Javier Mascherano

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.05.12. 21:52:26

Yaya(07-10) írta:mivel az előző hozzászólásomat törölték kénytelen vagyok feltenni újból a kérdést. szerinted Sergio Busquets még is milyen poszton játszik? nem kapus, nem védő, nem támadó, nem irányító, nem összekötő, nem mélységi irányító, még csak nem is box-to-box középpályás, akkor wtf? lehet fogalomzavarban szenvedek, de nálam eléggé egyértelmű, hogy a 4-3-3ban ő védekező középpályást játszik. feladata elsősorban a labda kihozatalban részt venni, vagyis eljuttatni a bogyót Xavinak, illetve a védekezés. Azzal, hogy a letámadás már nem igazán működik még inkább a hagyományos védekező középpályás poszthoz köthető. borzasztóan kíváncsivá tettél milyen új fogalmat rendeltél hozzá Sergio pályán betöltött szerepéhez.
A probléma meghaladott, mivel Masche megy Luiz jön.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.05.12. 21:36:40

mivel az előző hozzászólásomat törölték kénytelen vagyok feltenni újból a kérdést. szerinted Sergio Busquets még is milyen poszton játszik? nem kapus, nem védő, nem támadó, nem irányító, nem összekötő, nem mélységi irányító, még csak nem is box-to-box középpályás, akkor wtf? lehet fogalomzavarban szenvedek, de nálam eléggé egyértelmű, hogy a 4-3-3ban ő védekező középpályást játszik. feladata elsősorban a labda kihozatalban részt venni, vagyis eljuttatni a bogyót Xavinak, illetve a védekezés. Azzal, hogy a letámadás már nem igazán működik még inkább a hagyományos védekező középpályás poszthoz köthető. borzasztóan kíváncsivá tettél milyen új fogalmat rendeltél hozzá Sergio pályán betöltött szerepéhez.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2014.05.12. 20:58:51

Yaya(07-10) írta:Valószínű, hogy nem fogjuk egymást meggyőzni...ha szerintetek gyenge vkp-nek, és igen sokak szerint védőnek is, akkor adódik a kérdés Pep minek igazolta le?
Ahhoz gyenge, ami ide a középpályára kell, a védelemben igen is jól játszott egészen sokáig. Az lassú egyéni formahanyatlás és egyre jelentősebb ingadozás mellett az ő teljesítményére szerintem a csapat visszaesése volt a legrosszabb hatással. Pontosabban ezért kerülhetett rá nagyobb fókusz. Persze mindig az amúgy is gyenge láncszemeket veszik elő, mint anno Bélát meg Gyulát, de nála most ez hatványozottabban igaz. Ha mégis csak rajta kéne elverni a port, talán Lamprad le nem ütközése jelentette a vég kezdetét. De komoly baj szerintem nincs vele, Ő sosem volt egy vezér, vagy húzó ember, egy jól teljesítő védelem Őt is húzta magával, és abszolút megállta a helyét, de most jelleméből adódóan nem tud vezér lenni, megjegyzem, nem is Neki kéne.

A kérdésre meg csak annyit tudok mondani: Csigrinszkij
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.12. 20:24:05

Yaya(07-10) írta:ha szerintetek gyenge vkp-nek
a jó ég áldjon meg nálunk nincs ilyen poszt :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.05.12. 19:45:25

:o hová lett az előző hozzászólásom? random törlődnek, vagy mi?

Valószínű, hogy nem fogjuk egymást meggyőzni...ha szerintetek gyenge vkp-nek, és igen sokak szerint védőnek is, akkor adódik a kérdés Pep minek igazolta le?
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2014.05.12. 19:06:43

Márpedig Mascherano igen is vak arra a posztra, ahol Busi játszik, ez világosan kiderült abból a néhány alkalomból, amikor ott tolta. Pep lehet, hogy nem védőnek hozta, de nem is véletlen, hogy nem erőltette túl sokáig a középpályán...
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.12. 18:23:53

:D

megígérem h utoljára fakadok ki, de egyszerűen hihetetlen, ezt a "marha jó vkp-t pazaroltunk el hátra" dumát nyomatja mindenki. én nem tudom, hogy nem nézitek a meccseket, vagy nem értitek a 4-3-3as játékunk lényegét, de mascherano teljesen analfabéta arra posztra. nálunk amugy sincs olyan h vkp-s ergó mascherano is felesleges.

az összes edzőnk látta h nem oda való, nem is erőltették. nem értem itt minek írja le minden második ember :?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.05.12. 18:14:33

Tény, hogy a mentalitása az egyik, ha nem a legjobb a csapatból, emiatt nagyon kedvelem. Viszont gyűlölöm, hogy a védelem közepére száműzték. Sokkal jobb lenne, ha ott játszana ahol tényleg remekelhetne. a fetrengései és szimulálásai nem fognak hiányozni, és a bosszantó helyezkedési hibái miatt sem fogom megsiratni ha távozik. Egy marha jó védekező középpályásból csináltunk egy közepesen gyenge védőt. =D>
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.12. 17:20:51

Nekem kicsit felemás érzéseim vannak a távozásával kapcsolatban. A kezdőben többet ennyi meccsen egyszerűen nem bírnám látni, de még elsőszámú csereként sem. Viszont kicsit komplexebben kellene gondolkodni. Vkp szerepkörben egyértelműen Busquets az első, nem vita tárgya. De ha Masch és Song is távozik elég érdekes lesz a dolog. Ha jön Luiz, ő lehet az alternatívája, de így egyiküket sem lehetne rendesen rotálni és esetleges sérülés esetén is hatalmas gondban lennénk. Ergo akkor valakit igazolni kell Busquets mögé. Mert az, hogy a kezdő kh legyen egyben vkp alternatíva öngyilkosság.

Azt, nem szívesen látnám, ha liga utolsó csapatok ellen, vagy a kupában noname együttesek ellen is Busquets vagy Luiz legyen a kezdőben. A kisfőnök negyedik számú védőként vagy vkp csereként lehetne használni. Nyilván nem a Bl-ben vagy Clasícón, de azért lehozott egy fél szezont kezdőként és voltak hibái, de Piqué, Luiz/Hummels stb és Bartra mögött megférne.
Van elég poszt, ahova életbe vágó az igazolás, csinálni még egyet nem hiszem, hogy jó ötlet. Akkor jönnének a kompromisszumok a költségvetés miatt és ugyanott lennénk ahol voltunk.

Egy évig még bőven megoldás lehet. Lehet itt mondani, hogy milyen sz..r volt kh-ként, de kupában vagy vészmegoldásként még bőven elfér. Ha elmegy, akkor igazolhatunk egy embert Bartra mögé, aki vagy nem fogja tűrni a helyét, ha pedig igen akkor valószínűleg dupla 0. És ha Song tényleg lép, oda is kell valaki, ami más igazolás kárára megy.

Amellett sokkal nagyobb szívvel is viseltetik a címerr iránt, mint jó néhány saját nevelés.
Forca Barca!!!!
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.05.12. 17:16:33

Azt az Arsenal elleni meccset sose felejtem, mekkorát mentett....
Nagy kedvenc volt, de kezdőnek nagyon kevés ide... :( Remélem nem Spanyolországon belül vált, mert akkor tuti szurkolok annak a csapatnak ahová kerül. :)
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.05.12. 13:14:01

BarcafanTomee írta:knél egy hiba és gól, holott a támadóink egész évben kihagytak, 5 évre való helyzetet.
Nem védeni akarom őt, mert ez volt talán a legrosszabb idénye, de sokan így vannak evvel a csapatból.
Tisztáznám, hogy amennyit látok a játékosokból emberileg talán ő a kedvencem, enne ellenére szerintem bölcs döntés lenne a távozása. Úgyis csak a szépre fogunk emlékezni majd, fantasztikus első éve volt például, alig láttam ilyen gyorsan beilleszkedni játékost mint őt.

Ugyanakkor az ő kiváló teljesítményéhez szerintem hozzátartozott, hogy afféle beugrós jokerünk volt Puyol, vagy Piqué helyett, ha kellett a kp-n akkor ott, de ahhoz kevés a kraft, hogy standard játékkal rá építsenek egy védelmet.

Hiányozni fog, remélem él csapathoz kerül.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.12. 11:43:56

Javier Mascherano, a katalánok argentin játékosa szerint az Atléti elleni bajnoki több Barca-játékos számára az utolsó mérkőzés lesz gránátvörös-kék mezben.

„Számunkra csak a győzelem jó az utolsó fordulóban. Izgalmas hét vár ránk, jó érzésekkel vagyunk tele. Néhányunk számára lehet, ez lesz az utolsó mérkőzés a Barcában, nagyon jó lenne, szépen búcsúzni” – mondta Mascherano.
-nso

Hát... ez így elég egyértelműnek tűnik akkor, h távozik nyáron.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.04.28. 00:59:38

Nagy szíve van a Kisfőnöknek, meccs után, ő is elérzékenyült.

Kép

Nagyon szimpatikus játékos, tiszta szívvel küzd, hajt minden meccsen, és lehet leszeditek a fejem, de hasznos tagja a csapatnak. Vannak hajmeresztő hibái, de azért bőven vannak gyönyörű megelőző szerelései, stb. Idén sok gólt kaptunk róla, de ez elmondható szinte az összes védőnkről. És hát a védőknél egy hiba és gól, holott a támadóink egész évben kihagytak, 5 évre való helyzetet.
Nem védeni akarom őt, mert ez volt talán a legrosszabb idénye, de sokan így vannak evvel a csapatból.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.04.10. 13:57:52

csak a szokásos. homály a gyerek. lehet igazságtalan őt bántani, mert a többiek is bűn rosszak voltak, de forr a vérem, amikor meglátom, hogy berakják középhátvédnek.

sajnos nem tanultunk a tavalyi bayern elleni méretes zakóból. ugyan az a csapat, ugyan azok az arcok, ugyan az a hozzáállás. eltelt 1 év, és még mindig Pep munkájából élünk...
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.10. 13:29:21

Mascherano továbbra sem belső védő de ha tényleg elmeszelik a Barcát 2015 nyaráig akkor jobb lesz ha tele lövik növekedés hormonnal,hogy legalább a 180 centis magasságot érje el,vagy kérjen Messitől valami varászszert,nekem mindegy,de ez így nem állapot.
A kupadöntőn Benzema meg CR megeszik reggelire ha pontrúgás vagy szöglet lesz! :evil:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.04.10. 13:12:12

Alcantara írta:
Pampalini írta:Ennyi erővel Songot is ki lehetne próbálni középső védőként, ő legalább nem akkora, mint egy tacsi ülve...
Ez már megtörtént az idejövetelekor.
Kb. olyan volt, mintha Pinto centerbe nyomná!
Hát, ennél talán nem teljesítene rosszabbul. (talán...)
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.04.10. 13:09:38

Pampalini írta:Ennyi erővel Songot is ki lehetne próbálni középső védőként, ő legalább nem akkora, mint egy tacsi ülve...
Ez már megtörtént az idejövetelekor.
Kb. olyan volt, mintha Pinto centerbe nyomná!
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.04.10. 12:57:45

Ennyi erővel Songot is ki lehetne próbálni középső védőként, ő legalább nem akkora, mint egy tacsi ülve...
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.10. 12:27:52

NAgyon érdekesvolt az eset, amit leírtál. (mondjuk ki, inkább bohózatba illő). Néztem, hogy mit szeretne ezzel elérni, de nem jöttem rá. Talán nem látta, hogy kicsivel lemaradva a belső, érkező emberre már fut vissza valaki, s azt gondolta, ő a passzsávot védi, Pinto meg a rövidet. :roll: De ezért mondják 5 éves korodtól, hogy beszélj a társaiddal, mert akkor nem kell gondolkodni ilyeneken. :mrgreen: Szóval nagyszerű volt látni, hogy majdhogynem MAsch levédekezte a védőtársát, aki szintén az érkező csatárra zárt volna vissza, szegény Pintonak meg nagy mákja volt, hogy (talán Koke) nem találta el jól, és Pinto valahogy bele tudott még lábazni.
Aranyos a kis dínó feje, ahogy tud magából kinézni, csak szívesebben látnám én is egy sorral feljebb. :lol:
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.04.10. 12:05:14

Ide még nem írt senki a meccs alatt eltelt időszakban, pedig a tegnapi teljesítménye megér egy-két keresetlen szót.

A góllal kezdeném, ahol ő szokása szerint éppen úton volt, csak sem embert sem labdát nem talált. Otthagyta Albának az embert, akit rendesen le is fejelt a nála 125 cm-rel magasabb Madrid játékos.Visszanéztem többször is, egészen elképesztő ezen a szinten a bugyuta mozgása.

A Pintonak hazaadott labdái is egészen vérlázítóak. Nem azzal van a baj, hogy hazaad, mert itt ez megszokott dolog, hanem olyan módon teszi, amikor látszódik, hogy a csatár egészen közel van a kapus felé, teljesen kiszolgáltatja a kapust a bizonytalannak.
A második félidőben, amikor kettő a kettő ellen hozták a kontrát a bal oldalon, ahelyett, hogy kiváltott volna a labdát hozó, hozzá közelebb levő játékoshoz, elindult befelé, hagyta, hogy üresen hozza az ellenfél játékosa a labdát. Ezen már bosszankodni sem tudtam.

A végén meg Koke lekísérése tisztes távolból, még véletlen sem sikerült utolérnie, közel menni hozzá, testtel kiszorítania vagy valami olyan dolgot csinálni, ami egy hátvédnek alapkövetelmény.

A 16-oson belüli szabálytalanságáról nem is beszélve, ahol Webbnek vagy az aszisztensnek megköszönhetjük a tizi elmaradását.

Hiába játszik az Almeria, Elche stb. szintű csapatok ellen úgymond "tanárian", ha azonos képességű csapat ellen súlytalan. Tisztán látszódik az ilyen meccseken, hogy semmi keresnivalója a csapat védelmének a közepén.

A FIFA döntése alapján pedig úgy tűnik, további egy évet kell őt néznem hátul! :roll:
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.03.30. 20:47:28

Yaya(07-10) írta:Abszolút nem értek egyet azzal, hogy Masch nem tudna a csapat hasznára lenni a középpályán. Nyilván egy kicsit át kellene alakítani a szerkezetet, de könnyedén játszhatna Sergioval együtt a pályán. Egy igazi pitbull, aki gyorsaságával meg tudja fogni az ellenfél ellentámadásait már a középpályán. Az, hogy ez adott esetben lapokkal jár, egészen máshová tartozik. Az összjátékban sem lóg ki lefelé a csapatból, illetve mélységi indításokban is kiváló. arról nem is beszélve, hogy bátran belép a támadásokba és bátran rászúrja, ha lehetősége van rá. egy igazi box to box középpályás, baromi hasznos lenne egy ilyen a csapatba.

Az, hogy nem mindig használjuk ki a játékosokban rejlő potenciált összefügg a Pep által kőbevésett taktikával. Sergio is sokkal többet adhatna a csapatnak, ha lenne mellette aki tehermentesíti a középpályán. Ha Xavi(szerintem még mindig a legjobb irányító a világon) pár év múlva nyugdíjba megy szívesen nézném Sergiot kicsit feljebb egy masch típusú védekező középpályással párban.
Teljesen egyetértek, Masch talán többet tud kp-ként, mint a hátvédsorban. Biztos nem véletlenül játszatják a válogatottban kvk-ként. :roll:
(Azért megnézném, mit tud Busquets Xavi helyén. Talán még jobb is lenne! 8) :D )
Kép
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.03.30. 20:38:17

Abszolút nem értek egyet azzal, hogy Masch nem tudna a csapat hasznára lenni a középpályán. Nyilván egy kicsit át kellene alakítani a szerkezetet, de könnyedén játszhatna Sergioval együtt a pályán. Egy igazi pitbull, aki gyorsaságával meg tudja fogni az ellenfél ellentámadásait már a középpályán. Az, hogy ez adott esetben lapokkal jár, egészen máshová tartozik. Az összjátékban sem lóg ki lefelé a csapatból, illetve mélységi indításokban is kiváló. arról nem is beszélve, hogy bátran belép a támadásokba és bátran rászúrja, ha lehetősége van rá. egy igazi box to box középpályás, baromi hasznos lenne egy ilyen a csapatba.

Az, hogy nem mindig használjuk ki a játékosokban rejlő potenciált összefügg a Pep által kőbevésett taktikával. Sergio is sokkal többet adhatna a csapatnak, ha lenne mellette aki tehermentesíti a középpályán. Ha Xavi(szerintem még mindig a legjobb irányító a világon) pár év múlva nyugdíjba megy szívesen nézném Sergiot kicsit feljebb egy masch típusú védekező középpályással párban.

Aki nem illik be a taktikába az sokkal inkább Cesc, neki sokkal jobban feküdne egy 4-2-3-1es formáció.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.30. 19:46:20

Ha egy védőt hozunk akkor nincs miről beszélni nem lehet eladni. Márpedig jó esély van rá, hogy nem érkeznek ketten.
Én inkább úgy mondanám, hogy be lehet vetni Busi helyén, de hosszútávon nem jó az alternatívájának. Egy-egy meccsen ok, de tehermentesíteni, állandó cserének nem hiszem, hogy jó megoldás lenne. Samperre szerintem akár 2 évet is várhatunk. Tehetséges gyerek, de még nagyon fiatal.
Forca Barca!!!!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.03.30. 14:44:54

visca el barca írta:
Erxy írta:Nem értek egyet. Egyrészt, mert ezek a dolgok Songnak sem az erősségei (és akkor finoman fogalmaztam) mégis elvan azokon a meccseken mikor Busit helyettesíti.
azért egy barcelonánál ne legyen már annyi elég, hogy "el van". ég és föld mikor song játszik és nem busi.

mascherano meg igenis közelebb áll a henteshez mint a sergio féle játékhoz. amivel nincs semmi aj, csak nálunk oda kevés lenne.
Persze hogy ég és föld, de gyakorlatilag a világ bármely vkp-t rakhatod oda Busi helyére, ég és föld lenne a különbség. De azokon a meccseken, amiket Song megkap ez bőven belefér, nem ezen múlik. És akkor már inkább legyen ott egy olyan játékos Busquets cseréjének, akit más poszton is lehet használni.. sokkal hasznosabb lenne.
Kép
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.03.30. 14:18:09

Én sem adnám el mindenáron Mascheranot, csak ha egy 20+ milliós ajánlat futna be érte. Song viszont felőlem mehetne. Masch igaz nem egy Busi vagy Xavi féle klasszis, de azért megtudná oldani azt a feladatot is, időnként meg mehetne a védelembe is. Semmivel se lenne rosszabb vkp-ként mint Song. A helyére meg jöjjön Musacchio és Inigo Martínez/Mangala.
Lezárt