Daniel Alvés

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Mire számítasz tőle?

Kiszorítja Dest-et és SR-t
21
34%
Fele-fele arányban osztoznak majd a perceken
17
27%
Csereember lesz
11
18%
Nem sokat fog játszani, inkább az öltözőben fog segíteni a csapatnak
13
21%
 
Szavazatok száma: 62
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2013.05.06. 10:34:58

Nem kéne még eladni, nehéz lenne pótolni.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.05.06. 10:13:08

ALvessel nincs nagy gond. inkább tito koncepciója hibás, mert nem szabadna két ilyen szélső védővel felállni. szerencsére Adriano személyében van alternatívánk Alba oldalán, viszont Alves pótolhatatlan házon belül. sokkal jobb, mint a kis spanyol védekezésben, és a támadás építésében is. persze alba még nagyon fiatal, így egyértelműen övé a jövő. Danit még jó pénzért el lehet adni, szóval ez is egy dilemma. de én bízom benne, hogy maradni fog, mert inkább erősítsük a keretet, és ő még mindig az egyik legjobb szélső hátvéd. a tavaly gyenge teljesítmény már a múlté. remekül játszik az tóbbi fél évben. vannak ugyan gyengébb meccsei, de vegyük figyelembe, hogy nagyon régóta nem pihenhetett a védelem szétesése miatt.
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2013.05.06. 09:18:38

LG írta: A támadásaink jelentős részét ó rontja el, és csomó gólt kapunk az ő oldaláról, mert ő ki tudja merre bóklászik ilyenkor. Ha végre eltakarodna nyáron, pezsgőt bontanék.
Örülök, hogy vannak olyanok, akiknek kevés az, ha valaki futóbolond. Bárcsak koccinthatnánk :wink:
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.06. 09:16:40

Nem igazán értem az Alves-sel szembeni kritikákat. A beadásai sokszor rosszak, ez igaz. Viszont ha összevetjük mondjuk Alba-val, akkor a gólpasszok terén a brazil áll jobban - és ezek túlnyomó többsége bizony beadásból születik. Viszont Alba idén gólerősebb.
Összevetve:
Alba: 5 gól, 5 gólpassz
Alves: 1 gól, 10 gólpassz
Szinte egyforma.
Ami a védekezést illeti, Alba miatt kapunk több gólt Alves oldaláról. Pontosabban inkább Tito miatt, mint Alba miatt, mert egyértelműen nem a spanyol hörcsög rakja össze a csapatot. Sokszor leírtam máshol, de ide is igaz, hogy Alves játéka nem változott, de mivel Alba IS fent ragad a támadásokkal, így a védelmünkben kevés ember marad, a középhátvédek nem mernek/tudnak a szélek felé tolódni, a csatárok rájuk tudják vezetni a labdát, zavartalanul be tudják adni. Ez egyértelmű taktikai baki, amit még jobban felnagyít a sok félpálya körüli labdavesztés, a pontatlan játék. Ha ők egyszerre vannak a csapatban az életveszély.
Ha a kettőjük közül választani kellene és nem számítana az életkor, akkor Alves lenne a jobb. Más kérdés, hogy Alves 30 éves és valamikor az ő gyorsasága is kopni kezd.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára connor 2013.05.06. 09:19:21-kor.
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2013.05.06. 08:57:33

Alvessel az a helyzet, hogy ő már nem is védő. A támadásokat pedig tudja hatékonyan segíteni, csak beadni nem szabad hagyni, mert akkor az operatőrök meg a nézők nagyobb veszélyben vannak, mint a kapu. Viszont arra meg nem látok esélyt, hogy ő valóban előretoltan játsszon, és legyen mögötte egy védő.

Szerintem maradni fog, és reménykedem benne, hogy összeszedi magát. Tudom, hogy sokaknak (joggal) nem szimpatikus, de én szentül hiszem, hogy egy JÓ Alves még 1-2 évig hasznára lehet ennek a csapatnak.
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.05.03. 23:32:53

Chino írta:De elég furcsa, hogy itt visszaolvasgatva milyen kommentek vannak. Egyszer adjuk a francba, Montoyát elé, aztán egy jó meccs után, ő a legjobb, nehogy elmenjen, fantasztikus stb.
Én tőlem ilyet biztos nem láttál. :D Legboldogabb lennék, ha elmenne. Egyetlen éven keresztül mindig trágya volt, csak jól leplezte. Inkább legyünk defenzívebbek, és egy középpályás szaladgáljon oldalt mondjuk Thiago személyében, mert Xavi már nem az a futóbolond.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21162
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.05.03. 23:27:44

sjd írta: Egy dolgot tessék végiggondolni: tegnap, vagy bármikor hány gólhelyzetet alakítottunk volna ki, ha ő nem próbálkozik a beadásaival (amit ugye nem tud, azért két gólt így is majdnem lőttünk belőlük a Bayernnek) és nem bóklászik elöl?
Végig gondoltam, és nem tudom a választ. Ugyanis nehéz megmondani, hogy mi lett volna abból a rengeteg támadásból, amit elrontott.
De végül is igazad van, maradjon jövőre is, lehoz néhány jó meccsen, a többin meg trágya, úgy látszik jelenleg már ez is elég a Barcában, mert majd Messi úgyis megnyeri nekünk a meccseket. Úgy sem keres sokat Alves, még emeljük meg a fizetését, hogy ő keressen a legtöbbet a csapatból, hisz pótolhatatlan. E mellett rendkívül szimpatikus ember is, elég csak lejjebb megnézni a képeit, vagy elolvasni néhány sportszerű nyilatkozatot tőle.
De elég furcsa, hogy itt visszaolvasgatva milyen kommentek vannak. Egyszer adjuk a francba, Montoyát elé, aztán egy jó meccs után, ő a legjobb, nehogy elmenjen, fantasztikus stb.
Ebben igazad van, egyébként mostanában az utóbbi kommentekből van jóval kevesebb, tehát valószinűleg jóval kevesebb jó meccse van, mint rossz Daniel pajtásnak.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.03. 15:28:17

Alves hatékonysága is nagyban függ attól, hogy ki játszik előte. Láthattuk, hogy amíg Messi volt szélen mennyivel jobb volt ő is. Igazából neki kell bejátszani az egész jobb oldalt, hogy onnan veszélyesek legyünk, ezzel pedig óhatatlan, hogy az a szél ne maradjunk üresen.
De elég furcsa, hogy itt visszaolvasgatva milyen kommentek vannak. Egyszer adjuk a francba, Montoyát elé, aztán egy jó meccs után, ő a legjobb, nehogy elmenjen, fantasztikus stb.
Forca Barca!!!!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.03. 09:52:36

LG írta: Lehet, hogy kiteszi a lelkét a pályára, de ez már évek óta igen kevésnek bizonyul. Tegnap is, bár az egész csapat gyenge volt, de neki így is sikerült negatív irányba kilógnia. A támadásaink jelentős részét ó rontja el, és csomó gólt kapunk az ő oldaláról, mert ő ki tudja merre bóklászik ilyenkor. Ha végre eltakarodna nyáron, pezsgőt bontanék.
Sőt igazából már rossz igazolás is volt, nem? Nagyon komoly tévképzetek élnek itt egyes emberek fejében, mintha Alves itt soha nem is lett volna jó, és konstans csak hátráltatná a csapatot.
Egy dolgot tessék végiggondolni: tegnap, vagy bármikor hány gólhelyzetet alakítottunk volna ki, ha ő nem próbálkozik a beadásaival (amit ugye nem tud, azért két gólt így is majdnem lőttünk belőlük a Bayernnek) és nem bóklászik elöl? (Attól függetlenül sajnos, hogy a végén már én is vertem a falba a fejem, olyan eladott labdái voltak)
Sajnos ez pont ugyanolyan, mint a Messi-függőség. Rájöttünk, hogy ha Alvesnek nem nyitunk területet a jobb oldalon, és nem jönnek onnan a beadások, akkor nincs sok esélyünk gólt lőni, főleg ilyen meccseken. És ebben az a durva, hogy ez még úgy is áll, hogy 10 beadásból 1 jut el a 16-oson belül álló 1 darab 160 centis emberünkhöz, ill. még azt is felvállaltuk, hogy Alves helyén bármikor megkontrázhatnak. Gyakorlatilag már jobbtámadóval azért felesleges kiállni, mert ha ott emiatt nem lehet Alvest indítani, meg is halt a játékunk. És meg mernék esküdni rá, hogy Montoya is csak ezért nem kap lehetőséget.
Viszont pont, mint Messinél, ha ez bejön, akkor jóság van (2011 őszi Clasico, Sevilla elleni 2-1 idén), ha nem, akkor meg ott állunk mínusz egy emberrel, és megszívtuk. Úgyhogy ennek az átdolgozása az egyik komoly feladat, ami Tito előtt áll. Eleve át kell gondolni még egyszer a középcsatáros játékot, mert ha van elöl ember, Alvest sem kell agyig feltolni, hanem tud mondjuk a félpálya magasságából is ívelni, mint ahogy régebben már jó pár gólpasszt is láthattunk így tőle.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.05.03. 00:55:05

még nem láttam lézengeni a pályán a nálunk töltött 5 éve alatt. Szívét lelkét kiteszi a gyepre, zakatol fel le szüntelenül. Minden elismerésem az övé, nagyra becsülöm az ilyen lelkiismeretes játékosokat!
ez az egyetlen ok, amiért én nem követelem a távozását.
sz.rul játszik, de legalább hajt, van pár emberke, aki ugyan úgy kuka egész évben, de ez nem robotolással, hanem alibivel párosul.

de az a gáz amúgy, hogy jobbat nem nagyon tudok helyette hirtelen.
annyira gyenge a szélsőhátvéd piac (és azon belül is főleg a jobboldaliak) hogy nem igazán tudok olyan embert, aki egyrészt hozható, másrészt biztosan jobb lenne, mint ő.

a sérülésektől tizedelt maicon vagy sagna ?
a darabos és relatíve technikátlan zabaleta ?
johnson vagy walker, akik igazi angolos stílusú hátvédek ?
rafael, akiről valszeg még több gólt kapnánk ?
a bayerntől kirobbanthatatlan lahm ?
a középszerű van der wiel ?

mindegyiknek vannak buktatói, és rizikófaktora, illetve montoyában látok annyit, hogy ezek közül egyiket se hozzuk el feltétlen elé.

két ember van a piacon, akikben látnék potenciált arra, hogy a jobbhátvéd posztunk kicsit jobb lehessen, nem öregek, és nem is feltétlen hozhatatlanok, még ha be is kellene nyúlni a pénzeszsákba.
abate és piszczek.
de mivel egyik sem merült fel még pletyka szinten sem, így nem hiszem, hogy alves távozna, vagy pótolva lenne.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21162
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.05.02. 08:30:39

Barcaman14 írta:Vannak gyengébb meccsei, amikor a fejemet fogom a beadásai után, de ezt az embert én még nem láttam lézengeni a pályán a nálunk töltött 5 éve alatt. Szívét lelkét kiteszi a gyepre, zakatol fel le szüntelenül. Minden elismerésem az övé, nagyra becsülöm az ilyen lelkiismeretes játékosokat!
Lehet, hogy kiteszi a lelkét a pályára, de ez már évek óta igen kevésnek bizonyul. Tegnap is, bár az egész csapat gyenge volt, de neki így is sikerült negatív irányba kilógnia. A támadásaink jelentős részét ó rontja el, és csomó gólt kapunk az ő oldaláról, mert ő ki tudja merre bóklászik ilyenkor. Ha végre eltakarodna nyáron, pezsgőt bontanék.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.24. 13:22:20

Vannak gyengébb meccsei, amikor a fejemet fogom a beadásai után, de ezt az embert én még nem láttam lézengeni a pályán a nálunk töltött 5 éve alatt. Szívét lelkét kiteszi a gyepre, zakatol fel le szüntelenül. Minden elismerésem az övé, nagyra becsülöm az ilyen lelkiismeretes játékosokat!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.04.23. 23:43:10

Meg kell csapni a nyakát, hihetetlen béna módon adja be a labdákat, hogy az már fáj...

Gyakorlatilag a támadásunk 80% -a (jó, túlzás, de na...) miatta megy el...
KépKép
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.04.14. 20:47:27

Nyilván nem fogja megviselni őt,de nagyon mérges vagyok rá ma is....
Nem akarom elhinni,hogy egy olyan spíler aki olyan labdákat tud kiosztani mint ő Messinek a PSG ellen,akinek olyan lövőtechnikája,játékintelligenciája van mint neki az ennyire ócska módon adjon be minden labdát,vagy ha már mindegyik így sikerül akkor legalább legyen annyi esze,hogy felméri,hogy ezt nem kéne erőltetni !

Egyébként a játékának ezt a faktorát leszámítva ma is jól játszott,de tőle ez el is várható,elvégre ő a posztjának legjobbja a világon vagy mifene
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.04. 14:53:11

Ha a frizuraváltás volt jó hatással rá, és a riportban mindig friss képekkel közlik a híreket, akkor ez azt jelenti, hogy Dani hanyatlásnak indul? :roll:
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.04.04. 14:48:39

Úgy látszik, a frizura váltás felélénkítette kicsit Danit. :lol: Jó lenne, ha a szezon végéig állandósítani tudná a formáját, mert iszonyat nagy szükségünk van most rá. És ezzel együtt remélem, hogy az eddig remekelő Alba nem most fog visszaesni, bár ez már egy másik topik.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.04.04. 14:43:43

Nem csalódtam Alvesben. Megmondta a véleményét, ami az igazságot is tükrözi egyben. Végre egy ember, aki kimondja egyenesen (nem kertelve) azt, amit minden ember lát némelyik meccsen.
A hozzáállása és mentalitása, ami a belső védős esetleges szerepét illeti teljesen profi.
A játéka pedig lenyűgöző az utóbbi időben.Ilyen passzt Montoya 10 év múlva sem adna, nemhogy most. Azt gondolom Alvesben van még pár év, mire Montoya a helyére léphet. Bármennyire is szeretnék őt sokan látni helyette, nem egy kategória a két labdarúgó egyenlőre.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.04.03. 15:25:48

Hihetetlen hogy egymaga be tudja játszani az egész jobb oldalt.A tegnapi meccs legjobbja volt.Attól a passztól meg leesett az állam.

Adjuk el...
BertaB
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2012.12.26. 10:35:13

2013.04.03. 14:56:33

vannak dolgok, amiket nem lehet tanítani a fociban, és ez a tegnapi passz pont olyan volt ...
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.04.03. 00:22:38

nálam mom, hatalmasat robotolt, bár ez ugye említésre sem méltó, mindig kihajtja magát rendesen.
Avatar
Dr.Dre
Capitá del Barça
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.08.23. 17:04:58
Tartózkodási hely: Szerbia,Vajdaság (Szaján)

2013.04.02. 22:48:03

Nagyon játszott ma Dani. Elképesztő passzt adott Messinek, remélem újra vissza nyeri régi önmagát, és nem lesz gond.
Kép

Titi - The Legend!
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2013.04.02. 22:47:17

még az első évében volt egy ugyan ilyen bitang passza (bár az no look volt) ugyancsak messinek, rögtön beugrott. ma is nagyot rohangált az egész jobb oldalon... és ha az a szabad beakad :shock:
fcbarca78
Jugador del Barça
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:48:06

2013.04.02. 22:40:48

nagyon bírom őt. Ő volt ma a csapat legjobbja nálam
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.04.02. 22:10:22

és emellett marha jól is játszik, neki mindig jót tesz az, ha kiveszik előle az embert és az egész szél az övé lehet.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.04.02. 21:38:53

Alvest el kéne adni..... :D
Hihetetlen ez a fazon,minden évben végig alibizi,és ellazsálja az őszt,de amikor eljön a szezon lényegi része,akkor bebizonyítja,hogy még mindig magasan a világ legjobbja a posztján 50top játékosból ha egy tud ilyen labdát adni akkor sokat mondtam....
Válasz küldése