Daniel Alvés

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Mire számítasz tőle?

Kiszorítja Dest-et és SR-t
21
34%
Fele-fele arányban osztoznak majd a perceken
17
27%
Csereember lesz
11
18%
Nem sokat fog játszani, inkább az öltözőben fog segíteni a csapatnak
13
21%
 
Szavazatok száma: 62
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.06. 20:53:30

Hát ez ma nem volt valami erős.
Védekezésben nem hibázott annyit, de támadásban... Hihetetlen, hogy mennyire nem tud még mindig beadni.
Jelenleg nálam Adriano és Montoya is előrébb van a sorban, mint ő. Kár, hogy Montoyát szökőévente játszatja Tito.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2013.01.06. 20:24:48

Hihetetlen, hogy egy 4-0-ás meccsen is tud bosszantani és idegesíteni a játéka! Minek erőlteti a beadásokat? Milyen sikerből táplálkozik az önbizalma??? Adriano jelenleg sokkal jobb a játék minden aspektusában...
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.01.06. 20:02:40

A divatmajmolás az megy Alves barátom, a foci egyre kevésbé :roll:
"And my heart will leave you never."
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.01.06. 19:56:07

Ma is nagyon gyenge.. Nem kipécézni akarom, de minden második megoldása ellenfélhez megy.. Ideje lenne hogy összeszedje magát.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.01.04. 17:19:07

Barcaman1993 írta: Nagyon tévedsz. Te veszed meg a méreg drága mezeket, és te fizeted ki a csillagászati összegű jegyeket. Csak ennyit számít a játékos fizetése... Nézem az Espanyol elleni meccs belépője a hosszú oldalra 100-150 euró körül mozog. Sztem ez nem normális dolog...
Nem hiszem, hogy arrafelé megfizethetetlen dolog egy 100-150 eurós jegy. Akinek nem bérlete van, az úgysem minden héten jár a Nou Camp-ba és Európa nyugati felén nem rokkannak bele az átlagemberek 150 euróba. Elárulom Neked, hogy pl. Németországban egy un. minijob (minden hétköznap 3 óra munka, ami pl. mosogatás, takarítás,stb. tehát nem éppen valami irdatlan nagy feladat) után 450 Euro jár. Nem is beszélve a "normális" munkahelyeken osztott fizetésekről. Ennek fényében 100 vagy 150 Eurót (durván 28 vagy 42 ezer forint) simán ki tud fizetni egy átlagember. A hivatalos boltban egy mez 84 euro (23 ezer durván). Az, hogy ez nekünk sok - mert itt pl. egy kezdő jogász (ügyész, bíró, rendőrségi alkalmazott) örülhet, ha 100 000 körül kap egy hónapban - már egy másik történet. :roll: Szerintem ez a nem normális... ami itthon folyik.
Visszatérve Alves és a többiek fizetésére, azért nem a mi dolgunk, mert itt a többség nem áll pénzügyi kapcsolatban az FC Barcelona-val. "Mezei" szurkolók vagyunk, akiknek az okoz örömet, ha szép focit láthatnak kikapcsolódás címen. Beleszólásunk sincs a klub ügyeibe, de még csak katalánok sem vagyunk...
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.04. 16:02:42

connor írta:Én azért kicsit megvédeném Alvest. A játéka nem olyan látványos, mint az első 1,5 évében, de ezt én is (ahogy már előttem leírták) Messi középre tolásának tudom be. Viszont eredményesség tekintetében az eddigi négy éve szinte hajszálpontosan megegyezik. Egyáltalán nem lehet visszaesésről vagy formahanyatlásról beszélni, legfeljebb egy-egy meccse sikerült rosszabbul.
Ezt adom, gyakorlatilag menetrendszerűen előjön április-májusban, hogy milyen tragikus (amikor éppen volt 20 rossz beadása az aktuális csapatbusz-taktikájú klub ellen), egyébként meg hallgat mindenki. Tavaly ősszel a Clasico-nak az egyik kulcsembere volt a háromvédős felállásban pl.
Idén már sokkal rosszabbul jött ki neki a lépés ősszel is, de volt már ismét egy jó meccse, és sztem nonszensz egyelőre ezek alapján eladásról beszélni. Montoyát nézzük meg először, hogy mire jut egy-két komolyabb meccsen (már ha szóhoz jut Adriano mellett), mert neki is volt egy-két olyan hajmeresztő teljesítménye, hogy egyelőre még benne sem bízom meg. De sztem 2-3 éven belül lehet beszélni arról, hogy átveszi Alves helyét, addig meg sztem ezekkel a játékosokkal megleszünk ezen a poszton.
Barcaman1993 írta:Nagyon tévedsz. Te veszed meg a méreg drága mezeket, és te fizeted ki a csillagászati összegű jegyeket. Csak ennyit számít a játékos fizetése... Nézem az Espanyol elleni meccs belépője a hosszú oldalra 100-150 euró körül mozog. Sztem ez nem normális dolog...
Alapvetően igazad van, a pénzügy pont annyira ránk tartozik, mint hogy kinek van helye a csapatban. Vagy teljesen, vagy semennyire.
De amiket leírsz, annak szvsz semmi értelme. Egyszerű kereslet-kínálat összefüggésről beszélünk. Amíg 98 ezer jegy elmegy 150 eurós áron, addig nem fogják olcsóbban adni. Ha a klub termel 100 milliós profitot, akkor sem. A szolgáltatás minősége és népszerűsége mellett reális árról beszélünk. Ráadásul rosszul méred fel az ok-okozatot, mert nem a játékosok fizetése miatt "sarcolják" a szurkolókat, hanem a növekvő bevételek tették lehetővé ezeket a horribilis fizetéseket.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.01.04. 15:38:57

connor írta: A pénzügyi rész nem ránk, szurkolókra, de főleg nem a külföldi szurkolókra tartozik.
Nagyon tévedsz. Te veszed meg a méreg drága mezeket, és te fizeted ki a csillagászati összegű jegyeket. Csak ennyit számít a játékos fizetése... Nézem az Espanyol elleni meccs belépője a hosszú oldalra 100-150 euró körül mozog. Sztem ez nem normális dolog...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.01.04. 02:58:08

Én azért kicsit megvédeném Alvest. A játéka nem olyan látványos, mint az első 1,5 évében, de ezt én is (ahogy már előttem leírták) Messi középre tolásának tudom be. Viszont eredményesség tekintetében az eddigi négy éve szinte hajszálpontosan megegyezik. Egyáltalán nem lehet visszaesésről vagy formahanyatlásról beszélni, legfeljebb egy-egy meccse sikerült rosszabbul.
A sokat emlegetett első szezonjában 54 meccsen 5 gólt szerzett és 15 gólpasszt adott. Ehhez képest a tavalyi gyengébb szezonjában 3 gól és 22(!!!) gólpassz a mérlege 52 meccsen. Sok különbség nincs, ha nem láttam volna a meccseket azt mondanám, hogy jobb lett. 2009/2010-ben: 48 meccsen 3 gól és 15 gólpassz, 2010/2011-ben pedig 54 meccsen 4 gól és 20 gólpassz volt a mérlege. Ez nálam egyenletes teljesítmény.
Idén eddig 18 meccsen 1 gól és 1 gólpassz az tényleg sovány az utóbbi évekhez képest, de Alves messze nem játszott annyit, mint korábban. Ha a pályán töltött játékperceket nézzük, akkor csak a 11. a csapatban. Tavaly az 5. volt ebben a rangsorban 4000 pályán töltött perc felett, az előtt: 1.,2.,1. - tehát ha ezt nézzük, akkor még mindig nem mondható kifejezetten rossznak a teljesítménye.
Én a lentebb felvázolt lehetőségek közül egyértelműen arra szavazok, hogy Montoya-t építsük be úgy a csapatba, hogy fokozatosan vegye át Alves helyét. Engem nem érdekelnek a fizetések meg a pénzügyek, én egy magyar szurkoló vagyok, akinek nem az az elsődleges, hogy épp min tud spórolni a katalán vezetőség, hanem az amit a pályán nyújt a csapat. A pénzügyi rész nem ránk, szurkolókra, de főleg nem a külföldi szurkolókra tartozik.
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2013.01.04. 00:21:31

LG írta: Az az elmúlt négy év inkább 2 szerintem, az első szezonjában valóban fantasztikus volt, a másodikban is még egész jó, de már pl. a harmadik szezonjában szerintem nem nyújtott olyat, amilyet néhány más a posztján játszó ne tudna, a negyedikben meg pláne nem, ahogy eddig a mostaniban sem.
Ezzel a visszaeséssel, egyenesen arányos, Messi középre vezénylésével és azért ezen ne csodálkozzunk. Míg Messire a szélsőhátvéd és az egyik belső védő is követte, mikor szélről nyitotta a teret Alvesnek, ma ott leginkább egy Pedro van, akit én hiába szeretek, de megnézed elindul közép irányba, nyitni a helyet Alves-nek a kutya nem követi, a pozíciót fogják a védők inkább. Nem védeni akarom, mert ettől függetlenül én se vagyok vele megelégedve*beadásai, összjátékban néha hajmeresztő, ah középre teszi, védőmunkája is gyengusz*, de ne is várjuk el, hogy olyan szinten tudjon játszani, mint 4éve. Nem vagyok nagy sportbúlváros, de lehet van valami köze a hanyatlásnak a válásához is, ami 1-másféléve volt tán ergo rosszabb forma is e körülre datálható szerintem.
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.01.04. 00:11:31

shutterisland írta:4 megoldás van.
- ha eladjuk alvest, akkor méltó pótlást hozunk a helyére. (ilyen szerintem csak lahm van, aki esélytelen.)
- ha eladjuk alvest, és hozunk valami átlagosnál jobbat, de montoya mögé.
- nem adjuk el, hanem fokozatosan (persze ha úgy fejlődik, ahogy szeretnénk) átveszi a helyét montoya.
- eladjuk, és jön egy balhátvéd, adriano átmegy jobb oldalra.
1. Lahm szerintem már nem az a szint. Megkopott szerintem, nem azt mondom, hogy rossz, de inkább kifele megy már ő is a korból.

2. Ez így jó megoldás lenne szerintem, csak kérdés, hogy ki az aki eljönne padozni egy csikó mögé?

3. Fizetése nem tudom mennyi lehet, de szerintem kb. Messi utáni kalapba tartozhat. Szóval ennyi pénzért padoztatni úgymond luxus.

4. Ez szerintem pedig azért nem életbiztosítás, mert az oké, hogy most Adriano kb. élete formájában van, de mi garantálja, hogy nem esik vissza a teljesítménye, mert azért láttuk már őt igen gyatrán játszani, s nem véletlen nem volt eddig a szezonig csak kiegészítő ember.

Véleményem szerint a második a legelképzelhetőbb variáció, bírom a brazilt, de nem hinném, hogy lesz már olyan jó, mint ami elvárható.
Montoya-nak meg kell adni a lehetőséget, be kell szépen építeni, Dani-tól búcsút kell venni, aztán valami megoldást találni a pótlására.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.01.03. 23:58:35

én azért nem adnám el feltétlen, mert kimondottan jobbat hozni nem igazán tudunk, és lehet, hogy elfogult vagyok, de montoya van annyira meggyőző, hogy ne szabjunk ki vele azzal, hogy elmegy előle alves, de jön egy gyengébb van der wiel, azpilicueta vagy zabaleta féle arc elé a sorban.

4 megoldás van.
- ha eladjuk alvest, akkor méltó pótlást hozunk a helyére. (ilyen szerintem csak lahm van, aki esélytelen.)
- ha eladjuk alvest, és hozunk valami átlagosnál jobbat, de montoya mögé.
- nem adjuk el, hanem fokozatosan (persze ha úgy fejlődik, ahogy szeretnénk) átveszi a helyét montoya.
- eladjuk, és jön egy balhátvéd, adriano átmegy jobb oldalra.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.01.03. 23:44:14

kristop írta:
LG írta:És most nem jöjjön már senki azzal, hogy pótolhatatlan, sosem volt az, a jelenlegi formájában meg pláne nem.
de most komolyan. kivel pótoltad volna az elmúlt négy év legjobb jobbhátvédjét? egy lényegesen gyengébb játékossal? ja, hát akkor senki se pótolhatatlan, messit is lehetne pótolni carrollal, csak nem ugyanaz a teljesítmény jönne ki eredményül :( nyilván a mostani alvest már lehet, de ez nem a többi jobbhátvéd érdeme, hanem az ő teljesítményének a hiánya. amúgy szerintem is megy nyáron, egy huszast még kapunk érte, aztán vagy balhátvédet keresünk és odaadjunk adrianonak a jobb oldalt, vagy jobbost.

ui.: nézzétek meg a realt, évek óta azzal a szerencsétlen arbeloával próbálkoznak jobboson annyira gyenge a szélsőhátvéd piac.
Az az elmúlt négy év inkább 2 szerintem, az első szezonjában valóban fantasztikus volt, a másodikban is még egész jó, de már pl. a harmadik szezonjában szerintem nem nyújtott olyat, amilyet néhány más a posztján játszó ne tudna, a negyedikben meg pláne nem, ahogy eddig a mostaniban sem. Abban igazad van, hogy nem hemzsegnek a piacon a kiváló jobbhátvédek, ezért is fért bele, hogy Alves már az elmúlt két szezonban sem volt igazán jó formába, és ezért zsarolhatta a szerződésével a klubot. Szerencsére már elmúltak ezek az idők.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.01.03. 22:33:28

LG írta:És most nem jöjjön már senki azzal, hogy pótolhatatlan, sosem volt az, a jelenlegi formájában meg pláne nem.
de most komolyan. kivel pótoltad volna az elmúlt négy év legjobb jobbhátvédjét? egy lényegesen gyengébb játékossal? ja, hát akkor senki se pótolhatatlan, messit is lehetne pótolni carrollal, csak nem ugyanaz a teljesítmény jönne ki eredményül :( nyilván a mostani alvest már lehet, de ez nem a többi jobbhátvéd érdeme, hanem az ő teljesítményének a hiánya. amúgy szerintem is megy nyáron, egy huszast még kapunk érte, aztán vagy balhátvédet keresünk és odaadjunk adrianonak a jobb oldalt, vagy jobbost.

ui.: nézzétek meg a realt, évek óta azzal a szerencsétlen arbeloával próbálkoznak jobboson annyira gyenge a szélsőhátvéd piac.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.01.03. 21:34:41

kanty írta:Szerintem meg egy férfi ilyent magára nem vesz, de kinek a pap, kinek a papné.
Alves tipikusan az a játékos, aki ha más csapatban lenne nagyon nem bírnám, s itt nem az öltözködési szokásaira gondolok. Így sem a kedvencem, de elismerem, mert letett ezt-azt az asztalra.
Nekem is könnyebben bevette a gyomrom, hogy itt van, amikor még jól játszott. De amikor volt a cirkusza a szerződéshosszabbításánál, ott elásta magát nálam, főleg, hogy a teljesítményével nem igazán hálálta meg az új kontraktust. Ha nem tud előrukkolni igazán jó teljesítménnyel tavasszal, akkor szvsz nyáron mennie kéne. És most nem jöjjön már senki azzal, hogy pótolhatatlan, sosem volt az, a jelenlegi formájában meg pláne nem.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.03. 19:36:53

Van, ami elviselhető rajta. Nemrég, amikor sérült volt, és csak a lelátóról nézte az aktuális meccset, mutatták, ahogy beül Alexisék közé, mindenki röhögött rajta, mert egy nagyon hülye kalap-napszemüveg kombót választott aznap estére. :lol:
Ezzel nincs problémám, a linkelt képeken látható ruhadarabok többsége (a pöttyös gatyától a mellényig) azért szerintem elég gázos.
De ez tényleg ízlés kérdése.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.01.03. 19:01:08

Szerintem meg egy férfi ilyent magára nem vesz, de kinek a pap, kinek a papné.
Alves tipikusan az a játékos, aki ha más csapatban lenne nagyon nem bírnám, s itt nem az öltözködési szokásaira gondolok. Így sem a kedvencem, de elismerem, mert letett ezt-azt az asztalra.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.01.03. 18:56:30

szerintem meg nagy forma, és lehet, hogy én nem venném fel ezeket, de neki, mint sztárnak (mert az) nem gáz ilyenekben járni.

inkább azért aggódom, hogy a pályán találja meg régi önmagát.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.03. 18:51:00

Ez is menő:
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... 4h2CjF9OhQ

Érthető tehát, miért akarja annyira Alves, hogy Neymar Barcelonába jöjjön. :lol:
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.01.03. 18:24:27

Még mindig van lejjebb:
Kép
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.01.03. 14:20:08

Mondjuk azt szívesen megkérdezném tőle, hogy reggelente mi jár a fejében mikor ezeket felveszi? :lol:

Cukiság:
http://distilleryimage7.instagram.com/4 ... 9e5e_7.jpg
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.01.03. 13:59:41

lui1698 írta:
LG írta:Borzalmas ez a kép, ha nem ebben a topicban látom, fel sem ismertem volna őket, azt hittem volna, hogy simán két homár.
Ugye vannak pletykák, hogy Neymar érkezne a nyáron, de én abban bízok, hogy nem lesz itt...egyik sem. :wink:
Akkor itt van még kettő, csak neked :D :

http://instagram.com/p/T-wQlAOH8b/
http://instagram.com/p/T9b6zeOH5A/
Én se maradjak ki:
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/ ... 2259_n.jpg :lol: :lol:
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.01.02. 13:26:15

LG írta:Borzalmas ez a kép, ha nem ebben a topicban látom, fel sem ismertem volna őket, azt hittem volna, hogy simán két homár.
Ugye vannak pletykák, hogy Neymar érkezne a nyáron, de én abban bízok, hogy nem lesz itt...egyik sem. :wink:
Akkor itt van még kettő, csak neked :D :

http://instagram.com/p/T-wQlAOH8b/
http://instagram.com/p/T9b6zeOH5A/
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.01.02. 13:19:13

Borzalmas ez a kép, ha nem ebben a topicban látom, fel sem ismertem volna őket, azt hittem volna, hogy simán két homár.
Ugye vannak pletykák, hogy Neymar érkezne a nyáron, de én abban bízok, hogy nem lesz itt...egyik sem. :wink:
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.01.01. 20:34:48

Gareth Tello írta:Alves Neymarral az oldalán egy Thiaguinho nevű ember koncertjén volt látható december 29-én.
Íme:
Kép
:lol:
Neymar tiszta olyan mint Cissé ezzel a szakállal. :lol:
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.01. 19:54:40

Alves Neymarral az oldalán egy Thiaguinho nevű ember koncertjén volt látható december 29-én.
Íme:
Kép
:lol:
Válasz küldése