Németországi VB 2006

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Ki nyeri a 2006 -os németoszági vb-t?

A szavazás 2007.02.27. 17:59:26-kor befejeződött.

Brazília
110
55%
Argentína
30
15%
Németország
7
3%
Anglia
2
1%
Spanyolország
23
11%
Olaszország
15
7%
más
14
7%
 
Szavazatok száma: 201
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2006.06.26. 01:33:58

Néhány észrevétel:
1. Szerintem azt nem lehet mondani, hogy a hollandok (általánosságban az egész csapat) sportszerűtlenek lettek volna. Csak Boulahruz és Heitinga egy-egy megmozdulása volt az. Előbbi csúnyán és szándékosan lerúgta Ronaldót, de a könyöklése sztem teljesen véletlen volt(ettől még sárgát ért).
2. Sztem az kevésbé sportszerűtlen, ha valaki hátrányban kissé feszült és így esetleg durvábban szabálytalankodik és minden áron labdát akar szerezni, mint aki egy szabálytalanság után oda megy kakaskodni és lefejeli a másikat - még ha csak kicsit is - (Figo), vagy aki ártalmatlan helyzetben, amikor a csatár már nem érné el a labdát mellbe talpalja (F. Meira).- Attól még nagyon durva volt, hogy Robbennek nem fájt. Bár nem feltételezem, hogy ez szándékos volt.
3. Többen védik Decót, én is szeretem, de attól még sztem a 2. sárgája is teljesen jogos volt. A VB-n a sporik eddig legalább ebben következetesek voltak, hogy sárgát adtak minden időhúzásért, márpedig az hogy sípszó után felveszi a labdát és nem adja vissza, az igen csak az! Az meg a másik, hogy már az első rögtön pirosat ért, csak ugye Heitingának vissza kellett volna adnia a labdát, ezért nem kapott pirosat.
4. Sztem Ivanov a körülményekhez képest jól vezette le a meccset. Az összes lap jogos volt, mint ahogy a kiállítások is. Kérdezem én, hogy fékezhette volna meg jobban az indulatokat :?: Ha mindenért sárgát adott volna nem marad elég ember a pályán, ha kevesebb ad, még több lett volna a szabálytalanság.
Na ennyi :wink:
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
danikow
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2006.01.03. 20:59:42

2006.06.26. 01:16:16

Na szal akkor pontositanék. Ez a meccs iszonyatosan izgalmas volt és még a durva jelző is helytálló mindkét értelmében de hogy jónak vagy csodálatosnak hogy lehet nevezni azt egész egyszerüen nem értem..érdemes lenne összeszámolni hog ypl a 2. félidőben mennyi volt a tiszta játékidő mert gyakorlatilag folyamatosan állt a játék. "tele volt fordulatokkal" -hát a fordulatok csak a sárga meg piroslapokban mutatkoztak meg, helyzetekben pláne gólokban egyáltalán nem. portugália akkor is kicsit jobban nyomta és jobban támadott amikor emberhátrányban volt meg akkor is amikor nem, de fordulatok sajnos pont hogy nem voltak a széttördelt játék miatt.mellesleg én a portugál védőket nagyon nem csipem sztm elég alattomosak pl a cselziben játszok is.. bár most az első állat boulahruz volt ez vitathatatlan de costinha folytatta ott lett elátkozva a meccs.na meg annak a ........... árulónak a fejelésénél. Az elején nem tudtam eldönteni kinek szurkoljak most meg azt mondom szégyellje magát mindkét csapat!!!!!!!!!! Hajrá Brazília :!: :twisted:
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2006.06.26. 01:04:49

Drigo írta:
cps46 írta:ha ezek az undorító hollandok jutottak volna tovább, szét is rúgtam volna a tévét.
akkor most csak én szurkoltam a hollandoknak? :oops:
Én is :!: :oops: :cry:
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
huevos
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2006.02.22. 09:40:35
Tartózkodási hely: Huevos szigete

2006.06.26. 00:21:50

Kenny írta:Helyzetek,kiállitás,gól.Mi kell még egy igazán jó meccshez?
Ja,egy BÍRÓ.Mert az ma este nem volt!
Mi lesz veled Portugália??
az hogy mindenképp sportszerű legyen a meccs, és a játék domináljon....
de elfogadom hogy valakinek ez az izgalmas, jó meccs, de nekem nem...
never let the children cryin'!
Kenny
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:39:16
Tartózkodási hely: bp

2006.06.26. 00:12:14

Helyzetek,kiállitás,gól.Mi kell még egy igazán jó meccshez?
Ja,egy BÍRÓ.Mert az ma este nem volt!
Mi lesz veled Portugália??
Avatar
huevos
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2006.02.22. 09:40:35
Tartózkodási hely: Huevos szigete

2006.06.25. 23:46:47

szerintem gusztustalan meccs volt, egy sportszerűtlen hollandiával, egy borzasztó rossz napot kifogó bíróval (mert azért ivanov szerintem nem rossz bíró, de ma...pfff), és persze a szánalmas kommentátor úrral ("hány sárga is, várj most számolok...")
és az a gerinctelen senki, amikor megpróbálta lefejelni van bommelt, már a szándék is piros! és akkor nem lett volna a holland kiállítás nemsokra rá...
never let the children cryin'!
Avatar
Mardel
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2006.02.01. 23:57:39
Tartózkodási hely: fővám tér gyp

2006.06.25. 23:31:27

Drigo írta: akkor most csak én szurkoltam a hollandoknak? :oops:
Nem-nem!De én nem szeretnék erről a meccsről nyilatkozni!Nem egy haverommal ugattam ma össze e miatt!!Számomra figo az antikrisztus..még a nevét is undorral írom le...De gratulálok a Portugáloknak,ha nem is szeretem őket,de legalább egy Deco-t a soraikban tudhatnak! mellesleg a bírói közreműködés az egész VB-n egy vicc..kár ezzel elrontani sok ember szórakozását!..
Andres Iniesta FAN
Kép
Visça el Barça
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2006.06.25. 23:25:36

cps46 írta:
Los Banditos írta:Heitinga egy szportszerütlen faragtalan baromarcú ezt azhiszem kijelenthetjük bátran,az volt a min. hogy Deco odacsúszott nem lepdőtem volna meg ha valamelyik Portugál leis üti :roll:
Szívemből beszéltél, de már írtam is korábban.

Azért voltak szép jelenetek is, pl a gólt nagyon jól megcsinálták, meg azért Deconak, Figonak, C. Ronaldonak is volt egy-két szép megmozdulása.
ezzel sem lehet vitatkozni, voltak gyönyörű jelenetek
mi is azt a szép focit szeretjük, amit tulképp most a barca képvisel a leginkább a világon, de nem mondhatja senki, hogy nem élvezte a fordulatokat, és h nem járatták le magukat a hollandok
merthogy: Costinha kezelt és kiállt, de nem durva volt, Deco meg a sárgalapját egy olyan szabálytalanságért kapta, amire én azt mondanám, hogy a holland megérdemelte, és a második sárga meg nem volt semmi se.
szegény deco, :x
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
JONNY GREENWOOD
Barça B
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:09:58

2006.06.25. 23:21:05

Sanyialó írta:Ha erre a meccsre valaki azt mondja, hogy szép az szerintem nem azért a játékért rajong mint én és remélem a többség. Ez egy nagyon sportszerütlen mérkőzés volt. Két ilyen csapat, akik ha akarnak tudnak nagyon szépen játszani, ma csak favágóztak. Imádom a holland csapatot, de most hihetetlen ellenszenvesen fociztak. A holland nemzeti tizenegy élére nem nagy edző hanem egy pszihiáter kellene, nem először buknak el azon, hogy egyszerűen nem tudnak csapatként működni, régen a faji ellentétek, most meg a sztárocskák nem bírnak összefogni a szurkolók kedvéért.
nagyon igazad van
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2006.06.25. 23:20:09

így van, gyönyörű meccs volt, volt benne minden
és én nem szurkoltam igazán senkinek, talán egy egészpicit Decoért és C.Ronaldoért szurkoltam, mert őket naon szeretem
De asszem mindenki kitért a hitéből, aki látta amikor a hollandok nagyon sportszerrűtlenek voltak
szóval jó hogy a hollandok kiestek :!:
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
cps46
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2005.09.21. 15:39:17
Tartózkodási hely: Agárd

2006.06.25. 23:19:29

Los Banditos írta:Heitinga egy szportszerütlen faragtalan baromarcú ezt azhiszem kijelenthetjük bátran,az volt a min. hogy Deco odacsúszott nem lepdőtem volna meg ha valamelyik Portugál leis üti :roll:
Szívemből beszéltél, de már írtam is korábban.

Azért voltak szép jelenetek is, pl a gólt nagyon jól megcsinálták, meg azért Deconak, Figonak, C. Ronaldonak is volt egy-két szép megmozdulása.
CPS46 - Régi tippjáték fan!!!

THE DOCTOR
Los Banditos
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 7702
Csatlakozott: 2005.05.29. 18:40:20
Tartózkodási hely: Coruscant

2006.06.25. 23:14:59

Gratula Portugáliának jó meccs volt de elég durva is,nagy kép volt mikor a végén muatták Decot és Giot eggyütt.

Heitinga egy szportszerütlen faragtalan baromarcú ezt azhiszem kijelenthetjük bátran,az volt a min. hogy Deco odacsúszott nem lepdőtem volna meg ha valamelyik Portugál leis üti :roll:
in to exile
Avatar
Sanyialó
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2006.03.29. 20:21:09

2006.06.25. 23:14:35

Ha erre a meccsre valaki azt mondja, hogy szép az szerintem nem azért a játékért rajong mint én és remélem a többség. Ez egy nagyon sportszerütlen mérkőzés volt. Két ilyen csapat, akik ha akarnak tudnak nagyon szépen játszani, ma csak favágóztak. Imádom a holland csapatot, de most hihetetlen ellenszenvesen fociztak. A holland nemzeti tizenegy élére nem nagy edző hanem egy pszihiáter kellene, nem először buknak el azon, hogy egyszerűen nem tudnak csapatként működni, régen a faji ellentétek, most meg a sztárocskák nem bírnak összefogni a szurkolók kedvéért.
Élni vagy Égni!
cps46
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2005.09.21. 15:39:17
Tartózkodási hely: Agárd

2006.06.25. 23:14:32

Itt a vb-n nincs olyan, hogy eltörlik a pirosat, ha jogtalanul kapja valaki?
CPS46 - Régi tippjáték fan!!!

THE DOCTOR
Badi
Isten császár
Hozzászólások: 4611
Csatlakozott: 2004.10.08. 21:17:02
Kapcsolat:

2006.06.25. 23:13:28

JONNY GREENWOOD írta:
Badi írta:HIHETETLEN!!!
CSODÁLATOS!!!
Nem találok jelzőket erre a meccsre..minden idők egyik legjobb meccse..
Teljesen megérdemelten jutottak tovább a portugálok, hollandok elég ellenszenvesen játszottak :(

marhára csodálatos meccs volt. heitinga nem adta vissza a labdát, mikor kellett volna. cirka 4 kiállítás egy rakat sárga egy talált gól, és két csapat 96 percen át csak rúgta-vágta egymást...

hát igen léderer kb ennyit ért a focihoz....
neked mi tetszik, ha ez a meccs nem? tele volt fordulatokkal szebbnél-szebb jelenetekkel [pl figo lefordulása..], de emellett hatalmas küzdés volt, folyamatos feszültség és izgalom. mi kell még?
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2006.06.25. 23:13:12

cps46 írta:ha ezek az undorító hollandok jutottak volna tovább, szét is rúgtam volna a tévét.
akkor most csak én szurkoltam a hollandoknak? :oops:
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2006.06.25. 23:11:22

Én igazából erre nem is figyeltem fel a meccsen csak ma amikro mondták meg amikor a kommentátor elkezdett beszélni hogy Torradot lehet hogy kinyomták ma csak utána néztem hogy akkor mi is volt.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
cps46
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2005.09.21. 15:39:17
Tartózkodási hely: Agárd

2006.06.25. 23:10:15

Portugáliának szurkoltam, megérdemelték.

Boulahrouz, vagy hogy kell írni kinyírta C. Ronaldót. Heitinga egy görény, ő miatta robbant ki az egész háború. Büszke is voltam Decora, amikor utánacsúszott, kár hogy utána a bíró túlkapása miatt le kellett mennie, ráadásul akkor Cocu nem kapott semmit. Fán Perci meg Kujt végigszínészkedte a meccset.

Sajnos Deco (meg lehet, hogy C. Ronaldo) nélkül elég [auto_cenzúra] a helyzet a mákos angolok ellen, de ha ezek az undorító hollandok jutottak volna tovább, szét is rúgtam volna a tévét.
CPS46 - Régi tippjáték fan!!!

THE DOCTOR
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2006.06.25. 23:10:00

Ez nagyon durva meccs volt valóban..szavakat nem találok rá..áhh..hihetelen ütős volt..akinek megvan az a kép,amikor Deco és V.Bronchorst egymassal beszelget azt linkelje pls.. 8)
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Morminho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2005.04.27. 20:41:13

2006.06.25. 23:08:45

Ordog írta:
Drigo írta:A Livescore szerint Castro kapta az elsőt Torrado pedig a másodikat:
Kép

A Eurosport szerint viszont Torrado kapta mindkettőt!(Az Argentína - Mexikó fejléc alatt keressétek azon az "időcsúszkán" az alsó sorban az utolsóelőtti és az az előtti ha ez igaz, akkor mindenesetre elég érdekes.

Megnéztem a hivatalos oldalt ott is megosztva adják a sárgát (legalsó táblázat) most komolyan nem értem hogy akkor melyik lehet az igaz.
Én úgy vettem észre, hogy a 82. percben Torrado szabálytalankodott vmelyik argentín játékossal, de a hülye bíró mégse neki hanem a 16-os számú játékosnak adta a sárgát... És miután láttuk, hogy a bíró felmutatja vkinek a sárgát, majd pedig megmutatták a szabálytalankodást lassítva, amit Torrado követett el, mindenki elkönyvelte magában hogy ő is kapta a sárgát... már pedig nem, ezt benézte a bíró, így aztán Torrado hosszabbításban szerzett sárgája nem a 2. volt hanem az 1.

Én így vettem ki..... sztán lehet hogy nincs igazam(de nem valószínű:DDD)
Na szóval...
Én fogtam a fejem h nem lehet ilyen hülye a kommentátor, de látom titeket is megzavart a dolog:D
Az első lapot nem Torrado kapta hanem egy másik mexikói amiér elrúgta a labdát, a szabálytalanságért Torrado nem kapott lapot!:)
"Nekünk nem az számit,hogy mi kik vagyunk...Hanem hogy játsszunk szenvedéllyel... És nem az számit, hogy mi van a mezünk hátulján, hanem az, hogy mi van a mez elején... Ami a mez elején van név sokkal fontosabb, mint ami a hátulján van..."
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2006.06.25. 23:08:36

Ordog írta:Szép és jó minden, de hogy fognak ezek után a Portugálok játszani?? Angolok ellen Deco és Costinha OUT, utána pedig ha továbbjutnának következnek a sárgalaposok.

Az angolok ellen Deco NAGYONNAGYON hiányozni fog a portugízeknek...

ezzel a hentes meccsel távol kerültek a vb-címtől... de ők tudják
Faterom ugyanezt kérdezte, hogy kik fognak majd ezután játszani?Ha az angolok ellen továbbmennek nagy valószínűség szerint a brazilokkal játszanak vagy még talán a spanyolokkal de de a brazilok esélyesebbek és azért ellenük még teljes csapattal is nehéz nem hogy ilyen féllel.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2006.06.25. 23:05:40

JONNY GREENWOOD írta:hát igen léderer kb ennyit ért a focihoz....
hát meg asszem TE is szerintem nagyon jó kis meccs volt eddig mindenképpen a legjobb a VB-n
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
Ordog
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:54:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2006.06.25. 23:04:25

Szép és jó minden, de hogy fognak ezek után a Portugálok játszani?? Angolok ellen Deco és Costinha OUT, utána pedig ha továbbjutnának következnek a sárgalaposok.

Az angolok ellen Deco NAGYONNAGYON hiányozni fog a portugízeknek...

ezzel a hentes meccsel távol kerültek a vb-címtől... de ők tudják
JONNY GREENWOOD
Barça B
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:09:58

2006.06.25. 23:03:34

Badi írta:HIHETETLEN!!!
CSODÁLATOS!!!
Nem találok jelzőket erre a meccsre..minden idők egyik legjobb meccse..
Teljesen megérdemelten jutottak tovább a portugálok, hollandok elég ellenszenvesen játszottak :(

marhára csodálatos meccs volt. heitinga nem adta vissza a labdát, mikor kellett volna. cirka 4 kiállítás egy rakat sárga egy talált gól, és két csapat 96 percen át csak rúgta-vágta egymást...

hát igen léderer kb ennyit ért a focihoz....
Petixy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2004.10.10. 17:19:38
Tartózkodási hely: Tóalmás city

2006.06.25. 23:01:33

Nagyon csodás volt a meccs!Egyedül azt sajnálom,hogy Figo-t nem állították ki!
Lezárt