Barca Igazolások 2010-2011

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Elégedett vagy-e az idei igazolásokkal/igazoláspolitikával?

Igen
95
34%
Nem
186
66%
 
Szavazatok száma: 281
Avatar
Bono
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.08.18. 18:13:04
Tartózkodási hely: Dunaföldvár

2010.06.23. 19:17:20

Nem tudom volt-e már és hogy mennyi igaz belőle?
Mindenesetre lehet, hogy nem járnánk rosszul vele, bár nem biztos, hogy a legolcsóbb megoldás és ha padra igazol egy csapat az sem utolsó szempont.


http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/fc ... es-2033984
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2010.06.23. 19:11:15

Ha ezt a szabályt meghozzák, akkor vége van az Arsenalnak.
On: Matának örülnék, kész.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2010.06.23. 19:08:09

barca6 írta:
Attika 25 írta:Persze hogy vannak,csak kérdés megszerezhetők e,illetve ha igen milyen áron. Én Robinho-tól nem vagyok elájulva,más meg nem nagyon van aránylag elfogadható áron.
sztem Robinho nem is rossz.Néztem a Brazilokat és cselezni tud,,szerintem beillene ide mert a brazil is egy sokpasszos támadó felfogású foci :)

azt hiszem lesz egy olyan szabály hogy meghatározott számú saját nevelés/nemzetiségű játékos kell a csapatba.
bár nálunk ezzel nem lesz gond :)
az angolba asszem 25 fős keret lehet csak.
szerk.:persze nem most :) csak tervezik :)
Abi & Tito
Avatar
barca6
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2009.05.06. 16:08:42
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2010.06.23. 18:54:58

Attika 25 írta:Persze hogy vannak,csak kérdés megszerezhetők e,illetve ha igen milyen áron. Én Robinho-tól nem vagyok elájulva,más meg nem nagyon van aránylag elfogadható áron.
sztem Robinho nem is rossz.Néztem a Brazilokat és cselezni tud,,szerintem beillene ide mert a brazil is egy sokpasszos támadó felfogású foci :)
Kép
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.06.23. 18:49:47

Persze hogy vannak,csak kérdés megszerezhetők e,illetve ha igen milyen áron. Én Robinho-tól nem vagyok elájulva,más meg nem nagyon van aránylag elfogadható áron.
Avatar
barca6
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2009.05.06. 16:08:42
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2010.06.23. 18:45:18

mes írta:Szerintem meg egyaltalan nem kell komolyra venni ezt a Mata ugyet.
Nem is akarom.legalábbis én
szerintem vannak jobb játékosok is mint Mata
Kép
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.06.23. 18:44:32

Szerintem meg Guardiola tudja mit csinál. Mondhatjátok hogy Ibra sem vállt be, de előre nem tudhattuk, hogy a svéd nagy technikai tudása ellenére nem válik be itt, ráadásul ez volt az egyetlen lépés tavaly amivel Eto'ot is értékesítsük+jöjjön egy klasszis csatár.
Idén jött Villa mint klasszis csatár. Ezért Ibrának logikus lenne a távozása.
Henry is menni fog, így a helyére jöhet jelen állás szerint Mata.
Így lesz a tavalyi Henry-Ibra-Messi helyett Mata-Villa-Messi.
Nem beszélve, hogy egy mégjobb Pedro és egy olyan Bojan is rendelkezésre áll még, akiben már Pep is bízik. És akár Iniesta is játszhat a szélen.
Ha Mata hivatalos lesz, még Fabregas igazolása kell.
Így 2 középcsatárunk lesz Villa és Bojan. Viszont mögöttük bőven lesznek olyanok akik mesterien szolgálják ki őket: Xavi,Iniesta,Messi,Cesc,Pedro(Ha jön), és hátrébb még Busquets és Keita.
A 4-2-3-1 sokan jön majd elő jövőre, de 4-3-3 lesz az alap szisztéma.
Nem beszélve arról, hogy tavaly is mennyien oltották a meccsek előtt Pepet mert nem tetszett a kezdő a népnek....nyertünk 98%-ban?..IGEN! Akkor szerintem nincs miről beszélni. Most Guardiola az edző ezért az ő kezében van a felelőség, ha a sikerek jól esnek az év végén, akkor ezeket is el kell viselni azoknak, akik nem így látják a dolgokat.
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2010.06.23. 18:43:17

Szerintem meg egyaltalan nem kell komolyra venni ezt a Mata ugyet.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.06.23. 17:53:48

zsulter írta:
Jöjjön inkább Robinho vagy meg kellett volna tartani Giovanni Dos Santost, nem pedig kölcsönre kinálni mindenféle klubbnak és akkor mostanra már meg lenne oldva a bal oldali kérdés....De Guardiolának nem kellett (biztos túl tehetséges volt)...
Nah ennél lejjebb már valószínüleg nincs. Fogjátok rá ezt is bzmeg. Hihetetlenül szánalmas amit művel pár ember mióta eladtuk Eto'o-t
Remélem előkerül a Ronaldinho transzfer is, az még nem volt.

Más
Mata nem kell teljesen felesleg ha Ibra megy akkor adjunk Bojannak egy évet mire lehet képes állandó kezdőkként, óriási potenciál van(lehet) benne.

Mascherono meg annyira felesleges, bár hozzá teszem védekezésbe tud annyit mint Touré kb egyforma, de előre tényleg buta.
Bár szívesebben nézegetném egy Cselzi,MU,Inter trió ellen az argetint mint a katalán gyöngyszemünket
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.06.23. 15:30:20

Ez igy van :wink: Csak idén eddig amit tutira irtak a mi esetünkben az be is jött nekik,persze ez még nem jelent semmit.
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.06.23. 15:27:55

Attika 25 írta:Igen ám,csakhogy ez nem SPORT-os dolog volt,hanem a Marca hozta le elsőnek (rádiókat nem számitva),s ha uborkaszezon oltás lenne akkor a Madrid-al oltanák nem a Barca-val,na meg a Villa ügyet is nagyon jó érzékkel hozta le elsőként a Marca,azt is hogy akarjuk illetve a végleges megegyezés is náluk volt először olvasható,szóval nem biztos,hogy kamu.
Na nehogy már azt hozzuk ki a dologból, hogy a Marca autentikusabb forrás, mint a Sport... mindkettő sz-rja magából a hamis átigazolási pletykákat, a Marca kicsit a Madridra koncentrál inkább, de ennyi a különbség. Néha bejön nekik, ez tény, de minden eltalált átigazolásra jut vagy 30 hamis.
Persze ettől még lehet igaz, ez az esély mindig megvan.
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.06.23. 15:17:05

Meridiane írta: 2. Javier Gómez, a Valencia alelnöke cáfolta a reggeli sport.es hírét Matával kapcsolatban, szóval fegyvert le... ez az egész Mata ügy kb a sport.es reggeli próbálkozása volt az uborkaszezon feloldására...
Igen ám,csakhogy ez nem SPORT-os dolog volt,hanem a Marca hozta le elsőnek (rádiókat nem számitva),s ha uborkaszezon oltás lenne akkor a Madrid-al oltanák nem a Barca-val,na meg a Villa ügyet is nagyon jó érzékkel hozta le elsőként a Marca,azt is hogy akarjuk illetve a végleges megegyezés is náluk volt először olvasható,szóval nem biztos,hogy kamu.
Meridiane
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.08.18. 20:59:40

2010.06.23. 15:02:22

mielőtt kitörne a magyar barcások között a harc Mata vs. Pedro érdemes lehet a sport.es azon írása, mely szerint:

1. Iniesta nyilatkozta, hogy véleménye szerint MINŐSÉGI JAVULÁST hozna Mata a csapat támadó játékába... gondolom, többen is vagyunk, akik szerint ez az Iniesta gyerek nem tudja miket beszél... :lol:
2. Javier Gómez, a Valencia alelnöke cáfolta a reggeli sport.es hírét Matával kapcsolatban, szóval fegyvert le... ez az egész Mata ügy kb a sport.es reggeli próbálkozása volt az uborkaszezon feloldására...

Minden Robinho rajongó és Mata ellenes készülhet az új ütközetre... :P
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.06.23. 14:59:15

kristop írta:a másik, hogy mi Matánál az a több poszt? balszélső, bal szélső, bal oldali szélső, bal támadó, a támadóegység bal oldalán található támadó?
Ne feledd el a bal oldalt sem!
Egyébként szerintem a hír lehet hogy igaz de tuti hogy nem fog a Barcába igazolni. Nem illik ide szvsz és simán van olyan jó Pedro.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2010.06.23. 14:56:36

Másrészt Mata spanyol, fiatal, lelkes és dolgos ember, aki több poszton is bevethető. Bírom az univerzális játékosokat.
ebben ugyanott van Pedro is, csak a különbség, hogy rá még jobban illenek a lelkes, dolgos jelzők.

a másik, hogy mi Matánál az a több poszt? balszélső, bal szélső, bal oldali szélső, bal támadó, a támadóegység bal oldalán található támadó?

amúgy Mata jó kis játékos, de ez olyan mintha felmerülne hogy igazoljuk le Robbent, vagy Maicont. a helyén már van egy hasonló vagy éppen jobb képességű játékos. felesleges.
Messi1096
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.06.23. 14:38:02

2010.06.23. 14:55:28

Szerintem Mata, nagyon jó lenne!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.06.23. 14:46:21

Bárcsak igaz lenne a hír Mata-val kapcsolatban. Elsősorban azért, hogy végre letudjuk örökre ezt a Robinho-s dolgot. (Köszönöm, köszönöm, örök hála!!! :D)

Másrészt Mata spanyol, fiatal, lelkes és dolgos ember, aki több poszton is bevethető. Bírom az univerzális játékosokat.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7406
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.23. 14:46:14

chonggy írta:
Barcaman1993 írta:
Ha jól tudom Bojan 21 éves, Ibra-Villa duó 28-29 évesek. Ibra sztem előbb Villa egy kicsit később, de pár év múlva kiöregednek és addigra Bojan is nagyon könnyen beérhet. 24-25 éves korában pedig sztem már nem lenne oylan nehéz egy 33 éves csatárt kiszorítania.

:D
ebbe belekötnék.szerintem a kicsi nem azt érdemelné,hogy ilyen tehetséggel,alázattal stb még 4-5 évig a padot koptassa...és szerintem előbb-utóbb el fog fogyni a türelme,és akkor sirhatunk,hogy mi lett volna,ha...
én ezt személy szerint el szeretném kerülni.
a hsz-ed többi részével egyetértek..
Már csak azért is, mert elég régóta a padot koptatja és nem volt még egy rossz szava sem, de ami azt illeti hogy 4-5 év múlva beérhet egy kicsit közhelyesnek hangzik. Szinte mindig ez megy a fiatal játékosokra. De kérdem, hogy fog beérni ha két klasszis játékos van előtte és hiába rugdal gólokat nem kap több játéklehetőséget. Ilyen alázatot nem sok játékosnál tapasztaltam. Azért 20 évesen bizonyított már eleget ahhoz, hogy igazán megmutassa mit tud. Félreértés ne essék nem azért mondom, mert türelmes, alázatos és ezért érdemelne többet, hanem a vak is látja hogy nagy játékos lehet belőle. Ha pedig 24-25 éves koráig kell várnia... Egy kicsit nevetséges. A kölcsönadás pedig sztem a barcelonai karrierje végét jelentené, ebből nem jöttünk még ki jól.

Matával kapcsolatban pedig mindenki elfelejti Jeffrent is. Eddig tényleg nem parádézott, de amennyit játszott nem igazán szűrnék le semmit. Lehet, hogy ez lenne az ő éve, ahogy tavaly Pedroé vagy azelőtt Busié stb.
Szerintem az emberek többsége azért nem támogatja Matát, mert ha már a meglévő játékosok helyére igazolunk valakit, az olyan legyen aki tényleg jobb, mint a rendelkezésre állóak. Zárójelben megjegyzendő hogy Mata ballábas ami nem feltétlenül jelent rosszat, de eddig nem igazán ez volt a jellemző a játékunkra, szóval még egy kérdőjeles dolog. De ismételem ezt nem kizáró okként említettem.

Silvával szemben az a fenntartásom, hogy arra a posztra egy gólerős támadó kellene nem egy támadó kp (mert Silva inkább ilyen szerepkörben játszik) Vele majdhogynem ugyanott lennénk ahol a part szakad. Ha Cesc-t hozzuk akkor teljesen feleslegesnek tartom, ha nem akkor a középpályánk nem lesz annyival erősebb mint Fabregas-szal lehetne.

Robinho-t pedig nem hiszem hogy annyira sztárolják, csupán az elérhető játékosok közül ő megfelelőbb lenne. Gólerősebb -ami az egyik legfontosabb kritérium lenne- és ismeri a spanyol bajnokságot is. (ebben mondjuk megegyezik Matával) Az hogy nem sokat hallottunk róla könnyen betudható az angol bajnokságnak és a sérüléseknek.
Akármi is legyen a vége én mindenesetre meg fogok bízni Pep döntésében, szezon végére kiderül igaza volt-e.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2010.06.23. 14:48:33-kor.
Forca Barca!!!!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.06.23. 14:40:02

Hát hááát...
Nem tudom mennyi igaz ebből a Mata-s hírből, de ha Pep valóban már tavaly is meg akarta szerezni akkor nem elképzelhetetlen. Én személy szerint nem tudom hogy örüljek-e neki vagy sem. Ha most bal támadót igazolunk akkor Ibra fél lábbal már valóban kint van a csapatból ami szerintem nem feltétlen rossz. Az már más kérdés, hogy mekkora szükségünk van egy tehetséges fiatalra. Az rendben van, hogy nem kell nekünk minden posztra világsztárokat igazolni mert az nem vezet sehova, de én nem feltétlen Mataban gondolkoznék, persze ettől függetlenül lehet hogy jó döntés őt idehozni.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
chonggy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2008.06.03. 22:23:36
Tartózkodási hely: nagybecskerek (szerbia)

2010.06.23. 14:39:05

Barcaman1993 írta: Látom kijavítottak, hogy még csak 20 éves. De figyu! Szerinted azért vettük meg annyi pénzért idén Villát meg tavaly Ibrát, hogy mondjuk jövőre kiszorítsa őket a kezdőből. Már az is csoda, hogy ilyen fiatalon a Barca keretében van, de azért még ilyeneket nem kell elvárni tőle. Jó játékos és még jobb lesz idővel, de erőltetni sem kell.
ebben is részben igazad van,de én tuti kiakadnák,ha a helyében lennék...
ő tehetséges,fiatal,jó góllövő..
a Rijkaard-éra legutolsó évében a 18 évesen a hátán cipelte a csapatot.Most pedig alig kap lehetőséget.És miért?mert a drágalátos Pep nem tudja mit akar,össze-vissza dobálózik az igazolások terén.
Kép

„Madrid, cabron, salude al campeón”-Samuel Eto`o
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2010.06.23. 14:37:52

Távozók: Henry, Ibra, Touré
Érkezők: Villa, Mata, Fabregas, jobb védő

Ha esetleg így alakulna az átigazolások, ami sztem várható ezek utána (persze, ha Mata jön), akkor nem zárjuk anyagilag olyan rosszul ez az átigazolási szezont.

Távozók: kb. 80 millió
Érkezők: kb. 110-120 millió

És akkor azt még nem írtam le, hogy lehet Marquez is megy (bár remélem nem), és én még nem tartom olyan biztosnak, hogy érkezne még 1 védő. Amikor Alves nem játszik Milito-Marquez 2-ősből is tudna az egyikőjük ott játszani. Bár el tudom képzelni még Cácerest-Henrique párosból is az egyikőjüket, ha jól sikerülne a nyári felkészülésük. Vélemény?
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.23. 14:31:09

Mata-t én nem tudom hova tenni. :roll: Úgy értem hogy a Valencia meccseit nem gyakran követem nyomon, csak ha ellenük játszunk, így igazából őt sem tudom pontosan megítélni. De Ha Pep már 2 éve hajtogatja hogy le kell igazolni akkor biztos lát benne valamit. :)
ez esetben Ibra távozását biztosra lehet venni mivel elég nagy lenne a tumultus a támadóposzton ha még ős itt maradna. Ez a 3-as(Messi,Villa,Mata) mindenesetre mozgékonynak tűnik, ami Ibraból nagyon is hiányzott idén! Ezért lényegesen olajozottabban működne a gépezet ebben biztos vagyok. Villa és Mata egy klubból érkezett és a válogatottban is többekkel együtt játszanak úgyhogy az összeszokottsággal nem lenne gond. És afelől sem lenne kétségem hogy Pep megfelelően tudná rotálni Pedror is. Bojan viszont lehet hogy jövőre ismét kevés szerepet fog kapni.

Összességében nem lenne ellenemre egy ilyen felállás! Már csak a középpályára kéne egy kis erősítés Yaya helyett és renben vagyunk! :)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2010.06.23. 14:28:36

chonggy írta:
Barcaman1993 írta:
Ha jól tudom Bojan 21 éves, Ibra-Villa duó 28-29 évesek. Ibra sztem előbb Villa egy kicsit később, de pár év múlva kiöregednek és addigra Bojan is nagyon könnyen beérhet. 24-25 éves korában pedig sztem már nem lenne oylan nehéz egy 33 éves csatárt kiszorítania.

:D
ebbe belekötnék.szerintem a kicsi nem azt érdemelné,hogy ilyen tehetséggel,alázattal stb még 4-5 évig a padot koptassa...és szerintem előbb-utóbb el fog fogyni a türelme,és akkor sirhatunk,hogy mi lett volna,ha...
én ezt személy szerint el szeretném kerülni.
a hsz-ed többi részével egyetértek..
Látom kijavítottak, hogy még csak 20 éves. De figyu! Szerinted azért vettük meg annyi pénzért idén Villát meg tavaly Ibrát, hogy mondjuk jövőre kiszorítsa őket a kezdőből. Már az is csoda, hogy ilyen fiatalon a Barca keretében van, de azért még ilyeneket nem kell elvárni tőle. Jó játékos és még jobb lesz idővel, de erőltetni sem kell.
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2010.06.23. 14:23:55

Barca_10 írta:Bojan augusztus 20-án tölti be a 20.életévét,de mind1..
Mondjak mégjobbat?
28.án :wink:
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2010.06.23. 14:21:18

Bojan augusztus 20-án tölti be a 20.életévét,de mind1..
Lezárt