Barca és a Bajnokok Ligája

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2006.09.28. 17:11:37

hali mindenkinek.
tegnap sajna(?) nem láttam a meccset, de ahogy olvasgatom a hsz-eket, talán jobb is...
irasaitokbol kiderul az, aminek itt már elég sokszor hangot adtam.
OLEGUER és MOTTA nagyon messze van a mércétől. arra jok, h 5-0nál beszálljanak a 85. percben. másra nem.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2006.09.28. 13:08:47

nos, akkor én is elmondom a véleményem a tegnapi meccsről:
elképzelésmentes, nagyon rossz játékkal hoztunk egy X-et egy olyan fontos meccsen, mint a cselzi elleni 2 meccs előtti 3 pontos meccs. mert 3 hét múlva a cselzi ellen tuti 6 ponttal kellett volna találkoznunk. nem is értem reikardot!!! jó dolog a rotáció, de nem most!!! a hétvégi atletic elleni meccsen ülhetett volna a padon zambrotta, messi és a többiek. most be kellett volna húzni a 3 pontot és 3 hétig pihenhetett volna mindíg 1-2 játékos, hogy aztán a cselzi ellen a legjobb csapat kezdjen!!! mit keresett a pályán Oleguer??? Zambrotta meg kimaradt!!! Pihent??? Mire??? Még szinte nem is játszott... És ha már pihiztetjük Zambit, akkor ot van egy Bellettink, aki azért legalább tud futni, nem úgy mint Presas barátunk, aki az egész keret legrosszabb játékosa!!!
egyszerűen nem értem, miért volt erre az összeállításra és játékra szükség. messiék pihenhettek volna hétvégén, nem egy ilyen fontos meccsen!!! mire pihentette reikard a srácokat??? a bilbao ellen??? mert a cselzi meccs 3 hét... viszont ha így játszunk megint nagy cumit kapunk a ruszkiktól!!! a védelem megint a 2 évvel ezelőttit idézte... először rakjuk már össze azt a csapatot és ha már jól megy a dolog kezdjünk el rotálni, nem szeptemberben, amikor még meccs is alig volt!!!
és persze a legrosszabb!!! Eto'o nélkül nagyon nehéz lesz!!! 3 hónap, ami azt jelenti a teljes csoport kört kihagyja és a bajnokság majdnem első felét... ő az egyik legfontosabb játékos a csapatban, mert nem csak középen álldogál, mint más csatárok, hanem rengeteget jön hátra lasztiér, megy a szélre, kiveszi a részét a játékból...
nagyon remélem elgondolkodtatja reikardot az elmúlt 2 meccs... talán fel kéne hívnia henkét, te hogy csinálnád, barátom???
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2006.09.28. 12:48:51

Boixos írta:remélem, ez az eddigi szereplésünk csak a "szokásos" idény eleji p.csölés és nem az fog kiderülni, h henkkel együtt elment az ész is a kispadról.
Hát pedig sajnos ez egyre inkább beigazolódni látszik.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
doki
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1160
Csatlakozott: 2005.05.31. 22:04:36
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

2006.09.28. 12:47:37

Hát tegnap tévedtem,hiszen a Werder elég jól védekezett(is) ellenünk.DE az X jó eredmény is lehet,hiszen az oroszoknak is nehéz feladat lesz idegenben ,Brémában.Oleguer ,Motta pályára küldése nem elhibázott volt,hanem nevetséges és számomra az első pillanatokban hihetetlen is. :oops:
Puyol jól tólta,kár az öngólért.A középpályán viszont csak ritkán ,és csak Deco játszott elfogadhatóan.Iniesta rutintalan,Motta rendkívül gyenge.
Ronaldinho pedig mintha pályán sem lett volna. :cry:
dickricsi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 519
Csatlakozott: 2004.10.08. 22:12:33

2006.09.28. 12:35:32

Sziasztok,

Én a hozzászólók közül Vito-val értek egyet szinte teljesen. Sajnos az utóbbi két meccsen az látszott a csapaton, hogy tényleg nem igazán konkrét elképzelésekkel mentek ki a pályára, hanem azzal, hogy vki csak megoldja majd a dolgot (Ronnie, Eto'o, Deco...) de vki nem oldotta meg, nem lőtt gólt és a támadásainkban az égvilágon semmi elképzelés nem volt. A védelem ismét [auto_cenzúra] volt, azért írom, hogy ismét mert tavaly, de főleg 2 éve láttam ilyeneket tőlük. De azt gondoltam, ezt a védelem problémát a vezetők is felismerték és ezért hoztak ide a világ legjobb védekező játékosai közül kettőt. De ha így van, akkor mit keres ez a baromarcú Oleguer a kezdőben, ha Zambi egészséges és nincs eltiltva. Mellette mindig elmentek tegnap is, a gólnál is természetesen az ő oldaláról érkezett a beadás. Azt eddig is tudtuk, hogy a védelmünk nem a legerősebb, de legalább a támadójátékunk ezt bőven ellensúlyozta. Tegnap (és a Valencia elleni meccsen)sajnos már ez sem volt elmondható. A jól védekező csapatok ellen ezért lenne fontos nekünk is a masszív, szilárd hátsó alakzat, mert bekapunk egy gólt (Valencia és Werder ellen is uaz a forgatókönyv) aztán futhatunk az eredmény után.
Ez így nem kóser! Sztem Oleguer-t az első csapat közeléből is száműzni kéne, de én Mottát és Giuly-t sem játszattam volna. Uakkor előbb kellett volna behozni mind Messit, mind Guddy-t mert látható volt, hogy ilyen ötlettelen játékkal, ha 3 hétig játszunk, akkor se lőttünk volna gólt. Nem értem Rijkaard-ot és most nem az ő döntését igazolta az eredmény!!!
Miért vettük Zambiékat, ha alig játszanak?????????
Remélem a következőkben feledtetjük majd ezt a meccset, de a Cselszki most lépéselőnybe került velünk szemben, sztem elsősorban a saját hülyeségünk (rossz taktika, felállás, elképzelés nélküli játék) miatt.
Szóval ez a tegnapi meccs egy rémálom volt, borzasztó volt látni így játszani a csapatot!

Azulgrana para siempre!!!!
Avatar
xatary
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2005.12.09. 12:33:59

2006.09.28. 11:44:48

Thuram jobban érzi a jobb oldalt (juve és válogatotban is ott játszott, nem?) ezért van Puyol a balon. Ahogy elnézem Thuramot csak a BL-ben és a keményebb meccseken játszatja Frenki, ott ahol óriási szükség van a rutinjára.
Egyébként én feltolnám Marquezt vkp-nak, mert szerintem jobb, mint Edmilson (Mottát eleve nem tartom egy kalibernek). A gyengébb meccseken pedig Thuram pihi, Puyol és Marquez középen és Deco-Xavi-Iniesta középpálya. Ja és ezerszer Saviola, mint Guddi. Nekem nagyon nehézkes és körülményes (csakúgy mint VBommel volt) nem illik ebbe a gyors játékba.
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2006.09.28. 09:59:28

még valami:
a Puyol topicban már feltettem pár napja a kérdést, de úgy néz ki elsiklottunk felette.
szóval nem tudom lészrevettétek-e, hogy Puyol idén a védelem bal oldalán játszik. miért?! talán Thuram érkezése miatt? -de akkor miért csak "szökőévente" játszik Lili?

szóval egyénileg hiába jó, mind Puyí, mind Thuram :arrow: látszódott, hogy nagyon nem mozog jól és nem mozog együtt a védelem. bár ez remélehetőleg idővel változni fog és megszokják az új felállást. mindenesetre
Rijkkard jól összekuszálta a dolgokat, de tavaly is volt pár ilyen magyarázatra szoruló húzása... ....azok akkor idővel bejöttek.

viszont az ilyen mértékű rotációt sürgősen el kellene felejteni. 3-4 játékos nem üti meg Európa legjobb csapatának a szintjét, ezt el kell fogadni és a helyén kezelni őket
:!:
Avatar
xatary
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2005.12.09. 12:33:59

2006.09.28. 09:37:49

Ja és a legfontosabb. Etonak porcleválása van, a hírek szerint 2-3 hónap kiesés. A sérülés kb 6-8 hét alatt jöhet teljesen rendbe. Ezt onnan tudom, mert "aktív" koromban 3 is volt nekem és max ennyi volt a kihagyásom és nekünk még nem volt ilyen profi rehabunk (gondoljunk csak Xavi felépülésére!) Egyértelműen szerencsétlen mozdulat volt (csakúgy mint Larssoné tavaly) és szerintem sincs köze a sok meccshez. Ő egyszerűen olyan játékos, akinek állandóan a pályán kell lennie, mert csak így tud jól teljesíteni !!! S
Avatar
xatary
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2005.12.09. 12:33:59

2006.09.28. 09:31:53

Egyetértek az előttem szólókkal. Nehéz úgy összeszokni, h folyamatosan 4-5 helyen változik a kezdő. Fásult a csapat, de szerintem ez ebben az időszakban érthető. Tavaly a bajnokság mellett végigmeneteltük a BL-t, majd jött a VB, rövid pihenő és az alapozás. Értelemszerűen lassabban rázódnak bele a srácok.
Ami engem aggaszt egy picit az a mentalitás. Nekem úgy tűnik, h úgy megyünk ki a pályára, h majd csak "behúzzuk" valahogy. Ennek az eredménye, hogy 5 meccsen is vezetett ellenünk az ellenfél. Ez azért nem jó, mert utána mindig egy "bunkert" kell feltörnünk és ez óriási energiákat emészt fel. Nekem úgy tűnik, h mindig a kapott gól után kezdünk el felpörögni, mintha addig aludnánk (vagy elhinnénk, h előbb utóbb vki megvillan majd úgyis). Ja és Dinho egyre többet reklamál és tárogatja a karjait, ami szintén annak a jele, h fejben nincs ott!!!
Avatar
gentdelbarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2005.12.30. 17:09:39
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

2006.09.28. 09:08:23

Nem voltunk jók -szépen mondva-, de ez belefér! Az a szerencsénk, hogy még amikor rosszak vagyunk is van olyan játékosunk aki képes gólt szerezni! Remélem, hogy a hétvégi Bilbao meccsen már lesz némi javulás a játékunkban, valamint azt is remélem, hogy nem lesz ilyen mértékű a rotáció, mint most volt! Egyszerre nem lehet 5-6 játékost kicserélni a kezdőben, még akkor sem ha ezek a játékosok is nagyon jók! Tegnap pont azunk nem volt ami miatt eddig a legjobbak voltunk: Csapat!!!
Na de ezt most látta az Edzőbá is és több ilyen nem lesz!!
Eto'o-nak mielőbbi felépülést!!!!

Forca Barca!!
http://fmhungary.hu/ - Football Manager minden mennyiségben!!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2006.09.28. 08:47:51

Tavaly sem kezdtük csúcsformában a szezont.Most is ez lesz.Még 1-2 meccs,és beindulunk.Nem lehetünk örökké a topon,és nem nyerhetünk minden meccsen.
Nem kell okokat keresni,bizzunk a csapatban,és az edzői stábban.
Menni fog ez... 8)
Rivaldo-A Legnagyobb.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2006.09.28. 08:31:50

remélem, ez az eddigi szereplésünk csak a "szokásos" idény eleji p.csölés és nem az fog kiderülni, h henkkel együtt elment az ész is a kispadról.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2006.09.28. 08:26:45

egyértelműen Rijkaard hibázott tegnap, ezen nincs mit magyarázni!
először is mit keresnek egy fontos meccsen a (kezdő)csapatban Oleguer és Motta félék. persze ők is a Barçahoz tartoznak, de könyörgöm Motta a faultokon kívül semmit sem tud, egy normális passza sem volt talán.
Oleguer pedig...hagyjuk.Recreativo, Mallorca ellen, biztos vezetésnél lehetne őket becserélni, de egyéb meccseken, főleg BL-ben HIBA ŐKET JÁTSZATNI :!:
(kutyaütők).

Rijkaardot sem értem; igaz, hogy szükség van a rotációra, de két egymás utáni meccsen mijjafrancé' kell a fél csapatot lecserélni?! kinek jó ez? így semelyik játékos nem tud csúcsformát elérni, mert egyszerűen nincs folymatos játék...
egy világbajnok szélsőhátvéd, kiváló támadópotenciállal padozik, miközben Oleguer csak integet a partjelzőnek... ez no comment.

úgy nézem, hogy Frank kezéből az utóbbi 2-3 meccsen kicsúsztak a dolgok, sem játékban, sem hozzáállásban(!) nincs elfogadható szinten a Barça! mostmár gondolom mindenkiek tiszta, hogy az idei év sokkal nehezebb lesz, mint a tavalyi. persze csakis saját maguk miatt... :idea:

FORCA BARCA!!!
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2006.09.28. 08:10:49

szarok voltunk, és az öngól ellenére még a mákunk sem volt kicsi, h lehoztuk xre ezt a meccset. ilyenkor látszik, h még a legjobb zsugásaink is emberből vannak és nekik sincsen mindig karácsony. de ez a meccs nem a bl-döntő volt, hanem egy csoportmeccs, szal ettől az xtől nem változott semmi sem.
azért remélem, rijkaard jobban odafigyel majd az emberek cserélgetésénél, és fel is tudja spanolni a játékosokat, ahogy kell, mert meleg lesz a pite, ha ez így marad, és nem valószínű, h legközelebb is ekkora mákunk lesz.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Los Banditos
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 7702
Csatlakozott: 2005.05.29. 18:40:20
Tartózkodási hely: Coruscant

2006.09.28. 06:07:46

Hát túl vagyunk ezen a meccsen is,az X igazságos eredmény,Puyolt nagyon sajnálom mert végig jól játszott viszont Messike ,egmutatta hogy mégsincs olyan rossz formában.

VISCA EL BARCA!
in to exile
Avatar
roonie
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 334
Csatlakozott: 2005.12.12. 18:42:17

2006.09.28. 05:56:44

Mindenki passzív volt és [auto_cenzúra] Messin kívül. Rijkaard nem rontott el semmit, a Werder ellen idegenben nem rossz, otthon úgyis bezúzunk mindenkit, Levszkit meg még idegenben és tovább is mentünk. Presasról rég tudjuk hogy nem ide való, de hát ezvan. Ronaldinhonal minden játékos többet csinált a mai BL meccsnapon kivéve Motta-t. Eto és Deco is elég szarok voltak, mégis meglett 1-1, ami higyjétek el nem olyan rossz. Otthon mi is megverjük őket 2-0ra mint a Chelsea, mert otthon az otthon. Idegenben meg még a Chelsea is kikaphat a Werdertől.
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2006.09.28. 02:54:07

Komáim!
Annyira nincs nagy vész, bár az egész pályára küldött csapat
felett a jobb felső sarokban ott villogott a "Replay" felirat.
Ez a tempóhátrány volt jellemző a Valencia ellen is!
Mintha be lennénk oltva játékintelligencia és sebesség ellen!
A Levszki ellen ez elég volt, de volt két meccsünk, ahol ellenfél
is volt a pályán!
A maratonfutásból tudom, hogy nem lehet az ember állandóan a
csúcson, még ha irdatlan pénzt is kap azért, hogy hétről hétre
elkápráztassa a kényes Nou Camp-béli, illetve nemzetközi
közönségét! Én ezért is szeretem Őket annyira, mert azért Ők is
emberek és kifoghatnak gyenge periódust is.
Én sem futottam még holtpont nélküli maratont, tudom milyen az
kegyetlenül megszenvedni azért az élményért, amit a cél elérése
jelent! Utána kegyetlen állapot következik, borzasztóan széthasználom
a "szerkezetemet"!
Nekik minden idény markáns taposómalom és sajnos néha előfordul,
hogy semmi nem gömbölyű!
Vázlatokban ennyi tőlem és még annyi, hogy "Machine" kománknak
üzizem, hogy egy kis magyar nyelvet azért csempészhetne a sok
lazaság közé, ha megtiszteli fórumunkat!
A Barca iránti tiszteletből szépen magyarul illik fogalmazni, ennyit,
remélem Ő is elfogad Krojf komától.
machine
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2005.08.01. 19:21:24

2006.09.27. 23:45:57

ronie-mintha egy kis sulyfelesleg lenne rajta lassu volt nem tette oda magát csak a 70-75 perctől ez kevés.
motta mit keres a capatban [auto_cenzúra]!miért nem Emilson ?
oleguer hát szokásos ugy mennek el mellette ahogy akarnak!Zambrotta kellett volna!
xoval ez nagyon kevés lex igy!!!!!!
rajkard-jó lenne ha lenne már egy fix kezdő csapat mert ez a rotálás nem lex jó!!!!pl.motta egyszerüen nem találta a helyét összevissza mozgott. mindig másnak kellett kihuznia a [auto_cenzúra]!!!!!!!!
rem összekapják magukat a fiuk és nem lex enyyi eladott labdaés pontatlanság ez is a rotálás számlájára irhatóóóó!!!!!!!!!
PUYOL SZETCSINAL MINDENKIT-HE-
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2006.09.27. 23:29:34

Guddy és Nyuszi képes lesz pótolni.

Annyi jó van a rosszban, hogy Eto'o-t tudjuk pótolni minőségi emberekkel, mert ha netán lesérül Messi vagy Ronaldinho, akkor vagyunk gondba, mert Giuly-t tudnánk csak bevetni, meg Eto'o jönne ki szélre, de ő nem az igazi ott.

A játékmestereink egészségesek (kopp,kopp,kopp), és aki Eto'o-t helyettesíti, legyen az Nyúl vagy Gudjohnsen, valószínűleg képes lesz belőni az adódó helyzeteket. Persze annyival szerényebb lesz a játékunk, hogy hiányzik majd Eto'o harciassága. Kiderül majd, szerintem megoldható probléma, de természetesen Eto'o a No.1,hiányozni fog, minél hamarabbi felépülést neki!
C.
Avatar
Ordog
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:54:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2006.09.27. 23:25:12

redmiller írta:
Ordog írta: semmi köze ennek a leterheléshez... csak szerencsétlenül lépett ennyi
Azért ezt te sem gondolod komolyan...
nyílván nem erőltetné a játékot immár 3. éve, ha nem lenne kirobbanóan jó egészségi állapotban...

najó.... talán egy kicsi mégis van ebben a leterheltségben, de minimális.....
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2006.09.27. 23:22:44

Ordog írta: semmi köze ennek a leterheléshez... csak szerencsétlenül lépett ennyi
Azért ezt te sem gondolod komolyan...
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Avatar
Ordog
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:54:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2006.09.27. 23:18:13

Én úgy vélem, hogy nem lesz itt csatárprobléma...

Nem véletlenül vettük meg Guddy-t.. Az meg hogy a nyúl maradt, csak hab a tortán.

Guddy egy Larsson szinten biztos tudni fogja pótolni Eto'o-t, ha nem jobban..... Én nyugodt vagyok. Sőt, legalább még Guddy-ban is jó lesz a morál, azzal hogy most 1-1,5 hónapig kezdő lesz!

A lényeg, hogy tavasszal egészséges legyen mindenki és egyre tovább tudjuk húzni az idei veretlenségi szériánkat.(BL-t, bajnokságot tekintve)

FORCA BARCA!!!
cps46
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2005.09.21. 15:39:17
Tartózkodási hely: Agárd

2006.09.27. 23:13:41

Oleguer mostanában keveset játszik, szóval néha azért be kell tenni, bár én nem BL meccsen tenném be :? .
Motta viszont állandóan benn van, miközben Edmilson a keretbe is alig kerül be, ez így marhára nincs jól :evil: .
Messit már a félidőben hozni kellett volna, és a bekapott gól után egy Xavi-Motta csere se ártott volna.
Attól meg, hogy Sámuel megsérült, az agyamat eldobtam :evil: . Most jönni fog Gudjohnsen, aki szerintem egész meccsekre kevés lesz centernek, de ne legyen igazam.
CPS46 - Régi tippjáték fan!!!

THE DOCTOR
Avatar
Ordog
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:54:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2006.09.27. 23:13:02

Ez egy olyan szitu, hogy utólag marha okos az ember... Sztem sincs sok köze ahhoz, hogy állandóan játszott. Hiszen ő akarta így, mindig mérges volt ha lecserélték vagy vmi, még a kis csapatok ellen is 90 percet akart játszani mindig is, és hát ő érzi hogy hogyan bírja az 50-60 meccset szezononként... nyílván nem "erőszakoskodna" ennyire, ha nem érezné magát ennyire stabilnak és fittnek már évek óta...

semmi köze ennek a leterheléshez... csak szerencsétlenül lépett ennyi
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6154
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2006.09.27. 23:03:16

én most itt nem látom az összefüggést,ez egy szerencsétlen mozdulat volt..nem hinném,hogy ez a sok játéknak tudható be.Bár meglehet..nem értek az ilyesmihet.
Lezárt