Bojan Krkic

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.11. 20:36:42

Megbántam-e hogy elhagytam a Barcát? Soha, soha nem bántam meg hogy távoztam. Néhány évvel ezelőtt nem tudtam volna elképzelni, hogy egy másik csapatban játsszak. Már kilenc éves koromban a Barcelona tagja voltam, végigjártam az ifjúsági akadémiájukat, és közel 12 évet töltöttem a világ egyik legjobb csapatánál. Azt hittem, hogy örökre a Barcelonában fogok játszani. De aztán Olaszországba igazoltam, és szeretném megköszönni az égieknek hogy ez megtörténhetett velem.

Forrás: http://www.acmilan.hu/2012/09/11/bojan- ... ezszamrol/
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.08.28. 21:36:58

Kívánom neki, hogy legyen sikeres a Milannál. Egyébként én sem tartom nagyra őt. Nálunk még kiegészítőembernek is kevés lenne.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.28. 21:35:30

Meglepő hír, hogy a Milanba megy, személy szerint továbbra is szurkolok neki, hogy valahogy visszakapaszkodjon hozzánk, Romanal sem tudott igazán kitűnni, hátha most a piros feketéknél (ha meg ott sem nem baj, legalább azt jelenti, hogy a Milan marad gyenge :twisted: ) csak vele kapcsolatban már tényleg túl sok a hátha.....
Kép
Kép
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.08.28. 19:48:05

Alcantara írta:Nem fog élni az eséllyel, mert könnyűnek fog találtatni. Egy alapvetően gyenge csapatba igazol, ahol normális keret nincs kialakítva, minden a spóroláshoz lett a nyáron igazítva. Sajnos a nyakunkon marad, ki lehet érte dobni jövőre sok millió eurót. Ne legyen igazam.
Az a pénz amit visszafizetünk érte biztos hogy bele van kalkulálva a következő évi büdzsébe. Nem ér senkit váratlanul. Még így is pozitív mérleggel jövünk ki ebből az üzletből.
Egyébként szerintem sem fog "megfelelni", ezen a szinten biztosan nem.
De akkor sincs semmi. Azok csalódottak lehetnek akik azt hitték nagy spíler lesz. Egyébként meg ki ne szeretne közülünk "kis/közép" csapatba játszani euró milliókért? :) Mégsem a futószalag mellett kell állnia napi 8-10 órában.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2012.08.28. 19:42:03

Nem fog élni az eséllyel, mert könnyűnek fog találtatni. Egy alapvetően gyenge csapatba igazol, ahol normális keret nincs kialakítva, minden a spóroláshoz lett a nyáron igazítva. Sajnos a nyakunkon marad, ki lehet érte dobni jövőre sok millió eurót. Ne legyen igazam.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.08.28. 19:29:38

Cserélheted le a sigedet milánosra :lol:
"And my heart will leave you never."
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2012.08.28. 19:28:19

Isten éltessen!

Remélem végre beváltja a hozzá fűzött reményeket, habár kevés esély mutatkozik erre. Hajrá! :wink:
més que un club
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.08.28. 18:45:39

Ez szerintem az utolsó dobása, ha a Milan-ban se tud semmi különöset felmutatni, akkor eltűnik valami közép/kis csapatnál.

Szerintem egyébként így lesz. Sok esélyt kapott ő már az élettől, és nem tudott velük élni.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.08.28. 18:31:07

MichaaBee írta: A sport.es ráadásul továbbra is egyértelműbben írja szerintem, ott azt írja, hogy a Barcelonának vissza kell vennie Bojant a következő szezon végén. Üzletileg kb. úgy tudom elképzelni, ahogy az előbb már leírtam, és szerintem elég logikus és mindként fél (Milan, Roma) szempontjából érthető. Vagyis a Barca eladta Bojan játékjogát, de 2 év múlva kötelező neki visszavásárolni. Ergo a 2 év alatt Bojan ugyanúgy a Roma játékosa és kölcsönadhatják, ha úgy van kedvük, de a 2 év lejártával vagy leperkálnak ide 28 milliót vagy tartják a markukat a 13-ukért, amit a megköttetett szerződés értelmében ki kell csengetnünk.
Így történt, hisz mi a Romának nem kölcsön adtuk, hanem eladtuk, épp ezért ők kölcsönadhatják. A cikk pedig írja, h mindkét csapatnak az lenne a jó, ha jól menne Bojannak. Talán azért, hátha megveszi a Milan normális áron vagy más csapat, miután mi visszavettük a Romából, mert ugye oda tuti nem kell majd. Na most, a Milannak nem szokása fizetni játékosért, ezért sztem máshova kell majd elpasszolni. Hogy milyen áron, az a milánói szereplésétől függ. Úgyh hajrá! :D

Szerk.: kurdt :D
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.08.28. 18:27:00

Én annyira hülye vagyok! Teljesen kiment a fejemből, hogy tavaly Bojant nem kölcsön, hanem ELADTUK!
Csak a beépített kötelező visszavásárlás miatt maradt meg úgy bennem, hogy kölcsön.

Persze, minden tiszta! Bojan a Roma játékosa, a Roma kölcsönadta a Milannak, de jövőre jön vissza, aztán valószínűleg kereshetjük neki a csapatot...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2012.08.28. 18:22:53

recrea írta:
kurdt írta:Én simán el tudom képzelni, hogy a Roma keretében nem volt hely Bojannak (=nem volt szükség rá), és ezért felbontották a kölcsönszerződést. Tudták, hogy buknak 12 millát a dolgon, de nem érdekelte őket, meg akartak szabadulni Bojantól. Mi pedig kötöttünk egy tök normális kölcsönszerződést a Milannal (valami baráti opció azért lehetett volna benne).

De tényleg nagyon zavaros...
Ugyanezt akartam írni. Az tuti, h mi nem vettük vissza (minek tettük volna) és az is, h a Roma nem adhatja kölcsön, ill. h nem szállt át a Milanra a római opció. Szerk.: bár a cikkből ez utóbbi jön le nekem.

Mondjuk így elég jól jártunk, mert ez alapján 12 misit nyertünk és még Bojan is a miénk, plusz a Milan is tejel a kölcsönért. Elég utópisztikus gondolat :P
Kizárt. :) Kurdt, gondolj bele, van egy kocsid, amit vettél 12 milláért és visszavesznek tőled 13-ért, Neked közben csak állnod kell az évi 2 millás fenntartási költségét. Tegyük fel, hogy túl sok kocsid van és meg akarsz egytől szabadulni. Szerintem találsz helyet a garázsban és fizetsz még egy év 2 milla fenntartási költséget azért, hogy 13-at adjanak utána. Ergo nem fogsz 11 milliótól csak úgy elköszönni, mert nem akarod hogy szegény Porsche a garázsban álljon...

A sport.es ráadásul továbbra is egyértelműbben írja szerintem, ott azt írja, hogy a Barcelonának vissza kell vennie Bojant a következő szezon végén. Üzletileg kb. úgy tudom elképzelni, ahogy az előbb már leírtam, és szerintem elég logikus és mindként fél (Milan, Roma) szempontjából érthető. Vagyis a Barca eladta Bojan játékjogát, de 2 év múlva kötelező neki visszavásárolni. Ergo a 2 év alatt Bojan ugyanúgy a Roma játékosa és kölcsönadhatják, ha úgy van kedvük, de a 2 év lejártával vagy leperkálnak ide 28 milliót vagy tartják a markukat a 13-ukért, amit a megköttetett szerződés értelmében ki kell csengetnünk.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.08.28. 18:14:23

Na a nagy csodagyerek...Semmivel nem jobb, mint Dos Santos...Innestől kezdve csak lefelé van...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.08.28. 18:12:15

kurdt írta:Én simán el tudom képzelni, hogy a Roma keretében nem volt hely Bojannak (=nem volt szükség rá), és ezért felbontották a kölcsönszerződést. Tudták, hogy buknak 12 millát a dolgon, de nem érdekelte őket, meg akartak szabadulni Bojantól. Mi pedig kötöttünk egy tök normális kölcsönszerződést a Milannal (valami baráti opció azért lehetett volna benne).

De tényleg nagyon zavaros...
Ugyanezt akartam írni. Az tuti, h mi nem vettük vissza (minek tettük volna) és az is, h a Roma nem adhatja kölcsön, ill. h nem szállt át a Milanra a római opció. Szerk.: bár a cikkből ez utóbbi jön le nekem.

Mondjuk így elég jól jártunk, mert ez alapján 12 misit nyertünk és még Bojan is a miénk, plusz a Milan is tejel a kölcsönért. Elég utópisztikus gondolat :P
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.08.28. 18:05:41

laci18 írta:
Capon írta:Ezt a Bojanos dolgot most nem értem.
Most még mindig vissza kell fizetnünk a Romának az érte kapott pénzt vagy sem? Mert a főoldalon lévő cikkben azt írják, hogy: "kötelező visszavásárlási opcióval adta el a Barcelona tavaly a Romának két évre, ami azt jelenti, hogy a következő nyáron a játékost kötelezően vissza kellett volna vásárolnia a Barçának. Ez már nem fog bekövetkezni, mert a támadó most a Milanban próbál szerencsét".
Most akkor már nem kell visszavásárolunk vagy csak 1 évvel eltolódik az egész?
Egyébként az ilyen Tello, Cuenca stb. gyerekek ugyanerre a sorsra fognak jutni, már láttunk erre példát (Dos Santos, Assulin, Roumeu stb.), hogy a nálunk teheséges máshol egy karéj sz@r.... ez azért érdekes...
Utóbbi játékosok tudtommal egy darab tétmeccsen nem léptek pályára, előbbiek pedig....Tello pl. a két bajnoki meccsen kezdő volt, meg ne lepődjünk majd a játékpercein, mert láthatóan Tito kedveli.

A másik, attól, h valaki (nálunk) tehetséges, még nem feltétlenül lesz belőle élvonalbeli focista sem nálunk, sem másnál.

Egyébként számomra érthetetlen Roumeu mellőzése. Ezt elmagyarázhatná nekem valaki egy másik helyen.

Krkic minden gólrekordot megdöntött a korosztályos csapatoknál, nem tudok másképp fogalmazni: megállt 17 évesen a fejlődésben, minden téren.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.08.28. 18:04:37

Én simán el tudom képzelni, hogy a Roma keretében nem volt hely Bojannak (=nem volt szükség rá), és ezért felbontották a kölcsönszerződést. Tudták, hogy buknak 12 millát a dolgon, de nem érdekelte őket, meg akartak szabadulni Bojantól. Mi pedig kötöttünk egy tök normális kölcsönszerződést a Milannal (valami baráti opció azért lehetett volna benne).

De tényleg nagyon zavaros...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2012.08.28. 17:56:08

Elég ellentmondásos a cikk, először "nem kell már visszavásárolni", majd pár sorral lejjebb "még mindig a Barcelona játékosa papíron".

Valaki tisztázhatná a dolgot. :)

Utánanéztem sport.es-en is, ott azt vettem ki a szövegből, hogy a szezon végén vissza kell vásárolnunk.

Amit Barcaman írt, az számunkra előnyös lenne, de kizártnak tartom, hogy így legyen. A Roma tuti nem mondott le 13 millió euróról azért, hogy ne kelljen Bojan 1 évi fizetését állni.

A saját elképzelésem az eset rövid tanulmányozása után az, hogy Bojant eladtuk a Romának 12-ért és 2 szezon múlva kötelezően vissza kell vásárolnunk 13-ért. De 2 évig a játékjoga a Romáé és kölcsönadogathatják, ha nekik úgy tetszik. Tehát szerintem ez a Milan-féle kölcsön biznisz a mi szempontunkból nem befolyásol semmit.

De ha valaki tud biztosabbat, akkor még mindig tisztázhatja, ahogy írtam az elején. :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.08.28. 17:46:51

Én úgy értelmezem, hogy a Roma végleg túl adott rajta vissza nekünk anélkül, hogy visszavásárlási opciót kellett volna fizetnünk, majd kölcsön adtuk 1 évre a Milánnak, ahonnan 1 év után szimplán visszatér ide. Legalábbis szvsz valami ilyesmi. :) Mindenesetre nem hiszem, hogy a Milánban jobb teljesítményt tudna nyújtani, de azért szurkolok neki.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
laci18
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2005.07.14. 10:29:56
Tartózkodási hely: Bp

2012.08.28. 17:19:31

Capon írta:Ezt a Bojanos dolgot most nem értem.
Most még mindig vissza kell fizetnünk a Romának az érte kapott pénzt vagy sem? Mert a főoldalon lévő cikkben azt írják, hogy: "kötelező visszavásárlási opcióval adta el a Barcelona tavaly a Romának két évre, ami azt jelenti, hogy a következő nyáron a játékost kötelezően vissza kellett volna vásárolnia a Barçának. Ez már nem fog bekövetkezni, mert a támadó most a Milanban próbál szerencsét".
Most akkor már nem kell visszavásárolunk vagy csak 1 évvel eltolódik az egész?
Nekem is ez lenne a kérdésem, mivel nekem se jött le tisztán a cikkből, hogy akkor most mi is van?!
Egyébként az ilyen Tello, Cuenca stb. gyerekek ugyanerre a sorsra fognak jutni, már láttunk erre példát (Dos Santos, Assulin, Roumeu stb.), hogy a nálunk teheséges máshol egy karéj sz@r.... ez azért érdekes...
Barca 4ever
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.08.28. 17:11:35

Ezt a Bojanos dolgot most nem értem.
Most még mindig vissza kell fizetnünk a Romának az érte kapott pénzt vagy sem? Mert a főoldalon lévő cikkben azt írják, hogy: "kötelező visszavásárlási opcióval adta el a Barcelona tavaly a Romának két évre, ami azt jelenti, hogy a következő nyáron a játékost kötelezően vissza kellett volna vásárolnia a Barçának. Ez már nem fog bekövetkezni, mert a támadó most a Milanban próbál szerencsét".
Most akkor már nem kell visszavásárolunk vagy csak 1 évvel eltolódik az egész??

szerk.:
"A gyakorlatban sok minden nem változik. Bojan továbbra is a Barcelona játékosa marad, ám a Milanban fog játszani a soron következő évben."
Ebből meg arra lehet következtetni, hogy a Roma tovább adta kölcsönbe és ha a Milan nem veszi meg akkor mi ugyan úgy szezon lejártával visszafizetjük a Romanak a pénzt és visszakerül Bojan hozzánk.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Capon 2012.08.28. 17:31:46-kor.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2012.08.28. 14:41:23

Erxy írta:Kölcsönbe menne a Milanhoz. :)
Na, ezen nem lepődnék meg!! Tipikus Milan biznisz! Eladni drágán áron felül, vásárolni ingyen!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2012.08.28. 13:40:55

Kölcsönbe menne a Milanhoz. :)
Kép
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.08.28. 13:32:45

Erxy írta:Bojan nagyon közel áll ahhoz, hogy az AS Romától az AC Milan-hoz kerüljön! Galliani úgy nyilatkozott, hogy akár még ma lezárulhat a transzfer.
És abból a Barça akkor ebből mennyi pénzt lát? Hiszen Bojan még papíron is a mi játékosunk tudtommal. Ugye alapesetben 28 millió euró lenne a kivásárlási ára, de ez természetesen esélytelen.
Ettől függetlenül a Romának és Barcelonának is pénzt kéne látnia a transzferből, ennél fogva kicsi esélyt látok arra, hogy ez tényleg megtörténik.
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2012.08.28. 12:55:45

Erxy írta:Bojan nagyon közel áll ahhoz, hogy az AS Romától az AC Milan-hoz kerüljön! Galliani úgy nyilatkozott, hogy akár még ma lezárulhat a transzfer.

Nem tudom mi az igazság ebben, de a Milan nem az a csapat, amelyik pénzt szeret kiadni játékosért! Jó lenne, ha megoldódna Bojan ügye, mert soha nem lesz Barca szintű játékos. Sajnos a tehetség nem minden! Sok sikert kívánnék számára, de egyetlen esélyt nem érdemel itt többet.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.08.28. 12:23:16

Erxy írta:Bojan nagyon közel áll ahhoz, hogy az AS Romától az AC Milan-hoz kerüljön! Galliani úgy nyilatkozott, hogy akár még ma lezárulhat a transzfer.
Ugye véglegesen megy oda és nem kölcsön? Lehet nem szép dolog, de én mindenképpen annak örülnék, ha már nem térne ide vissza és nem kéne bajlódni vele. Ha jövőre visszatérne, akkor összességében bagóért tudnánk túladni rajt. Az eredetileg 12 millió, amit kaptunk érte az meg rendkívül jó ár. Pár éve ha megkérdeznek bárkit, hogy kik a legnagyobb tehetségek a csatárok közül, akkor szinte mind Bojant és Patot mondják. Ahhoz képest sztem egyik sem jutott oda, ahova várták és ha igaz a hír, akkor előfordulhat, hogy még együtt is játszhatnak.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2012.08.28. 12:16:31

Bojan nagyon közel áll ahhoz, hogy az AS Romától az AC Milan-hoz kerüljön! Galliani úgy nyilatkozott, hogy akár még ma lezárulhat a transzfer.
Kép
Lezárt