Barça Igazolások 2007-08

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2007.06.23. 13:00:28

hát én nem tudom,hogy hogy lesz,de nagyon nehéz lesz összeállítani!Vezéráldozat nélkül szerintem sem úszhatjuk meg,vagy Etoonak vagy Deco-nak mennie kell!vagy még talán ez:
------------------------V.Valdes-------------------------------

--Zambrotta-------Puyol--------Thuram---------Chivu

---------------------Touré------Xavi----------------------

-----Messi----------------Ronaldinho-------------------Etoo

---------------------------Henry---------------------------
Elsőre feltűnt,hogy nincs Iniesta,ezt rotálással meg lehetne oldani,Decot el kéne adni,bár szerintem egy nagyon jo játékos,de mégis őt kéne inkább Etoo helyet....,Deco eladásából bejött pénzből pedig Abidalt kéne megvenni,így hátul lenne egy komplett cseresor:Oleguer-(nem örülök neki,de őt ugyse adják le)Márquez-Chivu-Abidal!!
A középpályán Edmilsont én nem adnám el,ő lenne Yaya helyettese,ő úgyis megy majd az Afrika kupára,míg Iniesta Xavival rotálna,így itt is lenne egy komplett cseresor!
Elöl én megtartanám Gudjohnsent,szerintem a második évébe ő is belelendül,míg Krkics és Dos Santos a két szél helyettese lenne,és visszahívnám Maxi Lopezt Ronaldinho helyettesének!Merész terv,de kockázat nélkül győzelem nincsen,na meg újítás nélkül!Szerintem Motta maradhatna,de nicns hova,szal menjen!Belletti és Sylvinho abszólúte menjenek,Ezquerro nem volt számottevő igazolás,míg Giuly erre az évre teljesen elkedvetlenedett,egy jó meccse volt,a Werder elleni!A Messi elleni párharcot csúnyán elvesztette......
Frank-nek nehéz dolga lesz,de remélem,hogy okosabb lesz a töbi edzőnél és egy jó gárdát gyúr ebből a nagyon jó játékoskeretből!!!!
Avatar
Lujo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:35:41
Tartózkodási hely: Marcali

2007.06.23. 12:47:21

visca el barca írta:Lujo ez mind szép és jó, csak ahhoz, hogy igy tudjunk variálni, kéne egy edző is alkalmas a dolgok átlátására. és mint tudjuk a mostani edzonk nem ilyen.
Jelenlegi edzőnk igazán kiváló szakember. Idén valóban követett el jópár hibát, de eddig hozott 2 spanyol ezüstöt, 2 aranyat és egy BL győzelmet, utóbbi kettőnek azt hiszem te is ugyanúgy örültél, mint én. 4 év alatt ez azt hiszem igazán jó mérleg, aki ezt eléri nem lehet rossz edzőnek nevezni. Ha jövőre is olyan teljesítményt nyújt a csapat, mint idén tavasszal, na akkor majd igazat adok neked.
Avatar
Lujo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:35:41
Tartózkodási hely: Marcali

2007.06.23. 12:44:42

Zozzy 5 írta:Lujo, én értem, hogy egyszerre akarod őket játszatni, ezzel én is így vagyok :wink: De szerintem ehhez nincs szükség a taktika állandó változtatására. Kell egy állandó felállás, amiben össze vannak szokva a játékosok, és amit csak szükségállapot esetén, meccs közben bontunk meg. A 3-4-3at pedig csakazért alkalmazni, hogy Deconak is jusson hely...Hát nem tudom...Azt nem lehet, hogy álldozat nélkül ússzuk ezt meg. Deconak távozni kell. legalábbis szerintem...
Nem haragudj meg Zozzy5, de szerintem a 3-4-3 az általam felvázolt sémában igenis játszható - kicsit mélyedj bele, gondolkozz el rajta, ne egyből válaszolj - mivel az támadó és védekező szekció létszáma is megfelelő, így biztonságosan tudnánk a játékunkat (labdatartás) továbbra is játszani. Ez a játék a '90-es években párszor már bejött, a 4-3-2-1-en már sajna túl kell lépni. A 4-2-3-1 véleményem szerint azért nem jó, mert az a keretünknek végképp nem fekszik, hisz az alapvetően egy védekező felállás (lásd: VB2006 francia és olasz válogatott, vagy idei RM), hisz ott a középpálya közepét 2 igazi védekező középpályás alkotja. Ilyen volt pl. a Madridban idén Emerson és Diarra.
KépKépKép

A Barcelona múltbeli magyar csillagai.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2007.06.23. 12:41:12

Lujo ez mind szép és jó, csak ahhoz, hogy igy tudjunk variálni, kéne egy edző is alkalmas a dolgok átlátására. és mint tudjuk a mostani edzonk nem ilyen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2007.06.23. 12:45:00-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2007.06.23. 12:32:41

Tulajdonképpen nem is kell sokat agyalni, mert ahhoz, hogy pályán legyenek mind, egy út vezet: Ronaldinho játékát át kell alakítani kissé.
Lehetne 3-4-3-at játszani, de akkor a két szélre középre inkább vonaltól vonalig játszó szélsővédőkre lenne szükség.
-----Marquez-----Puyol--------Chivu----
Zambrotta---Xavi---Y.Toure---Ronaldinho
-----Messi---------Eto'o-------------Henry
Ezzel csak az a baj, hogy így pl. Dinhonak ugyanazt a melót kéne végeznie, mint Zambrottának a túloldalon, ez meg ugye...
Ezenkívül így Deconak, és Iniestának nem jut hely. Ugyanis négy ilyen támadó mellett nem fér el, csk nála deffenzívebb játékos. Azt pedig sajnálnám, Deconak játszania kell! Bárkit is vegyünk, a csapat esze és motorja Deco.
Összefoglalva: A JELEN kerettel 3-4-3 nem játszható szerintem.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.06.23. 12:30:34

Lujo, én értem, hogy egyszerre akarod őket játszatni, ezzel én is így vagyok :wink: De szerintem ehhez nincs szükség a taktika állandó változtatására. Kell egy állandó felállás, amiben össze vannak szokva a játékosok, és amit csak szükségállapot esetén, meccs közben bontunk meg. A 3-4-3at pedig csakazért alkalmazni, hogy Deconak is jusson hely...Hát nem tudom...Azt nem lehet, hogy álldozat nélkül ússzuk ezt meg. Deconak távozni kell. legalábbis szerintem...
Avatar
Lujo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:35:41
Tartózkodási hely: Marcali

2007.06.23. 12:24:58

Zozzy 5 írta:Azt én is tartom, hogy új taktika kell. Viszont azt hogy gondoltad, hogy egy taktikai variáció? :roll: Folyamatosan változtatnánk a taktikát? :roll:
Úgy gondolom, hogy a mostani taktikai repertoárunkhoz, amit már rendesen kiismert az ellefél, csatlakozik az említett 3-4-3, amit megfelelő ellenfelek ellen lehetne játszani. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy mostantól csakis és mindíg ezt fogjuk nyomni. A válasz másik része pedig, hogy akár adott mérkőzésen belül is alakulhat a taktika ( mint arra sok példát láttunk is) az eredmény ismeretében.
A lényeg akkor is az, hogy a támadó potenciálunk hihetetlen mértékben megnőtt és ezt valamilyen módon ki kell használni. Én azt gondolom, hogy erre ez a felállás a legjobb. Példának azt mondhatom, hogy ha mondjuk egy 10 emberrel védekező Osasuna, vagy Betis (de még sorolhatnám) megtörése a cél, akkor pl. alkalmazható mondjuk kezdő felállásként és ha az eredmény úgy hozza, akkor az egyik sztár le, egy szélső hátvéd meg be.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.06.23. 12:11:54

Lujo írta:
Zozzy 5 írta:Lujo, a 3 védőt felejtsük el :wink: Lehet variálni, akkor sem lesz jó. Ha klasszis csapatokkal játszanánk, akkor a Ronaldok úgy viharzanának el a széleken, hogy megnézhetnénk magukat, és semmit nem érnénk elől az új kvartettel :wink:
Ha megnézed azt is írtam, hogy ez az egyik taktikai variáció lehetne. Azt pedig tartom, hogy a taktikai megújulásra igenis szükség van.
Azt én is tartom, hogy új taktika kell. Viszont azt hogy gondoltad, hogy egy taktikai variáció? :roll: Folyamatosan változtatnánk a taktikát? :roll:
Avatar
Lujo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:35:41
Tartózkodási hely: Marcali

2007.06.23. 12:11:08

visca el barca írta:Lujo, Lujo... nem lesz egy kicsit sok a támadókból?

(decot el kell adni jópénzért a francba és kész)
Úgy gondolom, hogy nem, ugyanis védekezésnél ott lenne Chivu, Marquez, Puyol, Touré, labdaszerzőnek jó Xavi és Deco (ezt ők már bizonyították párszor) és Henry és Messi pedig kísérné az ellen szélső védőjét (és nem sok szélső védő van, aki náluk gyorsabb lenne). Ez így nyolc mezőnyjátékos védekezésben. Ha ez neked nem elég...
Persze a hangsúly az iszonyatos mennyiségű futáson van, de azt itt mindenki tud, ezek a srácok futnak meccsenként 10-12 km-t simán.
KépKépKép

A Barcelona múltbeli magyar csillagai.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2007.06.23. 12:09:25

Arsenal.com-on is fent van az Henry-s hír, innetől kezdve még az a 0,00001% gyanúm is elmúlt. :)
Avatar
Lujo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:35:41
Tartózkodási hely: Marcali

2007.06.23. 12:07:05

Zozzy 5 írta:Lujo, a 3 védőt felejtsük el :wink: Lehet variálni, akkor sem lesz jó. Ha klasszis csapatokkal játszanánk, akkor a Ronaldok úgy viharzanának el a széleken, hogy megnézhetnénk magukat, és semmit nem érnénk elől az új kvartettel :wink:
Ha megnézed azt is írtam, hogy ez az egyik taktikai variáció lehetne. Azt pedig tartom, hogy a taktikai megújulásra igenis szükség van.
KépKépKép

A Barcelona múltbeli magyar csillagai.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2007.06.23. 12:00:55

Szegény Yaya Toure háttérbe szorult kissé, pedig van egy olyan érzésem, hogy hétfőn ő is bemutatásra kerülhet. Ha pedig Chivu is meglenne, hátradölhetnénk. Rijkaard most bizonyíthat. Ha összerakja a csapatot, tarolás lehet.
Nekem fogalmam sincs hogyan fogunk felállni, de én inkább rotálnék, mintsem taktikát váltanék.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2007.06.23. 11:58:45

Lujo, Lujo... nem lesz egy kicsit sok a támadókból?

(decot el kell adni jópénzért a francba és kész)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kilibarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 756
Csatlakozott: 2007.06.13. 14:35:35
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2007.06.23. 11:58:43

Szerintem addig nem kell felállásokat találgatni ameddig nem biztos a távozok és érkezők listája
:arrow: Yaya érkezik :D
(hírbe nem Kolo Toure kép van :roll: :?: )
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.06.23. 11:58:06

Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2007.06.23. 11:50:22

Valamivel több mint 1 hónap, 7meccs kiesés kapásból.
C.
Avatar
Rivaldinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2071
Csatlakozott: 2005.05.21. 08:24:46
Tartózkodási hely: csúcson

2007.06.23. 11:49:25

Szeva C.!

Az a huzamosabb idő C. az egy hónap! nemtom mi lex.. kiváncsian várom.. ám én még fenntartom a rossz megérzésemet!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.06.23. 11:49:23

Lujo, a 3 védőt felejtsük el :wink: Lehet variálni, akkor sem lesz jó. Ha klasszis csapatokkal játszanánk, akkor a Ronaldok úgy viharzanának el a széleken, hogy megnézhetnénk magukat, és semmit nem érnénk elől az új kvartettel :wink:
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2007.06.23. 11:47:06

Szerkezeti váltást von maga után ez az üzlet szerintem. Ne feledjétek, Eto'o-t fogjuk nélkülözni huzamosabb ideig, és bármikor történhet egy sérülés a támadósorban(ne legyen így). Szóval jó ez így, ahogy van.
C.
Avatar
Lujo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:35:41
Tartózkodási hely: Marcali

2007.06.23. 11:46:45

Látom megy a taktikázás ezerrel :). Nekem is volna egy ötletem, ezt taglalnám az alábbiakban. Kíváncsi vagyok a véleményekre.

Én abból indulok ki, hogy az ellenfeleink kiismerték a taktikánkat és ezt meg kell változtatni kissé. Jól látható volt pl., hogy tavasszal sokszor hiába cselezett Ronnie, nem jöttek be ezek a mozdulatok, kiismerték a mozgását, az adott játékrendszerbeli játékát. Ezáltal elvesztette legnagyobb fegyverét, a kiszámíthatatlanságot. De tudnék még példát előhozni, több olyan meccsünk volt, ahol hiába támadtunk, nem jöttek a gólok, s ez nem feltétlenül a motiválatlanságnak, vagy a pontatlanságnak köszönhető. Csapatunk a precíz sok gyors, lapos passzos játékra építi játékát. Ezt 4 év alatt megfelelően elemezték az ellenfelek, s megtalálták az ellenszerét (hasonlót mondott tavasszal Johan mester is). Namost ez esetben illenék megváltoztatni az alaptaktikát. És ehhez a játékhoz kell(ett) Henry, Chivu és Touré, Abidalra igazán nincs szükség ez esetben (a hírek alapján a tárgyalások az ő esetében meg is rekedtek kissé).
Ez egy 3-4-3-as felállás (legalábbis amint én gondolok a várható játékosmozgások miatt). A következőképp nézhetne ki a csapat az adott felállásban.


----------------------------Valdés---------------------------------

---------Puyol-------------Marquez----------------Chivu--------

-----------------------------Touré--------------------------------

------------------Xavi--------------------Deco-------------------

----------------------------Ronaldinho---------------------------

--------Messi-----------------------------------Henry------------

------------------------------Eto'o--------------------------------


Ezen felállás esetén nincs igazi szélő hátvédünk, ám mind Puyol, mind Chivu játszott szélsőt, így alkalmanként felléphetnek a támadásokhoz, míg esetleges 4. védőnek ott lenne Touré, aki be tud lépni a védekezésbe.
Ronaldinho pedig régi/új posztján szerepelhetne, ahol pl. a 2002-es VB-n is megcsodálhattuk már játékát.
Természetesen ez a változás csak bővítené a taktikai repertoárt, hisz mindíg lehet alkalmazkodni a mérkőzés eredményéhez és az adott ellenfélhez is. Ebben a rendszerben viszont az összes sztárunknak van helye, ami a támadások erősödését hozná magával, viszont a védekezés sem gyengülne számottevően. Egyedül 1 játékost nem tudnék elhelyezni ebben a rendszerben, mégpedig Zambrottát. De hangsúlyozom mégegyszer, hogy ezzel a fajta felállással a taktikai repertoár csak bővül, gyengébbek ettől semmi esetre nem leszünk.
Természetesen mindíg van 1-2 ember aki kimarad, de helye lehetne a csapatban. Ilyen ugye Iniesta és Zambrotta mindenképp. Talán kitűnik az írásomból, hogy én azért üdvözlöm Henry érkeztét, mert így bővül a variációk lehetősége, természetesen nem biztos, hogy ez így lesz, ám én bízom benne, hogy Frank mester megoldja a kirakós játékot (ha nem, legfeljebb 12 emberrel állunk fel :)). Úgy néz ki ütős keretünk lesz, nagyon komoly támadó potenciállal és jó védekezéssel, ám amit a legfontosabbnak tartok, hogy bővülnek a taktikai variációk, így esély mutatkozik rá, hogy ismét a vetélytársak elé kerüljünk gyönyörű focit játszva.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.06.23. 11:45:46

Én még most is kicsit túlpörgött állapotban vagyok, ha belegondolok, mit fognak ezek művelni a pályán. Mint már sokszor leírtam, 4-2-3-1 lenne szerintem a legideálisabb, Deco távozásával. Taktikailag már kielemztük ezt a felállást, van akinek tetszik, van akinek nem, de most ezt még1szer nem írnám le. MIndenesetre ha megerősítjük a védelmünket és a középpályánkat, akkor sztem nem lehet gond.
DE!
Még Deco után egyetlen csapat sem érdeklődik, és a vezetőség sem mondta meg kerek-perec, hogy távozhat. Ha pedig ő sem menne el, akkor már tényleg előállna a "dudások a csárdában" elv.
Avatar
FCB_gábor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2006.10.21. 14:05:55
Tartózkodási hely: -]5200[-

2007.06.23. 11:45:08

nem azzal van a baj hova helyezitek el ugyanazokat a játékosokat, hiszen mérkőzés alatt úgyis változathatják és változtatják is a helyüket a játékosok, hanem magával a kezdő összeállításával van a gond(om)
hatalmas hiba lenne ennyi támadóval felállni
én mindenképp valahogy így küldeném pályára a fiúkat:

------------VV------------
?--Thuram--Puyol--Zambi
-----------Yaya-----------
----Iniesta------Xavi-----
Messi-------------Ronaldinho
-----------Eto'o------------

Nálam ez maradna mindenképp az alap felállás, a neveken persze lehet vitatkozni, ki legyen a 2 szélső védő, a vkp vagy a 3 támadó.
Kép
Avatar
PetI
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2004.10.09. 10:59:55
Tartózkodási hely: London

2007.06.23. 11:32:42

Juhúúú :D Itt van/lesz Henry. Chivu, Toure, Abidal esetleg... De Puyol lesz a legnagyobb igazolásunk, ha felgyógyul (kitartás Kapitány!)
Huhh, nagyon várom az új szezont! 8)
Avatar
VictorValdes19
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 2836
Csatlakozott: 2006.07.21. 13:09:35
Tartózkodási hely: Szentpétervár

2007.06.23. 11:21:35

visca el barca írta:--------------------------V.Valdes-------------------------

Zambrotta--------Puyol----------Chivu-----------Abidal

-----------------Toure-------------Xavi-------------------

Messi---------------Ronaldinho----------------------Henry

---------------------------Eto'o----------------------------
na ez tényleg jobb felállás mint amit én irtam :wink:
" Ha nem lennének zsebtolvajok, nulla lenne a nemi életem." - Woody Allen
PUNK'S NOT DEAD!
"Szinte minden bánatunk a másokkal ápolt kapcsolatainkból fakad." - Schopenhauer
"..hogy élünk, vagy elégünk, azt a hatalom mondja meg.."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2007.06.23. 11:20:18

--------------------------V.Valdes-------------------------

Zambrotta--------Puyol----------Chivu-----------Abidal

-----------------Toure-------------Xavi-------------------

Messi---------------Ronaldinho----------------------Henry

---------------------------Eto'o----------------------------
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2007.06.23. 11:20:42-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Lezárt