Észrevételek, kérdések, kérések az Eurobarcával kapcsolatban

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2016.12.01. 10:03:13

Bob_Marley írta:Én sokkal inkább látom az egyéni hibákban a gondot. Főleg nálunk, ahol óramű pontossággal kell működjön a dolog a pontatlanság halált okoz. Tök mindegy hogy ki hol van ha nem tudunk egyszerű passzokat, mozgásokat végrehajtani.
Az egyén hibák száma erőteljes összefüggésben van a rendszerrel. Ha Suárezt középső hátvédnek tenné be Enrique, hirtelen megnövekedne Suárez egyéni hibáinak a száma, mert azt sem tudná, mit kell ott csinálni. Busquets nyilvánvalóan a helyén játszik, de a cikk arra akart utalni, hogy a csapat egyrészt immár nem az erősségeit próbálja kamatoztatni, másrészt pedig nem is működik már ez az új szerkezet.

Egyéni hiba következhet természetesen szimplán a játékos figyelmetlenségéből, mert pl. kialvatlan vagy rossz napot fog ki, de ennek az esélyét tudja csökkenteni egy olyan csapatjáték, mely a kulcsjátékosok erényeire épít, s amit csukott szemmel is végrehajtanak. Láthattuk két évig, hogy Busquets tud alkalmazkodni egy közvetlenebb játékstílushoz, de ennek a mértékét talán túltolta a csapat, másrészt nyilvánvalóan jelenleg a forma sem olyan, mint az előző két évben, és több a helyezkedésbeli hiba is. Bár én ezt súlyosabbnak látom, és a játékosok mintha meg is zavarodtak volna amiatt, hogy a középpályás játékot ennyire elhanyagolja a csapat.

Egyébként örülök, hogy itt egy értelmes vita alakult ki erről, ez is volt a cikk egyik célja.
.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.11.30. 19:52:10

Bob_Marley írta:Én sokkal inkább látom az egyéni hibákban a gondot. Főleg nálunk, ahol óramű pontossággal kell működjön a dolog a pontatlanság halált okoz. Tök mindegy hogy ki hol van ha nem tudunk egyszerű passzokat, mozgásokat végrehajtani.
Egyetértek, ez egy ilyen hsz volt. Lehet itt magyarázni a bizit, de attól még lehetnénk pontosak, lehetne több mozgás és hajtás. Olyanok voltunk, mint akik nem hiszik el, amit látnak, hogy az ellenfél többet, gyorsabban fut és ötletesebben játszik mint mi és nem utolsó sorban motiváltabban. Persze lehet elemezni a szitukat és biztosan igazak is, de ha csak a mindenkori alapot hoztuk volna más lenne a helyzetünk.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19551
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.11.30. 19:50:27

hajnesz írta:
Bob_Marley írta:Én sokkal inkább látom az egyéni hibákban a gondot. Főleg nálunk, ahol óramű pontossággal kell működjön a dolog a pontatlanság halált okoz. Tök mindegy hogy ki hol van ha nem tudunk egyszerű passzokat, mozgásokat végrehajtani.
Hogy várhatnánk el óramü pontosságú játékot, ahol jelenleg a középpályán a legtöbb az újonc, és sajnos nem lehet őket összehasonlitani a régi nagyokkal? Meg ők ugye nem ezt a tejet s.zopták gyerekkorukban, nem várható el tőlük, hogy úgy gondolkozzanak, mint akik a rendszer részei.
Ezt jogosnak is tartom, mert átalakult a középpálya, de leginkább a régiekre gondoltam, hogy nem lehet ennyi hibával játszani mint, amit Rakitic és Busquets elkövet.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.11.30. 19:27:11

csababarca írta:A koncepció rossz.Látja mindenki, és igaza van a cikknek.

De egyéni problémák is vannak bőven, amiket nem a koncepció okoz.
Ezt is meg kellene érteni.
Ez eddig is evidens volt, hogy pontatlan, az egyéni probléma. De lehet, hogy egy ilyen felállásban a középpálya játéka miatt önbizalomhiány lép fel, nem tudom, de valami oka nyilván van, hogy egyszerű labdákat is elszór, nem felejtett el focizni.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.11.30. 19:23:04

Bob_Marley írta:Én sokkal inkább látom az egyéni hibákban a gondot. Főleg nálunk, ahol óramű pontossággal kell működjön a dolog a pontatlanság halált okoz. Tök mindegy hogy ki hol van ha nem tudunk egyszerű passzokat, mozgásokat végrehajtani.
Hogy várhatnánk el óramü pontosságú játékot, ahol jelenleg a középpályán a legtöbb az újonc, és sajnos nem lehet őket összehasonlitani a régi nagyokkal? Meg ők ugye nem ezt a tejet s.zopták gyerekkorukban, nem várható el tőlük, hogy úgy gondolkozzanak, mint akik a rendszer részei.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19551
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.11.30. 19:18:39

Én sokkal inkább látom az egyéni hibákban a gondot. Főleg nálunk, ahol óramű pontossággal kell működjön a dolog a pontatlanság halált okoz. Tök mindegy hogy ki hol van ha nem tudunk egyszerű passzokat, mozgásokat végrehajtani.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.11.30. 19:15:56

A koncepció rossz.Látja mindenki, és igaza van a cikknek.

De egyéni problémák is vannak bőven, amiket nem a koncepció okoz.
Ezt is meg kellene érteni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.11.30. 18:57:01

Mi, az, hogy a cikk elmagyarázza a dolgot? :D Nem igazán értem, a cikk is ezt írja le, hogy ha nem Busi lenne ott most, hanem SR vagy más, akkor is ugyanúgy bebuknánk ezt a koncepciót. Pont, hogy egyetértek vele.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.11.30. 18:53:04

palesz77 írta: De ha nem ő játszana ott, hanem más, akkor is fennállna ez a probléma. Aztán lehet félreértettem, akkor sorry.
Én is így értettem, valaki viszont megint nem,és jött az öntelt mosolygós smile a topikban újfent.
Holmi önigazolásként, hogy a rendszer rossz, Busquets miatta szenved.


Mindegy, tényleg off, veled egyet tudok érteni, kivéve a 6os párhuzamod Xavival...de majd máskor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.30. 18:39:49

csababarca írta:De nem csak emiatt gyenge Busquets, erre értettem,hogy nagyon felmenti.
Amikor nem szorongatják,vagy játékban van akkor is bizonytalan, és alibiket tol. Beseggel az ellenfélnek és háttal a mezőnynek labdákat veszít,amiből lekontráznak. Ezek egyéni hibák, nyilván van olyan is mikor rákényszerül,de sokszor magának okozza ezt azzal, hogy lassú mint a tetű, és megalszik a tej a szájában.
Jaaa, ígyértem. Ez amúgy jogos is, mert magához képest rengeteg hibát vét idén, Soci ellen is elég hülye labdavesztései voltak sokszor. De alapból szerintem - vagy hát én legalábbis az én olvasatomban - a cikk inkább arra akart rávilágítani, hogy a középpályánknak mik a gondjai, az meg szorosan kapcsolódik Busihoz, mert ő az első számú pont a labdakihozataloknál, és itt kezdődnek a bajok is. De ha nem ő játszana ott, hanem más, akkor is fennállna ez a probléma. Aztán lehet félreértettem, akkor sorry.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.11.30. 18:37:03

csababarca írta:Jó a cikk, bár elég sok tekintetben felmenti Busquetset, és LE koncepcióját okolja a játékos hibáiért.
Én egészen máshogy látom, nem maga a játékos a kulcs, hanem a pozíciója, akárki lenne ott kivennék, és meghalna a kp.

Na mindegy, nyilván nem értek hozzá annyira mint itt a hangadók.
Én leginkább abban látom a problémát, hogy a jelenlegi VKP posztunk követelményeihez nem illeszkedik tökéletesen Busquets.
Az egész ott kezdődik, hogy a támadóink nem támadnak vissza elég agressziven, vagy ha visszatámadnak, a Rakitic-Iniesta középpályások nem érnek oda a letámadáshoz, igy az ellenfél mindig ki tudja hozni a labdát, ezáltal vissza kell zárnunk 7emberrel a kapunk elé, és 4+3 féle poziciós játékkal várjuk a jószerencsét, a meccs nagy részében. Ebben a játékban pedig Busi nem kiemelkedő, hogy finoman fogalmazzak, lassú, és a fizikai párharcokat se nyeri meg az esetek döntő többségében. Hozzá lehetne tenni, hogy nem ő az egyedüli, van még pár játékosunk, aki nem ebben a felfogásban vált klasszissá.
Labdakihozatalnál is az a baj vele, hogy a mostani felfogás szerint ő túlságosan lassitja a játékot (ugorjuk át minél gyorsabban a középpályát, és adjuk oda a labdát az MSN-nek, ők meg majd megoldják a helyzetet)
Épp ezért nem értem ezt, hogy ő formán kivül van felfogást. Ha formába kerül, gyorsabb lesz, vagy leütközi az embereket? Neki volt egy rendszer, amiben tündökölt, most van egy másik, ami nem rá lett szabva. Eladni nyilván nem fogjuk, viszont én nem várok tőle akkora formajavulást, mint itt a többség.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.11.30. 18:27:56

palesz77 írta:
csababarca írta:Én egészen máshogy látom, nem maga a játékos a kulcs, hanem a pozíciója, akárki lenne ott kivennék, és meghalna a kp.
Mert a cikk nem erről ír? :-k Én tökre úgy értelmeztem, hogy de, csak mivel az esetek 99%-ában Busi játszik itt, azért ő a példa. Az utóbbi meccsek miatt főleg, mert akkor végig ő volt.
Nem tudom, kevés vagyok ehhez.
De nem csak emiatt gyenge Busquets, erre értettem,hogy nagyon felmenti.
Amikor nem szorongatják,vagy játékban van akkor is bizonytalan, és alibiket tol. Beseggel az ellenfélnek és háttal a mezőnynek labdákat veszít,amiből lekontráznak. Ezek egyéni hibák, nyilván van olyan is mikor rákényszerül,de sokszor magának okozza ezt azzal, hogy lassú mint a tetű, és megalszik a tej a szájában.

Mindegy ez itt off topic.
Inkább nem hergelem magam tovább ezzel a témával. Bízom a jobb folytatásban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.30. 18:14:58

csababarca írta:Én egészen máshogy látom, nem maga a játékos a kulcs, hanem a pozíciója, akárki lenne ott kivennék, és meghalna a kp.
Mert a cikk nem erről ír? :-k Én tökre úgy értelmeztem, hogy de, csak mivel az esetek 99%-ában Busi játszik itt, azért ő a példa. Az utóbbi meccsek miatt főleg, mert akkor végig ő volt.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.11.30. 17:57:47

Jó a cikk, bár elég sok tekintetben felmenti Busquetset, és LE koncepcióját okolja a játékos hibáiért.
Én egészen máshogy látom, nem maga a játékos a kulcs, hanem a pozíciója, akárki lenne ott kivennék, és meghalna a kp.

Na mindegy, nyilván nem értek hozzá annyira mint itt a hangadók.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.30. 17:44:55

Egyetértek, minél több hasonlót! :)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.11.30. 17:36:31

S.Agüero írta:Gratula az új cikkhez, rohadt jó lett, nagyon adom! 8) =D>
Csak idézni tudom magam megint. =D> :)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.11.12. 14:14:00

A Málaga elleni meccsünk nem 20-án lesz, hanem 19-én 16:15-kor. Legalábbis a hivatalos oldal szerint, csak mert a "Következő meccsek'-nél 20-a van írva. :)
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.11.02. 11:41:53

Már napok óta nem bírom megnyitni az oldalt. Próbáltam több féle böngészőt, másik ip cimet de semmi. Egyedül mobilnetrol tudom megnyitni. Ez miért lehet?
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2016.10.04. 14:48:21

joker írta:Sziasztok!
A következő meccs idopontja (Deportivo) tévesen szerepel, gondoltam jelzem felétek.
Köszi, javítva is :!:
.
joker
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2005.02.07. 20:10:53

2016.10.04. 12:50:35

Sziasztok!
A következő meccs idopontja (Deportivo) tévesen szerepel, gondoltam jelzem felétek.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.08.30. 18:29:39

Erxy írta:szerinted az eurobarca.hu vagy az fcbarcelona.com tudja jobban?
Hát nyilván az utóbbi, de ők az árakkal kapcsolatban nem mindent szoktak mindig leírni. :)
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2016.08.30. 18:26:10

szerinted az eurobarca.hu vagy az fcbarcelona.com tudja jobban?
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.08.30. 16:10:15

A főoldali cikk szerint visszavásárolhatjuk Munirt 16 millióért, viszont a hivatalos oldalon nincs ilyesmi írva, ott csak az van, hogy 12-ért a Valenciáé lehet, illetve részesedünk az esetleges eladásából később. Most akkor melyik az igaz?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.08.25. 12:20:55

Gratula az új cikkhez, rohadt jó lett, nagyon adom! 8) =D>
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.08.15. 11:29:09

Tisztelt Szerkesztők!
Megoldható lenenne, hogy a meccsek után az ellenfél nyilatkozatait is közölnék? Most is kiváncsi lettem volna Sampauli véleményére meg egyébként minden ellenfelünk edzőjének véleményére. Gondolom vagyunk egy páran így.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Lezárt