Tanulószoba

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Rivaldinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2071
Csatlakozott: 2005.05.21. 08:24:46
Tartózkodási hely: csúcson

2010.05.04. 13:03:58

Matekon könnyebbre számítottam... >95% ra számítottam, de most örülnék egy 92-90%-nak is...:S

(Azt tudni kell, h tesóm matek tanár, én emelt matekos, kül. matek versenyen elég jól küldtem, meg szeretem is, de ezt elbasztam... 1et elnéztem...:S)
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2010.05.04. 13:02:04

Igen, infó fakton vagyok...

Neked angolból nem volt osztályozó?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szajko 2010.05.04. 13:06:09-kor.
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.05.04. 12:56:00

szajko írta:Én 11.-es vagyok néztem az érvelős cuccot és előre látom, hogy az összehasonlítást fogom választani. :lol:

Érvelésnél ilyenről még nem is tanultam. Csak olyat, hogy pl:érvelj a telefon mellett vagy ellene...

Nekem 17.-én lesz előrehozott infó érettségi. Az szerintem tök könnyű. Osztályozó vizsgán a tavalyi érettségit írtuk meg és 94% lett. :wink:
Nekem csütörtökön lesz az angol és nagyon jól kellene h sikerüljön, remélem nem lesz szivatós és sikerülni fog a 97%

Egyébként te infó fakton vagy h osztályozóznod kellett infóból? Mert nekünk csak 10. volt.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2010.05.04. 12:42:11

Én 11.-es vagyok néztem az érvelős cuccot és előre látom, hogy az összehasonlítást fogom választani. :lol:

Érvelésnél ilyenről még nem is tanultam. Csak olyat, hogy pl:érvelj a telefon mellett vagy ellene...

Nekem 17.-én lesz előrehozott infó érettségi. Az szerintem tök könnyű. Osztályozó vizsgán a tavalyi érettségit írtuk meg és 94% lett. :wink:
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.05.04. 12:28:19

kurdt írta:Nem hiszem el, a matekkal is elég rendesen meg lettünk fingatva!
Ennyi koordinátageometriát vagy mit még életemben nem láttam.....
húú azt nagyon utáltam anno :oops:

egyébként a most érettségizők közül jön vki SZTE-re? :D
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.05.04. 12:25:51

kurdt írta:Nem hiszem el, a matekkal is elég rendesen meg lettünk fingatva!
Ennyi koordinátageometriát vagy mit még életemben nem láttam.....
Akk ez nekünk 11eseknek nem jó hír :? Mert akk nekünk könnyű lesz így nehéz lesz bekerülni azokra a helyekre ahova akarunk :?
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.05.04. 12:24:01

Nem hiszem el, a matekkal is elég rendesen meg lettünk fingatva!
Ennyi koordinátageometriát vagy mit még életemben nem láttam.....
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2010.05.04. 11:36:42

Shark írta:
Szandi írta:szerk: Létezik olyan, aki az összehasonlítót választotta? :D
Egyik osztálytársam. Utána mondták, h amikor az igazgató bement abba a terembe és járt körbe, nézte, h ki mit választott, mondta a csávónak, h "Na, Te vagy az első." :lol:
Én is az összehasonlítót írtam.

Matek meglesz 2-es 100%, de 3-asra is jó esélyeim vannak! :lol:
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.05.04. 11:31:00

Sziasztok!

Milyen volt a matek érettségi?

Hnpra a törihez sok sikert mindenkinek
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Shark
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2006.02.06. 09:40:13
Tartózkodási hely: Szombathely City
Kapcsolat:

2010.05.03. 17:22:56

Szandi írta:szerk: Létezik olyan, aki az összehasonlítót választotta? :D
Egyik osztálytársam. Utána mondták, h amikor az igazgató bement abba a terembe és járt körbe, nézte, h ki mit választott, mondta a csávónak, h "Na, Te vagy az első." :lol:
Avatar
pety27
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2007.12.23. 13:28:45
Tartózkodási hely: Jamaica

2010.05.03. 17:17:12

Szandi írta:
Forcabarca8 írta:1. választható feladat: ÉRVELÉS
A Ne félj! Beszélgetések Szabó Magdával című kötetben található, Lettem, aki vagyok című interjú részlete:

Riporter: Az író nem csak saját családjának életét éli, nem csak egyetlen otthonba bejáratos. Én azt hiszem, regényhőseid jellemére, sorsára is visszahat az otthon, amelyben élnek, pontosabban amit teremtesz köréjük.
Szabó Magda: A hőshöz olyannyira hozzátartozik az otthona, hogy én hozzá sem tudok kezdeni a regényíráshoz, amíg nem ismerem. Többnyire mérnöki pontossággal alaprajzot készítek, amelybe belerajzolom az ajtókat, a bútorokat is. Mire írni kezdek, már pontosan tudom, ki milyen tárgyi és szellemi környezetben él.

Mi a jelentősége a térnek, a tárgyi környezetnek a műalkotásokban, és a hétköznapi életben? Jellemző-e a környezet egy valódi, illetve kitalált személyre; jellemezhető-e egy valódi, illetve kitalált alak a környezetével? Érvelő fogalmazását irodalmi példákra alapozza!


ez beteg :roll: ki a fenének jutott az eszébe egy ilyen feladat? na, ennyit arról, h az érvelés a legkönnyebb.

teljes megoldókulcs:
http://www.origo.hu/itthon/20100503-a-m ... tml?pIdx=1
Valóban nem a legegyszerűbb téma, de sztem eléggé lehet róla rizsázni, meg elszállós filózós, ami nekem legalábbis bejött. Meg szvsz baromság ott könyveket felsorolgatni ( a javítókulcsban), mert végtelen számú megoldás van. Meg mondjuk én kissé másképp értelmeztem és a környezet kérdéset tettem előtérbe, és azzal kapcs írtam még képzőművészeti példákat is, a vége meg teljesen filozófiai lett. Megnéztem a szövegértést és hát 4-5 hibám van max. Eléggé elszaroztam. Reméljük a legjobbakat.
De amúgy meg nehogymár ne lehessen alátámasztani, kb bármelyik általad olvasott könyvet bele lehetett rakni...
szerk: Létezik olyan, aki az összehasonlítót választotta? :D

Hallottam olyanról aki azt írta az évfolyamon.... :D
Amugy én is abban reménykedem hogy jókat rizsáztam, mert aztán ilyen példák nem jutottak eszembe...
Kép

Reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom....
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2010.05.03. 17:05:09

Szandi írta:
szerk: Létezik olyan, aki az összehasonlítót választotta? :D
Barátnőm azt választotta. 4 és fél oldalt írt.
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.05.03. 17:04:27

Szandi írta: De amúgy meg nehogymár ne lehessen alátámasztani, kb bármelyik általad olvasott könyvet bele lehetett rakni...
Én a felsorolt könyvekből egyet sem írtam, ellenben:
Stendhal: Vörös és fekete
Dumas: A Fekete Tulipán
Dumas: Monte Christo grófja
Ken Kesey: Száll a kakukk fészkére
Irvine Welsh: Trainspotting
Krinthy: Tanár úr kérem

plusz még másra példák: Dickens, Swift, Molnár Ferenc

ez már azért árulkodik tudásról (csak egyet nem olvastam), és azt is pontozzák.....
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára kurdt 2010.05.03. 17:06:32-kor.
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Szandi
Főnökasszony
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2007.07.12. 21:01:59

2010.05.03. 16:45:08

Forcabarca8 írta:1. választható feladat: ÉRVELÉS
A Ne félj! Beszélgetések Szabó Magdával című kötetben található, Lettem, aki vagyok című interjú részlete:

Riporter: Az író nem csak saját családjának életét éli, nem csak egyetlen otthonba bejáratos. Én azt hiszem, regényhőseid jellemére, sorsára is visszahat az otthon, amelyben élnek, pontosabban amit teremtesz köréjük.
Szabó Magda: A hőshöz olyannyira hozzátartozik az otthona, hogy én hozzá sem tudok kezdeni a regényíráshoz, amíg nem ismerem. Többnyire mérnöki pontossággal alaprajzot készítek, amelybe belerajzolom az ajtókat, a bútorokat is. Mire írni kezdek, már pontosan tudom, ki milyen tárgyi és szellemi környezetben él.

Mi a jelentősége a térnek, a tárgyi környezetnek a műalkotásokban, és a hétköznapi életben? Jellemző-e a környezet egy valódi, illetve kitalált személyre; jellemezhető-e egy valódi, illetve kitalált alak a környezetével? Érvelő fogalmazását irodalmi példákra alapozza!


ez beteg :roll: ki a fenének jutott az eszébe egy ilyen feladat? na, ennyit arról, h az érvelés a legkönnyebb.

teljes megoldókulcs:
http://www.origo.hu/itthon/20100503-a-m ... tml?pIdx=1
Valóban nem a legegyszerűbb téma, de sztem eléggé lehet róla rizsázni, meg elszállós filózós, ami nekem legalábbis bejött. Meg szvsz baromság ott könyveket felsorolgatni ( a javítókulcsban), mert végtelen számú megoldás van. Meg mondjuk én kissé másképp értelmeztem és a környezet kérdéset tettem előtérbe, és azzal kapcs írtam még képzőművészeti példákat is, a vége meg teljesen filozófiai lett. Megnéztem a szövegértést és hát 4-5 hibám van max. Eléggé elszaroztam. Reméljük a legjobbakat.
De amúgy meg nehogymár ne lehessen alátámasztani, kb bármelyik általad olvasott könyvet bele lehetett rakni...
szerk: Létezik olyan, aki az összehasonlítót választotta? :D
"Jeff Buckley a világ legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta"
Nobody fucks with the Jesus.
Art too bad to be ignored.
zeus021
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2008.05.26. 18:20:49

2010.05.03. 16:33:39

torrentkiller írta:
pety27 írta:TE................. most esik le hogy milyen témát választottam én ,ÚRRRISTEN!!!
Írtam 3,5 oldalt az érveléshez ,de 1 ilyen példát sem írtam bele mint amit a megoldási javaslatba írnak origón ........nemár... :shock: :shock: :evil:
Többek között ezért is nem az érvelést választottam, mert oda volt írva hogy állítását irodalmi példákkal támassza alá...
Én tavaly érettségiztem és az érvelésnél én sem támasztottam alá irodalmi példákkal, amit írtam, pedig írták a feladatlapon, mégis 79%-os lett.
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2010.05.03. 16:22:44

pety27 írta:TE................. most esik le hogy milyen témát választottam én ,ÚRRRISTEN!!!
Írtam 3,5 oldalt az érveléshez ,de 1 ilyen példát sem írtam bele mint amit a megoldási javaslatba írnak origón ........nemár... :shock: :shock: :evil:
Többek között ezért is nem az érvelést választottam, mert oda volt írva hogy állítását irodalmi példákkal támassza alá...
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Avatar
pety27
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2007.12.23. 13:28:45
Tartózkodási hely: Jamaica

2010.05.03. 16:13:46

TE................. most esik le hogy milyen témát választottam én ,ÚRRRISTEN!!!
Írtam 3,5 oldalt az érveléshez ,de 1 ilyen példát sem írtam bele mint amit a megoldási javaslatba írnak origón ........nemár... :shock: :shock: :evil:
Kép

Reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom....
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.05.03. 15:52:59

VargaAron írta:Sziasztok!
Most vagyok 11es, jövőre emelteznék matekból. Szerintetek van értelme 12 őszén csinálni egy közép matekot? Sokkal nyugodtabban írnám meg majd jövőre az emeltet ha tudnám, hogy van egy mondjuk 95%os közepem és nem attól a bő 4 órától függ h felvesznek e :D
Am ha van mindkettő akkor azt számolják amelyikkel több pontom van, ugye? :)
Előre is köszi!
Ha fogsz a matek mellett más emelt szintet csinálni és az számítani fog,vagyis annak a százalékát viszed akk megéri egy közepet csinálni,de ha nem akk nem érdemes mert ha a közepet viszed akk buksz 40 pontot amit az emelt szintre kapnál.Szvsz nem érdemes én is sokat morfondíroztam ezen
torrentkiller írta:Akkor te nem aprózod el. :lol:

Amúgy jól értettem, hogy 11edikes vagy? Mert ha már most tudod, hogy hova akarsz menni akkor jóval előbbre jársz mint én tavaly ilyenkor. Bennem idén október környékén tudatosult, hogy jó lenne fősulira menni :lol: Ugyh volt nagy kapkodás (nyelvvizsga, sulikat nézegetni, felételi jelentkezés stb).

Úgyhogy nincsenek is olyan nagyravágyó terveim mint a Corvinus, a BMF (vagy már Óbudai Egyetem :?: ) Neuman János informatika karát jelöltem meg elsőnek, másodiknak meg a Bánkin a mechatronikát.
Remélem valamelyik bejön...
Igen 11es vagyok és már a célom h bekerüljek a Corvinusra nagyon rég óta meg van olyan 8-9es korom óta.6 osztályosba járok így a középiskolai felvételi nem érdekelt :D


Sok sikert az érettségizőknek :wink:
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2010.05.03. 15:32:50

1. választható feladat: ÉRVELÉS
A Ne félj! Beszélgetések Szabó Magdával című kötetben található, Lettem, aki vagyok című interjú részlete:

Riporter: Az író nem csak saját családjának életét éli, nem csak egyetlen otthonba bejáratos. Én azt hiszem, regényhőseid jellemére, sorsára is visszahat az otthon, amelyben élnek, pontosabban amit teremtesz köréjük.
Szabó Magda: A hőshöz olyannyira hozzátartozik az otthona, hogy én hozzá sem tudok kezdeni a regényíráshoz, amíg nem ismerem. Többnyire mérnöki pontossággal alaprajzot készítek, amelybe belerajzolom az ajtókat, a bútorokat is. Mire írni kezdek, már pontosan tudom, ki milyen tárgyi és szellemi környezetben él.

Mi a jelentősége a térnek, a tárgyi környezetnek a műalkotásokban, és a hétköznapi életben? Jellemző-e a környezet egy valódi, illetve kitalált személyre; jellemezhető-e egy valódi, illetve kitalált alak a környezetével? Érvelő fogalmazását irodalmi példákra alapozza!


ez beteg :roll: ki a fenének jutott az eszébe egy ilyen feladat? na, ennyit arról, h az érvelés a legkönnyebb.

teljes megoldókulcs:
http://www.origo.hu/itthon/20100503-a-m ... tml?pIdx=1
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.05.03. 15:19:29

VargaAron írta:Sziasztok!
Most vagyok 11es, jövőre emelteznék matekból. Szerintetek van értelme 12 őszén csinálni egy közép matekot? Sokkal nyugodtabban írnám meg majd jövőre az emeltet ha tudnám, hogy van egy mondjuk 95%os közepem és nem attól a bő 4 órától függ h felvesznek e :D
Am ha van mindkettő akkor azt számolják amelyikkel több pontom van, ugye? :)
Előre is köszi!
Igen megéri, nem én, de barátaim tapasztalták. Sokkal nyugodtabb az ember és valóban a legjobb eredményt számolják be.Szerintem tedd le ősszel.
Shark
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2006.02.06. 09:40:13
Tartózkodási hely: Szombathely City
Kapcsolat:

2010.05.03. 15:15:58

Szövegértés szerintem nagyon egyszerű volt.

Utána úgy készültem, hogy érvelni fogok, de amikor megláttam a témát... :lol: Esélytelen volt. Így lett végül elemzés. Hát majd kiderül.

Holnapra matekból egy hármassal már elégedett lennék :D
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2010.05.03. 14:47:39

bowlinggolyo írta: Am szerintem nem egy nagy szám a matek érettségi én csinálgttam 10-esen akkor még 85-90% körül írtam meg mert volt pár dolog (log,sorozatok...) amit nem tanultam, de most 11esen már mindet 100%osra írtam szal annyira nem nagy szám a középszint. Emelt szinten viszont már tudnak rengeteg olyat kérdezni amit rengetegszer át kell gondolni nekem (sajnos) emelten kell majd a min 90%ot hozni ha a Corvinus-ra akarok járni :D
Akkor te nem aprózod el. :lol:

Amúgy jól értettem, hogy 11edikes vagy? Mert ha már most tudod, hogy hova akarsz menni akkor jóval előbbre jársz mint én tavaly ilyenkor. Bennem idén október környékén tudatosult, hogy jó lenne fősulira menni :lol: Ugyh volt nagy kapkodás (nyelvvizsga, sulikat nézegetni, felételi jelentkezés stb).

Úgyhogy nincsenek is olyan nagyravágyó terveim mint a Corvinus, a BMF (vagy már Óbudai Egyetem :?: ) Neuman János informatika karát jelöltem meg elsőnek, másodiknak meg a Bánkin a mechatronikát.
Remélem valamelyik bejön...
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Avatar
VargaAron
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2008.12.04. 09:07:05
Tartózkodási hely: Györ

2010.05.03. 14:44:58

Sziasztok!
Most vagyok 11es, jövőre emelteznék matekból. Szerintetek van értelme 12 őszén csinálni egy közép matekot? Sokkal nyugodtabban írnám meg majd jövőre az emeltet ha tudnám, hogy van egy mondjuk 95%os közepem és nem attól a bő 4 órától függ h felvesznek e :D
Am ha van mindkettő akkor azt számolják amelyikkel több pontom van, ugye? :)
Előre is köszi!
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.05.03. 14:27:57

ronaldinho89 írta:
Lionel Kicsi Messi írta:én csak 11es vok de már most félek a német szóbelitől meg kicsit a matektól...xD
11? hát akkor még hova izgulsz? van egy csomó időd. Meg mire te odaérsz lehet hogy már kötelező lesz az 1 emelt szintű, esetleg 2. Vagy eltörlik a kétszintű érettségit ki tudja. Felesleges még ilyeneken paráznod. Nem lesz nehéz.
Ha csak nem 0os volt akk már nek(ünk)i nem változhat az emelt szintes cucc mert min 2 évvel előtte kell bejelenteni.
torrentkiller írta:A matekot én is középszinten írom, azonban én nem a 2esre hajtok, a felvételihez legalább 90% kellene :roll:
Am szerintem nem egy nagy szám a matek érettségi én csinálgttam 10-esen akkor még 85-90% körül írtam meg mert volt pár dolog (log,sorozatok...) amit nem tanultam, de most 11esen már mindet 100%osra írtam szal annyira nem nagy szám a középszint. Emelt szinten viszont már tudnak rengeteg olyat kérdezni amit rengetegszer át kell gondolni nekem (sajnos) emelten kell majd a min 90%ot hozni ha a Corvinus-ra akarok járni :D
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2010.05.03. 14:04:32

Ronaldinho&Barca írta: matektól viszont félek eléggé.

Holnap még egy Kalappal srácok, behúzzuk! ;)
Ámen! :D

Szurkolok minden szenvedő sorstársamnak :lol:
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Lezárt