Bajnoki Mérkőzések 08-09

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Morminho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2005.04.27. 20:41:13

2009.02.21. 22:41:31

Undorító meccs volt. Nézni a szenvedésünket, nézni az Espanyol játékosok fetrengését minden piti szabálytalanság után, nézni ahogy a bíró szétfújja a meccset (és itt nem csak a kiállításra gondolok, hanem erre a "minden szabálytalanságra sárgát adok" módszerére).

Guardiola, Valdés és a bíró is szerves részei voltak ennek a vereségnek, de úgy gondolom, hogy nem is akkora baj, hogy itt ma kikaptunk. Ettől talán kicsit magukhoz térnek a játékosok és elhiszik hogy ez a bajnokság még nem lefutott.

Valdes második gól előtti hibáját én nem is értem. Ott volt Marquez mellette tök tisztán, egy sima belsős passz és akkor nincs a gól, és 0-1-ről, még amikor még több mint fél óra vissza volt több esélyünk lett volna. Messinek egy építő jellegű megmozdulása nem volt, viszont azt senki nem fogja tudni nekem megmagyarázni, hogy Abidal helyett mért Puyol jött, amikor egy középre betömörülő csapat ellen a széljáték lenne a megoldás, amiben Sylvinho mindenképp jobb, és, hogy Eto'o helyett mért Gudi jött, amikor ott van Bojan is a padon, aki Barca mezben már most többet tett le az asztalra mint az izlandi. De egyáltalán, miért hozta le Eto'o-t? :?

Remélem összeszedik magukat a játékosok, a 7 pont még mindig nem kevés, de ha nem szedik össze magukat még meg is égethetjük magunkat, és innen elveszíteni egy bajnokságot nem minden napi bravúr lenne...
"Nekünk nem az számit,hogy mi kik vagyunk...Hanem hogy játsszunk szenvedéllyel... És nem az számit, hogy mi van a mezünk hátulján, hanem az, hogy mi van a mez elején... Ami a mez elején van név sokkal fontosabb, mint ami a hátulján van..."
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2009.02.21. 22:41:14

ezen a meccsen minden ellenünk szólt, a bíró, a spanyolok stílusa és a mi szr játékunk. valdesen már fel sem idegesítettem magam, hiszen olyan régen adott gólpasszt az ellenfélnek, h már éppen ideje volt a mutatványának :? de sztem ettől függetlenül sem kell parázni, ha a mai zakótól nem szedik össze magukat a játékosok, akkor semmitől sem.
az esetlegesen nagy arcokat le lehet cserélni kisebbre, és innentől előre a több ötösért! már nem engedhetjük meg magunknak ezeket a botlásokat, mert az ilyen vereségeink mentálisan legalább plusz három pontot jelentenek a madridnak és ők mostanában nem annyira tudnak hibázni. elég masszív előny a hét pont, ennyinek elégnek kell lennie a végéig. ha meg netán +12ről mégiscsak bebuknánk a bajnokságot, akkor 'mit is' ? sem ért ez az egész szezon, legalábbis számomra.
de ilyeneken filózni felesleges, én is bízom guardiolában, h a megfelelő módon fogja kezelni a helyzetet és visszatérünk a helyes útra.
PUYOL-XAVI-INIESTA
tudomka958
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2007.12.15. 23:55:01

2009.02.21. 22:41:02

sajnos azt kell mondanom,hogy pep rutintalansága most kezd megmutatkozni...
azért egy kétgólos hátránynál ne jóskától várja már a megváltást!
az meg azt hiszem a legnagyobb hiba,hogy messzi középen játszik csak azért,hogy alvesnek legyen helye felfutni.-...annyira sajnos nem jók a beadásai-vagy talán nekünk nincs is egy klasszikus centerünk ...
a középályáról meg annyit:xavi hetek óta bűngyenge:senki nem szervezi a játékunkat...
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2009.02.21. 22:40:08

Ez után a meccs után remélem minden elvakult Barca drukker ledobja végre azt a bizonyos rózsaszín szemüveget és csendben bevallja magának, hogy a csapatunk igenis NAGY bajban van. Hetek óta érezhető a lendület hiánya, pontatlanok, ütemtelenek az akciók, egyre kiszámíthatóbb a játékunk és egyre gyakoribbak voltak a mázlival, éppen jól pattanó labdával megnyert meccsek. Ennek ma vége. Az "álomcsapat" végre felébredt. Aki látta az Espanol elleni kupavisszavágót, az a mai eredményen nem csodálkozik. Akkor is benne volt a levegőben a bukta, most ugyanazt játszottuk el, csak még 0-0-ás állásnál késztettek minket hibázásra. A csapat védekezése rossz, hetek óta ugyanazok a hibák jönnek elő és nem tudunk reagálni rájuk. Az őszi pattogós, gyors labdajáratós, szemet gyönyörködtető játék már nyomokban sem fedezhető fel. A mai 90 perc alatt (amiből talán 45 perc volt a folyamatos játék) talán 15-öt játszotta a csapat a saját játékát. Hol van már az a sokpasszos pozíciós játék, amivel a nagy rangadókat nyertük??? Látott ma ilyet valaki? Belementünk az Espanol rakkolós, keménykedős, sok futásos játékába és mi húztuk a rövidebbet. És sajnos ez nem az első eset. Hetek óta ez megy, nem azt játsszuk, amit szoktunk és ami a sikereinket meghozta. A csapat görcsössé vált, ugyanazokat a gondokat látom, mint tavaly. Kapkodó a játékunk, nem játsszuk ki az akciókat, egyre gyakrabban ötletszerű ívelgetéseket alkalmazunk. És lehet, hogy páran most megszólnak, de a mai sok sárgában mi is ludasak vagyunk. Felvettük a kesztyűt és ráfáztunk. Ez semmiképpen nem egy győztes mentalitás, egyre jobban érzem azt, hogy fejben gondok vannak jópár játékosnál. Csak nézzétek meg a csapat őszi lapstatisztikáját és hasonlítsátok össze a mostanival. Nem hiszem, hogy ne lenne némi összefüggés. 5 pontot adtun le röpke 2 meccs alatt, innentől teljesen nyílt a bajnokság, ráadásul a Real most hihetetlen lélektani előnybe került. Nincs rajtuk nyomás, meg is látszik a játékukon és az eredményeiken is. Lassan pedig az is kezd beigazolódni, hogy nincs cserepadunk. Nem tudunk minőségi cseréket végrehajtani, az alapcsapat játékát pedig lassan minden komolyabb edző kivülrő fújja. Teljesen eltűntek a rögzített pozíciós variációink (emlékezzetek csak vissza, ősszel volt pár nagyszerű gólunk ilyenekből is), a távoli lövéseink teljesen ártalmatlanok. És ami a legfájóbb, hogy az őszi (viszonylag) stabil teljesítménye után Valdes teljesen eltűnt a kapunkból. Nem lehet 3 sorozatban is sikereket elérni stabil kapus nélkül. Amíg ezt nem érti meg a vezetőség, addig sorban jönnek majd a pofonok. Nem szeretek vészmadárkodni, de most nem fogadnék nagy összegben a csapat BL-továbbjutására. A végső győzelem pedig szvsz egyelőre irreális elvárás ettől a gárdától. Ehhez óriási változásnak kellene történnie.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2009.02.21. 22:39:05

ziipp írta:De mi a fenét keresnek itt Reálosok? Ezt nem nagyon értem. Én sem megyek a magyar Real fansitera.
Pedig ott van ám színvonal! :)
Pofámról lesülne a bőr. Mi sem mentünk át (legalábbis a "keménymag") a ti oldalatokra fikázni a csapatot, amikor egyszerűen 1 rakás sz.rok voltatok.

Ennek a vereségnek meg épp ideje volt. Ettől talán felébredünk a téli álomból.
A 2. forduló óta veretlenek voltunk, valahol mindennek vége van.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Dantes
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2008.10.10. 13:04:30

2009.02.21. 22:35:11

Asszem ez így esett a legrosszabbul: hazai pályán, antifocit játszó színészválogatott ellen, kritikán aluli bíró vezetéssel, rosszkor iszonyatos kapus bakival, és a cserék sem voltak fényesek... úgy, hogy a lélegeztetőn tartott real hol így, hol úgy (eddig többnyire "úgy") de mindig hozza a kötelezőt....most meg nagyon nyert.

Az biztos, hogy sok előttem szólóval egyetértek...érdekes módon az idétlen játékvezetés a barca meccseire jellemző...

Viszont a csapatról teljes képet alkotni lehetetlen, ugyanis azt gondolom, hogy ez fix 1-2 gólos győzelem lett volna ha 11 emberrel játszhatjuk a játékunkat, és mindjárt más mindenki megítélése.....

Azt még nem mondanám, hogy gödörben vagyunk és bízom is abban, hogy mindezektől függetlenül görcsölés nélkül a következő meccseken jó játékkal, stabilan hozzuk az eredményt.

Egy biztos most már többször bizonyította 1-2 galád társaság (még a realnak is majdnem sikerült) ez a barca csak ilyen focival verhető...igazán akkor lesz baj ha valaki végre meri vállalni a saját átlagos fociját, és azzal tiszta körülmények között győz le minket, addig azt mondom, hogy ilyen győzelemre, vagy akár döntetlenre az sem lehet büszke aki ezt így érte el.

Bízom benne, hogy Pep mindezt előre vetíti az A. Madrid meccsre is: ott sem lesz másképp.


Fel a fejjel...és jöhet a Lyon.
Avatar
xbalix
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2005.04.21. 10:18:16
Tartózkodási hely: London, Bow

2009.02.21. 22:31:19

Hát ekkora csalást már rég láttam! Keita kiállítása egyértelműen max sárga volt! A bíró az eset után továbbot intett, utána varázsütésre megállította a játékot és Keitát kiküldte. Kérdem én: Hol van piros lapot érő szabálytalanság után előnyszabály??? Ilyet még az életben nem láttam!!!!! Ekkora anti futballt és alattomos játékot is már régen láttam, talán a Real játszott ellenünk ilyet utoljára. A lényeg: Elcsalták a meccset, ami sztem arra megy ki h a Real közelebb kerüljön. Ez az én véleményem, ja és a bírót meg valószinű h megvették. A fiúk végig, mentek robotoltak, 10 emberrel is domináltak. Minden elismerésem Pepé és a srácoké!!! Ja és Eto'o-t azért hozta le, mert volt már 1 sárgája és látszott h nagyon nem megy neki! Ennyi.
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2009.02.21. 22:30:54

De mi a fenét keresnek itt Reálosok? Ezt nem nagyon értem. Én sem megyek a magyar Real fansitera.
Avatar
faithnomore
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2008.05.29. 20:24:00
Tartózkodási hely: Gyula city

2009.02.21. 22:28:27

pedig én sylvinho-t még mindig jónak látom, és már el is kezdtem örülni hogy melegít, amikor láttam hogy puyol jön be :? :?

sajnos pep cseréi nem voltak a toppon

nem akarok okoskodni, mert tudom hogy monitor előtt könnyű, de én a 3 cserével így álltam volna fel:

-------------------VV------------------
Alves-----Pique----Marquez----Sylvinho
------------------Touré-----------------
------------Xavi--------Busquets------------
---------------Krkic-------Eto'o
Kép
El hombre Martín...igazi balfék! A szöcske!- Horti 'Mester' Gábor
www.perfectinsanity.blog.hu
Saint Germain
Jugador del Barça
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2005.09.05. 16:05:32
Tartózkodási hely: Bogyiszló

2009.02.21. 22:27:36

Szerintem a piros jogos volt-> nyújtott lábbal csúszott és még visszafelé kissé megrúgta a védőt.
Egyébként meg mi játszottunk nagyon rosszul. Ehhez jött még hozzá a két hiba, amiből 2 gólt kaptunk. Az akarással, hajtással nem volt gond csak hiányzott egy-egy kiemelkedő teljesítmény.
Lassan jönnek a rangadók sorban, ott fog eldőlni a bajnokság. A madrid jó formában van, mi nem. :(
Xavinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2005.09.24. 22:48:54

2009.02.21. 22:25:24

barca99 írta:Igazad van. Biztos nem azon, hogy a kiállításig egyetlen épkézláb támadásépítésünk nem volt.
Ja, örülök,h ennyire egyet értünk... :lol: Az Espanyolnak kapuralövése sem vt a szünetig. Ha nincs a kiállítás maradtak vna a bunkerfocinál mi meg bedaráljuk őket. Ennyi.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2009.02.21. 22:24:26

Idegesitő, hogy az elmult 2 mecsen négy golt kaptunk. Mind elkerülhető lett volna, Valdes is nagy volt. Én nem annyira szidnám a birót, hogy lettek a mieink felkészitve ? Tudhaták milyen erőszakos, durva meccs lesz, és nem kellett volna felvenni akesztyüt, akkor az Espanol járt volna rosszabbul. A cseréket én nem értettem. Henry lejöttével a bal oldal lenullázodott, még mi is segitettük öket tömörülni. Etoonak maradnia kellett volna, Messi meg jobb oldalt huzta volna meg,de Ő is behuzodott. A falábu és nehézkes Gudy meg labdaszedőnek is gyenge. Az is idegesitő, hogy a Real lendületbe jött. Abidal, Iniesta, Keita távolléte sok lesz. De bizom. Sajnos, bár hajt a csapat kissé fáradtnak tünnek,nins semmi ötlet a játékban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Léfe 2009.02.21. 22:29:35-kor.
Fecó
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2009.02.21. 22:22:18

Sajnos a léggömb kipukkant!
Minden csapat rész és minden kulcs ember csődöt mondott élen Guardiolával! Mit keresett itt Gudhjonsen könyörgöm?! A baj az, hogy ennek az előszele igencsak itt volt az utóbbi meccseken úgyhogy én nagyon borúlátó vagyok, annál is inkább mert a Real szárnyal!
Szóval igencsak sok mindennek kellene megváltozni és gyorsan ha ebből ki akarunk lábalni.
Csak a jó reménység maradt!
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2009.02.21. 22:22:09

köszönjüók pep mester a fantasztikus mester a cseréidet. látszott , hogy szeretnéd az espanolt bentartani

Abidalt helyett Puyol :shock: miért nem Sylvinho?

2-1 visszajüvünk a meccsbe és lehozza a 22-23 gólos Eto'ot :shock: :shock: :shock: :shock: . amikor amúgy is 2 csatárral játszunk. a vajt tetézi, hogy nem Bojant és nem Hlebet, ha nem a legrosszabb megoldást Gudit hozza be :shock: :shock:
3 helyett nem 2 hanem 1 csatárral játszunk :shock: :shock: :shock:
érthetetlen. ez jobban kiakasztott, mint a bíró és az espanol szemétkedése együttvéve
Aprieto

2009.02.21. 22:21:42

Értelmetlen az Espanyol játékát hibáztatni.
Úristen, nézzünk már rá a csapatra mit tett a győzelemért!
Valdes csak egy dolog. Meg Piqué is csak egy dolog. Az ő hibáik voltak azok amik eldöntik a meccset, de az egész csapat egy rakás gánya volt. Keita kivételével a lehető legerősebb támadószekcióval léptünk pályára, mégsem tudtunk mit kezdeni velük. AKkor miért azon vagytok kiakadva hogy idegenben 1-2-nél húzzák az időt? Mely csapat nem tenné? Csak ugye ebbe lehet belekötni. A saját térfelünkön kell körülnézni, mert itt van a gáz. Nem hiszem hogy épp a Betis meccs az oka, azelőtt történhetett valami.

És megmondom őszintén ezek a hülye, böszme nyilatkozatok, hogy látókörön kívül van a Madrid, nem kell figyelnünk rájuk stb... elbizakodottá tették az egész csapatot.

Hiába nyilatkozik akármit Guardiola. Lehet hogy ő koncentrál, de a játékosok nem.
Xavi is elmondta, ó hát 10 pont az jelentős difi. Busquets sem tart senkitől.. pedig olyan játékkal amit mutatott... ha rajtam múlna még a fizetésétől is tarthatna.
Nem tetszik ez nekem, nagyon nem. De amilyen arcát EDDIG mutatta Guardiola... benne bízom. Tartom olyan tökösnek hogy azt mondja Xavitól elkezdve Messiiig mindenkinek hogy a murvaszátokat, odafigyeljetek.

Most jöttek volna jól Mourinho szavai:
"Aki nem tezsi oda magát a mai meccsen ne is álmodozzon arról, hogy szerdán a BL-ben pályára lép...."
:roll:
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2009.02.21. 22:21:04

Henryt és Eto'o-t szerintem a hétközi meccs miatt hozta le. Jobb magyarázatot nem tudok jelen pillanatban.

Puyol mint balhátvéd? Szerintem Syl-t kellett volna behozni. Keita pedig gyenge pontja a csapatnak, a "narancssárgalapos" becsúszása pedig butaság volt. Ettől függetlenül a bíró nagyon belenyúlt a meccsbe, egy idióta.

Hogy Valdezről ne is mondjak semmit...

Touré és Piqué tetszett ma.
Troporf
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.03.13. 10:49:07

2009.02.21. 22:20:53

"A tördelésre meg a rúgdosásra annyit , hogy minden csapat ezt fogja csinálni de ezt nekünk meg tűrni kell, ha bajnokok akarunk lenni!!"

...úgy ám! Pepnek meg kell nyomnia a "legyenmármindenszuper" vagy pedig a "lézerfoci" gombot :D

sokmindenre lehetne fogni (akár jogosan, akár nem), de fejben erősebbnek kell lenniük a fiúknak annál, mint amit ma mutattak :cry:
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2009.02.21. 22:20:32

Nem arról van szó, hogy ne tűrné a csapat a "tördelés meg rugdosást", hanem van ott egy bíró is, akinek ezt nem kéne tűrni, és pont a vétlen csapatból kiállítani egy olyan játékost, aki egy klasszikus sárga lapos megoldást produkált.
Előre a TITOlusokért!
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2009.02.21. 22:19:35

Xavinho írta:Ez a meccs 2 emberen ment el : a bírón meg Valdesen.
A bíró siralmas volt - bár ez lassan spanyol meccsen nem meglepetés - ha nincs a kiállítás állítom nem kapunk ki.
Valdes hibája meg olyan,h magyar bajnokságban se nagyon csinálnak ilyet. Ennek ellenére azt mondom,h minden kapus hibázik néha és Valdest kár lenne leírni emiatt. 7 pont még nagyon sok,de az intő kell legyen,h egy hét alatt vesztettünk 5-öt.
Igazad van. Biztos nem azon, hogy a kiállításig egyetlen épkézláb támadásépítésünk nem volt.
Avatar
Lionel86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2006.04.24. 20:28:30
Tartózkodási hely: Lepsény

2009.02.21. 22:18:00

Nem az Espanyollal kéne foglalkoznunk hanem, arra kéne megoldás hogy a gödörből kilábaljon a csapat!! Jövő héten eldől mi lesz!!
Xavinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2005.09.24. 22:48:54

2009.02.21. 22:17:30

Ez a meccs 2 emberen ment el : a bírón meg Valdesen.
A bíró siralmas volt - bár ez lassan spanyol meccsen nem meglepetés - ha nincs a kiállítás állítom nem kapunk ki.
Valdes hibája meg olyan,h magyar bajnokságban se nagyon csinálnak ilyet. Ennek ellenére azt mondom,h minden kapus hibázik néha és Valdest kár lenne leírni emiatt. 7 pont még nagyon sok,de az intő kell legyen,h egy hét alatt vesztettünk 5-öt.
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2009.02.21. 22:16:12

Az espanyol a 3 pont mellé még nyert legalább 10 Oscar-díjat, maximális gratuláció nekik. Remélem a kiesésért is kapnak trófeát és akkor kitehetik mellé ezeket is.
Sajnos ma nagyon ötlettelenül játszott a csapat, bár a kiállítás alaposan rányomta a bélyegét a meccsre. Természetesen nem a bíró a hibás a vereségért, de nem volt méltó egy ilyen derbi levezetéséhez.
Avatar
Lionel86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2006.04.24. 20:28:30
Tartózkodási hely: Lepsény

2009.02.21. 22:15:05

ÁÁÁ!!!

Remélem én is, hogy Pepp össze kapja a fiúkat fejben!! A tördelésre meg a rúgdosásra annyit , hogy minden csapat ezt fogja csinálni de ezt nekünk meg tűrni kell, ha bajnokok akarunk lenni!!

Remélem nem történik az meg mint tavaly!!:S Bár a real a mai napon vissza jött a bajnokságba!!
Avatar
Buitre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2005.05.10. 13:26:05
Tartózkodási hely: Großwardein

2009.02.21. 22:14:03

Ezt a Barcát egymódon lehet legyőzni, így
így van, nem tudom mit vártok egy kiesés ellen küzdő csapat ellen, akik idegenben kell megállítsák valahogy a gőzmozdonyt. Elhiszem, h nem szimpatikus, de csodálkozni nem kell ezen..
Avatar
faithnomore
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2008.05.29. 20:24:00
Tartózkodási hely: Gyula city

2009.02.21. 22:13:31

krkic-et kellett volna behozni guddy helyett....az meg elég meglepő volt hogy sergi center volt :shock: :shock:
Kép
El hombre Martín...igazi balfék! A szöcske!- Horti 'Mester' Gábor
www.perfectinsanity.blog.hu
Lezárt