A Magyar Barca Zártosztály #2

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2007.08.24. 09:46:54

Ede72 írta:Uraim!

Elnézést a tudatlanságomért, de világosítsatok már fel légyszi szombaton hol és mikor van a fórum foci??
kell-e vinni kaját piát mi ilyenkor a szokás?? én még sosem voltam...köszi előre is :)
Kedves Egybegyültek!

2007.08.25.-én fórumtalálkozóval egybekötött fórumfoci veszi kezdetét az Orczy kertben található műfűves focipályán.
A lényege, hogy tudjatok a nevek mellé arcokat is párosítani ( megjegyzem aki még nem látta Csongort az gondolkozzon el rajta, hogy meg akarja-e ismerni... :lol: ) ismerkedni és világraszóló barátságokat kötni.
Mivel "hagyomány", hogy a fórumválogatott mérkőzik a HFCB-velí, így ez most sem lesz másképp.
Szóval a lényege, hogy szombaton 14:30-tól 17:30-ig focizunk a fórumválogatottal. (mint ahogy haze megjegyezte a baráti focit is lehet komolyan venni ) Utána mindenkinek kedve szerint lehet a többi emberkével maradni, később pedig valami étteremben folytatják tovább a mulatozást pizza, sör, rövid, stb, stb kiséretében.

Röviden ennyi lenne...
Silvanus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:02:59
Tartózkodási hely: Budapest

2007.08.24. 08:32:29

Ede72 írta:Uraim!

Elnézést a tudatlanságomért, de világosítsatok már fel légyszi szombaton hol és mikor van a fórum foci??
kell-e vinni kaját piát mi ilyenkor a szokás?? én még sosem voltam...köszi előre is :)
Elvileg Nunez a szervező, Ő tud mindent, de közülünk Bercy a mindent tudó! :) BERCY, nyilatkozz kérlek!!! (Én sem tudok semmit, de megyek... :D ) Kaját, piát nem feltétlen kell hozni, ez az egész csak egy 3 órás kis focizgatás lesz.
"Més Cuen un Club"
Avatar
Ede72
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2005.08.21. 21:14:26

2007.08.23. 21:02:33

Uraim!

Elnézést a tudatlanságomért, de világosítsatok már fel légyszi szombaton hol és mikor van a fórum foci??
kell-e vinni kaját piát mi ilyenkor a szokás?? én még sosem voltam...köszi előre is :)
Avatar
Scorpion
Capitá del Barça
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2006.07.10. 01:42:07
Tartózkodási hely: Budapest

2007.08.22. 16:22:04

Szia Melkor.
Érdeklődnék, hogy van-e még hely a csütörtöki csapatban. Szeretnék én is jönni. Persze még nem tudom, hogy mit bír a lábam. Ez szombaton kiderül, de a lényegen nem változtat. Szívesen jönnék a védelembe.
Minden jót.
Victor.
Avatar
gnorbert
Capitá del Barça
Hozzászólások: 971
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:31:45

2007.08.21. 16:46:07

Nem tudom ki mikorra érkezik, egy biztos: én kések :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

De utána nagyon komolyan odateszem magam 8)

A "Találkozó Bp-en" topicban találsz részletes infót :!:
Visca el Barça, visca Catalunya! Més que un club!
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2007.08.21. 16:26:23

Na oké, de kezdésre mindenki ott lesz, vagy később kezdünk egy-két órával, mint a megbeszélt időpont? Csak azért kérdezem, hogy ott leszünk mindannyian azalatt a három óra alatt (nem kevés idő)? Számomra a barátságos meccs nem egyenlő a komolytalan focival.
Avatar
gnorbert
Capitá del Barça
Hozzászólások: 971
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:31:45

2007.08.21. 16:12:06

Csak egy kis bolondozás, (asszem) semmi komoly :roll:

Fórumosok vs. HFCB friendly game, aztán (aki kívánja) egy kis közös kajázás/piázás (Csongor intézte a helyet), meg mulatozás (csocsó, darts stb... ahogy, ameddig alakul).
Visca el Barça, visca Catalunya! Més que un club!
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2007.08.21. 15:16:34

Még nem voltam fórumtalis focin. Mondanátók róla pár szót. Azt tudom, hogy 3 órás időtartamra van lefoglalva a pálya.
Avatar
Ede72
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2005.08.21. 21:14:26

2007.08.19. 22:08:37

Bercy írta:
Ede72 írta:elvernek mint jégeső a libakakit...hol itt a káromkodás???
Vicceltem!!! Ne szívd fel magadat!!!
:) :) :)
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2007.08.19. 13:39:26

Ede72 írta:elvernek mint jégeső a libakakit...hol itt a káromkodás???
Vicceltem!!! Ne szívd fel magadat!!!
Avatar
Ede72
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2005.08.21. 21:14:26

2007.08.17. 20:19:23

gnorbert írta:Köszi Tibi, igyekszem megszolgálni a "sokat futó" stb. megtisztelő jelzőket, és megtenni amit lehet... :roll: 8)

Melkor kezében a kulcs :!:
Igazán nincs mit, ha többen ennyit tudnánk futni sokkal hatékonyabbak lennénk :)
Akkor majd Melkorral kell egyeztetnünk a dolgokat!!
Avatar
gnorbert
Capitá del Barça
Hozzászólások: 971
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:31:45

2007.08.17. 00:17:13

Köszi Tibi, igyekszem megszolgálni a "sokat futó" stb. megtisztelő jelzőket, és megtenni amit lehet... :roll: 8)

Melkor kezében a kulcs :!:
Visca el Barça, visca Catalunya! Més que un club!
Avatar
Ede72
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2005.08.21. 21:14:26

2007.08.16. 22:48:34

elvernek mint jégeső a libakakit...hol itt a káromkodás???
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2007.08.16. 22:16:52

Ede72 írta:basszus! az auto cenzúra kihúzta a libakakámat...

emberek hol élünk a kommunizmusban?? hova tünt a szabad vélemény nyílvánítás joga???
Szabad vélemény nem egyenlő a káromkodással... :lol: :lol: :lol:
Avatar
Ede72
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2005.08.21. 21:14:26

2007.08.16. 20:14:03

basszus! az auto cenzúra kihúzta a libakakámat...

emberek hol élünk a kommunizmusban?? hova tünt a szabad vélemény nyílvánítás joga???
Avatar
Ede72
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2005.08.21. 21:14:26

2007.08.16. 20:07:47

Uraim!

A legfontosabb (és ezzel egyetértek Haze71 el) hogy azt döntsük el hogy akarunk valamilyen eredményt, vagy csak úgy focizgatunk. Egy csapatban vannak erősebb és kevésbé erős focisták, ez mindenhol így van ezt el kell fogadni. Az első sor szerintem is jó ha erős, de az nem túl jó megoldás ha lehozod az egész sort, mert általában a cserék azért kevésbé vannak játékban eltelik 5 perc mire mindenki belejön. Szerintem, ha akarunk eredményeket elérni akkor kimondottan posztokra kell cserélni, persze az eredmény függvényében. Ebből persze az adódik, hogy lesznek olyan játékosok akik kevesebbet játszanak, de eredményt szerintem csak így lehet elérni.
A felállás a kapussal kezdődik.
Nem tudom a bajnokikon ki fog védeni, de ne felejtsétek el ott nagy kapu van palánkkal, ezért mindenféleképpen igazi, képpzet kapusra van szükségünk.
Kell két jó megbízható védő, aki nem lépi át a felezővonalat csak ha már 3-mal vezetünk.
kell a középpályára legalább egy sokat futó játékos (mint mondjauk Norbi) aki ha kell végig tudja futni oda vissza tízszer a pályát. kell mindenféle képpen olyan, aki jól osztogat, és van jó lövője, mert a nagykapunál az sokat jelent.
És persze jó befejező csatár..sztem a Zsolti, Láma és Peti közül valakinek cserében kell lennie mert ha bemegy akkor pihenten tudja keverni a védőket és az fáradt ellenfél ellen sokat segít.
Ez így leírva egyszerűnek tűnik, de persze megoldani nehezebb..
Szóval sztem, ha eredményesek akarunk lenni akkor posztokra kell cserélni, ebből az lesz hogy lesznek akik kevesebbet jutnak szóhoz, de sajna eredmény csak így lesz.
Ezt nektek kell eldöntni mit akarunk, vagy megbeszéljük közösen.
Mindenesetre az egész bajnokságnak csak úgy lesz értelme, hogy a mag és itt főleg mindenkor jó kapusra is gondolok, ott kel hogy legyen a meccseken, mert különben elvernek bennünket mint jégeső a libaszart.
ja és még egy valakit ki kell jelölni arra, hogy irányítsa a csapatot, ha kell kívülről is, ő szól a cserékért és akik játszanak elfogadják amit mond, mert "csapat" csak így leszünk. Higgyetek nekem én már játszottam sok csapatnál, köztük ebben a bajnokságban is, egy ember kívülről sokkal jobban látja a dolgokat mint belülről.
hát röviden ennyi :))

üdv
Tibi
Silvanus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:02:59
Tartózkodási hely: Budapest

2007.08.16. 16:48:20

Abszolút nem értek egyet azzal (sosem értettem), hogy sorcserével oldjuk meg a csapatban a játékidőket, és a felállást. Hogy miért? Mert így igaz, hogy lehet egy erős kezdőnk, de ennyi, és ez nem minden... lesznek olyanok, akik egyáltalán nem játszanak majd másokkal sosem, mert nem abban a sorban vannak! És ha kiesik valaki, mert éppen sérült, vagy nem ér rá? Akkor meg borul minden? Szerintem ez így elég hülyeség...
Mindenki játsszon mindenkivel, mindenki ismerjen mindenkit szerintem a pályán, de az tény, hogy akik jobba ÉRZIK egymást a pályán, azok inkább együtt játszanak majd, DE NE ÁLLANDÓAN!!! Én a posztra cserélés híve vagyok, azaz aki fáradt lejön, AZAZ JÖJJÖN LE, és mennyen be helyette olyan, aki ugyan azon a poszton játszik. Ennyi...
"Més Cuen un Club"
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2007.08.16. 09:53:47

haze71 írta:Szerintem a sorcsere igazságosabb (egyforma játékidő), a posztcsere meg célravezetőbb.
No akkor gondolkodjunk... a többi már reklám... :lol:
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2007.08.16. 09:00:25

Szerintem a sorcsere igazságosabb (egyforma játékidő), a posztcsere meg célravezetőbb. El kell dönteni, hogy milyen céllal játszuk a meccseket. Presze itt az erős ellenfelek elleni meccsről beszélek. Szerintem a védekezős-kontrázós focit kellene megtanulnunk, mert az a siker kulcsa. Pl a Bayern elleni meccsünk. Gyengébb ellenfél volt, 5 emberrel védekeztek, aztán meg jól lekontráztak.
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2007.08.16. 08:42:40

Melkor írta:Igyekeztem ugyanazokat együtt játszatni, akik vasárnap is együtt játszottak, hogy a sorok minél jobban összeszokjanak - persze nehéz mindig tartani, mert most is volt 1-2 új játékos a korábbi focikhoz képest. Az már más kérdés, hogy a körülmények nem voltak éppen jók....

Az arányokkal szerintem nem volt gond - mindkét csapatban 2 védekező és 3 támadó ember volt. A posztokat lefixálhatjuk a most szombati focin - de ennek kispályán szerintem nincs olyan sok szerepe, mert igazából mindenkinek folyamatosan le-föl kéne szaladgálnia...:)

Sajnos én soha sem tanultam focizni - csak "ösztönből" játszok - úgyhogy nem tudok taktikai elemeket gyakoroltatni.... Aki tanult korábban valamilyen klubban focizni és át tudná adni nekünk ezen irányú ismereteit, azt örömmel venném - a szombati fociból mondjuk 1 órát beálldozhatnánk erre, és a maradék időben pedig maradna a szokásos "örömfoci". Persze ha a B csapat játékosai is beleegyeznek! (egyébként rájuk is rá fér :D :wink: )
Sztem először el kéne dönteni, hogy továbbra milyen rendszerben akar a csapat tovább játszani (sorcserés vagy poszcserélgetős ) és azután lehetne megbeszélni, hogy mi legyen.
Azaz legyen 2 fix keret és ezek cseréljék egymást vagy automatikusan mindenki oda cserél ahová való.
Avatar
Melkor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1355
Csatlakozott: 2004.10.10. 16:16:41
Tartózkodási hely: Szigethalom

2007.08.15. 21:17:43

Igyekeztem ugyanazokat együtt játszatni, akik vasárnap is együtt játszottak, hogy a sorok minél jobban összeszokjanak - persze nehéz mindig tartani, mert most is volt 1-2 új játékos a korábbi focikhoz képest. Az már más kérdés, hogy a körülmények nem voltak éppen jók....

Az arányokkal szerintem nem volt gond - mindkét csapatban 2 védekező és 3 támadó ember volt. A posztokat lefixálhatjuk a most szombati focin - de ennek kispályán szerintem nincs olyan sok szerepe, mert igazából mindenkinek folyamatosan le-föl kéne szaladgálnia...:)

Sajnos én soha sem tanultam focizni - csak "ösztönből" játszok - úgyhogy nem tudok taktikai elemeket gyakoroltatni.... Aki tanult korábban valamilyen klubban focizni és át tudná adni nekünk ezen irányú ismereteit, azt örömmel venném - a szombati fociból mondjuk 1 órát beálldozhatnánk erre, és a maradék időben pedig maradna a szokásos "örömfoci". Persze ha a B csapat játékosai is beleegyeznek! (egyébként rájuk is rá fér :D :wink: )
MELKOR 4 - Hungarian F.C. Barcelona
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2007.08.15. 11:56:08

Ede72 írta:Végül is a foci jó volt, csak vacak volt a pálya kevés volt az idő, jött a sötét és valahogy pályán a felállást sem találtuk meg nagyon..az a baj hogy egy ilyen csapatnak mint ők egy normális bajnokságban annyi pontjuk lenne mint a katicabogárnak..bennünket meg jól elpicsáztak mert bírkán fociztunk.
Na mindegy majd a bajnokságban összeállunk, mint a puding :))
Azért ne kiabáljunk egymással "idegenek" előtt.
Ott van Melkor...mondjátok el a problémát (ezt kérte is) és sztem orvosolni fogja!
Avatar
Ede72
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2005.08.21. 21:14:26

2007.08.15. 09:54:21

Végül is a foci jó volt, csak vacak volt a pálya kevés volt az idő, jött a sötét és valahogy pályán a felállást sem találtuk meg nagyon..az a baj hogy egy ilyen csapatnak mint ők egy normális bajnokságban annyi pontjuk lenne mint a katicabogárnak..bennünket meg jól elpicsáztak mert bírkán fociztunk.
Na mindegy majd a bajnokságban összeállunk, mint a puding :))
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2007.08.15. 08:28:24

Ede72 írta:Skacok!

Nem volt túl sok értelme a mai focinak...
Jó lenne valami alap felállást kitalálni, meg valami taktikát megbeszélni, és el kéne dönteni hogy kinek mi a posztja, és úgy cserélni, hogy azonos poszton játszók cseréljenek..
Ha megvan a 23. i kezdés időpontja írjatok!!

üdv
Tibi
Mesélj, milyen volt? Mi volt a probléma?
Lezárt