Samuel Eto'o #3

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
vkinga
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.04.12. 17:06:04

2009.07.17. 09:27:53

torrestoni írta:Én úgy gondolom nem kellene mindent készpénznek venni.

Az én szemszögemből nézve a dolgok szintúgy már-már siralmasnak látszanak, de jelen pillanatban is azon a véleményen vagyok, mint korábban.

Nagyon sokan megfeledkeznek arról a tényezőről, hogy Eto'o és Guardiola is hasonló jellem abból a szempontból, hogy elveik vannak, ami számomra végtelenül szimpatikus dolog, hiszen én is hasonlóképpen vélekedem: elvek nélkül nem ember, az ember.

Én úgy látom, hogy Eto'o számára jelen pillanatban már nem igazán létfontosságú a pénz, azonban az sem, hogy a klubnál maradjon.
Ebben nyilván a vezetőség felé tett megnyilvánulásainak is szerepe van
(ebbe nem megyek bele részletesebben).

Úgy hiszem Eto'o hibázott korábban, amikor hagyta, hogy a menedzsere olyan hírt szivárogtasson ki, miszerint a klub legjobban fizetett játékosa kíván lenni.
Ezt természetesen túldramatizálta a sajtó, s így sokan a szurkolók közül is megtámadták, azonban még ennek ellenére sem állt ki a közönség elé, hogy tisztázza: félreértés volt. Így bennem csak azt erősítette meg, hogy valóban túlzott vágyai voltak, ami a klub szellemiségéhez igazodva teljesíthetetlen. (Én még mindig a megtartása mellett tenném le a voksom, azonban ahogy már említettem, van egy erkölcsi határ, ami a mostani keresetében kimerül.)

Persze ebben a klubnak is szerepe van, hiszen az nyilvánvaló volt, hogy több pénzt szeretne, s az is, hogy Guardiola tartja magát a korábbi elképzeléséhez. Az, hogy ez végül nem valószínű, hogy megvalósul (tehát más típusú középcsatár igazolása), még nem vonja maga után azt, hogy Guardiola változtatna azon az álláspontján, miszerint Eto'o pótolható.

A klub számára ez fontos tényező, Pepnek szabad kezet kell adni ott, ahol ő kér, legalábbis szerintem jelen pillanatban így ideális. Azt pedig a klub történelméből tudhatjuk, hogy nem kell nagy ellentét ahhoz, hogy egy kiváló játékos távozzon, s az edző maradjon (Cruyff és Sztoicskov, Van Gaal és Rivaldo, persze ilyen "botrányról szerencsére szó sincs most.)
Másrészt a klub szemszögéből anyagilag ez egy elfogadható lépés. Nem kell most arra gondolni, hogy a helyette érkező ember mennyibe kerülne, s ki érné meg jobban. Hiszen Villát tekintve egy kész játékos, aki "nem eladó" nyilván sok pénzbe kerül, viszont már nem fiatal, ezért mindenképp amortizálódni fog, azonban ettől függetlenül kell nézni Eto'o helyzetét.
Eto'óból vélhetően még most lehet pénzt csinálni, sőt, a jelen helyzet miatt végképp szükséges megpróbálni eladni financiális érdekből, s nem utolsó sorban azért, mert ez a szappanopera csak és kizárólag rossz hatással lehet a játékára, amennyiben marad. Én nem hiszem, hogy ezek után még egy ilyen emberfeletti szezont tudna produkálni úgymond "csak azért is".

Ezek az alapvető dolgok, most értékelném Eto'ót röviden: az idei év volt számomra a legjobbja, amit a Blaugranában nyújtott.
A dac, a szerencse, s Pep együtt kihozta belőle a legjobbat, ami jelen pillanatban a világ legjobb játékosai közé juttatja, oda is való, azonban én az vallom, hogy tartósan a mentális problémái miatt képtelen (volt) ott tanyázni. Elítélem azokat, akik ezt a játékost - aki hihetetlen dolgokat tett a Klubért - most elküldik melegebb éghajlatra. Viszont azt sem tartom reálisnak, hogy az utóbbi idényt alapul véve azt mondják, Eto'o megtartása az egyetlen életképes megoldás, s csak ez elfogadható.

Amit nyújtott, az megkérdőjelezhetetlenül lenyűgöző, azonban azt hiszem még egy hasonló idényt nem tudna futni. Ez nem jelenti, hogy nem lenne továbbra is kiemelkedő, s tökéletes a csatárposztra.

Az pedig, hogy mi fog történni számomra egyszerű. Biztos vagyok benne, hogy addig hiába is esne jól a szurkolóknak, s szeretnék megtudni mi a valóság, addig senki sem fog kiállni, s elmondani mi a tényleges helyzet, amíg első lépésben el nem dől, érkezik-e, s ha igen akkor ki a csatárposztra.
Ezzel egy időben biztosra veszem, hogy a vezetőség dolgozik az eladásán a lehető legnagyobb titokban, s a lehető legalaposabban.
Viszont azt nem tudom tényként kezelni, hogy biztosan távozni is fog.

Valószínűnek tartom, hogy első ízben Villa fog aláírni, majd az illetékesek rövid időn belül, vagy akár rögvest bejelentik mi lesz Samuel sorsa.
Ez az egyetlen ésszerű, s egyben járható út, kevés buktatóval. Nem magára Villára gondoltam, hanem a maximális titoktartásra, s csak a tényleges eredmény bejelentésére. Mivel akárki is érkezik, vagy nem, még mindig van lehetőség Eto'o megtartására. Szóval csak lépésről-lépésre. Azt balgaságnak tartanám, ha a vezetőség bejelentené: Eto'o mehet... Sőt, még azt is el tudom képzelni, hogy már kerestek, s találtka is vevőt Eto'óra, azonban addig nem fogják Samuellel felvenni a kapcsolatot, amíg a másik oldalon nem lesz tényleges változás.

Sajnos jól látható, hogy milyen hátráltató tényezők vannak, ami miatt elhúzódik az egész. Én tehát egybe veszem az esetleges érkező ügyét, így Villáét és az Eto'o jövőjével kapcsolatos dolgokat. A Valencia akadékoskodik, Eto'o meg ki tudja mit gondol valójában, s mit érez... valószínűleg tudja mit akar, talán már meg is egyezett szóban másik klubbal, de még ott van a maradása lehetősége, s az a bizonyos megegyezés sem biztos.

A lényeg csupán az, hogy egy nagyon jó játékost veszít a Klub, akinek hálával és respekttel tartozunk, ez azonban nem jelenti, hogy pótolhatatlan, mert ezt a privilégiumot számomra csupán Xavi és Iniesta, valamint (nem olyan biztosan, de azért viszonylag határozottan) Messi érdemli meg a jelenlegi csapatból.

Eto'o számomra egy rendkívüli csatár, rossz mentális tulajdonságokkal. Ettől még bőven maradhatna, de a korábban vázolt dolgok (köztük első sorban Guardiola elvei) miatt a legvalószínűbb a távozása. Ha ez történik, akkor majd az érkező megmutatja, hogy mit tud, "látatlanba" értékelni, hasonlítgatni, s leírni botor dolog!
A lényeg, hogy ilyen Ibrahimovics-féle egysejtűek a klub székházának közelébe se kerüljenek, s a lehető legjobb, leghumánusabb, legésszerűbb (főleg financiális szempontból) döntés szülessen.

Egyébként meglepődtem, hogy Henry nevét nem látom, mert számomra egyértelmű, hogy Thierry tudná pótolni Eto'ót.
Nyilván szoknia kellene az új szerepkört, de az vitathatatlan, hogy Henry sokkal nyugodtabban fejezte be az akciókat, s ha úgy alakulna, bárki is érkezne, én első helyre Titit tenném, aki minden szempontból óriási kincs, s aki ki tudná hozni a maximumot az esetleges érkezőből, amennyiben versenyhelyzetet teremtene Pep, bár ez elég esélytelen.

Ahogy látom már mindenki elmondott mindent, ezért feleslegesnek tartom mindig ugyanazt, csak épp más szavakkal leírni. Ahogy az "okoskodást" is ide nem illőnek tartok. Én bár ezen a véleményen vagyok, nem tartom ezt feltétlen igaznak, viszont erre jutottam. A többi a kompetens személyeken múlik, a legfontosabb, hogy minden résztvevője az ügynek tiszteletben tartsa a klubot, s hű maradjon a Blaugrana elveihez.

A legjobbakat...! :wink:
Azt gondolom, hogy Eto'o nyaralni volt, és semmivel nem foglalkozott, a média meg kavart. Hétfőig várni kell, mást nem tehetünk.

bocsánat az off-ért, de muszáj leírnom. Szinte mindenben egyetértek veled, egyben nem. Azt gondolom, hogy Iniesta pótolható, és Messi, Xavi nem. Nem értem, hogy miért nem ismered el annyira Messi teljesítményét, mint Xavijét, vagy Iniestájét. Leo az, aki meccseket nyert meg, és világklasszis teljesítményt nyújtott. Ha nem lett volna Messi, akkor nincs triplázás. Ivánnak igaza van abban, amit a játékosokról írt, és szomorú, hogy Messit nem értékelitek annyira, mint amennyire megérdemelné. Félre ne értsetek, mert kinőttem abból, hogy ne lássam a kedvenceim hibáját, de látom, hogy miben volt jobb a többinél. Messi 21 évesen hihetetlen teljesítményt nyújtott. Igencsak vitte a csapatot.
régész
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.08.07. 16:15:56
Tartózkodási hely: Szeged

2009.07.17. 08:35:37

Teljese egyet értek torrestoni írásával, én is erre készültem, de megellőzött...:) Új dolgokat, érveket már nem tudunk írni. A vezetőségre haragszom, bár tudom, ők is a legjobbat akarják a klubnak, és kicsit okosabbak is mint én. DE! Miért van az, hogy szinte minden nagy játékosunknak így kell elmennie?

UI: állatában megszoktam venni a csapat mezeit, természetesen szám nélkül, mert nem egy embernek szúrkolok, hanem a csapatnak. Még olyan nagy kedvencek számát és nevét sem írattam rá, mint Roni és Rivaldó. De ha Etót így elküldik, hogy szabadságról se jöjjön vissza, akkor a mez megkapja a 9-es számot, és a neve helyett a pályáralépések/lőtt gólok számát fogom íratni, ami nem gyenge. Én így fogom megköszönni, amit a csapatért tett.
Bocsi az offért.
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2009.07.16. 23:46:55

torrestoni írta:-
Jól megfogalmazott "összefoglaló". Teljesen egyetértek minden részletével.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.07.16. 23:39:38

Rivaldo11 írta:Nem értem. Ha egy csapatnak a világ legjobb csatárát tudhatja soraiban, miért nem törekszik arra, hogy "magához láncolja"?
Maximálisan megérdemli a fizuemelést, remélem marad.
9 millióra nem lehet ráemelni. :) Ahhoz Messi-i teljesítmény szükséges.
Ráadásul a csapaton belüli egyensúlynak sem tenne jót.

Őszintén szólva megint azzal tudok csak jönni, amivel hetek óta: a fizetés nem annyira kulcskérdés. Nyilván akarna többet, de tudhatják h nincs realitása. A Barca nem fog jobbat adni, így is aránytalan némelyik játékosunkhoz képest. Más klubok meg pláne nem, még ennyit se adnának neki, főleg miután kifizették a 30-40 milliós vételárát.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2009.07.16. 23:28:20

Én úgy gondolom nem kellene mindent készpénznek venni.

Az én szemszögemből nézve a dolgok szintúgy már-már siralmasnak látszanak, de jelen pillanatban is azon a véleményen vagyok, mint korábban.

Nagyon sokan megfeledkeznek arról a tényezőről, hogy Eto'o és Guardiola is hasonló jellem abból a szempontból, hogy elveik vannak, ami számomra végtelenül szimpatikus dolog, hiszen én is hasonlóképpen vélekedem: elvek nélkül nem ember, az ember.

Én úgy látom, hogy Eto'o számára jelen pillanatban már nem igazán létfontosságú a pénz, azonban az sem, hogy a klubnál maradjon.
Ebben nyilván a vezetőség felé tett megnyilvánulásainak is szerepe van (ebbe nem megyek bele részletesebben).

Úgy hiszem Eto'o hibázott korábban, amikor hagyta, hogy a menedzsere olyan hírt szivárogtasson ki, miszerint a klub legjobban fizetett játékosa kíván lenni.
Ezt természetesen túldramatizálta a sajtó, s így sokan a szurkolók közül is megtámadták, azonban még ennek ellenére sem állt ki a közönség elé, hogy tisztázza: félreértés volt. Így bennem csak azt erősítette meg, hogy valóban túlzott vágyai voltak, ami a klub szellemiségéhez igazodva teljesíthetetlen. (Én még mindig a megtartása mellett tenném le a voksom, azonban ahogy már említettem, van egy erkölcsi határ, ami a mostani keresetében kimerül.)

Persze ebben a klubnak is szerepe van, hiszen az nyilvánvaló volt, hogy több pénzt szeretne, s az is, hogy Guardiola tartja magát a korábbi elképzeléséhez. Az, hogy ez végül nem valószínű, hogy megvalósul (tehát más típusú középcsatár igazolása), még nem vonja maga után azt, hogy Guardiola változtatna azon az álláspontján, miszerint Eto'o pótolható.

A klub számára ez fontos tényező, Pepnek szabad kezet kell adni ott, ahol ő kér, legalábbis szerintem jelen pillanatban így ideális. Azt pedig a klub történelméből tudhatjuk, hogy nem kell nagy ellentét ahhoz, hogy egy kiváló játékos távozzon, s az edző maradjon (Cruyff és Sztoicskov, Van Gaal és Rivaldo, persze ilyen "botrányról szerencsére szó sincs most.)
Másrészt a klub szemszögéből anyagilag ez egy elfogadható lépés. Nem kell most arra gondolni, hogy a helyette érkező ember mennyibe kerülne, s ki érné meg jobban. Hiszen Villát tekintve egy kész játékos, aki "nem eladó" nyilván sok pénzbe kerül, viszont már nem fiatal, ezért mindenképp amortizálódni fog, azonban ettől függetlenül kell nézni Eto'o helyzetét.
Eto'óból vélhetően még most lehet pénzt csinálni, sőt, a jelen helyzet miatt végképp szükséges megpróbálni eladni financiális érdekből, s nem utolsó sorban azért, mert ez a szappanopera csak és kizárólag rossz hatással lehet a játékára, amennyiben marad. Én nem hiszem, hogy ezek után még egy ilyen emberfeletti szezont tudna produkálni úgymond "csak azért is".

Ezek az alapvető dolgok, most értékelném Eto'ót röviden: az idei év volt számomra a legjobbja, amit a Blaugranában nyújtott.
A dac, a szerencse, s Pep együtt kihozta belőle a legjobbat, ami jelen pillanatban a világ legjobb játékosai közé juttatja, oda is való, azonban én az vallom, hogy tartósan a mentális problémái miatt képtelen (volt) ott tanyázni. Elítélem azokat, akik ezt a játékost - aki hihetetlen dolgokat tett a Klubért - most elküldik melegebb éghajlatra. Viszont azt sem tartom reálisnak, hogy az utóbbi idényt alapul véve azt mondják, Eto'o megtartása az egyetlen életképes megoldás, s csak ez elfogadható.

Amit nyújtott, az megkérdőjelezhetetlenül lenyűgöző, azonban azt hiszem még egy hasonló idényt nem tudna futni. Ez nem jelenti, hogy nem lenne továbbra is kiemelkedő, s tökéletes a csatárposztra.

Az pedig, hogy mi fog történni számomra egyszerű. Biztos vagyok benne, hogy addig hiába is esne jól a szurkolóknak, s szeretnék megtudni mi a valóság, addig senki sem fog kiállni, s elmondani mi a tényleges helyzet, amíg első lépésben el nem dől, érkezik-e, s ha igen akkor ki a csatárposztra.
Ezzel egy időben biztosra veszem, hogy a vezetőség dolgozik az eladásán a lehető legnagyobb titokban, s a lehető legalaposabban.
Viszont azt nem tudom tényként kezelni, hogy biztosan távozni is fog.

Valószínűnek tartom, hogy első ízben Villa fog aláírni, majd az illetékesek rövid időn belül, vagy akár rögvest bejelentik mi lesz Samuel sorsa.
Ez az egyetlen ésszerű, s egyben járható út, kevés buktatóval. Nem magára Villára gondoltam, hanem a maximális titoktartásra, s csak a tényleges eredmény bejelentésére. Mivel akárki is érkezik, vagy nem, még mindig van lehetőség Eto'o megtartására. Szóval csak lépésről-lépésre. Azt balgaságnak tartanám, ha a vezetőség bejelentené: Eto'o mehet... Sőt, még azt is el tudom képzelni, hogy már kerestek, s találtka is vevőt Eto'óra, azonban addig nem fogják Samuellel felvenni a kapcsolatot, amíg a másik oldalon nem lesz tényleges változás.

Sajnos jól látható, hogy milyen hátráltató tényezők vannak, ami miatt elhúzódik az egész. Én tehát egybe veszem az esetleges érkező ügyét, így Villáét és az Eto'o jövőjével kapcsolatos dolgokat. A Valencia akadékoskodik, Eto'o meg ki tudja mit gondol valójában, s mit érez... valószínűleg tudja mit akar, talán már meg is egyezett szóban másik klubbal, de még ott van a maradása lehetősége, s az a bizonyos megegyezés sem biztos.

A lényeg csupán az, hogy egy nagyon jó játékost veszít a Klub, akinek hálával és respekttel tartozunk, ez azonban nem jelenti, hogy pótolhatatlan, mert ezt a privilégiumot számomra csupán Xavi és Iniesta, valamint (nem olyan biztosan, de azért viszonylag határozottan) Messi érdemli meg a jelenlegi csapatból.

Eto'o számomra egy rendkívüli csatár, rossz mentális tulajdonságokkal. Ettől még bőven maradhatna, de a korábban vázolt dolgok (köztük első sorban Guardiola elvei) miatt a legvalószínűbb a távozása. Ha ez történik, akkor majd az érkező megmutatja, hogy mit tud, "látatlanba" értékelni, hasonlítgatni, s leírni botor dolog!
A lényeg, hogy ilyen Ibrahimovics-féle egysejtűek a klub székházának közelébe se kerüljenek, s a lehető legjobb, leghumánusabb, legésszerűbb (főleg financiális szempontból) döntés szülessen.

Egyébként meglepődtem, hogy Henry nevét nem látom, mert számomra egyértelmű, hogy Thierry tudná pótolni Eto'ót.
Nyilván szoknia kellene az új szerepkört, de az vitathatatlan, hogy Henry sokkal nyugodtabban fejezte be az akciókat, s ha úgy alakulna, bárki is érkezne, én első helyre Titit tenném, aki minden szempontból óriási kincs, s aki ki tudná hozni a maximumot az esetleges érkezőből, amennyiben versenyhelyzetet teremtene Pep, bár ez elég esélytelen.

Ahogy látom már mindenki elmondott mindent, ezért feleslegesnek tartom mindig ugyanazt, csak épp más szavakkal leírni. Ahogy az "okoskodást" is ide nem illőnek tartok. Én bár ezen a véleményen vagyok, nem tartom ezt feltétlen igaznak, viszont erre jutottam. A többi a kompetens személyeken múlik, a legfontosabb, hogy minden résztvevője az ügynek tiszteletben tartsa a klubot, s hű maradjon a Blaugrana elveihez.

A legjobbakat...! :wink:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára torrestoni 2009.07.16. 23:51:27-kor.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2009.07.16. 22:29:27

Barcagirl24 írta:
barca_bome írta:Eto'o maradj a csapatnál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Légyszi! Egyik hozzászólásomban azt mondtam, örülnék, ha jönne Villa. Nos már nem vagyok ebben olyan biztos :shock: Eto'o-t akarom ott elöl látni, ha pedig mégis távozna, akkor sem Villát, sokkal inkább Fernando Torres-t. És a Mexwell ügy kapcsán elképzelhetőnek tartom, hogy ugye Torres egy elég jó csatár (talán a világ legjobbja) és mégsem volt róla olyan szinten pletyka, mint a többi sztárral kapcsolatban, nem is értem miért, de azt szeretném kihozni ebből, hogy talán Torres a kiszemelt és szép csendben egyik pillanatról a másikra elhozhatjuk egy mega ajánlattal. (persze Barca szinten értem ezt a mega ajánlatot)!

Még egy érv Torres mellett: Ugye sokak szerint Maxwell ügyében tárgyalt Laporta az Interrel, és mindenki azt hitte Ibra volt a téma. Nos Mascherano egyáltalán nem kell a csapatba semmi szükség rá, nem logikus, hogy egy ilyen vezetőség őt akarná ebbe a csapatba, talán az ő kapcsán Torrest próbálják meggyőzni a háttérben! Legyen így!

Elnézést, ha sok az off, de szerintem amit leírtam az meghatározhatja Eto'o sorsát a csapatban!

Forca Barca! Várom már az előszezont! :wink: 8) :P :arrow:
Azt hiszem ha Mascheranot nem adja Benitez Torrest még annyira se na mind1.
On: Nem tudja valaki, hogy Eto'o mikor ad sajtótájékoztatót, vagy ennek még nincs fix időpontja?
Hát szerintem meg Barca_bome nak igaza van bocs az offért. De benitez pont a minap nyilatkozott Németh krisztián sorsáról és azt mondta hogy attól függ h kölcsön adják-e hogy MILYEN TÁMADÓK LESZNEK A KERETBEN! Szóval elképzelhető hogy Torresre gondolt...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2009.07.16. 22:18:30

Nem értem. Ha egy csapatnak a világ legjobb csatárát tudhatja soraiban, miért nem törekszik arra, hogy "magához láncolja"?
Maximálisan megérdemli a fizuemelést, remélem marad.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2009.07.16. 22:05:55

Huu ez azért erős volt most, ennyi ziccert ki tud leszedni? Már az fájó, hogy Samut eladását erőltetjük hónapok, lassan évek óta, ami eddig is kérdés MIÉRT? Anyagiak, jah.. de hogy Forlant igazolnánk a helyére, ez olyan április 1. egész jó lenne, de amúgy.. Barca csapata többre hivatott, mint hogy ilyen óvodás szintű baromságokba kezdjen.. térjünk már észhez!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2009.07.16. 21:29:06

lionelmessi19 írta:nyilván Henry az elsőszámú ék, ha se Eto'o se más nem volna.
De szerintem lesz Eto'o, sőt még Villa is.
Az pláne rossz lenne, ha Iniestának kéne megoldania a bal oldalt az egész szezonra szinte. Mármint nem az hogy Ini van a balon, hanem akkor mínusz egy ember a középpályáról. És megbomlana a Xavi-Ini kettős középről. Stb., stb...
Előre a TITOlusokért!
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2009.07.16. 20:15:02

lionelmessi19 írta:nyilván Henry az elsőszámú ék, ha se Eto'o se más nem volna.
De szerintem lesz Eto'o, sőt még Villa is.
Te aztán tényleg optimista vagy! :D
Sztem azért Eto'o és Villa nem lesz itt együtt.
Egyik lesz csak.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.07.16. 20:14:04

nyilván Henry az elsőszámú ék, ha se Eto'o se más nem volna.
De szerintem lesz Eto'o, sőt még Villa is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2009.07.16. 20:06:04

20-án kezdődik a felkészülés, 24-én és 26-án már meccsek vannak, Eto'o szabin lesz még 27-ig a hírek szerint, ami azt jelenti, hogy nem fog megtörténni az, ami tavaly: hogy "bizonyít", "bejátsza magát a csapatba", stb, mert az első két meccsről már lemarad. De ugye nem Bojan-nal, mint első számú ékkel akarunk nekivágni az idénynek? Mondjuk inkább vele, mint Forlannal...
Előre a TITOlusokért!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.07.16. 20:03:39

Sehová nem igazol. :)

Én legalábbis hetek óta hajtogatom ezt, persze ez a valószínűtlenebb, de egyre közelebb van.

3 érdeklődő volt állítólag, és kb egyik sem igazi... milan csődben van, MU valszeg csak kamu volt, mint kiderült, Mcity meg túl kicsi csapat.
Arról nem is beszélve h egyik se adott volna jobb fizetést samunak.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2009.07.16. 19:58:05

A teljes igazságot biztos nem fogjuk megtudni. Engem az érdekel, hogy minél előbb lezárják ezt a mizériát. Ha megy azt, ha nem akkor azt.
Mésik kérdés, ha mindenki visszatáncolt, akkor hová igazol?
Kép
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2009.07.16. 18:44:25

Továbbra is értetlenül állok ez előtt a dolog előtt!Nem értem a miértjét a dolognak!!!Nagyon várom már, hogy megtudjam az indokokat!!!!
Kép
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2009.07.16. 18:26:15

grecki írta:Ez egy vicc.
Csak megtudnánk végre, hogy miért akarják kiebrudalni már évek óta...
Az meg, hogy Forlán fogja helyettesíteni, még viccnek is rossz. Két szék közül frankón a padlóra fogunk esni.
Remélem a Bálenfia meggondolja magát, ha már Eto'o nem marad semmiképpen.
AMit írtam csupán feltételezés, de miért is ne lehetne valóságalapja? Európa elismert, jelenleg legjobb csapata a Barca! Jó azért hozzá tartozik a dologoz, hogy egyik kedvenc csatárom Torres ezért kicsit elfogult vagyok eme feltételezésemmel kapcsolatban! :D

De alapvetően támogatom Eto'o maradását, ő egy különleges csatár és nagyon illik a csapatba!
Avatar
Barcagirl24
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2009.05.13. 16:01:04
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

2009.07.16. 18:18:52

barca_bome írta:Eto'o maradj a csapatnál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Légyszi! Egyik hozzászólásomban azt mondtam, örülnék, ha jönne Villa. Nos már nem vagyok ebben olyan biztos :shock: Eto'o-t akarom ott elöl látni, ha pedig mégis távozna, akkor sem Villát, sokkal inkább Fernando Torres-t. És a Mexwell ügy kapcsán elképzelhetőnek tartom, hogy ugye Torres egy elég jó csatár (talán a világ legjobbja) és mégsem volt róla olyan szinten pletyka, mint a többi sztárral kapcsolatban, nem is értem miért, de azt szeretném kihozni ebből, hogy talán Torres a kiszemelt és szép csendben egyik pillanatról a másikra elhozhatjuk egy mega ajánlattal. (persze Barca szinten értem ezt a mega ajánlatot)!

Még egy érv Torres mellett: Ugye sokak szerint Maxwell ügyében tárgyalt Laporta az Interrel, és mindenki azt hitte Ibra volt a téma. Nos Mascherano egyáltalán nem kell a csapatba semmi szükség rá, nem logikus, hogy egy ilyen vezetőség őt akarná ebbe a csapatba, talán az ő kapcsán Torrest próbálják meggyőzni a háttérben! Legyen így!

Elnézést, ha sok az off, de szerintem amit leírtam az meghatározhatja Eto'o sorsát a csapatban!

Forca Barca! Várom már az előszezont! :wink: 8) :P :arrow:
Azt hiszem ha Mascheranot nem adja Benitez Torrest még annyira se na mind1.
On: Nem tudja valaki, hogy Eto'o mikor ad sajtótájékoztatót, vagy ennek még nincs fix időpontja?
~Més que en un club~ FC Barcelona mindörökké. több mint egy életérzéés.!
www.barcelona.gportal.hu - hobbim :)
Kép
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2009.07.16. 18:18:09

Ez egy vicc.
Csak megtudnánk végre, hogy miért akarják kiebrudalni már évek óta...
Az meg, hogy Forlán fogja helyettesíteni, még viccnek is rossz. Két szék közül frankón a padlóra fogunk esni.
Remélem a Bálenfia meggondolja magát, ha már Eto'o nem marad semmiképpen.
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2009.07.16. 18:10:32

Eto'o maradj a csapatnál!!! Légyszi! Egyik hozzászólásomban azt mondtam, örülnék, ha jönne Villa. Nos már nem vagyok ebben olyan biztos :shock: Eto'o-t akarom ott elöl látni, ha pedig mégis távozna, akkor sem Villát, sokkal inkább Fernando Torres-t. És a Mexwell ügy kapcsán elképzelhetőnek tartom, hogy ugye Torres egy elég jó csatár (talán a világ legjobbja) és mégsem volt róla olyan szinten pletyka, mint a többi sztárral kapcsolatban, nem is értem miért, de azt szeretném kihozni ebből, hogy talán Torres a kiszemelt és szép csendben egyik pillanatról a másikra elhozhatjuk egy mega ajánlattal. (persze Barca szinten értem ezt a mega ajánlatot)!

Még egy érv Torres mellett: Ugye sokak szerint Maxwell ügyében tárgyalt Laporta az Interrel, és mindenki azt hitte Ibra volt a téma. Nos Mascherano egyáltalán nem kell a csapatba semmi szükség rá, nem logikus, hogy egy ilyen vezetőség őt akarná ebbe a csapatba, talán az ő kapcsán Torrest próbálják meggyőzni a háttérben! Legyen így!

Elnézést, ha sok az off, de szerintem amit leírtam az meghatározhatja Eto'o sorsát a csapatban!

Forca Barca! Várom már az előszezont! :wink: 8) :P :arrow:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barca_bome 2009.07.16. 18:17:45-kor.
Avatar
igeorgy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2005.03.12. 17:56:58
Tartózkodási hely: Akvinkum

2009.07.16. 18:07:02

Capon írta:Eto'o nyaral és nem lehet elérni.
Akkor h a túróba szóltak neki h kedves barátom, még +1 hét pihi :lol:
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2009.07.16. 18:01:44

Igazából nem tudom miért várja el bárki is Eto'o-tól,h örömittasan ugrálva távozzon a csapattól?

Az az ésszerű amit tesz(már ha így tesz).Idejött,aláírt xy évre.A fizetéséért cserébe szállította a gólokat.

Mondhatjuk,h meg akarja szívatni a klubot azzal,h kitölti a szerződését és ingyen távozik.De nem ez a dolgok rendje? :) Ha valaki aláír egy szerződést akkor az abban foglaltakat maradéktalanul teljesíteni próbálja.Innen nézve a klub akarja "megszívatni" Eto'o-t. :)

Nem tudok haragudni rá. :)
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2009.07.16. 16:01:44

Eto'o már rég aláírhatott volna nekünk, ha valóban itt akarna maradni. Vagy kijelenthette volna, hogy mindent megtesz annak érdekében, hogy itt maradhasson (utalva ezzel tárgyalásokra). De nem. Ő a bantu seggét sütteti valahol, és imádja, hogy cikkeznek róla. Nem nyilatkozik, mert "nem akar munkával foglalkozni", de amilyen hiú lefogadom, hogy 10 percenként olvassa a híreket. Ha mégis aláír, akkor sem változik a véleményem, most, hogy a kérői visszaléptek, úgy sincs jobb választása.
2pac4ever10 írta:Adjanak neki fizetésemelést,külön öltözőt ha ezt akarja csak maradjon.
Nehogy már a lekvár főzze a nagymamát.
Chino írta:Ízig-vérig Barca-szurkolóként egy játékosunkról sem beszélnék így.
na majd mond meg mennyire vagyok Barca szurkoló! Nekem nem elég, hogy valakin a mez rajta van, viselkedjen úgy, ahogy ezt a Barca szellemisége megkívánja.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2009.07.16. 15:33:28

Subinho írta:Valaki mondja el lccci, hogy most akkor mi a fene van Eto'o-val??? Azt mondta nem a pénz dominál, itt akar maradni, kapott is szerződést!!! Akkor most mi van?? Miért is nem fogadta el??? Miért akarja a klub még mindíg kirakni??? Én már nem értem ezt az egészet... Ez a F0rlan ötlet meg egy vicc...
Igazából teljesen jól körbeírtad a helyzetet :D ennél senki se tud többet igazából. Annyi maradt csak ki, hogy Eto'o nyaral és nem lehet elérni. Mindenki csak találgat és próbálja megfogalmazni az érzéseit.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.07.16. 15:32:10

Kicsit olvasgass vissza, és láthatsz mindent, több nézőpontból is. :)

ja és az aláírásodban 2008 van a Barca triplázásnál, 2009 helyett. :P
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2009.07.16. 15:28:07

Valaki mondja el lccci, hogy most akkor mi a fene van Eto'o-val??? Azt mondta nem a pénz dominál, itt akar maradni, kapott is szerződést!!! Akkor most mi van?? Miért is nem fogadta el??? Miért akarja a klub még mindíg kirakni??? Én már nem értem ezt az egészet... Ez a F0rlan ötlet meg egy vicc...
Lezárt