A Magyar Barca Zártosztály #2

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2006.07.04. 09:07:26

Először is azon kéne elgondolkodni, hogy mit akarunk?
Tornát vagy örömfocit?
Ki adná fel az örömfocit a tornagyőzelmek érdekében?

Ezen kéne elgondolkodni és csak azután kéne ezzel a csk választással foglalkozni, mert ha 20 emberből 15 "csak" focizni akar akkor oda nem kell csk!!!

Szóval ez az első és sztem leglényegesebb kérdés.

Amúgy köszönöm mindenkinek aki rám gondolt.
Silvanus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:02:59
Tartózkodási hely: Budapest

2006.07.03. 20:59:37

Büky, Gábor és Boogess - Rettentő jól összefoglaltátok, és komolyan mondom rengeteg igazság van abban, amit leírtatok!!! Jó volt olvasni is!!!
Minden szavatokkal egyet értek, és jó is lenne e-szellemben tovább élnie kis csapatunknak, de félek ez nem lesz azért olyan egyszerű!?... Hogy többet ne mondjak Bercy pont rátapintott a lényegre, hogy el kell döntenünk mit szeretnénk: tornagyőzelmet újra, vagy egyszerűen csak egy mosolygós, de nem túl eredményes H.F.C.B.-t!?... PERSZE - mielőtt beleköttök - ez a kettő nem biztos, hogy kizárja egymást, de azért legyünk őszinték... többnyire igen! Mindkettő jó, és szép, de mindkettőért tennünk kell most már az is biztos... nem keveset!!!

Kezdve egy CSK választással, aminek én sem örülök, hiszen Norbiról rettentő jó a véleményem - borzasztó jó fej, odaadó, kedves, és mindig mindenkiből a legjobbat próbálja kihozni... nem sorolom, tudja Ő, hogy mennyire kedvelem/kedveljük, és nagyra tartjuk őt! Sose feledjük el, hogy nem is lennénk MI ÍGY EGYÜTT, ha ő nem hoz össze minket...

Norbi, Nem lehetett könnyű a döntés, de meghoztad, és ez nem semmi! Óriási dolog! Neked tényleg nem akármilyen szív dobog a címer mögött!!!

DE!

Kizárólag a csapat érdekeit szem előtt tartva azt gondolom, hogy ezt most tényleg meg kell lépnünk!

Kérdés: hogyan, miként??? Nyilván ez a csapat döntése kell, hogy legyen, de kérdem én: nem elég egyértelmű máris a válasz - no persze ha Ő is egyet ért, és vállalja...?!

BERCY :?: :?: :?: :wink:

Bocsánat, ha egy kicsit elébe szaladok a dolgoknak, és befolyásolni sem szeretnék senkit, de úgy érzem, hogy jelenleg nem igen van alkalmasabb eme poszt betöltésére... Ő pedig több mint alkalmas!!! Szerintem... :roll:
"Més Cuen un Club"
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2006.07.03. 16:12:36

Bercy írta:Ha jól emlékszem akkor az örömfocizás nem volt egyenlő az edzéssel!!!
Az edzés tervezgetése elkezdődött, de valahol megakadt illetve el sem kezdőtött.

Jól emlékszel, de talán emlékszel arra is hogy amikor az edzés szóba került mindenki azt mondta hogy, persze persze kell edzés, de az örömfoci a királyság... Sajnos 5-en, 6 félét szerettek volna, és így nagyon nem megy a dolog...
Bercy írta:"Van értelme a folytatásnak... "
Akkor döntsük el mi kell nekünk???
Örömfoci vagy tornagyözelem???
gnorbert írta: Örülök hogy így látod (mert én is így gondolom), ám számomra csapatkapitányként már nincs.
Nem tudom sem motiválni sem feltüzelni a Csapattagokat, s ha megtekinted az előző néhány hsz-t Te is láthatod itt az ideje új csk-t választania a Csapatnak, máskülönben széthullik...
Kár lenne érte.
Talán a B Csapat kapitányi posztját elvállalom (persze csak ha demokratikus szavazás útján megválasztanak).
Ott nincs akkora nyomás... :wink:
Sajnos én is ettől félek,hogy széthullik és kár lenne feladni ezt a csapatot.
Bercy írta:"...de sajnos kegyetlen döntéseket kell hozni a CSAPAT ÉRDEKÉBEN :!: :!: :!: "
gnorbert írta: Mire gondolsz pontosan?
A legfontosabb döntést részemről már meghoztam.
Hát igen a Te döntésed is fontos dolog, de akkor ezek után talán tényleg el kell dönteni, hogy mit akar a csapat kezdeni magáva és ki mit tud tenni a csapatértl!!!
Ronaldinho 17
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1942
Csatlakozott: 2004.10.17. 18:13:25
Tartózkodási hely: Csepel

2006.07.03. 16:11:15

Megdöbbenve,és szomorúan olvasom hogy lemondasz a csk szerepéről :cry: Szervezted a focikat,tornákat,mindig lelkes voltál,kár lenne ha már ez sem lenne meg....Az hogy eredménytelenek voltunk az utobbi időkben,az nem a te hibád(hisz nem vagy edző)!
ZSOLTI 10 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
gnorbert
Capitá del Barça
Hozzászólások: 971
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:31:45

2006.07.03. 15:24:31

Bercy írta:Ha jól emlékszem akkor az örömfocizás nem volt egyenlő az edzéssel!!!
Az edzés tervezgetése elkezdődött, de valahol megakadt illetve el sem kezdőtött.
Jól emlékszel, de talán emlékszel arra is hogy amikor az edzés szóba került mindenki azt mondta hogy, persze persze kell edzés, de az örömfoci a királyság... Sajnos 5-en, 6 félét szerettek volna, és így nagyon nem megy a dolog...
Bercy írta:"Van értelme a folytatásnak... "
Örülök hogy így látod (mert én is így gondolom), ám számomra csapatkapitányként már nincs.
Nem tudom sem motiválni sem feltüzelni a Csapattagokat, s ha megtekinted az előző néhány hsz-t Te is láthatod itt az ideje új csk-t választania a Csapatnak, máskülönben széthullik...
Kár lenne érte.
Talán a B Csapat kapitányi posztját elvállalom (persze csak ha demokratikus szavazás útján megválasztanak).
Ott nincs akkora nyomás... :wink:
Bercy írta:"...de sajnos kegyetlen döntéseket kell hozni a CSAPAT ÉRDEKÉBEN :!: :!: :!: "
Mire gondolsz pontosan?
A legfontosabb döntést részemről már meghoztam.

Kedves Csapat :!:
A fentebb leírtakból jól láthatóan nem fárasztlak tovább benneteket a remekbeszabott "edzői utasításokkal" (pl. "rúgd már be bazdmeg..." vagy "nyerjük meg a meccset na..."), és hamarosan egy új, friss CSK-ja lészen kicsiny Csapatunknak, aki remélem fel tudja dobni a bandát, és újra elvezeti oda a HFCB-t ahol már járt...
Az életemben egy új fejezet kezdődik, hamarosan kilépek a munkahelyemről, és saját vállalkozásba kezdek, ami jóval több időt igényel majd annál minthogy megfelelően el tudjam látni a Csapat körüli teendőket.
A közel két év (2006. szeptember 27 rock&roll :!: )alatt amit - mint csk - a Csapatnál töltöttem volt jó is kezdetben, de az utóbbi időben már csak a gondok vannak, aminek őszintén szólva nem látom a megoldását, vagy egyszerűen csak gyenge vagyok meghozni bizonyos döntéseket amiről Bercy beszél (ám ha megtenném - vagyis inkább megtettem volna - nem sokan maradnánk/tunk volna :wink: ) értitek ugye...?
Szóval mint középpályás gyík nyomulok tovább a szombati bulikon, abban a csapatban amelyikbe beosztanak... :lol:


Ajánlom mindenki figyelmébe azt a néhány hozzászólást ami mostanában íródott (Büky-bá, Mehrlin, Boogess)...

:!: :!: :!: MINDÖRÖKKÉ BARCELONA :!: :!: :!:
Visca el Barça, visca Catalunya! Més que un club!
Boogess
Jugador del Barça
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2005.03.12. 17:52:42

2006.07.03. 15:20:03

Így van. Az eredménytelenség pedig elkeseredettséget szül, sajnos, és ugye ki akarna egy elkeseredett csapatban focizni? Épp ezért azt mondom, bár ugyan elég hülyén hangzik: nem a mentalitásunkat kéne az eredményhez (ami 0) igazítani, hanem épp fordítva. Ha már mi vagyunk a Magyar Barca, miért is ne a Barcáról vennénk jó példát? Egy csomó remek focista, akik marakodás nélkül teszik a dolgukat, szerintem ez utóbbiban, vagyis a kiváló csapategységben van a csapat sikerének a kulcsa, nem a tudásban. Persze az sem mellékes:) Amit pedig a Gabi (Czinger? Mehrl?:D) emelt ki, az is nagyon fontos: egy Barca nevű csapatban Barcások játsszanak, ez mindennél többet ér, legalábbis nekem. Szerintem itt van a gond, mindenkinek más a prioritása csapaton belül, sztem ez csak nagyon nehezen összeegyeztethető.
Bugeszfater 13 - HUNGARIAN F.C. BARCELONA
Avatar
Gábor
Jugador del Barça
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2005.03.30. 18:01:35

2006.07.03. 14:42:18

Pedig a legjobb tán az lenne, ha nem szólna az egész másról csak rengeteg sok örömről, kacagásról és jókedvről. Persze vegyítve egy kis focival...

A magas elvárások, a nagy győzelmi kényszer és a túlértékelése egy ilyen tornának az eredménytelenséghez vezet... Véleményem szerint...
Büky-bá
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2005.05.08. 18:18:25

2006.07.03. 14:41:49

Sziasztok

Szerintem kár buslakodnotok egy ilyen Torna miatt, ami szemmel láthatóan már nem arról szól, hogy a Szurkolók összejönnek és fociznak egy nagyot, hanem arról, hogy ki tud minél jobb játékosokat összeharácsolni.

Biztos vagyok benne, hogy jóformán mi vagyunk az egyetlen olyan csapat, akik tényleg csak szurkolókból áll, nálunk szinte senki se profi focista (Tisztelet a Kivételnek:D), csak amolyan hétvégi hobbi focisták vagyunk, akik hasonló érdeklődésüekkel barátkoznak :arrow: Barca.

Annak ellenére mondom ezt, hogy szerintem a társaság többsége igen tehetséges és az akarással sincs gond, de nem lehet olyanokkal versenyezni, akik 10 éves koruk óta heti 3 edzésen vettek részt.
Mert a nyakamat rá, hogy a Kupára előkerül pár ilyen srác a legtöbb csapatnál.

Szinte mi vagyunk ez egyetlen olyan csapat, akik mindig ugyanazzal a kerettel érkeznek. Ez nem gyanús nektek? Valószínűleg ha csak 2-3 focista srác megjelenne köztünk, akkor tényleg fellendülne az élet, de akkor vajon nem vesztené-e el az egész az értelmét?

Tényleg csak a győzelem számít,vagy a Csapat? Azaz Ti, akik immáron 1 (ha jól tudom :?: ) éve alkottok egy igazi Csapatot.

Biztosan remek érzés a magasba emelni azt a kupát, de megéri-e úgy nyerni, h azt nem Ti harcoltátok ki?

Üdv.
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2006.07.03. 12:39:02

Ja és azt még hozzáteszem, hogy kellennek friss új emberek, mert ez a keret így egyszerűen kevés és fásult!!!
Silvanus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:02:59
Tartózkodási hely: Budapest

2006.07.03. 12:37:33

Melkor írta:...ugyanezt a romát 2 hete 20-3-ra vertük ugyanazon a pályán....szal tényleg nem értem :(
Óriási tévedés! Mindössze 2-3 ember volt ugyan az! Teljesen más Roma ellen játszottunk, hogy többet ne mondjak: nem a Endreman volt a kapusuk, akiről tudjuk, hogy mire (nem) képes, hanem egy, a TORNA KAPUSA címet elnyerű fiatalember! A mezőnyben pedig legalább 3 teljesen új, igen ügyes arc... össze sem lehet hasonlítani.
Norbi jól mondta, a Milan ellen úszott el minden...
"Més Cuen un Club"
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2006.07.03. 12:34:10

gnorbert írta: Az örömficizás ezt eredményezi = semmit.

Nincs értelem a folytatásnak így...
Ha jól emlékszem akkor az örömfocizás nem volt egyenlő az edzéssel!!!
Az edzés tervezgetése elkezdődött, de valahol megakadt illetve el sem kezdőtött.
Az örömfocival pedig nem lehet egy ilyen tornát megnyerni!!!

Van értelme a folytatásnak, de sajnos kegyetlen döntéseket kell hozni a CSAPAT ÉRDEKÉBEN :!: :!: :!:
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2006.07.03. 12:31:18

Melkor írta:ugyanezt a romát 2 hete 20-3-ra vertük ugyanazon a pályán....szal tényleg nem értem :(
Hmmmm

Sztem NEM ugyanez a Roma volt!!!
Avatar
Melkor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1355
Csatlakozott: 2004.10.10. 16:16:41
Tartózkodási hely: Szigethalom

2006.07.03. 12:00:34

Nem értek veletek egyet. Szerintem az arzenal és a milán ellen a védekezéssel nem volt különösebb gond - az 1-2 kapott gól bőven belefér.
A roma ellen is inkább egyéni hibákból, mintsem a csapat védekezése miatt kaptunk gólokat - az pedig, hogy 2-0-nál kissé kinyíltunk, azon ne csodálkozzatok - gólokat kellett volna rúgni....
A gondot inkább a csapat támadójátékában látom (nem a csatárok! játékában) - nem volt meg a kellő kreativitás, nem voltak pontosak a felpasszok, a csatárok nem mozogtak a labda felé - sokszor megelőzték őket a védők, és kevés volt a mozgás...:(
Nem tudom mi lehet a gond - nem vagyunk elég jók, avagy nagyon görcsösek vagyunk, nem kellő koncentráltsággal játszunk?? stb... ugyanezt a romát 2 hete 20-3-ra vertük ugyanazon a pályán....szal tényleg nem értem :(
MELKOR 4 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
gnorbert
Capitá del Barça
Hozzászólások: 971
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:31:45

2006.07.03. 11:54:09

Hello HFCB!

Beégtünk megint.

Ne egymást basztassátok senki nem tett hozzá a dologhoz, mindenki alulmúlta önmagát (értsd MINDENKI béna volt - kapus, védelem, középpálya, támadók egyaránt), és mindehhez hozzájött még a Milan egy két játékosának elkövetett patkánysága is, ami ismét csak elborította az agyunkat (jogosan persze... de ez ugye kit érdekel...?).

Ez van.

Arsenal ellen győzelem - 3:1 ide
Milan ellen vereség - 2:1 oda
Roma ellen vereség - 4:1 oda

Az Arsenal gyenge napot fogott ki, a Milan szokásos görény stílusában nyomta, a Roma pedig friss, erős kerettel érkezett.

A Milan ellen ment el a továbbjutás.

Az örömficizás ezt eredményezi = semmit.

Nincs értelme a folytatásnak így...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gnorbert 2006.07.03. 12:52:25-kor.
Visca el Barça, visca Catalunya! Més que un club!
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2006.07.03. 09:59:03

Marci írta: Hihetetlen számomra hogy ennyire ragaszkodtok a posztokhoz.
Marci: az önkritika: Ha tudom magamról, hogy nem tudok cselezni nem megyek előre támadni!!!


És sajnos ez nem csak az én hibám csapaton belül. Sokan elhiszik magukról.......

Sajnos nálunk csak olyan sztárok játszanak akik ha védőposzton vannak akkor gólt is akarnak lőni.
Emlékezz vissza, hogy edzésen mennyi gólt lehet ebből kapni ( és ez csak kispálya), és ez jóval nagyobb pálya mint ahol játszani szoktunk.
És mint leírtam NEM AZ A BAJ HA EGY TÁMADÓ VÉDEKEZIK 3 EMBER ELLEN, HANEM, HOGY NINCS MELLETTE 1 VÉDŐ SEM
Avatar
Marci
Capitá del Barça
Hozzászólások: 828
Csatlakozott: 2005.09.16. 20:19:45
Tartózkodási hely: /home/marci

2006.07.03. 09:21:49

Az egész csapat védekezésére és támadójátékára szükség van. Amikor egy védő olyan helyzetbe kerül és megy, megzavarhatja a másik csapatot, az menjen is előre, ugyanakkor a támadónak figyelnie kell hátra. Néha váltsanak helyet egy ameddig a helyzet úgy kívánja.
Most kiragadtál egy konkrét példát amikor egy egyéni hibából lekontráztak, de Zsolti valahogy meg szokta tudni valósítani amiről beszélek. Ő együtt él a játékkal és hátramegy ha kell. Ahogy mondjuk Mucska Zoli is. És ez nem a technikai tudáson múlik és annyira nem is a futómennyiségen, főleg amikor több cserénk is van.
Ha nincs mozgás az úgy jön ki mint a róma ellen, egyszerűen meghalt a támadójáték.
A jövőben is arra bíztatok mindenkit hogy bátran mozogjon.
Hihetetlen számomra hogy ennyire ragaszkodtok a posztokhoz.
Marci 3 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
Marci
Capitá del Barça
Hozzászólások: 828
Csatlakozott: 2005.09.16. 20:19:45
Tartózkodási hely: /home/marci

2006.07.03. 09:14:49

Én is leírtam hogy nem rajta múlt.
Ott helyben is megmondtam neki.
Arról írtam csak, hogy beszólt. Aztán kaptam egy személyeskedést kontrának.
Talán ha kevésbe reagálom túl még igazat is adtok. Na mind1.
Marci 3 - Hungarian F.C. Barcelona
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2006.07.03. 09:00:40

Marci írta:
Magamba néztem már az előző hozzászólásomban is. Az én és a bátyám egyéni hibáimból kaptunk kia róma ellen gyakorlatilag. Meg mert nem tudunk gólt lőni.
4 gólt kaptunk: Védőnként 1-et!

Marci írta:
A másik, amitől már falra mászok, az az, amikor elkezdtek sírni, ha felcserélődnek a posztok átmenetileg. "Miért a Zsolti van hátul?"
MERT Ő LEGALÁBB PRÓBÁL MOZOGNI!! Meg az is akivel cserél. Variáció a támadójátékban. Annyira nem bonyolult. Igazán leszokhatnátok arról hogy annyira szigorúan vegyétek a posztokat.
Javaslom nézd végig a meccsről készült dvd-t. Szőrnyü volt azt látni, hogy Mucska Gábor védekezett 3 támadó ellen!!!
Igenis komolyan kell venni a posztokat, mert senki nem egy futógép ebben a csapatban és sajnos mikor a védők előremennek az oldalvonalon a kapuig teljesen feleslegesen, akkor az ellenfél persze, hogy lekontráz minket. És tudod nem az a baj, hogy csak Gábor állt hátul, hanem az, hogy védő a közelében sem volt!!!!!!!!

A támadószekció sem tudott sokmindent elérni, velük is voltak hibák aláírom, de elsősorban én a védelemmel foglalkozom, mert én is ott játszom, de sajnos nem tudok sok pozitív dolgot felsorolni a hétvégi védőmunkánkról.

És ha a csapat védekezése csak a védőknél kezdődik akkor semmi szükség nincs a Te támadó játékodra, mert sajnos egy védő nem tudja megoldani hátul a feladatát ha 3-an jönnek rá.
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2006.07.03. 08:48:56

Marci írta:Ha fizetik a focimat, ha olyan gólt kapok amilyet, én csendben maradtam volna, és nem kezdek el pofázni. Főleg ha csak vendégkapus vagyok.
Ja és emellett is rosszul védett.
Béna voltam a roma ellen, ott a védők egyéni hibái miatt kaptunk ki, és kivételesen nem csak azért, mert képtelen vagyunk gólt lőni elől. visszagondolva be kellett volna csúsznom hátha eltöröm sign lábát.
A milán meccset hozhattuk volna. Ott valamiért még több kreativitás volt, és a védekezés is jobban ment.
Bartos Pali hazajöhetne...
Ja és valamiért nem hajtottunk, nem futottunk feleannyit se mint kellett volna.
Marci!

Tomi nem védett rosszabbul, mint ahogy Te, Én, stb, stb játszott szombaton.
De az, hogy nekiállsz itt fikázni embereket egy zárt fórumon az nem túl tiszta részemre!
Miért nem ott a helyszínen rendezted a problémádat Silvával vagy Tomival??? (egyébként lett volna sok értelme)
Mint említettem NEM a kapuson mentek el a meccsek, hanem azon amit Czinger Gábor is leírt, hogy egyszerűen mi háborúként fogjuk fel a tornát és emiatt nem bírunk görcs nélkül játszani, mert hajt egy kényszer, hogy nekünk itt mindenképp nyerni kell.
Avatar
Marci
Capitá del Barça
Hozzászólások: 828
Csatlakozott: 2005.09.16. 20:19:45
Tartózkodási hely: /home/marci

2006.07.01. 23:24:26

Gábor no.:2 írta:Úgylátom nem lett sikeres ez a torna sem. Sajnálom, hogy így alakult.
Kényes dolgokat olvasgatok itt, nemhiszem, hogy sok jóra vezet. Sztem nem kellene ezt olyan halál komolyan venni. Az a baj , hogy ez már nem egy kis laza szurkolói tornáról szól, hanem vmi háborúról és csak a győzelemről. Tiszta görcsölés az egész!! Sokkal jobbak vagytok/unk, mint amiket játszotok/unk...nem értem miért kell ennyire görcsölni, zsörtölődni!? Aztán mikor meg ott a meccs, a csapat alul teljesít.
Igaz.
Marci 3 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
Gábor no.:2
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2005.05.08. 21:39:28

2006.07.01. 23:20:30

Úgylátom nem lett sikeres ez a torna sem. Sajnálom, hogy így alakult.
Kényes dolgokat olvasgatok itt, nemhiszem, hogy sok jóra vezet. Sztem nem kellene ezt olyan halál komolyan venni. Az a baj , hogy ez már nem egy kis laza szurkolói tornáról szól, hanem vmi háborúról és csak a győzelemről. Tiszta görcsölés az egész!! Sokkal jobbak vagytok/unk, mint amiket játszotok/unk...nem értem miért kell ennyire görcsölni, zsörtölődni!? Aztán mikor meg ott a meccs, a csapat alul teljesít.
Lezárt