtt, mert a sóciók döntése ebben az értelemben szent. Bízom a csapat feltámadásában, bízom a sikerekben és bízom benne, hogy több ilyen lépést nem követnek el. Ettől még számtalan dologban nem értek egyet Laportával és nehezen tudom elképzelni, hogy a 2003-2004-es feltámadáshoz hasonlóan, még egy ilyenre képes lesz, hiszen ott is egy hajszálon múlt és a mandátuma még csak fél éves volt. Most mögötte van 5 év, amelyből 2 sikertelenségekkel és ellenszenvvel tűzdelt, mögötte van egy megosztott elnökség, ellene van több tízezer sóció és nagyon nagy a nyomás.

Mindezek ellenére bízom a sikerekben és remélem lesz miért önkritikát gyakorolnom 1 év mulva ilyenkor.

VISCA EL BARCA!!!!
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
gonosz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:05:00
Tartózkodási hely: Budapest

2008.07.09. 11:03:20

Balinho írta:Iván cikkéhez 3 hozzáfűznivalóm lenne:

1. Rijkaard kirúgása mennyiben jelenthetett volna megoldást? Nem állítom, hogy ha kirúgjuk és idehozunk bárkit bajnokságot és BL-t nyerünk, azt viszont igen, hogy ilyen teljesítményt így is nyújtunk. Ennek meglett volna az az előnye, hogy mindenki tiszta lappal indul. Az új edző, teszem azt Guardiola nem most kezdene el ismerkedni a csapattal, mostanra teljesen letisztult volna a kép.

2. Mes que un club:
Egyébként szerintem kimondottan rossz üzenetet hordozott a játékosok irányába, hogy Rijkaard maradhatott, ahogy az is hogy a különböző kicsapongások mind-mind nyilvánosan cáfolva voltak, az is arra engedett következtetni, hogy itt mindent szabad.

Szintén ide tartozik az UNICEF-biznisz amivel maximálisan egyetértek.

3. átigazolások: Én speciel az igazolásokkal csakis ebben az esztendőben vagyok elégedetlen. Ebben viszont igenis a kapkodás és a fejetlenség uralkodik. Rögtön az elején kifizettünk 75-80 milliót védekező játékosokra, amikor nyilvnánvaló volt, hogy Ronnie és Deco is megy (és ha igaz, hogy Pep felel az átigazolásokért akkor már akkor is tudta hogy Samura sincs szükség). Jelenleg alighanem ott tartunk, hogy kiköltekeztünk és amíg nem mennek az ominózus játékosok addig nem tudjuk a helyettesüket megvenni. Egyébként ha jól Barca B feljutásáig Pep nem volt hajlandó a nagycsapattal foglalkozni. Voltak is arról hírek, hogy Txiki adott egy listát Pepnek aki rábólintott. Txiki az elnökség tagja, aki Laportának felel.

Márpedig az eddigi igazolásaink katasztrofálisak.

Garayról lemaradtunk (úgy hogy már a miénk volt) és hoztuk helyette duplaáron Cacerest. Milito került kb ennyibe tavaly.

Keita: kivásároltunk egy 29 éves vkp-t, egy viszonylag jobb szezonja után. Nyilvánvalóan padra lesz: tavaly Touré került feleannyiba.

Dani Alves: 35 milliót adni egy szélsőhátvédért? Meredek. Írtam már, hogy a szélsőhátvéd poszt nem nevezhető kulcsnak, pláne annak tekintetében hogy hova kellene most az a pénz.

Henrique, Pique: Igazából semmitmondó igazolások, ha minden igaz nem kerültek sokba, a kezdőcsapatban sokat nem fognak szerepelni, azon sem csodálkoznék ha kölcsönbeadnánk egyikőjüket/mindkettőt.

Távozók: Dos Santos: Mennyit fizetett Modricsért a Spurs? Vagy Berbatovért, Bentért, Baleért mennyit adtak ki? Ezek után a korábban Chelsea által is keresett utánpótlás világbajnok, csodagyerekért feleannyit is alig kapunk? Deco és Zamb menni akart, engedjük el őket olcsón... MI ez szeretetház? Mutassunk egy klubot aki nem kéri meg kőkeményen a játékosai árát. Ugyanígy fog elmenni bagóért R10 és Eto'o is. Mi meg fizetni fogunk 40 milliót Adebayorért, meg 35-t Alvesért. Márpedig ezekért biztos hogy nem Guardiola a felelős.
Először is: sztem teljesen korrekt volt, hogy Rijkaardot csak akkor menesztették, amikor már minden mindegy volt: egy új edző ne akkor ismerkedjen, amikor még dübörög a szezon, ráadásul, ha egy új edző jön, csak ugyanezzel a kedvetlen, márkitárgyaltukmilyen kerettel tudott volna dolgozni. Csak az átigazolási szezon kezdetekor tud azon változtatni, uh ez így korrekt volt.

A játékosok kicsapongásai miatt keményebb elmarasztalásokra lett volna szükség, ez fix. Én mondjuk úgy rúgtam volna ki mindet, hogy lába nem éri a földet, mert ezek a játékosok már nemhogy kedvből, lelkesedésből, de még a pénzükért sem játszanak. Ezért is bizonytalan egyébként az eladásuk is: hogy kérhetnél értük (pl R10-ért) 30 milla körüli összegeket, amikor aok mennek annyiért, akik most egy vagy több jó idényt produkáltak....nem pedig azok, akik még csak nem is fociztak, éééés: nemis akartak! Menj már ezzel!

Az UNICEF-dologgal én is maximálisan egyetértek, viszont szerintem van annyi anyagi forrása a Barcának, hogy tudja fedezni a kiesését, főleg, ha sikeres a csapat.

Az átigazolásokkal én felemás véleménnyel vagyok: A Főnök tudja, hogy Samunak miért kell mennie...én sem értek egyet vele, mindegy. Alves sztem mocsokul sokba került, nekem nem érne ennyit, de remélyem beváltja a reményeket! Keita passz, sztem nem nagyon kellett, padra jó lesz, bár ha Marquez marad, akkor nem nagyon értem...Henriquere nem térnék ki, Piqué viszont jó lesz, én örülök neki, hogy visszajött!
Dos Santos tényleg alamizsnáért ment el, baromság volt ennyiért elengedni. Az is igaz, hogy kiköltekeztünk, de ehhez hozzájárult ez a bizalmatlansági bohóckodás is, aminek már hál'Istennek vége! Innentől kell figyelni az átigazolási politikát, mert most már nem hajt a tatár, viszont a selejtezők a nyakunkon vannak és még csak fél csapatunk sincs! Érdekes lesz! :)
Més que un club!!! CsakaBarca!!!!
Frank Rijkaard
Capitá del Barça
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2006.07.24. 15:56:30

2008.07.09. 10:58:34

Teljes mértékben egyetértek Iván cikkjével, nagyon jó helyzetleírás. A gond szerintem is ott van, hogy sok szurkoló elvesztette a realitásérzékét, ennél százszor nagyobb problémáknál sem volt pánikhangulat a klubnál régebben...
Remélem a csapat gyorsan megtalálja a helyes utat.
Forca Barca! Més que un Club!
Avatar
Attya
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2005.01.20. 09:47:59
Tartózkodási hely: North Carolina

2008.07.09. 10:50:35

Iván cikkével teljes mértékben 1et értek!!!

Nem tudom, h mit képzelnek 1es emberek!!!! A Barca történetének 1ik legjobb elnökét akarják kipenderíteni, azért, mert urambocsáss 2 sikertelen év becsúszott!!!!! Miért szent írás az, h ha nekünk van a legjobb keretünk és eddig ( 2006 ) mindent +nyertünk akkor ez tovább folytatódik a végtelenségig?!!!! Elődöntőt játszottunk a BL-ben 3ik lett a csapat a bajnokságban!! Jóóó, a csapat pocsékul játszott legtöbbször, de idei év már a +ujulás jegyében zajlik! Fergusson szerintetek mind évben bajnokságot és BL-t nyert???!! Hát nem!!! És a csapata sem játszott mindig jól de mégsem akarták az elnököt 1böl leváltani!!!! Laporta ujra naggyá tette a BARCELONA-t és ezt nem szabad elfelejteni soha!!!

A legfontosabb a mai futballban a pénz pénz és a pénz!!!! Pénzel lehet játékost venni és azt hiszem ezen a területen nagyon jók vagyunk! Ezt bizony Laporta érte el, h ien erős klubb legyen +int Katalónai büszkesége!!!

A legviccesebb, h innen akarják +mondani legtöbben, h mien [auto_cenzúra] üzletet csinál az elnökség az átigazolásokkal!!! Sokkal okosabb emberek vannak ott akik 5 év alatt +duplázták a bevételeket...stb Ne magyarázzátok +, h kevés pénzt kértünk Zambi,Deco és Dos-ért és azt sem, h mien embereket vettünk, majd a köv szezon után hurrogjátok le őket! Zambi és Deco 30 fölötti és Dos + semmi nem csinált pedig bizonyitásra lett vna lehetősége és vszínű, h ő maga akart menni "álmai" klubbjába!!!!

Laporta SI

Forca Barca
"Leo egy egyéniség. Senkihez nem lehet hasonlítani. Idén mindenki Cristiano Ronaldoról beszél, pedig Messi az, akiről érdemes többet beszélni. Ugyan Ronaldo sem rossz játékos, csapattársak vagyunk a portugál válogatottban, csodálatos játékos. Viszont Messi bármikor képes a jó játékra és nem csak akkor, amikor kedve szottyan focizni, ellentétben másokkal.”
DECO
Avatar
Eto'o_09
Barça C
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2008.05.11. 19:12:22
Tartózkodási hely: Camp Nou

2008.07.09. 10:46:23

Kép

Guardiola bizok benned!!
Eto'o-t nem szabad eladni!!
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2008.07.09. 10:32:03

massa11 írta:Lehet hogy hülyeség, de az átigazolásokban Txiki is benne van,nem?
Persze, mint tárgyaló fél, aki az FC Barcelonat képviseli. Semmi beleszólása, abba, hogy kit igazolunk.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
massa11
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2008.06.30. 10:58:06

2008.07.09. 10:06:49

Lehet hogy hülyeség, de az átigazolásokban Txiki is benne van,nem?
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2008.07.09. 09:58:56

Iván cikkéhez 3 hozzáfűznivalóm lenne:

1. Rijkaard kirúgása mennyiben jelenthetett volna megoldást? Nem állítom, hogy ha kirúgjuk és idehozunk bárkit bajnokságot és BL-t nyerünk, azt viszont igen, hogy ilyen teljesítményt így is nyújtunk. Ennek meglett volna az az előnye, hogy mindenki tiszta lappal indul. Az új edző, teszem azt Guardiola nem most kezdene el ismerkedni a csapattal, mostanra teljesen letisztult volna a kép. Egyébként meg nem mondhatom miért akarja elzavarni Eto'o-t, úgy hogy még nem dolgozott a keze alatt, amennyit meg játszani láthatta az több mint elégséges (motivált, eredményes...).

(személyes véleményem speciel az, hogy ez nem Pep döntése, hanem a vezetőségé akik egy új csatársztárral tudják elkábítani a tömeget. Emiatt aztán repkedtek a nevek össze-vissza (Adebayor, Benzema, Gomez, Palacio, Trezeguet és még számolatlanul lehetne sorolni)

2. Mes que un club:
A Barca tényleg több mint egy klub, tudjuk jól. De, hogy emiatt ne távolítsuk el évközben azokat akik már nem képesek eredményesen végezni a munkájukat? Ez a kettő nekem nem összeegyeztethető. És ha épp kiesésre áll a csapat, vajon akkor nem hoznák meg ezt a döntést (Az nyilvánvalóan nem igaz, hogy edzőváltás után nem lehet komoly eredményeket elérni, rengeteg ellenpéldát lehetne fölhozni). Egyébként szerintem kimondottan rossz üzenetet hordozott a játékosok irányába, hogy Rijkaard maradhatott, ahogy az is hogy a különböző kicsapongások mind-mind nyilvánosan cáfolva voltak, az is arra engedett következtetni, hogy itt mindent szabad.

Szintén ide tartozik az UNICEF-biznisz amivel maximálisan egyetértek. Ez egy olyan egyezség amely olyan évi 30 milliót von ki a klub kasszájából. Ez egy hatalmas összeg, melyet valahonnan pótolni kell. Sajnos az a helyzet, hogy ekkora minuszt valahonnan pótolni kell, erre pedig Laporta úr szerint az amerikai-ázsiai bohóckodás. Nyilván nem lehet egyértelműen erre fogni a rossz szezont, de hogy a felkészülést minimálisan sem szolgálja abban biztos vagyok. Ott áll a mérlegen a mes que un club, a pénz és a sportszakmai érdek. Sajnos eddig Laporta úr úgy érzem az utobbi élvezi a legkisebb prioritást, pedig a XXI. században sem szabad feledni, hogy azért mégis csak egy játékról van szó, és hiába lesz minden évben több szurkolója a csapatnak az UNICEF által, hiába lendülnek magasba a gazdasági mutatók, azért mégis csak az eredmények minősítenek. (Nyilván fontos a másik kettő is, és nem szabad gasparti politikát folytatni, de így sem működik rendben szerintem)

3. átigazolások: Én speciel az igazolásokkal csakis ebben az esztendőben vagyok elégedetlen. Ebben viszont igenis a kapkodás és a fejetlenség uralkodik. Rögtön az elején kifizettünk 75-80 milliót védekező játékosokra, amikor nyilvnánvaló volt, hogy Ronnie és Deco is megy (és ha igaz, hogy Pep felel az átigazolásokért akkor már akkor is tudta hogy Samura sincs szükség). Jelenleg alighanem ott tartunk, hogy kiköltekeztünk és amíg nem mennek az ominózus játékosok addig nem tudjuk a helyettesüket megvenni. Egyébként ha jól Barca B feljutásáig Pep nem volt hajlandó a nagycsapattal foglalkozni. Voltak is arról hírek, hogy Txiki adott egy listát Pepnek aki rábólintott. Txiki az elnökség tagja, aki Laportának felel.

Márpedig az eddigi igazolásaink katasztrofálisak.

Garayról lemaradtunk (úgy hogy már a miénk volt) és hoztuk helyette duplaáron Cacerest. Milito került kb ennyibe tavaly.

Keita: kivásároltunk egy 29 éves vkp-t, egy viszonylag jobb szezonja után. Nyilvánvalóan padra lesz: tavaly Touré került feleannyiba.

Dani Alves: 35 milliót adni egy szélsőhátvédért? Meredek. Írtam már, hogy a szélsőhátvéd poszt nem nevezhető kulcsnak, pláne annak tekintetében hogy hova kellene most az a pénz.

Henrique, Pique: Igazából semmitmondó igazolások, ha minden igaz nem kerültek sokba, a kezdőcsapatban sokat nem fognak szerepelni, azon sem csodálkoznék ha kölcsönbeadnánk egyikőjüket/mindkettőt.

Távozók: Dos Santos: Mennyit fizetett Modricsért a Spurs? Vagy Berbatovért, Bentért, Baleért mennyit adtak ki? Ezek után a korábban Chelsea által is keresett utánpótlás világbajnok, csodagyerekért feleannyit is alig kapunk? Deco és Zamb menni akart, engedjük el őket olcsón... MI ez szeretetház? Mutassunk egy klubot aki nem kéri meg kőkeményen a játékosai árát. Ugyanígy fog elmenni bagóért R10 és Eto'o is. Mi meg fizetni fogunk 40 milliót Adebayorért, meg 35-t Alvesért. Márpedig ezekért biztos hogy nem Guardiola a felelős.
Lezárt