Zlatan Ibrahimovic

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2010.12.28. 14:10:57

Olvasok-olvasok, de fogalmam sincs, h kiről beszéltek. Ki ez az Ibrahimovic? Mikor volt a keretünk tagja? Tett le annyit az asztalra, h ennyi időt elvesztegessetek vele? :roll: :lol:

Szerk.: helyesírási hibák :lol:
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.12.28. 14:08:34

sjd írta: Akárhogy is nézzük, TELJESEN nem volt felesleges, attól függetlenül h bitangpusztulatul fostos szezon volt
Villa-val való összehasonlítás a lényeg. Magyarul az eddigi teljesítménye Villa-nak jóval gyengébb mint Zlatan tavalyi egész éves teljesítménye.
Ami egy kiszabott nagy vicc.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.12.28. 14:03:03

gergo9 írta:
A történethez hozzátartozik, hogy Ibra szezonja, bármennyire is úgy tűnik, nem volt teljesen felesleges: lőtt 21 gólt, átlagban meccsenként egyet, s így Messi mellett a csapat második leggólerősebb játékosa lett, s ha Villa idei teljesítményét felszorozzuk egy egész szezonra, láthatjuk, miért került ő csak 40 millába.


Ez meg ha nem irónia akkor nagyon durván a röhej kategóriába tartozik az egész cikk.
Akárhogy is nézzük, TELJESEN nem volt felesleges, attól függetlenül h bitangpusztulatul fostos szezon volt
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.12.28. 13:58:18

A történethez hozzátartozik, hogy Ibra szezonja, bármennyire is úgy tűnik, nem volt teljesen felesleges: lőtt 21 gólt, átlagban meccsenként egyet, s így Messi mellett a csapat második leggólerősebb játékosa lett, s ha Villa idei teljesítményét felszorozzuk egy egész szezonra, láthatjuk, miért került ő csak 40 millába.


Ez meg ha nem irónia akkor nagyon durván a röhej kategóriába tartozik az egész cikk.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.12.28. 13:53:31

Andris írta:Bizony ez így is van. :)

Ibra árával kapcsolatban annyi a helyzet, hogy bukunk rajta valamennyit, ha most eladjuk 20-25 millióért (összességében), mert lehet hogy más csapatnak el lehetett volna adni 40 körül.
De igazán akkor buktunk nagyon, amikor megvettük ~70ért. Ez már akkor is bukás volt mikor még benne volt a pakliban hogy egy Barca csatársorhoz méltó játékú és hatékonyságú játékost veszünk.

Túl kéne már lépni ezen az ügyön, meg egyáltalán Ibrahimovicon is.
Nem akkora játékos ő mint amekkorának tartják, az olasz bajnokságnál két jóval erősebb terepen is bizonyította. (spanyol nálunk, sok-sok éve nemzetközi porond)
Az olasz bajnokság történetében ő egy epizód egyik főszereplője lesz, és ennyivel fog visszavonulni.

Az meg, hogy havonta kétszer szájkaratézik a Barca irányába, senkit sem zavar, csak azokat akik különösebben szeretik vagy becsülik őt.
Hát Ibra szerintem leszerepelt, és ez rohadtul dühíti. Azért szájkaratézik, mert itt nem tudott igazán érvényesülni, és mivel ő a legjobbnak tartja magát, nem tudja elviselni, hogy nem kellett...és tény, hogy az igazi bukás a megvétele volt, az hogy eladtuk/eladjuk ennyiért, ez már inkább jó döntés szerintem.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.28. 13:45:35

Bizony ez így is van. :)

Ibra árával kapcsolatban annyi a helyzet, hogy bukunk rajta valamennyit, ha most eladjuk 20-25 millióért (összességében), mert lehet hogy más csapatnak el lehetett volna adni 40 körül.
De igazán akkor buktunk nagyon, amikor megvettük ~70ért. Ez már akkor is bukás volt mikor még benne volt a pakliban hogy egy Barca csatársorhoz méltó játékú és hatékonyságú játékost veszünk.

Túl kéne már lépni ezen az ügyön, meg egyáltalán Ibrahimovicon is.
Nem akkora játékos ő mint amekkorának tartják, az olasz bajnokságnál két jóval erősebb terepen is bizonyította. (spanyol nálunk, sok-sok éve nemzetközi porond)
Az olasz bajnokság történetében ő egy epizód egyik főszereplője lesz, és ennyivel fog visszavonulni.

Az meg, hogy havonta kétszer szájkaratézik a Barca irányába, senkit sem zavar, csak azokat akik különösebben szeretik vagy becsülik őt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.12.28. 13:34:14

Andris írta:Persze, hogy van benne igazság, de közben szerkesztettem kicsit a hozzászólásom, olvasd el ha gondolod. :)
Elolvastam és egyetértek, számomra csak az elgondolkodtató, hogy mennyit lehet csalni oda-vissza egy-egy könyvelési kiskapuval...

A transfermarkt tényleg vicc, meg a 15 millió is, meg egyebek...nem maga a számítás ami érdekel. hanem hogy soha semmit nem szabad elhinni, mert óriási különbségek lehetnek, és ezért mondom, hogy Laporta és Rosell sem hazudik igazából, csak másképp könyveltették a dolgot...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.28. 13:21:56

Persze, hogy van benne igazság (mármint a népsportblogos cikkben), de közben szerkesztettem kicsit a hozzászólásom, olvasd el ha gondolod. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Andris 2010.12.28. 13:34:26-kor.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.12.28. 13:02:02

Andris írta:Tipikus rhynn cikk már megint. :? 3 bekezdésnél nem is olvastam már tovább, egész egyszerűen ez már szánalmas.

Már 'Laporta hatalmas áldozat'ánál sejtetettem hogy milyen is az írás (így titulálja azt a 46+Eto'o-s transzfert, amit már akkor is mindenki istentelen nagy baromságnak tartott, mikor még nem lehetett tudni h Ibra semmit se tud letenni az asztalra).

Aztán amikor rögtön ezután jön a Rosell arra veri a mellét, akkor be is fejeztem az olvasást. Nevetséges, nem mintha a rhynn féle football gazdasági cikkeket hatalmasra tartottam volna valaha is, mert csak fiktív gazdasági mutatókkal és ezekből levont kusza következtetésekkel dolgozik, de amióta már a Rosell utálat is minden cikk szerves része, egyszerűen rossz olvasni is.

Én nem bánom hogy most beindult a srác, és ahány blogra csak beeresztik, írja hogy milyen csúnya bácsi Rosell, csak kezeljétek kellően komoly fenntartással az egészet amit ő produkál.
Szerintem van benne igazság :)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.28. 12:56:37

Tipikus rhynn cikk már megint. :? 3 bekezdésnél nem is olvastam már tovább, egész egyszerűen ez már borzasztó.

Már 'Laporta hatalmas áldozat'ánál sejtetettem hogy milyen is az írás (így titulálja azt a 46+Eto'o-s transzfert, amit már akkor is mindenki istentelen nagy baromságnak tartott, mikor még nem lehetett tudni h Ibra semmit se tud letenni az asztalra).

Aztán amikor rögtön ezután jön a Rosell arra veri a mellét, akkor be is fejeztem az olvasást. Nevetséges, nem mintha a rhynn féle football gazdasági cikkeket hatalmasra tartottam volna valaha is, mert csak fiktív gazdasági mutatókkal és ezekből levont kusza következtetésekkel dolgozik, de amióta már a Rosell utálat is minden cikk szerves része, egyszerűen rossz olvasni is.

Én nem bánom hogy most beindult a srác, és ahány blogra csak beeresztik, írja hogy milyen csúnya bácsi Rosell, csak kezeljétek kellően komoly fenntartással az egészet amit ő produkál.

Szerk:
Na, a kedvetekért (akik érdekesnek, mitöbb elgondolkodtatónak találták, nem mintha nem ugyanilyen számolásokat csináltunk volna anno Ibra eladásánál itt, mint mezei fórumozók) kicsit beleolvasgattam. Egyrészt egyáltalán nem kell pénzügyesnek lenni, hogy az ember ezt felfogja. Másrészt tele-tele van hibákkal az egész.
Csak hogy néhányat megragadjak:
Példa a számolásban hatalmas bakira, hogy Ibra fizetésénél 15 millióval számol. WTF? Egyáltalán nem lehet tudni hogy a srácnak 9 vagy 12 v 15 v 20 millió eurós fizetése volt. Erről soha semmi megközelítőleg hiteles forrás nem adott információt, de nyilván ha maga Ibra mondaná akkor se lehetne elhinni igazán. és tekintve az összes többi játékos fizetését, én ráadásul erősen kétlem hogy ibra duplaannyiért játszott volna mint pl David Villa, akinek a szerződtetésénél volt információ (ugyanilyen kétségées szinte) a fizetésről.
Így tehát, 9 vagy 15? nem mindegy, hiába írja rhynn a cikk alján h nagyságrendileg jók az összegek, és ezért a következtetések, mert a fizetés még megközelítőleg sőt nagyságrendileg sem jó, pedig az egész számítás egyik központi adata.
Az a 6 millió is fura továbbá, amit kölcsönért kaptunk, sose hallottam róla, aztán kitudja. A jövőévi vételi árat legalább intervallummal adja meg, de 8 milliós rés meg azért elég laza, főleg hogy a korlátok se biztosak, ezzel nemlehet számolgatni igazán. Van még, szinte minden számadatba bele lehet kötni anélkül h különösebben szétcincálnám és kiforgatnám az egész írást, de most megkímélném a társaságot egyelőre.

Még tartalmi hibából is van egynéhány, de pl a 'Beckham szabály'. Számomra teljesen nyilvánvaló, hogy baromság. A legtöbb játékos szerencsére nem csak a pénzért focizik. Így pedig ha azonos szintű csapatoknál azonos fizuért játszhat, akkor baromira nem az 5-10 de akár a 15%os adókulcs különbség fog dönteni. Ahogy rhynn is írja millió+egy egyéb bevételi forrása van egy játékosnak, nem csak a klubtól kapott fizetés. Így az adó különbözetek a legtöbbek számára elhanyagolhatóak olyan tényezőkhöz képest, mint hogy melyik csapat számára a szimpatikusabb, melyik város szimpatikusabb a családja számára.. még biztos lenne fotnosabb szempont ha elgondolkoznék. Néhány százezer, de még egymillió euró se igazán számít ilyen fizetésű embereknek, ha a családjuk épp a másikat szeretné. Szerintem belátható, hogy elhanyagolható kisebbség az aki ilyen pénzügyi szempontok alapján dönt azonos csapatok és fizetések között. (nyilván ahogy rhynn, úgy én is a nagy játékosokról beszélek , Barca-Real potenciális játékosok)

amit meg a transfermarkt.de-ről ír, azt jobb ha nem is olvassátok el. főleg az a része, amit a figyelmetekbe ajánl, a játékosok árai. ilyenek nyilván nemléteznek, valaki a hasáraüt, és beír valakire egy összeget, és akkor ottvan. Ez mindaddig szép és jó, amíg a játékos gazdát nem cserél, ugyanis ilyenkor mindig bebizonyosodik hogy megközelítőleg sem lehet kiszámítani egyetlen transzfer értékét sem, tehát egy játékos árát sem lehet megbecsülni.
megjegyzem, itt a fórumunkon nem véletlenül van teljes egyetértés mellett a tiltólistán.
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára Andris 2010.12.28. 13:31:10-kor.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.12.28. 12:49:38

ge3yra írta:http://kiajobb.blog.nepsport.hu/archive ... i_bukasan/


érdekes,elgondolkodtató cikk(pénzügyesek előnyben :D)
Pénzügyes vagyok, és tényleg elgondolkodtató...hatalmas munkák mennek a háttérben, és itt látszik, hogy valószínűleg sem Laporta, sem Rosell nem hazudott az anyagi helyzetről, csak másképp lett elkönyvelve, és teljesen más eredmények jöttek ki... :)
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5167
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2010.12.28. 12:48:44

kristop írta:"What I have to say is that here in Catalunya no, because I can not, but if I find him anywhere else in Europe, I leave 'knock-out',"[/i]
Na most ez mi is lenne? :lol:
Kép
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2010.12.28. 12:43:32


"What I have to say is that here in Catalunya no, because I can not, but if I find him anywhere else in Europe, I leave 'knock-out',"

ezt Guardiolanak uzente? :oops:
ge3yra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2007.07.26. 13:09:53
Tartózkodási hely: mélykút
Kapcsolat:

2010.12.28. 12:20:36

http://kiajobb.blog.nepsport.hu/archive ... i_bukasan/


érdekes,elgondolkodtató cikk(pénzügyesek előnyben :D)
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2010.12.25. 17:04:26

kristop írta:"What I have to say is that here in Catalunya no, because I can not, but if I find him anywhere else in Europe, I leave 'knock-out',"
Ez mit jelent? Valaki lefordítaná?
szerk.: Megtaláltam.... hátha ezt ő mondta,akkor innentől számomra egy senki....ennyi.

Amúgy MessiFannal teljesen egyetértek. Ibrának ott megy jól,ahol mindenki úgy táncol,ahogy ő fütyül,de a Barcába ez nem így megy.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2010.12.25. 16:56:45

az elmundon úgy van írva a sztori, hogy ezt akkor mondta, amikor barcelonában aláírta a kölcsönadásáról való szerződést. ha jól értelmezem.

azt mondta, hogy nincs aláírás, csak ha egy valamit megmondtok guardiolának. és amikor megkérdezték, hogy mit, akkor válaszolta ezt:

"What I have to say is that here in Catalunya no, because I can not, but if I find him anywhere else in Europe, I leave 'knock-out',"
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.12.24. 22:36:54

Szerintem csak bánatos, hogy nem sikerült beilleszkednie a Barcába. Amíg itt volt, sohasem láttam hogy beszólt volna valakinek vagy mérges lett volna.
Viszont ahogy elment, visszatért a régi bunkó stílusához. Szerintem lelkileg megviselte ez az egész és ezért dühös.
Tény hogy nagyszerű futballista de legyen akármennyire jó egy játékos, nem minden csapatba jó. Pl ha Messi elmenne a MU-ba akkor biztos hogy nem lőne ennyi gólt és nem játszana ilyen jól. De így van ez minden más futballistával.
Ibrának az a foci fekszik ahol a zenekar neki játszik. A Barcába mindenki mindenkinek játszik és ez a probléma.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2010.12.24. 22:30:37

gergo9 írta: Kockázatos de nagyon-nagyon jó döntés volt az eladása, az ár mögött majd megtudjuk mi illetve ki rejtőzik. Kötve hiszem hogy a szerződés minden pontjáról tudunk.
szerintem mindenről tudunk nagyjából, legalábbis rosell nyilatkozatából ez jön le.

"My best decision was to sell Ibrahimovic. It was a disaster for us on an economic level, but he has a high salary and it was not possible to get anymore from his sale,"

"However, it was a great move in terms of the squad and it is a choice I am very proud of."
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2010.12.24. 21:58:19

Ibrahimovic ismerjük be ugy ahogy van baklövés volt most már utólag kiderült!
Nincs meg az a játékinteligenciája ahhoz hogy a blaugrana-ban játszon!
Nem nem azt mondom hogy nem jó játékos, épp ellenkezőleg!
Szerintem egy nagyon jó képességű,kivételes tudású emberről van szó!
De ebbe a Barcába még ő sem fér be!
túl lassú fejben ráadásul ez a fajta játékrendszer nem neki való,mert sok futást, keresztmozgást igényel! Ellentétben a Serie A-val ahol a támadójáték rá épül! És látszik Is hogy ő ezt szereti! Az eredményei ezt mutatják! Egyébként óriási nagy hibája még hogy hihetetlen arrogáns!
A legnagyképübbek közé tartozik! Kár! Pedig Mekkora játékos lehetne!
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.12.24. 21:41:26

Eddigi nyilatkozatai alapján simán hihető ez is.
De egyébként teljesen belebolondult hogy szakmailag megbukott itt.
Mint egy óvodás idióta köpköd össze-vissza mindenki hibás csak ő nem.
Egyébként meg lehet nézni Milanban is a mostani mezőnymunkáját, mennyire lenne elég ide. Kb annyira mint tavaly.
Lényeg a lényeg Villa Ibrát ebben a csapatban fényévekkel megelőzi és Pedro is.
Kockázatos de nagyon-nagyon jó döntés volt az eladása, az ár mögött majd megtudjuk mi illetve ki rejtőzik. Kötve hiszem hogy a szerződés minden pontjáról tudunk.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2010.12.24. 16:14:58

Tivornya írta:http://rszg.blog.nepsport.hu/archives/2 ... _fenyeget/

Ezzel szeretnék Boldog Karácsonyt kívánni minden Ibrachimovic-fan Barca-drukkernak :?
Ezzel ne kívánj...Egyébként,nem hiszem,hogy ezt mondta...ez megint ilyen balhé generálás szagú dolog nekem.
Kép
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2010.12.24. 16:04:03

http://rszg.blog.nepsport.hu/archives/2 ... _fenyeget/

Ezzel szeretnék Boldog Karácsonyt kívánni minden Ibrachimovic-fan Barca-drukkernak :?
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.12.05. 16:06:33

Egyre lejjebb süllyed ez az ember, nem szakmailag. Nálunk aránylag tűrhető volt a viselkedése, de Olaszországban már ismét tombol. Az a 24 milka akciós ajánlat érte.
"And my heart will leave you never."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2010.12.05. 11:27:37

Még mindig fáj egy kicsit, h "csupán" 24 milliós vásárlási opciót "ügyeskedtünk" ki a Milannak Ibra vételáraként, ami annak a tekintetében még fájdalmasabb, h jól megy neki a játék, így valószínű sokkal több pénzt kifizetettek volna érte. Persze a legrosszabb, h nem sikerült beépíteni őt a csapatba...vagy nem is akarta Pep. Amúgy szurkolok neki, kell ő a futball világába.
Biggie.Smalls
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010.08.22. 12:14:35

2010.12.05. 09:30:52

Zsenialis focistanak tartom de pont az a baj vele h amiket o nyilatkozik azt teljesen ugy is gondolja nem hinnem h direkt csinalja es utana nevet rajta.
Visca el BARCA Visca el Catalunya!
Real Madrid-Fc Barcelona (2-6)
Lezárt
cron