Frank Rijkaard #2

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
knor
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2007.02.04. 23:33:29

2007.03.11. 00:05:48

A ma esti ténykedése annak az edzönek nevezet valaminek.oleguerrel kezd.lehozta Etoot a szünetben és bevite Sylvinot aki nem ért labdához 20 percik. Ügyes! Nemvagyok biztos benne de nemszokás csatár nélkül játszani! Ügyes!
Ezért minden támadóra jutott két védő.Ügyes!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2007.03.09. 19:18:43

Zozzy 5 írta:Hát mostmár mind1 hogy mi volt, az a lényeg hogy mi lesz. Ha megint egy taktikailag 0 csapatot fog kiküldeni Rijkaard és megint egy alulmotivált, ötlettelen játékot fugunk játszani és kikapunk akkor azthiszem h Franknak megpecsételődött a sorsa. Ha ettől a madridtól is kikapunk akkor nincs miről beszélni.
Ez így van. Ha kikapnánk holnap, s még véletlen behúznánk a maradék meccsünket, és mindet szemetgyönyörködtető játékkal, legalább 2 gólos előnnyel, akkor maradhat. Minden egyéb esetben utat kell mutatni neki. (természetesen csak a vesztett el classico függvényében.)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8566
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.03.09. 16:41:37

Hát mostmár mind1 hogy mi volt, az a lényeg hogy mi lesz. Ha megint egy taktikailag 0 csapatot fog kiküldeni Rijkaard és megint egy alulmotivált, ötlettelen játékot fugunk játszani és kikapunk akkor azthiszem h Franknak megpecsételődött a sorsa. Ha ettől a madridtól is kikapunk akkor nincs miről beszélni.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2007.03.08. 17:10:06

A 3 védős rendszerben hátul nem fér el szélsőhátvéd,ebben a rendszerben ők egy sorral feljebb játszanak.(2002-es vb:A Brazilok hátsó alakzata:Edmilson-Lucio-R.Junior-volt.R.Carlos,és Cafu a kp-n kapott helyet Gilberto Silvával,és Klebersonnal együtt.) Ilyenkor hátra inkább középső védő kell,a széleket a kp-ról visszajőve kell lezárni.Zambrotta ebben a rendszerben középen játszhatott volna Deco,vagy Xavi kárára.
Iniesta-Marquez-Deco/Xavi-Zambrotta.Ez lehetett volna a középpálya Zambrottával.
Rivaldo-A Legnagyobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2007.03.08. 09:17:13

antiimperialista írta:
knor írta:Taibi a 3védős játék nem 3középső védővel történik!
Dehogynem. Ebben Taibinak van igaza. Ettől függetlenül én is szívesebben láttam volna Zambrottát a pályán, csak nem biztos, hogy ott is olyan jó lett volna, mint szélen.
Egyébként szerintem itt 4 védővel kellett volna játszani. Baromság volt pont most változtatni (az jó, h a Zaragoza ellen bejött), amikor ilyen fontos meccset kellett játszani.
Lehet nem lett volna olyan jo mint szélen, de Olinál jobb lett volna. Amugy sztem sem kell feltétlenül 3 középső védő, legalábbis régen ugy volt, 1 jobbszélső , 1 balszélső, és középső bekk, igaz azota a focsi megvátltozott. :roll:
antiimperialista
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3356
Csatlakozott: 2004.11.24. 10:28:44
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2007.03.08. 07:53:17

knor írta:Taibi a 3védős játék nem 3középső védővel történik!
Dehogynem. Ebben Taibinak van igaza. Ettől függetlenül én is szívesebben láttam volna Zambrottát a pályán, csak nem biztos, hogy ott is olyan jó lett volna, mint szélen.
Egyébként szerintem itt 4 védővel kellett volna játszani. Baromság volt pont most változtatni (az jó, h a Zaragoza ellen bejött), amikor ilyen fontos meccset kellett játszani.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2007.03.07. 22:53:43

elprat írta:Engem a legjobban az zavar h Franky egy kicsit sem bírálja csapatát...
Körít 1000rel,de ki nem mondja mit cse@tünk el.
"Rijkaard dícsér és gratulál"-ez mind szép és jó.
Jobban hangzana ha ez lenne:"Rijkaard dícsér,gratulál és bírál"...
Szeretném "hallani".... :roll:
Ne gondold, hogy a csapat az öltözőben ugyanazokat a mondatokat halja, mint amit a sajtó lehoz!
Nem tudhatjuk, soha nem is fojuk, h mennyire bírálta a csapatot néhányszemközt :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
elprat
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2006.12.12. 19:12:40
Tartózkodási hely: Buda&Pest

2007.03.07. 18:10:20

Engem a legjobban az zavar h Franky egy kicsit sem bírálja csapatát...
Körít 1000rel,de ki nem mondja mit cse@tünk el.
"Rijkaard dícsér és gratulál"-ez mind szép és jó.
Jobban hangzana ha ez lenne:"Rijkaard dícsér,gratulál és bírál"...
Szeretném "hallani".... :roll:
Nem az a baj hogy nagy az Isten állatkertje hanem az,hogy alacsony a kerítès... "...szórjunk a fejre hamut ès aztán, nyomjuk tovább, ezt a kamu-kamut.." Fish!
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2007.03.07. 15:11:21

Zambrottának pont az az erőssége, hogy nagyszerűen segíti a támadásokat és emellett lezárja a széleket nagyjából. Ezért a világ egyik legjobb szélsővédője.
De ha azt mondod neki hogy játsszon belsővédőt és ne menjen fel a támadásoknál, akkor pont azt vonod meg tőle amiben kiemelkedő.
És az sem elhanyagolható, hogy Zambrotta felépítése messze van egy középhátvédétől...

Nem Oleguert akarom védeni, mert tényleg [auto_cenzúra] volt, de 3 védőnél nincs helye szélsővédőnek.
Ez így van a valóságban.
Persze ettől még gondolhatjátok másképp, de én a részemről lezárom a dolgot.
knor
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2007.02.04. 23:33:29

2007.03.07. 15:09:15

Taibi a 3védős játék nem 3középső védővel történik! Meghát nemis így kellett volna játszani. Ha félt Gerardtól akor kellett volna rá egy védő. Ráállitani az egyetlen golfelelősünket baromság.Ezzel a döntésével kihúzta a csapatunk méregfogát!Rijkaard idén tele van hibával. Tavaj egymás után beváltak a húzásai manapság meg szinte semmi! Meg zserinted az a kockáztatás hogy lehozza Etoo-t? Ha kockáztatok akkor az összes csatár t a pájára küldöm! Meghát ez az oleguer! Nemtudom mit lát benne? A magyar bajnokságból is elzavarnák! Nemjátszotunk jól és ez szerintem 70%ig Rijkaard hibája.
Nem az alapozás hiányával van baj, valamennyi biztos volt! Sokkal inkább azzal hogy elment Henk! Ezeket a fiúkat ö edzete! Rijkaard sokszor nincs ott az edzésen!
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2007.03.07. 15:08:15

lionelmessi19 írta: Örülök h elolvastad. :)

Egyszóval az elmult meccsek után is azt mondom, lehozhatjuk viszonylag simán a Szombati rangadót!!! :)
Elolvastam én is 8)

Azért senki ne essen ebbe a hibába,hogy így fogja fel a Madrid elleni harcot :arrow: hogy viszonylag simán,meg áá tuti meglesz,lesöpörjük őket,hasonló....

Ha így is lessz,akkor örülni kell neki 1000el,de előre ilyet én nem mernék kijelenteni! Félreértés ne essék,BARCA győzelmét tartom valószínűbbnek,de nem hiszem,hogy nagyon könnyű dolgunk lesz majd...ha meg mégis,akkor csak mégjobban örülük neki :!: :twisted:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2007.03.07. 14:31:12

hagyjátok már ezt a fizikai felkészites dumat..hihetelen...ti sem gondoljatok hogy most, márciusban azért nem tudunk annyit futni mert 8 honappal ezelott jatszottunk 3 meccset az usaban :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2007.03.07. 14:21:32

Egyetértek. Az, hogy Zambrotta szélsőt játszik, és nagyon hasznosan tudja segíteni a támadást, nem azt jelenti, hogy nem játszhat a 3-4-3-as felállásban. Sokkal jobban védekezik, mint oleguer (igen kisbetűvel, nemecsek ernő fíling :) ) Nem tudom Frenky mit képzelt... "hmmm...az az olasz rövidhajú gyerek, mintha a múltkor két sárgát kapott volna... de ki is az?....mindegy, erre a posztra úgyis van nekem egy jóbarátom... " ( :? ). Thuram nem játszott olyan veszélyesen, hogy őt kellett volna lehozni. Ha már Zambi nem jött, mindenképpen oleguer - Guddy cserének kellett volna lenni. Na meg persze nem az idősek otthonából, hanem az állatkertből cserélni ( ma nagy formában vagyok... :D természetesen Giuly helyett a Nyúl-at kellett volna becserélni).

Ja és... Ten Cate for prezident! 8)
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2007.03.07. 14:09:18

ha Zambrottanak az a feladata, hogy 3-4-3ban középső védőt játsszon, akkor azt játszik. egyszerűen csak nem megy fel a támadásokkal, úgy, mint 4-3-3ban.
ennyi.
az viszont 15 perc után látszott, hogy a szisztéma nem jó a tegnapi pool ellen és azonnal, akár 20 perc után változtatni kellett volna a felálláson.
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.03.07. 13:00:17

Rivaldo11 írta:Ha Rijkaard valamiben hibás,akkor abban,hogy nem érvelt a normális nyári felkészülés mellett...alapozást nem lehet bűntetlenül kihagyni/elmismásolni.Az eredmény:Lassabb játék,one lendület.
Ezzel azért nem értek egyet ilyen formában, mert a felkészülést már régen pótolta a rengeteg lejátszott meccs. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy minden jó volt úgy, hanem azt, hogy ez már nem hinném, hogy érződik. (Hozzáteszem, kezdődik elölről, már megint megyünk Kínába pénzért játszani.)

A két sztár hiányát nagyon sok csapat megviselte volna, természetesen mi is megéreztük, de van olyan minőség a padon, amivel pótolni lehetett volna őket. Az, meg hogy [auto_cenzúra] a kispadunk, az egyenesen egy [auto_cenzúra]!

Egy normális edzővel simán kilábaltunk vola ebből a nehéz időszakból, Rijkaard azonban képtelen volt erre. Elképzelés, haditerv, motiváció, alkalmazkodó képesség, megérzés teljes hiányában ez nem is csoda. A kis kedvencekhez meg olyan szinten ragaszkodik, pl Giulynek mit kell még rossz értelemben produkálnia, hogy ő se illeszkedjen a felállásba? cagy Deco hány meccset játszik végig 0 teljesítménnyel büntetlenül?
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2007.03.07. 12:36:07

De ti hogy gondoljátok azt, hogy 3 védős rendszerben Zambrotta legyen a védelemben?
Zambrotta 100%ig szélső játékos, a pálya szélét játsza be. Akkor a másik két védő védekezze le a maradék 60 méteres szélességet? Lehetetlen.
Alap, hogy ha 3 védővel játszik egy csapat, akkor 3 középhátvéd játszik, akik zárnak a szélek felé is. Ezért kezdett Oleguer.

Másik. Azért próbált Eto'o a szélen lenni, ahogy a riporter is mondta, hogy visszajárjon néha Gerrardal. Mivel Ronaldinho védekező munkája 0, és hát a csapatunknak nem volt széle védekezésben -> 3védő miatt, plussz igazi szélső középpályás se volt aki védekezzen, mert Iniestának se az az erőssége, így Eto'o + Iniesta próbálta megoldani Gerrard lefogását.

Nem mindenért Rijkaardot kell hibáztatni.
A 90% azt akarta itt, hogy kockáztassunk, mint a Zaragoza ellen. Rijkaard is csak ezt tette.
Silvanus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:02:59
Tartózkodási hely: Budapest

2007.03.07. 11:53:08

LG - minden szavaddal egyetértek! Kiesni a BL-ből egy Zambrottával, és egy Saviolával a kispadon...? És bejön Giuly, amikor már nagy a baj...? ATYA ÉG!!! :evil:
"Més Cuen un Club"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2007.03.07. 10:39:23

Ezt elrontotta de nagyon :!: Miért nem Zambrotta játxott Oleguer helyett. Az olasz hatalmas formában volt, Presasrol meg csak majndem 3 golt kaptunk, támadásban meg sulytalan volt. És aztán később se rakta fel Zambit, nemtom vmi más meccset nézhetett...
Aztán amikor már szorult a hurok, föltette Giulyt :!: Ezzel el is szált az utolso reményünk is, a Pool ezzel emberelőnybe került, gyula csak kárt csinált, hasznot semmit. Etoo télleg nem játxott jol, de azért Gyulát föltenni helyette akkor is nevetséges. Akkor inkább 1000x Saviola.
Meg azt sem értem, miért Ronaldinho volt középen, Etoo meg miért szélen :?: Mind2 elevesztek igy a mezőnybe...
Sztem az El Classico legyen Frank utolso esélye, ha nem nyerünk köszönnyön el :!:
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2007.03.07. 00:59:38

antiimperialista írta:Azt kifelejtettétek, hogy rijkaard nem egyenlő mérce alapján bánik játékosaival, csúnyán mondva: pofára megy.
No, azért némi alapja van :)
De ez akkor sem mükszik egy csapaton belül.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
antiimperialista
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3356
Csatlakozott: 2004.11.24. 10:28:44
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2007.03.07. 00:38:10

Azt kifelejtettétek, hogy rijkaard nem egyenlő mérce alapján bánik játékosaival, csúnyán mondva: pofára megy.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2007.03.07. 00:12:58

Ja,és még valami:Olyan van,hogy nem megy,de olyan nincs,hogy ekkora legyen a különbség 1-2 játékos esetében a tavalyi,és az idei forma között..Ronaldinho nem felejtett el futballozni,és aki az arcát látja meccs közben,az észreveheti:A motivációja,a győzni akarása a régi.
Egyetlen különbség lehetséges,ami mindent magyaráz:Nem volt megfelelő fizikai felkészítés erre az idényre! Csinálná ő a cseleket,a trükköket,de hamarabb elfogy az erő,kopik a gyorsaság,az eredmény:könnyebb megállítani.
Bevallom,Edmilson nyilatkozatáig sejtettem valami hasonlót.De a nyilatkozat után már világos minden.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2007.03.07. 00:07:03

Ha Rijkaard valamiben hibás,akkor abban,hogy nem érvelt a normális nyári felkészülés mellett...alapozást nem lehet bűntetlenül kihagyni/elmismásolni.Az eredmény:Lassabb játék,one lendület.Közben meg várnánk ugyanazt a játékot.Ezt nem tudná egyik edző sem megoldani.Az sem semmi,hogy két ekkora klasszist kellett hosszú időre nélkülözni,mint Eto'o,és Messi.Nem kell itt semmiféle nagytakarítás.Végigdolgozzuk a nyarat rendesen,és meglátjátok:Ugyanott folytatjuk,ahol tavaly nyáron abbahagytuk.Mármint a mutatott játékot.Mert a ligát megnyerjük,és a kupát is megszerezzük.Annyi erő azért még van.
Érdekesnek tartom,hogy ezt-alapozáshiány,és az ebből fakadó hullámzó,lendület nélküli játék- senki nem veti fel.Pedig a szemünket szúrja ki.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2007.03.07. 00:05:07

Game90 írta:LM19 én elolvastam :wink: A legtöbb dologban egyetértek veled.
Sztem az idény a Real meccsen fog eldőlni. Ha legyőzzük a Real-t, akkor sztem meglehet a bajnokság. Ha pedig nem, akkor nagyon nagy baj van.
Sztem ide egy Rijkaardnál keményebb kezű ember kell. Aki bevállalja a dolgokat, pl leültetné Decót vagy Ronaldinhót, ha nem megy nekik. Rijkaard taktikai repertoárja nagyon kevés. 4-3-3 (4-3-2-1) :arrow: ennyi.
Én még bízok benne, de majd év végén eldől minden, hogy mi is lesz vele :roll:
Örülök h elolvastad. :) Azt hiszem, kb. ennyi, amit idén fel lehet hozni Frank ellenében, illetve mint edzői kritika.

Meglátjuk, egy klasszikuson bármi lehet.
1. amit Getaffe ellen adott a madrid játék tekintetében, az 0, akkor még a sevilla elleni siralommal is odavernénk őket
2. A mai Pool elleni teljesítménnyel a primerát lazán le lehetne hozni, talán menni is fog, h legalább ennyire hajtsanak a fiúk, és lehet, még a játék is javulni fog.

3. Nou Camp

Egyszóval az elmult meccsek után is azt mondom, lehozhatjuk viszonylag simán a Szombati rangadót!!! :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2007.03.07. 00:00:06

LM19 én elolvastam :wink: A legtöbb dologban egyetértek veled.
Sztem az idény a Real meccsen fog eldőlni. Ha legyőzzük a Real-t, akkor sztem meglehet a bajnokság. Ha pedig nem, akkor nagyon nagy baj van.
Sztem ide egy Rijkaardnál keményebb kezű ember kell. Aki bevállalja a dolgokat, pl leültetné Decót vagy Ronaldinhót, ha nem megy nekik. Rijkaard taktikai repertoárja nagyon kevés. 4-3-3 (4-3-2-1) :arrow: ennyi.
Én még bízok benne, de majd év végén eldől minden, hogy mi is lesz vele :roll:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Lezárt