Bajnoki Mérkőzések 09-10

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Bajnok lesz idén a Barcelona?

Igen, simán
126
20%
Igen, de nehezebben mint tavaly
448
72%
Nem, le fog csúszni a "trónról"
46
7%
 
Szavazatok száma: 620
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2010.03.07. 10:25:40

ab1daL írta:Azért ebben a szezonban is összejött egy triplázás. Spanyol szuperkupa, Európai szuperkupa, Klub világbajnoki cím.
Ez volt kemény 5 meccs. :roll: És ezt is a tavalyi sikereknek köszönhetően értük el, nem azért mert idén húdejókvagyunk... A játékrendszerrel és a fejekkel vannak itt gondok, mert focizni nem felejtettek el a fiúk.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.03.07. 10:22:46

Kialudva a tegnapi estét:

Nem kell itt pánikolni. Számítani lehetett rá a nyáron is, hogy sokkal szorosabb lesz a bajnokság. Guardiolának mindenféleképpen új taktikát kell kitalálnia, mert ez gyenge. Hiányoznak a tavalyi helyzeteink a meccsekről. Nem érdekel a madrid, azt játszanak amit akarnak, viszont nekünk most már mutatni kell ismét valami nagyot. Mert a madrid képes a semmiből is gól/gólokat lőni, mi nem. Tegnap, ha nincs Messi akkor 0 pont. Remélem Pep nem jut Rijkaard sorsára... :roll: :?
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2010.03.07. 10:20:05

Azért ebben a szezonban is összejött egy triplázás. Spanyol szuperkupa, Európai szuperkupa, Klub világbajnoki cím.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
gygerike
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1008
Csatlakozott: 2009.08.12. 21:21:41
Tartózkodási hely: Acapulco

2010.03.07. 10:17:23

Sok mindent nem értek a mostani játékrendszerből. Pl nincs bal oldal sokszor. Maxwell van ott ahol Pedronak kéne lennie , a másik oldalon néha ott van pedro és Messi egyszerre. Hiányolom hogy korán elkezdjünk támadni átlagban az első 15 percben helyzetünk sincs. Hátrányban elkezdünk a SAJÁT 16-osunk előtt adogatni. Eddig védtem Ibrát innentől nem fogom. Nagyon látszik hogy hiányzik ebből a csapatbol valami. Amit valahol a fejekben kénne megtalálni. Én talán azt csinálnám levetiteém a Real-Sevilla meccset. Lássák hogy ők mindent megtesznek. Van még hátra bőven , de jol látható hogy ez igy nem lessz jó
Visca El Barca
Kép
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2010.03.07. 10:07:19

Nem számit, ha lehurrognak, de szerintem nem nyerünk idén semmit. Ez a csapat nem küzd. Támadójáték olyan - ez volt mindig az erősségünk- hogy gólhelyzet csak ritkán adódik. Ibra nem idevaló, az nem megszokás kérdése, hogy 100m.-t fut és 2 helyzetből 2.-öt kihagy. A gond,hogy nincsen győzniakarás. Láttam a Reál-Sevillát és - fáj leirni - de jobb a Reál mint mi, és nagyon akar nyerni. Ugy odateszik magukat ahogy mi nem. És ez nem stilus kérdése. Persze nyilatkozatok vannak rendesen.
Nem hiszek abban, hogy Pep felrázza őket, megy a Frank féle nyialtkozás.
Ja és, hogy majd botlik még a Reál, meg hogy majd a jövő héten. A multból nem lehet megélni.
Fecó
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2010.03.07. 09:58:41

Én csak 1 dologtól félek a Valencia meccsel kapcsolatban: az Ini-Messi-Pedro támadótriótól. Ha jól emlékszem, akkor az előző meccsen - ellenük - is így álltunk ki, és nem is nyertünk... De amennyire bízik Pep Bojanban, sajna erre látok eséjt leginkább :? Mindegy, az még messze van, nem azzal kell foglalkozni.

Őszintén szólva, ez az új felállás nekem nagyon nem tetszik. Elpazaroljuk az egyik legjobb játékosunkat, Iniestát. Ő nem való a szélre, ezt már elég sok meccs óta "csodálhatjuk", nemtudom, hogy Pep mit lát ott benne... Plusz mellette meg Pedro a jobbon - balon jobb szerintem -, Messi meg középen... Nemtudom, ő biztos tudja, hogy mit akar vele, de nekem eddig nem nagyon jött át. Xavinak nincs játszótársa - bár Messi az, de azért Inivel jobban varázsoltak - a szélünk szinte üres, csak Alves robotol ott végig, mert Pedro meg Ini szerintem maga sem tudja, hogy merre kéne futkosnia :lol: Nemegészen értem, hogy egy rossz formában lévő csapatra miért kell ráerőltetni egy új felállást, ami láthatólag nem is túl hatékony. Bár Messi érzésem szerint egyre jobb középen, de ennek Iniesta issza meg a levét. És ha Messi a szélen, Ini pedig a középpályán van, akkor azért jobban toljuk, mint így felcserélve, ezt lássátok be. Ibrára nem térek ki, neki fejben kéne (n)agymosást tartani, mert ő nem ennyire pocsék, ezt a Barcában is bizonyítota már - lehet, hogy tényleg nem ő "A" Barca típusú csatár, de azért ennél sokkal többre képes itt is.

Szóval Pep most nagy feladat előtt áll, nem estem kétségbe a tegnapi mecs után, a Real is fog botlani még - ha meg nem, akkor meg is érdemlik :lol: -, és bízom Pepben és a csapatban... Csak 1-2 dolgát nem értem Pepnek, aki átlátja, az megírhatná, mert ugye nem vagyok edző, és nem értem ezeket az újításokat. Laikus szemmel annyit látok, hogy két top5-ös játékosunk - Messi, Ini - sem a saját posztján játszik, és ez mindkettőnél - plusz a csapatnál is - formahanyatlással is jár...

Kösz ha elolvastad, picit talán hosszú lett :oops:
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2010.03.07. 09:46:00

Egy nagyon sima meccs kellett volna, h legyen a tegnap esti Almeria elleni találkozó. Helyette megnehezitettük a saját dolgunkat. Már az elején kaptunk egy gólt :arrow: kellett az eredmény után futni. Majd jött Puyol öngólja és Ibrahimovic bután kiálitatta magát :arrow: gól-és emberhátrányban megint nem volt egyszerű a történet.

Messi zsenilitása nélkül még a pont se lett volna meg.
Tudom, h mindenki ezt mondja és már közhely ize van, de tényleg most kritikus időszak következik, ahol minden apró hibának súlyos az ára.
Ennek ellenére nem hiszem, h nagy gondok lennének a csapattal. Továbbra is ezen az úton kell haladni ahol eddig és akkor a munkának meglesz az eredménye.

Jövőhéten jön a Valencia, nincs mese megkell verni.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
espa11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.12. 15:06:05

2010.03.07. 09:32:48

Taktikailag fogytunk el, nem játszunk mást csak a labdatartós,kapubacipelős focit. Persze idáig működött de most kevés.
Újítani kell, szerkezetileg is lehetne váltani. Lassan érünk fel, míg körbepaszolgatunk addig teljesen visszarendeződik minden csapat,így megyünk a falnak. Tegnap a real percenként vezetett támadást 2-3 húzásból= millió helyzet. Nem lövünk 20-25 méterröl egyáltalán . Sorsdöntő lehet a jövő hét . Nekünk Valencia, realnak Lyon. Ha ott kiesnek akkor összecsuklik a madrid meglátjátok. Ettöl függetlenül muszáj lesz sokkal jobban , gyorsabban , egyszerűbben!!!
fociznunk. És Henryt én játszatnám, most vagy soha.
Reménykedem és kőkeményen szurkolok !!
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2010.03.07. 08:31:58

Egyszer azért-pl. az Osasuna ellen csak mondtam valamilyen csapatot-ki lehetne próbálni a Messi-Bojan-Pedro csatársort is,mert Ibra játéka az utóbbi 10 meccsen teljes csőd!Henry-tól se várjunk csodát a hátralévő meccseken,idény végén szerintem el is fog menni Amerikába.Ibrának az lehet a baja ami Henry-nak volt az első szezonjában.Korábbi csapatainál Ő volt az első számú sztár,mindent rábíztak mondván "Passzoljuk neki,majd 22-ről gólt lő,és megnyeri a meccset.",de a Barcánál Messi,Xavi,és Iniesta is előtte járnak.Xavi is azért ad-magához képest-kevés gólpasszt mert Ibra lassú.Eto'o villámgyors,tudott vagy 2 cselt,nem sarkazott össze-vissza-oké nem mondom hogy néha nem jön jól-csak bevitte a kapuba.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
BlauGranaGroc
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2009.06.02. 18:37:07

2010.03.07. 07:48:37

Mikaos írta:Henry az első évében házi gólkirály lett.
Nem volt gólkirály. Csak a tények kedvéért:
2007/08
Henry
UEFA Champions League 7m 3g
Spanish Primera División 27m 12m
Spanish Copa del Rey 1m 1g

Eto'o
Spanish Primera División 18m 16g
UEFA Champions League 6m 1g
Spanish Copa del Rey 2m 1g
Barca1988 írta:Bojan,vagy Henry bepöröghetne
Krkic-től ne várjatok csodát! Nagyon keveset játszott idén, ennyi játékperccel pedig biztos nincs óriási formában.
Guardiolat (ki)ismerve, most se igen fog játszani.
A legvalószínűbb egy:

____Yaya___
_Xavi___Sergio_
Pedro_Messi_Iniesta

felállás a valencia ellen.
vv-puyi-rafa-pique-abidal-yaya-deco-messi-neymar-henry-samu
Avatar
Barca1988
Barça B
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2006.06.10. 20:01:54

2010.03.07. 01:50:25

Azért kíváncsi vagyok h ezzel a semmilyen játékkal mire megyünk majd a következő bajnokin a Valencia ellen! :evil: Bojan,vagy Henry bepöröghetne mert Ibra nem jött be eddig! :x Messi meg hiába a legjobb,egymaga nem tud bajnokságot nyerni!!!Mindenkinek be kell pörögni,ha bajnokok akarunk lenni!!!! :lol: 8)
Messi a király!!!:)
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2010.03.07. 01:36:10

Mikaos

Aki kicsit is ért a focihoz az vágja, hogy Henryt 30 évesen vettük meg. Már túl volt a pályafutása zenitjén. Volt pár jó meccse, de ez összeségében kevés. Szintze midig balszélen játszik, oda pedig egy igazi jólcselező, gyors játékos kéne. Pl. anno Henry helyett Riberyt kellett volane leigazolni.

Ibra pedig messze a legnagyobb baklövése Laportáéknak, Eto'o eladása mellett. Ha nézed a meccseinket Te is láthatod, hogy lesen van, szabálytalankodik, egy kényszerítőt nem tud megcsinálni. A cselekről már nem is beszélve. Ok rúgott pár gólt, de ez tőle kevés. Amenyi pénzért jött, illetve, ahogy más csapatokban játszott pedig pláne

ISMÉTLEM: FABREGAS ÉS DAVID VILLLA KELLETT VOLNA A NYÁRON
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.03.07. 00:50:51

aynas írta:A vezetőség álltal elkövetett nagy hibák
Henrique, Csiga, Ibra, Hleb, Kerrison, Cacares és Henry leigazolásai voltak.
Azért kicsit erősnek érzem ebben a névsorban említeni Henryt és Ibrát.

1. Henry az első évében házi gólkirály lett (persze sajátos körülmények között lehetett az, de én még azt a 17 vagy 18 gólt sem vártam volna első évében).
Második évében (tavaly) briliáns volt a balszélen, főleg a tavaszi félévben.
Mindkét évben legalább 10 gólpasszt adott a góljai mellett.
Ez évben valóban gyengébb lett. De hogy "nagy hibának" van kinevezve, az elég durva túlzás. Főleg azokkal az emberekkel egy kalap alá véve, akiket írtál.

2. Ibránál kevésbé tudok vitatkozni, mivel ez az első éve csak nálunk. DE Mindenesetre az őszi féléve (az ún. beilleszkedő fázis) elég jóra sikeredett, eldöntötte a Classico-t, és készségesen szállította a gólokat, és a fontos gólpasszokat is.

Lehet azt mondani, hogy kicsivel gyengébbek, mint amennyire számítottunk...de nehogymár Hleb és Henrique-kategória...
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2010.03.07. 00:49:19

Na szerintem eljött az az idő is amikor a sajtó és miegymás elkezdik kongatni a vészharangokat...
Erről a mostani formáról pedig annyit, hogy tény ez nem a tavalyi forma de én idén nem is vártam el a csapattól hogy kitömjünk minden csapatot, de a verhető csapatokat(Alméría, Osasuna, stb..)azoktól a 3 pontot hozzuk el, mert ha azok meglennének + még egy két rangadó akkor már jó is lenne, persze könnyű ezt ilyenkor mondani, mi ?.
Szerintem hiányzik a csapatból az akarat, a kombinatív játék és még ti biztos tudjátok hogy mik...
Egyszóval szerintem ez a bajnokság még nincs el menve, de a hátralévő fordulókban nagyon oda kell tenni magunkat, és hajtani küzdeni, mint ma a madridi alakulat,főleg a második gól után.Jövő héten ha mi is 2 gólos hátrányban lennénk kíváncsi lennék mit tudnánk kihozni, pontot/pontokat vagy pontot bukni.A BL-ben pedig egyelőre nem mennék messzire egyszer verjük meg a Stuttgártot..

További szép estét mindenkinek, már ha lehet egy ilyen nap után... :(
Barça,Barça,Baaarça!!!
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2010.03.07. 00:34:51

ne legyen igazam, de sztem ez a hajó már elment.

egyszerűen luxus, hogy a 3 csatárunkból csak Messi képes jól játszani. Nincs középcsatáruk és balszélsőnk. Ennek pedig Henry és Ibra az oka.

A középpályásaink közül Iniesta eddig egy gólt lőtt a bajnokságban :!:
Xavi se lőtt sztem 3-4nél többet. Ez kevés egy Barcában játszó támadó középpályástól.
Kb 150-200 szögelet kell, még abból gőlt érünkl el. Az átlövésekről nem is beszélve.

Tavaly nyáron Fabregast kellett volna megvenni. Eto'ot pedig hiba volt elengedni. Ha pedig már element a helyére David Villat kellett volna megszerezni.

A vezetőség álltal elkövetett nagy hibák

Henrique, Csiga, Ibra, Hleb, Kerrison, Cacares és Henry leigazolásai voltak.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2010.03.07. 00:28:56

messi70 írta:nincs itt mit mondani a real fogja megnyerni a bajnoksagot ezt a huje is latja a barca mar nem ugy mukodik ahogy szokott es kesz gratula a realnak hatha majd jovore mi is veszunk egy ket normalis jatekost es akkor !!!!!!!!!!!!!
Gratulálok, ilyen mentalitással el se kéne indulni, minek, ha úgyse nyerünk. Legalább nem fáradnak el a játékosok. igazad van! Írjunk petíciót.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Varga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 866
Csatlakozott: 2007.07.28. 09:24:35

2010.03.07. 00:25:07

Hello

Néztem a meccset, csak nem otthon hanem 1 kocsmában, úgyhogy valaki írna egy átfogó leírást meccsről?
Köszi

A RM is döntetlenezett?
Kép
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.03.07. 00:09:02

messi70 írta:nincs itt mit mondani a real fogja megnyerni a bajnoksagot ezt a huje is latja a barca mar nem ugy mukodik ahogy szokott es kesz gratula a realnak hatha majd jovore mi is veszunk egy ket normalis jatekost es akkor !!!!!!!!!!!!!
Húzd fel a Reálos pizsamád és menj szépen aludni.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1062
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2010.03.07. 00:04:38

messi70 írta:nincs itt mit mondani a real fogja megnyerni a bajnoksagot ezt a huje is latja a barca mar nem ugy mukodik ahogy szokott es kesz gratula a realnak hatha majd jovore mi is veszunk egy ket normalis jatekost es akkor !!!!!!!!!!!!!
Hú haver mindjárt megkapod a barcás pajtiktól a savat!
Úgy legyen!
Még nincs vége sok meccs van de jó lesz a Classicó!
Hala Real!
messi70
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2009.08.31. 18:56:30

2010.03.07. 00:01:12

nincs itt mit mondani a real fogja megnyerni a bajnoksagot ezt a huje is latja a barca mar nem ugy mukodik ahogy szokott es kesz gratula a realnak hatha majd jovore mi is veszunk egy ket normalis jatekost es akkor !!!!!!!!!!!!!
MR. TROMORT777

2010.03.06. 23:32:30

tudomka958 írta:nézem ezt a tetves realt és nem vagyok boldog...
dinamizmusban csak irigykedhetünk!
mi miért nem tudunk így pörögni...?
Tudunk mi, csak most nem megy. Ki fogunk jönni a gödőrből, csak bízni kell.
Amúgy attól hogy ellenszenves a Madrid nem kéne tetvesezni.
tudomka958
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2007.12.15. 23:55:01

2010.03.06. 23:28:21

nézem ezt a tetves realt és nem vagyok boldog...
dinamizmusban csak irigykedhetünk!
mi miért nem tudunk így pörögni...?
rivaldo23
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2007.08.25. 17:18:57

2010.03.06. 23:17:46

Nem tudjuk felpörgetni a játékot úgy mint tavaly!!! Én ebben látom a legnagyobb gondot, nincsenek meg a kellő ritmusváltások. Reméljük Pep kidolgoz valamit, mert elmehet a bajnoki cím, mégha ma mondhatunk is egy köszönetet a Sevillának. Visca el Barca!
MR. TROMORT777

2010.03.06. 23:11:59

mess2009 írta:elég baj az, hogy a Sevillától kellene várni hogy az élen maradjunk, de ez sem fog menni, a Madrid egykapuzik, csak idő kérdése és győzni fog.
többen is elmondták a bajainkat, én előre megmondtam, hogy a kontrákkal és egy két gyors csatárral zavarba hozható a védelmünk, de azt is mondtam és be is jött, hogy béna csatársorral nem lehet győzni! azzal is egyet lehet érteni, hogy Ibra annyi mintha nem is lenne a pályán, ez most feketén fehéren igazolódott!
együttérzek Guardiolával, hogy nehezen szánja rá magát Ibra padoztatására, (mindenképpen az ő sara) de előbb utóbb rá fog kényszerülni.
az más kérdés hogy nincs helyette igazi klasszis, és ez itt a legnagyobb baj! Henryt ne is emlegessétek, az még Ibránál is gyengébb.
szóvalbátrabb cserékre lenne szükség de ezt is ezerszer elmondtuk már, Guardiola cserékben béna kacsa!
Az igaz, de legalább fut. Ahogy Bojan is. A futással pedig mozgatja a védőit, és így több terület nyílik meg Messiék előtt. Ami nagyon fontos lenne nekünk.

:shock: Casillas mit csinált :shock:
0-2 EZAAAAZ :!:
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2010.03.06. 23:06:28

elég baj az, hogy a Sevillától kellene várni hogy az élen maradjunk, de ez sem fog menni, a Madrid egykapuzik, csak idő kérdése és győzni fog.
többen is elmondták a bajainkat, én előre megmondtam, hogy a kontrákkal és egy két gyors csatárral zavarba hozható a védelmünk, de azt is mondtam és be is jött, hogy béna csatársorral nem lehet győzni! azzal is egyet lehet érteni, hogy Ibra annyi mintha nem is lenne a pályán, ez most feketén fehéren igazolódott!
együttérzek Guardiolával, hogy nehezen szánja rá magát Ibra padoztatására, (mindenképpen az ő sara) de előbb utóbb rá fog kényszerülni.
az más kérdés hogy nincs helyette igazi klasszis, és ez itt a legnagyobb baj! Henryt ne is emlegessétek, az még Ibránál is gyengébb.
szóvalbátrabb cserékre lenne szükség de ezt is ezerszer elmondtuk már, Guardiola cserékben béna kacsa!
Lezárt