Barça Igazolások 2007-08

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2007.01.24. 13:33:40

Dani Alves nagyon jó!
csak éppen nem védekezésben... a meccsek 90%-ban elől kóricál, cselezget és beadogat, amit viszont nagyon hatékonyan mível.
és a habitusát látva nem egy könnyen kezelhető játékos.
szvsz a védekezésünk nem sokkal lenne jobb vele, oda Zambrotta tökéletes.
inkább a baloldalra kellene valaki.
thegreek
Barça B
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2004.10.09. 14:15:28

2007.01.24. 13:28:07

Egy kicsit elfogult vagy.Lampard jol jatszik a kis es a kozepcsapatok ellen. rangadokon eltunik a palyan, a 6bol 5on semmit nem csinalt ellenunk, de a mu, arsenal, liverpool es a tobbi csapat ellen sem nyujt maradandot. A valogatott meccsekrol ne is beszeljunk.
En ezzel nem azt mondom, hogy rossz jatekos, csak annyit, hogy nekunk kozeppalyara nem jelent erositest.
Belletti pedig legalabb olyan megbihato vedo mint Alves.
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.01.24. 13:19:44

thegreek írta:Zambrotta jo lenne baloldalt, de en Alvest semmivel sem tartom jobbnak Bellettinel.
Azert az, hogy lampard rugotechnikaja a legjobb 3ban egy kicsit tulzas, altalaban nagycsapatok ellen nem csinal semmit (kiveve ellenunk talalat egy makos golt).
Essienre pedig nagyon keves esely van.
Belletti=Alves?????
Lampard=nem csinál semmit????

Te tényleg nem láttál még Chelsea meccset...

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
thegreek
Barça B
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2004.10.09. 14:15:28

2007.01.24. 13:12:03

Zambrotta jo lenne baloldalt, de en Alvest semmivel sem tartom jobbnak Bellettinel.
Azert az, hogy lampard rugotechnikaja a legjobb 3ban egy kicsit tulzas, altalaban nagycsapatok ellen nem csinal semmit (kiveve ellenunk talalat egy makos golt).
Essienre pedig nagyon keves esely van.
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.01.24. 12:59:56

Először is, aki azt állítja, hogy Lampard nem technikás és nem jó játékos, az vagy vak, vagy nem ért a focihoz, vagy nem látta még játszani!!! És ezt halál komolyan mondom. Lampard óriási mezőnymunkát végez, szeme van a labdáinak, remekül lát és irányít a pályán, végül, de nem utolsó sorban pedig olyan lövése van, mint szerintem senkinek. Én meg vagyok róla győződve, hogy a világ legjobb rúgótechnikája neki van, de legalábbis az első 3-ban mindneképpen benne van!

Másodszor, mindeki tudja, hogy mik a hiányposztok: vkp és balhátvéd.

Vkp: Szerintem nem a játékosok (Edmilson, Motta) tudásával, hanem a taktikával van a probléma. Be kell ismernünk, hogy a csapat védekezése gyenge, és a problémák nem csak és kizárólag a védelemben keresendők, hanem a csatársorban és a középpályán egyaránt. Már rengetegszer hangsúlyoztam én is, hogy hiányolom a korábbi években megszokott letámadós játékot, hiszen annak a szisztémának köszönhetően egyszerűen nem hagytuk az ellenfelet kibontakozni. Nemcsak sok gólt, de ami szintén fontos, rengeteg labdát szereztünk. Nemcsak a védekező középpályások, hanem a támadóbb szelleműek (Deco, Eto'o, Messi, Ronaldinho, Xavi, stb) is! Jelenleg ez hiányzik, és ez érezhetően vissza is vetette a defenzív játékunkat. Tehát, szerintem nem a kerettel, sokkal inkább a felfogással van a baj, és ezáltal talán kicsit Rijkaarddal is. Ne értsetek félre, nem elküldeni akarom, de ebben a mutatóban iszonyatosan megérezzük Ten Cate hiányát. Ebben biztos vagyok, hogy az a fajta taktika az ő agyszüleménye volt. Máskülönben miért változtatott Rijkaard egy bevált, begyakorolt, a tökéletesig fejlesztett rendszeren???

Balhátvéd (és egyben a jobbhátvéd) szerepköre hatványozottan fontos a mi esetünkben. Mivel a 4-3-3-as felállásban a két "szélső" támadónk rendszeresen behúzódik középre (még jó, hogy R10 és Messi nem rohad meg a mészcsík mellett... :)), ezért nem tudjuk kellőképpen széthúzni az ellenfél veédekezését, így a betömörülő vetélytársakkal szemben sokszor tehetetlenek vagyunk. Ez történt például a Nástic ellen is, holott fényévnyi különbség van a két garnítúra kvalitása között. Szóval, nekünk főleg olyan szélső hátvédre van szükségünk, aki a támadásból is (és szerintem ez a fontosabb egy a hozzánk hasonló támadó szellemű csapat számára) bőven ki tudja venni a részét. Sőt...

Szóval én azt mondom, hogy Daniel Alves leigazolásával (Zambrotta át a balra, és nem keverni összevissza, mint pl tette ezt Frank a Tarragona ellen) megoldódnának a támadásbeli problémák. SZVSZ, teszem hozzá...

A középpályán pedig elég lenne, ha visszaállítanánk a pressziót, akkor Edmilson/Motta is sokkal hatékonyabb lenne.

De visszatérve Lampardhoz. Az persze más kérdés, hogy akarjuk-e, és ha
igen, akkor kit áldozunk fel érte. És vajon megéri-e?

Én több lehetőséget látok, ezeket meg is próbálom felvázolni.

1. Megvesszük Lampardot, nem adunk el senkit (Motta és/vagy Edmilson esetleg mehetne) és szerkezetet módosítunk. Lehetne pl egy Milan és jelenleg a Chelsea által preferált gyémántalakzat.

2. Megvesszük és eladunk valakit a Deco, Iniesta, Xavi trióból. Nyilván a választás Decóra esne, mivel nem saját nevelés, ő a legidősebb és egy Chelseavel köttetendő üzlet esetén ő mehetne a másik irányba. Hozzáteszem én sem szívesen adnám el a portugált, annak ellenére, hogy én őt nem tartom olyan fontos és pótolhatatlan láncszemnak, mint ahogyan ezt a legtöbben teszik itt az Eurobarcán.

Essienről pedig senki ne is álmodozzon, ő lenne kb az utolsó a Földön, akitől Mourinho megválna....
Avatar
Lujo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:35:41
Tartózkodási hely: Marcali

2007.01.24. 12:45:13

Nos megpróbálom mégegyszer leírni az álláspontomat az igazoláspolitikával kapcsolatban.

Ha adva van egy jól működő csapat és csapat szerkezet, akkor abban az esetben kell játékost igazolni, ha látszik, hogy a kitűzött cél (a mi esetünkben a bajnoki cím megvédése, mert BL trófeát még soha senki nem védett meg, valszeg nem mi leszünk az elsők) a jelenleg rendelkezésre álló játékos állománnyal nem érhető el. Ez esetben a felépített szerkezetben található lyukat/lyukakat kell betömni, így serkentve a csapatot jobb teljesítményre. Erre volt példa a mi esetünkben anno Davids leigazolása.
Abban az esetben, mikor rendelkezésedre áll a cél eléréséhez szükséges állomány és taktika is, akkor nincs ok csak úgy változtatni a csapat keretén idény közben. Legfeljebb meg kell találni azt a tényezőt (motiváció növelés, több edzés, stb.) amivel a vetélytársak kölé emelheted a csapatod.
Nos ez a véleményem az dény közbeni keretátalakításról. A nyári vásárlásról majd legközelebb.
KépKépKép

A Barcelona múltbeli magyar csillagai.
fcbarcelonazsombi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 999
Csatlakozott: 2006.11.21. 14:24:50
Tartózkodási hely: Sepsiszentgyörgy

2007.01.24. 12:13:39

Nem lesz itt semmi átigazolás a Barca nem fog senkit igazolni a téli átigazoláskor és nem is kell. Szerintem nem is kell senkit sem igazolni esetleg a nyáron egy igazi védekező középpályást, mert szerintem sem Edmilson sem Motta nem tull jó ( nem akkarom öket bánteni én szeretem öket)
thegreek
Barça B
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2004.10.09. 14:15:28

2007.01.24. 11:35:35

Szerintem a csapatnak nincs szuksege Lampardra, Deco sokkal hasznosabb, kreativabb jatekos. Balhatvedet kene venni, mert rangadokon nem erzem eleg biztosnak a Brokit vagy Szilvat.
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2007.01.24. 11:13:23

kizárt.
a Chelsea-nek nem szokása eladogatni, pláne nem a csapatuk egyik legjobbját.
egy lehetőség lenne elhozni: cserébe adni egy hasonlóan fajsúlyos játékost... de a Barca kreativítását nem adnám egy afrikai hentesért.
tény, hogy jó (talán a legjobb vkp.), de könnyebben találunk hozzá hasonlót, mintsem egy Ronniehoz, vagy Messihez, Eto'ohoz, Decohoz hasonló zsugást. :wink:
Avatar
Ordog
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:54:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2007.01.24. 10:58:42

Essien-t szerintem semmi pénzért nem adná el a cselszki. Tény hogy bomba igazolás lenne, de semmi esély rá szvsz:(
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2007.01.24. 10:50:37

Mr. Master írta:Nyuljunk a zsebünkbe, hozzuk el azt az Essien-kölyköt minden áron. Iniesta-Deco-Xavi és kreativitásban szerintem Lampard csak utánuk következik..
Egyetértek.
Tény, egy olyan Makelele-féle labdaszerző szörnyeteg tényleg nem ártana :)
Avatar
Mr. Master
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2815
Csatlakozott: 2005.01.03. 11:11:00
Tartózkodási hely: @home

2007.01.24. 10:46:37

Nyuljunk a zsebünkbe, hozzuk el azt az Essien-kölyköt minden áron :!: És az öregedö Edmilka menjen. Nem kell nagygenerál de a védekezésben többet nyujt az a hentes, mint Lampard, támadásban emg ha a fiuk összekaják magukat, akkor még mindig mi vagynk a legjobbak. Iniesta-Deco-Xavi és kreativitásban szerintem Lampard csak utánuk következik..
------------------ pisti.blog.hu --------------------

--------------- napverse.blog.hu -----------------
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2007.01.24. 10:01:32

Nincs miről beszélni...Lampard és Deco között nagyon nagyok a különbségek, természetesen az utóbbi javára.
Avatar
-Deco-
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.01.16. 15:59:36
Tartózkodási hely: Tiszaeszlár

2007.01.24. 09:50:48

kovinho írta:
-Deco- írta:Lampard sztem biztos nem fog jönni...Főleg nem Deco helyére :lol:
Nehogy már jó legyen Murinhonak :D
Meg Deco kell a csapatba.. Ott a többi rosszabb játékos... Azoknak kéne menniük.. Majd fognak is biztos, de mikor? :?
De most komolyan... Nem csak azért mert nagy Deco-fan vagyok, de hülye lenne eladni őt a Barca 8)
Ronnie mellett ő a másik nagy játékosa a Barcának sztem...
Én már a Porto óta nagy rajongója vagyok, szóval tudom, hogy mit tud :D Meg már bizonyított a Barcában is nem egyszer..
Én valakit szájon rugdosok ha elmegy Deco! Szerintem ő a világ legjobb kp-a nekem senki se beszéljen a Lampard - Deco cseréről! Hajrá Deco! Hajrá Barca!! :D :D (nem írok több Decos mondatot :D :D )
Köszönöm :D
Hát mondjuk igen...Nem hiába választották meg 1szer a világ legjobb kp-ának 8)
Visca el Barça!!! Deco es mi favorito jugador:) y Messi:) /Jugadors, seguidors, tots units fem força!/ Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom: Barça, Barça, Barça!!!/
"Més que un club"

Kép
Kovi
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4668
Csatlakozott: 2007.01.21. 13:48:37
Tartózkodási hely: Bp

2007.01.24. 09:31:53

-Deco- írta:Lampard sztem biztos nem fog jönni...Főleg nem Deco helyére :lol:
Nehogy már jó legyen Murinhonak :D
Meg Deco kell a csapatba.. Ott a többi rosszabb játékos... Azoknak kéne menniük.. Majd fognak is biztos, de mikor? :?
De most komolyan... Nem csak azért mert nagy Deco-fan vagyok, de hülye lenne eladni őt a Barca 8)
Ronnie mellett ő a másik nagy játékosa a Barcának sztem...
Én már a Porto óta nagy rajongója vagyok, szóval tudom, hogy mit tud :D Meg már bizonyított a Barcában is nem egyszer..
Én valakit szájon rugdosok ha elmegy Deco! Szerintem ő a világ legjobb kp-a nekem senki se beszéljen a Lampard - Deco cseréről! Hajrá Deco! Hajrá Barca!! :D :D
Avatar
-Deco-
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.01.16. 15:59:36
Tartózkodási hely: Tiszaeszlár

2007.01.24. 08:31:39

Lampard sztem biztos nem fog jönni...Főleg nem Deco helyére :lol:
Nehogy már jó legyen Murinhonak :D
Meg Deco kell a csapatba.. Ott a többi rosszabb játékos... Azoknak kéne menniük.. Majd fognak is biztos, de mikor? :?
De most komolyan... Nem csak azért mert nagy Deco-fan vagyok, de hülye lenne eladni őt a Barca 8)
Ronnie mellett ő a másik nagy játékosa a Barcának sztem...
Én már a Porto óta nagy rajongója vagyok, szóval tudom, hogy mit tud :D Meg már bizonyított a Barcában is nem egyszer..
Visca el Barça!!! Deco es mi favorito jugador:) y Messi:) /Jugadors, seguidors, tots units fem força!/ Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom: Barça, Barça, Barça!!!/
"Més que un club"

Kép
Los Barrachos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 885
Csatlakozott: 2006.11.13. 19:32:35
Tartózkodási hely: Pestszenterzsébet
Kapcsolat:

2007.01.23. 21:50:24

Se Lampard, se Cristiano Ronaldo nem kell, de hát átigazolási szezon van, valamivel meg kell jelennie az újságoknak... :wink:
Avatar
sasi1
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1291
Csatlakozott: 2005.07.09. 23:01:04

2007.01.23. 21:33:36

Én simán el tudok képzelni, egy Deco - Lampard cserét is ........... sajnos.
Amit mostanában művel a vezetés, ez nem lenne meglepő.................
Ha valóban olyan szerződést akarnak adni Saviolának, amit itt írnak...........

:oops: :oops: :oops: :oops: :cry: :cry: :cry: :cry:
madridista.hu írta:14:59 - Pályán kívül is "El Clasico"! A Real Madrid és a Barcelona is komoly erőket mozgósít Cristiano Ronaldo megszerzése érdekében. A portugálra a fővárosiaknak van nagyobb esélye, mert a katanánok inkább Lampradra összpontosítanának. Mijatovic a következő hetekben már el is kezdené a tárgyalásokat Ronaldo ügyében. (Sport - katalán)
Ez mi ez a baromság már megint???
Avatar
-Deco-
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.01.16. 15:59:36
Tartózkodási hely: Tiszaeszlár

2007.01.23. 21:27:31

Na ezzel teljesen egyetértek 8)

Van egy olyan statisztika, hogy vele-nélküle... :wink:
És Deco esetében a vele nyert meccsek száma messze meghaladja a nélküle nyert meccsek számát 8)
Bár ez leginkább a Portoban mutatkozott meg jobban, mivel ott ugye csak ő volt a 10es :P De itt is megfigyelhető :)
Visca el Barça!!! Deco es mi favorito jugador:) y Messi:) /Jugadors, seguidors, tots units fem força!/ Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom: Barça, Barça, Barça!!!/
"Més que un club"

Kép
Avatar
Lenzer
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2005.03.23. 09:20:20
Tartózkodási hely: Százhalombatta

2007.01.23. 21:05:53

Lampardért nem áldoznám fel Decot az egyszer biztos, egyébként ha megfigyelitek azóta játszunk gyengébben amióta Deconak nem megy a játék illetve sérült, ebből látszik milyen fontos része a csapatnak. Egyébként meg Lampi és Deco igenis játszott ugyanazon a poszton, hiszen a Chelsea tavaly ugyanabban a rendszerben játszott, mint mi és ott Lampi Deco pozíciójában játszott, Essien meg Xaviéba a vkp meg ugye Makelele volt.Quaresma meg jöhet ha nem kér nagy fizut és 5 misiért meg lehet venni.Céronaldo meg maradjon a muba, ide nem kell.
Avatar
Atesz
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2642
Csatlakozott: 2005.12.26. 20:28:03
Tartózkodási hely: Budapest, Rákospalota
Kapcsolat:

2007.01.23. 20:56:20

Game90 írta:De ha már választani kéne, akkor Deco :wink:
Ebben a csapatban talán igen, de Angliában nem.
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2007.01.23. 20:51:30

De ha már választani kéne, akkor Deco :wink:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2007.01.23. 20:48:17

Game90 írta:
Atesz írta:Sztem egy baromság az, hogy Lampard munkás játékos.
Lampard egy tipikus angol játékos sztem. Deco sokkal jobb játékos és még technikás is :!:
Nem feltétlenül jobb. Nem teljesen ugyanaz a posztjuk, más játékrendszerben, más játékstílusban bármelyikük lehet jobb.
Avatar
Atesz
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2642
Csatlakozott: 2005.12.26. 20:28:03
Tartózkodási hely: Budapest, Rákospalota
Kapcsolat:

2007.01.23. 20:44:32

Game90 írta:
Atesz írta:Sztem egy baromság az, hogy Lampard munkás játékos.
Lampard egy tipikus angol játékos sztem. Deco sokkal jobb játékos és még technikás is :!:
Azért Lampardot se mondanám falábúnak...
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2007.01.23. 20:30:07

Atesz írta:Sztem egy baromság az, hogy Lampard munkás játékos.
Lampard egy tipikus angol játékos sztem. Deco sokkal jobb játékos és még technikás is :!:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Lezárt