Tanulószoba

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2010.05.05. 17:23:09

Kalap1988 írta:Nagyon sok igazság van abban, amit írsz, erről beszéltem én is lentebb, csak más dolgokra tértem ki részletesebben. Pár dologgal nem értek egyet, de ez így van rendjén. Tesin sok mindennel kell foglalkozni, sztem nincs baj a mérlegállással sem, ha annak előtte már megszeretik a diákok a testnevelést. Ugyanígy, ha szeretik a matekot, akkor lehet többet tanítani. Történelemből pedig kell a világtörténelem is, anélkül nehéz értelmezni a magyar történelmi helyzeteket is. De valóban több figyelem kel a magyar történelemnek. A nemzetudatnak.
Kell világtörténelem, kell, mert az alapműveltség része! De nálam a francia történelem soha nem lesz egyenrangú Szép Hazám történelmével! A nemzettudat kezd eltűnni! Nem abban van a nemzettudat, hogy most írtsuk ki a nemkívánt lakosságot, hanem, hogy tudom, hogy mi történik, tudom, mire lehetek büszke, kik votlak, kik a nagyjaink. Legyek tisztában népem és hazám történelmével, tiszteljem e földet, ami a Szülőhazám, ne azért éljek csak itt, mert anyám itt szült meg. Ez az én Szülőföldem, legyen meg a kötelék hozzá! Ez az, ami kezd eltűnni, pedig mi aztán tényleg büszkék lehetünk nagyon sok mindenre!

A mérlegállásba nem megyek bele, mert szerintem még mindig baromság, de sportolni jó és kell is a testmozgás. Szeressen és akarjon a gyerek sportolni, mozogni! Sok jóbarátra lehet szert tenni, ha elfogadod a meghívást a grundon! Én pl vagy 30 új emebrt ismertem meg azzal, hogy igent mondtam egyik osztálytársam kérdésére; "Lejössz focizni velünk?" Lementem. Az egiyk legjobb barátom onnan van. Focizni jó, kosarazni is, de úszni is nagyon szeretek! :) Tanulni kell, de úgy is lehet pihenni, hogy kikapcsolod az agyad és kicsit felpörgeted magad! Százszor többet ér, mint leülni játszani...
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.05.05. 17:19:38

miután mindenki tudja a megoldást és látja a hibát, egy 40év múlva visszatérhetnénk rá, mert rajtunk fiatalokon múlik mi lesz akkor :) pl. szidják a tv-be mindig a magyar városokat, hogy koszosak lepukkantak stb. és hangoztatja is mindenki, hogy derossz nekünk, de 5perc múlva azt látod, hogy csikket stb. úgy dobja a földre az emberek 90%, hogyha még rászólsz ő van felháborodva... és ez minden más dologgal így van. "értem én, de lesz*rom". Szemlélet váltás kell, de a média csak kis százaléka fogja segíti elő ezt, nem is a politikusoknak kell tenni egyes dolgokért, hanem a lakosságnak, nem csak magyarázni, nekem meg ez a véleménye :)
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.05.05. 17:19:37

Sanama írta:És az az illető honnan fogja tudni,hogy engem mi érdekel?
Mert meglátja a jegyeimet? Meglátja,hogyan nézek ki?

Attól függetlenül nem fogja ismerni a személyiségemet.
Pontosan erre vannak azok a személyiség tesztek amiket elvégeznek egy ilyen pályaorientációs mérésen :D De ha jártál volna ilyenen te is tudnád :D
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.05.05. 17:08:53

Rinku írta:Én egyetértek abban, hogy egy alapműveltség kell. Igenis kell! De! Szerintem nem képezi a szinuszfüggvény és társai az általános műveltséget! Baromság az egész! Tanulja, aki akarja! Nem vagyok jó matekból, nem arra van kiképezve az agyam... Humános vagyok. Viszont, sok hülyeséget tanítanak irodalomból és töriből is! Főleg a törin vagyok kiakadva! Ki a büdös Isten nyilát érdekli a francia, angol, amerikai történelem! Egy szinten jó, ha tudja az ember, de amúgy marhaság komolyan számon kérni ezeket...

Azt se tudja a buta kölke, hogy mit jelent magyarnak lenni! Mit ér az ember, ha magyar! Semmi önbecsülése a legtöbb kölyöknek! Nincs egy értelmes logikája, nincs képzelőereje, könyvet alig olvasnak! Legmélyebb tiszteletem a kivételnek, ami aggaszt, az az, hogy rohamosan csökken az aránya az értelmes rétegnek és rohamosan nő a GRATULÁLOK NEKED IS "embereknek"... Csak ilyen kis anus mothus féle tinip*csákkal meg álvagány emos, gothos, stb. csökevényekkel van tele az ország, az ember már az utcára sem megy le, mert helyettük olyan szégyen fogja el, hogy az förtelem!

Barkácstan, háztartástan, stb. kellene, hogy legyen, a lányok tanuljanak meg varrni és főzni, a srácok meg szerelni, barkácsolni, stb. Az egészségügyi alapismeretek kötelezők lennének, ha én lennék az oktatásügyi miniszter. Elsősegélyt meg kell, hogy tanuljon mindenki, a baj hirtelen bekövetkezhet mindig, készen kell állni a balesetekre is! Osztálytársam emelt matekon 4-5-ös között van mindig, de egy lecsót nem bír megfőzni vagy egy polcot felrakni a falra, mert akkora egy [auto_cenzúra], hogy az hihetetlen! Ha elvágná valamilyét, elvérezne, mert nem bír magáról gondoskodni majd' 19 éves létére! Pont az ilyen gyökerektől kell az országot megmenteni, szakképzett, értelmes polgárok kellenek!

Kellenek a kézségtantárgyak is, de most kit érdekel, hogy 3-as a mérlegállásom??? Ez kinek kell? A hülye tesitanárunk is ezekkel a baromságokkal van meghuzatva, floorballozni, kosarazni is csak msot tudunk, mert ilyen állati hülyeségeket kérnek számon tőlünk... A fiatalokkal meg kell szerettetni a sportot, nem elvenni a kevüket ezekkel a 0 dolgokkal! Xbox, stb. mehetnek a szemétbe. Legalábbis, arra gondolva, amit a kölykök nagy része csinál... A fiatalság nagyrésze nem sportol semmit! Pedig szerintem egy kimerítő foci, kosárlabda vagy egy úszás a haverokkal magasan több élvezetet nyújt, mint punnyadni a xbox, ps3 előtt. Kell az is, lazulni is kell, de nem állandóan ezt csinálni...

Az alapvető erkölcs és tisztelet oktatása az első dolgok lennének szerintem, amit a gyerekbe kellene verni, mert akkora suttyó parasztok vannak manapság, hogy köszönni nem bírnak, nem, hogy normálisan felöltözni. Majd' minden 3. emberre rá lehetne rakni a piros x-et, mert egy semmirekellő kis csökevény, teng-leng egész nap, 13 éves létére szívja a cigit, vagánykodik mindenkinek, míg jól el nem verik, köszönésről életében nem hallott és úgy néz ki, mint egy szakadt csöves... Szánalmas egy világban élünk halljátok... Az egész a neveltetés kérdése, de ha az ilyen idióta, szellemi rövidnadrág, kanc*gány műsorokat, meg dzsörzi sór (MTV) féle szemetet néznek az emberek, jóhogy esik a színvonal és tartunk ott, ahol tartunk!

Azonnali beavatkozás szükséges, mert a jövő egyre csak sötétül, nemsokára tapogatózhatunk a homályban... Ha már msot nem azt csináljuk...

szerk.: elnézést, ha kicsit durva volt, de az igazság sokszor nem kellemes, bár attól még igazság marad.
Nagyon sok igazság van abban, amit írsz, erről beszéltem én is lentebb, csak más dolgokra tértem ki részletesebben. Pár dologgal nem értek egyet, de ez így van rendjén. Tesin sok mindennel kell foglalkozni, sztem nincs baj a mérlegállással sem, ha annak előtte már megszeretik a diákok a testnevelést. Ugyanígy, ha szeretik a matekot, akkor lehet többet tanítani. Történelemből pedig kell a világtörténelem is, anélkül nehéz értelmezni a magyar történelmi helyzeteket is. De valóban több figyelem kel a magyar történelemnek. A nemzetudatnak.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2010.05.05. 16:58:53

Én egyetértek abban, hogy egy alapműveltség kell. Igenis kell! De! Szerintem nem képezi a szinuszfüggvény és társai az általános műveltséget! Baromság az egész! Tanulja, aki akarja! Nem vagyok jó matekból, nem arra van kiképezve az agyam... Humános vagyok. Viszont, sok hülyeséget tanítanak irodalomból és töriből is! Főleg a törin vagyok kiakadva! Ki a büdös Isten nyilát érdekli a francia, angol, amerikai történelem! Egy szinten jó, ha tudja az ember, de amúgy marhaság komolyan számon kérni ezeket...

Azt se tudja a buta kölke, hogy mit jelent magyarnak lenni! Mit ér az ember, ha magyar! Semmi önbecsülése a legtöbb kölyöknek! Nincs egy értelmes logikája, nincs képzelőereje, könyvet alig olvasnak! Legmélyebb tiszteletem a kivételnek, ami aggaszt, az az, hogy rohamosan csökken az aránya az értelmes rétegnek és rohamosan nő a GRATULÁLOK NEKED IS "embereknek"... Csak ilyen kis anus mothus féle tinip*csákkal meg álvagány emos, gothos, stb. csökevényekkel van tele az ország, az ember már az utcára sem megy le, mert helyettük olyan szégyen fogja el, hogy az förtelem!

Barkácstan, háztartástan, stb. kellene, hogy legyen, a lányok tanuljanak meg varrni és főzni, a srácok meg szerelni, barkácsolni, stb. Az egészségügyi alapismeretek kötelezők lennének, ha én lennék az oktatásügyi miniszter. Elsősegélyt meg kell, hogy tanuljon mindenki, a baj hirtelen bekövetkezhet mindig, készen kell állni a balesetekre is! Osztálytársam emelt matekon 4-5-ös között van mindig, de egy lecsót nem bír megfőzni vagy egy polcot felrakni a falra, mert akkora egy [auto_cenzúra], hogy az hihetetlen! Ha elvágná valamilyét, elvérezne, mert nem bír magáról gondoskodni majd' 19 éves létére! Pont az ilyen gyökerektől kell az országot megmenteni, szakképzett, értelmes polgárok kellenek!

Kellenek a kézségtantárgyak is, de most kit érdekel, hogy 3-as a mérlegállásom??? Ez kinek kell? A hülye tesitanárunk is ezekkel a baromságokkal van meghuzatva, floorballozni, kosarazni is csak msot tudunk, mert ilyen állati hülyeségeket kérnek számon tőlünk... A fiatalokkal meg kell szerettetni a sportot, nem elvenni a kevüket ezekkel a 0 dolgokkal! Xbox, stb. mehetnek a szemétbe. Legalábbis, arra gondolva, amit a kölykök nagy része csinál... A fiatalság nagyrésze nem sportol semmit! Pedig szerintem egy kimerítő foci, kosárlabda vagy egy úszás a haverokkal magasan több élvezetet nyújt, mint punnyadni a xbox, ps3 előtt. Kell az is, lazulni is kell, de nem állandóan ezt csinálni...

Az alapvető erkölcs és tisztelet oktatása az első dolgok lennének szerintem, amit a gyerekbe kellene verni, mert akkora suttyó parasztok vannak manapság, hogy köszönni nem bírnak, nem, hogy normálisan felöltözni. Majd' minden 3. emberre rá lehetne rakni a piros x-et, mert egy semmirekellő kis csökevény, teng-leng egész nap, 13 éves létére szívja a cigit, vagánykodik mindenkinek, míg jól el nem verik, köszönésről életében nem hallott és úgy néz ki, mint egy szakadt csöves... Szánalmas egy világban élünk halljátok... Az egész a neveltetés kérdése, de ha az ilyen idióta, szellemi rövidnadrág, kanc*gány műsorokat, meg dzsörzi sór (MTV) féle szemetet néznek az emberek, jóhogy esik a színvonal és tartunk ott, ahol tartunk!

Azonnali beavatkozás szükséges, mert a jövő egyre csak sötétül, nemsokára tapogatózhatunk a homályban... Ha már msot nem azt csináljuk...

szerk.: elnézést, ha kicsit durva volt, de az igazság sokszor nem kellemes, bár attól még igazság marad.
Football, bloody hell. /SAF/
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.05.05. 16:52:44

bowlinggolyo írta:
Kalap1988 írta:...
Az h finnugor a nyelvcsalád vagyis, h a nyelvünk ebbe a csoportba tartozik az nem feltételezi azt,h mi rokonságban lennénk.A magyar nép sokkal inkább belső-ázsiai mint uráli ha csak a biológiát vesszük.De ha a nyelvi síkon maradunk ugyan azt a rendszert használjuk, mint ami a finnugorban is van tehát a szavak végére ragasztjuk a ragot.

Más részről a tanításban a buktatás eltörlése tényleg baromság volt.Pedagógus ismerősöm mondja,h ez így nem mehet tovább a szülők nem foglalkoznak annyit a gyerekekkel és nem is akarnak tanulni és ez itt a legnagyobb probléma a gyerek NEM AKAR TANULNI!!! Az pedig, h kompetencia felmérőket készítenek egy bevált szokás Ny-Európában is.Ezzel az úgy mond átlag intelligenciát "mérik".

Ugyan úgy van társadalmi tudományok az iskolákban társadalom ismeret néven fut.Azt pedig, h kell egy bizonyos alapismeret elismerem de amit próbálnak átadni az úgy ahogy van nem jó.Nem értem mi szükségem lesz valaha is arra, h hallottam ezekről a franci b.k-ról.Ha pedig vki fogékony a tudat módosítók használatára azt még jobban inspirálhatja az ezekről való tanulás.

(bocsánat ha hosszú lett)
Na akkor sorban! Finnugorizmus: Igen némi nyelvrokonság valóban van, de ma már nyelvészeti eszközökkel is hozzánk sokkal közelebb álló népeket lehet felfedezni. Mindenesetre a nyelvészeti rokonságot fogadjuk el, ez igaz, azonban nézd meg a tankönyveket! Nem csak a nyelvészeti rokonságról beszélnek! Együttélésről, közös kultúráról, közös származásról az Urál környékén. Ez butaság és hazugság is. A merjünk kicsik lenni ideológia uralja a történettudományt. A valódi rokonságunkról a szkíta-hun-avar-magyar folytonosságról és a belső ázsiai életünkről senki sem beszél. Mármint természetesen beszélnek, de nem a közbeszéd fősodrata és az iskolában nem tanítják. Kivétel ez alól a nemrég készített általános iskolai tankönyvek, amelyeket egy alternatív történészcsoport adott ki, de ez nem elterjedt. Az Akadémián meg például beszélni sem nagyon szabad a témáról.
Természetesen sok gyerek nem akar tanulni, tudom,mert 5 általános iskolás testvérem van. Ez viszont fegyelemmel kezelhető lenne (mind otthon, mind az iskolában). Ez szintén a népbutítás miatt van, melynek a mai szülök is már részesei, őket is újra kell tanítani a gyereknevelésre.
A kompetencia-mérés: Egy butaságnak tartom, és a pedagógusok nagy része is. Bevált ny-európai szokás,de a hülyeséget onnan sem feltétlen kell átvenni (lásd Bologna...).
Van társadalomismeret az iskolákban,de a legtöbben nem tanítanak ezen semmit. Egy üres baromság. Ennél bővebb tárgyra lenne szükség. A drogos írókat,költőket én sem szeretem, a valódi teljesítményeket viszont el kell ismerni. Azért is írtam, hogy a tartalmát át lehet és kell is alakítani. Valódi értékeket kell tanítani ( a 20. században van 8-10 olyan zseniális magyar író és költő is, akiknek a nevét sem nagyon ismerik a ma érettségizők pl Tormay Cécille, Herczeg Ferenc stb-stb.). Ha ezeket hozzátennénk az anyaghoz és kivennénk a drogosokat, akkor több, jobb és tartalmasabb anyag lenne:)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.05.05. 16:50:57

bowlinggolyo írta:
Sanama írta:Ezzel az a baj,hogy van aki még 11.ben se tudja,hogy hova akar menni.
Az pedig nem fogja kiválasztani a tantárgyat,amivel tovább akar menni,tanulni.

Igenis, kell egy szinten beléd nyomni mindent,hogy azok közül képes legyél választani.

Nincs mindenki tisztában azzal,hogy mit akar szerintem.
Azért írtam h tanári segítséggel.A tanárok látják h melyik tantárgy megy neked jobban vagy melyik kevésbé.Tehát ha matekból sík hülye vagy akk valószínűleg nem fogsz brókernek/mérnöknek menni.Azért, h vki el tudja dönteni, h milyen irányba kellene orientálnia 17évesen,kötelezővé tennék az ofőiken évi 3 olyan órát amikor egy piackutató vmint egy pályaorientációs ember elmondaná, h melyik munka illik a legjobban hozzád.
És az az illető honnan fogja tudni,hogy engem mi érdekel?
Mert meglátja a jegyeimet? Meglátja,hogyan nézek ki?

Attól függetlenül nem fogja ismerni a személyiségemet.
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.05.05. 16:47:16

Sanama írta:Ezzel az a baj,hogy van aki még 11.ben se tudja,hogy hova akar menni.
Az pedig nem fogja kiválasztani a tantárgyat,amivel tovább akar menni,tanulni.

Igenis, kell egy szinten beléd nyomni mindent,hogy azok közül képes legyél választani.

Nincs mindenki tisztában azzal,hogy mit akar szerintem.
Azért írtam h tanári segítséggel.A tanárok látják h melyik tantárgy megy neked jobban vagy melyik kevésbé.Tehát ha matekból sík hülye vagy akk valószínűleg nem fogsz brókernek/mérnöknek menni.Azért, h vki el tudja dönteni, h milyen irányba kellene orientálnia 17évesen,kötelezővé tennék az ofőiken évi 3 olyan órát amikor egy piackutató vmint egy pályaorientációs ember elmondaná, h melyik munka illik a legjobban hozzád.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.05.05. 16:33:20

bowlinggolyo írta:
Kalap1988 írta:...
Szerintem Magyarországon folyik a népbutítás de nem feltétlenül az iskolákban leginkább a Tv-internet ami sugározza.Én még benne vagyok az oktatási rendszerben (11.es vagyok) de nem vettem eddig észre,hogy mindig felesleges dolgokat tanítanának.(Bár a mostani irodalommal van kivetni valóm:Baudelaire,Rimbaud,Verlain(a nemi identitás zavarral küszködő alkoholista,drogos költők,írók) őket tekintjük irodalmilag nagyoknak amit szerintem bárki tudna ugyan ilyen állapotban produkálni.)De viszont az amit tanítanak,matek,töri, természettudományok igen is elengedhetetlenek a való életben. Rengeteg olyan visszautalás van ezekre a dolgokra,hogy az ember el sem hiszi.

Ennek ellenére szvsz megváltoztatnám az oktatási rendszert.Pl:egy brókernek nincs szüksége az irodalom felsőbb szintű tanulmányozására(tudom alap ismertek de akk is) vagy éppen egy jogásznak nem hiszem h meg kellene azt tanulni, hogy éppen a logaritmus mi fán terem.Szóval megváltoztatnám úgy, hogy mindenki maga (tanári segítséggel) megválaszthassa azokat a tantárgyakat amik érdeklik vagy éppen az életben sokat jelenthetnek majd.
Ezzel az a baj,hogy van aki még 11.ben se tudja,hogy hova akar menni.
Az pedig nem fogja kiválasztani a tantárgyat,amivel tovább akar menni,tanulni.

Igenis, kell egy szinten beléd nyomni mindent,hogy azok közül képes legyél választani.

Nincs mindenki tisztában azzal,hogy mit akar szerintem.
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.05.05. 16:31:32

Holnap már én is osztozok az érettségizőkkel sok sikert mindenkinek :wink:
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.05.05. 16:30:08

Shark írta:
Game90 írta:Utána a nők szerepét, a Honfoglalást és a rendszerváltást választottam. És időben be is tudtam fejezni.

Nekem már csak angol van hátra :)
Én is ezeket választottam :) Az idővel nálam sem volt baj.

Nekem holnap angol, meg huszadikán média :)
Nők helyzete, Rendszerváltás, Dualizmus
fél11-kor fejztem be :)

holnap emlet angol aztán már "csak" a szóbelik
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.05.05. 16:25:38

Kalap1988 írta:...
Az h finnugor a nyelvcsalád vagyis, h a nyelvünk ebbe a csoportba tartozik az nem feltételezi azt,h mi rokonságban lennénk.A magyar nép sokkal inkább belső-ázsiai mint uráli ha csak a biológiát vesszük.De ha a nyelvi síkon maradunk ugyan azt a rendszert használjuk, mint ami a finnugorban is van tehát a szavak végére ragasztjuk a ragot.

Más részről a tanításban a buktatás eltörlése tényleg baromság volt.Pedagógus ismerősöm mondja,h ez így nem mehet tovább a szülők nem foglalkoznak annyit a gyerekekkel és nem is akarnak tanulni és ez itt a legnagyobb probléma a gyerek NEM AKAR TANULNI!!! Az pedig, h kompetencia felmérőket készítenek egy bevált szokás Ny-Európában is.Ezzel az úgy mond átlag intelligenciát "mérik".

Ugyan úgy van társadalmi tudományok az iskolákban társadalom ismeret néven fut.Azt pedig, h kell egy bizonyos alapismeret elismerem de amit próbálnak átadni az úgy ahogy van nem jó.Nem értem mi szükségem lesz valaha is arra, h hallottam ezekről a franci b.k-ról.Ha pedig vki fogékony a tudat módosítók használatára azt még jobban inspirálhatja az ezekről való tanulás.

(bocsánat ha hosszú lett)
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.05.05. 14:28:17

Persze lehet, hogy deriválni, meg integrálni nem kell a humán beállítottságú embereknek, de akkor sem abban az irányban változtatnám meg az oktatást, hogy mindenkinek azt tanítanám csak főleg, amit őt érdekli. Szükséges egy mély általános műveltség, magyarságtudat, történelmi, irodalmi és természettudományos ismerethalmaz ( esetleg még pár társadalomtudomány is, szociológia, vagy akár közéleti, politikai alapismeretek), melyre aztán lehet alapozni, majd utána szakosodni. És ennek a tudásnak jóval többnek kell lennie mint a ma tanultak (persze vannak kivételek és butaságok, ésszerűsíteni is kellene). A népbutítás igenis az oktatásban is létezik, sőt! Ott kezdik el, illetve a tv-ben, interneten. A kettő párhuzamos nagyjából. A Bologna-rendszer, mely teljesen szétverte a jól működő egyetemi és főiskolai oktatást, illetve a főiskolák-egyetemek számának a csökkentése. A középfokú oktatásban a kétszintű érettségi bevezetése, illetve az alapfokú oktatásban az első 4 évben nem lehet buktatni és egyéb butaságok ( nincs jegy csak szöveges értékelés, kompetencia őrültség stb.), mind-mind ez irányba vezettek. A magyar történelmet, irodalmat torzítva tanítják (illetve egy két más országét is). Szóval azért az oktatásban legalább annyi gond van, mint az egyéb népbutítási termékeknél:D Tv, internet stb.
Bowlinggolyó! Nem a felesleges dolgok tanítása a legnagyobb baj (bár az is van), hanem az amit nem tanítanak!! Elég csak a finnugorista dogmáig mennem.
"Annyira vagyok finnugor, amennyire néger" by Fankadeli:D
Történészként mondom, hogy meghaladott a dogma.
Shark
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2006.02.06. 09:40:13
Tartózkodási hely: Szombathely City
Kapcsolat:

2010.05.05. 14:17:39

Game90 írta:Utána a nők szerepét, a Honfoglalást és a rendszerváltást választottam. És időben be is tudtam fejezni.

Nekem már csak angol van hátra :)
Én is ezeket választottam :) Az idővel nálam sem volt baj.

Nekem holnap angol, meg huszadikán média :)
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.05.05. 13:55:04

Kalap1988 írta:...
Szerintem Magyarországon folyik a népbutítás de nem feltétlenül az iskolákban leginkább a Tv-internet ami sugározza.Én még benne vagyok az oktatási rendszerben (11.es vagyok) de nem vettem eddig észre,hogy mindig felesleges dolgokat tanítanának.(Bár a mostani irodalommal van kivetni valóm:Baudelaire,Rimbaud,Verlain(a nemi identitás zavarral küszködő alkoholista,drogos költők,írók) őket tekintjük irodalmilag nagyoknak amit szerintem bárki tudna ugyan ilyen állapotban produkálni.)De viszont az amit tanítanak,matek,töri, természettudományok igen is elengedhetetlenek a való életben. Rengeteg olyan visszautalás van ezekre a dolgokra,hogy az ember el sem hiszi.

Ennek ellenére szvsz megváltoztatnám az oktatási rendszert.Pl:egy brókernek nincs szüksége az irodalom felsőbb szintű tanulmányozására(tudom alap ismertek de akk is) vagy éppen egy jogásznak nem hiszem h meg kellene azt tanulni, hogy éppen a logaritmus mi fán terem.Szóval megváltoztatnám úgy, hogy mindenki maga (tanári segítséggel) megválaszthassa azokat a tantárgyakat amik érdeklik vagy éppen az életben sokat jelenthetnek majd.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.05.05. 13:52:53

OFF: örömmel látom, h nem vagyok egyedül a "népbutítás" gondolatommal ;)

a két kereskedelmi adó a "celebgyárukkal" elérte, h az átlag magyar ember napi szinten várja a szennyműsorokat... (én csak sportot és Comedy Centralt nézek a TV-ben :D )

ON: azért kicsit hátrébb az agarakkal a matekot illetően...
én persze tanultam mindenfélét anno, hiszen 7 matekom volt egy héten, de azt helyén valónak tartottam, h a deriválást és integrálást nem gyömöszölték bele humán beállítottságú emberek agyába... középiskolai szinten, de inkább gimis szinten az alapműveltség megszerzését tartom fontos célnak, azonban amikor már a felhők latin neveit tanultuk 9. osztályban, az már nekem is sok volt...
rengeteg dolog nem fér bele az alapműveltség fogalmába szvsz, amivel tömik a diákok agyát...
pont azért találták ki a fakultációkat, emelt óraszámokat, h akiknek fontosak a mélyebb ismeretek, azok kielégíthessék eme vágyukat. (húúú, míly lírai megfogalmazás :D )
A középszintű érettségi az én olvasatomban azt jelenti, h az a tudás, amely mindenféle fakultáció nélkül, a normál heti óraszámban elsajátítható...
szóval azt próbáltam bővebben kifejteni, h az érettségi "alacsony" színvonalával nem lenne gond, amennyiben az abban található feladatok a normális óraszám tantervében benne lennének, azonban a gimnáziumok, szakközépiskolák, szakiskolák színvonalában olyan eltérés mutatkozik országos szinten, h "muszáj" egy átlagos követelmény rendszert megállapítani... van akiknek ez túl könnyű, van azonban, akiknek ez már túl nehéz, és ugyan hibásak a "nemtanuló" diákok is, azonban a "megélhetési tanárok" szintén...
Jómagam 5 éve érettségiztem, pont abban az évben, amikor bevezették a kétszintű érettségit, és volt az a bizonyos érettségi botrány is...
ennyi év távlatából (annyira nem sok :P )úgy látom, h azóta következett be drasztikus színvonalcsökkenés a magyar közoktatásban...

(ismét egy regény, elnézést kérek érte! :oops: )

egy kérdés: van itt vki, aki szintén 2005-ben érettségizett, és szintén megismételte a matek érettségit? :D
(én megismételtem és jobb lett, mint az első: 82 :arrow: 93 :D )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2010.05.05. 14:01:44-kor.
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2010.05.05. 13:15:03

Kalap1988 írta:
MichaaBee írta:Akkor tisztázzunk valamit. Mi számít népbutításnak? :roll:
Ez ide nem fér ki és politizálás miatt törölnék is:) Címszavakban: oktatás lezüllesztése, médiából csak a szenny ömlik mást nem lehet elérni, olyan vezetők, akikre nem lehet példaképként tekinteni stb-stb. Ennél bonyolultabb és hosszabb,de tényleg nem ide való. Egyébként a felsőoktatásban is borzasztó a helyzet, rengeteg gyenge főiskola van, az egyetemeken is csökken az színvonal stb-stb...
agreed!!

egyébként elég nagy baj, hogy nem ide nem fér ki és hogy nem beszélhetünk -akár itt is- ilyen dolgokról.
én 13 éve érettségiztem, matekból mindig is homály voltam, de ahogy átfutottam a tegnapi tételeket megrőkönyödve konstatáltam, hogy pár feladat nekem is ment volna :shock: ez gáz.
ugyanakkor az is gáz, hogy egy magyar érettségin egy újságcikket kell elemezni. érteném én a lényegét a dolognak, de ez akkor is abszurd. Szabó Magdát pedig nem tudják hova tenni..
amikor általánosba jártam, akkor köztudott és kimutatott volt, hogy a magyar oktatási rendszer a top5-ben van világszinten és ehhez mérten nőttek fel és szocializálódtak az akkori kölkök. mára pedig elértük, hogy végre ebben is kezdünk idomulni az USA-hoz. grat.
annyit azért még hozzátennék, hogy az USA nem -a középsuliban még szefós, aztán az egyetemen hirtelen kiokosított- polgárai miatt tart ott ahol (ergo a világ egyik leggazdagabb országa, ami persze szintén nem igaz, mert a legnagyobb adósságállománnyal nekik van), hanem egyrészt a hihetetlen agresszív külpolitikája és az agyelszívás miatt..
lehet, hogy kicsit kusza lett ez a post, mert erről aztán tényleg sokkal bővebben kellene beszélni, de a lényege talán érthető.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.05.05. 12:48:08

MichaaBee írta:Akkor tisztázzunk valamit. Mi számít népbutításnak? :roll:
Ez ide nem fér ki és politizálás miatt törölnék is:) Címszavakban: oktatás lezüllesztése, médiából csak a szenny ömlik mást nem lehet elérni, olyan vezetők, akikre nem lehet példaképként tekinteni stb-stb. Ennél bonyolultabb és hosszabb,de tényleg nem ide való. Egyébként a felsőoktatásban is borzasztó a helyzet, rengeteg gyenge főiskola van, az egyetemeken is csökken az színvonal stb-stb...
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2010.05.05. 12:37:57

Matekból nem vagyok valami erős, de a hármas azért meg lesz.

Töri nem volt nehéz, első 12 feladat könnyű volt. Utána a nők szerepét, a Honfoglalást és a rendszerváltást választottam. És időben be is tudtam fejezni.

Nekem már csak angol van hátra :)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2010.05.05. 12:18:16

Akkor tisztázzunk valamit. Mi számít népbutításnak? :roll:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.05.05. 12:05:27

MichaaBee írta:
mindorokke_barca írta:...
Osztálytársam egy darabig nem tudta, hogy mi a különbség Belgium és Bulgária között. Akkor most itt is népbutítás folyik? :roll:

Az, hogy megyek az utcán, megkérdezek 100 embertől valamit és 10-15 mond egy oltári nagy baromságot majd felrakja őket youtube-ra, az Magyarországon is kivitelezhető, s legalább olyan eredmények jönnének ki...
Talán még nem tartunk ott, mint Amerikában, de igen, itt is népbutítás folyik. Ez egyértelmű.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2010.05.05. 11:57:32

mindorokke_barca írta:...
Osztálytársam egy darabig nem tudta, hogy mi a különbség Belgium és Bulgária között. Akkor most itt is népbutítás folyik? :roll:

Az, hogy megyek az utcán, megkérdezek 100 embertől valamit és 10-15 mond egy oltári nagy baromságot majd felrakja őket youtube-ra, az Magyarországon is kivitelezhető, s legalább olyan eredmények jönnének ki...
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.05.05. 11:51:53

kurdt írta:
Kalap1988 írta:nem tudom észrevettétek e, de a jó matekosok fogékonyabbak a nyelvekre is.
Ez nem szükségszerűen igaz. Én olyan hülye vagyok a matekhoz, hogy arra nincsen szó (sem több szóból álló kifejezés...), ehhez képest három idegennyelvet beszélek, ebből kettőt felsőfokú, sőt egyiket közel anyanyelvi szinten úgy h egy percet nem éltem külföldön.
Nem is úgy gondoltam, hogy szükségszerűen. A te esetedben, ha még matekból is jó lennél, akkor valszeg 10 nyelvet beszélnél:D Nem kizárólagos érvényű, amit írtam, mert lehet jó nyelvész az is, aki nem jó matekból, de segítő erő. A nyelv logikáját könnyebben felfogja az ember.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.05.05. 11:46:53

Kalap1988 írta:nem tudom észrevettétek e, de a jó matekosok fogékonyabbak a nyelvekre is.
Ez nem szükségszerűen igaz. Én olyan hülye vagyok a matekhoz, hogy arra nincsen szó (sem több szóból álló kifejezés...), ehhez képest három idegennyelvet beszélek, ebből kettőt felsőfokú, sőt egyiket közel anyanyelvi szinten úgy h egy percet nem éltem külföldön.
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
pety27
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2007.12.23. 13:28:45
Tartózkodási hely: Jamaica

2010.05.05. 11:45:44

Megjöttem töriről ,egyátalán nem volt nehéz..... de nem merek semmi jegyet mondani nehogy elkiabáljam ... :) Nagyon megéreztem tegnap hogy a 1848-49 es forradalom most benne lesz...
Kép

Reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom....
Lezárt