Bajnoki Mérkőzések 09-10

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Bajnok lesz idén a Barcelona?

Igen, simán
126
20%
Igen, de nehezebben mint tavaly
448
72%
Nem, le fog csúszni a "trónról"
46
7%
 
Szavazatok száma: 620
Avatar
danikaa10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1370
Csatlakozott: 2009.05.24. 19:20:25
Tartózkodási hely: Győr

2009.10.18. 00:32:57

Krojf írta:Még mielőtt bárki bármilyen elhamarkodott következtetésre jut gyorsan megjegyzem, hogy a Valencia rendesen felkészült belőlünk és ebben a meccsben sokkal több sem volt.
Ha például Messire gondolok, akkor szerdáról csütörtökre virradóra itteni idő szerint játszott Uruguayban a hazaiak ellen, nomeg az utazás és egyéb macerák, így nem csodálom, hogy kevésbé volt friss.
Egy rangadón vagyunk túl és a rokonaim is azt ecsetelték, hogy ez a Valencia valószínűleg a Valladolid elleni Madridot simán verte volna.
Most ez így sikerült, de a verkli forog tovább a Kazany ellen kedden, ami ugyancsak nem lesz egyszerű dolog.
Egyébként ha észrevettétek a Valencia védői sokszor kettesben fedezték a labdát, túlbiztosítottak, nomeg a védelem is duplán volt reteszelve.
Néha úgy éreztem, mintha a Chelsea bújt volna fehérbe a Mestallában.
Nálam Keita mozgott mackósan, de Alvés is kissé rizikósan tolta.
Szóval összetett a kép, egy-egy ilyen meccs a továbbiakban is lesz, tragédia nincs, menni kell tovább!
A Zaragoza ellen jobb lesz a jövő héten.
Barcás küzdj és bízva bízzál!
K.
Azt hiszem mindenkinek így kell néznie a meccset, ha egy kicsit csalóka is, mivel nem csak a Valencia volt nagyon jó, hanem Mi is gyengék.

Látszott, hogy felkészültek belőlünk és ezzel sajnos egyre többször kell majd szembesülnünk. :roll:
Valdes; Alves - Puyol - Piqué - Abidal; Iniesta - Torué - Xavi; Messi - Ibrahimovic - Henry.
Kép
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2009.10.18. 00:28:51

Még mielőtt bárki bármilyen elhamarkodott következtetésre jut gyorsan megjegyzem, hogy a Valencia rendesen felkészült belőlünk és ebben a meccsben sokkal több sem volt.
Ha például Messire gondolok, akkor szerdáról csütörtökre virradóra itteni idő szerint játszott Uruguayban a hazaiak ellen, nomeg az utazás és egyéb macerák, így nem csodálom, hogy kevésbé volt friss.
Egy rangadón vagyunk túl és a rokonaim is azt ecsetelték, hogy ez a Valencia valószínűleg a Valladolid elleni Madridot simán verte volna.
Most ez így sikerült, de a verkli forog tovább a Kazany ellen kedden, ami ugyancsak nem lesz egyszerű dolog.
Egyébként ha észrevettétek a Valencia védői sokszor kettesben fedezték a labdát, túlbiztosítottak, nomeg a védelem is duplán volt reteszelve.
Néha úgy éreztem, mintha a Chelsea bújt volna fehérbe a Mestallában.
Nálam Keita mozgott mackósan, de Alvés is kissé rizikósan tolta.
Szóval összetett a kép, egy-egy ilyen meccs a továbbiakban is lesz, tragédia nincs, menni kell tovább!
A Zaragoza ellen jobb lesz a jövő héten.
Barcás küzdj és bízva bízzál!
K.
Blaugrana palocista maximalista!
kleno04
Capitá del Barça
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2008.05.08. 19:50:42
Tartózkodási hely: Kisharsány, Barcelona
Kapcsolat:

2009.10.18. 00:21:46

Én azt mondom hogy most tényleg nem voltunk 100%osak sőt még 50% ot sem csapkodtuk meg, én azt gondolom hogy ma mi egy ritka gyenge napot fogtunk ki a valencia pedig nem azt mondom hogy ritka jó napot de egy jó napot fogott ki mert biztosan lesz még ilyen jó napjuk(de remélem nem ellenünk) de én azt mondom ez a 0-0 teljesen igazságos eredménynek mondható :!:
MES QUE UN CLUB!!!
CSAK A BARCA!!!
Hattrick: FC_KlenoBarca04 (1648107)
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2009.10.18. 00:20:50

Ez egy hulladék meccs volt. Középcsatár nélkül pfff.... Még ha ibra pályán is van akkoris nehéz dolgunk lett volna, mert jóformán a Valencia taktikája az volt hogy a MI játékunkat játszák.. és valljuk be ők ma jobban játszották a mi játékunkat mint a barca...
Kép
Xavinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2005.09.24. 22:48:54

2009.10.18. 00:15:06

Ez a meccs akkor is felhúzott volna,ha alapból jó kedvem van! Katasztrofális taktika.
Egy Barca szintű,múltú és képességű csapat hogy engedheti meg magának,hogy középcsatár nélkül lépjen pályára? Már a magyar válogatott esetében is komoly kritika ez,de a Barcánál én úgy vélem,hogy szégyen kategória.
Főleg úgy,hogy az elöl lévő 3asból egy nem is csatár. (Iniesta) (egyébként az hatalmas félreértés,hogy Iniesta helyettesíti Henry-t a bal oldalon - Iniesta ott nem helyettes,hanem egy kényszermegoldás,mert nyáron mindenki el volt foglalva Ibrával és a bal oldal nem érdekelt egy szakembert sem ... ennek most isszuk a levét) Ráadásul az elöl lévő trió másik tagja , Pedro pedig még kevés /véleményem szerint ne megy nagy szám - nagyon jó rugótechnikája van,ez nem kétséges,de csapatjátékban,futómennyiségben a teljesítménye a 0%-ot verdesi - alulról/
Messi pedig fáradt volt, és magára hagyatott elöl,ráadásul középcsatárt játszott,ami pedig megint hatalmas taktikai hiba.Aztán a,mikor Bojan bejött azt hittem lesz középcsatárunk,de nem,mert Pep kihúzta a szélre ... csak akkor ki is volt középen? Iniesta? röhej...
Itt jön képbe Guardiola. Ebben a szezonban ez az első meccs,ahol úgy éreztem,hogy az ő "teljesítménye" inkább negatív,mint pozitív. Nem tudta felpörgetni a csapatot,keveset és rosszul cserélt,hibás taktikával állította ki a csapatot. Ibra mi a tökömnek ült a kispadon,ha egy 0-0-nál nem állhat be legalább 20 percre???
Ennyire érdektelen a bajnokság ? 3 pont előnyünk volt,amit meg kellett volna tartani. Lehet mondani,hogy 1 döntetlen belefér,de ugyanaz lesz így,mint 2006-2007-ben...pont az ilyen meccseken(amiket kicsit offenzívabb felállással és hozzáállással nyerni lehetett volna)elhullajtott pontok fognak nagyon hiányozni... Most kicsit csalódtam a csapatban és Guardiolában is. Ha nem az eredményt,hanem a meccs képét nézzük,akkor ez egy Barcához méltatlan meccs volt.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2009.10.18. 00:15:02

Gyerekek,ez mi volt..mintha nem is a Barca lett volna a pályán..0 elképzelés..rossz volt nézni. :evil:

Örülhetünk az xnek,az elején nagyon jött a Valencia.

Ez a bíró meg miért vezet meccset még az élvonalban,azt nem értem.:evil:
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
currahee
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2008.07.05. 10:48:26

2009.10.18. 00:09:54

azt hiszem a meccs képe alapján örülhetünk az egy pontnak!!
nem hinném hogy azt kéne mondani hogy szerencsétlenek vagyunk, mert.. inkább szerencsések voltunk hogy nem kaptunk gólt...

első félidő katasztrófa valencia nagyon jól lépett fel a meccs elején letámadva, agresszíven és az ő akaratunk érvényesült;
a másodikban feljavultunk valamelyest és akkor már partyban voltunk de különösebb helyzet így sem volt számunkra. a 'denevérek' eléggé vagdalkoztak és a meccs végére elég parázs lett a hangulat...

mindenesetre ha a valencia így fog játszani az idényben akkor ezen a pályán nem sok csapatnak lesz keresnivalója...
nekünk pedig javulni kell (nem kicsit), mert az elmúlt két meccs elég satnyán sikerült; bár az előbbit csak gyenge napnak veszem, ezt meg a válogatott után fáradalmaknak tudom be. ennyi.
Puyol05
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1376
Csatlakozott: 2008.08.01. 20:37:32
Tartózkodási hely: Kecskemét/Freising

2009.10.18. 00:06:49

levproff írta:Hát ez a meccs csak Valdes Zamora-díjának tett jót! :roll:
amit mellesleg meg is fog érdemelni, ha igí véd tovább is mint ahogan azt eddig tette.
de ne csal Valdesról:
ez nem a mi napunk volt. egy erős alenciával találkoztunk idegenben. sztem ahhoz képest, amit ma nyújtottunk az egy pont teljesen megérdemelt. én akkor sem lettem volna meglepve (persze igy utólag) ha kikapunk... több helyzete volt az ellennek, mint nekünk. ha kól emlékszem...
Üdv: Laci
I can't do this all on my own. I know, I'm no Superman!!
Koorpiklaani - Tequila
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.10.18. 00:03:08

Valdes minimum félisten.
Iniesta is remek.
Puyol végére belejött, Piqué is jó.

Többiek meg elbújhatnak.
csizmám tele van az ilyen játékkal, egyszerűen a motiváció hiányzott az egészből. Jönnek a nagy dumák, már álmából felkeltve is ezt nyomja xavi meg messi hogy ők még nyerni akarnak meg tanultak a régi hibákból meg az isten tudja, aztán végig lődörgik a meccset, ha épp úgy tartja kedvük. Aztán ha szorul a hurok akkor 10 percre összekapják magukat.
Átlagos gyenge teljesítmények mindenhol, Keita überelte azért mindet, ha néha észrevettem, hogy pályán van, az azért volt mert befújtak róla vmit.

Pepnél se értek 1-2 dolgot.
Ha Ibra játékra fogható, akkor egy évtizedek óta kontrából élő és nem mellesleg jó csapat ellen miért kertitörpe csatárokkal játszik ?
A másik a Xavi-Sergi csere. 0-0ánál ez minden, csak nem az amitől olyan nagy volt mindig a szája: támadni támadni és támadni. Ha már nincs más, akkor jöjjön Jeffren. Vagy Maxwell. Vagy Rafa, és akkor Piquét feltolni középcsatárnak.

Nagyon nem vagyok kibékülve, főleg a játékkal. Mert hát végre becsúszott egy x, naésaztán. De még egy ilyen játékot nem akarok végigszenvedni 2-0ánál se.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2009.10.18. 00:02:54

Na X lett belőle.

Első félidőben Valencia fölény.
Másodikban is, de végére visszaapadt - elfáradtak és/vagy mi jöttünk fel. Mindenesetre az utolsó 10 percben lett volna keresni valónk.

Legjobb játékos: Valdes.
A védelemből talán Puyolt emelném ki, a megszokottnál gyorsabb, magabiztosabb volt.
A középpályán és a kapu előtt viszont elfogyott a csapat. Főleg Pedro volt csalódáskeltő, könnyen elnyomták, lefutották.
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2009.10.18. 00:00:57

hajtós meccs, jó valencia, közepes barca. ami már nem először jött elő: nem igazán megy a válogatott meccsek miatti szünet után. pontatlanok voltunk fontos szituációkban, vagy más megoldást választottunk, mint amit kellett volna 1-2 helyzetnél. iniestan látszódott, hogy szinte semmi ereje, dicsérni kell azért, hogy ilyen állapotban is így tudott játszani! am ez a 0-0, ez mindkét megérdemelte. talán, a valencia többet dolgozott a győzelemért, és ezt a hihetetlenül fegyelmezett és kellően agresszív védekezésük miatt gondolom.
Kép
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2009.10.18. 00:00:35

Undorítóan játszottunk. Hihetetlen ideges vagyok mindenkire, és most legfőképp Guardiolára. Nem rossz az eredmény számunkra, a Mestallában ki is lehet kapni, csak emelt fővel.

A taktika nevetséges volt. Középcsatár nélkül játszottunk egész meccsen. Középpályán nem tudtunk labdát tartani, szervezni. Hátra kellett volna hozni Init már félidőben, hogy bebiztosítsuk a kpt.

Értem én, hogy válogatott forduló után nehéz eleve egy meccs, ráadásul idegenbe a Valencia ellen végképp, de ez a mai semmi se volt, legalább az akaratot láttam volna a csapaton, vagy valami ránk jellemző játékelemet.

Nagyon hiányzott Ibra. Teljes mellszélességgel a téli balszélső vétel (Robinho vagy Silva (meccsen említett anyagi helyzet miatt)) mellett vagyok.

Gyorsan el kell felejteni a meccset és menni tovább.
Hajrá Barca!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cooltiszo 2009.10.18. 00:02:06-kor.
Avatar
danikaa10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1370
Csatlakozott: 2009.05.24. 19:20:25
Tartózkodási hely: Győr

2009.10.17. 23:58:06

Ez a meccs főleg az első félidő a ritka fos találkozók közé sorolható.
Na mind1, Valencia ellen belefér. :roll:
Valdes; Alves - Puyol - Piqué - Abidal; Iniesta - Torué - Xavi; Messi - Ibrahimovic - Henry.
Kép
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.10.17. 23:57:42

Olykor elég favágó módon játszik ez a sokak által húderohadt technikás Valencia... Albeldát már kétszer leküldtem volna a pályáról.

Nah, hogy ne csak a Valenciával foglalkozzak: szarok voltunk.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2009.10.17. 23:55:47

Hát ez a meccs csak Valdes Zamora-díjának tett jót! :roll:
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
kleno04
Capitá del Barça
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2008.05.08. 19:50:42
Tartózkodási hely: Kisharsány, Barcelona
Kapcsolat:

2009.10.17. 21:59:05

Na gyerekek eljött az első nagy meccs a bajnokságban most kell igazán bizonyítani :!:
Sok sikert és HAJRÁ BARCA :!: :!: :!:
MES QUE UN CLUB!!!
CSAK A BARCA!!!
Hattrick: FC_KlenoBarca04 (1648107)
Avatar
danikaa10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1370
Csatlakozott: 2009.05.24. 19:20:25
Tartózkodási hely: Győr

2009.10.17. 21:52:02

danko94 írta:Nem játszik, sőt David Villa sem.
Hivatalos oldalon Villa még a cserék közt sincs. :shock:
Valdes; Alves - Puyol - Piqué - Abidal; Iniesta - Torué - Xavi; Messi - Ibrahimovic - Henry.
Kép
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2009.10.17. 21:51:22

Valaki megtudná mondani a (magyar) sport1 netes streamet ??köccc
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
danko94
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2312
Csatlakozott: 2006.11.03. 19:41:06
Tartózkodási hely: Pécs

2009.10.17. 21:47:32

danikaa10 írta:
szajko írta:Ma valószínű, hogy még kevésbé fogjuk eröltetni a beadásokat. :lol:
Majd ha esetleg beáll Ibra, akkor igen.
Sztem tökéletes így a kezdő, Ibra küzdene marcsénával, míg Messi az alacsony súlypontja miatt 15x körbeforgatja. :wink:
Marchena játszik egyáltalán? :D
Nem játszik, sőt David Villa sem.
Avatar
danikaa10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1370
Csatlakozott: 2009.05.24. 19:20:25
Tartózkodási hely: Győr

2009.10.17. 21:38:38

szajko írta:Ma valószínű, hogy még kevésbé fogjuk eröltetni a beadásokat. :lol:
Majd ha esetleg beáll Ibra, akkor igen.
Sztem tökéletes így a kezdő, Ibra küzdene marcsénával, míg Messi az alacsony súlypontja miatt 15x körbeforgatja. :wink:
Marchena játszik egyáltalán? :D
Valdes; Alves - Puyol - Piqué - Abidal; Iniesta - Torué - Xavi; Messi - Ibrahimovic - Henry.
Kép
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2009.10.17. 21:36:55

Ma valószínű, hogy még kevésbé fogjuk eröltetni a beadásokat. :lol:
Majd ha esetleg beáll Ibra, akkor igen.
Sztem tökéletes így a kezdő, Ibra küzdene marcsénával, míg Messi az alacsony súlypontja miatt 15x körbeforgatja. :wink:
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2009.10.17. 21:23:49

A Valencia belső középpályásai Albelda és Banega. Szerintem az nagyon gyenge pont náluk, ott a kis embereink (Xavi, Ini, Messi) "tönkrekeverhetik" őket. Persze be fognak nekik segíteni Silváék is elölről, de remélem ez (is) kevés lesz.
Előre a TITOlusokért!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2009.10.17. 21:19:45

Meglepő, h Ibrahimovic nem kezd.
Érdekes lesz, h elől a három kis ember mire lesz képes, reményeim szerint rendesen össze fogják zavarni a Valencia védelmét.
Nagyon fontos, h már a mecs elején magunkhoz vegyük az irányitást. Ha a Valencia szerez hamar vezetést akkor nagy valószinűséggel beállnak majd védekezni és kontrákból sok gondot okozhatnak.
Ne legyen igy.
A tippem 1-3.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
danikaa10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1370
Csatlakozott: 2009.05.24. 19:20:25
Tartózkodási hely: Győr

2009.10.17. 21:16:50

Gondolom mégse teljesen épült fel a sérülésből. :roll:

Villa kezdő amúgy?
Valdes; Alves - Puyol - Piqué - Abidal; Iniesta - Torué - Xavi; Messi - Ibrahimovic - Henry.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2009.10.17. 21:13:20

CFirpo3 írta:Valdes, Alves, Puyol, Pique, Abidal Toure, Xavi, Keita, Iniesta, Messi, Pedro
Érdekes, remélem Pep tudja mit csinál. Én bízok benne...

Visca el Barca!!!
Lezárt