Bajnoki Mérkőzések 09-10

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Bajnok lesz idén a Barcelona?

Igen, simán
126
20%
Igen, de nehezebben mint tavaly
448
72%
Nem, le fog csúszni a "trónról"
46
7%
 
Szavazatok száma: 620
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2009.11.30. 16:27:07

marci írta: Sztem az ottani népeknél ez a normális,ilyenkor van "meccsidőpont".Mint nálunk 8 óra.
A madrid meg szinte minden meccsét 8-tól nyomja. :D

Amúgymeg tökmindegy a Xerez-t úgyis verjük.
Avatar
marci.
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.05.12. 15:53:17
Tartózkodási hely: budapest

2009.11.30. 16:22:41

Nem értem, hogy miért kell Szerdán este is 22:00-kor játszani, mikor a madrid nem is játszik. Nyugodtan nyomhatnánk 20:00-tól is vagy akár 18:00-tól.
Sztem az ottani népeknél ez a normális,ilyenkor van "meccsidőpont".Mint nálunk 8 óra.[/code]
csakamadrid
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2009.11.30. 16:20:38

Nem értem, hogy miért kell Szerdán este is 22:00-kor játszani, mikor a madrid nem is játszik. Nyugodtan nyomhatnánk 20:00-tól is vagy akár 18:00-tól. :?
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2009.11.30. 15:14:48

mrmonster írta:
Xavinho írta: A középpályával viszont gondok vannak. Szinte soha sem állunk ki teljes középpályával. Iniesta-Xavi kettősnek megbonthatatlannak kellene lenni. Ha pedig mégis megbontja Pep ,akkor sem Keitát kellene betenni. Szerintem ő a legalkalmatlanabb ezen a poszton. Inkább látnám ott Busquets-et,bár tőle sem vagyok elragadtatva,de kisebb csapatok ellen jó lehet. Keitának vkp-t kellene játszani vagy semmit. Az egy dolog,hogy összemákolt 5 vagy 6 gólt,de azokból a felét legalább szögletből a másik felét meg csak begurította remek kiszolgálás után. Ha a jelenlegi keretből képes lehet valaki helyettesíteni Ini/Xavi kettős egyikét,az Touré.
Vkp-án pedig egyszerűen nem értem,hogy miért nem Touré az alap... Tudom,hogy beteg volt,de előtte sem volt rendszeresen kezdő. Sem Busquets ,sem Keita nincs azon a szinten,mint Touré. Mérföldekkel előttük jár. Azért írom ezt le,mert az idei meccseket figyelembe véve biztosan tudom állítani,hogy ha nincs rendben a középpálya - ergo nem a tavalyi felállással kezdünk,akkor szenved a csapat,akadozik a gépezet és nem megy úgy a támadóknak sem. Nem értem hogy nem látja ezt Pep. Miért van meccsről meccsre ugyanaz... Jó,egy dolog,hogy győztünk az Inter meg a Reál ellen,ne értsen félre senki,nagyon boldog vagyok miatta. Viszont ezek a meccsek sokkal simábbak is lehettek volna. Utólag mindegy.
A támadókról annyit,hogy az nem taktikai húzás,hogy Messi középen játszik és középen erőltetjük a támadásokat. Ez visszalépés tavalyhoz képest,nem is kicsi. Az pedig számomra röhej,hogy Ibrát kitoljuk szélre,amíg a kis argentin középen van.
Amúgy a mesterrel kapcsolatban nem is tudom hogy fogalmazzak. Tény,hogy ebből a hétből jól jöttünk ki,de azért nem ment ez olyan simán sőt. A bajnokságban legalább 5 ponttal mehetnénk,ha nem taktikázza el a meccseket Pamplonában vagy Bilbaoban.Rendre későn és keveset cserél,rossz a kezdő és tele vagyunk hibás taktikai elemekkel. Szinte semmiben sem hasonlít a játékunk a tavalyira. Nem használjuk ki eléggé a játékosaink képességeit. Messi középen legfeljebb arra jó,hogy besárguljon róla az ellenfél védősora meg kp-ja. Gólt nem szerzünk.Balszélen pedig haldokol szegény. Miért nem az eredeti posztján játszik? Mintahogy többnyire Iniesta sem.
Szóval remélem innentől kezdve kevesebb lesz a sérülés és helyre áll a rend a keretben,télen pedig jön 1-2 játékos.
1. Az, hosz a Xavi-Iniesta irányítótengelyünk közül Ini általában a balszélső poszton játszik, az nem jelenti azt, hogy ne tudnának ők ketten ugyanúgy irányítani. Meg ugye rotáció... Ha mindig ugyanazzal a csapattal játszanánk, nem nyernénk 3 címet, esély sem lenne rá. Tavalyi példa... Szóval sztem hagyjuk meg Pepnek, hogy mi a jó a csapatnak... Lesz még rá úgyis példa, hogy a Xavi-Iniesta kettős lesz Touré előtt a középpályán.
2. Az Inter-meccs nem volt sima??? Láttad a meccset?
3. Messi jobbszél. Igaz - alaphelyzetben. De pl. tavaly is úgy simáztuk le 6-2-re a Clasicot, hogy a bolha középen zilálta össze a Real-védelmet Iniestáékkal. Sztem jót tesz a csapatnak, hogy néha váltogatja elöl a posztokat Pep. Nem annyira kiszámítható a játék. Pedro is hogy bejött, az Inter ellen, hogy kivételesen balszélen játszott, mindenki Iniestát várta oda, sztem Mourinho is...
Xavinhóval kell 100 százalékig egyetértenem. Iniesta tavaly jó votl a balszélen a bajnokságban, de akkor Busquets volt mögötte, és ő jóval kreatívabb játékos, mint Keita. Sergioval viszont pontosan az a baj, hogy esik kel, butaságokat csinál, labdákat ad el, kockázatos cseleket vállal. Pontosan ezek azok a tuladjonságok, amelyekkel egy védekező kp-nak NEM SZABAD RENDELKEZNIE.

Tehát ez Pep hibája, hogy akadozik a támadólk kiszolgálása. A védelmünk bár a tavalyinál szerintem jobb, elöl nem érzem azt a lendületet, mint tavaly. Világos, hogy az egyetlen valamire való vkp-nk Touré, de én előbb próbálnám ki ezen a poszton Keitát és akár Márquezt! mint a fiatal Sergiot.

Sőt, én Keitát el is felejteném, úgy ahogy van. Touré és Xavi mellé szervező adottságokkal megáldott játékos kell, ez pedig a világ egyik legjobb játékosa személyében rendelkezésre áll: Andrés Iniesta.

Bízzunk Pepben, de lássuk be, hogy itt bizony döntetlen, szerencsétlen esetben vereség is születhetett volna a pocsék edzői döntések miatt.

A legerősebb kezdő mindenki számára ismert (Xavi Touré Ini-Messi Ibra Henry), ha már rotálnék, akkor
Xavi Touré Busquets-Messi Ibra Henry,
Xavi Touré Iniesta-Messi Ibra Pedro,
Xavi Touré Iniesta-Pedro Ibra Henry,
Xavi Touré Busquets-Messi Ibra Iniesta
Xavi Touré Busquets-Iniesta Ibra Henry
Xavi Touré Busquets-Iniesta Henry Pedro
Xavi Touré Iniesta-Messi Henry Pedro

kezdőket variálnék.
Xavinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2005.09.24. 22:48:54

2009.11.30. 14:13:52

mrmonster írta: 1. Az, hosz a Xavi-Iniesta irányítótengelyünk közül Ini általában a balszélső poszton játszik, az nem jelenti azt, hogy ne tudnának ők ketten ugyanúgy irányítani. Meg ugye rotáció... Ha mindig ugyanazzal a csapattal játszanánk, nem nyernénk 3 címet, esély sem lenne rá. Tavalyi példa... Szóval sztem hagyjuk meg Pepnek, hogy mi a jó a csapatnak... Lesz még rá úgyis példa, hogy a Xavi-Iniesta kettős lesz Touré előtt a középpályán.
2. Az Inter-meccs nem volt sima??? Láttad a meccset?
3. Messi jobbszél. Igaz - alaphelyzetben. De pl. tavaly is úgy simáztuk le 6-2-re a Clasicot, hogy a bolha középen zilálta össze a Real-védelmet Iniestáékkal. Sztem jót tesz a csapatnak, hogy néha váltogatja elöl a posztokat Pep. Nem annyira kiszámítható a játék. Pedro is hogy bejött, az Inter ellen, hogy kivételesen balszélen játszott, mindenki Iniestát várta oda, sztem Mourinho is...
1. Pont ez a probléma, ha Ini balszélen van,Xavi egyedül marad a kp-án,megbomlik a játék. Nem tudom felfigyeltél-e rá,hogy idén nem olyan hatékony a kp-a játéka mint tavaly. Pedig a játékosanyag ugyanaz és a taktika is hasonló. Egyedül az egyes játékosok posztja változott ( Ini szélen, Keita támad,Messi középen,stb.). Szerinted miért ne működik akkor a gépezet? Mindenki ennyire visszaesett volna? Nem hiszem. Azzal,hogy Iniesta szélen játszik nem érvényesül a rotáció,sőt.Nem tudom ezt hogy találtad ki,de nem hiszem,hogy sokat foglalkoztál vele,mielőtt beböfögted a fórumra. Ha láttad a Barca idei meccseinek legalább a felét,tudhatod,hogy Keita,Xavi,Iniesta(év elején hagyott ki 1-2 meccset sérülés miatt) szinte mindig kezdők és végig is játsszák a meccseket. Ez pedig minden,csak nem rotáció. Az,hogy Messi,Ibra,Henry,Touré nem voltak sok meccsen pedig nem taktikai elem,hanem egyszerűen sérültek voltak. A rotáció az lenne,ha meccsenként egy,de maximum 2 embert kicserélne a mester,nem az,hogy szinte minden meccsen teljesen más a kezdő. Ráadásul Touré mint leírtam elég mellőzött sajnos idén(a betegségén kívül is),remélem tavasszal többet játszik majd.Ha néznél meccseket ezt is tudnád. Ha pedig odafigyelnél olvasás közben azt is megértenéd,hogy amit leírtam az nem az volt,hogy minden meccsen uaz legyen a kezdő,hanem,hogy ha megoldható,akkor -főleg a fontos meccseken- felállhatnánk alapcsapattal.Továbbra is tartom,hogy amíg Keita van Ini posztján és ő a szélen,addig nem lesz szép játék.
2. Láttam az Inter elleni mérkőzést és tényleg nem voltunk rosszak,de azért ebben komoly szerepe volt a korai gólnak,mert utána az Inter nem állhatott be bekkelni. Nem lett volna olyan könnyű meccs,ha a félidő kb. feléig nem szerzünk vezetést. Persze ha nincs a fociban,de a többi meccs alapján,amikor nem tudtunk korán vezetést szerezni,ezt azért be lehetne látni
3.Messi a tavaszi classicon jobbszélen játszott,látom arról is lemaradtál.
Azzal sincs gond,hogy váltogatják a posztokat az elöl lévők,de számomra tegnap megdöbbentő volt,hogy a védők kivételével szinte mindenki kötetlenül játszott- legalábbis olyan érzésem volt. Ibra volt jobbszélen, középen,Messi jobbszélen,középen,balszélen,Iniesta balszélen,középpályán,jobbszélen, Xavi volt,hogy befejező pozícióba került,Keita is vkp-tól kezdve a balszélső támadó pozícióig mindenhol feltűnt,stb. Nem tudom,hogy ez tudatos-e de számomra ez a taktikai fegyelmezetlenség netovábbja. Az egy dolog,hogy két szélső váltogatja a helyét egy meccsen,vagy egy kp előrelép támadónak,de ez... nem is tudom láttam-e már hasonlót.
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2009.11.30. 13:41:44

barca0417 írta:Nem tudom írta e valaki, de nekem 1 valami szemet szúrt és nem tetszett. Ez pedig a védekezés. De megerősítem, NEM a védelem nem tetszik, hanem a védekezés. Piqué és Puyol emberfelettit nyújtott, és én nem az egyénekre akarom most ezt kihegyezni.
Amit mondani akarok az az, hogy amikor balról támadott a real, akkor az egész védelem eltolódott balra, és mindig volt üresen egy támadó a másik oldalon. És ugyanez ellenkező irányból is. Így került helyzetbe Ronaldo és Marcelo is.
Egyébként mégis az egyénekkel kapcsolatban: Szerintem Busquets jobb lenne ha Keita helyén játszana, mint a szűrő poszton. Jobb mezőnyben, mint Seydou és akkor magabiztosabb lehetne védekezésben is ha van mögötte egy vkp. Ezzel nem gyengülne a támadószekció, mert bár Keita gólerős idén, de a passzai gyengék, ebben Busi jobb lenne. Szóval ha Iniesta balszélsőt játszik én inkább Sergio-t tenném középre, és Tourét vkp-nak.
Mi kaptuk eddig a legkevesebb gólt, és tavaly is így volt. Ezért nem értek teljesen egyet azzal, hogy gyenge lenne a védekezésünk. Az, hogy néha lyukasnak tűnik a szerkezet, szerintem az offenzív mentalitás hozadéka.
A védelem pedig tolódik, ez normális. Négy védős szisztematikában, ahol nincs söprögető és emberfogás, ott így küszöböli ki a védelem azt, hogy középen ne tudjon kialakítani az ellenfél emberfölényt. De igazad van, ennek megvan a hátránya is, lásd lyuk marad valamelyik szélen, ahová ki lehet passzolni.
Visca el BARCA!
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2009.11.30. 11:42:12

Xavinho írta: A középpályával viszont gondok vannak. Szinte soha sem állunk ki teljes középpályával. Iniesta-Xavi kettősnek megbonthatatlannak kellene lenni. Ha pedig mégis megbontja Pep ,akkor sem Keitát kellene betenni. Szerintem ő a legalkalmatlanabb ezen a poszton. Inkább látnám ott Busquets-et,bár tőle sem vagyok elragadtatva,de kisebb csapatok ellen jó lehet. Keitának vkp-t kellene játszani vagy semmit. Az egy dolog,hogy összemákolt 5 vagy 6 gólt,de azokból a felét legalább szögletből a másik felét meg csak begurította remek kiszolgálás után. Ha a jelenlegi keretből képes lehet valaki helyettesíteni Ini/Xavi kettős egyikét,az Touré.
Vkp-án pedig egyszerűen nem értem,hogy miért nem Touré az alap... Tudom,hogy beteg volt,de előtte sem volt rendszeresen kezdő. Sem Busquets ,sem Keita nincs azon a szinten,mint Touré. Mérföldekkel előttük jár. Azért írom ezt le,mert az idei meccseket figyelembe véve biztosan tudom állítani,hogy ha nincs rendben a középpálya - ergo nem a tavalyi felállással kezdünk,akkor szenved a csapat,akadozik a gépezet és nem megy úgy a támadóknak sem. Nem értem hogy nem látja ezt Pep. Miért van meccsről meccsre ugyanaz... Jó,egy dolog,hogy győztünk az Inter meg a Reál ellen,ne értsen félre senki,nagyon boldog vagyok miatta. Viszont ezek a meccsek sokkal simábbak is lehettek volna. Utólag mindegy.
A támadókról annyit,hogy az nem taktikai húzás,hogy Messi középen játszik és középen erőltetjük a támadásokat. Ez visszalépés tavalyhoz képest,nem is kicsi. Az pedig számomra röhej,hogy Ibrát kitoljuk szélre,amíg a kis argentin középen van.
Amúgy a mesterrel kapcsolatban nem is tudom hogy fogalmazzak. Tény,hogy ebből a hétből jól jöttünk ki,de azért nem ment ez olyan simán sőt. A bajnokságban legalább 5 ponttal mehetnénk,ha nem taktikázza el a meccseket Pamplonában vagy Bilbaoban.Rendre későn és keveset cserél,rossz a kezdő és tele vagyunk hibás taktikai elemekkel. Szinte semmiben sem hasonlít a játékunk a tavalyira. Nem használjuk ki eléggé a játékosaink képességeit. Messi középen legfeljebb arra jó,hogy besárguljon róla az ellenfél védősora meg kp-ja. Gólt nem szerzünk.Balszélen pedig haldokol szegény. Miért nem az eredeti posztján játszik? Mintahogy többnyire Iniesta sem.
Szóval remélem innentől kezdve kevesebb lesz a sérülés és helyre áll a rend a keretben,télen pedig jön 1-2 játékos.
1. Az, hosz a Xavi-Iniesta irányítótengelyünk közül Ini általában a balszélső poszton játszik, az nem jelenti azt, hogy ne tudnának ők ketten ugyanúgy irányítani. Meg ugye rotáció... Ha mindig ugyanazzal a csapattal játszanánk, nem nyernénk 3 címet, esély sem lenne rá. Tavalyi példa... Szóval sztem hagyjuk meg Pepnek, hogy mi a jó a csapatnak... Lesz még rá úgyis példa, hogy a Xavi-Iniesta kettős lesz Touré előtt a középpályán.
2. Az Inter-meccs nem volt sima??? Láttad a meccset?
3. Messi jobbszél. Igaz - alaphelyzetben. De pl. tavaly is úgy simáztuk le 6-2-re a Clasicot, hogy a bolha középen zilálta össze a Real-védelmet Iniestáékkal. Sztem jót tesz a csapatnak, hogy néha váltogatja elöl a posztokat Pep. Nem annyira kiszámítható a játék. Pedro is hogy bejött, az Inter ellen, hogy kivételesen balszélen játszott, mindenki Iniestát várta oda, sztem Mourinho is...
Előre a TITOlusokért!
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2009.11.30. 10:17:35

Nem tudom írta e valaki, de nekem 1 valami szemet szúrt és nem tetszett. Ez pedig a védekezés. De megerősítem, NEM a védelem nem tetszik, hanem a védekezés. Piqué és Puyol emberfelettit nyújtott, és én nem az egyénekre akarom most ezt kihegyezni.
Amit mondani akarok az az, hogy amikor balról támadott a real, akkor az egész védelem eltolódott balra, és mindig volt üresen egy támadó a másik oldalon. És ugyanez ellenkező irányból is. Így került helyzetbe Ronaldo és Marcelo is.
Egyébként mégis az egyénekkel kapcsolatban: Szerintem Busquets jobb lenne ha Keita helyén játszana, mint a szűrő poszton. Jobb mezőnyben, mint Seydou és akkor magabiztosabb lehetne védekezésben is ha van mögötte egy vkp. Ezzel nem gyengülne a támadószekció, mert bár Keita gólerős idén, de a passzai gyengék, ebben Busi jobb lenne. Szóval ha Iniesta balszélsőt játszik én inkább Sergio-t tenném középre, és Tourét vkp-nak.
Kép
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2009.11.30. 09:58:42

Nem volt gyenge Henry! A csapat volt gyenge, Henry az első 40 percben al eshatárró indulva (gondolom ez volt a taktika) rengeteget dolgozott, várta az ütemet és a labdát, ami vagy nem jött, vagy késve jött vagy lefújták lesnek, ha minden klappolt. Nagyon sajnáltam őt, kifutotta magát tök hiába, sem Sergi sem Keita nem bírt neki passzolni, Xavit meg lefogták.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2009.11.30. 09:53:48

Léfe írta:Akárhogyan nézem az első félidő a Reálé volt, eldönthették volna a meccset. A második részben feljöttünk, de akkor sem az igazi Barca volt. A Reál jó taktikát csinált. Nagyon lassan és pontatlanul játszottunk. Ennyi eladott labdát régen láttam és lassu volt a csapat. Nem volt lendület, ütem a játékban. Mesi középen tévedés, Iniesta balodalt szintén. Sajnos Messi egyenlőre elfelejtett gólt rugni. Alves meg beadni A Messi-Ales jobbodal bedöglöt, pedig motorja volt a csapatnak tavaj. Nem kellene megbontani.
Gyengébb a jáékunk mint tavaj, de erre lehetett számitani is. De a 3 pont mevan, ez jó érzés.
zömével egyetértek, de: Messi kifejezetten jól játszott! egyébként is őaz aki mostanában a jobbkötő helyéről mindég befelé indul!! korábban valóban azok voltak a legjobb elfutásai amikor lement az alapvonalig és vagy lőtt, vagy vissza adott! a gólképtelensége már tényleg gáz, lehet hogy egy kissebb lelki trauma?!
még a pontatlansághoz: ne felejtsd el hogy itt egy magasszinten képzett, ezuttal jo taktikával és fegyelmezetten játszó védelemmel és ami még tetézte középpályás garnitúrával álltunk szemben!
viszont ha már gyenge emberről kellene beszélnünk az szerintem Henry volt(sajnos)
Avatar
barca28
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2009.10.26. 14:07:35
Tartózkodási hely: lelátó tetején -.-

2009.11.30. 08:04:46

Nem volt ez egy egyszerű meccs, megmondom őszintén sokkal simábbra számítottam..meglepett a Madrid..az első félidőben szerintem jobbak voltak mint mi,aztán a második félidőre Pep rendett tett a fejekben és egy teljesen más Barcelona jött ki a pályára.Az meg ,hogy Ibra lőtte a gólt nekem külön öröm, de ha azt nézzük ,hogy Piqué és Messi is szerezhetett volna gólt..akkor már mindjárt nem olyan szoros a meccs.igaz ezt el lehet mondani a másik oldalról is.

Nálam a meccs embere Valdes.
Kép
Schweinsteigert a Barcábaaa!!!
R.I.P. Ocskay Gábor.
:!: :!: :!: Bajnokság/BL/CDR/E.Supercupa/S.Supercupa/Klub-VB :!: :!: :!:
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2009.11.30. 07:33:15

csabimo írta:
barca99 írta: hogy ez a szisztéma csak akkor működik tökéletesen, amikor a Yaya - Xavi - Iniesta hármas diktál a középpályán.
Ne ez az amit még idén nem sokat láttunk! Telibe felállt kezdővel pedig egyáltalán nem játszottunk!

----------------------Valdes----------------------

Alves------------ Piqué---------- Puyol------------- Abidal


---------------------Toure--------------------

-------------- Xavi------------------ Iniesta------------------

Messi--------------------------- Ibra--------------------- Henry


Bombaerős csapat lenne ha végre egyszer nem rotálna!

Szerintem a fontos pillanatoktól, ha a sérülések elkerülnek, ezt a csapatot fogjuk legtöbbször a pályán látni. Ez volt tavaly is.Ősszel Yaya sokszor kimaradt a kezdőből. Majd tavasszal, amikor rendre jöttek a fontos meccsek így álltunk ki. Ebben a szezonban is így lesz, meggyzőződésem.(leszámítva talán Henryt, mert ő már nem a kezdőbe való, Bl is meglett neki, elfogyott a motiváció) Nem játszhatunk egész évben ugyanazzal a csapattal. kipukkadna a lufi egy idő után. Formaidőzítés a kulcsa mindennek.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2009.11.30. 06:20:49

Akárhogyan nézem az első félidő a Reálé volt, eldönthették volna a meccset. A második részben feljöttünk, de akkor sem az igazi Barca volt. A Reál jó taktikát csinált. Nagyon lassan és pontatlanul játszottunk. Ennyi eladott labdát régen láttam és lassu volt a csapat. Nem volt lendület, ütem a játékban. Mesi középen tévedés, Iniesta balodalt szintén. Sajnos Messi egyenlőre elfelejtett gólt rugni. Alves meg beadni A Messi-Ales jobbodal bedöglöt, pedig motorja volt a csapatnak tavaj. Nem kellene megbontani.
Gyengébb a jáékunk mint tavaj, de erre lehetett számitani is. De a 3 pont mevan, ez jó érzés.
Fecó
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2009.11.30. 03:07:47

wuwu írta:En amugy a cseret ugy csinaltam volna a cseret hogy keita-ibra, henry akkor vissza szelre ini meg Xavi es Busi melle igy szerintem veszelyesebbek lettunk volna 8) 8) 8)
Szerintem is. Elég tré volt a középpálya Ini nélkül + én is hagytam volna Henryt, mert ő nem center elsősorban.
Avatar
wuwu
Jugador del Barça
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2009.09.07. 07:32:05
Kapcsolat:

2009.11.30. 01:13:28

En amugy a cseret ugy csinaltam volna a cseret hogy keita-ibra, henry akkor vissza szelre ini meg Xavi es Busi melle igy szerintem veszelyesebbek lettunk volna 8) 8) 8)
Kép
A lehetetlen csupán egy szó, amivel a kisemberek dobálóznak!
FC Barcelona,Arsenal FC
Avatar
csdewl
Capitá del Barça
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.05.12. 08:05:35

2009.11.29. 23:37:31

" Kaka tulajdonképpen gólpasszal lepte meg Cristiano Ronaldót, aki azonban tíz méterről lábon lőtte Valdes kapust. Napjaink „királyi" tarifája szerint 160 millió eurós akció volt, egy fillért sem érő befejezéssel..."
:lol:

Népszabadság rulez!
"a Futball nyer, ha a Barca nyer"

"Köszönetet mondok a Barcelonának.Egy ilyen nagy klub ilyen nagy futballistái foglalkoztak velünk..." - Franklin Lobos, egy kimentett chilei bányász.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.11.29. 23:04:03

Kezso írta:55percet könyöregtem hogy hozza be Ibrát, szerencsére Guardiola is tudta hogy meg kell húznia.
Mit csináltál 4 percig? :lol: Az 51.-ben már a pályán volt. :lol:
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2009.11.29. 23:02:48

Kezso írta: Messit NEM LEHET KÖZÉPEN JÁTSZATNI AKKOR SEM HA NEM VAGYUNK CSAK 9en az egész keretben. Szerencsére ez is belefért a yó védekezés miatt.
Hát igen, ez örök igazság, egyszer csak rájön Pep, hogy Messi a jobbszélen él igazán, de így sem volt kutyaütő. Leo akkor is lefoglal minimum 1 védőt, ha a legrosszabb formájában van. Szerencsére ma ennél többet láttunk tőle. Jövő héten jövet az Aranylabda!
Kép
Kép
Kép
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2009.11.29. 22:57:46

barca99 írta: hogy ez a szisztéma csak akkor működik tökéletesen, amikor a Yaya - Xavi - Iniesta hármas diktál a középpályán.
Ne ez az amit még idén nem sokat láttunk! Telibe felállt kezdővel pedig egyáltalán nem játszottunk!

----------------------Valdes----------------------

Alves------------ Piqué---------- Puyol------------- Abidal


---------------------Toure--------------------

-------------- Xavi------------------ Iniesta------------------

Messi--------------------------- Ibra--------------------- Henry


Bombaerős csapat lenne ha végre egyszer nem rotálna!
Avatar
Kezso
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009.11.11. 23:05:12
Tartózkodási hely: Budapest

2009.11.29. 22:49:42

55percet könyöregtem hogy hozza be Ibrát, szerencsére Guardiola is tudta hogy meg kell húznia.
Puyol,Pique páros 10es re hozta a meccset.Az első félidőben kicsit veszélyesebbek voltak, de amikor 10 lettünk komoly helyeztük nem volt az odapattant Benzema lövésen kívül.Megjegyzem így is tisztelet érdemel a Madrid ennyit nem néztem ki belőlük.
Messit NEM LEHET KÖZÉPEN JÁTSZATNI AKKOR SEM HA NEM VAGYUNK CSAK 9en az egész keretben. Szerencsére ez is belefért a yó védekezés miatt.
Nagy győzelem volt. IBRA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"Respect the game" ( Henry )
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2009.11.29. 22:32:54

Azért ez a hét nagyon szépre sikeredett. Megvertük az olasz és a spanyol (átmenetileg) 1. helyezettet, úgy hogy nem kaptunk gólt és néhány kezdőnk keveset játszott. Csak így tovább. Első helyen állunk a BL csoportunkban és a Ligában is.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2009.11.29. 22:22:09

Xavinho írta:. . .
Azon kevés hozzászólások egyike, amikor minden betűvel.

Sokan hozták fel a Rijkaard-korszak végét 1-1 x-nél, pedig én is abban látom a hibát, hogy ez a szisztéma csak akkor működik tökéletesen, amikor a Yaya - Xavi - Iniesta hármas diktál a középpályán. Messinek meg sokkal közelebb kelle játszania a kapuhoz, mert ott két csel után tényleg a 16-oson belül van, ami: vagy jó lövés, vagy jó passz, vagy szabadrúgás, esetleg büntető.

Keita tényleg arra, jó, hogy ha vezetünk, akkor be lehet hozni, mert nem oszt nem szoroz. Persze nem szabad elvenni tőle, hogy jól érkezik a büntetőterületen belül, de ha ez elmarad, akkor nagyon vékony, amit mutat.

Nagyon, de nagyon remélem, hogy a Xerez ellen végre a legerősebb kezdő fut ki szerdán. Na nem mintha Keitával, Pedroval nem kellene verni őket (és ezért valószínűleg játszanak is majd), de jó lenne már végre a tavalyi Barcát látni.

Szóval én is úgy érzem, mintha Pep, és a döntései kicsit most fékeznék a csapatot. Így is jó, de innen úgy látszik, mintha több lenne ebben a csapatban. Persze amíg hozzuk a meccseket, nem sokat számít. :)
Azt viszont most sem értettem, hogy miért nem jött be a legvégén valaki, amikor csak egy gól volt az előny, és még volt egy cseréje.
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2009.11.29. 22:15:06

Sokaknak nehezére esik felfogni, hogy +270 millióval jött a Real, akik közül mindenki játszott is. A Barca és Pep megnyerni akarta a meccset és nem lealázni, nekirohanni az ellenfélnek, a 3 pont volt a lényeg.

Azért kaptunk abból izelitőt az első félidőben, hogy mire képes Kaká és C. Ronaldo, egyszerüen ésszel, meggondoltan kellett játszani a csapatnak.

Ezt a stratégiát tökéletesen végigvitte a csapat, persze, apróbb hibák akadtak, de hogy egyesek ezért képesek neki esni egy-egy játékosnak, az szánalmas.

Pep pontosan tudta, hogy mit csinál, fantasztikusan cserélt, végigordibálta a meccset, irányitotta a csapatot.
Arról nem is beszélek, hogy Messi és Ibra péntektől edzett rendesen...

De örülök, hogy itt, a fórumon magát Pep-nél 100x okosabbnak gondoló emberke van.

Valdés, Puyol és Piqué hősként védték a kaput és Busquets a kiállitásáig csodálatosan játszott, volt egy-két olyan megoldása, hogy Kaká-ék is megirigyelték.

Xavi, Iniesta, Messi hozta a magáét és embertelen volt, hogy Alves és Abidal mit össze melózott.

Fantasztikus, emlékezetes győzelem volt ez és értékesebb, hiszen a klasszisokkal telerakott Realt vertük meg úgy, hogy 30percig kevesebben voltunk.

Méltó győzelem ez a 110éves klubnak!
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2009.11.29. 22:10:38

Xavinho írta:Kicsit lehiggadva megpróbálom összefoglalni a gondolataim.
Először is Valdes és az egész védelem hibátlan volt. Ennél tökéletesebben nem hiszem,hogy lehet védekezni. Előrejátékban Abidal és Alves is nagyon jól megoldotta a feladatát. Alves a megszokotthoz képest halványabb az utóbbi időben a támadásoknál,ma is az volt. Ennek viszont nem ő az oka,hanem a taktika.
A középpályával viszont gondok vannak. Szinte soha sem állunk ki teljes középpályával. Iniesta-Xavi kettősnek megbonthatatlannak kellene lenni. Ha pedig mégis megbontja Pep ,akkor sem Keitát kellene betenni. Szerintem ő a legalkalmatlanabb ezen a poszton. Inkább látnám ott Busquets-et,bár tőle sem vagyok elragadtatva,de kisebb csapatok ellen jó lehet. Keitának vkp-t kellene játszani vagy semmit. Az egy dolog,hogy összemákolt 5 vagy 6 gólt,de azokból a felét legalább szögletből a másik felét meg csak begurította remek kiszolgálás után. Ha a jelenlegi keretből képes lehet valaki helyettesíteni Ini/Xavi kettős egyikét,az Touré.
Vkp-án pedig egyszerűen nem értem,hogy miért nem Touré az alap... Tudom,hogy beteg volt,de előtte sem volt rendszeresen kezdő. Sem Busquets ,sem Keita nincs azon a szinten,mint Touré. Mérföldekkel előttük jár. Azért írom ezt le,mert az idei meccseket figyelembe véve biztosan tudom állítani,hogy ha nincs rendben a középpálya - ergo nem a tavalyi felállással kezdünk,akkor szenved a csapat,akadozik a gépezet és nem megy úgy a támadóknak sem. Nem értem hogy nem látja ezt Pep. Miért van meccsről meccsre ugyanaz... Jó,egy dolog,hogy győztünk az Inter meg a Reál ellen,ne értsen félre senki,nagyon boldog vagyok miatta. Viszont ezek a meccsek sokkal simábbak is lehettek volna. Utólag mindegy.
A támadókról annyit,hogy az nem taktikai húzás,hogy Messi középen játszik és középen erőltetjük a támadásokat. Ez visszalépés tavalyhoz képest,nem is kicsi. Az pedig számomra röhej,hogy Ibrát kitoljuk szélre,amíg a kis argentin középen van. Henryval kapcsolatos vádakat,amik itt a fórumon érik megalapozatlannak és butának érzem. Nincsen vele semmi baj. Jobban játszik,mint Raúl vagy Nistelrooy vagy akár Inzaghi. Bőven van olyan szinten,mint Giggs vagy Beckham. Csakhogy a vele egykorúakat említsem. A támadósorunk legnagyobb baja az,hogy eddig talán 1szer játszottak együtt mind3an. Ha egyszer összejönne,akkor gálameccs lenne. Ez a megérzésem. Csak Guardiola tudná úgy összerakni egyszer.
Amúgy a mesterrel kapcsolatban nem is tudom hogy fogalmazzak. Tény,hogy ebből a hétből jól jöttünk ki,de azért nem ment ez olyan simán sőt. A bajnokságban legalább 5 ponttal mehetnénk,ha nem taktikázza el a meccseket Pamplonában vagy Bilbaoban.Rendre későn és keveset cserél,rossz a kezdő és tele vagyunk hibás taktikai elemekkel. Szinte semmiben sem hasonlít a játékunk a tavalyira. Nem használjuk ki eléggé a játékosaink képességeit. Messi középen legfeljebb arra jó,hogy besárguljon róla az ellenfél védősora meg kp-ja. Gólt nem szerzünk.Balszélen pedig haldokol szegény. Miért nem az eredeti posztján játszik? Mintahogy többnyire Iniesta sem.
Szóval remélem innentől kezdve kevesebb lesz a sérülés és helyre áll a rend a keretben,télen pedig jön 1-2 játékos.
Te legalább látod mi folyik a pályán! :wink:
Nagyon egyet kell értenem azzal, amit írtál! Elismerésem!
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Avatar
currahee
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2008.07.05. 10:48:26

2009.11.29. 22:05:43

Fecooo írta:Xavinho! maximális respect! minden betűddel egyetértek!
ehhez én is csatlakozom.
azért örülök h nem csak én látom (ugyan)így a dolgokat...
Lezárt