Eric Abidal

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.09.15. 22:27:53

És akkor magyarul is:

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... at-2279963" target="_blank

Kommentár nélkül.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2013.09.15. 21:30:23

Abidal: "My relation with Alves is more than a friendship. He's a great person. He offered me to donate his liver."
Abidal: "Twisted quote about not getting paid? Barcelona's statement was correct, I don't have a problem with anyone at the club."
Abidal: "Guardiola wanted me at Bayern, but their board didn't want to take the risk because of medical reasons."

Tisztázta a fizetéses félreértést, az viszont érdekes, hogy a Bayern (sem?) vállalta a kockázatot..
Alves pedig =D>
Kép
Avatar
Dr.Dre
Capitá del Barça
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.08.23. 17:04:58
Tartózkodási hely: Szerbia,Vajdaság (Szaján)

2013.09.11. 23:05:22

Isten éltessen Abi! :)
Kép

Titi - The Legend!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.09.08. 08:59:40

Guardiolával is volt utólagos "anyázás", most Abidallal. Ezek is azt mutatják, hogy nem a legideálisabban váltak el útjaik. A Rosell-érában nem ez az első. Emlékezhetünk, hogy Rosell kinevezését követően az volt a legelsó feladat, hogy elvegye Cruyff tiszteletbeli elnöki címét. Sosem bánik megfelelően volt alkalmazottjaival és valahogy ez mindig a médiával együtt nagy publicitást kap. Az Abidal-ügy is komoly ellentéteket hordoz magában és az egyszeri szurkoló nem tudja kinek higgyen.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.07. 14:59:23

Szerintem a média megint szépen bekavart itt... Emellett viszont továbbra is érthetetlen a döntés a távozása mellett, de már kár sírni :(
Kép
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2013.09.07. 11:55:15

Subinho írta: Vagyis nem bontották fel a szerződését és közös megegyezéssel megalkudtak egy összegben, amit kapott a betegsége alatt és amikor újra edzésbe állt, megkapta a szerződés szerinti bérét.

Szóval ezzel nincs semmi probléma... Miért is kellett volna megkapnia a teljes bérét? Valószínű azért mond mást Abi most, mert elmagyarázták neki, hogy öreg, itt az aláírásod, úgyhogy te is belemntél ebbe, úgyhogy nem kéne ugrálni!!!
Abi nem mond mást. Azt állította, h nem kapta meg a bérét, ami így is van, hisz közös megegyezéssel szüneteltették a szerződését. Más kérdés, h azért vmi közösen megállapított -nyilván a fizetésénél sokkal kisebb- összeget kapott, de nem a fizetését (hisz az a szünetelő szerződés miatt nem is volt neki a betegsége alatt).
Nekem amúgy nem is úgy jött le, h Abi ezt szemrehányásként nyilatkozza, inkább csak ezzel támasztotta alá, h nem pénz kérdés volt, h nem hosszabbítottak vele, hisz a betegsége esetleges kiújulásakor nyilván megint működhetett volna ez a megoldás, azaz a klub anyagilag csak minimálisan bukott volna.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.09.07. 10:35:43

Szóval ezzel nincs semmi probléma... Miért is kellett volna megkapnia a teljes bérét? Valószínű azért mond mást Abi most, mert elmagyarázták neki, hogy öreg, itt az aláírásod, úgyhogy te is belemntél ebbe, úgyhogy nem kéne ugrálni!!!
Viszont én még ilyenről nem hallottam... Hogy ha egy játékos lesérül, akkor rögtön futnak oda, hogy szerződés kiegészítést aláírjanak vele, hogy kevesebb lóvét kelljen utalni neki.
Másrészt meg nem mintha Abidal lett volna a legjobban kereső játékos, hogy annyira megterhelte volna a kasszát.

Másik oldalról meg azt nem értem, ha egy Abidal fizetésén(mennyit keresett? 5misi?) leállnak ....-ni, akkor miért dobálják el David Villa-kat 2,7millióért, illetve többeket ingyen...? Ezt egyszerűen nem fogom fel.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.07. 10:27:01

Nagyon egyszerű ez a dolog és nem kell túlreagálni:

"Ezen időszak alatt végig megkapta Eric Abidal azokat az összegeket, amikben megegyeztünk vele, illetve egyezség született arról is a játékossal, hogy ha bekapcsolódik ismét az első csapat munkájába, úgy megkapja a fizetésének arányos részét."

Vagyis nem bontották fel a szerződését és közös megegyezéssel megalkudtak egy összegben, amit kapott a betegsége alatt és amikor újra edzésbe állt, megkapta a szerződés szerinti bérét.

Kérdezem én, ha elmész a munkahelyedről tartós táppénzre, pl. betegség, műtét, szülés, stb. akkor mennyi pénzt is kapsz???

Szóval ezzel nincs semmi probléma... Miért is kellett volna megkapnia a teljes bérét? Valószínű azért mond mást Abi most, mert elmagyarázták neki, hogy öreg, itt az aláírásod, úgyhogy te is belemntél ebbe, úgyhogy nem kéne ugrálni!!!

Ezt ne keverjük már bele a "Több mint egy klub"-ba... Ez nem az!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.06. 23:21:17

connor írta: Nálam egyébként jobban kiveri a biztosítékot az, hogy Abidal durván 3 hónap után kezd el pampogni. Ha ennyire gondja volt a fizetéssel, vezetőséggel, stb. akkor miért nem tálalt ki amikor elment? Vagy utólag könnyebb mocskolódni? ... gáz az egész. :roll:
Ez nekem is elég furcsa. Miután kiderült hogy nem hosszabbítanak vele, volt több interjú is vele, akkor viszont semmi ilyet nem említett. nem értem, hogy hónapok után miért kell visszólogatni, pláne úgy hogy a pályafutása legszebb és legsikeresebb idejét itt töltötte.
Forca Barca!!!!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.09.06. 22:56:32

connor írta:Sokan dobálóznak azzal, a marhasággal, hogy több, mint egy klub. A "Futbol Club Barcelona" névben sehol sem találni olyat ami arra utalna, hogy pl. alapítvány vagy jótékonysági szervezte vagyunk...
Az igazoláspolitika ellenben (sajnos) ezt csak alátámasztja az összes röhejes üzlettel, amit sikerült megkötni. Értem ezalatt az eladásokat.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.09.06. 22:33:10

Sokan dobálóznak azzal, a marhasággal, hogy több, mint egy klub. A "Futbol Club Barcelona" névben sehol sem találni olyat ami arra utalna, hogy pl. alapítvány vagy jótékonysági szervezte vagyunk...
Nálam egyébként jobban kiveri a biztosítékot az, hogy Abidal durván 3 hónap után kezd el pampogni. Ha ennyire gondja volt a fizetéssel, vezetőséggel, stb. akkor miért nem tálalt ki amikor elment? Vagy utólag könnyebb mocskolódni? ... gáz az egész. :roll:
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2013.09.06. 22:11:39

Kapott-e fizetést vagy sem...Elég sokan dobálóztok ezzel, hát de ha több, mint egy klub indokkal.Azok kicsit olvassanak utána, hogy pontosan mit takar ez a kifejezés és miért lett vezérmondata a klubnak. A katalán filozófiáért maradt ez a mondat, nem pedig szerződésbontásért...
Kép
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2013.09.06. 19:28:51

Én nem értem meg a Klubot és nem is tudok mentséget a tettükre. Elküldtek egy példaképet, aki visszajött egy halálos betegségből, fél évet küzdött, hogy újra a keretbe kerüljön. Tavasszal kapott pár percet és nem lógott ki negatív irányban a hosszú kihagyása ellenére sem. Elküldésekor Tito letagadta, hogy köze lenne a dologhoz, ami elég érdekes, mert Rosell mindig azt állította, hogy az edző dönt a játékoskeretről.

Crujff, Pep, Abidal. Azért elgondolkodtató, ahogy Alves néma tiltakozása a 22-es mezzel is.
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2013.09.06. 17:27:39

A klub már cáfolt is és várják a magyarázatot.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.09.06. 16:20:50

Azért az kicsit furcsa, hogy ilyen előfordulhat, hogy nem a teljes fizetést kapja, ha sérült. Ez vagy nem történhet meg (mert egyoldalú szerződésmódosítás vagy éppenséggel szerződésszegés), vagy a szerződésében szerepel így, ez esetben viszont magára vessen. Illetve ha jól tudom, a klubok szoktak olyan biztosításokat kötni, hogy ha egy játékos megsérül, akkor a biztosító állja a fizetését. Ez esetben igaza van Abidalnak, a klubtól tényleg egy fityinget sem kapott, csak abban a kontextusban, ahogy ő mondta, ez kicsit másként hangzott.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.06. 16:06:28

Varatrix írta:
Tobias88 írta:Én úgy tudtam, hogy kapja a fizetése egy részét továbbra is. Most vagy a játékos nem mond igazat sértődöttségből, vagy a klub.
Dettó! Azért megrendül a hitem a klubba ha ez igaz!

Ezt már úgysem tudjuk meg, de azért azt furcsállom, hogy csak most pattant ki ez az ügy. Én Abit iszonyatosan szerettem és most sincs ez másképp. Kivételes labdarúgónak és embernek tartom, viszont elég nagy sértődöttséget és ellenszenvet érzek az irányából. Rossellék abszolut nem a szívem csücskei és néhány húzásuktól hányni tudnék, de szerintem ez most nem az ő saruk. A fizetése biztosan nem vitte volna csődbe a klubot, főleg úgy hogy a felajánlott állásért is tejelni kellett volna. Én inkább olyanra tudok gondolni, hogy Tito megmondta neki, hogy kevés játéklehetőséget tud biztosítani neki, főleg úgy, hogy akkoriban még kilátásban volt egy védő érkezése, a bal oldalon pedig ott volt Alba és Adriano. abi pedig gondolom rendszeres játéklehetőséget szeretett volna, amit Tito tudott megígérni neki. Ne értsetek félre, én nem a vezetőséget vagy Titot akarom védeni, de ne egyetlen szemszögből nézzük a dolgokat.
Ha maradt volna, a fél fórum meg azért lenne felháborodva, hogy mi lesz így Bartraval vagy ha jön mondjuk Luiz pláne azért ment volna sírás. A baloson pedig amúgy is telítve vagyunk.
Persze én is szerettem volna ha marad, és ki tudja, lehet hogy Tatanak kellene, de ezt már nem tudjuk meg.
Viszont azt nem tartom szimpatikusnak, hogy elég sokat kapott a klubtól és most itt üzenget.
Forca Barca!!!!
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2013.09.06. 16:03:00

krosz31 írta:azért ne legyünk már ennyire ellenszenvesek a csapatunkkal...teljesen meg lehet érteni őket, ha igaz ,hogy még valami állást is ajánlottak fel akkor meg tényleg több mint egy klub...sportszakmailag nehéz dolog egy 2x RÁKKAL műtött labdarúgót játszatni,szerintem meg lehet ezt érteni ,hogy féltik/féltették....
Zidane is kapott állást a Real-nál...pedig nem mes que un club..
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.09.06. 15:45:38

Mindkét félt megértem. Abidalt azért, mert valamilyen szinten nem törődött vele a csapat, holott egy beteg embert illene támogatni. A klubot azért, mert volt egy játékosa, aki nem játszott hosszú ideig, így nem adtak neki olyan pénzt, amit játszó játékosként kapna.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.09.06. 15:42:10

Tobias88 írta:Én úgy tudtam, hogy kapja a fizetése egy részét továbbra is. Most vagy a játékos nem mond igazat sértődöttségből, vagy a klub.
Dettó! Azért megrendül a hitem a klubba ha ez igaz!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2013.09.06. 15:29:59

Én úgy tudtam, hogy kapja a fizetése egy részét továbbra is. Most vagy a játékos nem mond igazat sértődöttségből, vagy a klub.
94:39 6 - 1
Unicef
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.14. 17:21:16

2013.09.06. 14:54:56

Én ezt a döntést soha nem fogom megérteni. Valószínűleg profi orvosok vették körül és ha veszélyesnek ítélték volna meg a további játékát nem kap zöld utat. Ha igaz amit nyilatkozott, akkor meg végképp érthetetlen milyen kockázat lett volna vele. Újabb betegség esetén újfent nem kapott volna fizetést. Mivel nem igazoltunk védőt, hatványozottan rossz lépésnek tartom.
Avatar
krosz31
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.11.04. 13:08:01
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2013.09.06. 14:43:12

azért ne legyünk már ennyire ellenszenvesek a csapatunkkal...teljesen meg lehet érteni őket, ha igaz ,hogy még valami állást is ajánlottak fel akkor meg tényleg több mint egy klub...sportszakmailag nehéz dolog egy 2x RÁKKAL műtött labdarúgót játszatni,szerintem meg lehet ezt érteni ,hogy féltik/féltették....
Avatar
Dr.Dre
Capitá del Barça
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.08.23. 17:04:58
Tartózkodási hely: Szerbia,Vajdaság (Szaján)

2013.09.06. 14:05:29

Nem volt valami szép gesztus Abidal iránt, az biztos.
És ilyenkor eszembe jut,hogy "Més que un Club"...Ha tényleg több mint egy klub(mert több), akkor ezt a helyzetet sem így kellett volna megoldani.
Na de hát ez van, ők tudják.
Visca El Barca!
Kép

Titi - The Legend!
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4492
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2013.09.06. 13:34:56

Elképesztően sajnálom Abit. Sajnos ez így lesz az előrehaladtával, vannak dolgok amiket elég sokan tudnak, s mégsem beszélnek róla, néha el-el szólnak.. Ez az egész transzfer nem volt méltó a klubhoz. Hány olyan játékos volt, aki súlyos sérülésekkel bajlódott pl. Milito, és kitartott végig a klub mellette, támogatta, erre tessék..
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.09.06. 13:19:24

miihii írta:Pfejj, egy újabb szomorú adalék a mostanában egyre több minimum kétes ügylethez. Amennyire emlékszem a klub azt kommunikálta, h mindenben megkapta a támogatást és mekkora gáláns volt a vezetőség, h a betegsége alatt is kapta a pénzét, aztán tessék. Ez a Rosell éra elég sok hasonló furcsaságot tartogatott már eddig is és ezzel egy újabb kellemetlen adalék jött hozzá. Cinkes a pali...

Mondjuk kíváncsi lennék ténylegesen kinek milyen szerepe volt ebben az egész históriában. Tito mit tett hozzá a történethez, illetve h azt mennyire saját kútfőből...
Érdekes sztory. Sztem olyan hír nem volt sehol sem, ahol leírták volna, hogy kapott, vagy nem kapott fizetést. Mondjuk sztem Tata is megtartotta volna JDS példájából kiindulva. Nagy szükség lenne rá a védelem közepén, de mivel Tito nem számított, sajnos így alakult. Azt hiszem sokan visszacsinálnák ezt a sztoryt.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Lezárt